f rTIXB 1 nrnri rH 17ct 23ct 29ct Naturellen van de Rookmeesters van Ritmeester. Met hondeift guldenen wat meer aandacht geeft u hem de kans om middelbaar technicus in plaats van los werkman. bWc t t uw Naturellen. Mild en fris van aroma. En blij van smaak. Daarom lieten de Rookmeesters het niet bij ééi model. Ze maakten.hun Naturellen in drie formaten. Da's uniek. Afgezien van formaat, ze hebben dezelfde smaakkarakteristiek. Alleen de tijdsduur van het roken verschilt. U kunt nu kiezen of variëren. De Half-Corona Naturel Vïorgen moeten wewijzer zijn. Maandag 20 november 1972 Na een geduldig gedragen ziekte is plotseling overleden in het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg, voorzien van het H. Sacrament der zieken, in de leeftijd van 48 jaar, mijn onver getelijke man en onze lieve vader, zoon, schoon zoon, broer en zwager GERARDUS PETRUS MARIE DE RIJK echtgenoot van Petronella Wilhelmina Francisca Jacobs, in leven directeur van de Lagere Landbouw school te Alphen Noord-Brabant. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw gebeden aan. P. W. F. de Rijk-Jacobs Toos Marloes Francien Angelique Familie de Rijk Familie Jacobs. Alphen, Noord-Brabant, 17 november 1972 Goeden Tijd 5. Wij nodigen u uit de H. Eucharistieviering te vieren op woensdag 22 november a.s. om 11.30 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Alphen Noord-Brabant. Gebedsoefening dinsdagavond onder de H. Mis van 7.15 uur. De overledene ligt opgebaard in het St.-Elisa beth-ziekenhuis te Tilburg. Dinsdagavond na de H. Mis is er gelegenheids tot het brengen van een laatste groet. Condoleren na de begrafenis in hotel Den Brouwer. Met diep respect voor hetgeen hij voor onze school heeft betekend, nemen wij met droef heid kennis van het plotseling heengaan van onze geachte directeur, de heer G. P. M. DE RIJK Personeel, commissie van toezicht en leerlingen van de Lagere Agrarische School. Alphen Noord-Brabant. Alphen, Noord-Brabant, 17 nov. 1972. De plechtige uitvaartdienst zal op woensdag 22 november a.s. geschieden om 11.30 uur in de Willibrorduskerk te Alphen Noord-Brabant. Heden ging van ons heen in vrede, onze lieve, trouwe en zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder, mevrouw PIETERNELLA JOHANNA MABELIS-BORDUI weduwe van de weledelgestrenge heeri A. Mabelis Sr. In de leeftijd van bijna 94 jaar. „Deze is het, die uit de grote verdrukking komt; en zij heeft haar lange kleed gewassen en heeft haar kleed wit gemaakt in het bloed van het Lam. Zal zal niet meer hongeren en zij zal geen dorst meer hebben en de zon zal haar geen kwaad doen, niets zal haar meer hinderen, want God heeft alle tranen van haar ogen weggekust". Uit aller naam: A. Mabelis Jr. Breda, 18 november 1972. Dr. van Campenstraat 6. De rouwdienst zal plaatsvinden op woensdag 22 november om 11.30 uur in de aula van de Prot. begraafplaats Zuilen, Haagweg 334, Breda, gevolgd door de teraardebestelling aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van voornoemde begraafplaats. Liever geen bezoek. Op de gezegende ouderdom van 81 jaar is, na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der zieken, in de vrede van Christus overleden onze goede zorgzame vader, behuwdvader en opa HENRICUS PETRUS PERDAEMS weduwnaar van Petronella Anna Maria Uytdewilligen Wij vragen uw gebed voor hem. Tollebeek (N.O.P.): M. Perdaems M. Perdaems-v. d. Riet Roosendaal: G. Perdaems C. Perdaems-Vermeulen Breda: M. Perdaems M. Perdaems-Smeets Swifterbant (Flevopolder) A. Perdaems M. Perdaems-de Schutter Dinteloord: J. Perdaems A. Perdaems-Hopmans Santa Anna (Calif. U.S.A.): P. Perdaems S. Perdaems-Maas de kleinkinderen. Bergen op Zoom, 18 november 1972. Frans Halsstraat 56. Vader ligt opgebaard in de chapelle ardente van ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Avondmis maandag om 7 uur in de parochiekerk van de H. Antonius Abt, N.-Borgvliet, Bergen op Zoom. De plechtige eucharistieviering waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op dinsdag 21 no vember a.s. om half elf in de kerk van de H. H. Martelaren van Gorcum te Stampersgat, waarna bijzetting in het familiegraf op de r.-k. begraafplaats te Stampersgat. Samenkomst voor de begrafenis aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel Geerts te Stampersgat. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus, die wij bij ons 40-jarig huwelijk hebben ontvangen. R. van der Monde N. van der Monde-Wildhagen en kinderen en kleinkinderen Breda, Stevinstraat 6 ALLE VERZEKERINGEN FINANCIERINGEN TIVOLIWEG 28, HULST, TELEFOON 01140-2412 /^Horloger-Juwelier heeft ze De Rookmeesters van Ritmeester maakten de Naturellen-familie kompleet. De kleinste Naturel, toch volwaardig van smaak. Perfekt als tussendoortje. En ideaal voor sigarettenrokers om eens te proberen... ickx ais Wat langer. Het was onze eerste Naturel. In korte tijd zeer geliefd. Geen wonder ook, het is een ideaal model... urei. 'n Naturel van formaat. Om in alle rust van te genieten. Sommige mannen prefereren nu eenmaal wat meer volume... :ust Meer informatie? Vraag dan uw winkelier of de Rookmeesters (postbus 21 Veenendaal) om de folder. Als u nou eens even wachtte met.de aankopen voor uzelf, die eigenlijk niet meteennodigzijn. Als u nou eens wa leesboeken voor hem kocht (goeie boekhandels weten wat goeie ldeuterboekjes zijn) en er samen met hem in zou lezen. Als u dan eens een paar leuke spelletjes voor hem kocht, wat puzzf en een bouwdoos misschien en u zoi eens samen met hem gaan spelen. Als,u nou eens wat kleurpotloden en een balpen, wat tekenpotloden er papier voor hem had en hem fijn liet knoeien. Als u dat zou doen, dan maakte u 1 al een flink stuk van zijn loopbaan. Élk jaar gaan er duizenden kindertjes in Nederland naar school, die zich in hun eerste levensjaren onvoldoende konden ontwikkelen en daarom slechte leerlingen worden, die snel de pest aan school krijgen. Die kindertjes beginnen namelijk me. een grote achterstand. Ze kennen minder woorden dan andere kinderen ze zijn minder knap op school. Alleen omdat ze in hun kleuteqaren nooit iel met woorden te maken hadden, nooit met begrippen leerden spelen, nooit leerden zich goed uit te drukken. Eu als die kinderen veertien, vijftien jaar zijn, dan willen ze zo snel mogelijl van school af verdienen. En hun ouders, u misschien, vinden dat best zo. Daarom komen één van de tien studenten uit de gezinnen met de lagere inkomens en twee op de tien niddelbare scholieren daar vandaan. Het is niet alleen onnodig, het is rampzalig. In de nabije toekomst, nog in deze eeuw, zullen de meeste eenvoudige werkzaamheden door machines worden verricht Machines zijn daarvoor beter en goedkoper dan mensen. In diezelfde toekomst hebben we veel meer ontwikkelde mensen nodig dan nu. Mensen, die hun tijd en omgeving begrijpen. Mensen, die hebben geleerd te denken en hun werk te organiseren. Daarom moet ons onderwijs worden vernieuwd, daarom moet er ook goed en voor iedereen toegankelijk kleuter onderwijs komen. Daarom moeten ouders him kinderen aten doorleren.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4