Dit is nog maar 't begin Kanaal Gent-Terneuzen blijft - ondanks het verdrag - te vuil Vrijspraak voor boekhouder uit Terneuzen gevraagd SEIKO DR. PUYLAERT UIT SAS VAN GENT OVER ACTIES TEGEN RIOOLWATER: Zelzate vuil terug V ragen over riool Zelzate A. lecluijze kreeg koninklijke onderscheiding Burgerlijke stand RECHTBANK MIDDELBURG krijgt ZUIDDORPE VAN WATEROVERLAST VERLOST Goethals Lezing over N.V. stad streek Terneuzen TRACTAAT AANKLACHT Breskens KAARTING *b -ma ZATERDAG in zeeland ZONDAG Zaterdag 18 november 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Mensen, dit is nog maar het begin. De burgemeester van Zelzate heeft mij zelf verteld, dat zijn gemeente van plan is tienmaal zoveel rioolwater via de Nederlandse waterhuishouding te lozen dan nu via de Reigerskil bij Westdorpe gebeurt. Wanneer Assenede geen afdoende maatregelen treft, waardoor zijn rioolwater niet meer via open sloten naar Sas van Gent wordt afgevoerd, dan gaan we ook daar de rioolbuis dichtgooien". Het loopt met dat Belgische afvalwater helemaal de spui gaten uit. Het water in het kanaal Gent-Terneuzen mag hoogstens 3000 koli-bacillen per cm3 bevatten. Water-mon sters hebben echter aange toond, dat het er nu al twintig maal zoveel zijn. Laatst is er een patiënt van mij in het Kanaal gevallen. Hij is bijna gestorven aan het vieze water, dat hij naar binnenkreeg. Drie kinderen, die op een warme 'zomerdag in het Kanaal gin gen zwemmen, moesten in Aanrijding Bromfietsbe- stuiurder A.W. uit Axel, met ais diuopassaigdere zijn echtge note kwam op het kruispunt Bachlaan-Alvarezlaan in bot sing met een personenauto, bestuurd door A.J. de Z. uit Terneuzen, waarbij de brom fietser kwam te vallen en en kele lichte verwondingen op liep. Zijjin vrouw moest met een hoofdwondje en rug- en beenklachiten per ambulance naar het Julianaziekenhuis Het ongeluk gebeurde toen de bromfietser op het kruispunt rechtdoor reed en de automo bilist linksaf de Bachiaan in reed. Inbrekers Drie van de viier jeugdige Ternieuzense in brekers, L. vain L (17), J.I. (16) en H. ten H (17), die werden aangehouden in ver en diefstallen, zijn gisteren band met gepleegde inbraken voor de officier van justitie te Middelburg voorgeleid. Deze gelastte dat de drie voorlopig te Terneuzen dienen opgeslo ten te blijven. Tijdens de ver holen geven zij steeds meer inbraken met diefstallen toe, zelfs van inbraken, die bij de politie niet bekend waren, daiar er geen aangifte van werd gedaan. Het is op dit ogenblik al bijna zeker dat er m verband hiermee nog meer arrestaties zullen volgen. Geboren: Johnny zv G Fie- ret - Hameldnk, Francois zv C den Hamer - Nijssen, Mirjam dv R Bicfeeil - Scholtz, Miran da dv A Aaimoudse - Hindes, Mario zv G van Kwikkelberg- he - Wijffels, Manttaus zv J de Kloet - van Doorn, Cathari- na dv M Janssen - Tazelaar, Anija dv W Lubbers - van der Bent, Catbarina dv J de Jonge - van Hoeve, Boudewijn zv A Huisman - Paridaen, Jessyoa dv J Haimelink - van den Berg. Ondertrouwd: E Voet 25 en R Broeckaiert 22, M Verschue- ren 24 en I Bogaert 18 J Duerink 22 en C van de V-rede 18, K Sidiropoulos 28 en J de Ridder 19, K Broekhoven 22 en L Gilmbergh 19. Getrouwd: T Dierx 21 en C de Kubber 20, J Jongman 26 en G Bruijns 27. Overleden: Jacomina Ver- schelling 80 wv C v d Have; Petrus Bouchaiut 65. Peter Dung 60, Elisabeth Dekker 81 wv P de Visser. ernstige toestand in het zie kenhuis worden opgeno men." Dr. Frans Puyl-aert, hulsarts in Sas van Gent en voorzitter van de Heemkundige Kring, zou het wel van de daken willen schreeuwen hoe ernstig de waterverontreiniging in en om Sas van Gent is- „Het zijn niet de Sasse industrieën, die lozen hun afvalwater in de afvalwaterleiding, maar de Belgische fabrieken langs het kanaal zijn de boosdoeners. Het is onvoorstelbaar wat een vieze troep via open sloten en het kanaal Nederland binnen komt. Van Belgische zij de is er geen enkele controle op. En de Nederlandse regering laat het over haar kant gaan. Ander half jaar geleden zijn er in de Tweede Kamer vragen gesteld over de vervuiling van het Kanaal Gent-Terneuzen. De regering antwoordde dat zij daarvan op de hoogte was, maar daarbij is het geble ven". Dr .Puylaert haalt er wat documenten bij. „België be roept zicih op een tractaat met Nederland uit 1939 waarin staat, dat Nederland verplicht ■is oppervlakte water uit Bel gië op te nemen. Dat België deze aftandse overeenkomst hanteert is gewoonweg een giller. Want het is geen opper vlakte water wat w-e uit Bel gië ontvangen, maar het meest smerige rioolwater en giftige afvalwater van chemische fa brieken, dat er is. In dat trac taat staan ook geen sancties vermeld, wanneer Nederland weigert Belgisch afvalwater af te voeren. Daarom staan we juridisch siterk als ze ons aan sprakelijk stellen voor de af sluiting van het riool van Zel zate op Nederlands gebied. Professor dr- Sutens van de Universiteit van Leuven, een juridische specialist op het ge bied van de milieu-hygiëne, heeft ons zijn steun en mede werking toegezegd. We zouden het zelfs toejuichen als het tot een proces komt, hoe meer deze kwestie aan de grote klok wordt gehangen, hoe be ter. Wij van de Heemkundige Kring en vele met ons nemen dit gewoon niet meer, dat we met het vuil van andere wor den opgescheept." De Sasse arts vertelt .dat de Heemkundige Kring bij de rijkspolitie in Sas van Gent een aanklacht heeft ingediend tegen landbouwers in de St- Anthonde polder, die DDT ge bruiken, wat verboden is. Dr. Puylaert krijgt een onver wachte supporter in de per soon van dijkgraaf Eugène van de Moere, dijkgraaf van de Karnemelkpolder tussen Sas van Gent en Zelzate. „Ik heb al zo vaak bij het gemeentebe stuur van Zelzate geprotes teerd tegen het gebruik van mijn polderssloten als ope ri olen. Ze hebben me beloofd en beloofd er iets tegen te doen, maar het is alleen erger ge worden. Den Dokteur heeft groot gelijk, dat hij die smeer pijp dichtgooit. Ik sta volle dig achlter hem. Misschien dat ze nu in Zelzate eindelijk in zien, dat het zo niet langer meer gaat", zegt landbouwer- dijkgaaf Van de Moere. Dokter F. Puijlaert in gesprek met de dijkgraaf van de Bel gische polder bij het open riool van Zelzate (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid ir. Van Rossum (SGP) is er niet gerust op, dat de kwaliteit van het water in het kanaal GentTerneuzen spoedig beter zal worden. Dit ondanks het bestaan van een verdrag tussen Nederland en België over de kwaliteitsbeheersing van het uit België ons land binnenstromende water. Van R'ossum leidt dat af uit een brief van de hoofdinge nieur-directeur van rijkswa terstaat in Zeeland aan de ge meente Sas van Gent, waarin staat dat „bij het kanaal Gent- Terneuzen eigenlijk aan vele criteria, die zijn gesteld, on-i voldoende wordt voldaan", j Ook wordt in de brief melding' gemaakt van het feit, dat Ne-j derland ondanks uit het ver-' drag voortvloeiende verplich tingen genoegen moet ne men met het besef „dat men zijn leven moet beteren". Van Rossum herinnert aan die brief in schriftelijke vra gen aan minister Udink (Ver keer en Waterstaat) en wil van die bewindsman weten in hoeverre de kwaliteit van het water aan de Belgisch-Neder landse grens thans nog afwijkt van de verdragsvoorwaarden. Ook vraagt hij in hoeverre de waterkwaliteit sinds het inge- bruiknemen van het verbrede scheepvaartkanaal beter dan wel slechter is geworden. Van Rossum is ook benieuwd of Udink van zijn Belgische col lega de toezegging heeft ge kregen of en wanneer ver wacht kan worden dat België het kanaalwater gaat zuiveren, opdat de vervuiling tot aan vaardbare grenzen terug wordt gebracht. Het Kamerlid vraagt of er op ambtelijk niveau overeen stemming is over de zuive ringsplannen en of die plannen voldoende uitzicht bieden om aan de in het verdrag gestelde normen te voldoen. Tenslotte vraagt Van Ros sum of uit de gang van zaken niet de les moet worden ge trokken dat voortaan nog strengere bepalingen in dit soort verdragen moeten staan, die zonodig met sancties kun nen worden afgedwongen. Brandje De brandweer werd donderdagavond gealar meerd voor een brand in de Rozenstraat. Men bleek daar in een tent bezig te zijn met het aanleggen van centrale verwarming. Met schuimblus- sers kon de ontstane brand worden bedwongen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft de rechtbank in Middelburg zich gisteren be ziggehouden met dezelfde zaak, nl. een verduistering van f 99.081,-. In deze zaak moest de 46-jarige boekhouder W.J.V. uit Terneuzen terechtstaan V. werkte al meer dan 24 jaar voor hetzelfde bedrijf ais boekhouder. Na het overlijden van de eigenaar in 1969 werd de zaak overgenomen door zijn zoon, die zich niet zo zeer met de financiële kant van de zaak bezighield. Daardoor kon de boekhouder met gemak geld voor eigen gebruik uit de zaak wegnemen. De fiscale re cherche stelde een onderzoek in en toen bleek, dat V. f 20.943,- te weinig inkomsten belasting over 1970 had be taald. Hij kreeg drie dagen de tijd om f 56.000,- op tafel te leggen- Dat lukte niet en op zijn bezittingen werd beslag gelegd. V. vond dat hij voor al het werk dat hij deed veel te slecht betaald werd. Hij kreeg f 300,- maar volgens hem zou f 30.000,- meer in de lijn van de verwachting liggen. Daar om sloeg hij aan het manipu leren met vakantiebonnen, waardoor hij de beschikking kreeg over contant geld. In 1970 f 35.000,- en in 1971 f 50.000,-. Bij kascontrole kwa men de malversaties in de boekhouding boven. Er werd nog geprobeerd te redden wat er te redden viel, V. gaf zijn baas een hypotheek-akte op zijn huis van f 80.000,- maar de zaak was al zover aan het rollen, dat hij niet meer te stoppen bleek. De officier van justitie mr. J. Blok eiste 3 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf. „U hebt de verklaring van uw werkgever verkeerd geïnterpreteerd. De ze zou eens losjes opgemerkt hebben: je neemt maar wat je toekomt, en dat had u nu juist niet moeten doen", aldus de officier. ,>U had zwart op wit de vaststelling van dit salaris moeten regelen en waarom", zo vroeg de officier aan de verdachte, „hebt u dit loon dan niet normaal geboekt, ter wijl de andere zwarte lonen wel genoteerd stonden". De verdediger mr. P- Lap uit Bergen op Zoom was van mening, dat zijn cliënt zich het geld niet wederrechtelijk had toegeëigend. Zijn baas en hij wisten evengoed, dat er i met zwart geld gemanipuleerd werd. Mr. Lap meende dan ook, dat zijn cliënt voor het eerste feit verduistering, vrij gesproken zou moeten worden. Bovendien zou de belasting zijn cliënt al voldoende ge straft hebben, waar het de fis cale overtreding betrof. De rechtbank doet op 30 novem ber uitspraak. (Vervolg van pag. 1) En zo trok een lange kara vaan van 25 auto's in de val lende duisternis vanuit Sas van Gent naar het begin van de Reigerskil waar het riool van Zelzate uitmondt. Daar zeulde en glibberde iedereen met zandzakken enkele tiental len meters door de spekgladde modder om zijn of haar bij drage aan de demping van het riool te leveren. Zienderoge nam de rioolwaterstroom in de Reigerskil af en plm. half zes Icon de actiegroep diep vol daan vaststellen, dat het inkt zwarte, schuimende en stin kende afvalwater uit Zelzate volkomen was ingedamd, met gevolg dat Zelzate zijn eigen rioolwater terug krijgt. De dempactie was de uit laatklep van de nu al maanden durende protesten van de Heemkundige kring en sympa thisanten tegen de stijgende stroom van rioolwater die van uit de Belgische gemeente Zelzate via de Reigerskil in de Canisvlietkreek wordt ge loosd. Vanmiddag zullen inwo ners en jeugdgroeperingen uit Sas van Gent, Westdorpe en Zelzate een demonstratieve tocht houden naar het nu afge sloten open riool van Zelzate bij het begin van de Reigerskil. kil- - ---• v s- V.- .:w>. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Twee de-Kamerlid Peter Roels (PvdA) heeft de regering schriftelijk maatregelen ge vraagd die moeten voorkomen dat een Zeeuwsch-Vlaamse ac tiegroep het riool dichtmetselt waarlangs het afvalwater van de Belgische plaats Zelzate de Canisvliet-kreek (een recrea tiegebied) vervuilt. Roels vraajgt om maatrege len, at dichtmetseleïi vain dat riool zou betekenen dat e groot deel van Zeilzate bfem<k komt te staan en het leefmi lieu vain de inwoners vain die plaats dus grondig zou worden aangetast. Wel wil Roels tege lijkertijd d-at de Nederlandse regering in overleg treedt met die van België, teneinde de lozingen van Belgisch rioolwa ter op het Nederlandse recrea tiewater, ongedaan te ma ken. Het Kamerlid stelt een en ander in schriftelijke vragen aan de ministers Stuyt (mi lieuhygiëne), Udink (verkeer en waterstaat) en Schmelzer (buitenlandse zaken). Roels wil van deze bewindslieden weten of zij op de hoogte zijn van de ontstemming bij enkele actiegroepen- gevormd uit de Heemkundige Kring uit Sas van Gent en het Groencomité uit Zelzate. De ontstemming vloeit voort uit de voortgaande lozing van rioolwater uit Zel zate via de Reigerskil op de Canisvliet-kreek, als gevolg waarvan de nu al maanden durende vervuiling van het re- 'irea-tiegebied vain de Canis vliet-kreek toeneemt. (Van onze correspondent) HULST De kaarting St.- Cecilia in Hulst organiseerde een competitiekaarting in club lokaal café Ron de Vilder, waaraan 24 kaarters deelna men. De uitslag luidt als volgt: 1 L. Lebbinck 6-0, 2 P. van Kerkhoven 6-0, 3 R. van den Branden 4-1, 4 A. Reyns 4 1, 5 M. Kayser 4-3, 6 G. de Wit 4- 3, 7 K. Kayser 4-5, 8 F. Buys 4-5, 9 Ed. van de Walle 4-5, 10 R. Leeraert 4-6. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Nu de Hoofdweg-Noord ook is voor zien van riolering, is langs het rijwielpad, dat voor de wonin gen loopt, een halve meter brede stenen goot aangelegd, zodat nu de ergernis dat het hemelwater bij de minste re genval de uitwegen van de verschillende percelen blank zette, voorgoed is opgehe ven. (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens een officiële bijeenkomst in het gemeentehuis heeft de heer A. Lecluijze uit Hoofdplaat de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nas sau, gekregen voor zijn 40 jaar dienst bij de vrijwillige brandweer; vroeger bij de ge meente Hoofdplaat en thans en thans bij de gemeente Oostburg. Burgemeester A. Schipper vond het een heel belangrijke avond omdat een respectabel aantal onderschei dingen werd uitgereikt. Jammer vond hij het dat vier korpsen iin dë thans ge formeerde gemeente Oostburg moesten worden opgeheven. Het gemeentbestuor betreurt dit in hoge mate. De beer G- Kortus uit Bre da, inspecteur van het brand weerwezen in het district Bra bant en Zeeland, ging in op de belangrijkheid van de vrijwil lige brandweer. Hij betreurde het dat zo weinig jonge men sen zich aanmelden bij dit korps. De braradweerondersoheidin- gen werden uitgereikt aan: A. van Lecluijze, Hoofdplaat, 40 jaar dienst; A. Bentschap Knook, Groede, 30 jaar dienst; D. Duininck, Groede, 30 jaar dienst; G. van Acker, Hoofd plaat, 30 jaar dienst; A. Buijck, Oostburg, 25 jaar diienst; P. Cornells, Schoondij- ke, 25 jaar dienst; C. Burg graaf, Groede, 12% jaar dienst; C. Moerman, Oostburg, 12(/2 jaar dienst; J. Meesen. Waterlandkerkje, 12% jaar dienst; A. de Jonge, Waiter- lanidkerkje, 12% jaar dienst; C. Bril, Zuidzande, 12% jaar dienst. Vervolgens werd de jaar' gesp uitgereikt aan de volgen de personen1 voor 30 jaar dienst bij de vrijwillige brandweer: A. Bentschap Knook, Groede; D. Duininck, Groede; G. van Acker, Hoofd plaat. De j aargesp voor 25 jaar was voor: A. Buijck, Oost burg; P- Cornelis, Schoondijke. De jaargesp voor 20 jaar dienst was voor: P. Daansen, Breskens; P. van Acker, Cad- zand; F. Hamelink, Cadzand; C. Burggraaf, Groede; W. van de Bossche, Waterlandkerkje; C. Bron, Waterlandkerkje. De jaargesp voor 15 jaar dienst was voor: A. van Hanerhem, Breskens; A. Verduijn, Bres kens. De jaargesp voor 10 jaar dienst was voor: I. Tellier, Oostburg; F. Gijzeis, Schoon dijke; P. van de WKAL Schoondijke; P. Corthals, Wa- terlandkerkje; J. Faes, Water landkerkje en D. Poisson- nier. (ADVERTENTIE) tijd zich merken ter schaarde._(SEIKQ] FELBEGEERD OVER DE HELE WERELD automatisch hypermoderne'stalen kast 21 steens waterdicht tot30m diep lichtgevend automatische dag en datum (snelverzetting). JUWELIER - HORLOGER Axelsestraat 22 Terneuzen - Tel. kompleet 225.- inclde soepele stalen band 3904 SEIKO, reeds vanaf 80.- Deelnemer goudenregen-aktie van „De Vliegende Hollander" BERGEN OP ZOOM Luxor 18.45 en 21 uur: Louis de Funes: De bedrieger bedrogen a.l. Roxy 18.45 en 21 uur: Valdez is coming 18 j. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Marcel Cocka (t.m. 30 nov). Van 9-12.30 uur. Markie zenhof, gemeentemuseum ex positie „beelden binnen", col lectie kleinere plastieken (t.m. 19 nov). Dag. van 14-17 uur. GOES Grand 20 uur: The French connection 14 j. Prins van Oranje 20 uur: „De drie zusters" van Tsje- chov door het Zuidelijk To neel Globe. De Veste 10 uur: Film voorstelling voor de jeugd. HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur: wild- schieting; 19.30 uur: prijskaar- ting NKV. HULST W. Blommaert 15 uur: binnenschieting op twee wip pen. Boekh. van Geyt, Steen straat 20, expositie kleine maatjes (t.m. 3 dec). Werkd. van 9-12 en van 13-18 uur, zond. van 14-17 uur. Stadhuis, Emmy de Klerk - Hontelez, expositie wandkleden en schil derijen (t.m. 23 nov). Werkda gen van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur, zat- en zond. van 14-18 uur. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen 15 uur: schieting „De Batavieren". MIDDELBURG City 20 uur: Dracula con tra Frankenstein 14 j. Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Frans Erkelens met schilderijen en tekeningen (t.m. 24 nov). Open di. t.m. zat. van 14-20 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: „Canticum Novum", Gewestelijk Orkest van Zuid Holland o.l.v. Wim Roos. Or ganist Arie Keijzer. Solisten Nelly van der Spek (sopraan), Elisabeth Cooijmans (alt), Ma- rius van Altena (tenor), Hen ry Blackman (bas) en Woud Blacquière (continuo). De Doelen (Hal Grote zaal) 24.15 uur: Knaakconcert. En semble van leden van het Concertgebouworkest m.m.v. Elisabeth Lugt (sopraan) en Chaie Gerstein (piano). Herv. Kerk, Pernis 20 uur: Orato rium „Samson" van G. Handel door de Chr. Zang en Oratori umvereniging „Sursum Corda m.m.v. Magda van Oirschot (sopraan), Map Bax (alt). Or kest Archangelo Corelli. Orgel Jaap Zwart jr. Dirigent Dirk Jansz Zwart. Hofplein Theater 20.15 uur: Paul van Vliet met Noord-West. Piccolo The ater 20.15 uur: „Naar huis" en „Sonate van het maan licht". met Ellen Vogel, John Peters, en Pim Peters. Schouwburg 20.15 uur: Pre mière van „De man, het beest en de deugd" van Luigi Piran dello door het Rotterdams To neel. Theater In den Twijfe laar 20.15 uur: Peter Goed hart. SAS VAN GENT Galerie de Uilenspiegel, Westkade 71, foto-expositie. Ossewaarde (t.m. 30 nov). ST.-JANSTEEN E. Ottjes 15 uur: binnen schieting. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Vaampire Circus 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: The French Connection 14 j. Vestzaktheater Edenburg, Bellamypark 20 uur: volks dansgroep Vlissingen, Holland se, Israëlische, Roemeense, Joegoslavische dansen. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: „Simon Boccanegra" van Verdi. Kon. Ned. Schouwburg (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het raadhuis van Terneuzen heeft mevrouw mr. V. Hamm-Rijs- dijk uit Geleen voor de leden van de Zeeuwse Vrouwenraad, het overkoepelend orgaan, dat is ontstaan uit een fusie van de federatie vrouwelijke vrijwillige hulpverlening en de plaatselijke raad Zeeland, een lezing gehouden over het werk van de Verenigde Na ties. Mevrouw Hamm is in 1970 en 1971 door het Nederlands Vrouwenicomité uitgezonden om de vergaderingen van de Verenigde Naties in New York bij te wonen- Na haar uiteenzetting volgde een le vendige discussie over wereld omvattende problemen. 20 uur: „De kersentuin" van Anton Tsjechov. Fakkel theater 20.30 uur: „De non nen" van Eduardo Manet. Sportpaleis, de nieuwe Wie ner Eisrevue IJscarrousel (t.m. 19 nov). Di. wo., dond., vrijcL en zat om 20 uur. Alle zater dagen ook om 15 uur. Ma. geen voorstelling. Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jos Hen- driekx (t.m. 24 nov). ASSENEDE (B) Galerie Margaretha de Boe- vé, Expositie van Sigi Zahn (t.m. 19 nov). GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Bomma", toneelspel van Eddy Asselbergs. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14 uur: Als je wilt leven schiet dan 14 j. 16- 18.45 en 21 uur: Louis de Fu nes: De bedrieger bedrogen a.l. Roxy, 14.30 uur: Submari ne X-l 14 j. 16.30 uur: Valdez is coming 1 8 j. 18.45 en 21 uur: Sunday bloody Sunday 18 j- Exposities, zie onder zater dag. GOES Grand, 20 uur: The French Connection 1 j. HULST Bioscoopgebouw, 14.30 en 20.30 uur: De zeven maskers van de Judoka 14 j. De Kriekeputte, Poppenthe ater, 14-30 uur: Het grote oor- 6 j. en ouder. Serph. Blommaert, 14.30 uur: Schieting. Dd Stadsherberg, Hokten- toonstelling. P. Wentzler, hok- ten-toonstelling. W. Blommaert, 10-14 uur: Hoktentoonsitel- ling. Exposities, zie onder zater dag. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen, 15 uur: Schieting De Batavieren. LAMSWAARDE R. Heyens, 15 uur: Schieting op twee wippen- MIDDELBURG City, 14.30 uur: Dracula con tra Frankenstein 14 j. Exposities, zie onder zater dag. fljtl iSjSJ ii i OOSTBURG Ledel Theater, 14 uur: Boe melstudenten a.l. 16.30 en 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 14 uur: Originele Turkse middag. Hofplein Theater, 20.15 uur: Paul van Vliet met Noord- West. Piccolo Theater, 14.15 uur: Kindertheater Wiedus met Wiedus in de wolken. 20.15 uur: Naar huis, en Sona te van het maanlicht,met Ellen Vogel, John Peters en Pim Peters. Schouwburg, 20.15 uur: „De man, het beest en de deugd" van Luigi Pirandello door het Rotterdams Toneel. St.-Laurenskerk, 19 uur: Hein- rieh Schütz-herdenking- Het Leids Kamerkoor, het Neder lands Solisten-ensemble o.l.v. Barend Schuurman, aan het orgel Johann Th. Lemckert. Theater In den Lantaren, 14.30 uur: Poppenspel voor kinderen van 4-11 jaar. SA SVAN GENT Expositie, zie onder zater dag. TERNEUZEN Luxor, 14.30 uur: M.A.S.H. 14 j.: 17 en 20 uur: Vampire Circus 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: The French Connection 14 j. ZUIDDORPE Café Centraal, 15 uur: schie ting. ANTWERPEN Kon- Vlaamse Opera, 14.30 uur: Het liefdeselixir 20 uur: De vledermuis. Kon. Ned. Schouwburg, 15 en 20 uur: De kersentuin van Anton Tsje chov. Fakkeltheater, 20.30 uur: De nonnen, van Eduardo Ma- net. Ter Schelde, Fromentin- straat, 20 uur: concert door het Philharmonisch koperorkest o.l.v. Albert de Keyser. IJsrevue, zie onder zater dag. Expositie, zie onder zater dag. ASSENEDE (B.) Expositie, zie onder zater dag. BRUGGE Stadsschool, Diksmuide Heirweg, 20 uur: Opvoering van De Kneep door de Gezel len van Sint-Lieven uit Ledel- berg. GENT Kon. Opera, 14.30 uur: Grafin Mariza, 20 uur: Der Freisehütz. Kon. Ned. Schouw burg, 15 en 20 uur: Bomma, toneelspel van Eddy Assel bergs. KOEWACHT (B) R. Clapdorp, 15 uur: Schie ting.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5