OOSTBURG HEEFT TEKORT AAN SPORTVELDEN zeeuws KUNST OP KLEIN FORMAAT IN GALERIE TE HULST Overschot aan zaalruimte Dioc. Ouderraad komt bijeen in Bergen op Zoom FILMS IN ZEELAND PONTIAC horloges, fijne horloges. Het geduld van de Zeeuwse watermaatschappij Luchtbuks contra handboog stad streek Jongeren dienst in Breskens Zo'n mooie Pontiac maakt u gelukkig, vele jaren lang. BESCHOUWING COMMISSIE 's-Gravenpolder Sinterklaas in Aardenburg Hulst ZOEK DE VERSCHILLEN Oplossing Vrijdag 17 november 1972 (Van onze correspondent) AARDENBURG De luchtbuksscliutters van „De Missers" in Aardenburg tra den in een wedstrijd aan te gen de mannen van Sint- Sebastiaan. Zij beproefden hun geluk nu eens niet met de buks maar met pijl en handboog. De uitslag van de schieting was als volgt: hoogvogel: J. Cattoor; le kal: Fr. Wijffels; 2e kal: A. van Loon; meeste kleine vogels (5 stuks): H. van Iwaarden, X. Puijen- broek, J. van Iwaarden en J. Lannoije. De meeste punten voor Sint-Sebastiaan werden be haald door Iz. Puijenbroek, voor„De Missers" door R. Maenhoudt. De meeste prijs- vogels werden geschoten door Joh. Lannoij e. De ver dere uitslag luidde: 1 Iz. Puijenbroek, 2 H. de Rijcke, 3 D. van Hermon, 4 H. Lip pens, 5 Fr. Wijffels, 6 R. Neijt, 7 J. van Iwaarden, 8 N. Kolmeijer (De Missers), 9 H. van Iwaarden sr., 10 J. Heijboer. (Van een onzer verslaggeefsters) BRESKENS In de her vormde kerk van Breskens wordt op zondag 19 november een jongereudienst gehouden. Houtsnijwerk van pastoor Gielleit uit de katholieke kerk wordt gebruikt als uitgangs punt bij liet thema „Leegte - ruimte". Tijdens de dienst wordt muziek gebruikt van Herman van Veen en Simon and Garfunkel. F Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeente Oostburg heeft op sportgebied een tekort van tenminste vier voetbal velden, een korfbalveld, twee halfverharde oefen- velden, drie tennisbanen en twee verharde handbal- velden. Wat de zaalruimte betreft komt men tot de conclusie dat met uitzondering van de kern Breskens er in de gemeente een overschot aan zaalruimte bestaat. Deze conclusies zijn neer gelegd in de sportnota, die gisteravond is aangeboden aan de leden van de ge meenteraad tijdens de ge houden vergadering. In deze nota, samengesteld door een team bestaande uit wethou der G. Claeys en de ambte naren J. Hoekstra, Iz. van Overbeeke en G. Pompert, wordt een inventarisatie gemaakt van alle in de ge meente aanwezige sport accommodaties en het ge bruik daarvan door de on geveer drieduizend actieve sportbeoefenaars in deze ge meente. Wat de veldsportaccommo- datie betreft steekt de kern Oostburg zeer ongunstig -af met een voetbalveld voor vier duizend inwoners, aldus de nota, waarin gesteld wordt dat de veldendichtheid in West- Zeeuwsch-Vlaanderen over het algemeen gunstig afsteekt bij de rest van de provincie. De kernen C-adza-nd, Water landkerkje en Zuidzamde be zitten geen veld, terwijl in Hoofdplaat en IJzendijke niet voldoende oefenigelegeraheid bestaat. De vier nieuwe voet balvelden zouden moeten ko men in Breskens (waarop ook intensief gekorfbald wordit), Cadzand (waarvan de sport vereniging thans uitwijkt naa-r Nieuwvliet en Oostburg (twee velden). (ADVERTENTIES) De romantische Pontiac. Voor de moderne vrouw. Bracelethorloge met 'antieke' wijzerplaat. Zilver 295,-. De alle-leef- tljden Pontiac. Voor oma en haar tiener kleindochter. Chroom 83,-. De gedistingeerde Pontiac. Zeer fraai gouden horloge. Een sieraad voor een slanke vrouwenpols 640,-. Een aparte Pontiac. Zeer modern model. Duidelijke wijzerplaat. Chroom of doublé 105,-. Pontiac tijd - juiste tijd. Er wordt op gewezen dat met uitbreiding van een veld in Hoofdplaat rekening gehou den moet worden, gezien het opkomende damesvoetbal in de regio, de vraag om speeige- iegenhedd dioar' oud-leden van de atletiekvereniging, en het feit dat thans zes elftallen van- het veld gebruik maken. Opgemerkt wordt verder nog dat de sportnota, zoals die thans wordt aangeboden, niieit moet warden beschouwd als een vaste leidraad voor het te voeren beleid over een lange periode. „De snelle ontwikke lingen binnen en buiten de sport maken het doen van prognoses tot een uiterst moed lijike zaak", zo staat te lezen. „Na verloop van tijd zal de nota aan een kritische be schouwing moeten worden on derworpen, en waar nodig ge corrigeerd". De samenstellers van de no ta hebben ook ruime aandacht geschonken aan de recreatie sport, die niet in de eerste plaats is gericht op prestaties. „Het is wenselijk dat aan deze vorm van sport de grootst mo gelijke steun wordt verleend", aldus de nota, waarin verder wordt gesteld dat voor dit doel de thans aanwezige ge meentelijke sportaccommoda ties beschikbaar moeten zijn. In de nota toont men zich verder voorstander van h-et vormen van zogenaamde onrni- verenïgingen, waarbinnen d: verse takken van sport kun nen worden beoefend. Gepor teerd ie men ook voor een functionele oommissie voor sport voor de gehele gemeen te, zoals die than-s bestaart voor de kern Breskens. Van deze Breskense commissie heeft men hoge verwachtingen om dat de commissie in feite een voortzetting is van de vroege re Stichting Sportbelangen Breskens, die in h-et verleden steeds goed heeft gewerkt. Feestavond Apollo De 's- Gnawenpolderse sportvereni ging Apollo houdt zaterdag in het dorpshuis een feestavond voor leden, donateurs, suppor ters en andere belangstellen den. De muziek zal worden verzorgd door The Old Comra des uit Ossendrecht. Er zal waarschijnlijk ook een verlo ting worden gehouden. (Van onze correspondent) AARDENBURG Op uit nodiging van de winkeliers vereniging „W.A.R.V.O." be zoekt Sint-Nicolaas 25 novem ber Aardenburg. De Sint wordt bij de Kaaipoort ver wacht om omstreeks half drie en wordt daar verwelkomd door de koninklijke Aarden- burgse fanfare met drumband en majoretten. Vanaf de Kaaipoort vertrekt hij naar het stadhuis waar een korte ontvangst plaatsvindt door het college van b. en w. Voor de allerkleinsten volgt daarna een traktatie in zaal „De Zwaan" aan de Beekman straat. „W.A.R.V.O." houdt de jaar lijkse Sint-Nicolaasactie van 24 november tot en met december. Hieraan is een lote rij verbonden ten bate van de plaatselijke V.V.V. De winkels zullen op de dagen, waarop niet is voorzien in de Winkel sluitingswet, langer open mo gen blijven en wel tot 20.00 uur 's avonds. Zaalvoetbal De perso neelsvereniging van de ge meente Hulst organiseert op vrijdag 17 november een zaal voetbaltoernooi in sporthal Den Dullaert. De volgende wedstrijden worden gespeeld: 21 uur frimclub - gemeente Hulst a; 21.20: politie - ge meente Hulst b; 21.40: trim- club - politie; 22: gemeente Hulst a - gemeente Hulst b; 22.20: trimclub - gemeente Hulst b 22.40: politie - ge meente Hulst a. Teach in Leve het gewin: wij Waaslanders stikken erin". Onder dit motto wordt vrijdag 24 november om 19.30 uur in zaal Anticon-e aan de Plezant straat in Sint Niklaas 'n teach- in gehouden over de streek- problemen. Daaraan wordt meegewerkt door de deskundi gen: prof. Van Isaeker (land der dwazen), prof. Heyn- drickx (toxicoloog), Nernard Martens (alternatieve econo mie), de heer Van de Sande (minister o.w.) en vertegen woordigers van alle politieke partijen. Reinardi Het jeugdcdrcus „Reinardi" presenteert zater dag 18 november om 19.30 uur in sporthal „Den Dullaert" in Hulst een geheel vernieuwd circusprogramma. De entree voor de voorstelling is 2 gul den, kinderen 1 gulden. De bezoekers kunnen kennis ma ken met nieuwe kostuums en een echte piste. Inzameling In Hulst wordt vrijdag en zaterdag een inzamelingsactie gehouden voor de stichting „Mensen in nood". Op beide dagen kan men tussen 11 en 12 uur en 5 en 6 uur gedragen kleding, dekens, schoenen enzovoort af geven in het klein patronaat. (Van onze correspondent). BREDA De Diocesane Ouderraad van het bisdom Breda komt zaterdagmorgen om kwart voor elf bijeen in De Hoilandsche Tuin te Ber gen op Zoom, Huybergsestraat 14. De heer C. Rikkert de Koe zal een inleiding houden over de werkwijze van de Neder landse Katholieke Oudervere niging en de Diocesane Ouder raad. De heer H. Freijsen zal financiële aspecten van het schoolgaande kind behande len. Het „vakantierooster" zal ter sprake worden gebracht en er zal een aantal nieuwe be stuursleden moeten worden gekozen. Wat dit laatste punt betreft doet de Diocesane Ou derraad in een schrijven aan besturen van aangesloten ou dercomités en -verenigingen een „dringende oproep" om zich kandidaat te stellen- Vooral ouders uit de provincie Zeeland worden gaarne in het bestuur opgenomen. Door de grote uitgestrektheid van het bisdom Breda is het zeer ge wenst dat er benoorden en ten zuiden van de Wester- schelde aparte afdelingen ko men van de DOR. De ouders uit het bisdom Breda hebben sedert een aan tal jaren zitting in de Diocesa ne Katholieke Schoolraad en de Nederlandse Katholieke Schoolraad. Tezamen met schoolbesturen en docentenor ganisaties spreken zij zodoen de mee in kwesties die met het katholieke onderwijs ver band houden. Deze belangrijke inspraak van de ouders dreigt in gevaar te komen doordat er gebrek is aan mankracht en geld. Waar door de toestand bij de Neder landse Katholieke Oudervere niging en de Diocesane Ouder raad „momenteel zorgelijk is", zo wordt in de uitnodiging aan ouderverenigingen gezegd. Za terdag zijn ook de niet-aange- sloten oudercomités en -vere nigingen als waarnemers wel kom op de jaarvergadering van de Diocesane Ouder raad. Men kan zich aansluiten bij de Nederlandse Katholieke Oudervereniging door een be richtje aan het adres van de vereniging Bezuidenhoutseweg 275, Den Haag. Een hoekje van de hijzonder interessante expositie in Hulst. ^ls een schrijver zich op de korte baan beweegt, d. w.z. als h)j een novelle of ander klein proza schrijft ziet men wat hij kan. Overbodigheden en vulsels, die bij werk van langer adem onvermijdelijk zijn, vallen weg. Concentratie en conciesheid van taalbehandeling en vertelwijze wijzen de girootheid van een schrijver uit. Hetzelfde geldt voor de schilder die op klein for maat werkt: vormgeving, kleur en expressie worden saamgebald op een kleine ruimte die alle mogelijke goocheltrucjes bij voorbaat uitsluit en ontmaskert. De Haagse schilder Jan van Heel suggereerde de heer Van Geyt eens een ten toonstelling te maken van schilderijen op klein formaat en daartoe verschillende Ne derlandse schilders uit te no digen met reeds voorhanden of nog te maken werk. Van Geyt ging op die suggestie in en wij danken er een een voudig verrukkelijke ten toonstelling aan die niet meer en niet minder dan 258 werkjes omvat. De grootste daarvan zijn misschien dertig bij veertig cm., maar de meeste blijven ver onder die afmetingen en er zijn er bij waarvan er vier of vijf in een eenvoudig sigarenkistje verpakt zouden kunnen wor den. Onder de exposanten bevinden zich klinkende na men zoals Dirk van Gelder, Sierk Schroder, Kamerlingh Onnes, Kees Andrea, Jan van Heel, Ans Wortel, Jean ne Bieruma Oosting, Berse- rik. maar veel groter is het aantal geheel onbekende na men. En te zien dat op een enkele uitzondering na deze onbekenden hun par tij in dit kleurrijk ensemble niet minder goed spelen dan de gerenommeerden is een verrassing die zou kunnen leiden tot uitvoerige bespie gelingen over de betekenis van „naam" in de wereld van de kunst. Die wordt wel een beetje op losse schroeven gezet, wanneer men ziet wat relatief onbekenden hier op klein formaat dat de hoogste eisen stelt, presteren! Maar beter dan bespiegelingen te houden is hetop 'deze 'expo sitie zijn ogen uit te kijken. Want dat kan men op deze 285 nummers die van de geïnteresseerde bezoeker ei genlijk een herhaald bezoek verlangen. Namen en werk jes noemen heeft hier geen zin wamt het niveau ligt ge middeld hoog en tientallen kunstenaarstemperamenten en -talenten wachten hier op hun weerklank bij de be schouwer. Er is hier iets te vinden voor elke smaak en wat belangrijk is voor relatief weinig geld. Deze rijke, gevarieerde tentoon stelling is te bezichtigen tot 4 december a.s„ maar ze zou voor ons best nog twee we ken langer mogen. Daarmee is dunkt ons alles gezegd. WILLEM ENZINCK 0 Voor de oplossing zie elders in deze rubriek. Onder het kopje: „Wanbe talers krijgen geen water" werd deze week in De Stem gemeld dat twintig inwoners van Axel het gevaar lopen dat ze zonder water komen te zitten als ze niet snel ingaan op de eis van de Wa terleiding Maatschappij Zee land (WMZ) om hun achter stallige waterrekeningen te betalen. We schrokken er ei genlijk van en dachten: Gaat de WMZ de vergeetachtige klanten in dé toekomst har der aanpakken? Uit een gesprek met drs. U. de Vries, hoofd van de economische en administratieve afdeling van de WMZ bleek ons echter dat er van een hard aanpak ken v<m dit soort mensen geen sprake is. Integendeel, de WMZ heeft heel wat ge duld met wanbetalers. „We hebben een kleine twee jaar geleden een be paald systeem ingevoerd voor het invorderen van niet ■betaalde rekeningen voor het water. Normaal krijgen de verbruikers een accept-giro- kaart, waarop de door hen verschuldigde bedragen staan vermeld. Negentig procent van de verbruikers betaalt op tijd, de resterende tien procent krijgt vier weken la ter een aanmaning", legt drs. de Vries uit. „De mensen, die daarna nog niet betalen krijgen be zoek van een incasseerder, die een kwitantie bij zich heeft. Wordt die kwitantie niet voldaan, dan volgt er een aangetekend schrijven. We zijn dan echter wel een maand of twee verder. In dat aangetekend schrijven staat dat bij niet betaling van de nota met de waterlevering wordt gestopt. Ook het colle ge van b. en w. stellen we op de hoogte van het aan kondigen van deze maatre gel. Mocht de bemiddeling van b. en w. geen resultaat hebben, dan gaan we als laatste maatregel naar de mensen toe en zeggen: „We staan voor de deur om de watertoevoer af te sluiten, maar u kunt nog betalen". Volgens drs. De Vries loopt de invorderingsproce dure wat de Axelse wanbe talers betreft, al ongeveer zeven maanden. Dat het nu in één plaats nu gaat om twintig mensen, is volgens drs. De Vries een aantal dat wel aan de hoge kant ligt. De financiële positie van de mensen in het algemeen is kennelijk wat minder goed geworden", is zijn conclu sie. "S3ftrtT uiooqeuuap 'safirrf «eui jfoiej-if 'usppiut 3 (duraLI 'ueur apuaS -§r[ .reeq- 's3fui{ siniudaaaijs '3 fsiTUj ifep 'srqoej uiooq -auuap 'uapppui rajroij pp '5[eir afdeed 'supar uim<j eindredactie bas augustijn GOES ALHAMBRA: „The French Connection". Zowel in Goes als in Vlissingen kan vanaf vandaag de verfilming gezien worden van het beroemde boek van Robin Moore- Twee narcotica-rechercheurs stuiten toevallig op een der grootste narcoticatranstacties in de geschiedenis van de Amerikaanse misdaad. De gegevens en namen van de rechercheurs en verdachten zijn authentiek. De film is een goede benadering van het boek, waarin minitieus het volgen en afluisteren van de misdadigers als een thril ler is opgebouwd. De film kent enkele zeer spectaculai re momenten waarbij de ach tervolging van een verdachte in de ondergrondse door een inspecteur in een auto zeker het hoogtepunt is. VLISSINGEN ALHAMBRA: „The French Connection"- (zie Goes). MIDDELBURG CITY-THEATER: „Dracula contra Frankenstein". Twee griezels, die meestal afzon derlijk furore plegen te ma ken zijn in deze rolprent bij elkaar gezet. Dracula wil graag ook bij daglicht zijn wandaden plegen en Fran kenstein helpt hem daarbij. Het monster van Franken stein en Dracula krijgen ru zie over een mooi meisje en „18 Jaar, kant en klaar". Een jong meisje laat zich in met het maken van sexfilms, waardoor een op haar ver liefde jongeman haar wei gert. Het loopt tragisch af. OOSTBURG LEDELTHEATER: „Blue Movie". 33e week. Zondag middag Stan Lauren en Oli ver Hardi in „Boemelstuden ten". TERNEUZEN LUXOR: „M.AS.H.". Deze doldwaze persiflage op een militair hospitaal, waaraan ook de nodige zwartgallige satire niet ontbreekt, is nu, na een succesvolle rondgang door Nederland, ook in Ter- neuzen te zien. Vanaf zon dag. Tot zondag draait in het Terneuzense theater „Vam piercircus", waarbij de vam piers zich niet over de grond verplaatsen, maar zich in vleermuizen kunnen veran deren. HULST KONING VAN ENGELAND: „Blue Movie". V' v-

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9