DDT en kwik weinig gebruikt Hulst als popul au* woo n gein een l e Zaamslagse kapper houdt verleden van dorp vast TWEEDE PRIJS VOOR TERNEUZENAAR CULTURELE RAAD NEEMT HET OP VOOR DE POEL Onderzoek naar Hovercraft-verbinding Zorgeloze spuiter bestaat alleen in de verbeelding Automatisch! stad streek Nu en dan regen Verboden Afbreekbaar Belang Albmn vol met ansichten Bakkerswedstrijd voor de jeugd Onderscheidiiig voor Knottnerus Naam voor school in Goese polder dab makkelijk! wi—y *.i iiuvcini_>er ly/z (Van een onzer verslaggevers) GOES MIDDELBURG Het gebruik van DDT als bestrijdingsmiddel in land en tuinbouw is sinds kort sterk aan banden gelegd en zal vermoedelijk het volgend jaar geheel worden verboden. Sinds 1 januari van dit jaar mogen bestrijdingsmaterialen waarin kwikverbindingen voorkomen, in het geheel niet meer gebruikt worden in de fruit- en aardappel teelt. In de Zeeuwse land bouw wordt DDT minimaal gebruikt, namelijk alleen in de erwtenteelt, die ongeveer 5% van het totale landbouw areaal beslaat. Er wordt zo vroeg in het seizoen met DDT gespoten, aldus het con sulentschap voor de akker bouw en de veeteelt te Goes, dat ai het bespoten blad vol ledig is afgevallen vóór het product wordt geoogst. In de hardfruit sector mag één be spuiting met DDT worden uitgevoerd, mits dit vóór 15 juni geschiedt. Verwacht wordt dat ook deze ene be spuiting spoedig verboden za' worden. Klein fruit mag m het geheel niet meer met DDT bespoten worden. Kwikoplossingen worden in geheel Zeeland door nog geen tien landbouwonderne mers gebruikt en dan nog uitsluitend voor het ontsmet ten van zaai- en pootgoed. De gebruikers zijn verplicht de tanks waarin de kwikhou- dende ontsmettingsmiddelen zijn opgelost, via een actief koolfilter te laten leeglopen in diepe putten in de grond. De koolfilters moeten wor den ingeleverd. „Er worden weieens spuit- middelen verboden, vóór er effectieve en tegelijk milieu veilige vervangingsmiddelen geproduceerd zijn", aldus woordvoerders van de ZLM en het rijks consulentschap voor de landbouw in Zee land. „Dat is voor de betrok Ken boeren een kwalijke zaak. Je kunt niet zondei bestrijdingsmiddelen". Van resistentie bij allerlei orga nismen tegen bestrijdings. middelen merkt men in Zee land niet veel. Ongevoelig voor de gifhevels zijn wel het fruitspinit, en in de land bouw o. a. de kool-vlieg en de wortelvlieg. De bladluis dreigt resistent te worden. ZEEUW ZUINIG MET VERGIFTEN (Van een onzer verslaggevers) HULST. In de periode van 1 januari tot 1 november 1972 zijn er in de gemeente Hulst 129 woningen gereed gekomen. Op 1 november waren nog 144 nieuwe woningen in aanbouw. Daar mee komt Hulst na Terneuzen op de tweede plaats van de ge meenten in Midden- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Verwacht wordt, dait deze gunstige ontwikkelingen zich het komende jaar zullen voort zetten, want Hulst kan zich als woongemeente verheugen in een stijgende populariteit- Ook voOr het nieuwe plan Moerschans is de belangstel ling groot. Dé Hulstersche Wo ningbouwvereniging en enkele particuliere investeerders heb ben plannen om gezamenlijk nagenoeg de gehele eerste fase vol te bouwen. Daarbij gaat het om ruim tweehonderd wo ningen. Het plan Koekebakkershoek is in 1973 bouwrijp en ook Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag !om 18.00 uur: Nu en dan re gen of buien. Ongeveer nor male temperaturen. Weers vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag. Aantal uren zon: 0 tot 3. Min, temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max. temp: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor donderdag. Aantal uren zon: 0 tot 4 Min. temp: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven nor maal. Max. temp: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 40 pro cent. Hoogwater Morgen, woensdag 22 no vember: Bergen op 16.36, Hansweert 3.27 en 15.43, Terneuzen 2.46 en 15-02, Vlissingen 2.14 en 14.30, Wemeldinge 4.08 en 16.26. Zoom 4.18 en hier wordt een groot aantal huizen gebouwd .waaronder 37 bejaardenwo-ningen en 58 wo ningwetwoningen. Verwacht wordt dat in 1973 ook een voorstel gedaan kan worden tot het bouwrijp maken van de tweede fase van Moer schans. In het plan 's-Graven- hof is reeds veel bouwgrond voor woningen verkocht en er is een begin gemaakt met de bouw van woningen van de Hulstersche Woningbouwver eniging. In 1973 zullen voorts de wo ningen van de vereniging aan de Lange Bellingstraat worden voltooid. Ook in het plan Abs- dalepolder is veel bouwgrond verkocht voor bedrijven. De stedebouwkundige werkt ver der aan een plan voor de kern Sint Jansteen, waarin een uit breiding van het bedrijfster rein is voorzien. Het bouwrijp maken van het plan noord-oost in Sinit Jansteen wordt in ver band met de voorgenomen vestiging van Neckermann in dit gebied gewijzigd. De regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging zal waarschijnlijk nog ln 1973 plannen ten uitvoer bren gen voor de bouw van veer tien bejaardenwoningen en achttien premiewoningen in het plan noord-oost in St.-Jan- steen. De saneringsplannen in Nieuw-Namen worden verder uitgevoerd, maar daarvan kan het tempo niet hoog liggen vanwege het feit, dat zeer veel oude mensen bij dit plan betrokken zijn- De gemeente wil de zaak niet forceren om een grote on rust te voorkomen. Er bestaan voor Nieuw-Namen ook plan nen voor de bouw van bejaar denwoningen, maar daarvoor laat de belangstelling wat te wensen over, zo blijkt uit de aanbiedingsbrief bij de begro ting van de gemeente Hulst. (Van een onzer verslaggevers) GOES/MIDDELBURG. De specialisten op het gebied van de plantenziekte- en onkruidbestrijding in Zeeland zouden graag eens in contact komen met de loonspuiter Cauwels een soort Zeeuwse vergiftkabouter. Tenminste, als men moet geloven wat spuiter Cauwels enkele weken geleden aan een medewerker van „De Nieuwe Linie" vertelde. Spuiten schijnt zijn lust en zijn leven te zijn, ook al durft hij na een dagje spuitwerk zijn vrouw niet te kussen, uit vrees dat zij na dat orale contact vergiftigd ter aarde zal storten. „levensgevaarlijk" tot bijna onschadelijk". De mate van giftigheid meten de deskundi gen af op een schaal, waarin een centrale lijn voonkomt, die LD-50 heet. Met „LD" wordt bedoeld: letale dosis. Parathi- on krijgt op deze lijst het cijfer LD-5. Een nieuw be strijdingsmiddel daarentegen, onder de merknaam „Gardo- na" behaalt- de score „LD-4 a 5000". „Daarmee zit je aardig in de buurt van de giftigheids graad van gewoon keuken zout", zegt de heer Mander- sloot. Er zijn diverse waarborgen die maken dat de boer er zich wel voor hoeden zall om roeke loos te spuiten. Ten eerste komt geen enkel spui-tmiddel in de handel, zonder grondig op zijn eventuele schadelijke bijwerkingen onderzocht te zijn. Voorts zijn er de contro les op de bedrijven door de arbeidsinspectie. Fabrikant en agrarische voorlichting doen wat zij kunnen om de gebrui ker duidelijk te maken met welke stoffen hij te maken heeft en tenslotte is er de keuringsdienst van waren, die door middel van bemonstering van het ter veiling aangeboden produkt, vaststelt welke gif- residuen er nog in het produkt voorkomen. „De onderzoekme thoden zijn zo verfijnd, dat zelfs één gram DDT, opgelost in een voorraad van 100 ton produkt, nog kan worden aan getoond", aldus de heer Ver- hage. De kweker van zo'n pro dukt krijgt onverbiddelijk met de rechter te maken". Cauwels moet in Aarden burg wonen, maar de mensen van het consulentschap voor akkerbouw en de rundveehou derij, zetelend in het reusach tige landbouwcentrum te Goes, kennen hem niet. Zij hopen, dat hij (als hij werkelijk be staat) contact met het Land bouwcentrum zal zoeken. Er zal dan wel heel wat voorlich- tingswerk aan de winkel zijn, als het tenminste waar is wat Caiuwels aan De Nieuwe Linie vertelde namelijk, dat hij uitgaat van de redenering: „spuit maar raak en zie niet om". De al of niet bestaande Cau wels behoort met die mentali teit tot de uitzonderingen in Zeeland- menen de heren P. Verhaige (specialist in planten- zrektebestrijding) en H. J. Mandersloot (idem, maar dan ook nog op het gebied van de onkruidbestrijding). „De tijd dat de boer spuitmiddelen hanteerde, alsof het ging om het storten van verzekerings premies, ligt ver achter ons", zeggen de beide deskundigen. „Preventief spuiten komt nog maar zelden voor. De gevaar lijkste agressieve spuitmidde len met een persistent karak ter, zoals DDT en middelen waa-rim kwikverbindingen voorkomen, zijn of worden verboden. Daarvoor in de plaats komen middelen, die een k-leiner spectrum bestrij ken (DDT pakte een hele reeks insecten tegelijk aan, maar heeft het afschuwelijke nadeeel, dot het niet afbreek baar is en zich dus oohoopt in de consument), maar boven dien in veel kartere tijd af breekbaar zijn". Sommige bestrijdingsmidde len in de la-ndbouw zijn grie zelig giftig, maar tegelijkertijd minder schadelijk voor het milieu dan middelen van per sistent karakter- Deze laatste zijn over het algemeen de middelen die zijn opgebouwd uit gedoleerde koolwaterstof fen en uit kwikverbindingen. De meeste nieuwe bestrij dingsmiddelen, die nu in de handel komen, bevatten orga nische fosforverbindingen, die sn-e-1 afbreekbaar zijn en waar van de giftigheid varieert van Het is doorgaans welbegre pen eigenbelang van de boe ren, dat zij zuinig spuiten, legt de secretaris van de ZLM, de heer L. Luteyn uit. „Bestrij dingsmiddelen zijn namelijk nogal duur. Met de onkruidbe strijding in een perceel sui kerbieten is al gauw f 300,- per hectare gemoeid, hetgeen overeenkomt met 10 kg te verspuiten materiaal". De heer Luteyn stelt overi gens vast, dat 100 procent van de landbouwinkomens negatief zou worden, als de agrariërs zelfs alleen de secundaire spuitbeurten achterwege zou den laten. „De oogsten zouden met circa 40 procent dalen, waarmee je terstond in het schaarsteprobleem zou belan den", zegt hij. 0 Kapper Lensen uit Zaam- slag: „Een album vol oude dorpsherinneringen". (Van een onzer verslagge vers) ZAAMSLAG „Vroeger gaf ik die oude ansichten over Zaamslag aan klanten weg, maar een jaar of tien geleden ben ik begonnen zelf een verzameling van oude prentbriefkaarten, foto's en dergelijke aan te leggen. Het is nu mijn grootste hobby geworden," zegt kapper W. J. Lensen (60) uit Zaamslag. Hij wil van ai deze herin neringen aan het grijze ver leden van zijn dorp ,waair hij geboren en getogen is, in een groent album bundelen. „Ik hoor wel eens va-n klanten hoe bepaalde gebouwen in Zaamslag er vroeger uitza gen. Die bijzonderheden no teer ik dan om ze later in het album te verwerken". De heer Lensen heeft ook een bijdrage geleverd aan het boekje „Zaamslag in oude ansichten" dat binnenkort door de Europese bibliotheek te Zaltbom-mel zal verschij nen. Al doorbladerend in zijn album in wording treft men er tal van kostelijke oude foto's aian van onder andere, de plaatselijke muziekvere niging „De Volharding", van vroegere Zaamslagse notabe len compleet met hoge hoed en martiale snor, een bewijs van lidmaatschap van de „Rustende schutterij", distri butiebonnen uit de oorlog en vergeelde knipsels uit kran ten en tijdschriften over Zaamslagse gebeurtenissen. De heer Lensen: „De fees- ten in Zaamslag waren vroe ger geweldig. Zeer bekend waren de Oranjefeesten waaraan maanden van voor bereiding vast zaten. Dat al les is nu voorbij. De samen hang van de Zaamslaggena- ren is weg. Misschien komt dat door de vele import van mensen die zich hier komen vestigen. Daarom wil ik zo veel mogelijk verzamelen hoe het-vroeger in Zaamslag neringen mogen niet verlo ren gaan". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Chris Loonstijn, leerling van de eer ste klas „part-time" van de technische school in Terneu zen, is een van de kleinste van zijn klas, maar als het om het bakken van brood en ban ket gaat steekt hij met kop en schouders boven zijn klasge noten uit. Chris bewees dat onlangs door op de nationale bakkers wedstrijd van de commissie jeugdvakwedstrijden de twee de prijs te behalen. Aan deze wedstrijd -deden acht rayon kampioenen mee. De in Sluis kil wonende Chris Loonstijn behaalde eerder het rayon kampioenschap van Zeeland. In totaal namen 2400 leerling brood- en banketbakkers aan de voorwedstrijden deel. Evenals bij het Zeeuwse ray onkampioenschap gooide Chris met zijn zachte puntjes en goudse moppen tijdens de fi nale in Wageningen hoge ogen. „We hadden er eerlijk gezegd min of meer op gerekend dat Chris bij de top zou behoren. Die jongen heeft er gewoon de feeling voor", zegt de heer A.J. Scheele, die met de heer L. Koeman les geeft op de afdeling brood- en banketbak ken van de technische schooL De cursus „part-time" duurt drie jaar- Als hij niet op school is werkt Chris in de bakkerij van de firma Kave laars aan de Noordstraat in Terneuzen. Zijn werkgever en de technische school mogen, gezien de staat van dienst die hij al heeft, nog veel van Chris Loonstijn verwachten. Wellicht zit er volgend jaar wel een nationaal kampioen schap in. Chris Loonstijn, leerling van de technische school in Ter neuzen, bij enkele werkstukken en de beker die hij onlangs op de nationale bakkerswedstrijd in Wageningen won. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse Culturele Raad <ZCR) heeft gisteren een principieel standpunt bepaald ten aanzien van een bedreigd stuk Zeeuws landschap n.l. De Poel. Het standpunt bestaat uit drie elementen- De raad zal er op aandringen, dat in het vervolg een vertegenwoor diger van de stichting Het Zeeuwse Landschap in de rui-lverkavelingscommissies zal worden opgenomen. Verder heeft de raad zich geschaard achter een advies van de sec tie wooncultuur, waarin er voor wordt gepleit- om de Poel als nationaal landschaps. park te handhaven. Tenslotte was de raad una niem van mening, dat zij haar volle gezag moest geven aan een reeds door 23 instellingen ondertekende petitie over de gewenste tracé's voor een pijp leidingstraat en voor de 380 KV-hoogspanningsverbin- waterstanden Konsianz ooi plu.- i. fthein- felden 340 min 18. Straatsburg 410 min 75- Plittersdorf 612 min. 30, Maxau 724 min 10, Plochingen 227 min 50, Mann heim 010 plus 14, Steinibach 176 plus 10. Mainiz 496 plus 22, Bingen 379 plus 20. Kaub 462 plus 31, Trier 688 plus 17, Koblenz 528 plus 36, Keulen 520 plus 73 Ruhrort 652 plus 118 Lobiih 1196 plus 106, Pan- nerdense kop 1153 plus 102, Nijmegen 970 plus 98. IJssel- kop 1018 plus 84. Eefde IJssel 470 plus 45 Deventer 335 plus 39. Monsin 5505 or-n 15. Borg haren 413" 24. Belfeld 1265 min 1-nHen d' sluis 559 piu 20. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het ge meentebestuur van Vlissingen heeft aan het ETI voor Zee land opdracht gegeven om de mogelijkheden van een Ho vercraft-verbinding Vlissingen- Engeland te onderzoeken. Naar een woordvoerder van het ETI ons meedeelde, zal in de loop van 1973 over de mo gelijkheden van een dergelijke dienst worden gerapporteerd. Het onderzoek is gaande. In Vlissingen is sprake van een toenemende belangstelling in de scheepvaartverbindingen naar en van Engeland. In de memorie van antwoord van b. en w. aan de raad, naar aan leiding van de begroting-1973, wordt uitvoerig ingegaan op de zogenaamde roll-off-roll-on dienst Vlissingen-Rarnsgate, waarmee momenteel per et maal veertig vrachtwagencom binaties vice versa kunnen worden vervoerd. De dienst op Ramsgate beschikt over geïm- orovi-seeerde terminal in Vlis singen. „Zodra blijkt dat de dienst op Ramsgate levensvat baarheid heeft en floreert, zul len de plannen tot het inrich ten van een definitieve termi nal verder worden gereali seerd", hebben b. en w- van Vlissingen meegedeeld. Boven dien zal worden onderzocht of er belangstelling bestaat om de nieuwe terminal te gebrui ken voor een passagiers-veer dienst Vl-issingen-Ewgeland. Et- zijn al voorlopige gesprekken gevoerd, aldus b. en w. van Vlissingen, over een tweede ro- ro dienst op Engeland. In hun memorie van antwoord aan de raad wijden b. en w. van Vlis singen ook uit over plannen voor een tweede half-hoge ka- naalbrug bij de PZEM-centra- le te Vlissingen. Er heeft in middels overleg plaatsgevon den om het brugproject met de daarbij behorende werken, aan te meiden als werkgele- genheédsproj eet. B. en w. van Vlissingen hebben ook informaties inge wonnen inzake het gerucht dat bij de N.V. koninklijke maat schappij De Schelde 300 werk nemers (van de 3650) zouden moeten afvloeien. „Er wordt geen afvloeiingsregeling ont worpen, en er zijn evenmin plannen in die richting", zegt het Vlissingse college opge* lucht. B. en w. hebben ook pogingen gedaan om te achter halen of er bij M and T. International N- V. in Vlissi-n- gen-Oost inderdaad een hoger ziekteverzuimpercentage op treedt dan bij vergelijkbare bedrijven. Het college heeft echter nog geen beeld van de situatie kunnen krijgen. Over de industrialisatie in Midden- Zeeland wordt i-n de memorie van antwoord opgemerkt dat het Franse «lumini-umconcern Péchiney er waarschijnlijk niet in zal slagen de 150 nieu we arbeidsplaatsen die in het eerste kwartaal van 1974 bij dit bedrijf zullen ontstaan, met Nederlands personeel te bemannen. De memorie van antwoord van het Vlissingse college maakt tenslotte gewag van een plan van rijkswater staat om afmeerplaatsen voor de visserijvloot aan te leggen in het Kanaal door Walcheren' ter vervanging van de lig plaatsen in de Koopmanshaven en de Vissershaven, die waar schijnlijk in het kader van de verdere uitvoering van het Deltaplan geheel of gedeelte lijk zullen vervallen. De plannen voor een geheel nieuwe veerhaven bij Vlissin gen staan voorlopig in de ijs kast. Rijkswaterstaat gaat na, of het mogelijk is aanlegin- richtingen voor dubbeldeks veerboten te bouwen in de bestaande veerhaven. Dat laat ste heeft ook de duidelijke voorkeur van het Vlissingse gemeentebestuur. Over een an. der urgent project, de brug te Souburg, zeggen b. en w. dal de minister van Verkeer en Waterstaat er voorshand niets voor voelt om op de brug een richtingsverkeer in te stellen zoals b. v. de Vlissingse politie graag zou zien. ding van de NV PZEM. In een met verve gevoerde discussie, zette de bio.oog drs. G. Herebout de raad met de neus op de realiteit. „Aan de ruilverkavelingin De Poel kan wezenlijk niet veel meer ver anderd worden. Het gebied gaat op de schop, krachtens een geldend contract. In prin cipe kan De Poel, zog-Is dit gebied nu is, alleen gespaard worden als men de miljoenen zou kunnen uitgeven om de betrokken landbouwers uit te kopen", zei hij. Niettemin: De Culturele Raad meende, dat men moest doen wat gedaan kon worden en nam het uit drie delen bestaande voorstel, wat wij hierboven noemden, aan. De ra-ad schaafde gisteren nok nogal fors a-an het voorstel va-n de sectie Be.eldende Kunst, met betrekin.g tot het samenstellen van een Zeeuwse expositie. Deze zou als ant- (Van onze correspondent) DEN HAAG Ir. C. S. Knott nerus, voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw- eomité, is onderscheiden met de gouden Gevers-Deynoot- medaille. Deze medaille kan eenmaal per jaar worden uitgereikt 'doat—de.Holland sche....Maat schappij voor Landbouw. De voorzitter van deze organisatie, de heer W. H. Jas, heeft de me daille gistermiddag in Den Haag uitgereikt tijdens de ju bileumbijeenkomst van de 125- jarige maatschappij in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag. woord op een soortgelijke ten toonstelling West-Vlaamse kunst, volgend jaar naai- België moeten gaan. De sectie Beel dende Kunst, wier advies al bij G.S. liggen, heeft gepleit voor het houden van een over zichtstentoonstelling van al het werk, dat Zeeuwse kunste naars voor de uitwissseli-ngs- expositie zouden aanbieden. De Zeeuwse Culturele Raad vond met het oog op de kos ten, een dergelijke overzichts tentoonstelling een onhaalbare kaart. Op dit punt krijgen G.S. dan ook een aanvullend advies toe-gezonden- Het idee van een Zeeuwse ovarzifchtstentoonstel- limg als zodanig, ondervond in tussen wel bijval. De ra-ad zal verder gunstig adviseren over een voorstel van de sectie Cultuurbehoud om aa-n de heer L. de Bree te Vlissi-n-gen-, opdracht te geven om de geschiedenis van Zee land in de jaren 1940-1945 te boek te stellen. Gedeputeerde A. van Geesbergen wees erop, dat er nog geen enkel inzicht bestaat in de kosten van een dergelijk project. Het docu mentatiecentrum Zeeuws Del ta-gebied zal de auteur van Zeel-and 1940-1945 va-n het no dige bronnenmateriaal moeten voorzien. Uitvoerig werd tenslotte ge sproken over de mogelijkheid om de in Rijksdienst werkende a-rcheoloog ir. J. Trimpe Bur ger. een provinciale helper te geven, die voo-ral het zg. veld werk zou moeten verrichten. -Hoewel-de -noodzaakram een efficiënter archeologisch on derzoek in Zeeland door hem werd onderkend, vestigde de heer Van Geesbergen er de aandacht op, dat de provincie reeds voor 50 in de salaris kosten van ir. Trimpe Burger bijd-raagt. Een nog in staat van opbouw verkerende provincia le begeleidingscommissie voor de archeologie, zal niettemin de mogelijkheden voor een dringend noodzakelijke verbe tering van het oudheidkundig bodemonderzoek gaan bekij ken. De raad nam tenslotte even eens een conclusie van de sec tie Cultuurbehoud over, om da federatie van Zeeuwse musea en oudheidkamers een subsi die te geven voor de uitgave van een folder en voor een educatief project (een exposi tie over archeologie, vooral op de schooljeugd gericht). De ra-ad benoemde gisteren verder de volgende nieuwe leden-: de heer P. Verhage, mevrouw Reitsma, mr. J.J. van dei- Weel, mevr. Kamps en de heer Varekamp- I (Van een onzer verslaggevers) GOES De R.K-basisschool in de Goese polder, die thans nog in een gebouw met het openbaar en protestants-chris telijk onderwijs is onderge bracht, heeft een naam gekre gen. Het wordt: „De C. Holt- kampschool". De R.K.-kleuter school draagt- nu- de naam „Pinkeltje". Deze namen zul len als de nieuwe behuizing over enkele jaren gereed is, blijven gehandhaafd. De namen zijn bekend ge maakt bij het afscheid van pastoor C. P. M. Holtkamps als bisschoppelijk commissaris voor het R.K.-onderwijs. (ADVERTENTIE) Met Postgiro laat u,als u dat wilt,uw regelmatig terug komende betalingen automatisch overmaken. Dus geen omkijken meer naar rekeningen voor huur, abonnementen, gas, elektra etc. I -v_y

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3