Zeeuwse oorlogs jaren op papier Tilanus valt uit tegen A. vd. Louw Brabant twijfelt over Reimers- waalplan Sint zonder Paardebloem Achttien maanden tegen overvallers ZES JONGELUI ZETTEN BOEL OP STELTEN Natte sneeuw BELGISCHE LOODS SCHULDIG AAN TANKER- RACE IN VLISSINGEN: VUILNIS BELT KEMZEKE In Sint Annaland Diamanten echtpaar in Vlissingen stad streek VOORSTEL „CULTUURBEHOUD" AAN CULTURELE RAAD DE POEL RUST HULP W eekenddienst Stem-redactie TROELSTRA Verkiezingsavond CPN Middelburg Laatste tijd DS '70 IN CL1NGE Stichting wil aanleg hertenkamp Terneuzen Zaterdag 18 november 1972 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het is de bedoeling van de sektie cultuur behoud, onderdeel van de Zeeuwse Culturele Raad, om de ge schiedenis van Zeeland gedurende de oorlogsjaren op schrift te stellen. Dat blijkt uit een nota, die de sektie aan de Zeeuwse Culturele Raar heeft aangeboden en waarover die Raad zich maandag zal buigen. Wanneer het voorstel de goedkeuring van de raad weg draagt, gaat er een advies naar het provinciaal bestuur om de geschiedschrijving mogelijk te maken, want de provincie zal voor de kosten moeten op draaien. In het begin van dit jaar hadden G. S. aan de Zeeuwse Culturele Raad gevraagd om geadviseerd te worden over de geschiedschrijving, waarna, haast vanzelfsprekend, een commissie werd gevormd, die de problemen en mogelijkhe den nader ging onderzoeken. Men kwam tot de conclusie, dat er in Zeeland maar één auteur was die het werk aan zou kunnen, de heer L. W. de Bree uit Vlissingen. Deze ver klaarde zich bereid tot het schrijven van het werk, dat volgens hem wetenschappelijk verantwoord, maar toch lees baar voor een ruim publiek zou moeten zijn. De grootte van het werk wordt voorlopig bepaald op ongeveer 200.000 woorden. Inmiddels is bekend gewor den, dat professor L. de Jong, die directeur is van het Rijks bureau voor Oorlogsdocumen tatie, zijn volle instemming betuigt met het project, mede omdat Zeelands geschiedenis met betrekking tot de periode 40-45 niet in een afzonderlijk werk is opgetekend., Op de bijeenkomst van de Zeeuwse Culturele Raad wordt echter niet alleen over de ge schiedschrijving gesproken. Ook de problemen rond De Poel komen aan de orde. De sektie Woonkultuur heeft de raad ril. gevraagd om duidelijk een standpunt in te nemen en zich aan te sluiten bij de me ningen, die zovele instanties in de nota „De Poel eliminatie of conservatie" verkondigen. Volgens de sektie Woonkul tuur is De Poe' veel te be langrijk om door de ruilverka- vehmg verpest te worden. Sinds de middeleeuwen is de toestand nl. nauwkeurig gewijzigd; met zijn wegen, watergangen en perceelsvor- men is De Poel een levend monument gebleven. Ook wijst de sektie op de recreatieve taak, die De Poel kan gaan vervullen. Er is in Zeeland bijna geen rustig plekje meer, waai- recreanten, die de echte rust zoeken, kun nen verblijven. De Poel is bij u'tstek geschikt om die men sen hun rust te bieden. Een ander belangrijk punt, dat maandag a. s. door de Zeeuwse culturele Raad wordt besproken is het rapport „ac tuele archeologie in de provin cie Zeeland". Dit rapport con cludeert, dat veie van de noodzakelijke werkzaamheden gewoon niet uitgevoerd kun nen worden, omdat het geld voor nood-opgravingen ont breekt, de grote projecten niet om financiële redenen kunnen worden uitgevoerd, en één m,an, ir. Trimpe Burger, .onmo gelijk al het werk kan doen. dat op hem ligt te wachten. Vooral in deze- tijd,o-waarin eigenlijk veel nood-opgravin gen verricht zouden moeten worden, er wordt nl. veel ge vonden bij werkzaamheden zoals wegen- en kanaalaanleg, ruilverkaveling en industrie- uouw. gaan, omdat het geld en de mankracht ontbreekt, vele waardevolle gegevens verlo ren. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: Enige tijd regen of natte sneeuw, later stijging van temperatuur. Weersvooruit zichten in cijfers, gemiddeld over Nederland. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: van on geveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 pro cent. waterstanden Konstanz 311 pl. 6, Rhein- felden 384 pl. 79. Straatsburg 368 -80, Plittersdorf 524 -57. Maxau 618 -5, Plochingen 242 pl- 39, Mannheim 460 pl. 60. Steinbach 142 -4, Mainz 379 pl. 57. Bingen 261 pl. 63, Kaub 298 pl. 82, Trier 450 pl. 58, Koblenz 318 pl. 96, Keulen 241 pl, 92, Ruhrort 331 pl. 50, Lo- bith 921 pl. 33, Pannerdense kop 898 pl. 32, Nijmegen 719 pl. 31, IJsselkop 865 pl. 29, Eefde IJssel 379 pl. 27, Deven ter 257 pl. 22. Monsin 5478 -2, Borgharen 3960 pl. 30, Belfeld 1125 pl. 7. Grave ben- de Sluis 510 -1. Om tot een oplossing van het probleem te komen, moet volgens het rapport een part- t'me-medewerker worden aan gesteld, die een deel van het werk van ir. Trimpe Burger moet overnemen, moet de pro vincie f 5.000,- beschikbaar stellen voor het doen van noodopgravingen en moeten G. S. er bij het rijk op aandrin gen om via de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo-1 demonderzoek een bedrag van minstens f 30.000,- beschik baar te stellen voor het uit voeren van de grote projec ten. Pas wanneer aan deze voor waarden is voldaan, is, zal het archeologisch werk in onze provincie eerst goed van de grond kunnen komen. Hoogwater Morgen, zondag 19 novem ber: Bergen op Zoom 1.41 en 14.02, Hansweert 1.07 en 13.26, Terneuzen 0.33 en 12-48. Vlis singen 0.00 cn 12.19, Wemel- dingen 1.31 en 13.52. Maandag 20 november. Ber gen op Zoom 2.33 en 14.55, Hansweert 1.5 7en 14 11 Ter- neuzen 1.19 13 31, Vlissi gen 0.47 en Wemeldinge 2.23 en 14.45. I (Van onze correspondent) MIDDELBURG De tanker race op de Westerscbelde tus sen twee supertankers vorig jaar heeft vrijdag voor de Middelburgse arrondissements rechtbank zijn beslag gekre gen- De Belgische staatsioods J.B.L. Barbe uit Mortzen is schuldig verklaard aan de aan varing tussen de Liberiaanse tanker Panacltaikon en de Bel gische Esso Antwerp vorig jaar- De schade bedroeg enkele miljoenen guldens. De verze keringsmaatschappijen waren nog steeds niet tot uitbetaling van de schadeclaims overge gaan omdat ze het vonnis van de rechter in deze beruchte tankerrace-affaire wilde af wachten. De rechtbank heeft het von nis van de kantonrechter be vestigt en de Belgische loods schuldig verklaard. Hij is ver oordeeld tot de maximaal mo gelijke straf in dit soort geval len namelijk tot f 600,- boe te. (Van een onzer verslaggevers) GOES De komst van Sint-Nicolaas naar Goes blijkt in de Ganzeslad vaok aanlei ding te zijn voor moeilijkhe den. Dit jaar vormen de paar den het struikelblok. De lan delijke rijvereniging „De Paar debloem" uit Kattendijke, die eerst met een aantal ponyrui tertjes en met geschenken vol geladen wagentjes aan de in tocht van de goedheilig man (op 25 november) zou mede werken, doet niet meer mee. Voorzitter G. Timmerman van „De Paardebloem": „Ik wil er niet al te veel over zeggen, maar wij vinden dat de G.M.C. zich niet aan de afspraken heeft gehouden. Wij zouden namelijk zorgen voor de ruitertjes, voor de geschen kenwagentjes en voor het paard van Sinterklaas. Maar nu blijkt ineens dat de G.M.C. van iemand anders een schim mel huurt. Bovendien moeten er nu Zwarte Pieten te paard in de optocht meerijden. Dat was in de eerste plaats hele maal niet afgesproken en in de tweede plaats vinden wij Zwarte Pieten te paard, die dan ook nog voor in de stoet moeten rijden, niet passen. De G.M.C. heeft het heel anders georganiseerd dan afgesproken was." In G.M.C.-kringcn gelooft men dat de moeilijkheid met die Zwarte Pieten te paard een uitvlucht is van de rijver eniging. Men gelooft eerder dat het breekpunt gezocht moet worden in het feit dat de verhuurder van de schimmel cn de paarden voor de Zwarte Pieten, de voormalige jpony- kamp- en kinderboerderijhou der A. Burgs, in de stoet mee loopt om de schimmel te bege leiden. De heer Burg? heeft namelijk eens onenigheid ge had met de landelijke federa tie van rijverenigingen. Door het zich terugtrekken van „De Paardebloem" zit de G.M.C. nu met een enigszins kale stoet. De Goese middenstan ders komen binnenkort bijeen om te bespreken welke andere attractie voor de intocht van de goedheilig man gevonden kan worden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Achttien maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf, zo luidde de eis van de Middelburgse officier van justitie, mr. J. Blok, tegen V. L. van L. 20 jaar oud uit Helmond. Samen met zijn 18-jarige, inmiddels zwangere, vriendin overviel hij tot twee keer toe een 80-jarige muziekhandelaar in Goes. De eerste keer trokken ze de oude man zijn bril van het hoofd en sloten een oude tante op in een kast. Ze kregen eerst f 350,- los later wisten ze de man onder bedreiging f 2.000,- afhandig te maken. Maar deze overval bleek niet het enige vergrijp van het; tweetal- Ze beroofden nog een be jaarde in een tehuis terwijl deze afwezig was. Daar be droeg de buit een spaarbank- boekje van f 3800.- en een! geldkist met f 1200,-; en in juli van dit jaar zagen ze in Goes een familie wegrijden! met de auto. Via ene zolder- j raampje kwamen ze het huis j binnen en na onderzoek von- den ze daar f 1100,-. Volgens de verdediger, mr. E. Shute, hadden de jongelui het niet makkelijk gehad. De jongen werd vanwege zijn huidskleur niet door de fami lie van het meisje, C. geadop teerd. Zij liep van huis weg. Ging bij hem inwonen, maar ook dat liep spaak. Ze gingen er samen vandoor en togen op rooftocht uit teneinde in hun onderhoud te kunnen voor zien. De verdediger vond de fei ten op zich wel ernstig maar de straf van 18 maanden toch te zwaar. De rechtbank doet op 30 november uitspraak. Voor redactionele aan gelegenheden kunt u vandaag en morgen con tact opnemen met de heer R. van der Helm, tel. 01150-4865 of 01153- 432 (voor geheel Zee land). 0 ■s-HEERENHOEK. In de parochiekerk „St.-Willtbror- dus" te 's-Heerenhoek zegende pastoor C. C. Kroon op vrijdag middag het kerkelijk huwelijk in van de heer Ko Franse en mejuffrouw Paula Franse. On der een groot aantal erebogen, vervaardigd door de welpen groep „St.-Bavo", waarvan me juffrouw Franse leidster was, schreed het bruidspaar gevolgd door ouders, familieleden en vrienden naar het altaarwaar de plechtigheid plaatsvond. Op dinsdagavond vond in het. clublokaal van de welpengroep St.-Bavo een afscheidsavond plaatswaarbij de leidsters en welpen onder leiding van akela M~. de Jonge afscheid van me juffrouw Franse namen. Dit ging gepaard met het opvoeren van sketches, zang en spel. Akela De Jonge dankte mejuf frouw Franse voor de goede be geleiding van de welpen en wenste haar veel geluk in haar huwelijk toe. Mede namens de groep en de overige leidsters boden de welpen haar een taart en een personenweegschaal aan. In haar dankwoord memo reerde mejuffrouw Franse de prettige samenwerking met de akela, de leidsters en de wel pen. Hierbij beloofde mejuf frouw Franse dat zij komende zomer weer met de welpen op „kamp" ging, hetgeen met een luid applaus werd ontvangen. (Van onze parlementaire redacteur) VLISSINGEN De felheid waarmee de verkiezings campagne wordt gestreden heeft zich nu ook meester ge maakt van de tot nog toe gematigd optredende CHU-lijst- trekker drs. A. Tilanus. Gisteravond viel hij in het Vlis- singse Brittannia ongekend hard uit tegen de PvdA-man- nen Van der Louw (voorzitter) en Van den Doel (Kamer lid). Vooral André van der Louw moest het ontgelden. Tilanus had geen goed woord over voor Van der Louw's de vorige avond in Amersfoort gelanceerde idee, dat het Nederlandse volk zelf zijn staatshoofd moet kiezen. qqDena Weliswaar, aldus Tilanus, voegde Van der Louw daar aan toe, dat ook de „linkse drie" niet binnen vier jaar een republiek in het vooruitzicht kunnen stellen, maar ik vind het ronduit schandalig dat Van der Louw het koningschap in de verkiezingsstrijd gaat be trekken. „Als het aan de CHU Ligt zal de republiek hier niet binnen vier en niet binnen 25 jaar komen. De CHU houdt vast aan de parlementair-con stitutionele monarchie onder het huis van Oranje", aldus Tilanus tot zijn Zeeuwse toe hoorders, die hij opriep de CHU trouw te blijven. Van der Louw wil kennelijk Troelstra in dienis revolutiepo- ging uit 1918 nabootsen. Een wonderlijke ontwikkeling voor (Vervolg van pagina 1). Uit het onderzoek, dat drs. Bassie heeft ingesteld, is niet komen vast te staan, dat er in het grondwater hexachloor- benzeen zou zitten. Dat is trouwens ook uit de eerste monsters, die Belgische instan ties genomen hebben, niet ge bleken.- Besloten is indertijd even wel om het grondwater perio diek te controleren en zodoen de zou men bij de tweede monsterraaime wei op deze stof zijn gestoten. Het commentaar van drs. Bassie daarop: „Ik juist zijn. Er ligt daar een dikke kleilaag en het is vol gens mij onmogelijk, dat in zo'n korte tijd hexachloorben- zeen in het grondwater opge lost kan zijn. Als dat nu over vijf jaar geconstateerd zou worden- da-n zou ik dat eerder kunnen geloven". In welke mate het grondwa ter is vervuild is nog niet bekend- De door de Belgische kramt gepubliceerde gegevens zijn ontleend aan het laborato rium voor eetwaren. Als de berichten juist zijn kan dit voor de bevolking van Kemze- ke wel nadelige consequenties hebben, temeer omdat hier nog verschillende bewoners gebruik maken van waterput ten. Op deze manier zouden ze rechtstreeks met 't hexachloor- benzeen in contact komen. Zelfs als de berichten juist zijn bestaat er voor Zeeuwsch- Vlaamderen nog geen enkel gevaar, zo meent drs. Bassie. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer L. Bosch, lid van het partijbe stuur van de CPN, komt dins dagavond spreken in Middel burg op een verkiezingsbijeen komst die de partij in de Gou den Poorte aan de Wagenaar- straat belegt. de bijeenkomst begint om acht uur. Na afloop van dd inleiding van de heer Bosch is er gelegenheid tot discussie. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Donder dagmorgen zouden er eigenlijk zes jongelui van St.-Annaland, zogezegd de bloem van het eiland, voor de Middelburgse politierechter hebben moeten verschijnen. Er was er maar een komen opdagen. De jonge lui blijken er een gewoonte van te hebben gemaakt op Tholen de boel op stelten te zetten. Enkele van deze jonge lui waren al eens eerder door de politierechter veroordeeld tot f 60 boete omdat ze voor niets een brandalarm hadden gegeven. Het bleek dat ze voor dat zachte prijsje nog wel eens zo'n geintje wilden uithalen. Dat liet dit keer bij de politierechter niet zo ludiek viel, konden zij niet weten. De brandweercommandant van St.-Annaland begon de zaak ook goed de keel uit te hangen en diende een schade claim in. W-B. en H G. kregen voor dit geval f 300 en de clubschip van de watersport- civiele vordering van f 150 te betalen. De beheerder van het vereniging St.-Annaland wei. gerde op 27 augustus j.l. bier te tappen aan F.J. den E., T. de B„ H.G. en C.W. van St.- Annaland. Daarop begonnen de jongelui te schelden en brak er een vechtpartij uit, waarbij Den E. zelfs met ijs- emmers gooide. De ravage was enorm. De andere jonge lui waren weer niet komen opdraven. Weer voerde Den B. eenzaam het woord. Hij vroeg, we mogen toch in die club wel een biertje drinken? Ach, zei de politierechter, ik kan me best voorstellen dat de club niet wild is op die rabauwen uit het dorp, en omdat het een besloten club is. mag men ge woon iemand weigeren. Toch werd de oplossing niet goed schiks, maar door middel van een politiemacht bewerkstel ligd. Vier van de jongelui kre gen donderdagmorgen f 250 boete opgelegd, maar Den E. kreeg voor zijn leeuwedeel ook nog eens twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd. Maar de vrienden van St.-Annaland keerden zich ook wel eens on derling tegen elkaar. Op 22 september stak T. de B. zijn vriend H.G. met een mes in het gezicht, met als gevolg een grote snee over diens wenk brauw. De vechtpartij vond plaats na de bewuste brand melding- Het moet gezegd worden de vrienden waren op die bewuste avond nogal dronken. De vader van De B had zijn weerspannige zoon al van de straat geplukt, maar de vrienden zetten gewapend met een stok de achtervolging in. Daarop pakte De B. een aard appelschilmes en verwondde daarmee zijn vriend. De offi cier, mr. J. Blok, voegde de verdachte toe: U hebt wel ge luk gehad dat de zaak niet veel ernstiger is geweest. De eis luidde zes weken ge vangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk, en twee jaar proeftijd. Mr. De Groot trad op als verdediger. Hij beriep zich in zijn pleidooi op nood weer. Dat vond De B. blijk baar ook, want hij vroeg aan de politierechtre. Moet ik me dan zo maar laten slaan? Wel nee, weerlegde deze, je had thuis moeten blijven, en zeker niet naar messen grijpen. De straf "die ik je opleg moet dan ook gezien worden tegen de achtergrond van datgene wat er de laatste tijd op Tholen door jullie wordt uitgehaald, aldus de politierechter, die de zaak afdeed me<t vier weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk en een proef tijd van twee jaar. de voorzitter van een partij die juist de CHU verwijt dat ze zo negèntiendeeeuws is. Ik hoop dat Van der Louw het voorbeeld v,an Troelstra ook verder zal volgen en zal er kennen dat hij zich heeft ver gist, zei Tilainius. Dr. Hans van den Doel moest het ontgelden wegens diens voortdurende kritiek op het woningbouwbeleid van de ministers Schut en Udink. Nu er dit jaar 150.000 woningen tot stand zullen komen zegt Van den Doel, dat dit het gevolg is van de invloed van het parlement. Het ontbreekt er nog maar aan, dat hij niet zegt dat het aan hem persoon lijk te danken is, aldus Tila nus, die eveneens (maar dat niet voor het .eerst) kritiek had op Den Uy-1 en diens pola- risatietacbiek. De CHU-lijsttrekker, die ei genlijk al sinds de kabinets crisis voorstander is van te rugkeer van de oude coalitie (met DS'70) plaatste in zijn Vlissingse toespraak een vraagteken achter deze moge lijkheid. „Ik vrees d-at DS'70 bezig is zich te isoleren"- al dus Tilanus, die dit voorstel weet aan campagneleider De Brauw. Hij verweet deze DS'70-voorman (en in mindere mate ook Drees) dat er een politiek van de rancune wordt bedreven. Hij noemde dat een ernstige zaak, vooral van een bekwaam en integer man als Drees- De laatste dagen heb Je. van Drees ecbtèF dT'itfvük gekfe-- gen, zei de CHU-lijsttrekker; dat deze inziet dat DS'70 op 'de vërkéèfSe '■We^'Tsf1„ATs iW echter De Brauw hoor, ben ik bang dat de houding van DS'70 ertoe zal leiden, dat de ze jonge partij met bekwame leiders zich in navolging van de PvdA buiten spel zal plaat sen". Tilanus meende, dat DS'70 bij een verkiezingsoverwin ning haar eisen zo hoog gaat opschroeven dat „wij niet met hen kunnen samenwerken". Ds'70 zou zich in dat geval zelf u-it de markt prijzen en de weg opgaan die men juist in de PvdA zo heeft veraf schuwd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het echt paar K. de Nooij er-Kok uit Vlissingen, thans verblijvend in bejaardencentrum „Ter Reede" viert aanstaande woensdag zijn diamanten brui loft. Ter gelegenheid hiervan wordt in hotel-restaurant Del ta aam de Coosje Buskenstraat een receptie gehouden. Burge meester drs. Th. Westerhout en zijn echtgenote zullen het diamanten pa-ar gelukwen sen. (Van onze correspondent) CLINGE Dc stichting ge meenschapscentrum Malper- tuus, die belast is met het beheer van dit gebouw, heeft aan het college van b. en w. van Hulst een verzoek gericht om liet terrein achter het ge meenschapshuis te veranderen in een hertenkamp. Men vindt deze plaats hier voor uitermate geschikt. Bo vendien maken vele mensen in hun vrije tijd in de natuur een wandeling en daarbij kie zen ze via de Malpertuuslaan hun weg. Slippartij Vrijdagmorgen iS de auto, bestuurd door me vrouw E.C.-H. uit Terneuzen i-n de Dejongestrar*. waar- schijn'ijk door de gladheid van de weg geslipt en legei een gevel gebotst. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH. In de staten van Brabant bestaat bepaald geen eensgezindheid over de vraag, of en wanneer het Rei- ïnerswaalplan moet worden ge realiseerd. Dat is vrijdag dui delijk geworden, toen de staten enkele uren discussieerden over liet memorandum van het Bra bants college van G.S. over de ontwikkeling van Zuidwest- Nederland. Aan het einde van de discus sie was het volgende beeld ont. staan: De christelijke fractie vindt, dat voorlopig nergens beter tot een eerste aanzet van een nieuw zeehavenindus trieterrein kan worden ge komen daii bij Reimerswaal; het PAK heeft duidelijk ge- i c maakt, dat het de noodzaak van een Reimerswaalplan vóór 1980 voorlopig niet ziet; de V.V.D. is van oordeel, dat voorshands in Brabant vol doende industrieterreinen aanwezig zijn en de fractie zet derhalve een vraagteken bij de aanleg van Reimers waal vóór 1980; D'66 tenslotte ziet helemaal weinig in nieuw zeehavenin dustrieterrein in het gebied, omdat ze vindt, dat de nood zaak vooralsnog niet is aan getoond. Dat Reimerswaal er, gelet op de prognoses omtrent de Zeeuw, se en Brabantse arbeidsmarkt, ook op langere termijn, er wel licht voor 1980 al moet komen, was een van de negen beleids conclusies, die G.S. hadden ver bonden aan hun memorandum, een stuk dat de staten was toe gezegd om de totale problema tiek van de ontwikkeling in Z.W.-Nederland eens te kun nen bediscussiëren. Het memo randum zal, met het verslag van het statendebat, aan de re gering en de provinciale staten van Zeeland worden toege stuurd. Dat mr. Maeyer, sprekend namens de chr. fractie, zo'n gro te prioriteit gaf aan Reimers waal binnen de totale ontwik keling van Zuidwest-Nederland vond zijn oorzaak in de te voor ziene ontwikkeling in het oos telijk deel van dat gebied door het Schelde-Rijnkanaal, het Baalhoekkanaal en de Zoom- weg. Zeer nadrukkelijk stelde hij de zeehavenindustrie centraal in de ontwikkeling als de beste motor. Maar hij vroeg ook dui delijk te formuleren, dat mi lieubeheer en sociaal-culturele ontwikkeling van even groot belang zijn. Hij pleitte ook voor uhbreiding van contacten, niet .ilieen met België maar ook met frankrijk en stelde voor tot één bestuurlijk lichaam te komen met uitvoerende macht voor h.el Zuidwest-Nederland. Dat inter-overleg was ook een zrg van het PAK. Woordvoer der D Boot vroeg de instelling v: n een Zeeuws—Brabantse commissie te bevorderen. Ge deputeerde Van der Harten, die 'n samenspraak met zijn collega nr. G. Brokx alle sprekers nauwgezet beantwoordde, be- gi eep dé gedachte wel, maar zag er niet alle heil in. Met alle reserves t.o.v. Rei merswaal vroeg de heer Boot cn». wanneer het plan toch voor 1980 zou worden uitgevoerd, de wensen van de Zeeuwen serieus te nemen En drs. K. Musch van de V.V.D. zei: „Hot lijkt on» zinvoller de gehele Reimors- waalproblematiek tezamen met de Zeeuwen te ontwikkelen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3