Talen- praktikum Breda Hjksmhii&Bm vaart TRUIEN In rijke buurten worden alleen maar intelligente kinderen geboren en in arbeidersbuurten alleen maar domme. voor groothandelsprijzen t t FRANS DUITS ENGELS SPAANS PORTUGEES ITALIAANS ZWEEDS NEDERLANDS Afwezig L. J. A. t Ford Escort, de sportieve familieauto EEN ONDERWIJZERES Havenschap Terneuzen BEKENDMAKING NIEUW NIEUW Verkoop: truien: elke donderdag 10-5 u. Stoffen: elke vrijdag 2-9 u. elke zaterdag 10-5 u. STOFFENHAL ADELAAR HOEVEN Geen bezwaar tegen begroting van Oostburg Wie verloor kinder armband Prijskaarting in Kloosterzande Supporters blijven actief J. d'Haens hield het hoofd koel Hulst Wie verloor zilveren speld Castro: kapers voor leven gevangenis in Mosselschieting in Yerseke Woensdag 15 november 1972 4 Diep bedroefd om zijn heengaan, en dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, is na een langdurig ziekbed en een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H. Sacramenten der zieken overleden, mijn inniggeliefde man en on ze zorgzame vader en opa ADRIAAN KEMMEREN echtgenoot van Cornelia Adriana Nouws in de leeftijd van 72 jaar. Gaarne uw gebed voor de overledene! Waspik: C. A. Kemmeren-Nouws P. Kemmeren M. A. Kemmeren-de Rooy A. P. Kemmeren C. C. E. Kemmeren-de Wit Blerick: P. A. E. Tiggeiers-Kemmeren J. A. Tiggelers Waspik: A. A. Kemmeren C. H. L. M. Kemmeren-Kuypers Oisterwijk: C. W. Kemmeren J. Th. G. Keinmeren-de Vries en kleinkinderen. Waspik, 13 november 1972. Kerkstraat 30. De eucharistieviering ter nagedachtenis wordt gehouden op vrijdag 17 november a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Waspik, waarbij u wordt uitgenodigd. Avondmis op donderdag a.s. om 19.30 uur in de parochiekerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk. Be zoekuren: van 17.00 - 18.00 uur. ti Bijeenkomst voor de begrafenis om 10.00 uur Kerkstraat 30. Gelegenheid tot condoleren iedere avond na 19.30 uur Kerkstraat 30 en na de begrafenis in café Montens, 't Vaartje 2, Waspik. Degenen die onvzerhoopt geen kennisgeving mochten hebben ontvangen, gelieven deze an nonce als zodanig te beschouwén. Gesterkt door het- H. Sacrament der zieken, is niet onverwacht, doch wel voorbereid overle den, mijn lieve man en onze goede vader en opa JÖHAN JOSEPH VERSCHOORE Hij bereikte de leeftijd van 55 jaren. hoofd van de r.-k. Bartholomeusschool. M. M. Verschoore-van der Zanden Mariëtta en Joop en Remco Guido - Mare Paul - Georgette Gabriëlla Fam. Verschoore Fam. van der Zanden. Poeldijk, 12 november 1972. Verburghlaan 22. Wij bidden voor hem tijdens de eucharistie viering op woensdagavond om kwart over zeven in de parochiekerk. De gezongen requiemmis wordt opgedragen in bovengenoemde kerk op donderdag 16 november om half elf, waarna wij hem begraven in het farrtiliegraf op het kerkhof aldaar. Namens het bestuur en personeel van de Stich ting Keuringsdienst Delta-Nederland te Goes, berichten wij het overlijden van de heer J. VERBURG te Colijnsplaat, controleur-keurmeester. Wij verliezen in hem een uiterst bekwaam mede werker en gewetensvolle vriend. J. C. Risseeuw II. B. Goettsch voor buitenlanders Volkomen individuele be handeling. Kursusduur 4 8 maanden. Spoedoplei ding 6 weken. Een aantal verzuimde lesuren kan gratis worden ingehaald GINNEKENSTRAAT 16 a (inrit) Breda, tel. 41470 VAN 19 NOV. TOT 26 NOV. ARTS te ST.-JANSTEEN. Waarneming geschiedt door Dr. Brabers te Clinge. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 uur. En Dr. Melchers te Koe wacht. Spreekuur van 8.30 tot 9.30 uur en van 1.00 tot 2.00 uur. De apotheek blijft open. Dankbaar voor zijn voorbeeld, zijn liefde en zijn zorg moeten wij u met droefheid berichten dat n3i-efil lan£dung gedragen lijden, mijn innig geliefde man en onze zeer beminde vader, be- huwdvader en opa GERARDUS BASTIAANSEN echtgenoot van ilhelmina Elisabeth Goinmers voorzien van de laatste sacramenten op 13 no vember 1972 is overleden op 69-jarige leeftijd. Prinsenbeek W. E. Bastiaansen-Gommers Steenbergen W. P. Rasenberg-Bastiaansen M. J. J. Rasenberg Ivo en Nicole Prinsenbeek A. C. M. Bastiaansen M. H. A. Bastiaansen-Kiuijtmans Rian, Nancy, Mariëlle Prinsenbeek, Overveldsestraat 31 b. Gebeden voor de overledene donderdag om 19.00 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw ten He melopneming te Prinsenbeek. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de be grafenis zal plaatshebben in voornoemde kerk op vrijdag 17 november 1972 om 10.30 uur. Hij is opgebaard in de aula van het Diaconessen- huis te Breda. Bezoek dagelijks van 16.00 -17.00 uur. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot con doleren in Hotel ,.Het Hert", Valdijk 2 te Prin senbeek. voor ƒ47,- per week y f voor 58- per week zdr.öer adnbelat-rc Informeert u eens naar ONS UNIEKE BETALINGSSYSTEEM! nn-iaiiiiggi De Rijksleerschool „Rosenburch", Kruitmolen- laan 70, Dauwendaele, verbonden aan de Peda gogische Academie, rijksopleiding voor onder wijzer te Middelburg, vraagt voor zo spoedig mogelijk: in het bezit van de volledige bevoegdheid en be reid mede te werken aan de onderwijsvernieu wing. Gloednieuw gebouw. Voor alle klassen vakleer kracht gymnastiek. Medewerking bij huisvesting wordt verleend. Inlichtingen bij het Hoofd der School, de heer H. H. Kole: Telefoon: 01180 - 2752 (school) of 01180-8627 (thuis). Sollioittaties binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad te zenden aan de hoofdinspecteur van de onderwijzersopleiding te Nijmegen, Sterre. schansweg 15. Onder vermelding van no. 0057. ROLL ON- ROLL OFF HAVEN IN TERNEUZEN AANWIJZINGEN VOOR DE SCHEEPVAART Nr. NA4/1972 de directeur van het Havenschap Terneuzen maakt in verband met de opening van de Roll on - Roll off haven vanwege het Havenschap bekend: 1. de grootst toegelaten diepgang van de vaar tuigen in de Roll on - Roll off haven be draagt: 6.75 m. 2. het grootst toegelaten diepgang van een vaartuig, vermeld bij het voorgaande lid, kan voor, door ofvanwege de havenmeester aan gewezen ligplaats met een bij die aanwijzing bepaalde maat worden verminderd. 3. de grootst toegelaten diepgang wordt geme ten in zoet water en zij geldt bij een ka- naalpeil van N.A.P. 2,13. Zij bedraagt zoveel minder als de water stand in deze haven lager is dan dit peil. Terneuzen, 13 november 1972. De directeur voornoemd. W. H. BLOK. breng in uw omzet onze lezers helpen u, dié vaart er in te brenaen Onze lezers zijn uw markt, een ruime markt want het zijn er velen DAMES Lgngf f <10 HEREN lVU"WI 1 KINDEREN VCinClf f 71' Bovenstraat 3 Tel. (01659) 403 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De commis sie gemeentcfinanciën van Oostburg heeft gisteravond de begroting 1973 behandeld. De begroting ontmoette weinig bezwaren, zij het dat hier en daar wat kanttekeningen ge plaatst werden. Zo onder meer bij het punt reiskostenvergoe ding aan ambtenaren, die blij kens de toelichting een aflo pend karakter heeft. De heer F. Baarends zag in de toekenning een middel om bij te dragen aan de bevol kingsspreiding, die bovendien van belang is voor de kleinere kernen van de gemeente. „In trekking op den duur zou een extra-stimulans kunnen zijn zich in de centrumkern te ves tigen", zo meende hij. De personeelsvereniging maakte ook nog onderwerp van gesprek uit. Gevraagd werd naar de reden van de geringe activiteiten die ont plooid worden. „Dit is in ieder geval niet veroorzaakt door het gebrek aan goede sfeer", aldus burgemeester A. Schip per. De heer A. van Beest vond de subsidie aan scou- tingscluibs ten opzichte van sportverenigingen en instuiven „ongelooflijk hoge bedragen". „Ik zou weieens willen weten wat hiter aan contributie wordt betaald'", zo vroeg hij zich af. Bij de behandeling van het urgentieschema vroeg de heer Baarends waarom het bosplan Oostburg was afgevoerd, even als het recreatieplan „inlaag Hoofdplaat". „Het bosplan is in strijd met het streekplan", aldus de heer Schipper, die wees op de be bossing die thans is aangï- bracht rond de hoeve van Eras mus in Cadzand en die in de toekomst een bos van 60 ha. moet opleveren. Het recreatie- plan „inlaag Hoofdplaat" is niet van de baan, zo liet hij vervolgens weten. Hij wees op het basisreereatieplan voor de streek, waarin de „inlaag" zal worden bekeken. De voorge nomen verbetering van de Scherpbierseweg tussen Oost- burg en Groede, kosten ge raamd 2,5 miljoen gulden, ont lokte de heer Baarends de op merking dat niet te veel ver beterd moet worden. „Honder den schoolkinderen maken ge bruik van die weg", aldus de heer Baarends die vreesde dat de verbetering gevolgd zou worden door hogere snelheden en meer kansen op ongeval len. Zowel de heer Schipper als de heer Cambier wezen op de oetere verbinding die tussen Groede de kust met Oostburg tot stand kan komen. „Toch moeten we hier onze gedach ten nog eens over laten gaan", besloot de heer Baarends. TERNEUZEN Aan het bureau van de gemeentepolitie te Terneuzen, Rosegracht 15, kunnen inlichtingen worden verkregen omtrent de volgen de gevonden voorwerpen: plastic portemonnee met in houd, sleutel merk „Heiman", nr. 521340 zilveren armbandje met plaatje „Adrie", donker bruin gebloemde damespara plu, zwarte portemonnee met inhoud, sleutels aan een Fiat sleutelhanger, paar gymna stiekschoenen, zilverkleurige armband met munten, rood ribfluwelen jack, maat 140 met 2 borstzakken, sleutelbos in zwart etui, 2 Lipssleutels en een fietssleutel, oahier roodgebloemd, geschenkenbon van Firma Eerschot, i.b.b.g. 2 sleutels, oude balg camera, merk FW, enkele b.b. 's gou den kinderarmband met in scriptie Cobie, 25.5.1967, bruin kinderjasje, 2 sleutels (A 542) onder geel bandje, Junghans doublé dameshorloge met bre de rode band, autowieldop, da mespolshorloge, bruine porte monnee, rood beursje (Oxi) met inhoud, kinderracefiets. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Aan de prijskaarting in het café bij Ko de Waal, hebben 60 perso nen deelgenomen. De uitslag van de winnaars ronde is als volgt: 1 J. Pöu- wels-C. de Deyne; 2 P. Jon- kers-R. de Kort; 3 F. Maas-C. Boenne; 4 Th. Verschuren-Th. de Rijk; 5 mevrouw Burm-De Bakker. De verliezersronde: 1 Moorthamer-L. Scheerders; 2 J. Hiel-L. Baart. (Van onze correspondent) SINT.-JANSTEEN De supportersclub van de wereld kampioen der stayers „Theo Verschueren" gevestigd in ca fé Ottjes, blijft ondanks het feit dat deze renner naar Be- veren in België is verhuisd actief. Zaterdag 11 november zal in het clublokaal en schieting op de liggende wip worden gege ven, waarvan de opbrengst ten goede komt van de supporters club. (Van onze correspondent) GRAAUW Tijdens het hevige stormweer van afgelo pen maandag passeerde de heer J. d 'Baens uit Paal met zijn personenauto de weg Graauw-Zandberg. Tot zijn grote schrik kwam er een val lende boom juist voor zijn wa gen terecht. Dank zij zijn koelbloedige optreden kim hij erger voorkomen en kwam hij met de schrik vrij. Zij auto werd zwaar beschadigd. Collecte Onder het motto „De jeugd staat op het spel" wordt deze week een landelij ke collecte gehouden ten bate van het Nationaal Jeugdfonds. Het doel hiervan is de speel- mogelijkheden voor de jeugd in Nederland te vergroten. In Hulst wordt de jeugdcollecte voor de derde opeenvolgende keer verzorgd door de St.-WU- librordusgroep. De welpen, verkenners, rowans, kabouters en gidsen zullen met collecte bussen huis-aan-huis collecte ren. Van de opbrengst komt een deel ten goede aan de plaatselijke verenigingen, die aan de Nationale Jeugdcollecte hebben meegewerkt. GOES In oktober 1972 zijn aan het politiebureau te Goes, het postbureau Zuid en de postbureaus 's-Heer Arendskerke en Wolphaarts- dijk de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald. Politiebureau Goes, Korte Kerkstraat 1, tel. 01100-5555; diverse sleutels, diverse porte- monnaies, diverse handschoe nen, diverse bankbiljetten, badhanddoek, sportbroekje, gevarendriehoek, zilveren speldje, dameshorloge, dames tas, waterpas, kinderjasje, zak vodden, gouden armband, zwart poesje, dameshorloge, borstrok, kinderstepje, arm bandje, hond, herenhorloge, herenpantalon, tasje, broche, windjack, regenjas, bril, gou den ringetje, basketbalschoe nen, broche, herdershond, blauw jack, autowieldop, poes je, herdershond, blauwe sjaal, blokfluit, schooletui. Goes-Zuid, Wilgenstraat 26, tel. 01100-4834: tenen mandje, oranje trainingspak, zwarte damesfiets, groene honden halsband, grijze glacé hand schoen. Postbureau 's-Heer Arends kerke, Raadhuisstraat 7, tel, 01106-1516: 1 paar zwarte le ren motorhandschoenen. Postbureau Wolphaartsdijk. voormalig gemeentehuis, tel. 01198-230: schroevendraaier. NEW YORK (Reuter) De Cubaanse premier Fidel Castro heeft de gezagvoerder van het dit weekeinde gekaapte vlieg tuig van „Southern Airways" meegedeeld dat de drie kapers de rest van hun leven op Cuba in de gevangenis zullen door brengen. Dit heeft een woordvoerder van het Amerikaanse federale bureau voor de luchtvaart (FAA) verklaard. Gezagvoer der Bob Haas had na zijn terugkeer de FAA verslag uit gebracht van zijn gesprek me: Castro. YERSEKE De handboog vereniging Diana gaf bdj dc heer J. de Blieck een schieting voor mossels op de liggende wip. Er waren 62 schutters aanwezig. De uitslag is al- volgt: hoofdvogel P. de Koey- er van Diana uit Yerseke, 1ste zij vogel C. v. Weele van Julia na uit Oudelande, 2de zijvo gel C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande. 1ste bovenkal P. Rijk van Vios. uit 's-Heeren- hoek, 2de bovenkal P. Schreurs van Zeelandia uit Ovezande, 1ste onderkal J. v. Doorn van Spes Nostra uit Ovezande. 2de onderkal C. Westdorp van Eensgzindheid uit 's-Heerenhoek. 1ste klep H. v. Stee van Diana uit Yer seke, 2de klep P. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 3de klep A. de Jonge-Rijk var. Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels G. Geys van Soranus uit Heinkenszand, vijf vogels. De vliegende-vo- gelprijzen waren voor 1ste C.P. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek, 2de M. de Blieck van Diana uit Yerseke. 3de C. Baas van Juliana uit Oudelande. Gelooft u dat? Nee, natuurlijk niet Dat kan toch niet En toch worden er in de rijkere buurten tien maal meer artsen, economen, ingenieurs, burgemeesters, leraren, professoren, ministers en directeuren geboren dan in minder rijke. Tenslotte komen maar zo'n tien procent van alle studenten uit de arbeiders klasse. Hoe kan dat dan? Dat komt omdat kinderen uit de bevolkings groepen waar men minder ontwikkeld is, ook minder ontwikkeling meekrijgen. Ze kennen minder woorden en begrippen. Als ze zes jaar zijn, hebben ze dan ook al meteen een grote achterstand bij dé kinderen uit andere bevolkingsgroepen. Als je bedenkt, dat bij een hoop gezinnen nauwelijks boeken in huis zijn omdat men niet leest en vaak zelfs geen potlood omdat men nooit schrijft, dan kun je je voorstellen hoèver die kinderen achterliggen bij kinderen uit gezinnen waarvan de ouders algemene ontwikkeling en belangstelling hebben. En als ze dan naar school gaan, die minder bedeelde kinderen, gaan ze ook nog naar te volle klassen. Ze komen terecht in een school systeem dat nog op de manier van de vorige eeuw werkt Er is niemand die met hun tempo rekening houdt, kan houden, want ons systeem is er niet op ingesteld, nog steeds niet En zo blijft er een stuk onrechtvaardigheid in onze maatschappij bestaan, dat bovendien een nadelige invloed heeft op de toekomst van ons allemaal Veel mensen in ons land beseffen dit, en er wordt aan gewerkt Alle politieke groeperingen zeggen dat de verbetering van ons onderwijs voorrang moet hebben, opdat alle kinderen dezelfde kansen krijgen. Maar het gaat te langzaam, veel te langzaam. En ook de ouders moeten begrijpen dat ze hun kinderen moeten laten doorleren, zolang mogelijk. In onze tijd kun je niet meer zeggen: "Hij moet nou maar es gaan verdienen". Als je nu een kind te vroeg van school afhaalt, kweekje een werkeloze voor de toekomst Over tien, twintig, dertig jaar kunnen de meest eenvoudige werkzaam heden worden overgenomen door een automaat, een machine. Machines zijn veel goedkoper dan mensen en veel beter geschikt voor eenvoudig werk, zoais rekenen, scheppen, slaan, breken, snijden. Wat wij nodig hebben, zijn mensen, die die zich goed ontwikkelen, veel weten, veel kunnen, him tijd en hun omgeving begrijpen. Haal ze niet van school af, laat ze doorleren. IVtagen moeten we wijzer zijn. JUhai^i«MnMji«AnAw>JU.UJ|hMmj»w^Hnenw.a.SHrliKngl8rfl.R»fam..

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4