Van Deursen door BB-cursus niet in conditie Chiel Raas aan de zijde van Cees Priem eerste PLATJOUW ALS ENIGE ZONDER NEDERLAAG Nieuwe opzet sportraad W alcheren- Hoofdplaat gestaakt JAN RAAS GEHULDIGD Wim Evertse assistent- ploegleider Clayssens op laatste plaats ZEVEN NIEUWE JURYLEDEN TERNEUZEN OP DREEF Titel voor Matty Corstanje St-Aloysius nog niet uit zorgen sport kennismaking etc. VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 27 NOVEMBER 1972 12 (Van onze sportredactie) PHILIPPINE De Zeeuwse wielernotabelen hebben het zaterdagmiddag uiterst moeilijk gehad. In de gentle men-koers van Philippine moesten zjj, die normaliter vanaf de kant de coureurs soms zo sterk bekritiseren, nu maar eens waar maken, dat ze er zelf ook wat van konden. En dit onder barre omstandigheden, want niet alleen was de temperatuur zaterdag b(j deze door het wielercomité van Philippine in samenwerking met de supportersclub Frans Verstraeten georganiseerde „grap" verre van aangenaam, ook het wegdek leverde heel wat problemen op. De organisatie had namelijk gekozen voor een route van tien kilometer door de polders en dat betekende in deze bie- tentijd vettige klei op de weg. tijdrace over tien kilometer De „gentlemen" in hun bijgestaan door een echte cou reur namen dan ook weinig risico. En kwamen er tegelijker tijd achter dat fietsen op een racekarretje echt geen eenvou dige bezigheid is, maar vaak akrobatiek vereist. Winnaars werden overigens Chiel Raas en Cees Priem in de categorie van de geoefenden (tenminste dat gold voor de gentlemen- deelnemers) en Albicher en Grand Thomas in de categorie van de ongeoefendem. De uitslagen waren: Geoefenden: 1 Chiel Raas- Cees Priem 10 km in 14.56, 2. Lambrechts-De Clerq 15.07, 3. Gebroeders Tolhoek 15.37, 4. Bosman-Frans Verstraeten 16.07 5. Van Oosten-Beghein 17.04, 6. De Mann-Stroosnijder 17.18, 7. De Mol-De Wilde 17.35, 8. Paul Moelker-Leeson 17.50, 9. vader en zoon Scheeirs 18.07, 10. Ram- meloo-De Smit 18.32, 11. Chiel Harte-De Smit 18.33, 12 De Bruijne-Pijcke 18.40, 13. De Poorter-Boekhout 19.24, 14. Wim Hendriks-Gödde 25.23. Ongeoefenden: 1. Albicher- Thomas, 10 km in 16.08, 2. Moerdijk-Spaans 16.10, 3. Miel Verstraete-Van Waes 16.58, 4 Willy Spuessens-Thomas 17.13, 5 Peter Wisse-Verschueren 17.40 6. Rob van Deursen-Dirk Aar- doom 17.52, 7/8 Jam Doorns- Van Ham, Wim Jeremiase- Priem 18.05, 9. Hijsacker-For- ster 18.14, 10. Paul Wiskerke- Van Dam 18.41, 11. Ap den Doelder-Gijsed 19.25, 12. Harry Wiskerke-Haers 19.36, 13. Henk Segers-Van Ham 20.12, 14. Ben Mulder-Franse 20.40, 15. vader en zoon Veerman 20.47, 16. Bram Faas-Wim de Waal 21.46, 17. Wim Moelker-B/lok 26.45 (lekke band). Tot de elegantste renners werden Bram Faas en Wim de Waal uitgeroepen. Beide heren verschenen namelijk als zwar te pieten aan het vertrek. Tot de renner van de toekomst werd Wim Jeremiase „gepro moveerd", terwijl Stemsport- redacteur Rob van Deursen, nogal vermoeid door een BB- cursus, volgens de jury het meest teleurgesteld had. De mooiste benen waren volgens de jury van Bertus Franse en de pas begonnen Haers uit Philip pine kreeg een prijs voor het feit, dat hij er het meest a la Ketting uit zag. Prijzen trou- ^PU3A3J UBA UIJOA ap UT SUSAL kalkoenen en konijnen. (Van onze gymnastiekm edewerker) KRABBENDIJKE In de keurgraad dames van de kringkampioenschappen dames en heren 3e. 2e, le en keur graad van de Zeeuwse Bra bantse Turnkring hebben de toeschouwers in Krabbendijke kunnen genieten van een nek- aan-nek-race tussen de twee jeugdige keurtumsters Matty Corstanje van Volharding Goes en Anke Hoogstrate van Deltasport Zierikzee. Het wais een prachtige gelijk opgaande strijd waarbij dan Maitty en dam Anke een lichte voorsprong had- De turnsters wilden niet voor eikaar onder doen, hetgeen in de hoge jury- waarderingen tot uitdrukking komt. Matty had bij een vrije oefening 8,7 punt en bij paard- sprong 9,4 pnt., voor Anke resp. 9,05 en 9,10 punt. Ainke had het ongeluk in het begin van haar oefening aan de brug on gelijk, haar eerste toestel, een kleine fout te maken. Zij her stelde zich prachtig maar het kostte haar toch enkele tien den van een punt, waarmee zij zo mogelijk gelijk of iets bo ven Matty had kunnen eindi gen. Bijzonder jammer was het dat Ria Dekker Walrave van Volharding Goes de kampioe ne keurturnen van vorige ja ren, overigens wel als toe schouwster aanwezig, haar ti tel wiet heeft verdedigd. De strijd om de punten was dan mogelijk nog spannender ge worden. De keurgraad dames was overigens het enige hoog tepunt van deze teleurstellen de kampioenschappen- Dames keurgraad: kamp. Matty Corstanje Volharding Goea 34,3 p, 2. Anke Hoog strate Deltasport Zierikzee 34.1 p. Dames 2e graad: Kamp. Corrie Pruyssers VTV Vlissin- gen 30,85 p., 2. P. Broere Prins Hendrik Breda 28,9 p, 3. J. Schets Pr. Hendrik 28,85, 4. A. Roovers Pr. Hendrik 27,15 p, en 5. P. Muller Pr. Hendrik 26,35 p. Dames 3e graad: Kamp. A. Janse v. Roosendaal MTV'69 Middelburg 30,75, 2. M- Brou wer MTV'69 30 6p., 3. L. Ver schelden Thor Sas van Gent 30.1 p, 4. C. Moes MTC'69 29,35 p, 5. C. van Ham VTV Vlissingen 28,85 p, 6. M. Koeman MTV'69 28,3 p, 7. S. Paauwe WIK Wemeidinge 27,95 p, 8. L. de Bruyn MTV'69 27,7 p, 9. H. Visser Prins Hendrik 27,35 p, 10- D. Brenkers Prins Hendrik 26.75 p, 11. M. Gijzel WIK 25,8 p, 12. H- Willeboordse MTV'69 25,4 p, 13. S. de Jong WIK 15,7 p.. Heren keurgTaad: Kamp. G. Gijsbrechts Prins Hendrik 48,7 P- Heren le graad: Kamp.: J. Rijnbout Prins Hendrik 47,2. Heren 2e graad: Kamp. M. Lips Pr. Hendrik 46,7 p, 2. M. FeLius Astrow Souburg 46,1 p, s. C. Gent Pr. Hendrik 45.55 p, 4- R. Kempe Astrow Sou burg 44,7 p, 5. R. Dijke Astrow 44,15, p, 6. D. v. Ingen MTV"69 41 -, 7. J. Lindenberg MTV'69 40,65 p. Heren 3e graad: Kamp. R, Veldman MTV'69 43,55 p. 0 Consul Ben Mulder (links) en Bertus Fransen bij de start. (CONTACTADVERTENTIE) Castilla, sigaar van zeer goeden huize (Velasques) is brandend van verlangen om kennis te maken met serieuzi HEREN die tegen kleine vergoeding (32 cent) willen genieten van haar flink postuur en ronduit vorstelijk karakter. Doel: f oprechte VRIENDSCHAP. Leeftijd onbelangrijk. fsgf Reacties worden discreet behandeld door nw eigen sigaren winkelier. ENSCHEDE (ANP) Bert van der Kuyl uit Haarlem is zondag te Enschede op verras sende wijze Nederlands bil jartkampioen kader 38-2 derde klasse geworden. Pas in de nastoot van zijn laiatste pairtij tegen Van der Weerd, die ook nog titelkandi daat was, kwam hij met ,een serie van zes aan het totaal vain 250 punten- Op de andere tafel kwam de Enschedese fa voriet Bührmann niet aan het ene punt in zijn duel met Berkhout, dat hem de titel zou hebben gebracht Bührmann verloor en moest het kampi oenschap, door zijn slechtere gemiddelde aan de Haarlem mer laten. De eindstand is: 1. Van der Kuyl (Haarlem) 10 pnt, 57 hgst serie 9,37 alg.gem; 2. Bührmann (Enschede) 10, 74, 8,74; 3. Van der Weerd (Gro ningen), 9, 67, 9,31; 4. Berk hout (Warmenhuiztn) 8, 55, 8.09; 5. De Wild (Heemskerk) 6, 69, 10,21; 6. Van Ham (Ba- flo) 6, 58, 8,23; 7. Bregman (Amsterdam) 6, 117, 7,56; 8. Clayssens (Sas van Gent) 1, 43, 6,11. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG De jury cursus, die de afgelopen maan den op speciaal verzoek van de beide wielerconsuls in Zee land in Middelburg werd ge geven heeft voorlopig het re sultaat van zeven nieuwe ju ryleden opgeleverd. Veertien van de oorspronke lijk twintig kandidaten heb ben uiteindelijk examen ge daan, waarvan er dus zeven slaagden. De andere zeven ko men echter in aanmerking voor een herexamen, zodat consul Ben Mulder verwacht, dat het aantal geslaagden nog flink zal oplopen- (Van onze sportmedewer- ker). RENESSE Kavero, recre atie bungalowbouw uit Renes se zal ook volgend jaar weer als sponsor optreden van een amateurwielerploeg. „Omdat afgelopen seizoen voor ons succesvol is verlopen heeft de directie besloten door te gaan", vertelt Chris de Jonge die ook in het nieuwe seizoen weer gaat fungeren als ploeg leider van Kavero. Chris de Jonge wordt dan bijgestaan door Wim Evertse, die zijn actieve wielerloopbaan besloot. Evertse wordt assistent ploeg leider en tevens mecaniciën. Kavero boekte in het afgelo pen seizoen met zijn renners 13 overwinningen waaronder de Zeeuwsche criteriums: i Haamstede, 's Gravenpolder, Sluis, Koewacht en Schoondij ke. De ploeg bestond uit: Ad; van Overveld, Piet Franken, Hans en Oscar Hellemons Wim Westdorp, Wim de Wilde en Peer Maas. Alleen Maas keert niet meer in de formatie terug. Hij ging naar Victori- a. Als nieuwe renners woerden aangtc en: Arie Deusing HalsU en Tini van Hasselt Roosendaal, Joost Voesenek Prinsenbeek en de Zeeuwen Ko Tolhoek en Ad Vasseur. Half januari zal de nieuwe ploeg worden voorgesteld. LAMSWAARDE De tweede plaats wordt ook ingenomen door een lid van Ons Vermaak, namelijk A d'Hondt, hetgeen betekent dat ze in Lamswaarde hun man netje wel kunnen staan op bil- jartgebied. De sland ziet er na vier ronden als volgt uit: (achter eenvolgens aantal punten, ca ramboles- beurton alg.gem. hoogste seniie): 1. P. Platjouw (Ons Vermaak Damswaairde 8, 400, 177, 2,26. 14; 2. A d'Hondt (Ons Vermaak Lams waarde) 6, 395, 116, 3,41, 15; 3. P. Baairt (WBC Walsoorden 6, 358, 149, 2.5, 2,40, 16; 4. J. Taelman (De Kroon Hulst) 4, 335, 145, 2,31, 15; 5. A. Bis schop (GBC Kloosterzamde) 2, 363, 136, 2,67. 15; 6. L. Diele- man (POP Axel) 2, 358, 173, 2,07, 10; 7. A. de Koek (WBC Walsoorden) 2, 287, 159, 1,81. 19, 8. G. van Dorsselaer (HBC Hulst) 2, 305, 181, 1,69, 10. Het alg. moyenne ligt tussen 2 en 3. De organisatie van dit kampioenschap is in handen vam biljartvereniging Ons Ver maak. De finalepartij die zaterdag avond gehouden wordt, begint rond negen uur. Een deelnemer aan het kampioenschap derde klas libre in actie. (Van onze correspondent) CADZAND In het vor mingscentrum Hedenesse te Cadzand heeft de Zeeuwse sportraad de najaarsconferen tie gehouden. Door de heer J. Swart uit Den Haag, directeur van de Stichting Recreatie werd vrijdagavond een inlei ding gehouden over recreatie en sport. Aan de discussie werd deelgenomen door be stuurders van sportorganisaties en sportambtenaren. Uit de in leiding van de heer Swart kwam duidelijk naar voren dat recreatie en sport geen activiteiten zijn waarvan de waarde en noodzaak in twijfel getrokken mogen worden. Voorzieningen voor recreatie en sport kunnen zorgen voor een goed milieu. Goed beleid ter bevordering van recrea tiesport en bewegingsrecreatie betekent welzijnsbevordering. Hiervoor zijn optimale voor zieningen noodzakelijk welke afhankelijk zijn van de wijze waarop de ruimtelijke orde ning wordt toegepast. Voorzie ningen voor recreatiesport be hoeven niet aan hoge sport- technisehe eisen te voldoen. Voorzieningen binnen de woonkern verdienen dan ook grote prioriteit. Een nieuw ty pe sportvereniging zal noodza kelijk zijn waarbij de bestaan de structuur van veel vereni- gngen welke een exclusief en een eenzijdig karakter hebben, moeten worden veranderd. Uit de discussie bleek dat iedereen de noodzaak van de recreatiesport inzag. Toch was er enige gereserveerdheid. Er werd gewezen op het schreeu wend tekort aan accommoda ties. Een moeilijke zaak is het daarom de zaterdagmorgen de sporthallen te reserveren voor de recreatiesport. De heer Swart stelde echter dat sport complexen voor iedereen toe gankelijk moeten zijn. De ge organiseerde sport neemt een monopoliepositie in. Over het gratis beoefenen van de recre atiesport waren het velen met de inleider niet eens. Een re delijke vergoeding mag vol gens hen gevraagd worden. De sportclubs moeten openge maakt worden voor de recrea tiesport. Gedeputeerde A. van Geesbergen, voorzitter van de Zeeuwse Sportraad, zei dat de clubs ten aanzien van de re creatiesport een dienende taak hebben. „Wij moeten toch wel tot iets positiefs komen. Dins dagavond zal tijdens een ver gadering van de sportraad ge sproken en beslist worden over de nieuwe opzet van deze raad zodra deze opzet werke lijkheid wordt zal ook de re creatiesport worden inge steld",. De heer K. van Driel uit Rotterdam sprak zaterdag morgen over het gemeentelijk sportbeleid en de functie daar in van het plaatselijke overleg orgaan. Hij stelde dat de sport een belangrijk facet in de maatschappij is, waarbij het echter niet kan zonder overheidssteun en hij de na druk liet vallen op de ge meentelijke overheid, die daar. toe dan wel in staat moet zijn (ADVERTENTIE) (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de zondagcompe titie van de KNVB afdeling Zeeland verspeelde Philippine een punt in IJzendijke (11). Walcheren kwam tegen Hoofd plaat wel aan een 10 voor sprong, maar de wedstrijd werd kort voor tijd gestaakt. Luctor en Graauw speelden 11, terwijl Schoondijke met veel moeite Robur versloeg (4—3). WALCHEREN - HOOFD PLAAT Wegens commen taar op de leiding had scheids rechter C. P. Traas de Hoofd plaat-spelers Deij en Sanders al een keer gewaarschuwd. Toen bovendien Soulimans ook nog natrapte (de scheidsrech ter won hierover eerst nog ad vies in bij de Walcheren- grensrechter) werd Soulimans uit het veld gestuurd. Dit le verde nogal moeilijkheden op, want ook enkele Hoofdplaat- bestuursleden kwamen toen het veld n. Scheidsrechter Traas vond het toen wel ge noeg en staakte de wedstrijd. Er was toen nog drie minuten te spelen! Tussen de beide ploegen was overigens niets aan de hand- Voor de rust had Walcheren door De Witte de leiding genomen (10). LUCTOR - GRAAUW Al na 2 minuten nam Luctor door Traas de leiding (10). Graauw kwam sterk terug en was voor de rust de betere ploeg. Verdiend liet De Burger de gelijkmaker aantekenen (11). Na de rust wisselden de kansen. De 11 is een juiste uitslag. SCHOONDIJKE - ROBUR Schoondijke werd in de eerste helft door Huyskens en Scholten op een 02 achter stand gespeeld. De thuisclub was na de rust echter niet meer te herkennen- Door Hen- neky (strafschop) en Tournois werd het bannen 10 minuten 22, maar Robur kwam nog op 23, doordat een Schoon- dijkeverdediger in eigen doel schoot. De Zeeuwsch-Vlamin gen bleken niet aangeslagen en door Kouwenberg en weer Tournois kwam Schoondijke op een niet onverdiende 43 overwinning. IJZENDIJKE - PHILIPPI NE Een gelijkopgaande wedstrijd. Bij rust was de stand nog gelijk (00). Vijf minuten na rust nam IJzendij ke door De Boevere een 10 voorsprong, maar vijf minuten later kon Corijn uit een straf schop 11 scoren. Het was ook wel de juiste verhouding, want ondanks een IJzendijke veldoverwieht, waren de kan sen gelijk verdeeld. De stand: Philippine 11-16, Jong Ambon 9-15, Schoondijke 11-14, IJzendijke 10-11, Luctor 9-10, Patrijzen 9-9, Walcheren 9-8, Ria 9-8, Graauw 11-8 Hoofdplaat 10-7, Aardenburg 10-7, Aardenburg 9-6, Robur 11-6. (Van ouze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De strijd om de tweede degradatieplaats in de promotie ereklas tafel tennis zal pas in de laatste twee inhaalwedstrijden zijn ontknoping vinden. St.-Aloysi- us 1 slaagde er namelijk niet in Maasbree in Limburg een punt te ontfutselen, want met 64 werd de vlag gestreken. Wilfried Dumez was goed voor twee winstpartijen, maar Van Dijk en Van Waterschoot won nen slechte eenmaal, en ook het dubbelspel ging verlo ren. Concurrent NOAD won van Victory'55 (37) en kwam daardoor op gelijke hoogte met de Zeeuwen. Scylla 2, eveneens gegadigde voor de gradatie, verloor zoals ver wacht van kampioen AMVJ. Aanstaande zaterdag speelt St.-Aloysius 1 in Graauw de uitgestelde wedstrijd tegen Scylla 2, waarbij alleen een overwinning de Zeeuwsch- Vlamingen zekerheid geeft op behoud. Een gelijkspel behoeft namelijk nog niet voldoende te zijn, want ook resteert nog de afgebroken wedstrijd tus sen Noad en Scylla 1 (14). Een spannend slot van de competitie is dus gewaar borgd. Zoals verwacht werd Irene 2 in de overgangsklas A kampi oen via een 82 zege op Gis- sima. Ook St.-Aloysius 2 won, van Wibats 4 (4—6), waarbij Paul van Laere driemaal won. De St.-Aloysius-reserves ein digden op een fraaie tweede plaats, op een punt van kam pioen Irene 2- Het reeds gede gradeerde Aloysius 3 nam af scheid van de overgangsklas met een gelijkspel tegen Twenty One Up 2. Het reeds vorige week kampioen gewor den Wibats 3 klopte opnieuw Scylla 4 met 64. In de landelijke junioren competitie eindigde de traditi onele derby tussen Wilno 1 en MZ 1 weer onbeslist, waarbij de goede vorm van Koen de Vries resulteerde in driemaal de winst. De stand van de promotie ereklas: 1 AMJV 10—20, 2 Maasbree 10-13, 3 St.-Aloysius 1 98, 4 NOAD I 9—8, 5 Scylla 2 8—5, 6 Victo ry 10-2. (Van onze correspondent) 'SHEERENHOEK Wiel renner Jan Raas is zaterdag in hotel De Korenbeurs in 's Heerenhoek door zijn suppor ters en het gemeentebestuur van Borsele gehuldigd voor zijn prestaties in het afgelopen seizoen. Wethouder C. Ver donk van Borsele complimen teerde de Zeeuwse kampioen in het bijzonder met het be halen van deze titel, en bood een bronzen medaille aan. Voorzitter Jan Pompemolle van de supportersclub overhandig de Jan Raas een enveloppe met inhoud en voor de vriendin van Raas waren er bloemen. De fanfare St. Cecilia bracht pittige klanken ten gehore, en een verloting en gezellig bal completeerde alles. Tevens waren er rollenwedstrijden. Hierbij zowel voor amateurs als voor nieuwelingen, met 500 meter staand vertrek, liet Tonny Stroosnijder bij de amateurs een snelle tijd af drukken, 18 seconden rond. Niemand kwam daar meer on der, hoewel Jaap Moelker aar dig uit zijn slof schoot met 18,2. Bij de nieuwelingen werd Bennie Scheers winnaar, ter- wijl Rinus Verboom en Rijn Koole daar het dichtst achter kwamen, wat vooral voor laatstgenoemde een goede pre statie is. Uitslagen: amateurs: 1. T. Stroosnijder, Kruiningen, 18 seconden: 2. J. Moelker, We meidinge, 18,2: 3. S. v. Harn, 3as van Gent, 18,4: 4. J. Raas, Heinkenszand 18.5: 5. J. v. Ham, Krabbendijke, 18,6: 6. en '7. W. Westdorps, Heinkens- zand, en Tonny Huyzen, Kloe- tinge, 19.4: 8. W. de Wilde, Kloetinge, 19,6: 9. Kees Priem, 20 seconden. Nieuwelingen: 1. B. Scheers, Middelburg, 21,8: R. Verboom, Ellewoutsdijk, 22,8: 3. R. Koole, Goes 22,8: R. v. 't Westeinde uit Nieuw- dorp, 23: 5. J. Courtin, Hein- kenszand, 23,2: 6. C. Spaans, 's Gravenpolder, 24,5: 7. W. Hoondert, Heinkenszand, 25: 8. Kees Witkam, 's Heerenhoek 25. (Van onze voetbalmedewerker TILBURG RKTVV heeft het ondanks grote inzet tegen Terneuzen niet kunnen bol. werken. De Zeeuwen gingen onmiddellijk in een snel tem po van start, en kregen een groot overwicht. Dat leidde al na 20 minuten tot succes toen door het missen van een der RKTVV-verdedigers Van 't Hoofd met een kopbal Terneu zen op winst kon schieten, 0 1. Toch kwam RKTVV goed terug en Hendriks kon na een half uur evenwicht brengen, 11. Na rust kwamen de gas ten nog feller terug, en het duurde maar een kwartier voor Van 't Hoofd de Tilburg- se verdediging en doelman Brenders te snel af was, 12. Door Polderman en Geelhoudt kreeg Terneuzen nog kansen op een beter resultaat maar de schoten gingen over of naast.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 12