Vogelwacht wil nieuwe werkgroep voor Spuikom in Terneuzen Schip aan ketting De Stem/De Vrije Zeeuw Horeca-bestuur helft van bars zonder vergunning Politiek stand- werk op week markt GESLAAGD PRINSEN. BAL DE KOETERS PPR toert door Z.-Vlaanderen Morgen staan ze alle honderd voor u klaar, oké! HITACHI van „Reisduif" in Sluiskil stad streék Goed begin van De Volharding Vergadering D '66 Clinge Het Zeer Voordelige Wereldmerk Vermiste auto weer terecht Geen bezwaar tegen DOW-uitbreiding Hulst Terneuzen in zeeland BRESKENS Vogelwaarde Zuidzande Donderdag 16 november 1972 5 0 De spuikom bij de Terneuzense sluizen waar talrijke vogels broeden en voedsel vinden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) WESTDORPE Het win terseizoen van de duivensport vereniging ,,De Volharding" in Westdorpe is goed begonnen. Er werden bijna honderd jon ge doffers ingekorfd voor de eerste serie hoktentoonstellin- gen met onderlinge prijskeu- ringen. Aanstaande zondag volgt het tweede gedeelte met jonge duivinnen. Zondag 26 novem ber wordt een prijstentoonstel- ling gehouden waarbij de heer Koks uit Goes als keurmeester fungeert. Zondag 3 december komen de oude doffers aan de beurt en op 10 december de oude duivinnen. De rij wordt gesloten door de jaarlingen op 17 december. De uitslag van de eerste hoktentoonstelling luidt: 1. Gebr. Audenaerd, 2. W. Verhaegen, 3. J. Verlinde, 4 en 9 W. Verhaegen, 5 en 8e Baecke, 6 en 7 A. de Krijger, 10. R. Goethals, 11, 12 en 13 Alex Verhaegen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De werk groep provinciale politiek van D'66 zal op dinsdag 21 novem ber een openbare vergadering houden in „Het Wapen van Breskens"' te Breskens, aan vang half acht. Op de agenda staan enkele actuele kwesties, waaronder de ontwikkelingen rond het Sloegebied, de plannen voor een pijpleidingstraat door Zuid-Beveland en de subsidie politiek t.a.v. het vliegveld Midden-Zeeland. Verder irovinciale begroting voor aan de orde. prov 1973 Prijskaarting De plaatse lijke afdeling van het NKV zal op zaterdag 18 november een prijskaarting houden in het café De Gouden Kroon bij L. de Vos. Deze prijskaarting zal weer meetellen voor het kampioenschap van het winterseizoen. De kaarting vangt aan om 18.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het be stuur van de vogelwacht „De Steltkluut" heeft plannen voor de oprichting van een nieuwe werkgroep die zich in het bij zonder zal bezighouden met de inventarisatie van de flora en fauna in de spuikom ten wes ten van het sluizencompiex in Terneuzen. Vorig jaar heeft de stichting „het vogeljaar" daar een observatiehut beschikbaar gesteld. Vanuit deze uitkijk post heeft men een onbelem merd uitzicht over de noord boezem van de spuikom die een geliefde verblijfplaats is voor talrijke vogelsoorten. In het voorjaar treft men er broedende bergeenden aan. Ook voor wilde eenden, meer koeten, waterhoentjes, kievi ten, scholeksters en dodaars is de spuikom een vaakbezochte broed- en kinderkamer. Gere gelde gasten zijn verder de blauwe reiger, de plevier in verschillende soorten, de wulp, de tureluur, diverse strandlo- pers en meeuwen. Visdiefjes zijn er eveneens kind aan huis om met een sierlijke duik een visje te verschalken, De torenvalk die in de buurt zijn nest heeft, vindt altijd wel iets van zijn gading in de dichtbevolkte spuikom. In het gras en riet om de noordboe zem zijn in de broedtijd ver schillende zangvogels zoals leeuwerik, graspieper, kwik staart, karekiet en rietgors ac tief. Dit is slechts een beperk te opsomming van de gevleu gelde bewoners van de spui kom. Het bestuur van „de Stelt kluut" vindt dit gebied be langwekkend genoeg om nauwkeurig geïnventariseerd te worden. Leden die hieraan willen meewerken kunnen ge bruik maken van de observa tiepost, waar een vogelboek kan helpen bij de herkenning van de vogels. De enige tegen prestatie van de waarnemers is het noteren van wat er alle maal rond de observatiehut te zien is. Daarbij behoeft men z;ch niet te beperken tot de vogels. Ook liefhebbers van wilde planten, torren, kevers, vlinders en dergelijke zijn welkom in het op te richten werkteam voor de Terneuzen- se spuikom. Belangstellenden voor dit inventarisatiewerk kunnen zich melden bij de heer B. M. Grootjans, Schu- berthof 15 m Terneuzen. Andere activiteiten van „De Steltkluut" zijn op zaterdag 25 november een excursie in de (ADVERTENTIE) IMP. TRIDENT N.V., AMSTERDAM Braakman, op zaterdag 23 de cember een wandeling rond het „groot eiland" bij Hulst en op zaterdag 3 februari een ganzenexcursie in de putting bij Hengstdijk. Op vrijdag 1 diecember houdt de heer G. Glas uit Amsterdam in „De Rank" te Zaamslag een lezing met dia's over vleermuizen. Op zaterdag 2 december wordt de actie „knotwilgen knoten" voortgezet. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren kreeg P. de V. uit Terneuzen bericht dat zijn op 23 oktober 1.1. gestolen auto, in beschadig de toestand te Bergen op Zoom werd teruggevonden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgens het bestuur van de Horeca af deling Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, zou tenminste de helft van de barhouders in de Nieuwstraat, het uitgaans centrum van Terneuzen, niet in het bezit van de ver eiste drankwetvergunning zijn. Het bestuur wil dat aan deze toestand een eind wordt gemaakt. Het is bovendien van mening dat de snelle toename van het aantal barbedrijven in de Ter- neuzense binnenstad ongewenst is, omdat de zaken zich op deze manier zullen doodconcurreren. Van gemeentezijde wordt be streden dat er bars in de Nieuwstraat zonder vergunning geëxploiteerd zouden worden. „Geen zaak draait zonder vergunning", zei voorlichtings ambtenaar J. Robesin. „Het is echter mogelijk dat sommige bedrijven met een zogenaamde schijnbeheerder werken, maar dit is moeilijk te controleren. Overigens moeten ook deze schijnbeheerders de nodige pa pieren bezitten". De gemeente Terneuzen heeft de laatste jaren met betrekking tot de vestigingseisen voor café bedrijven een soepel beleid ge voerd, aldus de neer Robesin. De Horecabond heeft zich over deze kwestie schriftelijk ge wend tot de Drankwetinspectie. Het gemeentebestuur heeft hierover van deze inspectie nog geen rapport ontvangen. (Van onze correspondent) WESTDORPE Het prin senbal in zaal Concordia te Westdorpe georganiseerd door de carnavalsvereniging „De Koeters" is een grandioos suc ces geworden. Enige honder den bezoekers hebben zich uitstekend vermaakt bij de muziek van The Williams en de plaatselijke boerenkapel. De geestdrift steeg ten top toen de nieuwe prins carnaval, graaf Jan de Tweede, zijn in trede deed. De heer Robesin 2ëi verder, dat de gemeente niet bij machte is een verdere uitbreiding van het aantal bars tegen te gaan, zolang het voor de binnenstad geldende bestemmingsplan dit niet verbied. Hoofdinspecteur van gemeen tepolitie, E. Hubregtsen zei, dat sinds kort een speciale po litieman belast is met de con trole op de bepalingen van de drank- en horecawet. Overigens wilde de heer Hubregtsen eerst liever het rapport van de Drankwetinspectie afwachten. (Vervolg van pagina 1) Het gaat hier dan om een bedrag van anderhalve ton. Vandaar dat de N.V. Aug. de Meijer gisteren beslag heeft laten leggen op de lading en ook het schip aan dS ketting heeft laten leggen. De sigaret ten zijn naar het douane-en trepot in Terneuzen overge bracht. .,We hebben beslag ge legd om gedekt te zijn als we inderdaad die accijnsrechten voor de verdwenen sigaretten moeten betalen. Bovendien willen we voorkomen dat er nog meer' sigaretten verdwij nen of er schade aan de lading ontstaat", deelde adjunct-di recteur G. Goethals van N.V De Meijer mee. De rederij Muller heeft het schip aan de ketting laten leg gen. omdat de verzekering van de Panamese rederij de ber- gingskosten van het schip (het slepen van de „Mutci" naar de haven van Terneuzen) niet heeft voldaan. Wat de motie ven zijn van de opdrachtgever van mr. Adriaanse uit Middel burg is niet bekend. Mr. Adri aanse was gisteravond onbe reikbaar. Zeker is het de elf miljoen sigaretten voorlopig in Terneuzen zullen blijven lig gen. „Ze gaan er niet uit voor- diat onze belangen veilig zijn gesteld", deelde de heer Goet hals mee. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De PPR trekt op zaterdag 18 november met een verkiezingskaravaan door een aantal grote plaatsen in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Eerste-Kamerlid Michel van Huiten, Eerste-Kamerlid vain de PPR en thans kandidaat voor de nieuwe Tweede-Ka mei-, zal o.a- met de PPR- sta/tenleden Jan van de Voorde en Constant vam Waterschoot gesprekken voeren met be langstellenden. De PPR-toer begint om half twee in Perk- polder. Via Groenendijk en Kloosterzaode gaat men ver volgens naar Hulst, waar om streeks twee uur op de Grote Markt wordt gediscussëerd. Omstreeks drie uur wordt Axel bezocht en een uur later is men op de markt in Ter neuzen. Het is mogelijk dat de PvdA en D'66 zich bij de ka ravaan zuilen aansluiten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij het ge meentebestuur van Terneuzen zijn schriftelijke noch monde- lingen bezwaren ingebracht tegen de uitbreiding van Dow Chemical met een chemische produktie-eenheid. Ook tegen de bouw van een gaslaiadstati- on achter het Elisabethzieken- huis in Sluiskil zijn geen be zwaren binnengekomen. Kriekeputte Het poppen theater de Kriekeputte, in de Zoutestraat te Hulst, speelt zondag a.s. het stuk „het Gro te Oor". De voorstelling begint om half drie. KLM-avond In het Zuid- landtheater te Terneuzen houdt op dinsdag 21 november om acht uur, de heer F. de Graaf, hoofdconservater van Artis te Amsterdam, voor de KLM een inleiding met films •en dia's over zijn reizen door de wildparken van Oost Afri ka. Namens de KLM zal de avond worden ingeleid door de heer H. van Harten. Orchideëen kweken Voor de leden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt de heer R. P. van Miert uit Middel burg, op dinsdag 21 november een lezing, met dia's over het kweken van orchideëen. De bijeenkomst heeft plaats in ca fé „De Vriendschap" en begint om 20.00 uur. „Eksakt" Op vrijdag 17 november om half drie vindt aan de Dijkstraat in Terneu zen de officiële opening plaats van de firma Eksakt, een spe ciaalzaak in radio en t.v., ste reoapparatuur huishoudelijke apparaten, koelkasten en gas- comforen. Opgesloten In de nacht van dinsdag op woensdag om ongeveer half twee, botste me- jüffr. W. E. D. uit Terneuzen als bestuurster van een perso nenwagen op de Korte Kerk straat tegen een voor haar rij dende personenauto. Beide wa- wens liepen schade op. De be stuurster bleek onder invloed te verkeren en werd ter ont nuchtering in het politiebureau opgesloten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Barend. Barend, pak me nog een keer, pak me nog een keer- Dames en heren, als u niet door Ba rend Biesheuvel gepakt wil worden, stem dan op de pro gressieve drie." De stem van Terneuzens raadslid Sieb Vlie ger schalde over de week markt. Als een volleerd stand werker vestigde het D'66- raadslid de aandacht van de marktbezoekers op de kraam, waarin de PvdA, PPR en D'66 verkiezingsbrochures en hun politieke standpunten aan de man en de vrouw brachten. Gedeputeerde J. Stenvert, PPR-statenlid, Constant van Waterschoot en nog enkele an dere geestverwanten verstrek ten passanten informaties over de ideeën van de progressieve drie. Het liep niet bepaald storm bij de venkiërings- kraarn. Het weer was mogelijk te koud om er warm voor te lopen. 's Avonds hielden de drie musketiers onider de Neder landse partijen een gezamen lijke verkiezingsbijeenkomst in het Zuidlandtheater. Ook daar bleef de opkomst van de aanstaande kiezers beneden de verwachtingen. Ongeveer vijf tig belangstellenden hoorden eerst een korte inleiding van Th. van Lier, Tweede-Kamer lid voor de PvdA, K. Schou ten, Zeeuws statenlid voor D'66 en M. van Huiten, Eerste Kamerlid van de PPR, aan om vervolgens in drie discussie groepen met genoemde voor mannen van gedachten te wis selen ovër eigen standpunten en die van politieke tegenstan ders. BERGEN OP ZOOM Roxy 20 uur: Valdez is coming 18 j. Schouwburg Luxor 20.15 uur: Cabaret Rients Grata- ma. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Marcel Cocka (t.m. 30 nov). Van 9-12.30 uur. Markie zenhof, gemeentemuseum, ex positie „beelden binnen", col lectie kleinere plastieken (t.m. 19 nov) Dag. van 14-17 uur. HULST Boek. van Geyt, Steenstraat 20, expositie Kleine maatjes (t.m. 3 dec). Werkd. van 9-12 en van 13-18 uur, zond. van 14-17 uur. Stadhuis, expositie Emmy de Klerk-Hontelez, wandkleden en schilderijen (t.m. 23 nov.). Werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur, zat- en zond van 14-18 MIDDELBURG City 20 uur: Dracula con tra Frankenstein 14 j. Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Frans Erkelens met schilderijen en tekeningen (t.m. 24 nov). Open di. t.m. zat van 14-20 uur. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Hans Vonk. Solist Claudio Arrau (piano). Hofplein Theater 20.15 uur: Paul van Vliet met Noord-West. Piccolo Theater 20.15 uur: „Naar huis" en „Sonate van het maanlicht" met Ellen Vogel, John Peters en Pim Peters. Theater In den Twijfelaar 20.15 uur: Peter Goedhart. Galerie de Uilenspiegel, Westkade 71, foto-expositie (Van onze correspondent) SLUISKIL Zondag 19 no vember begint de Sluiskilse Reisduif zijn serie hokkenten- toonstellingen, waaraan door diverse leden wordt deelgeno men. De algemene tentoonstelling wordt op 24 december gehou den voor de klassen oude dof fers, jaarse doffers, jonge dof fers, oude duivinnen, jaarse duivinnen en jonge duivinnen. Zowel de hoktentoonstellingen als de algemene tentoonstel ling vinden plaats in café At lanta. Keurmeester is de heer L. van den Berghe uit Sas van Gent. j Ossewaarde. (t.m. 30 nov). VLISSINGEN Alhambra 20 uur: The French connection 14 j. ANTWERPEN Fakkeltheater 20.30 uur: „De nonnen" van Eduardo Ma- net. Zaal „Kon. Elisabeth" Kon. Astridplein 20.30 uur: Philharmonieconcert ol 1. v. Andreas Paridis. Solist Augus- tin Anievas (piano). Sportpaleis, de nieuwe Wie ner Eisrevue IJscarrousel (t.m. 19 nov.). Di.. wo., dond., vrijd. en zat. om 20 uur. Alle zater dagen ook om 15 uur. Ma. geen voorstelling. Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jos Hen- drickx (t.m. 24 nov). ASSENEDE (B) Galerie Margaretha de Boe- vé, expositie van Sigi Zahn (t.m. 19 nov). BRUGGE Stadsschouwburg 2Ü uur; Ballet van Vlaanderen o.l.v. Jeanne Brabants. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Bomma", toneelspel van Eddy Asselbergs. Collecte De collecte voor de nierstichting heeft in Bres kens een bedrag van f 609,25 •pgebracht. Voorlichting De vrouwen beweging van het NKV, afde ling Vogelwaarde- houdt woensdag 22 november een voorlichitin-gs- en filmbijeen komst, verzorgd door het pro- duktschap voor groenten en fruit uit Den Haag. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het dorpscentrum. Niet ailleen le den, maar ook andere belang stellenden rijn welkom. Aanrijding Op de Zuid- zandsestraatweg, op de weg naar Oostburg, is een vracht auto bestuurd door P. de H. uiit Zuidzande, in botsing ge komen met een personenauto, bestuurd door J.C.D. uit Aar- dentourg. Beiden kwamen van uit die richting Zuidzan-de naar de richting Oostburg gereden, toen ter hoogte van de Oost- burgse brug de vrachtauto voorsorteerde om linksaf te slaan. De personenauto begon hem in te halen en kwam hierdoor in botsing met de vrachtauto. De personenauto werd zo zwaar beschadigd, dat hij moest worden wegge sleept- Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100 - 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag t/m vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters, Brouwerijstraat 4, tel. 01170 - 2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t/m vrijdag 19.00 - 21.00 uur, tel. 01600 - 22341; zaterdag 9.00- 12.00 uur, tel. 01600 - 49900; zondag 20.00-22.00 uur, teL 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150 - 6297; Midden- Zeeland- 01100 - 4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé teL 01150 - 5745; algemeen re dacteur Zeeland: A F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Mid delburg, tel. 01180 - 7764. privé tel. 01180 7438; redacteur Mid den-Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes. tel. 01100- 8030: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150 7920. privé tel. 01150- 4866: redacteur O Z.-Vlaanderen: A Verlind, kantoor Steenstr. 14, Hulst. tel. 01140- 3751. privé tel. 01140-3103. redacteur W.Z. Vlaanderen: R van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel 01150 - 4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen. tel 01155, 1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND; C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155 - 2237 ABONNEMENTEN - EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P Konmgs. teL 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100-4316. (ADVERTENTIE) INRUIL- WAGENS

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5