Scholieren deden wat ze wilden Nieuwe huurder voor sporthal 'De Yeerhoek' Dokter Puylaert verbolgen op Zelzate Wie denkt er bij kopiëren nou aan Veenman?' En toch blijkt het een Sublieme Gedachte. „DE LEEUWTJES" 35 JAAR Sint maakt lange tocht door Axel Discussie over politiek 3 streek SDO lioudt feestavond Zaamslag Axel Terneuzen SCHUTTER OP NON-ACTIEF Expositieruimte opengesteld Kan Veenman in een markt die al overdonderd wordt door kopieer-aanbod, nog een zinnig gebaar maken? Wis en waarachtig. Met onze gespecialiseerde groep Veenman Repro" kienen wij de oplossing uit die voor elke praktijkwens individueel de meest rendabele blijkt. Niet gebonden aan. één fabrikant, maar verantwoorde top-selectie uit de hele wereld. Met één doel: optimale verhouding prijs-kwaliteit-praktijk. Vraag de specialisten van Veenman Repro. Zustergroep van Veenman Cijfer- en Tekst verwerking en Veenman Post, Geld Correspondentie. Veenman maakt zo véél veel makkelijker. U 1/^/7/773/7 Vrijdag 17 november 1972 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN -er gele genheid van het 35-jarig be staan van de huishoudschool „de Leeuwtjes" in Terneuzen werd in het gebouw een crea tieve dag gehouden. De leer lingen mochten zelf een roos ter opstellen van vakken die zij het liefst doen. De taak van de docenten bleef beperkt tot de rol van belangstellende toeschouwer. De meisjes maakten van het buitenkansje voor een dag het helemaal voor het zeggen te hebben een dankbaar gebruik Met veel animo werd er ge damd, toneel gespeeld, voorge dragen, muziek gemaakt, gete kend, geknutseld, geboetseerd, gekookt, gekorfbald en naald en draad gehanteerd. Aan al deze activiteiten waren klasse wedstrijden verbonden en de onderlinge rivaliteit was groot te noemen. Door middel van een puntenwaardering werden de beste prestaties met een prijs beloond. De creatieve dag kenmerkte zich door een ongedwongen, gezellige sfeer. Vooral tijdens de geïmprovi seerde toneelstukjes werd er heel wat afgelachen. Geen wonder dat algemeen de ver zuchting werd geslaakt dat de creatieve schooldag voor vele herhalingen vatbaar is. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Vrijdag avond 17 november om 20 uur zal de voetbalvereniging SDO de jaarlijkse feestavond houden voor zijn leden. Dat gebeurt in de zaal bij P. Claessen. Na de feestmaaltijd zal er gelegenheid zijn om een danjse te wagen, waarbij de muzikale omlijsting verzorgd wordt door The Stone Stars. Schade bij botsing Gister namiddag kwamen op het kruispunt Zaamslagplein Terneuzensestraat te Zaamslag twee personenauto's met el kaar in botsinig, waardoor bei de wagens zeer zware schade opliepen. H. R. uit Oostburg, die over de Terneuzensestraat in de richting van Zaamslag- Veer wilde rijden verleende geen voorrang aan G. W. uit Assen. Er werd niemand go- wond. Toverdoos je Naar schat ting twaalfhonderd leerlingen van alle lagere schalen uit de gemeente Axel hebben gister morgen en -middag toneel voorstellingen bijgewoond in „de Baille". In de morgenuren waren de vijfde en zesde klas sen present- Voor hen werd het toneelspel „het Toverdoos- je" opgevoerd door Marmou- zette, 's Middags kond-en de jongster terecht in de H-alle. De sohooltoneelvoorstellingen stonden onder auspiciën van de stichting cultuurspreiding Zeeland. Inbraken In verband met een dinsdagavond iaat gepleeg de inbraak in de Zonneschool en in de nieuwe huishoudschool waaruit een bedrag van onge veer f 120,werd gestolen heeft de Terneuzense gemeen tepolitie vier jeugdige Terneu- zenaren, in de leeftijd van 16 en 17 jaar aangehouden en in gesloten. L. van L„ J. I„ F. de R. en H. ten H. bekenden deze inbraken. Op dievenpad De Terneu zense gemeentepolitie heeft drie jongelui aangehouden, wegens verduistering van geldbedragen uit de kleedka-; mers van de Terneuzense sport- lokalen. De kinderen zijn na verhoor ter beschikking van de ouders gesteld. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Ook volgend jaar zal in de foyer van de sporthal de Veerhoek een bor reltje te koop zijn. Dit bleek gisteravond bij de behandeling van een huurvoorstel van het college van b. en w. van Oost burg tijdens de raadsvergade ring. Er moest een nieuwe huur der benoemd worden en de heer I. de Bruijne maakte van de gelegenheid gebruik de vraag te stellen of evenals af gelopen jaar sterk alcoholhou dende dranken verkocht zullen (Van onze correspondent) SINTJANSTEEN Gewa pend met pijl en boog kwam de bekende schutter J. Ver- vaet - vroeger als uitstekend voetballer bij de vv Steen be kend als Sjef Briktus - in Kemeke-Tromp met zijn brom fiets te vallen, waarbij hij een beenbreuk opliep. Hdj werd in het ziekenhuis te St.-Gillis Waes opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tot aanstaande za terdag (18 nov.) zal het ge duld van de „kleintjes" in Axel nog op de proef worden gesteld, maar dan is het ook zo ver, dat de Sint in deze plaats zijn intrede doet. De goedheilig man arriveert om 14.00 uur op de Nieuwendijk en wordt om 15.00 uur voor het stadhuis ontvangen door burgemeester M. K. van Dijke en voorzitter W. Dieleman van het „Streekcentrum'. De Sint maakt ditmaal zijn in een daarvoor spe ll aangekocht Engels antiek jachtrijtuig, getrokken door een span paarden. De escorte bestaat uit jonge ruitertjes van .,De Kloppertjes" en grote paarden. Voor de muzikale omlijsting zorgt de harmonie en drumband „Hosanna". Zes tien Zwarte Pieten zullen hun baas op zijn tocht begeleiden en daarvan zijn er tien te paard. Het is te danken aan de Spaanse relaties van de fami lie Lensen uit Axel, dat het Axelse ontvangstcomité nu al twintig jaar lang een beroep kan doen op dezelfde Zwarte Pieten en dat is het vermelden toch wel alleszins waard, zo meent voorzitter Dieleman van ret streekcèntrum. De route die het gevolg van de Sint door Axel volgt ziet er zo uit: Nieuwedijk, Stationstraat, Buitenweg, Vam Gistellelaan, Beethovensitraat, Mozartstraat, Joost de Moorstraat, Naissau- straat, Markt, Weststraat, Ken- raedyplein, Oosterstraait, Julia- nastraat, Wilhelmimastraat, Marijkestraat, Keucheniuslaan, Groen van Prinstererlaan. Schaapmanlaan, Gerbrandy-' plein, Atleelaan, Rooseveltlaan en de tocht eindigt in het bejaardencentrum „De Vurs- sche", waar de Sint zijn leef tijdgenoten zal toespreken. De ontvangst op de Markt is be doeld voor de jeugd- Onder weg zal er uiteraard vorstelijk worden gestrooid en het staat nu ai vast, dart daar heel wat snoepgoed aan wordt opgeof ferd. Voor de allerkleinsten komt er een speciale tractatie-. In het kader van het Sinter klaasfeest zullen de winkels in Axel in die periode van 29 november tot 5 december elke avond tot negen uur open zijn. Het zal de consumenten dan wait gezelliger gemaakt wor den met achtergrondmuziek in de belangrijkste winkelstraten en een vrolijke feestverlich ting. Op dit moment wordt er in Axel ook een Sint-Nicolaos- actie gehouden, waarbij ko pers bij een bepaald bedrag zegels ontvangen, die hun recht geven op sen gratis toe gangskaart voor optredens van tal van bekende artiesten. Die amusemenitsavonden zijn op 14, 15 en 16 december gepland in een grote feesttent op het Szydlowskiplein. De actie, die vorig jaar voor het eerst in deze vorm werd gehouden, blijkt zo goed aan te slaan, dat bij de midden stand de vrees besta-at, dat er niet voldoende toegangskaar ten zullen zijn als de populari teit van deze actie nog sneller toeneemt. Om eventuele pro blemen voor te zijn is besloten om er op 13 december een extra avond voor de jeugd in te lassen. Het zal een pop- gebeuren worden, waaraan vermoedelijk wordt meege werkt door „Long Tall Earny", „The Sharkers" en -.Moan". Een deel van de muzikale omlijsting wondt verzorgd door een disc-joekey. De orga nisatie is in handen van „Het Streekcentrum", dat volgende maand ook medewerking ver leent aan de bescheiden fees telijkheden rond het 400-jarig bestaan van de jaarmarkt, die dit jaar tevens de vijfentwin tigste na-oorlogse zal zijn. worden. Hij werd hierin bijgevallen door de heer Barends die reeds bij een eerdere gelegenheid zijn bezwaren tegen de ver koop van sterke drank in de sporthal geventileerd had. Wethouder G. Claaijs ant woordde hierop dat het'afge lopen jaar geleerd heeft dat van deze gelegenheid-geen mis bruik gemaakt wordt en hij wilde op de oude voet verder gaan. Burgemeester A. Schip pers stipte hierbij nog aan dat mochten zich excessen voor doen het college zich het recht voorbehoudt in te grijpen. De nieuwe huurder, met een proeftijd van een jaar, is de heer R. Dhaenen uit Oostburg Mevrouw M. Niermans toonde zich verheugd dat in een tijd waarin de kleine middenstan der het moeilijk heeft een var hen hiervoor een oplossing heeft gevonden. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Promotion kan op een Oost- burgse subsidie van f 500,— re kenen. Deze particuliere or ganisatie die een weekend voor publicisten houdt had hierom gevraagd. Burgemeester Sehii- pers zei dit particuliere ini tiatief om meer bekendheid aan de streek te geven toe te juichen. De heer Dekker ging ak koord met het voorstel, hij zou graag zien dat in dit weekein de ook aandacht werd besteed aan de landbouw en visserij de twee andere pijlers naast de recreatie Hat West-Zeeuwsch Vlaanderen steunt. De heer A. Verhage vond het gekozen tijdstip midden de cember ietwat ongunstig. „Er is op dat ogenblik weinig te zien het voorjaar of de zomer was misschien beter geweest", zo meende hij. Wethouder J. Vergouwe merkte op dat het toch wel de bedoeling was vooral de winterrecreatie te sti muleren. De rest van de agenda van deze raadsvergadering levende weinig problemen op. VerschS lende onderwijsvoorsteJlen werden vlot aangenomen even als een garantiestelling voor grondverkopen. De raad ging ook akkoord met het voorstel om in navol ging van het rijk in de periode van 1 november 1972 1 maart 1973 in de verbetering van wo ningen de gemeentelijke bij drage met 20% te verhogen. „Wij zullen hieraan ruime be kendheid geven", aldus burge meester Schippers, die even eens een stimulans in de wo ningverbetering kunnen Dete- kenen voor de bouwnijverheid. ÖLKULN or ZOOM Roxy, 20 uur: Valdez is co ming 18 j. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Marcel Cocka (t.m. 30 nov.). Van 9-12.30 uur. Mar kiezenhof, gemeentemuseum, expositie „Beelden binnen", collectie kleinere plastieken (t.m. 19 nov.). Dag. van 14- 17 uur. GOES Grand, 20 uur: The French Connection 14 j. HULST Boekh. van Geyt, Steen straat 20, expositie Kleine maatjes (t.m. 3 dec.). Werkd. van 9-12 en vain 13-18 uur, zond. van 14-17 uur. Stadhuis, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Directeur Henk van den Berg van de centrale stichting voor sociaal kultureel werk in de gemeente Terneuzen heeft in het buurt centrum „de Sluis" aan de Dijkstraat een nieuwe exposi tieruimte opengesteld. Hij deed dat door dwars door een met papier dichtgeplakte deur te stappen. De heer Van den Berg sprak er zijn voldoe ning over uit dat in het kader van het sociaal-kulturele werk opnieuw een activiteit tot ont plooiing is gekomen- Hij' wen ste projectleider Roger 'Lij nen geluk met het initiatief. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Vana vond (vrijdag) wordt in ge bouw „de Roselaer' te Sas van Gent een politieke discus siebijeenkomst gehouden die georganiseerd is door de jon geren-werkgroep Sas van Gent. Vertegenwoordigers van acht politieke partijen (ARP, CHU, D '66, KVP, PPR, PSP, PvdA, en VVD) zullen een zo breed mogelijke informatie geven over het welzijnsbeleid met het oog op de komende verkiezingen. Op 10 november hebben Sasse jongeren een programma van eisen opgesteld met be- trekking tot het welzijnsbe leid. Aan de politieke verte genwoordigers zal worden ver zocht zoveel mogelijk in te haken op dit eisenprogram van de jongeren, dat een scala van sociale en economische vraagstukken omvat. De politieke vertegenwoor digers, die allen afkomstig zijn uit Zeeuwsch-Vlaanderen, zijn de heren Christiaanse (ARP), uit Terneuzen, Scheele (CHU) uit Groede, A. Janszen (D '66), uit IJzendijke, J. van de Voorde (PPR) uit Sluiskil, Van Witsen (PSP) uit Groede J. P. J. Huijbrecbt (PvdA) uit Terneuzen en dr. Beijer (VVD) uit Biervliet. Nog niet bekend is wie namens de KVP het woord zal voeren- De discussieavond begint om half acht. expositie Emmy de Klerk- Hontelez, wandkleden en schilderijen (t.m. 23 nov.). Werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur, zat. en zond. van 14-18 uur. KLOUSXERZANDE Krokodilbar, 21 uur: Mixer Trio. MIDDELBURG Oity, 20 uur: Dracula contra Frankenstein 14 j. Galerie Papaver, Kinderdijk, expositie Frans Erkelens met schilderijen en tekeningen (t.m. 24 nov.). Open di. t.m. zat. van 14-20 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Hans Vonk. Solist Clauddo Arrau (piano). 00.15 uur: Alice Cooper. Hofplein Theater, 20.15 uur: Pau' van Vliet met Noord-West. Piccolo Theater, 20.15 uur: C g op dans. In structieve voorstellingen over de dansku st m.m.v. het Rot terdams Dansensemble. Thea ter In den Twijfelaar, 20.15 uui'iPeter Goedhart. SAS VAN GENT Galerie de Uilenspiegel, Westkade 71, foto-expositie Ossewaairde (t.m. 30 nov.). SLUISKIL Café Dallinga, 20 uur: Vleeskaiarting. VLISSINGEN Alhambra. 20 uur: The French connection 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: „Het Liefdeselixir". Fak keltheater, 20.20 uur: „De non nen" van Eduardo Manet. I.C.C. Spiegelzaal, Meir, 12.40 uur: Middagconcert, kamermu ziek door W. Boeykers. Sportpaleis. nieuwe Wie ner Eisrevue IJscarrousel (t.m. 19 nov.). Di„ wo„ do„ vrijd. en zat. om 20 uur. Alle z.'erdagen ook om 15 uur. Ma. geen voorstelling. Kon. Muse van Schone Kunsten, exposit. o Jos Hen- driokx (t.m. 24 nov.). ASSENEDE (B.) Galerie Margaretha de Boe- vé, expositie van Sigi Zahn (t.m. 19 nov.). GENT Kon. Opera. Freischütz". 20 uur: „Der (ADVERTENTIE) (Vervolg van pagina 1) Dokter R. Puylaert, de voor zitter van de heemkundige kring Sas van Gent, is bijzon der verbolgen over de lank moedige houding van het ge meentebestuur van Zelzate. „Ik sta volkomen achter het standpunt van dijkgraaf Van Hoeve van Axeler Ambacht. Je kunt nu eenmaal niet het vuil van Zelzate over de boe zemwateren verspreiden. Dan val je van de ene rotzooi in de andere. Het is hier zo duide lijk als wat dat Zelzate met zijn rioolwater Nederlands op pervlaktewater verontrei nigt. Dr. Puylaert heeft een dezer dagen een bespreking gehad met burgemeester Danschutter van Zelzate. Burgemeester Danschutter heeft gisteren spoedoverleg gepleegd met waarnemend-burgemeester W. Colsen van Sas van Gent in het Sasse gemeentehuis. Na afloop van dit gesprek zei ourgemeester Danschutter ons volledig begrip te hebben voor de noodsituatie waarin de Ca- nisvlietkreek zich bevindt: „Het is een zeer urgent pro bleem. Het is echter geen vraagstuk dat het gemeentebe stuur van Zelzate alleen kan oplossen. Nog voor deze winter hopen wij de eerste fase van ons nieuwe rioleringssysteem in uitvoering te kunnen nemen. In de tweede fase zal de Kar- nemelkpolder bij Zelzate wor den afgegraven teneinde plaats te maken voor een in- steekhaven in Zelzate. Daar zal een rioolzuiveringsinstalla tie worden gebouwd. Een pompstation zal het gezuiverde water in het kanaal Gent-Ter- neuzen lozen. Burgemeester Danschutter deelde mee dat de gemeente raad van Zelzate op 27 novem ber een besluit zal nemen over de uitvoering van de werken die de riolering van deze ge meente zullen moeten verbete ren. Met betrekking tot door de heemkundige kring in het vooruitzicht gestelde actie bij het riool aan het begin van de Reigerskil zei de heer Dan schutter: „Ik laat me nooit on der pressie zetten. Een ultima tum van 24 uur is natuurlijk onzinnig. Wanneer dat riool wordt afgesloten staat half Zelzate onder water. Dokter Puylaert moet wel bedenken dat we dan in dat geval hem en de heemkundige kring aansprakelijk stellen voor de schade. Waarnemend- burgemeester Colsen: „Als ge meente staan we machteloos. Er zal op zeer korte termijn iets moeten gebeuren wil de kreek nog te redden zijn. Ik heb de indruk dat het ge meentebestuur van Zelzate van goede wil is en dat het ernstig streeft naar een zo spoedig mogelijke oplossing van het probleem". Gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann zei ons op de hoogte te zijn van de moeilijk heden over de rioolwateraf voer van Zelzate. „Ik heb er enkele keren' met dijkgraaf Van Hoeve van het Axeler Ambacht over gesproken. Maar een oplossing zie ik niet zo gauw zitten. Ik heb trou wens niet de indruk dat de Belgen erg veel haast maken met de oplossing van het vraagstuk over de lozing van hun afvalwater en van de zui vering daarvan". Mr. Schlinge mann zei voorts dat de klach ten over de vervuiling van de Canisvlietkreek onderzocht worden door Gedeputeerde Staten van Zeeland.- „Ik -zal vandaag navragen hoe de zaak er voor staat", beloofde de ge deputeerde gisteren. Reclamebureau. 'We hebben hier een antieke kopieerkast speciaal voor grote formaten. Speciale bediening ook, alleen voor ingewijden. Wel lastig als je hup even een kopietje wilt en die lui zijn er net niet...' Ingenieursbureau. 'Wat wij papier drukt en dan liefst e Voortekeningen, Bestekken, En dan ook nog een beetje b< een kopieerder die op elk s het origineel zelf. .- 'Het ging bij ons meestal om rapporten van vele pagina's die vaak in grote aantallen moeten worden afgedrukt. Zonder hoge kosten natuurlijk en makkelijk te bedienen'. Veenman Repro allesomvattend aanbod op reprogebied, van eenvoudige kopieerapparaten tot veelzijdige automaten die kopiëren of het gedrukt is, op gewoon papier. een onderneming van Bührmann-Tetterode N.V. Veenman kantoormachines n.v. Rotterdam 010-134980, Amsterdam 020-248565, Eindhoven 040-62558, Groningen 050-132955, Hengelo 05400-18565. V V,

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5