Gezondheidsmarkt „verkoopt" gezonde levenswijze v. Bennekom krijgt reis naar Israël OFFICIËLE OPENING IN DE VROONE TE KAPELLE „Mee- en tegen vallers in fruitteelt" „Kerstherberg" Goes vangt eenzamen op in „Waarom al die moeite Uitslagen expositie Vrijheidsduif PPR favoriet op college Sint Willebrord UITSLAG CLUB WEDSTRIJD DE PIER Om Ooster schelde te redden Eversdijk kritiseert oppositie Viswedstrijd Leeglopers Vergadering varkens stamboek stad streek VOLGENS OVERZICHT VAN TUINBOUWCOMMISSIE HAPJES Yerseke Feest voor plattelands vrouwen 's-Heerenhoek 's-Gravenpolder Goes Kapelle Dinsdag 21 november 1972 markten GOES, 20 nov. Groenten per stuk korpsla 928, bloem kool 4 per kr. 102, 5 94, 6 74, afw. 2867, per kg: aardappe len 2425, tomaten AI 119. Cl 94, witlof AI 140, All 127 128, BI 122—126, Bil 121 groene sav. kodl 3541. rode kool 1228,witte kool 35, boe renkool 5261, spruiten A 8494, Bil 3337, andijvie 48—60, prei All 39—52, Bil 2223, veldsla 43156, peen 1516, uien afw. 37. stoofsla 20—45. ROTTERDAM, 20 nov. Aardappelbeurs, prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen bin nenland cq. export. Klei-aar- dappelen binnenland: bintjes 35 mm opw. in 2 maten 21,50- 22,50, bintjes 50 mm opw. 23,00-23,50, eigenheimers 35 mm opw. 24,00-25,00, zand- aardappelen binnenland: bint jes 35 mm opw. 18.00-19.00, klei-aardappelen export: bint jes 35 mm, opw. 18,00-19,00. Kleiaardappelen export: bint- (Van een onzer verslaggevers) GOES In de fruitteelt zijn het afgelopen seizoen mee- en tegenvallers geboekt. Het prijspeil was hoger dan d$ voorgaande jaren, de kg-op- brengst viel erg tegen. Tevens konden velen niet van de be tere prijzen profiteren wegens ernstige hagelschade of omdat vroeg op het hout was ver kocht." Dit zei de heer M- Goud, voorzitter van de tuin- bouwcommissie der ZLM in zijn overzicht van de situatie in de tuinbouw* Hij merkte op dat de uit komsten bij de peren voor menigeen minder gunstig wa ren dan het jaar ervoor, omdat de vruchten te klein bleven. De pruimenteelt was in het algemeen zelfs verliesgevend. De heer Goud waarschuwde voor een voorbarig optimisme nu de stemming bij de fruitte lers sterk verbeterd is. De goede appelprijzen, zo zei hij, zijn het gevolg van een kleine oogst in geheel West-Europa. Deze werd veroorzaakt door ongunstig weer, maar niet door een verminderde produk- tieeapaciteit wegens rooien. „Volgend jaar kan er bij een normale oogst weer teveel fruit zijn, met daardoor lage prijzen aldus de voorzatter van de tuinbouwoommissie. heidsmarkt van de projectgroep „Hart- en vaatziek ten" geopend. Zoals bekend valt de gezondheids- markt samen met een bevolkingsonderzoek voor Ka pelle en Biezelinge. Inwoners van deze kernen kun nen zich mits ze ouder zijn dan dertig jaar op tuberculose en hart- en Vaatziekten laten onderzoe ken. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Dr. F. G. Vaandrager, de waarne mend voorzitter van het Zeeuwse Groene Kruis heeft jes 35-50 mm, los verladen| gistermiddag in de De Vroone in Kapelle de gezond- 19,25-20.00: bintjes 45 mm opw. voor Italië 24,00-24,50: bintjes 50 mm opw., los verla den 23,00-23,50 zand-aardappe- len export: bintjes 35 min opw., 18,00-19,00. blankschilli ge rassen v. d. kleigrond voor overzee 40 mm opw. 22,00. Voeraardappelen 6,00-6,75 stemming: binnenland en ex port rustig. Rotterdam, 20 nov. Aan voer: totaal 1486, slaehtrunde ren 1098, varkens 388. Prijzen (in guldens per kg): koeien 5,30-5,75 (le kwal.) 4,65-5.10 (2e kwal.) 4.55-4,65 (3e kwal.), vaarzen 5,80-6,35 (le kwal-) 5.15-5,60 (2e kwal.), stieren 6,55-7,00 (le kwal.) 6,15-6,45 (2e kwal.), worst, koeien 4,50-4,60, varken® 2,70- 2,72 (le kwal.) 2,68-2,70 (2e kwal.) 2,65-2.68 (3e kwal.), slacbtzeugen 2,35-2,40. zware varkens 2,55-2.65. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prij zen): slachtrunderen groter - kalm - lager, varkens groter - vlug - hoger, enkele prima's boven notering. In zijn inleidend woord stelde dr. Vaandrager dat de bedoeling van de gezond- heidmarkt is de bezoekers aan de hand van kleine ma nifestaties op een meer ge zonde levenswijze te duiden Hij dankte de velen die aan de totstandkoming van de markt hebben medegewerkt. „Kapelle is eigenlijk bijzonder geschikt voor een manifestatie als deze," zo zei de heer Vaandrager, „enerzijds door het niet zo grote inwonertal en verder door de bijzonder ge schikte accommodatie van de Vroone". Hij hoopte dat de proef (als het experiment slaagt denkt men over een dergelijke manifestatie op pro vinciaal niveau) succesvol mag zijn. Vervolgens voerde de heer P. de Graaf, promotor voor Zuidwest - Nederland van de Nederlandse Hartstichting het woord. Hij toonde zich ver heugd dat de stichting me» kan doen aan de gezondheids- markt. Hij bood burgemeester H. G. van Suijlekom symbo lisch de Cooper-trimbaan, die de gemeente bij deze gelegen heid krijigt, aan door hem het bord dat bij de start komt te staan te tonen. Eerder had dokter Vaandrager al gezegd dat de jeugd van Kapelle de baan blijkens de goede resul taten in NCRV's zeskamp he lemaal niet nodig heeft. De burgemeester toonde zich zee» verheugd met de trimbaan, die hij zaterdag aanstaande ofti cieel in gebruik zal nemen Met enkele spreekwoorden en gezegden onderstreepte hij het belang van de gezondheids- markt. Na dit officiële gedeelte ba- gaven de genodigden zich naar Inter Scaldis In „de Ha ven" hield de vogelhouderver- eniging Inter Scaldis een ten toonstelling waarvoor 262 vo geltjes waren ingezonden. Keurmeester voor kanaries de heren v. Broekhoven te Ber gen op Zoom en Van Unen te Roosendaal- Voor tropische vo gels de heren P. Selders te Etten-Leur en P. v. Nunen te Bladel. Uitslagen kanaries: kampioen J. Tramper, le pr. P. Sanders 2x; 2e P. Sanders 5x; C. Zoetewey, A. v. Stee, J. Tramper, H- Schouwenaar, J. Willemsen, F. Sanderse, C. Bo- lier en J. Schouten. Overjarige: le pr- C. Zoete wey. Open klasse: le pr. A. v. Stee, 2e pr. A. v. Stee en P. v. Oosten. Tropische vogels. Kampioen: J. v. d. Plasse. le pr. H. Schouwenaar, 2e pr. S- v. d. Plasse, J. Schouten 2x, C. Bo lder, II Schouwenaar; 3e pr. J. v. d. Plasse 2x, Jac. v. d. Plasse 9x, C. Zoetewey 3x, C. Bolier 7x, P. Gijsel, H- Schou wenaar, H. v. Stee, J. v- An- rooy. Overjarige: le pr. F. San derse. Open klasse: le pr. Jac. Sanderse ,J. v. Anrooy; 2e pr. J. v. d. Plasse, J. v- Anrooy, P.Dixhoorn, C- Bolier, P. v. Oosten. Stammen tropen: le pr. Jac. v. d. Plasse 354 punten; 2 3 en 4 C. Bolier met 352, 351 en 350. Stammen kanaries: le pr. P. Sanders 356. Derby's kanaries: le pr- C. Zoetewey. Derby's tropische: le pr. J. v, d. Plasse, 2e pr- C. Bolier en J. v. Anrooy. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de Kerst dagen wordt voor het eerst in Goes een Kerstherberg gehou den, waar mensen die zich tij dens de feestdagen eenzaam voelen, gezelligheid en warmte kunnen vinden. Plaats van han deling van dit Kerstgebeuren is het ontmoetingscentrum De Veste aan de Keizersdijk, waar van zondag 24 tot en me dinsdag 26 december de gere- (Van een onzer verslaggevers GOES De leerlingen van d« vierde klasse en hoger, leraren en personeel van het Goes» college Sint Willebrord hebben gisteren schaduw-verkiezingen gehouden Opvallend bij de uitslag wal dat de PPR 39,6% van de stem men vergaarde. De PvdA kwam op 4,2%, de KVP 8,5, WD 17,3, AR 2.3 D'66 11,2. DS'70 4.6 OPN 3,1. SGP 0.8. GPV 0,4, PSP 6.9, NMP 0.8 en RPN 0.8%. formeerde jeugdvereniging Ichtups dag en nacht de Kerst herberg geopend houdt. Een van de activiteiten, die de ongeveer tien organiseren de jongelui op het programma hebben staan, is het 's nachts bezoeken van het politiebureau ziekenhuizen en verpleegte huizen. „De bedoeling daar van", zegt G.J.V.-voorzitter Ron de Reus, „is die mensen wat gezelligheid te brengen. Want die mensen hebben het natuurlijk ook niet gemakke lijk ails ze 's avonds als het thuis net gezellig is. hun werk moeten doen". In de Kerstherberg kan ie dereen zichzelf zijn. De bezoe kers kunnen er praten, spelle tjes doen of zomaar bij de kaohel zitten. Er worden spe ciale activiteiten op touw ge zet voor jongeren en bejaar den. De Kerstherberg in Goes wordt op 24 december 's avonds om 8 uur geopend in de nacht van maandag 25 de cember worden om een uur 's nachts de bezoekjes aan poli tiebureau, ziekenhuizen e.d. gebracht. De organisators van de Kerstherberg hebben alle be drijven in Goes en omgeving aangeschreven om een bijdra ge. Ook particuliere giften zijn welkom en kunnen op bankre kening 50817 ten name van de Bank voor Zeeland worden overgeschreven onder vermel ding van Kerstherberg '72. Verdere informaties over de Kerstherberg '72 zijn te ver krijgen bij De Veste te Goes tel. 8142. de grote zaal van De Vroone om een kijkje te nemen op de markt- Enkele dames maakten al onmiddellijk gebruik vat» het trimbaantje dat achterin de zaal was opgesteld. Burge meester Van Suijlekom klom op een trainingsfiets... In de zaal staan een stuk of tien kramen opgesteld die allemaal tonen-hoe men gezond kan le ven- -De leerlingen van twee Kapellese scholen laten aan de hand van tekeningen zien hop zij over het probleem van de hart- en vaatziekten denken Op het toneel van De Vroone stond een grote schaal met bijzonder lekkere en toch ge zonde hapjes opgesteld. De ge zondheidsmarkt is tot en met vrijdag geopend. Er zullen films vertoond worden, bewe gingsspelletjes gedemonstreerd en smakelijke hapjes worden bereid. Daarnaast wordt aan de stand natuurlijk uitgebrei de informatie gegeven. Ook een aantal scholen uit Kapelle en Biezelinge komt een kijkje nemen. Bovendien vindt - ook in- De Vroone het be volkingsonderzoek plaats. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Zijn de huidige opvattingen van de progressieve drie wel zo pro gressief? Progessief betekent immers voruitzien en polari satie, het opscherpen van d» tegenstellingen is geen voor uitstrevende politiek irt ons land. We hebben hier namelijk nog steeds het feit dat er moet worden samengewerkt om tot een aanvaardbare regerings meerderheid te komen. Het bij voorbaat de deur sluiten voor wie dan ook is zeker geen vooruitzien. De heer H. Evers- dijk, Zeeuws Kamerkandi daat voor de CHU en raadslid in de gemeente Borsele toonde zich gisteravond op een ver kiezingsbijeenkomst in Hein- kenszand duidelijk geen be- wondereraar van de politiek van de progessieve drie. .■De CHU stet de harmonie boven het conflict", zo zei hij. „De polarisatie lijkt mij veel meer een korte-termijnpoli- tiek dan een werkelijk voor uitstrevende gedachte". De de mocratie berust volgens de heer Eversdijk voor het groot ste deel op een gecontroleerd vertrouwen en niet op een ge organiseerd wantrouwen". „Wat de Oosterschelde be treft is de CHU van mening, dat de nadruk moet liggen op de mogelijkheden van de in richting. De mogelijkheid van een zout compartiment achter de afsluitdijk moet „daarbij nadrukkelijk worden bekeken Nieuwe industrie in ons ge bied", zo zei de heer Evers dijk, „zal alleen mogen wor den gevestigd als dit uit het oogpunt van een goed milieu beheer toelaatbaar is". 0 Burgemeester H. G. van Suijlekom testte na de opening van de gezondheidsmarkt zijn conditie op de hometrainer. (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes en Omstreken van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen herdenkt op 25 no vember in de Prins van Oran je te Goes het veertigjarige bestaan. De „Cabaret Groep" uit Tholen zal het feest komen opluisteren met het program ma „vroeger en nu". Verder zal mevrouw A.H. Luteijn- Nijssen een overzicht geven van de geschiedenis van de afdeling. Het feest begint om half acht. (Van onze correspondent) s-HEERENHOEK Onder slechte weersomstandigheden is bij de Borsselse zeedijk de laatste viswedstrijd die mee telt voor het clubkampioen schap van de 's-Heerenhöekse hengelsportvereniging „de Leeglopers" gehouden. Er na men 38 hengelaars aan deel, die samen 38 vissen vingen, waarvan tien bovenmaatse. De uitslag van die laatste wedstrijd was: 1. J. Blom- maert, 425 punten, 2. C. Koole 310, 3. L. Boonman 155, 4. A. Vos 150, 5. J. Poortvliet 140, 6. J. de Jonge 130. J. Traas en J. Haring moesten met ieder 125 punten loten om de zevende en achtste plaats. Het is nog niet bekend wie nu clubkam pioen is geworden. Dit zal op de jaarvergadering die me dio december wordt gehouden, worden bekend gemaakt. De allerlaatste wedstrijd van het seizoen, een viswedstrijd om wild, wordt gehouden op zon dag 17 december a.s. van tien tot een uur. De prijsuitreiking ervan vindt plaats in dé Ko renbeurs om zeven uur 's avonds. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het varkensstam boek voor Zeeland houdt van daag in het landbouwcentrum in Goes de algemene vergade ring. Naast het huishoudelijk gedeelte zullen de prijzen van de provinciale l'okdag 1972 worden uitgereikt. Het bestuur zal verder me dedelingen doen over de tot standkoming van het Zuid-Ne derlands stamboek, in het ka der waarvan het bestuur van het Zeeuwse stamboek zal af treden. Er moet dan ook een bestuur voor de kring Zeeland van het Zuid-Nederlands var kenstamboek gekozen worden. Andere punten op de agenda zijn: een gesprek over de nieuwe aspecten voor de fok kerij in stamboekverband en een bespreking van de be- drijfsprestatietoets. De verga dering begint om half elf. (Van onze correspondent) HANSWEERT De hengel sportvereniging De Pilk heeft i" de Westerschelde ten wes ten van Hansweert. onder bar re weersomstandigheden een club wedstrijd gehouden waar voor de belangstelling gering was. Er werden 89 bovenmaat se vissen gevangen en 154 on dermaatse. Uitslag: 1. J. Hogesteger, Krabbendijke 1859 punten, 2. C. Lepoeter, Hansweert 1783 punten, 3. J. Goetheer, Hans weert 1538 punten, 4. J. Dek ker, Kapeille 1497 punten, 5. D. Brandenberg, Hansweert 1210 punten. Bejaardenreisje 47 leden van de bejaarden sociëteit uit 's Heerenhoek hebben, onder leiding van de bestuursleden en de dames Traas en Hehe- mann een bezoek gebracht aan de „Delta-bakkerij te Westka- pelle. Het vertrek vond plaats vanaf de Jeugdhoeve en in de Banjaard op Noord-Beveland werd even voor het nuttigen van een kop koffie gepau- seerd. 59 (Van onze correspondent) GOES. Dat de heer J. A. van Bennekom in de afgelopen 21 jaar een duidelijke stem heeft gehad in het christelijk middel baar en voorbereidend hoger onderwijs bleek wel tijdens de bij eenkomst in het christelijk lyceum te Goes, waar hij afscheid nam als voorzitter van de vereniging voor christelijk onderwijs. De heer Van Bennekom was vanaf 1953 lid van het bestuur en sinds 1964 voorzitter. Alle kwaliteiten van de scheidende voorzitter werden nog eens uitvoerig uit de doe ken. gedaan tijdens een af scheidsreceptie, waar een groot aantal sprekers het woord voerde. De vice-voorzit- ter van de vereniging en tijde lijk opvolger van de heer Van Bennekom, de heer J.H. Stam. legde vooral de nadruk op het werk dat de heer Van Benne kom heeft verricht om in Ter- neuzen een christelijke scho lengemeenschap van de grond te krijgen. Hij vond het fijn voor de scheidende voorzitter dat hij na heel veel moeite daarin is geslaagd. Als af scheidscadeau bood hij de heer Van Bennekom en zijn echtgenote een reis naar Israël san. Rector A. van Dijk van het Terneuzense Zeldenrustcollege noemde deze scholengemeen schap het mooiste monument dat voor Van Bennekom kon worden opgericht. Hij bood de scheidende voorzitter een brood aan als symbool voor het feit dat enkele jaren gele den het graan nog ruiste op de plaats waar thans het school gebouw staat. Het verdwijnen van dat graan deed volgens de spreker de heer Van Bennkom veel pijn. Verder werd het woord nog gevoerd door de heren H. Stegeman, F. Vos, ir W. de Bey, en ds. M. van den Bosch. In zijn dankwoord zei de heer Van Bennekom dat nu de laatste organisatorische band met de provincie Zeeland was verbroken (zoals bekend was de heer Van Bennekom onder meer Zeeuws kamerlid, sta tenlid en wethouder in Middelburg), maar dat de overige banden zo nauw wa ren gegroeid dat hij de pro vincie en haar wel en wee wel nooit meer zal kunnen verge ten en dat hij en zijn echtge note nog menigmaal hier zul len terugkeren. Ouderavond De ouder commissie van de openbare basischool in 's-Gravenpolder heeft een matig bezochte ou deravond gehouden in een der lokalen van de school. Nadat het huishoudelijk gedeelte was afgewerkt vertoonde de heer J. Minnaar, hoofd van de school, een aantal dia's over het geven van seksuele voor lichting op de school. Hierop volgde een levendige discus sie. De heer Minnaar deelde verder nog mee dat eind maart of begin april weer een feestavond zal worden gege ven in het dorpshuis. In het leerprogramma, zo zei de heer Minnaar, zal voortaan ook aan dacht worden besteed aan de milieuvervuiling. De school zal volgend jaar worden uitge breid. Er moet dan een vierde leerkracht bijkomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J.F. Smits als voorzitter herkozen en in de plaats van de heer G. van der Plasse. benoemden de aanwezi gen de heer N.G. van Buuren als bestuurslid. Ongeval De Engelsman R.D.S. is met zijn auto op de Lenshoekdijk in 's-Gravenpol- der in een slip geraakt en van de dijk afgereden. De schade was aanzienlijk. De vier inzit tenden kwamen met de schrik vrij. Sint-Nikolaas Een week voordat hij officieel zijn intre de doet in Goes is Sint-Niko laas zaterdagmiddag in de wijk Zuid van de Ganzestad aangekoifien. Hij deed dat op speciaal verzoek van de win keliersvereniging „De Bus sel". (Van onze correspondent) KRUININGEN In het dorpshuis te Kruiningen werd door de postduivenvereniging De Vrijheidsduif een bijzonder geslaagde expositie gehouden. 530 duiven moesten worden beoordeeld door de keurmees ters H. Slagboom uit Zierikzee. P.L. Hcijstek uit Nieuwendijk en S. Selders uit Wasuik. De conditie van de duiven was uitstekend. Uitslag klasse 1. Oude doffers: 1. P. Willeboer. Kruiningen medaille, 2. P. Steketee, Yseke, 3. A. Geers. Steenbergen. Klasse 2 oude duivinnen: 1. W. Krijnsen, medaille, 2. A Kole, Kruiningen, 3. A. Geers Steenbergen. Klasse 3 jonge doffer: 1. C. van Kaam, Halsteren, medaille, 2. A. van Dalen, Oud Vosmeer. 3. G. de Nijs-Huls- hof, Dinteloord. K'asse4 jonge duivinnen: 1. M. Engelhaar, Hoogerheide. medaille, 2. A de Leeuw. Hansweert, 3. J.H.C. Poley. Kapelle. Klasse 5: A jonge doffers: 1. G. Nijs-Hulshof, Dintel oord. medaille, 2. C. van Ber gen, Steenbergen, 3. J. Meijer. Hansweert. Klasse 5 B Jonge doffers* 1. C. Clement, Krabbendijke, medaille, 2. idem, 3. L. de Leeuw, Hansweert, Klasse 6 A jonge duivinnen 1. G. de Bruine, Kruiningen medaille, 2. A. van Daalen. Oud Vosmeer, 3. J. Klaasse, Hansweert. Klasse 6 B: jonge duivinnen 1. J. Kruf, Bergen op Zoom medaille, 2. A. de Jong, Hoo gerheide, 3. H. Augus'eijn, Moerstraten, Mooiste duivin: W. Krijnsen Waarde beker. Mooiste doffer* C. van Kaam, Halsteren beker. (Van onze correspondent) MIDELBURG Prof. ir. P. A. van der Velde, de pro motor van de studenten van de studiegroep Zeeuwsche Meer, de mannen die vorig jaar een alternatieve storm vloedkering met doorlaat- sluizen in de Oosterschelde lanceerden, heeft gister avond tijdens een voor dracht voor het Koninklijk Zeeuws Genootschap in Middelburg, als het ware een bom laten ontploffen. „Waarom", zo stelde hij, „ge troosten wij ons zoveel kosten en moeite om het milieu van de Oosterschelde te redden als het water in de rivieren en de zee- en steeds verder vervuilt? Het is als het redden van een leven de teen aan een dood slacht offer. Bovendien biedt de af sluiting van de Oosterschelde zoals Rijkswaterstaat deze voor staat, de grootst mogelijke vei ligheid. Het plan van de stu denten voegt vele technische problemen toe aan deze toch al zo ingewikkelde zaak. En dan blijft het nog de grote vraag of de constructie van dergelijke doorlaatsluizen voldoende waarborgen biedt. De bodem van de Oosterschelde kan de gevaarlijkste in heel Neder land genoemd worden door de losse zandsamenhang. Er zal door de enorme stroming, ont gronding en dientengevolge beschadiging van de bodem op treden, waardoor de kunstwer ken zelfs kunnen gaan verzak ken. De aanleg van een bouw put zal voor de aanleg van deze sluizen om deze redenen dan ook onuitvoerbaar zijn. Om het project zo goed mogelijk te steunen zullen er diverse be schermingen onder de dam moeten worden aangebracht. De kosten van dit project zul len 1,5 miljard gulden bedra gen. Drie keer zo duur als de aanleg van de Haringvlietslui- zen. Een niet te verwaarlozen punt is bovendien, dat het om veilig te kunnen werken nood zakelijk zal zijn drie geulen bij het Zijpe, het Keten en bij We- meldinge tegelijkertijd af te sluiten. De beste en veiligste oplos sing zal te allen tijde blijven eerst de Oosterschelde afslui ten met een dam en dan door laatsluizen inbouwen. Dat zal dan tot gevolg hebben dat het unieke zoutwatermilieu in de Oosterschelde toch verloren gaat. Veel goedkoper en wel licht veel efficiënter zal het zijn nieuwe getijdenbekkens te creëren in de bestaande buiten- Delta's. Als er een dam gelegd wordt van Goeree tot Schou- wen-Duiveland met een lengte van 32 kilomtere dan krijgt men een getijdenbekken met een oppervlakte van 20 tot 25 duizend hectare. „Een andere oplössing noemde prof. Van der Velde twee dammen vanaf Goeree en vanaf Domburg met een opening voor de kust van Schouwen-Duiveland. „Dan komt daar een getijden- Delta-gebied van 35 tot 40 dui zend hectare vrij. De kosten van een dergelijk project zijn veel geringer dan de bouw van de stormvloedkering in de Oos- terscheldedam. Namelijk voor het kleine gebied 750 miljoen gulden en voor het grote 1,25 miljard. Het hele plan zal bo vendien in drie jaar gereali seerd kunnen zijn", aldus prof. Van der Velde voor het Zeeuwsch Genootschap. Voor prof. Van der Velde hadden ir. Dekker, ir. Van Orden en ir. Van Leeuwen namens de stu diegroep het Zeeuwsche Meer hun plannen over de storm vloedkering uiteengezet. Plattelandsvrouwen De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hield haar maandelijkse vergadering on der leiding van mevr. Nijssen - Schrier. O p deze bijeen komst sprak dokter P. Kleine- pier uit Goes over homeopa thie. De volgende bijeenkomst is op 20 december. Vergadering AR en CHU Op vrijdag 24 nov. a.s. om half acht 's avonds zal in het verenigingsgebouw „Obadja" een gecombineerde verkie zingsvergadering worden be legd door de AR en CHU kies- verenigningen van Kapelle- Biezelinge. Sprekers zijn de heren H. Eversdijk te Hein- kenszand. kandidaat Tweede- Kamerlid voor de CHU en M. Lorier te Middelburg, lid van het ARP-partij bestuur. Oliebollen voor Rode Kruis De inwoners van Kapell» hebben volop oliebollen kun nen eten en dat ging ten bate van het Ned- Rode Kruis. De plaatselijke afdeling hield ter afsluiting van haar inzame lingsactie 1972 een oliebollen actie. Er werden 15.000 stuk» gebakken door vrijwilliger» die vlot aan de man werden gebracht. De netto-opbrengst wordt geschat op ruim f 1000.»

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 6