Uitslagen topbiljart DOOR MR. J. VAN AARTSEN Grote belan opening dorpscentrum stelling bij Axel krijgt deze maand bericht over mavo- pla n DE VOSSEN KENNEN VRAAG NAAR OLIE BOLLEN AMPER AAN Bol Sport wint van lybeert Hulster Ambacht voelt niet voor bestuurs- inkrimping Groep zigeuners aangekomen in Hulst „Oud-Terneuzen* Oudheidkamer Professiefeest broeder Alphons PI streek Hulst Verenigingen reageren positief op enquête Sint bezoekt Kloosterzande Terneuzer» Aardenburg Groede Donderdag 23 november 1972 1 (Van onze correspondent) HXJLST Uitslagen Oost Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart competitie 't Anker, Hulst - 't Raedhuys Westdorpe 155, 1 P. v. d. Wiele - G. IJsebaert 20, 2 J. Kayser - R- van Acker 2—0, 3 L. Kool - R Pollet 1—1, 4 E. Wouters - R. van Daele 20, 5 J. Boeding - S. Pluym 1—1, 6 J. Haulez - R. Verhoosel 2—0, 7 F. Rodri- go - E. van Esbroeck 20 P. de Klerk - P. de Waal, i- 1, 9 J- Kool - M. van Lent 1- 1, 10 J. van Houte en J. Marti net 11. STC Sluiskil - Krijt op Tijd Hulst: 515 1 B- de Waal - J. Vernimmen 11, 2 J, van Waes - P. Timmerman 02, 3 A. v.d. Voorde - Fr. Stroo- band 02, 4 R. Boelens - M. Picavet 02, 5 R. Schepper - E. Spriesens 11, 6 A. Rie- mens - W. Koemans 02, 7 L. Schepper - R. Picavet 11, 8 G. Pladdet - G. de Feber 0—2, 9 M. Dallinga - R. Blommaert 02, 10 L- Dallinga - M. Kra mers 20. CNA Marionette; steld. uitge- Klassering: 1 't Centrum 2 3, 2 Krijt op tijd 23, 3 Marionette 23, 4 't Anker 3—3, 5 ONA 1—2, 6 SIC 3—2. 7 't Raedhuys 30. Program ma zaterdag 25 november: Ma rionette - 't Centrum: Krijt op Tijd - 't Anker: STC - ONA. 't Raedhuys is vrij. Jongens van de gymclub (op de rug gezienpresenteren hun vereniging voor het grote aan tal genodigden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht voelt niets voor een inkrimping van het bestuur van het waterschap, als dit door Gedeputeerde Staten wordt belast met de zuivering van het water. Men wil het bestuur op de hui dige sterkte handhaven. Het bestaat momenteel uit 53 hoofdingelanden, waarvan 40 vertegenwoordigers voor ongebouwde eigendommen en 13 voor gebouwde. Het aantal gezworenen bedraagt 12, on derverdeeld in respectievelijk 9 en 3 voor bovengenoemde categorieën. Het dagelijks be stuur wil het aantal hoofdin gelanden in de nieuwe samen stelling als volgt verdeeld zien: 34 voor ongebouwde ei gendommen, 10 voor gebouw de, 7 vertegenwoordigers voor huishoudelijke vervuilers en 2 voor industriëlen. Het aantal (Van een onzer verslaggevers) AXELAchttien verenigin gen hebben tot op heden gere ageerd op een door een werk groep op touw gezette enque- te, waarmee men achter de wensen en verlangens van het verenigingsleven wil komen. De initiatiefnemers zijn met deze eerste reactie erg tevre den, maar rekenen op een nog grotere deelname. De formulieren kunnen wor den ingestuurd tot 1 decem ber. Zoals wij reeds schreven heèft de werkgroep de betrok ken verenigingen een aantal diensten aangeboden, zoals ju ridische hulp en bijstand op het terrein van de publiciteit. Als het initiatief een succes wordt zal het dienstenpakket nog aanzienlijk worden uitge breid en komt er ook een informatiecentrum ten dienste van nieuwe bewoners. De eerste reacties op de en- quete zijn op een uizondering na positief. Een van de deel nemende clubs was van me ning, dat de werkgroep zich meer als pressiegroep moest opstellen, maar dat is niet de bedoeling. Men wil wel via meer gebruikelijke wegen het zelfde resultaat trachten te be reiken. Opvallend is wel dat de meeste reacties uit de ker nen Koewacht, Zuiddorpe en Overslag komen en in mindere mate uit Axel. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE De commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, is gister middag in Lamswaarde door prins 'Lamsoor' onder scheiden in de „Grootorde van de blauwfluwelen Lamsoor". De commissaris kreeg deze eretekenen voor zijn „speciale verdiensten". De uitreiking daarvan had plaats tijdens een officiële bijeenkomst ter gelegenheid van de opening van het nieuwe dorpscentrum v. Lamswaarde. De opening werd door de heer Van Aartsen aan het begin daar van verricht. Hij knipte en kele koordjes door, waarna de nieuwe naam zichtbaar werd: 'De Luifel'. Het is een suggestie van pastoor Knipscheer, die een aantal jaren geleden zelf ook het eerste initiatief heeft ge nomen om te komen tot de bouw van een nieuw gemeen schapscentrum. Het is in de plaats gekomen van het oude patronaatsgebouw, dat dit jaar na de carnaval is afgebroken. Voor de openingsbijeenkomst bestond een bijzonder grote belangstelling. De toespraken van verschil- 1 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Nog voor de verkiezingen van 29 november zal er door staatssecretaris mr. Schelfhout van onderwijs een antwoord worden gegeven op de brandende vraag van de gemeente Axel, wanneer een begin gemaakt kan worden met de bouw van de nieuwe mavo. De staatssecretaris heeft een dergelijke uitspraak tijdens zijn bezoek aan Axel vorige week, in het vooruitzicht ge steld. „Zoals bekded liggen de nieuwbouwplannen van de mavo kant-en-klaar op uitvoe ring te wachten. Het startsein is in verband met de bezuini gingen op de overheidsuitga ven nog steeds niet gegeven. Volgens het oorspronkelijke plan had men nog eind dit jaar met de bouw van het nieuwe complex moeten kun nen beginnen, maar op de val reep werd de goedkeuring daarvoor onthouden. De mavo is daarmee in een moeilijk parket gebracht, omdat de school uit zijn jas is gegroeid. Maar niet alleen het schoolbe stuur ziet zich voor grote moeilijkheden geplaatst. Ook de gemeente Axel zit met het uitstel in de maag, zo bleek uit het commentaar van bur gemeester Van Dijke. Het college van b. en w. is namelijk bijzonder geporteerd voor de stichting van een tweede openbare lagere school om de bestaande te ontlasten. Daarvoor heeft men een oogje laten vallen op het gebouw, dat vrij komt bij vertrek van de mavo. Verder bestaat er een plan om van de oude school aan de Bastionstraat een jeugdcentrum te maken, maar dat kan niet, zolang de mavo een deel van het totale aantal beschikbare lokalen als dependance in gebruik heeft. Zolang de nieuwe school er niet komt staat de gemeente dus met de rug naar de muur en daarover het men met staatssecretaris Schelfhout zeer langdurig gesproken. Burgemeester Van Dijke toonde zich over het resultaat daarvan voldaan. „Als we maar weten, wanneer ongeveer met de bouw begonnen kan wor den, dan zijn we al een stuk verder. Volgens de burgemees ter heeft de heer Schelfhout alle begrip getoond voor de Axelse problemen. Alleen ligt een oplossing daarvoor niet voor de hand, „omdat op het departement zo'n zeshonderd bouwplannen op behandeling wachten. De staatssecretaris heeft b. en w. beloofd om het dossier van de Axelse mavo onmid dellijk op te zoeken en nog voor de verkiezingen te laten weten, wanneer het project uitgevoerd kan worden. lende prominente figuren wer den afgewisseld met verschil lende demonstraties van plaat selijke verenigingen. De rij van sprekers werd geopend door voorzitter F. van Laar van het stichtingsbestuur. „U moet het ons maar niet kwa lijk nemen, dat er ook enkele gespannen gezichten te zieh zijn tussen de vertegenwoordi gers van alle verenigingen. Maar dat komt, omdat de com missaris van de koningin aan wezig is", aldus de voorzitter, die daar aan toevoegde: „Ik heb ze al gezegd dat ze niet bang hoeven te zijn, want 'een commissaris is ook maar „ne gewone mens". Degene, die daar om het meeste plezier had bleek commissaris Van Aartsen zelf te zijn. Na de in-leid-ing van de voorzitter volgde de openingshande ling. De heer Van Aartsen in zijn felicitatietoespraak: „Weest u maar op uw gemak, want een commissaris van de koningin is inderdaad maar een gewone mens. Ik ben zelfs een beetje zenuwachtig". De commissaris vroeg zich af wat er zoal in Lamswaarde is gemompeld, toen indertijd van GS aanvan kelijk het bericht kwam, dat aan de bouw van het gemeen schapscentrum geen goedkeu ring verleend zau worden, om dat de vaste financieringsmid delen ontbraken. Zullen wel niet zulke vriendelijke woor den geweest zijn". Pastoor Knipscheer riep de bevolking van Lamswaarde op om toch vooral maar veel gebruik te maken van „De Luifel". Onder de sprekers was ook burgemeester mr. M. Somers: „Ik vergelijk de zeven kernen van Hontenisse maar met de zeven zonen van vader Abra ham uit de gelijknamige car navals-schlager". Hij toonde zich erg verheugd met de be langstelling van de heer Van Aartsen. Behalve de sportver enigingen SDO hebben de vol gende verenigingen demon straties gegeven: Het Ge mengd Koor, de Kinderfanfa re, de gymclub van de bejaar den. de fanfare en de dames gymclub. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op 's-Gravenhof- plein in Hulst zijn gistermor gen en -middag een grote groep uit België afkomstige zigeuners neergestreken, vol gens hun eigen verklaring zijn ze op doortocht. Naar aanleiding daarvan heeft de politie gisteren nog niet tot optreden besloten. Af gewacht wordt hoe de zaak zich ontwikkelt. Naar verluidt zouden de zigeuners in Hulst vertoeven om een bruiloft bij te wonen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Ook aan Kloosterzande brengt de Sint nog voor zijn verjaardag een bezoek. Hij wordt ver wacht op zaterdag 2 december om 13 uur Op dat tijdstip zal bij in Walsoorden arriveren, waar hij een kort bezoek brengt aan de niet-schoolgaan- de kleuters. Dit gebeurt in die kantine van het bedrijf Enkev. Daarna zal de Sint per auto maar Kloosterzande vertrekken. Om 13.45 uur wordt de Sint met zijn gevolg verwacht in de brandweerkazerne in Klooster zande. Hier wordt de goedhei lig man verwelkomd door het gemeentebestuur Daar ook worden de ouders me' de kin deren verwacht, die nog niet naar de kleuterschool gaan en vele andere belangstellenden. Hierna volgt een bezoek aan de kleuterschool en de eerste en tweede klas van de lagere school. Om 15 uur vertrekt de -Sint naar het Hof te Zandeplein. De leerlingen van de derde, vierde, vijfde en zesde klas van de lagere scholen en de leerlingen, die een school voor buitengewoon onderwijs in Hulst of Terneuzen bezoeken worden om 14.30 uur verwacht m de school te Groenendijk. Aan de intocht wordt muzi kale medewerking verleend door de koninklijke harmonie uit Kloosterzande. Het tijd schema voor zaterdag ziet er als volgt uit: 13 uur aankomst Walsoorden, 13.30 uur vertrek Walsoorden, 13.45 uur aan komst bij de brandweerkazer ne in Kloosterzande, 14.15 uur vertrek naar de kleuterschool via de Cloosterstraat. W. Alexanderstraat, Beatrixstraat, Irenesstraat, Tulpstraat, An jerstraat en Leleistraat, 14.30 uur aankomst kleuterschool, 16 uur vertrek kleuterschool via de Past. Smuldersstraat, Groe nendijk, Cloosterstraat en Hof Zandeplein, 18 uur bezoek van Sint en Pieten aan huize St.-Antonius in Groenendijk. (Van een onzer verslaggevers) HULST De oliebollenactie van de Hulster carnavalsclub „De Vossen" is een onovertrof fen succes geworden. Voor zo ver gisteravond bekeken kan worden, zijn alle records van voorgaande jaren met grote verschillen geslagen. De ko mende week zullen de defini tieve cijfers nog bekendge maakt worden. Gistermorgen in alle vroegte is men in „Het Vossenhol" al beginnen te bakken. De belang stelling bleek zo groot, dat de medewerkers en medewerksters handen tekort kwamen om ge noeg lekkernijen klaar te krij gen. „We konden het niet aan gebakken krijgen", aldus het commentaar van een van de oliebollenbakkers. De kwaliteit was voortreffelijk. Dat neemt overigens niet weg, dat een van de leden van de carnavalsclub gisteravond rond zes uur toch opmerkte: „Ik kan geen oliebol meer zien". Gistermiddag zijn alle bedrijven in Hulst van olie bollen voorzien en gisteravond werd eein huis-aan-huis actie gehouden. Aan de verkoop werd o.m. meegewerkt door de dansma riekes. Collecte De collecte ten bate van het Nationaal Jeugd- fonds, die vorige week werd gehouden in Hoek, Zaamslag. Sluiskil en Terneuzen, heeft in totaal 1927,25 opgebracht. Causerie De KLM gaf te Terneuzen in het Zuidlandthe- ater een inleiding met film en dia's over de flora en fauna van Kenya. De heer F. de Graaf, hoofd-conservator van Artis te Amsterdam, hield daarbij een causerie. De be langstelling voor deze avond, die tot doel had de toeristische mogelijkheden van Oost-Afri- ka te tonen, trok zeer veel belangstelling. Tijdens de pau ze werd een verloting gehou den ten bate van de zwem- en poloclub. De Schelde te Ter neuzen voor de aanschaf vdn een verwarmingsinstallatie voor het open zwembad. Collecte De leden van de gymnastiekvereniging „FEL" collecteerden ten bate van de actie „Jantje beton". De col lecte bracht f 130,- op. Schieting De uitslag van de 4e puntenschieting van Sint-Sebastiaan, waaraan 21 schutters deelnamen, is als volgt: hoogvogel: H. van Iwaarden, le kal R. de Clerck, de rest was niet af. Meeste kleine vogels H. van Iwaarden (7 stuks). De stand voor het kampioenschap is als volgt: 1. H. de Rijcke 26 p, 2. H. van Iwaarden 25 p, 3. R. de Wis- pelaere 19 p. Uitslag van de vierde klepschieting: 1, 2 en 3. H. van Iwaarden. I. Puij en- broek en J. Cattoor, ieder 3 kleppen. Stand voor het kam pioenschap: 1. H. van Iwaar den 10 kleppen, 2. J. Cattoor 9 kleppen, 3. R. de Wispelaere 8 kleppen. gezworenen wil men eventueel op 10 brengen met de volgen de onderverdeling: 6, 2, 1 en 1. Het dagelijks bestuur zegt van mening te zijn, dat het nog te kort geleden is om een wijziging te brengen in de be stuurssamenstelling. „De wa terschappen zijn nauwelijks een aantal jaren opgericht en wij achten het dan ook niet juist om in dit tempo de be sturen te gaan inkrimpen", al dus het commentaar. Het da gelijks bestuur is daartoe wel bereid als het meer geleidelijk kan gaan. „Uit praktische overwegingen is het niet wen selijk de binding met de dis tricten te verbreken. Een vol doende aantal gezworenen is juist in staat het contact met de hoofdingelanden en inge landen in de districten te on derhouden". In verband met de op han> den zijnde gewijzigde samen stelling wil het dagelijks be stuur de vacatures, die per 1 januari 1973 en 1974 ontstaan doordat twee gezworen we gens hun leeftijd afvloeien, niet meer opvullen. Deze zaak komt aan de orde op de alge mene vergadering, die donder dag 7 december om 14.00 uur in „de Koning van Engeland" wordt gehouden. Daar zal ook beslist moeten worden over een voorstel om een krediet van 110.000 gulden beschikbaar te stellen voor een wegsverbreding in het zuidelijke deel van de ruilver kaveling Kieldreeht. De werk zaamheden worden ook in het kader van die ruilverkaveling uitgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een vurige wens van de vereniging Oud- Terneuzen, een oudheidkamer, gaat binnen afzienbare tijd in vervulling. In het gebouw van de voormalige rijks H.B.S. aan de Markt, dat zoals hekend tot kantoor van de dienst Openba re Werken zal worden ver bouwd, krijgt de vereniging de beschikking over twee lo kalen gelegen aan de burge meester Geellstraat. Deze ruimten zullen inge richt worden als oudheidka mer. Het is nog niet bekend wanneer de aanwinst van de vereniging Oud-Terneuzen in gebruik genomen zal worden, Het bestuur heeft al geruime tijd plannen voor het organise ren van een grote reünie voor oud-Terneuzenaren in de loop van 1973. Het liefst wil men deze samenkomst combineren met de opening van de oud heidkamer. Hearing In de Franse kerk in Groede wordt op 24 november een discussieavond gehouden over te houden vrij etijdsactiviteiten in deze woonkern. De avond wordt ge organiseerd door de streek- jeugdcentrale in samenwer king met de dorpsvereniging Groede en een aantal bewo ners. Onderwerp van gesprek zal een enquete over vrije tijdsbesteding zijn waaraan een kwart van de bevolking heeft deelgenomen. Men zal zich tijdens deze discussiea vond afvragen welke activitei ten gepleegd zullen worden, er moeten werkgroepen gevormd worden om voorbereidingen hiertoe te treffen. De inrich ting van de Franse kerk die voor dit werk beschikbaar komt moet bekeken worden evenals de financiële aspecten van het werk. Schieting Aan de schie- ting op de liggende wip in café W. Blommaert te Hulst namen 65 schutters deel. Er werd geschoten op twee wip pen. Succesvolste schutters werden F. Herrewegh uit Hei kant met twee zij vogels en J. Asselman uit Hulst met een zijvogel en vijf kleine vogels. De uitslag luidt als volgt: wip 1: De hoogvogel werd geschoten door V. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel door J. Asselman te Hulst, de tweede zijvogel ging naar A. de Maayer te Kloosterzande. De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden geschoten door J. van Ravens te Rotter dam, G. de Blieck te Hulst en R. de Schepper te Koe wacht. wip 2: de hoogvogel was voor C. Mahu te Hulst, de eerste en tweede zijvogel wa ren voor F. Herrewegh te Hei kant. De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden geschoten door J. Asselman te Hulst. Zaterdag wordt de volgende schieting gehouden. Aanvang om drie uur. Kaarten De PTT-perso- neelsvereniging het Land vam Hulst hield een prijskaorting er, tritswedstrijd in café Cen trum te Hulst, waaïaan 28 kaarters deelnamen.. De uitslag' luidt als volgt: winnaarsronde: 1 D. Versfcraeten-P. Haulez, 2 J. Kint-L. van Landeghem, 3 J. van Dorsselaer-J. Neve, 4 J. Burm-G. van Rattingen. Ver- liezersronde: 1 A. Buysse-J. Btammaert, 2 P. van de Kloos- ter-H. Hageman. 3 J. Segere-L. Warnier, 4 C. Rottier-G. Ever- ©ert. De tritswedstrijd werd ge wonnen doer P. van de Ma- naöker. (Van onze correspondent) HULST In de heren eer ste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie afdeling Hulst lopen de onderlinge krachtsverhoudingen van de teams, die boven aan de rang lijst staan, niet ver uit een. Dit bleek nog eens duidelijk na een wedstrijdweek, waarin deze teams tegen elkaar moes ten uitkomen. Bol Sport dat Lybeert-Verstraeten met 30 aan zijn zegekar bond en Wat- neys profiteerde van de situa tie om twee punten van de achterstand goed te maken. Clitex Sport 1, dat de week te voren zo schitterend van PMC 1 had gewonnen, was tegen hekkesluiter Voorwaarts 1 onherkenbaar. De Clingena- ren speelden een bar slechte wedstrijd, waarvan Voor waarts gebruik maakte de eer ste winstpunten in de wacht te slepen. Het Axelse team won verdiend met 21. Wat- neys had weinig moeite met KPJ 1 dat met een 21 ne derlaag naar huis werd ge stuurd. PMC 1 beet opnieuw in het zand, ditmaal tegen rechtstreeks concurrent Ly beert-Verstraeten dat de com binatie met 21 versloeg. Tegen Ambulo 2 maakte PMC 1 geen fout en behaalde een normale 40 overwinning. Dit alles bracht met zich mee dat PMC 1, ondanks de neder laag tegen Lybeert, opnieuw met twee punten voorsprong boven aan de ranglijst staat. Tweede klasser PMC 3 ver raste aangenaam tegen Voor waarts 2 en dwong een onver wacht 22 'gelijk spel af. GVC behaalde tegen een enigszins tegenvallend Janse- nius de volle winst, het Graauwse team zegevierde ge makkelijk met 31. Clitex 2 begon uitstekend tegen Ambu lo 3, maar verzwakte na de eerste set te hebben gewon nen. zo sterk dat het kansloos verloor met 13. WC liep tegen KPJ 2 de eerste neder laag van het seizoen op, het werd 03 voor KPJ 2. De setstanden waren 1015 12 15 en 13—15. KPJ 2 heeft nu de leiding van WC overgenomen, dat naar de derde plaats afzakte. Voor de volleybalvereniging Cecilia werd het een slechte week, want zij kreeg nog een punt in mindering, omdat de door haar opgegeven scheids rechter niet was opgekomen voor het fluiten van een wed strijd. (Van onze correspondent) HULST In Hulst vierde broeder Alphons gisteren zijn 40-jarig professiefeest. De ju bilaris die afkomstig is uit Nispen (N.-B.) ging in 1981 naar Ahmsen in Duitsland waar hij voor zijn novicitaat-jaar als broeder werkte. Nadat hij daar zijn professie had gedaan was hij ook nog in Meppen, even eens in Duitsland, werkzaam. Tijdens de oorlog kwam hij naar Diffet in België waar hij werkte op het toenmalige in ternationale Groot-Seminaria van de maristen. Sinds janua ri 1950 is broeder Alphons werkzaam op de boerderij van de maristen in Hulst. Door hard werken heeft hij van deza boerderij iets weten te maken. Zijn jubileum werd gevierd met een eucharistieviering die werd opgedragen door zijn broer pater Frans van AerL Tijdens de receptie die giste- renavond werd gehouden heb ben vele vrienden en beken den broer''"' Alnhons 'urn ge lukwensen aangeboden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2