Astrid Simoens malen met dood bedreigd vele VAN HBLTEN: TWIJFELS AAN REIMERSWAAL Discussie over nota wooncultuur Pleidooi voor subsidie aan jeugd „IK DURFDE NIET NAAR HUIS" C. van Waterschoot kritiseert A. Lockef eer Grote drukte op beurs in Sasse Vlaanderenhal Wini Jeremiasse op NOS-tv streek V erkiezin gsdienst in Vlissingen Iets warmer NSM nam afscheid van G. Wijne Waarschuwing Uitnodiging Middenstand wil in Sas Dr. Polderman overleden streekbeurs Terneuzen JSaM&fe 8? Kb*«H6ert9PB hoogwater (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Tijdens de PRR-bijeenkomst, die in Ycr- seke is gehouden, heeft het Zeeuwde PRR-statenlid, C. van Waterschoot, kritiek gele verd op de heer A. L. S. Locbefeer, de Zevibel-voorzit- vei, die naar de smaak van de heer Van Waterschoot niet in politiek opzicht tracht de af sluiting van de Oosterschelde te voorkomen. „De Zevibel-voorzitter slaakt wilde kreten over de afsluiting van de Oosterschel de, maar stelt zelf geein enkele politieke daad om die afslui ting te voorkomen. Ik had verwacht dat hij in de politie ke vergaderingen van zijn ei gen partij minstens voor een open Oosterschelde zou heb ben gepleit. Ik heb in de ver slagen van de KVP-vergade- ringen echter nooit kunnen merken dat de heer Lockefeer voorstander van een open Oos terschelde zou zijn", zo merk te de heer Van Waterschoot op. Hij voegde er aan toe dat de actiegroep Oosterschelde open belangrijk werk heeft verricht door het „bewerken" van de politieke partijen en hij nam net de Zevibel kwalijk niet bij de politieke pairtijen te Z'jn opgekomen voor de wen sen van de Zeeuwse vissers. In een commentaar op de uitlatingen van de heer Van Waterschoot zei de heer Loc kefeer gisteren er weinig vaarde aan te hechten omdat het hier de PPR meer om een verkiezingsstunt, dan om een reële, gefundeerde aanval op de Zevibel gaat. „Al vanaf 1963 ben ik bezig met te strij den voor een open Ooster schelde. Het is niet zinvol der gelijke verwijten te richten aan iemand, die ai negen jaar voor deze zaak vecht. Het is niet reëel om zo iemand op de vingers te tikken. Bovendien, wat weet de heer Van Water schoot van de politieke contac ten, die Zevibel in het kader ven het behoud van een open Oosterschelde onderhoudt"? „Het is gewoon een kwestie van politiek en dan nog niet eens van zuivere politiek geweest, dat de heer Van Waterschoot gemeend heeft dergelijke uitspraken te moe ten doen. In het kader daar van hecht ik er weinig waarde ■i-ir", aldu- ''eer Lockefeer, die er aan toevoegde: „Ik heb er geen zin in een polemiek aan te gaan met de heer Van Waterschoot, die een dwerg partij vertegenwoordigt Als er over kreten wordt gespro ken, nog dit: het is een kreet van de PPR om te zeggen dat als de progressieven de ver kiezingen zouden winnen, er direct een commissie zou ko men, die de noodzaak van de afsluiting var, de Oosterschel de opnieuw gaat bestude ren" „Volgens mij zou dat dan eer, van de progressieve won deren zijn. Zou men dan niet eerst ae progressieven in Zee land in dit wonder moeten ioen geloven Gezien de op vattingen van Don en Roels lijkt het me een moeilijke zaak. Prioriteit is nog geen realiteit. Verder neem ik de uitspraken van de heer Van Waterschoot voor kennisgeving aam en ga over tot de orde van de dag, een orde van de dag, waarbij ook hoort het punt Oosterschelde", (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Mi chel van Huiten, kamerkandi daat voor de PPR (derde op de lijst) en lid van het deel- schaduwkabinet van de pro gressieve drie, heeft zaterdag avond tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de PPR hi Bergen op Zoom vraagte kens geplaatst achter het Rci- merswaalplan, de tweede na tionale luchthaven en dc af sluiting van de Oosterschel de. Hij vond dat je op economi sche gronden nu ad kunt zeg gen dat het Reimerswaalplan niet uitgevoerd hoeft te wor den, al plaatste hij er wel de iccnttekening bij dat je op grond van andere motieven wellicht van gedachten zou 'runnen veranderen. Verder beeft hij de voorlopige indruk dat er van Reimerswaal de eerste vijftien jaar toch niets komt. De heer Van Huiten is overigens van mening dat zo wel bij Reimerswaal als bij de tweede nationale luchthaven en de afsluiting van de Oos terschelde de bewijslast van het door moeten gaan rust op degenen die vinden dat de projecten moeten worden uit gevoerd. De afsluiting van de Oosterschelde zou hij daarom Aanvankelijk droog, later plaatselijk regen en enige stij ging van temperatuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: •villen temporiseren tot een „open onderzoek" heeft aange toond dat het nodig is. Hij is het niet eens met de r.uidige procedure en wees in dit verband erop dat de voor zitters van de beide vaste ka- niercommissies een verzoek ven hem hebben afgewezen om eerst met de tegenstan ders van de afsluiting te gaan platen. Voor waf betreft de tweede nationale luchthaven herhaalde hij zijn standpunt dat hij in de Eerste Kamer rad ingenomen dat er eerst maatregelen genomen moeten worden om het vliegverkeer op Schiphol in te dammen. Hij is van mening dat na die maatregelen een tweede natio nale luchthaven overbodig zal ol'jken te zijn. De heer Van Huiten zei tenslotte dat er za terdag in het schaduwkabinet is gesproken over een onder zoek naair het kiezersgedrag dat vorige week maandag ,verd gehouden. Dat toont aan dat 25 tot 30 procent van de nensen die zeggen dat zij gaan stemmen nog niet weet op welke partij. Op de bijeen komst spraker, de kandidaat- kamerleden Michel van Win kel en Dilia van der Heem- Wagemakers over de noodzaak van herstructurering van maat schappij en onderwijs. De op komst was bij zonder goed. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het stadhuis van Vlissingen wordt op de avond waarop de uitsla gen van de Kamerverkiezin gen bekend worden gemaakt, een verkiezingscentrum inge richt- In de hal van het stadhuis wordt een televisietoestel ge plaatst waarop belangstellen den die landelijke uitslagen kunnen wolgen. Bovendien zullen door het bureau voor lichting van 'de gemeente de binnenkomende uitslagen van de Vlissingse stembureaus worden geannonceerd. Om aan de sportieve gevoe lens van de toch politiek geën- gageerden tegemoet te komen zal er een extra tv-toestel in werking worden gesteld, zodra de voetbalwedstrijd Ajax- CSK-Sofia begint. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sectie wooncultuur van de Zeeuwse culturele raad zal zich in zijn vergadering van woensdag be zighouden met een door drs- A. M. van den Broccke, staflid van de stich ting Zeeland, opgestelde dis cussienota over „bedrijvigheid in woongebieden". De gedach- tengang achter de nota van drs. Van den Broecke is, dat de nieuwe woonwijken over het algemeen zogenaamde één functie-wijken zijn, „slaapste den", waarin andere aspecten van menselijk leven, zoals werken, nauwelijks aanwezig zijn. Men kan, aldus drs. Van den Broecke, vier alternatieven noemen, nl.: 1. In het geheel geen bedrijvigheid. 2 Volledig versnipperde bedrijvigheid. 3 Een bedrijvigheid in zo klein mogelijke concentraties. 4 Be drijvigheid in een of twee concentraties, bv. aansluitend bij een winkelcentrum en aan de rand van een wijk. De sectie wooncultuur wordt nu uitgenodigd om allerlei as pecten die bij het vraagstuk een rol kunnen spelen, te be schouwen. Er zijn psychologi sche voors en tegens, de wen sen van bewoners cq. consu menten spelen een rol, de economische kant van de zaak verdient beschouwing en er zijn milieu-eisen- Wat dit laat ste betreft wordt in de nota enigszins gerelativeerd. „Het mag juist zijn om uit woon wijken storende hinder te we ren, het uitsluiten van alle ac tiviteiten, die mogelijk „enige hinder" kunnen veroorzaken, gaat te ver", aldus de nota. Bepaalde vormen van hinder, zoals luchtverontreiniging en lawaai dienen intussen via vooraf vast te stellen normen geregeld te worden, aldus de nota. Door een weloverwogen menging van functies (de slaapstadfunctie met die van de lichte, niet hinderlijke be drijvigheid) kan wellicht de uniformiteit, steriliteit en saai heid van .nieuwe woonwijken worden veranderd. Wenst men dit, dan zal er een nieuwe, planologische visie op de bui tenwijken ontworpen moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De arrestatie van haar ex-man Fer- nand Minette was gisteren voor Astrid Simoens in Sas van Gent een grote opluchting. Niet alleen omdat ze toen wist dat haar kinderen ongedeerd waren, maar ook omdat Mi- nette zijn plannen om ook zijn ex-vrouw te doden niet meer kon uitvoeren. Astrid was er namelijk bij toen Minette in de nacht van vrijdag op zaterdag in een bar te Gent vertelde dat hij Arsène Hoste zou gaan doodschieten om daarna dan terug te komen om zijn ex-vrouw te doden. Voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 3. min. temp: om streeks normaal, max. temp: omstreeks normaal, kans op een grote periode van min stens 12 uur: 70 procent, kans cp een geheel droog etmaal. 80 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 3. min. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal, max. temp: omstreeks normaal, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 proce t. kans cp een geheel droog etmaal: 40 procent. 9 AXEL. Zaterdagavond is een personenauto op de provinciale weg tussen Axel en Terneuzen bij Vaartwijk in een loot gereden. Het echtpaar C. uit Terneuzen, dat in de auo zat, is met niet ernstige verwondingen naar het ziekenhuis in Sluiskil overge bracht. Vermoedelijk is de auto van het echptaar door een nog onbekende auto aangereden. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de bestuurder die deze botsing veroorzaakt zou hebben. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18 uur: 0 Sint-Nicolaas mengde zich tussen de bezoekers van de Vlaanderen-hal. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De St.- Nicolaasbeurs die van vrijdag tot en met zondag voor de eer ste maal in gebouw de Vlaan deren te Sas van Gent is ge houden is een doorslaand suc ces geworden. Tussen de vijf- en zesduizend mensen, onder wie talrijke Belgen, hebben de beurs bezocht waaraan door ein 25-tal zaken uit de ka naalzone werd deelgenomen. Vooral zaterdag en zondag heerste in de enorme Vlaan deren-hal een gezellige drukte rondom de fleurig versierde Kraampjes. Sint-Nicolaas in eigen per- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In restau rant Vijverhof in Terneuzen lieeft de heer G. Wijne zijn 42-jarige loopbaan bij de NSM te Sluiskil met een receptie aigesio'en. De heer Wijne was de laat ste 10 jaar werkzaam als- re dacteur van het bedrijfsorgaan „Op de korrel". Tevens was hij belast met de „sociale dienst buiten de poort van de NSM". Op de receptie die door een honderdtal personen werd be zocht kwamen onder meer het hoofd van de administratie, chefs, collega's, leden van de ondernemingsraad van de NSM en voorts vele relaties en vrienden van de heer Wij ne hem en zijn vrouw de hand drukken. Het echtpaar Wijne vierde tevens zijn 35-jarig huwelijks feest soon maakte zijn opwachting op de beurs en uiteraard was )nj voor de honderden kinde ren de grote trekpleister. Ook zakelijk gezien waren de standhouders best tevreden over de publieke belangstel- i mg voor de St.-Nicolaasbeurs. Velen hebben dan ook reeds te kennen gegeven weer van de partij te zijn o<p de kerst- beuns die van 15 tot en met 17 december in het Vlaamd-eren- gobouw worde gehouden Van 8 tot en met IC m- ber wordt in de grot. in samenwerking met de _evag een auto-beurs georganiseerd, waaraan door 26 autohandela ren en garagehouders in Zo euwsch-Vlaanderen wordt (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De lieer W. Hudson uit Terneuzen. lid van de AR-fractie in de staten van Zeeland, heeft een aantal vragen aan het college van GS gesteld, inzake subsidiëring van het jeugd- en jongeren werk in de provincie. Volgens recente gegevens is de provinciale subsidierege ling voor het jeugd- en jonge renwerk in Zeeland zeer laag, vergeleken met andere provin cies. De organisaties in Zee land ontvangen, aldus de heer Kuson, 5 procent van de subsi diabele exploitatielasten uit de provinciale schatkist, terwijl in de andere provincies 25 tot deelgenomen. Zoals bekend start, de Tros-televisie komen de vrijdag zijn Nederlandse toernee door Nederland in het Sasse beurs- en vermaakcen- trum. De 2000 kaarten voor deze Tros-show zijn vrijwel uitverkocht. Op het ogenblik worden met de Vara onderhandelingen ge voerd voor een grote t.v.-show m het Vlaanderengebouw. Het ziet er naar uit dat de plannen ven de holdingmaatschappij de Vlaanderen om in Sas van Gent een omvangrijk handels- en amusementscentrum voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Bel- gisch-Vlaanderen te realiseren werkelijkheid gaan worden. 4r procent van deze lasten worden vergoed. De Zeeuwse plattelandsjon- geren-orgamisaties met name hebben, aldus de heer Huson, aj geruime tijd geleden aange drongen op verbetering van de provinciale subsidieregeling, maar antwoord hebben zij nog steeds niet ontvangen. „Wanneer horen zij eens wat?" informeert de heer Hu son. Bij de organisatie van cliristelijke pdattelandsjonge- ren is de nood intussen zeer hoog gestegen- concludeert de heer Huson, die van het colle ge graaig de toezegging zou ontvangen, dat ook de organi saties van piattelandsjongeren gelijkelijk zullen mogen delen in een optrekking van de sub sidiebedragen. Een dergelijke optrekking is namelijk wel te verwachten voor de katholieke jeugdraad, de hervormde jeugdraad, het CJV, en de stichting gereformeerd centrum voor jeugd- en jongerenwerk. De heer Huson pleit er ten slotte voor, dat een verhoging van de subsidie of een andere vorm van financiële hulp met terugwerkende kracht kan worden verleend. Morgen, dindsdag 28 novem ber Bergen op Zoom 9.12 en 21.50 21.50 Hansweert 8.29 en 21.04 Terneuzen 8.00 en 20.35 Vlissingen 7-35 en 20.05 Wemeldinge 9.02 en 21.40 weg, naar huis- Buiten zag ik geen taxi's, ik heb toen wat rondgelopen en ben tenslotte naar de Twenty-seven-bar ge gaan. Toen ik r-ond drie uur in Rialto terugkwam hoorde ik dat Minette Hoste een kogel in zijn buik had geschoten. Ik heb toen meteen mijn zusje Yolanda. die in Sas van Gent op de kinderen paste, gebeld en gezegd dat ze voor nie mand mocht opendoen." Astrid Simoens zegt dat ze zelf niet naar huis durfde om dat Minette had gedreigd haar, ook te zullen doden. Ze ging daarom na het bezoek aan de Rialto-bar eerst naar het zie kenhuis om te vernemen dat Hoste levensgevaarlijk was gewond en toog toen naar het politiebureau. „Ik durfde niet naar huis. Ik dacht: in Gent is hij niet meer. Hij zal me in Sas van Gent opwachten", al dus Astrid Simoens. Toen ze zondagochtend om acht uur haar zusje in Sas van Gent weer belde kreeg ze geen ge hoor- Onmiddellijk belde ze de rijkspolitie in Sas van Gent, die in haar woning niemand meer aantrof. De deur was ingetrapt. Uit het feit dat er lege glazen op tafel stonden en in de asbak tientallen siga- rettepeuken lagen werd ge concludeerd dat Minette in Sas van Gent geruime tijd op zijn ex-vrouw heeft zitten wach ten. Toen zondagochtend alles op een rijtje werd gezet kwam men tot de conclusie dat Mi nette op zijn vlucht zijn kin deren, het ex-schoonzusje en het echtpaar De Kesel (dat Minette na zijn ontmoeting met Hoste was gevolgd) had meegenomen. Meteen werd het verzoek tot aanhouding van Minette door Nederland, Bel gië en Frankrijk verspreid en aan de grenzen werd streng gecontroleerd, omdat men wel vermoedde dat Minette naar zijn geboortestreek zou uitwij ken. Dat dit vermoeden juist was bleek zondagnacht, toen Minette in het huis van zijn moeder werd gearresteerd. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Wim Jeremiasse uit Heinkenszand, een bekende figuur in de Zeeuwse wielersportkringen zal op 10 december tijdens een rechtstreekse uitzending van de NOS-tv cjv er de maan- vlucht van de Apollo 16 de vragen stellen, die de Zeeu wen over dit nieuwe ruimte vaart-project naar de NOS hebben gestuurd. Tijdens vorige programma's over ruimtevluchten kreeg de NOS steeds talloze vragen van kijkers te verwerken. Aan de hand daarvan is men bij de NOS op het idee gekomen om de mensen voor 20 november de gelegenheid te geven alvast vragen over de vlucht van de Apollo 16 in te 6turen. In het verleden heeft Minet te overigens al meer gedreigd om zijn vrouw te doden. In het begin van dit jaar leverde hem dat zelfs twee maanden gevangenisstraf op. Nadat hij de gevangenis verliet nam hij nog even zijn intrek in de woning van Astrid, vertrok daarna naar Zelzate, maar bleef zich wel met het leven van zijn ex-vrouw bemoeien, ondanks het feit dat de echt scheiding op 27 juli van dit jaar definitief werd. „Terwijl we getrouwd wa ren heb ik hem nooit bedro gen, maar na de scheiding kreeg ik een verhouding met Hoste- Mijn ex-man bemoeide zich er steeds mee en dat was niet leuk. Hij was jaloers. Dat was vroeger ook al zo. Ik mocht nooit wat en moest al tijd thuisblijven terwijl hij met zijn vrienden op stap ging", vertelt Astrid Simoens. Ze voegt er aan toe: „Als hij dronk werd hij agressief. Ik moest het dan vaak ontgelden. Bovendien was hij gek op wa pens. Hij had altijd een wapen bij zich en ook onder zijn hoofdkussen lag er steeds een." Het feit dat ze in de nacht van vrijdag op zaterdag ook in Gent was, komt door dat ze werd uitgenodigd door het echtpaar De Kesel, waar mee het echtpaar Minette des tijds goed bevriend is geweest- „Na de scheiding 'is die vriendschap wat bekoeld om dat Minette ook daar elke keer kwam. Vorige week bel de Vera de Kesel echter op en vroeg of we dan zonder Mi- net', e weer eens konden uit gaan net als vroeger. Toen ik Ivan en Vera de Kesel in de Rialto-bar te Gent trof, was Minette er echter ook. Ik da-cht: Ik doe normaal", vertelt Astrid Simoens. Vandaar dat het viertal na het bezoek aan de Rialtobar gezamenlijk naar de Gentse bar „Scotch-inn" trok. „Hier zag ik/Vera wat zeggen tegen Minette. Die kwam toen woe dend naar me toe en zei: Het is gedaan. Ik ga Ariène dood schieten en kom straks terug voor jou. Ik wilde toen meteen (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De gro te belangstelling die het nieu we beurs- en vermaakcen- trum de Vlaanderen in Sas van Gent in korte tijd ook bij het kooppubliek heeft getrokken heeft niet nagelaten indruk te maken op de middenstand in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zone. In het afgelopen weekeinde hebben de heren P.C. Vasseur, secretaris van de stichting sLreekcentrum Axel en van de stichting Expo-Axel, en L.C. Hamelink, voorzitter van de stichting van de Vliegende Hollander en bestuurslid van het handelscentrum Terneu- ztn, de eerste gesprekken ge voerd over het gezamenlijk organiseren van een grote streekbeurs in gebouw de Vlaanderen. Naar wij vernemen zou ook dc middenstand in Sas van Gent in een dergelijke streek beurs geïnteresseerd zijn. De voorlopige plannen zullen na der met de onderscheidene besturen van de midden- standsverenjgingen worden besproken. GOES Te Goes is zater dag plotseling overleden de heer M. C. Polderman, die drieëndertig jaar huisarts in Yerseke is geweest. Dokter Polderman was achttien jaar bestuurslid van het Algemeen ziekenfonds voor Zuid- en Noord-Beveland, waarvan de laatste drie jaar voorzitter. Ook viel hij wei als controle rend geneesheer bij het Ge meenschappelijk Administra tiekantoor. Dokter Polderman woonde de laatste tijd in het bejaar dencentrum „De Schakel" te Goes. Hij is ongeveer vijfen zestig jaar geworden. Auto terecht De personen auto van P.M.V. uit Terneu zen die eind vorige week 's nachts voor zijn woning in de Nieuwediepstraat werd gesto len, is terecht. De auto werd in Antwerpen teruggevon den. De kinderen van Astrid Simoens, die door hun vader werden ontvoerd.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3