Dielis bereikt ongeslagen de finale Belangstelling voor Lubanski DRIEDAAGSE WIELER KLASSIEKER Veel crossers naar Etten PeetersKeuze tussen Bish en Van Dijk Moeilijke strijd voor Surae Finalisten sport Weinig Eindstand Damtoernooi F.van Lanschot I wmÊÊÊÊÊÊjm Zaterdag 25 november 1972 DOGGEN VERLIEST IN DE SLOTFASE CROSNE (ANP) De Nederlandse deelnemers aan het Europese kampioenschap driebanden in Crosne hebben er alles aan gedaan om hun kans op de titel te behouden. Zowel Rini van Bracht als Jan Doggen bracht het tot een overwinning, waarbij vooral de zege van de Waalwijker over de Franse kampioen Roland Dufetelle van groot be lang was. Daardoor namelijk verkleinde Van Bracht zijn en Doggens achterstand op een van de ongeslagen leiders tot twee punten. Het leek er aanvankelijk op dat Van Bracht een nederlaag zou moeten incasseren. In het begin stond hij wel iets voor, ruaar met een serie van negen nam Dufetelle, op wie de or ganisatie natuurlijk haar hoop heeft gevestigd, de leiding over (1519) en ging door. Na veertig beurten leek de situatie voor Van Bracht hope loos: 3618. Een serie van vier van de Brabander in de 43ste beurt bracht echter de ommekeer. Dufetelle ging wat onzekerder stoten. Van Bracht daarente gen scoorde regelmatig en ver dedigde daarbij zeer kundig. In de vijftigste beurt had de Waalwijker zijn achterstand weggewerkt (5049) en be gon de woral voor de Fransen zenuwslopende slotfase. Heel langzaam liep de score niu op, want ook Dufetel le hiarateencte vaardig het wa pen van de carotte. Toen Van Bracht echter toch weer een paar punten uitliep, werd' de spanning voor Dufetelle te groot (60551 Jan Daggen bad weinig moeite met de Westduiitser Ernst Rudolph die in eigen land kampioen was geworden met een algemeen gemiddelde van ongeveer 0.850, maar zo wel in Amersfoort als in Gnos- ne volledig heeft gefaald. De kampioen van Nederland werd geen moment bedreigd. Hij Kreeg echter halverwege de partij een inzinking, waardoor hij veel te veel beurten ver bruikte. Dat maakte Doggen v/eer enigszins goed met een reeks van acht vlak voor het einde6035 in 71 beurten. Doggen kon Dielis niet ver slaan. Het gelukte de Neder landse kampioen overigens bijna wel. Doggen speelde in het midden van deze spectacu laire ontmoeting grandioos. Met series van vier, vijf en zes boog hij een achterstand (1013) om in een ruime voorsprong (5141) in 42 beurten. De winst glipte hem echter in de slotfase nog door de vmgens(6058). Eindstand poule A: 1. Dielis 10 8 0.964, 2. Thoegersen 6 ,10 0 916, 3. Doggen 6 9 0.787, 4. Laserre 6 8 0.785, 5 Anreiter 2 6 0.707, 6, Rudolph 0 7 0.620. Eindstand groep B: 1. De Paepe 8 7 0.861, 2. Dufetelle 8 9 0.782, 3. Van Bracht 6 10 0.862, 4. Nadal 6 6 0.767, 5 Rlamc 2 5 0.640, 6. Leal 0 5 0.630. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN Drie clubs lijken op dit moment kansheb ber te zijn om beslag te leg gen op de Poolse international Blodek Lubanski. Het zijn het Belgische Anderlecht, Feye- noord en NEC. Vooral Ander lecht lijkt goed in de markt te liggen, ondanks het feit, dat hij deze competitie niet voor het eerste elftal uit zal mogen komen, hetgeen verboden is. Hoewel Lubanski vandaag nog geen contact met de Belgische club gehad heeft, lijkt het bij voorbaat niet uitgesloten, dat de Poolse spitsspeler toch naar Anderlecht zal overgaan. Lu banski kent coach Kessler nog uit de tijd dat hij met het Poolse nationale elftal aantrad tegen Nederland. Inmiddels is het wel zo, dat Lubanski samen met zijn vriend, de heer J. Kuppen uit Nijmegen, gisteren naar Rot terdam is getogen of daar on derhandelingen te voeren met Feyenoord's manager Guus Brox. Hoewel deze vooralsnog ontkent, dat er al een gesprek heeft plaatsgevonden met de Poolse speler, schijnt deson danks reeds uitvoerig contact geweest te zijn tussen Brox en Lubanski. NEC, dat de eerste bespreking voerde met Lu banski, houdt zich momenteel erg rustig en wacht af wat Lubanski nu probeert finan cieel zijn slag te slaan, on danks het feit, dat hij zich bijzonder enthousiast toonde over de trainingsmogelijkhe den bij de Nijmegenaren. PSV heeft zich overigens in een eerder stadium actief getoond met betrekking tot aankoop van Lubanski, maar de Eindhovense club heeft in middels afgehaakt. Interessant in de hele affaire is, dat Lu banski onder geen enkel be ding schijnt terug te willen naar Polen, ondanks het feit, dat hij komende zaterdag met zijn club Gornik Zabrze voor de Poolse nationale competitie dient uit te komen. Maar Lu banski vertoeft de komende dagen in Nederland. Hij zal zijn vakantie deels bij zijn Poolse vriend Janusz Kowalik en deels bij vrienden in Nij megen doorbrengen. Kowalik speelt overigens een niet onbe langrijke rol in de gehele zaak. Naar verluidt zou Kowalik con tacten met Feyenoord hebben gelegd. Op dit moment is het dus duidelijk touwtrekken om Lubanski. Binnen enkele dagen zal de Poolse international zich uitspreken naar welke club zijn voorkeur gaat. AMSTERDAM (ANP) Vijf landen (zeven spelers) hebben ingeschreven voor het eerste jeugdwereldkampioen schap dammen, dat van 18 tot en met 29 december (gelijktij dig met het Suikertoernooi) in Amsterdam wordt gehouden. De deelnemende landen zijn- :Nederland, Sovjet-Unie, Roe menië, Italië en Suriname. De Sovjet-Unie wordt vertegen woordigd door Metsjanski, die vorig jaar officieus jeugdwe reldkampioen werd, en Kore- nevski. Voor Nederland komen uit Ruygrok en Hofstee. Voorts zullen Italië, Roemenië en Suriname hun jeugdkampi oenen afvaardigen. (Van onze sportredactie) BREDA De organisatoren van de twee-daagse van Zuid west-Nederland, de wieler wedstrijd die dit jaar ontstond door samensmelting van de Westbrabantse Pijl en 's-Gea- vendeel-Lage Zwaluwe, zijn van plan hun evenement vol gend jaar uit te breiden tot een driedaagse Zij zullen daartoe een voorstel doen op de kalendervergadering voor klassiekers, die 3 december in Utrecht wordt gehouden. Het is de bedoeling de meerdaagse te laten bestaan uit een etappe, een individuele tijdrit, een etappe (de oude wedstrijd 's-Gravendeel - La ge Zwaluwe), een ploegentijd rit en de slotetappe (de ou de Westbrabantse Pijl). De or ganisatoren zien de drie-daag se ook als een alternatief in dien Olympia's Tour in 1973 niet doorgaat, wat tot de mo gelijkheden behoort, omdat Ton Vissers volgend jaar een profronde van Nederland wil houden en er elk jaar maar één vergunning wordt gegeven voor een etappekoers door het hele land- De organisatoren van de tweedaagse van Zuidwest- Nederland hebben goede hoop de vereiste vergunning voor een driedaagse wel te krij gen, daar er slechts twee pro vincies, Noord-Brabant en Zuid-Holland mee gemoeid zijn. De K.N.W.U. schijnt veel te voelen voor een uitbreiding van de twee-daagse van Zuid west-Nederland, mede ook om de onzekerheid rond het door gaan van Olympia's Toer. 0 Jan Doggen kan het tegen Dielis niet redden. (Van onze sportmedewerker ETTEN-LEUR De KPJ- afdeling Etten organiseert zon dag de zesde internationale volkscross, welke op en om het voormalige Internosterrein gehouden zal worden. Daar zijn leuke geaccidenteerde parkoersen uitgezet. De deel nemers komen uit België (vo rig jaar waren er honderd Zuiderburen) en uit alle delen van het land. Vorig jaar heb ben zevenhonderd volkscros sers meegedaan aan de jubi leumcross. Iedereen kan meedoen. Van wedstrijdatleet tot gelegen heidsloper. Bij de dames ging vorig jaar de zege naar Corry Konings-Rijpers uit Roosen daal, terwijl Dirk de Bruyn uit Rotterdam bij de heren won. Iedere deelnemer zal in de finishfuik weer het herin neringsvaantje uitgereikt krij gen. Bovendien hebben de or ganisatoren voor iedere deel nemer nog een speciale ver rassing. In iedere categorie zijn er bovendien een groot aantal prijzen te verdienen. Er kan ook zondag nog ingeschre ven worden in café Internos en wel tot 13.00 uur. Wethou der de Bruyn zal om 13.25 uur de officiële opening verrich ten. Om half twee begint de eerste categorie. PROGRAMMA: 13.15 uur: officiële opening, 13.30 uur: start meisjes tot en met 12 jaar (pupillen) afstand 700 meter, 13.45 uur: start jongens tot en met 12 jaar (pupillen) afstand 700 meter, 14.00 uur: start meisjes van 12 tot en met 16 (junioren) afstand 950 meter, 14.20 uur: start jongens van 12 tot en met 16 (junio ren) afstand 1900 meter, 14.40 uur: dames van 17 jaar en ouder (senioren) afstand 1500 meter, 15.00. uur: veteranen van 35 jaar en ouder, afstand 1900 meter, 15.20 uur: start heren van 17 tot en met 34 jaar (senioren) afstand 5000 meter. 0 Bish is niet zeker van zijn plaats. (Van onze sportredactie) BREDA NAC heeft zon dag' in MVV een bijzonder interessante tegenstander. De ploeg van de Roosendaalse oefenmeester Georg Knobel speelt dit seizoen erg sterk en vooral vedette Willy Bro- kamp heeft zich wel heel duidelijk gemanifesteerd. Maar ook medevoorwaartsen Ben Redel en Bonfrère heb ben er voor gezorgd dat MVV een voor niemand te onderschatten tegenstander is. Een aangezien ook NAC juist de laatste weken zijn draai heeft gevonden, is het logisch te veronderstellen dat deze zuidelijke derby een voor het publiek interessante pot kan worden. De opstelling bij de Breda- naars zal weinig problemen opleveren. De .blessure van Chrjs- Bouman is totaal gene zen, zodat de jeugdige Mar tin Vreyssen zijn plaats wel aan Bouman zal moeten af staan. Frans Bouwmeester, die tegen Sparta niet mee heeft gespeeld omdat hij een wedstrijd was geschorst, zal ook nu wel weer van de partij zijn, hetgeen betekent dat Atie Graaumans op de reservebank zal zitten. Slechts voor wat de voorhoe de betreft zal Peeters een moeilijke keuze moeten doen. Voor de bezetting van de spitsplaats heeft hij de beschikking over zowel Piet van Dijk als Stanley Bish. Het meest waarschijnlijke is dat Peeters de voorkeur geeft aan Van Dijk, gezien zijn produktiviteit van de laatste weken. Bij MVV ook geen blessures van ernstige aard, zodat de Maastrichtena ren in de vertrouwde opstel ling van de laatste weken kunnen uitkomen. VERMOEDELIJKE OPSTEL LINGEN. MVV: Körver, Herben, Co. lombain, Klingen, Lacroix, Dijkstra, Hoenen, Den Rooy- en, Redel, Brokamp, Bonfrè re. NAC: De Jong, Van Gorp, Vermeulen, Delmotte, Bak ker, Bouwmeester, Dierickx, Quaars, Bouman, Van Dijk, Brouwers. (Van onze zwemsportmede- werker) BREDA De tweede wed strijddag van de landelijke zwemcompetitie KNZB, wordt in het weekeinde verzwom- men. Surae treedt in Weert aan de start samen met de Rog, ZON en MZPC. Baronie en Daphnia vormen met Zeester en Njord een poule. Met name voor het hoog geklasseerde Surae gaat het er om spannen. Na de eerste wedstrijddag nam Surae heren een eerste plaats in bij de B-competi tie. Het verschil met de num mers twee, drie en vier is zo miniem, dat er gemakkelijk verschuivingen in de ranglijst kunnen ontstaan- Stand: 1 Su rae 1494,- 2 de Zijl-LGB 1508,7 3 de Rog .1511,4 en 4 DWR 1512,6. Aan de Rog heeft Surae een goede tegenstander, met wie het een heftige strijd te voeren krij©t om seconden- Surae dames heeft een vrij gemakkelijk programma. Ba ronie heren moet in ataat wor den geacht de tiende plaats te kunnen vasthouden, of verbe teren. Aan nationale zwemkampi- oenschappen van deUtrechtse vereniging de Vechtstreek neemt een giroot aantal Surae zwemmers (sters) deel. On danks de scherpe limieten, die gesteld waren mogen goede resultaten verwacht werden. In de jongste groepen behoren Peter Kuylaars, Anita de Klerk, Dianne van Kuyk en Karin Sikkema tot de kans hebbers voor eremetaal. De kring A competitie wordt ver- zwommen in Tilburg, in het bad de Drieburcht. Naast Ba ronie komen in het water de ploegen van BZRB, NJORD, PSV, TZV en TRB-RES. Na de eerste succesvolle ontmoe ting, kan Baronie wellicht weer hoge ogen gooien. DEN HAAG (ANP) Aan het toernooi om het Neder lands biljart-kampioenschap ere-klasse 71-2 dat van 14 tot en met 17 december in Hoens- broek wordt gehouden, zullen naast titelhouder Willy Steu- res (Nijmegen) de volgende biljarters deelnemen: Hans Vultink, Groenlo; Jean Bes- sems, Cadier en Keer; Lam bert van Leur, Oss; Bart van Ni j natten, Steenbergen; Piet Dekker, Dodewaard; Louis Rijvers, 's Gravenzande en Hans Sundquest, Papen- drecht. (ADVERTENTIE) Goed sparen Is: een hoge rente en be worwaaiden. Let op de voorwaarden. Al met f 100,-maakt u bij Van Lanschot 41A% rente. En uw geld is dan vrijwel di- rekt beschikbaar. Kunt u uw geld iets lan ger missen, dan is de rente 41/2 Een rente van 5% maakt u al over bedra gen vanaf f'250,-.Bedragen vanaf f 1000,-, vooreen of meerjaren uitgezet leveren maar liefst 51/ztot 6%% op. Kijk en vergelijk: bij Van Lanschot krijgt u welgeteld meer rente van uw geld en de voorwaarden zijn aantrekkelijker.Laat u de ideale spaarvorm adviser.en! Maak't u gemakkelijk. Geen problemen met storten en ontvan- gen.Waar u ook woont. Als er in nw woon plaats geen kantoor of spaaragentschap is gevestigd kunt u uw geld heel eenvoudig overmaken per bank of per gire. Al even simpel ontvangt u uw geld weer terug: in kontanten, per post- of bankgiro. Wij geven u gaarne uitvoerige inlichtin gen - ook telefonisch. Daarom: sparen bij F. van Lanschot, bankiers. bankiers Kantoren: 's-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, tel. (04100)-22321, Amsterdam, Herengracht 199-201, tel. (020)-248486, Paulus Potterstraat 30a, tel. (020)-762801Breda, Veemarktstraat 44, fel. (016001-25844 Eindhoven, Keizersgracht 17 en Limburglaan 20a, tel. (040J-27442, Den Haag, Lange Houtstraat 8, tel. (070J-183340', Roosendaal,Molenstraat 8, tel. (01650)-40970/40971,Tilburg, Stationsstraat 17,tel. (0131-438745 Vught, Van Voorst tot Voorststraat 1, tel. (04100)-61662. 50 Spaaragentschappen over heel Nederland. Spaaragentschappen: Axel, Administratie-en Assurantiekantoor De Ridder,H. P.L.de Ridder,Kanaalkade 92,tel.(01155)-1443. Bergen op Zoom, Henning <S Smout Makelaarskantoor A.J.P. Henning, Stationsstraat 8,tel.(01640)-33970. Dongen, Assurantiekantoor C.van Dongen, Julianastraat 43, tel.(01623)-2490. Etten-Leur, Roels' Assurantiën, Markt 42, tel.(01680)-2230. Halsteren, Assurantiekantoor M.van Elzakker en Zn., Dorpstraat 21, tel. (01641 )-2562. Middelburg, Assurantiekantoor Walcheren, P. J. Vergouwe, St. Pieterstraat 1tel (01180J-3662. Zevenbergen, De Jong Assurantiën, P.G. de Jong, De Donk 18,tel.(01680)-3417.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 21