Hulst zorgt voor imposante ontvangst van Sinterklaas WELFARE-EXPOSITIE IX GROENENDIJK TREKT VEEL PÜRLIEK GLORIEUZE INTOCHT VAN SINT V olksdansf eest van Hava Naguila geslaagd EREMEDAILLE VOOR TONEELMAN Reinardi voor het eerst in echte piste lil Terneuzen VEEL LOF VOOR SECRETARIS P. VAN HOOIEGEM IN HULSTER SPORTHAL Sin! in Oostburg stad streek Middelburg Twee veilingen per week in Kapelle Verlangens van Zeeuwse Kruisraad Heikant BRABANTS ZEEUWSE WERKGEVERS VERGADEREN Groede in zeeland Opvarenden vissers boot gered JACHT VOOR KUST VASTGELOPEN Goede dag voor PPR in Goes Maandag 20 november 1972 2 (Van onze correspondent) HULST De dag na zijn aankomst in Nederland is Sint-Nicolaas gistermiddag op grootse wijze ingehaald in Hulst. Ondanks het bar slechte weer hadden honderden kin deren en ouderen zich verza meld op de Grote Markt voor het stadhuis, toen de goedhei lig man op het bordes werd welkom geheten door burge meester P. Molthoff Voorafgaand aan deze ont vangst had de Sint, gezeten op zijn prachtige en trouwe schimmel een tocht gemaakt door Hulst. Deze optocht was dit jaar bijzonder attractief, omdat er ïpede werking was van ern aantal muziekkorpsen en majoretten-groepen, name lijk de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Huist. met drumband, de fanfare Weldoen door Vermaak met majoretten uit Clinge. drumbands uit Axel en Temeuzen er. hel Hulsters Vossen-majoretten peloton. Paarden van de Lan delijke Rijvereniging Hulst en pony's van de Ponyclub Hulst onder leiding van mevrouw Loekefeer verzorgden het escorte van Sint-Nicolaas. Het was werkelijk een imposante en heel lange stoet, die door Hulst trok, De .Sint werd op zijn tocht natuurlijk ook ver gezeld door een heel leger van Zwarte Pieten, van wie een aantal eveneens te paard. Ais flitsen zwermden bovendien een aantal Zwarte Pieten on bromfietsen overall door. daar bij acrobatentoeren verrich tend. Zwarte Pieten to voet strooiden ettelüke kilo's De- pernoten rond. Na te zijn welkom geheten door de burgemeester accentu eerde de Sint de samenwer king, die er blijkbaar in Hulst toch wel is, waaTbij hij tevens wees op de samenwerking met gezelschappen van naburige gemeenten. De burgemeester mocht hiermee heel blij zijn», volgens de Sint. Sint-Nicolaas spoorde de jeugd ook aan mi lieubehoudend te zijn door geen takken van de bomen tp nikken en goed to zijn voor dieren. Vervolgens reed de pony club Hulst op de Markt een parade met enkele showfigu ren. Deze parade weTrl afgeno men door Sint-Nicolaas en burgemeester Molthoff. Tot slot gaven het Vossen-magoret ten-peloton onder leiding van mevrouw Van Hoye - De Bak ker en de drumband uit Axel onder leiding van Dolf Schoof een zeer geslaagde show. Na het officiële gedeelte reikte Sinit-Nicoilaas in het stadhuis snoep uit aan de kinderen (Van onze correspondent! GROENENDIJK Voor de welfare-tentoonstelling van handenarbeidprodukten in het bejaardentehuis „Huize St. Antonius" te Groenendijk heeft het afgelopen weekend een grote belagsteliing be staan. Naast de bewoners van huize St. Antonius zijn ook veel mensen van buiten een kijkje komen nemen. Een groot aantal van de tentoonge stelde werkntukken kon wor den verkócht- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Loco-burgemeester R. Hol van Terneuzen bood zaterdagnamiddag terwijl honder den stadgenoten toeluisterden en keken Sint Nico- laas het verlanglijstje van het gemeentebestuur aan. De belangrijkste punten waren het recreatie-object Otheense Kreek met uit breiding sportaccommoda tie (een plan dat een paar miljoen gulden kost en dat het gemeentebestuur in en kele jaren wil realiseren), de bouw van een vaste oeververbinding, waardoor Zeeuwsch-Vlaanderen uit zijn isolement komt, maar waardoor ook de werkloos heid voor enkele iaren wordt opgeheven en een zak vol geld om de nodige sociale voorzieningen voor de jeugd en de bejaarden te kunnen treffen. Tegenover deze wensen stel de loco-burgemeester Hol pen groot aantal werken die (bij na) gereed gekomen zijn, o.a de bejaardenflat. „De Veste", meer woningen, het verzor. gingstehuis „Ter Schorre", de roll-on-roll-off-haven, het uit diepen van de havens aan het Zevenaardok, de nieuwe school in de Serlippenspolder de zeer fraaie nieuwe huis houdschool, het winkelcentrum Aanrijding Op de Ka- naailweg te Middelburg is de 13-jajniige P.L.S. afkomstig uit Arnemuiden bij het plotseling oversteken van de rijbaan aangereden door een personen auto, bestuurd door J. P. uit Middelburg. De fietser moest met een gebroken linkerbeen overgebracht worden naar het Gasthuis te Middelburg. „Zuid" en de promenade in do Noordstraat. De plechtige ontvangst doe bet gemeentebestuur had plaats op het bordes van het nieuwe stadhuis en de heer Hol, die burgemeester en me vrouw Aschoff moestveront schuldigen, zei er bijzonder trots op te zijn Sint-Nicolaas. na prinses Beatrix en prins Claus, als derde hoge gast op die plaats te kunnen begroe ten. Tevoren werd Sint-Nicolaas welkom geheten door H.C.T.- voorzitter Den Toonder, die evenals de heer Hol in het bij zonder wees op de rijke assorti menten waarover de Terneu- zense winkeliers beschikken. De hee,r Den Toonder was er vast van overtuigd dat Sint-Ni colaas in Terneuzen aan ieders verlangen zal kunnen voldoen. Per rijk gepavoiseerde stoomboot en onder luid sire negcloei van vele schepen, was de hoge gast met zijn knechten nabij het Schutters hof aan wal gestapt en plech tig ontvangen door een comité en door vele honderden kind» ren en volwassenen. De har monie „De vliegende Hollan der" met eigen drumband en drumband „Irene", majoretten- pelotons, verdere Terneuzense jeugdverenigingen en de Axel- se ponyclub „De Kleppertjes". begeleidden St.-Nr'colaas naar het bordes van het nieuwe stadhuis- Na het eerste gedeelte van zijn glorieuze tocht door Ter neuzen, werd in de Burgerzaal even gepauseerd, waarna de Sint met zijn gevolg naar het winkelcentrum „Zuid" en de kinderafdeling van het Julia- naziekenhuis trok, waar de ontvangst al even groots en hartelijk was. De Sint bracht in Terneuzen hele drommen op de been. (Van onze correspondent) KAPELLE Met ingang van deze week zullen bij de veiling in Kapelle-Biezeiinge weer twee fruitveilingen per week worden gehouden. Deze zullen zijn op woensdag om 11 uur en op vrijdagmiddag om 1 uur. Op dit moment wordt er maar een keer per week fruit veiling gehouden in Kapelle- Biezeiinge maar tot de uitbrei ding is besloten om een betere aanvoerspreiding te krijgen. Een uitzondering is gemaakt voor de week van 27 novem ber. Dan wordt er in verband met de Dankdag voor het ge was niet geveild op woensdag maar op dinsdag orn half twaalf, na afloop van de vei ling in Krabbendijke- Overi gens blijven de fruitaanvoej-en op het ogenblik betrekkelijk klein. Het prijspeil van de meeste appelen en peren is wat teruggelopen en hierdoor is ook de animo om uit het koelhuis te ruimen, minder geworden. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De zaal van het dorpscentrum Vogel waarde was zaterdagavond, voor het traditionele volks dansfeest bij gelegenheid van het vierjarig bestaan van de volksdansgroep Hava Naguila. redelijk bezet. Een honderdtal volksdansliefhebbers, onder wie burgemeester mr. M. So- mers, wethouder W. Lambert en gemeentesecretaris B. de Schepper van Hontenisse, heb ben kunnen genieten van prachtige dansen door Hava Naguila en de Belgische volksdansgroep Sneyssens uit Evergem, die op deze avond te gast was. Voor de eerste keer traden ook voor het publiek op de eigen zangeres Marina Wau- j ters en een eigen orkestje be staande uit twee accordeonis- ten en een drummer. De avond werd geleid door de heer O. Vosveld, die bij de verschuilende dansen vooraf enige uitleg verschafte. Van Hava Naguila traden op de kindergroep, de tienergroep, de jongeren en de senioren. Naast enkele Nederlandse dansen brachten zij een aantal internationale dansen uit Is raël, Roemenië, Rusland. Frankrijk en diverse andere landen. Bijzonder spectaculair was de demonstratie vendel- zwaaien door de Belgische volksdansgroep. Deze dansten voorts nog een naar typisch Vlaamse volksdansen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de jaar verslagen van de stichting Zeeuwse Kruisraad over 1971 brengt dr. J- ter Bals. sociaal geneeskundige van de raad enkele verlangens naar voren Als voornaamste doelstelling ziet hij de totstandkoming van de sociaal-medische dienst Als tweede taak wijst dr. Ter Bals de sociaal-geriatrische dienst in Zeeland aan. Dezo dienst heeft tot taak het be vorderen van het gesloten cir cuit voor bejaarden en als der de, maar niet minder belang rijke taak, noemt hij de geor ganiseerde kraamzorg. Hij zegt van mening te zijn dat dn hier liggende en dreigende problemen op provinciaal ni veau zullen moeten worden opgelost, te zamen met de kraamcemtra en met anderen (ziekenhuizen, i.v-m. de ont wikkeling van verloskundige centra) tenslotte noemt or Ter Bals het grote gebied van de gezondheidsvoorlichting en -opvoeding waarvan speciaal de preventie van hart- en vaatziekten urgent is. Visclub Na een eucharis tieviering ter intentie van do overleden leden van de vis club verzamelden de henge laars zich, vergezeld van hun dames, in het Verenigingsge bouw. Hier wachtte een uitge breid diner waarna de alge meen kampioen van de club wedstrijden over 1972 de heer E- Strobbe en de jeugdkampi oen F. van Swaal werden ge huldigd. Hierna werd de avond met muziek en dans m gezelligheid doorgebracht. De heer Kuypers opende za terdagmiddag in het restaurant van het bejaardentehuis de expositie van werkstukken die door de bejaarden gemaakt zijn. Het was voor de vijfde keer dat een dergelijke exposi tie op touw werd gezet. Ge holpen door het welfarewerk hebben de bejaarden de meest uiteenlopende werkstukken vervaardigd, zoals poppen, kleedjes, kussens, ontbij-tla- kens, koperen kannen en an dere voorwerper De verkoop van de tentoon gestelde werkstukken heeft goed gelopen, terwijl ook do loterij heel wat heeft opge bracht. In zijn openingswoord noem de de heer Kuypers het doel van deze welfare-tentoonstel ling tweedelig namelijk zoveel mogelijk geld binnen te krij gen ten bate van het welfa rewerk dat in een bejaarden tehuis een belangrijke functm hoeft, terwijl een gedeelte van het geld bestemd is voor de missie. Veel bezoekers hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om hun geluk te be proeven bij het rad van avon tuur. het ringwerpen, vissen vangen en andere vermake lijkheden waar vele prijzen te winnen waren- (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „De situatie van de Nederlandse ondernemers, nu". Dat is het thema dat mr. P. M. H. van Boven, algemeen voorzitter van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond, gaat behandelen voor de Bra bants - Zeeuwse Christelijke Werkgeversvereniging. Hij doet dat dinsdagmiddag 28 november om vier uur. De algemene ledenvergadering van de vereniging wordt gehouden in Tilburg in het Bureau van Spaendonck, Leidseplein I. Een huishoudelijke bijeenkomst gaat aan de inleiding vooraf. De le den moeten dan een nieuwe voorzitter kiezen. Kandidaat is ir. J. W. M. van Rooy, directie lid van de PNEM in Den Bosch (Van onze correspondent) TERNEUZEN Aan het einde van de jaarvergadering van de provinciale bond Het Zeeuwsch Wit-Gele Kruis werd afscheid genomen van de se cretaris, de heer P.F. van Hootegem. De voorzitter de heer F. Ha genaar zei met veel spijt de heer Van Hootegem te zien vertrekken. Hij was vol lof en bewondering over de wijze waarop de heer Van Hootegem gedurende zoveel jaren heeft meegewerkt aan de oprichting en uitbouw van het Wit-Gele- Kruiswerk. De heer G. Flos uit St- Jansteen noemde de heer Van Hootegem niet alleen de nog enige aanwezige mede-oprich ter maar ook de grootste man, die Zeeland voor het Wit-Gele Kruis ooit gehad heeft". Intocht Sint Zaterdagmid dag heeft Sint-Nicolaas zijn intrede gedaan in Groede. Door de muziekverenigingen „Uit het Volk voor het Volk", uit Breskens en E.M.M. (Een dracht Maakt Macht) uit Groede werd de Sint afge haald bij café Beun waarna hij vergezeld door een grote schare kinderen en het bestuur van de winkeliersvereniging een rondgang maakte door het dorp. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Burge meester Molthoff reikte de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uit aan de heer Polspoel, de hoofdman aan de toneelvereni ging Camere de Rhetorica St.- Jan ten Steene. De viering van het 55-jarige bestaan van de toneelvereniging, werd in het verenigingsgebouw ingeleid door de heer Polspoel. Aanwezig waren hierbij on der andere verschillende af- De heer Polspoel wordt ge feliciteerd door burgemeester Molthoff. gevaardigden van de bevrien de Zeeuwse toneelverenigin gen en van het Belgische Ho gerop uit Aalst en burgemees ter Molthoff en wethouder Blommaert namens het ge meentebestuur van Hulst. In een kort overzicht schetste de heer Polspoel het wel en wee van de afgelopen 55 jaar, waarbij hij memoreerde dat deze vereniging uit een poli tieke groepering was geboren, waaruit na tien jaar de toneel vereniging St.-Jan voortsproot. Tijdens de jaren 1927 tot 1940 trad als spelleider op de heer Jos Everaerd, door wie onder meer het openluchtspel Van Outer en Heerd werd geschre ven. Voor deze toneelschrijver werd de Kapellebrug in 1948 een monument opgericht. Het totale aantal uitvoeringen in deze 55 jaar wordt geschat op 250. De heer F. Dobbelaer kreeg een apart woord van lof voor zijn 55-jarig lidmaat schap. Namens het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel werd hierna een oorkonde met zilveren speld itgereikt aan de heren G. van de Branden, Th. Pollet. A. Pluym. P. Smet en C. Pluym en de dames A. van Remortel-van Helsland en S. Merckx-Weemaes voor het 35- jarig lidmaatschap, terwijl de heren Polsoel en Dobbelaer deze oorkonde met gouden speld kregen voor het 50-jarig en 55-jarig lidmaatschap. Bur gemeester Molthoff sprak hierna de jubilerende vereni ging en speciaal de heer Pols poel toe, die hij de versierse len opspeldde; de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Van de toneelvereniging Ho gerop uit Aalst ontving de heer Polspoel een prachtige schaal. Namens de Camere van Rhetorica reikte de heer Polspoel aan de reeds eerder op de avond gedecoreerde le den een oorkonde met sier speld uit, waarbij voor het 40- jarig lidmaatschap nog een ex- thra speld werd uitgereikt aan Johan van der Wiele uit Hulst. Na deze feestelijkheden werd met groot succes door Eddy van Duyse met zijn leerlingen de musical Adieu Paris opge voerd door de soosgroep Peace onder leiding van Walter de Bruin en een eigen werk stuk. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: Louis de Fu- nes: de bedrieger bedrogen a.l. Roxy. 20 uur: Sunday bloody Sunday 18 j. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Marcel Cooka (t.m. 30 nov.) Van 9-12.30 en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 20 uur: The French Connection 14 j. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: De zeven maskers van de Judoka 14 j. Boekh. van Geyt, Steen straat 20, expositie Kleine maatjes (t.m. 3 dec.). Werkd. van 9-12 en van 13-18 uur, zond. van 14-17 uur. Stadhuis, expositie Emmy de Klerk- Hontelez, wandkleden en schilderijen (Lm. 23 nov.). Werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur, zat. van zond. van 14-18 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: 18 jaar., kant en klaar 18 j. Galerie Papaver, Kinderdijk, expositie Frons Erkelens met schilderijen en tekeningen (t.m. 24 nov.). open di. t.m. zat. van 14-20 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie 18 j. SAS VA GENT Galerie De Uilenspiegel, Westkade 71, toto-expositie Ossewaarde (t.m. 30 nov.). TERNEUZEN Luxor, 20 uur: M.A.S.H. 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: The French Connection 14 j. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: De kersentuin van Anton Tsjechov. Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jos Hen- arickx (t.m. 24 nov.). BRUGGE Stadsschool, Diiksmuide Hedrweg 20 uur: Opvoering van De kneep door de Gezel len van Sint-Rieven uit Lede- berg. GENT Kon. Opera, 20.15 uur: Deux femmes pour un fan tome en La babysitter (R. d'Obalida). Kon. Ned, Schouwburg, 20 uur: Bomma, toneelspel van Eddy Asselbergs. (Van onze correspondent) HULST Honderden cir cusliefhebbers, van jong tot oud, hebben zaterdagavond in sporthal Den Dullaert te Hulst genoten van de prachtige uit voering van het Hulsters jeugdcircus Reinardi. Voor de eerste maal traden de jonge artiesten op in een echte piste wat het geheel niet alleen mooier maakte maar ook een stimulans betekende voor de kinderen. Alles verliep zeer goed en geen enkele van de gebrachte nummers was beneden de maat. Ook de om standigheden in de sporthal, vooral de prima vloer, zijn zeer geschikt voor dergelijke evenementen. De leiding van het jeugdcir cus was unaniem van mening dat het zaterdag misschien wel de beste uitvoering geweest was tot nu toe en dat de kinderen uitstekend hun best gedaan hadden. Reinardi heeft in de zes ja ren van het bestaan een ge weldig jeugdcircusprogramma weten op te bouwen, waaraan bij de aanvang van het nieuwe seizoen weer verschillende nieuwe nummers waren toege voegd. De aanwezigen hebben kun nen genieten van een zeer ge varieerd programma met ma jorettes, rolschaatsen, fietsen op een wiel slangenmeisjes, clowns, koorddansers, acroba ten en nog veel meer. Dat het gebodene erg op prijs werd gesteld bleek uit het daverend applaus na afloop. DEN HAAG (ANP) Alle opvarenden van het Belgische vissersvaartuig Due en Alton waren gisteren in veiligheid Twee bemanningsleden zijn met de reddingsboot Juliana uit Hoek van Holland aan wal gezet en de drie anderen zijn op een vlot op Goeree aange spoeld, waarna zij naar Stel lendam zijn overgebracht. De Due en Alton bevond zich zaterdag in nood voor Schouwen-Duiveland. Een vlot van het vaartuig dat met drie opvarenden aan boord gestre ken was. was omgeslagen. (Van onze correspondent) STAVENISSE —Een jacht met vier sportvissers aan boord is zondag voor de kust bij Stavenisse aan de grond gelopen. De reddingsboot „Jan Leis" uit Burgsluis is daarop uitgevaren en heeft de vier opvarenden aan boord geno men en aan land gezet. Men zou vannacht proberen het jacht vlot te trekken. Voor woensdag 29 november geeft Reinardi op een Sinter klaasfeest in hotel T. van Oos- terom te Hulst, voor de buurt vereniging De Statie. (Van onze correspondent) OOSTBURG Onder grote belangstelling heeft de sint zaterdagmiddag zijn intrede gedaan te Oostburg- Op het bordes van het gemeentehuis werd de sint toegesproken door burgemeester A. Schip per en het bestuur van de winkeliersvereniging. Alle aanwezige kinderen werden op een traktatie onthaald in de hal van het gemeentehuls. Vergezeld van de muziekvere niging Veronica en de Oost- burgse drumband werd eeu rondgang door het dorp ge maakt. (Van een onzer verslaggevers) GOES De PPR heeft za terdag in Goes een bijzonder goede dag gehad. Velen kwa men zich bij de informatie stand aan hét begin van de Lange Kerkstraat aanmelden ais lid en anderen boden ma teriële steun aan. De PPR ver strekte bij de stand ongeveer zevenduizend informatiebiUet- ten Het geheel werd opgeluis terd door enkele jongeren van de Goese wereldwinkel, die onder meer de derde wereld, de industrialisatie en de gang van zaken rond De Poel onder de aandacht brachten. Ook de actiegroep „Oosterschelde open" was van de partij, com pleet met bakfiets, lijkkist en D'.tten met schoon Ooster schelde- en vuil Westerschel- dewater. Ook trok men af en toe even over de Grot» Markt. Het PPR-raadslid in de Bor- selse gemeenteraad, de heer J. de Koster, heeft zaterdaga vond in het kader van de ver kiezingstournee een aantal bars bezocht in 's-Heereinhoek. „Dat was een schitterende er varing", zo vertelde hij, „een volgende keer doe ik het on herroepelijk weer". Leden van de PPR waren ook in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ze hadden er kennelijk geen rekening mee gehouden dat zeven van de tien mensen die ze in Hulst of Axel aan spraken. Belgen waren. Michèl van Huiten moest zijn tournee onderbreken, omdat hij aan wezig moest zijn bij de pre sentatie van het schaduwkabi net in Den Haag. De PPR bezint zich overigens op nieu we acties in Zeeuwsch-Vlaan deren. Er zullen woensdag en kele leden aanwezig zijn op Je markt in Temeuzen en vol gende week zaterdag wil men een tourneetje door ZeeuwscÊk- Vlaanderen maken

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2