SCHEPEN VAN DE WALLEGEEN OORLOG TUSSEN ZELZATE EN SAS VAN GENT: Zelzate legt zinkput aan bij opensla! Commissie voor midden- en kleinbedrijf geïnstalleerd Druk week einde voor Sint De Stem/De Vrije Zeeuw D '66 oneens met stimuleren energieverbruik DE VLAANDEREN STROOMT VOL heet uw baby? CEMR WOOD Voor grote televisieshow BEJAARDEN TREKKEN WEG UIT BIERVLIET IN OOSTBURG tie betaalbare scheercrême lather shave WERKGROEP PROVINCIALE POLITIEK IN BRESKENS: Vrouwen Uitreiking van medaille in ziekenhuis Vogelvrienden tevreden over keuring en expositie Naar Sluiskil en Sas van Gent Donderdag 23 november 1972 (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE Schepen (wethouder) Etienne van de Walle van Zelzate kan zich niet opwinden over de protestactie van inwoners van Sas van Gent en West- dorpe afgelopen weekeinde met als doelwit het open riool van Zelzate dat de Canisvliet Kreek bij West- dorpe verontreinigt. „Wij hebben alles gedaan wat in ons vermogen is om een eind te maken aan die open riolering. Wij zijn ech ter nu eenmaal onderworpen aan de algemeen bekende administratieve sleur. Pas enkele dagen geleden kre gen wij toestemming van de gouverneur van onze provin cie om diverse vernieu- wings- en onderhoudswer ken aan onze watertoren uit te voeren. Daartoe behoren ook het aanleggen van een groot wa terreservoir tevens bezinkput in de Karnemelkpolder. Dit is weliswaar een tijdelijke oplos sing, maar het rioolwater zal er niettemin grotendeels gerei nigd worden voordat het naar Nederland afvloeit", verklaart schepen Van de Walle die de in het buitenland vertoevende burgemeester Danschutter ver vangt. De heer Van de Walle vermoedt dat de actie onder leiding van de Heemkundige Kring Sas van Gent is voort gekomen uit de vondst van enkele dode vissen in de Ca nisvliet Kreek. „Het is echter niet bewezen dat deze vissen zijn gestorven als gevolg van het vervuilde water. Dat trek ik ook sterk in twijfel", zegt de heer Van de Walle. Veel erger vindt de Zelza- tense schepen de toenemende vervuiling van het kanaal Gent-Teimeuzen door de langs het kanaal gevestigde Belgi sche industrieën. „Nederland en België moeten dit probleem samen op internationaal ni veau trachten op te lossen". De heer Van de Walle ge looft dat met de ingebruikne ming van de bezinkput in het oostelijk deel van Zelzate na bij de landgrens veel is ge wonnen. „Ons uiteindelijke en ook door Zelzate vurig gewen ste doel is echter de aanleg van een nieuw rioleringsnet met pomp- en zuiveringsstati on nabij de insteekhaven bij het kanaal. Volgende week zal onze gemeenteraad besluiten tot de uitvoering van deze ka- pitaalwerken. Het zal echter zeker vijf jaar duren voordat dit nieuwe rioleringssysteem voltooid zal zijn". Schepen Van de Walle zegt dat mo menteel door het gemeentebe stuur van Zelzate de mogelijk heid wordt onderzocht om het afvalwater van Zelzate te doen afvoeren naar de afval waterleiding van de Kanaalzo ne van Zeeuwsch-Vlaande- De heer Van de Walle be sluit dat Zelzate geen last heeft ondervonden van de tij delijke afsluiting van het open riool bij de Beigerskil door de Sasse actiegroep. „Mogelijk dat alleen een paar landbouwer» er enige hinder van hebben gehad doordat er wat afvalwater over hun grond is gevloeid. Overigens is er als gevolg van de demon stratieve demping van het ri ool geen oorlogsstemming ont staan tussen Zelzate en Sas van Gent. Niet voor niets zijn wij een Europese gemeente dóe er fier op is onze bijdrage te hebben geleverd aan de vrede in Europa. Laten de in woners van Sas van Gent en Westdorpe er van verzekerd zijn dat wij evenals zij hard werken aan de oplossing van het probleem van de water vervuiling", aldus schepen Van de Walle. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Tijdens de openbare vergadering van het contactorgaan in de zaal Brac- ke te Biervliet, is men tot de conclusie gekomen dat er te genwoordig bejaarden naar andere kernen en gemeenten gaan. Waarschijnlijk omdat er in Biervliet niet voldoende be jaardenwoningen zijn. Verder werd er nogmaals op gewezen dat er geen rekening is gehoudën met het aanleggen van parkeerstroken en -plaat sen bij de nog in aanbouw zijnde woningen in de Boter- zandstraat en Kloosterlaan. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren of het con tactorgaan al een definitief plan heeft voor de te houdien feesten in mei 1973. Hierop antwoordde de voorzitter dat het de bedoeling was geweest op deze vergadering een feest comité uit de aanwezigen op te richten. Maar aangezien de opkomst matig tot slecht was, heeft men besloten een aparte feestvergadering te organiseren en de leden van het contact orgaan hopen dat de inwoners van Biervliet dan wat meer interesse zullen tomen. 0 Schepen E. van de Walle van Zelzate: „Aanleg van zinkput voor open riool zal vervuiling Canisvliet Kreek een stuk ver minderen". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gistermid dag heeft burgemeester A. Schipper van Oostburg de op 26 oktober door de raad inge stelde commissie van advies voor midden- en kleinbedrijf en toerisme geïnstalleerd. Dit gebeurde aan het begin van de eerste officiële verga dering van de oommissie, die plaatsvond in de raadzaal van het gemeentehuis. In zijn toe spraak wees burgemeester Schipper op het belang van deze commissie, waardoor een belangrijke groep uit de Oost- burgse samenleving kan mee praten, meedenken en meedoen „Van groot belang is een goede relatie tussen de commissie en hét college van b. en w. die de basis moet vormen vor een ge zonde ontplooiing van ons woon- en werkklimaat", aldus de heer Schipper, die opmerk te dat ook het belang van de consument de commissie voor ogen moet staan. „Het college denkt dat deze commissie zeer veel nut kan afwerpen", zo be sloot de heer Schipper zijn in stallatierede. De heer A. Korstanje, rijks consulent voor het midden- en kleinbedrijf in Zeeland, felici teerde de gemeente Oostburg met deze commissie. Hij schat te het werk van de commissie bepaald niet te gering omdat het geen sinecure is de belan gen van 10 kerkdorpen onder een noemer samen te brengen. In Zeeuwsch-Vlaanderen ont beren alleen Aardenburg en Sluis een commissie voor het midden- en kleinbedrijf. Voor Sluis tilde de heer Korstanje er niet zo zwaar aan. „In de raad zijn tien van de elf leden zelfstandigen en dat is dan in mijn ogen een wettige commis sie voor het midden- en klein bedrijf", zo merkte hij gek scherend op. De heer Korstanje rekende voor dat Groot-Oost- burg zo'n kleine zeshonderd zelfstandigen telde „en u ver tegenwoordigt dus een belang rijke groepering", zo zei hij. De Oostburgse commissie is de 16e in zijn soort in Zeeland „en het blijkt dat de Zeeuwse ge meentebesturen open staan voor de moderne manier van besturen". (ADVERTENTIE) Een rijke, romige crcmc om de baard tc prepareren voor het mes, «lat diep en glad kan uitscheren. Met de mannelijke Ccdar-Wood- gcur. tube 80 gr. 3,15 fabr.: Christopher Collins, London imp.: Mcdica N.V., 's-Hertogenbosch (Van een onzer verslaggevers) j BRESKENS De Staten fractie van D'66 gaat tijdens de komende behandeling van de provinciale begroting weer ageren tegen het feit dat in het blad „Stroom" de mensen worden opgewekt om meer energie te verbruiken. D'66 is tegen het stimuleren van ener gieverbruik en zal zich daar om ook kanten tegen een ver hoging van de subsidie voor de Stichting Verlichting Mid delburg. Deze standpunten werden ingenomen tijdens de vergadering van de werkgroep provinciale politiek van D'66 in „Het Wapen van Breskens'' te Breskens. Tijdens deze bijeenkomst maakte D'66-Stalenlid J Roodenburg bekend dat D'6( tijdens de begrotingsbebande ling weer zal tegenstemmen als het gaat om subsidie voor het vliegveld Midden-Zeeland. „Het vliegveld is destijds op gezet als een hobby van een aantal notabelen. Dat is leuk, maar de kosten ervan behoe ven niet door de gemeenschap te worden betaald. Waarom moet het vliegveld Midden- Zeeland de officiële status van vliegveld hebben. Juist dat kost in verband met de eisen, die aan accommodatie en be manning worden gesteld, kapi talen. We hebben geen behoef te aan zo'n vliegveld, wel aan een eenvoudige landings- strook," aldus de heer Rooden burg. „We moeten maar eens kijken of niet veel belangrij kere zaken in Zeeland gesub sidieerd moeten worden," merkte D'66-Statenlid K. Schouten op. De heer Schouten deelde mee dat de D'66-fractie ook opmerkingen tijdens de begro tingsbehandeling zal gaan ma ken over de problemen die er rond het muziekonderwijs in Zeeland nog steeds zijn, over de wensen van vrouwen, die in parttime-verband willen werken, over het Zeeuws Or kest en over de wens om in noodgevallen voor Zeeuwsche zaken, die in de z.g. Curema- sfeer liggen, de provinciale subsidie los te koppelen van de rijkssubsidie. Als de rijks subsidie wordt verlaagd, dat ga-at nu in vele gevallen ook de subsidie van de provincie omlaag. In een aantal gevallen zou het echter gewenst zijn indien de „klappen" voor de betrokken instellingen door middel van een hogere subsi-] die van de provincie wat zou-, den kunnen worden ver- zacht: Tij dens de begrotingsbehan deling zal D'66 ook proteste ren tegen het feit dat het par keerverbod voor het Abdij plein in Middelburg niet geldt voor een aantal provinciale topambtenaren. Desnoods zal D'66 via een motie proberen een beslissing van de Staten te krijgen om bij rijkswater staat aan te dringen op een parkeerverbod voor ieder een. (Van een onzer verslaggevers) HULST Bij de uitreiking, van de vrijwilligersmedailles aan brandweerlieden afgelo- pen weekend kon officier J. v.d. Walle wegens zijn verblijf in het ziekenhuis niet aanwe zig zijn. Daarom heeft hij zijn medaille in het ziekenhuis mo gen ontvangen uit handen van burgemeester P. Molthoff, die bij zijn bezoek werd vergezeld door commandant J. Janssens en onder-eommandant M. Ver- schueren. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De door de Terneuzense Vogelvrienden in „La Belle Vue" georganiseerde clubtentoonstelling, is naar te vredenheid verlopen. Door 34 leden werden in totaal 289 vo gels ingezonden. Ook de be langstelling van de vogellief hebbers uit Terneuzen en om geving kon uitstekend ge noemd worden. De uitslagen luiden: Afde ling kanaries. Algemeen kam pioen L. Wieme Philippine met een oranje-rood kanarie, groenserie: kampioen eigen kweek P. de Lijs Hoek kam pioen open klasse M. van der Giessen Terneuzen. Een eerste en tweede prijs F. de Smet Terneuzen en een 3e prijs J. Pijpelink Terneuzen. Agaatse rie kampioen e.k. P. de Lijs Hoek, kampioen o.k. W. Jan sen Terneuzen, bruinserie kampioen e.k. D. de Putter Terneuzen, kampioen o.k. W. de Feyter Hoek, Isabellaserie kampioen e.k. en tevens derde prijs J. Schippers Terneuzen kampioen o.k. J. Pijpelink Terneuzen, Vetstofserie kam pioen e.k. en een eerste en een tweede prijs L. Wieme Philippine, kampioen o.k. en voorts een tweede prijs P. de Lijs Hoek. Afdeling bastaards kampi oen e.k. en een derde prijs W. Jansen Terneuzen kampioen o.k. H. Coppens Terneuzen. af deling tropische vogels, kam pioen zebravinken e.k. en een tweede prijs L. Breepoel Hoek, kampioen o.k. G. Ed wards van Muijen Terneuzen, Japanse meeuwen, kampioen e.k. G.B. Edwards van Muijen Terneuzen. roodkop goldamber le prijs A. Rouw Terneuzen, zwartkop goudlamber kampi oen e.k. A. Rouw Terneuzen, muskaatvinken kampioen o.k. G. Edwards van Muijen Ter neuzen rijstvogel* kampioen e.k. en tevens derbyprijs plus een eerste prijs C. de Smet- Depooter Spui, japanse nachte galen kampioen o.k. -K. Pot- vlieger Hoek afdeling parkie- 'en kampioen e.k. M.A. van der Giessen Terneuzen. kam- oioen o.k. C. Vermeersch Spui, ifdeling dwergkwartelskampi- oen e.k. K. Potvlieger Hoek. kampioen o.k, W. de Fouw Hoek. De keurmeesters voor kana ries waren de heren A.P. Kools Zuidzande en W. IJzer- mans Steenbergen voor de tro pische vogels de heren D.A. Duiivis Teteringen en A. van de Waal Hoogerheide. 0 Directeur Van Haperen en secretaresse mevrouw Lie-Oost- dijck houden op de plattegrond van de Vlaanderenhal het aantal verkochte plaatsen bij voor de grote Tros-t.v.-show op 1 decem ber a.s. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het ziet er naar uit dat de Vlaanderen hal, het nieuwe beurs- en ver- maakcentrum in Sas van Gent, op 1 december a.s. bij de grote Tros t.v.-show volledig uitver kocht zal zijn. De kaartver- k«jop loopt op rolletjes en di verse verkoopadressen moes ten een nieuwe voorraad toe gangskaartjes laten aanruk ken. „We rekenen op een volle bak en dat betekent een zaal met vijftienhonderd mensen. Dat is uniek voor Zeeuwsch- Vlaanderen", zegt een uiterst voldane directeur J.H. van Ha peren van de Holdingmaat schappij De Vlaanderen. Met zijn secretaresse mevrouw D. Lie-Oostdijck bekijkt hii een plattegrond van de Vlaande renhal, die op 11 november j.l. de vuurdoop oriderging tijdens het door tweeduizend „Bete koppen" bezochte prinsenbal van de Sasse carnavalsstich ting. Op 1 december zal de 2400 m2 grote hal herschapen zijn in een immens theater. De Tros-show krijgt alle ruimte op het podium van 16 bij 8 metér. Artiesten als Cisca Pe ters, De Twee Pinten, het duo De Koning en D.J. Peter Koe- lewijn zullen geen moeite heb ben de volle zaal mee te krij gen. „De bevolking van Sas van Gent heeft geweldig gerea geerd op- de Tros-show, die hier zijn première beleeft. Dat blijkt wel uit de succesvolle voorverkoop van de toegangs bewijzen", zegt de heer Van Haperen. Intussen wordt De Vlaande ren nog in gereedheid ge bracht voor de St.-Nicolaas- beurs, die van morgen '(vrij dag) tot en met zondag wordt gebo:: -n. De Tros-show krijgt een carnavalesk tintje door de medewerking van de Sasse carnavalsvereniging. Leden van „De Betekoppen" zullen namelijk in carnavalskiedij fungeren als controleurs en kelners. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: De inbreker 14 j. Roxy, 20 uur: De step- penruiters 14 j. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Marcel Cocka (t.m. 30 nov) van 912.30 en van 13.30-17-30 uur. HULST. Boekh. Van Geyt, Steen straat 20, expositie Kleine maatjes (t.m. 3 dec) Werkd. van 912 en van 1318 uur, zond. van 1417 uur. Stad huis, expositie Emmy de Klerk-Hontelez, wandkleden en schilderijen (t.m. 23 nov) Werkdagen van 8.3012-30 en van 13.3017.30 uur, zat. van en zond van 1418 uur. MIDDELBURG. City, 20 uur: Joe Cocker 14 j- Schouwburg, 19-30 uur: Uit voering door leerlingen van de afdeling Ballet en Ritmiek van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Frans Erkelens met schilderijen en tekeningen (t.m. 24 nov) open di. t.m. zat. van 14-20 uur. ROTTERDAM. De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o-l.v. Hans Vonk. Soliste Ida Haendel (vi ool). De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Solistenserie jong talent. Genna Visser (alt), Je an Antonietti (piano) en Ta mara Pospiszyl (piano). Hof plein Theater, 20-15 uur: Paul van Vliet met Noord-West. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Naar huis" en „Sonate van het maanlicht" van Yannis Ritsos met Ellen Vogel, John Peters en Pim Peters. Schouwburg, 20.15 uur: Uit voering door het Rotterdams Toneel. Sportpaleis Ahoy, 20 uur: Wiener Eisrevue. SAS VAN GENT. Galerie De Uilenspiegel, Westkade 71, foto-expositie Ossewaarde (t.m. 30 nov). TERNEUZEN. Luxor, 20 uur: Filmliga met de film „Wild in the streets" va-n Belly Shear- VLISSINGEN. Alhambra, 20 uur: Diamonds are forever 14 j. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De kersentuin" van An- ADVERTENTIE) Spaar met Ardita voor baddoeken met ingeweven de naam van uw baby (broertje of zusje mag ook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita - kuikenzacht. Ardita Extra - nóg zachter. De betere luier i fl 't bij uw kruidenier. unicura nv, amsterdam postbus 1384 ton Tsjechov- Fakkeltheater, 20.30 uur: „De nonnen" van Eduardo Manet. Zaal Kon. Elisabeth, Kon. Astridplein 20.30 uur: Concert door het Nationaal Orkest van België. Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jos Hen- drickx (t.m. 24 no-v). BRUGGE. Kon. Stadsschouwburg, 20 uur: Opvoering van „Paradijs vogels" van Gaston M- Mar tens door het Toneelgezelschap Gudrun. GENT. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Bomma", toneelspel van Eddy Asselbergs. (Van onze correspondent) SLUISKIL-SAS VAN GENT St.-Nicolaas krijgt in het komende weekeinde in de Zeeuwsch-Vlaamse Kanaalzo ne bijzonder druk met het be zoeken van honderden kinde ren in verschillende plaatsen. Zaterdagmiddag om half drie komt de goedheilig man met zfjn zwarte Pieten aan bij het benzinestation aan de Baljuw laan te Sluiskil. Begeleid door de harmonie en drumband gaat de stoet via de Schepen straat, Drostlaan en Nieuwe Kerkstraat naar het Gildehuis waar de Sint de daar verza melde jeugd tot negen jaar zal trakteren. Daarna wordt een rondgang gemaakt door Sluiskil waarbij ook een bezoek wordt ge bracht aan het St.-Elisabeth- ziekenhuis. Tenslotte staat ook een bezoek aan de Vogel- buurt te Sluiskil Oost op het programma. Ook Sas van Gent zal de Sint komende zaterdag feeste lijk inhalen. Om drie uur komt hij daar per boot aan. Na een rondrit door verschil lende woonwijken wordt St.- Nicolaas om vier uur verwacht op het kinderfeest dat door de Zuidchemie in gebouw De Speije wordt georganiseerd. Het is voor de eerste maal dat de Zuidchemie een St.- Nicolaasfeest voor de kinderen van haar personeelsleden op touw zet. De Sint zal verder ook aanwezig zijn op de beurs die te zijner ere vanmorgen tot en met zondag in gebouw De Vlaanderen te Sas van Gent wordt gehouden. Behalve zaterdag vanaf half vijf zal hij ook zondag van twee tot vijf uur in het nieuwe beurs- en vermaakcentrum tegenwoor dig zijn Ook Hoek wordt niet overgeslagen. Zaterdag om twee uur zal St.-Nicolaas daar op de Molendijk zijn intocht beginnen met begeleiding van de drumband de Roffelaars. Op zaterdagmiddag 2 decem ber organiseert de sport- en ontepanningvereniging de Corn Boys te Sas van Gent in het ontspanningslokaal van de CPC een St.-Nicolaasfeest voor de jeugd en diezelfde dag houdt de buurtvereniging St.- Albert in haar verenigingsge bouw een St.-Nicolaasmiddag voor de kinderen van haar le den. Editie Zeeland RA ON KANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150- 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140 3751 (3 lijnen); GOES- Klokstraat 1. tel. 01100 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag t'm vrijdag 8.15 - 12.30 en 13 30 17 00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters. Brouwerijstraat 4. tel 01170 - 2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda: maandag t/m vrijdag 19 00 21 00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9 00 - 12 00 uur, tel 01600 49900; zondag 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 22341 AEZOKO KLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150 - 6297; Midden- Zeeland 01100 - 4944 HUISAAN SLUITINGEN: REDACTIE: chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 - 7920 privé tel 01150 5745 algemeen re dacteur Zeeland: A F Koopman kantooi Kromme Weele 4 Mid delburg, tel 01180 7764 privé tel. 01180 7438; redacteur Mid den-Zeeland B Jansen kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100- 8030; redacteur te Terneuzen én Kanaalzone: G van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 1)1150 -7920 privé tel. 01150- 4866 redacteur O Z. Vlaanderen A Verlind, kantoor Steenstr. 14, Hulst tel 01140 - 3751 privé tel 01140.3103: redacteur W.Z. Vlaanderen R van der Helm. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé tel 01150-4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen tel 01155 1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND. C. J de Boer. Trumanlaan 10 A"xel, tel. 01155 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, teL 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100-4316.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5