DRUKKE MAANDEN VOOR DE „KRIEKEPUTTERS" Clings carnaval komend jaar groter van opzet SCHIETINGEN IN ZEELAND WELFARE-EXPOSITIE KOEWACHT TROK ZELFS BELANGSTELLING IN BELGIË PUBLIEK LIET TEN ONRECHTE VERSTEK GAAN BIJ VROLIJKE SPEELSPIEGEL 72 in 12 verschillende Niet kwaad KPJ-Graauw hield jaarvergadering Djerd-de-derde en raad van elf tonen Graauw pak VERHUIZEN Beeldje, feest en mis voor school Koewacht Groenendijk Clinge Pastoor opende 65-plus-bazaar Weinigen kocliten veel op Welfare- expo Hansweert Druk en laat feest bij opening kleedlokaal Koewacht commentaar "\7"an bepaalde zijde is giste ren gesuggereerd, dat Wim Hendriks, Zeelands com mentator bij sportevenemen ten, zondag kwaad weggelo pen zou zijn van de Heide- cross, omdat daar aanwezige spandoeken hem niet zouden aanstaan. Een suggestie die volkomen op onwaarheid be rust. Wim Hendriks zoals be kend rayonbeheerder bij De Stem is in het geheel niet kwaad weggelopen, omdat in Heikant spandoeken hingen met bepaalde opschriften, maar Hendriks verdween voor de start, omdat hij er in Heikant achter kwam dat de organisa tie zich niet aan de afspraken had gehouden, die gemaakt waren met De Stem. Via deze krant was de organisatie na melijk aan vijfhonderd harde guldens gekomen, waardoor de zaak financieel rond kwam. Voorrecht was daarbij ge bruikelijk in zo'n situatie dat -De Stem het alleenrecht van reclame zou krijgen Een eis, die door de organisatoren zou worden geëerbiedigd. Maar naar later bleek heeft vooral Alex van Rie, de tech nisch adviseur van de organi satoren van twee walletjes willen eten. En wie dat pro beert krijgt meestal het deksel op de neus. In dit geval wei gerde Wim Hendriks verdere medewerking. En volkomen terecht, want nog immer geldt en dan zeker ook in de sport het gezegde: een man, een man, een woord, een woord. (Van onze correspondent) GRAAUW De KPJ-afde- ling Graauw heeft in zaal De Caluwe dej aarvergadering ge houden. De bijeenkomst werd zeer druk bezocht. Er werd onder meer gesproken over de activiteiten, zoals voor het to neel. Na de vergadering werd een gezellige bingo-avond ge houden. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Een optreden van Hanny en de Rekels op 23 december is een van de hoogtepunten in het programma, dat vooraf gaal aan het carnavalsfeest van liet volgend jaar. Op deze manier hoopt de Clin- gese carnavalsstichting voldoende geld bij elkaar te krijgen 0111 die festiviteiten ook dit jaar weer tot een succes te maken. Afgelopen weekend hebben de „Kriekeputters", zoals we reeds schreven, de spits af gebeten met 'n geweldig elf de-van-de-elfde-bal in het gemeenschapscentrum Mal- pertuus. Het komende optre den van Hanny en de Rekels belooft al een even groot succes te worden, gezien de belangstelling, die daarvoor nu reeds aan de dag wordt gelegd. Het merendeel der kaarten is al in de voorverkoop aan de man gebracht. Het optreden be gint op 23' december om half acht 's avonds en zal eveneens plaatsvinden in „Malpertus". Met het oog op het komende carnaval volgt er binnekort ook nog een bespreking met de verschillende buurtverenigin gen om sluitende afspraken te maken rond de carnavalsop tocht. „Het is in het verleden voorgekomen, dat verschillende buurten met een carnavalswa gen over hetzelfde onderwerp kwamen. We willen die zaken nu wat beter gaan regelen", al dus de heer E. Bol, alias prins Kriek den Eerste. Het is vol gend jaar de zesde achtereen volgende keer, dat Clinge car naval viert en het is duidelijk merkbaar, dat de belangstel ling nog steeds toeneemt. De werkzaamheden zijn inmiddels zo omvangrijk geworden, dat het voormalige carnavalscomi- té besloot als „stichting" ver der te opereren. Sinds enkele weken heeft men die officiële status nu. De opbrengst van de Hanny en de Rekels-avond komt helemaal ten goede aan de carnavalsfestiviteiten, die in 1973 weer voornamelijk zullen bestaan uit een optocht op za terdag, een limonadebal voor de jeugd, een uitschotbal voor de oudere jeugd en een bejaar- denfeest. Verder zullen ook ditmaal de zieken van het dorp niet worden vergeten. En hoe wel dat op dit moment nog niet actueel is. omdat het gebouw nog niet gereed is, heeft de carnavalsstichting er zich ook al over beraden op wat voor wijze de toekomstige bewoners van „De Sterre" in Clinge bij het. carnaval betrokken kun nen worden. „Dat zal afhangen van verschillende factoren, maar we hebben er in ieder geval onze gedachten al eens over laten gaan", zo weet voor zitter J. Seghers te vertellen. Al viert Clinge nu al 6 jaar carnaval, over een raad van elf beschikt men pas over vijf jaar. En dat is een reden om aan het komende feest een extra ge zellig tintje te geven. „We wil len het carnaval hier op een nog wat hoger peil brengen", aldus de heer Seghers. Prins Kriek den Eerste voegt daaraan toe, dat de stichting overigens bijzonder tevreden is over de toenemende belangstel ling, die inmiddels al zo groot is. dat gevoeglijk aangenomen mag worden, dat het grootste deel van de bevolking actief aan carnaval meedoet. Dat be tekent, dat Clinge zich lang zamerhand kan scharen achter de rij van de bekendste Oost- Zeeuwsch-Vlaamse carnavals centra. De belangstelling voor het plaatselijke feest is zelfs zo groot geworden, dat men twee jaar geleden genoodzaakt werd om café De Vilder te ver huizen naar de grote zaal van „Malpertuus" en ook die be gint onderhand weer te klein te worden. Over de toekomst plannen zegt de heer Seghers tot slot: „We willen gaan pro beren om in de toekomst voor afgaand aan het carnavalsfeest wat meer amusementsavonden van inhoud te organiseren. Je weet wel: niet van die vrijblij vende avondjes, maar meer in de stijl van zoals nu met Hanny en de Rekels". (Van onze correspondent) i PHILIPPINE Het tweede! en waarschijnlijk ook het laat ste deel van de amateurtoneel- manifestatie Speelspiegel 1972 heeft afgelopen zaterdag in het verenigingsgebouw De Meerpaal in Philippine zijn beslag gekregen. Het is waarschijnlijk het; slot van de toneelmanifestatie,! omdat het derde deel, dat op' 25 november in VUssingen zoul worden gehouden, vrijwel ze ker niet kan doorgaan. Het programma, zoals dat zaterdag in Philippine is gepresenteerd, was dan wat de inhoud aan gaat misschien niet erg geva rieerd, wat uiterlijke vormge ving betreft was het dat beslist wel: een niet te verwaarlozen factor trouwens voor het slagen van een eenakteravond. (Van onze correspondent) KOEWACHT De feeste- Esmoreit, gastheer, opende de rij met „Hallo, is daar ie mand? van William Saroyan. Het is een boeiend stukje to neel met een sociaal thema: de eenzaamheid, gekoppeld aan het geloof in een betere toe komst. Het sobere decor - cel tralies, in combinatie met de belichting - benaderde de sfeer vrij goed. De tweede eenakter, Juffrouw Dowey van de to neelvereniging Groede had zo ongeveer dezelfde strekking, maar dan geplaatst in een iets luchtiger verhaal. Na de pauze was de beurt aan Peace, een jongerengroep uit St.-Jansteen, die met een zelf gemaakt stuk en een eigen theater-vorm, waarin muziek, belichting en improvisatie, ge stalte gaven aan hun visie op gezag, milieu en bureauocra- tie. Voor een vrolijk slotakkoord zorgde opnieuw Groede met De Koperen Ketel van Marga ret Wood, gespeeld in Cad- zands dialect. Het was vrolijk en geloofwaardig volksto neel. Al met al een tweede ge slaagde eenakteravond, gezien dan vanuit het oogpunt van de toneelverenigingen. De publie ke belangstelling had ook hier groter mogen zijn, aangezien deze opzet voor de geïnteres seerden toch werkelijk diverse aantrekkelijke facetten in zich bergt. Zoals bekend had het eerste deel in het kader van deze manifestatie vorig week eind in het verenigingsge bouw in Sint-Jansteen plaats. 9 Een Axelse bloemkwekerij kreeg gisternacht duchtig van de storm te lijden. Toen het licht werd kwam men handen te kort om de schade te her stellen. Stormschade In Groenen dijk heeft de stqrm gisteren een aanslag gedaan op de haan op de kerktoren. Het „dier" sneuvelde nog net niet onder het geweld van de wind, maar kwam wel vreemd op zijn po ten te staan. Onder de kerk is een deel van het plein afgeslo ten voor het geval de haan toch nog naar beneden komt. Vandaag wordt bekeken wat er verder aan dit probleem gedaan kan worden. Vanuit Hontenisse zijn gistermiddag nog enkele schadegevallen ge meld. Bij de heer Mariman aan de Notendijk verdween een deel van het dak van een schuur en bij de firma Wee- maes in Kloosterzande werd de zijkant van een loods weg geblazen. (ADVERTENTIE) Een uitgebreide sortering RELATIEGESCHENKEN Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstr. 13, St.-Jansteen Telefoon 01140-2635 Collecte De huis-aan-huis collecte voor de jeugd, die za terdag in Clinge zou worden gphouden, is niet doorgegaan. Het merendeel der jeugdige spelers, die zich hiervoor had den opgegeven, was niet be schikbaar. Daarom zal de actie nu aanstaande zaterdag wor den gehouden, 's Morgens trekt er een geluddswagen door het dorp, terwijl de jeug dige voetballers tegelijkertijd de gelden zullen inzamelen. Vijftig procent daarvan komt ten goede aan de jeugd van het dorp, terwijl de andere helft wordt gestort in het nati onaal jeugdfonds. Stormschade De storm heeft flink huisgehouden. Vele antennes hebben het begeven. Ook de dakpannen van ver schillende huizen werden op gelicht en tegen de grond ge gooid. De aan het -woonhuis aangebouwde bergplaats van H. Verbist werd totaal ver nield, evenals een schuur van J. Ruijloft. De totale schade in het dorp loopt in de duizenden guldens. (Van onze correspondent) HEIKANT Pastoor Van de Leemput heeft zaterdag middag in Heikant een bazaar voor bejaarden geopend. Hij heeft gesproken over de heer A.J. v.d. Knaap die het initia tief heeft genomen om het open bejaardenwerk in Hei kant te stimuleren. Nadat de bazaar geopend werd, was de verkoop zeer bevredigend. De baten komen ten goede aan de bejaarden. Zaterdagmiddag om vijf uur werd de bazaar gesloten door A.J. v.d. Knaap. Hij sprak een dankwoord tot de .aanwezigen. Medewerking wenl verleend door de bejaarde dames van Heikant. (Vam onze correspondent) HANSWEERT Door de afdeling Oost-Zuid-Beveland vain het Rode Kruis werd in het Groene Kruis-gebouw aan de Kerktoon te Hamsweert za terdagmiddag een tentoonstel ling gehouden van voorwerpen di'e in welfare-werk zijn ver vaardigd. Tevens was er gele genheid deze artikelen te ko pen. Het geheel van die expo sitie was bijzonder smaakvol ingericht. Helaas was de be langstelling niet zo groot. De genen die kwamen, kochten echter veel prodiutoten. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Aan de schie ting bij P. de Caluwe, hebben ruim zestig schutters meege daan. De hoge vogel werd af geschoten door A. de Frel uit Kloosterzande. De eerste zij vogel was voor A. de Nijs uit Hulst. De tweede zijvogel ging na-ar P. de Koster uit Graauw. De extra hoge vogel werd in de wacht gesleept door V. de Caluwe. Het grootste aantal kleine vogels werd bemach tigd door J. Blommaert uit Hulst met een totaal van vijf stuks. HENGSTDIJK Aan de schieting op twee wippen in de zaal bij P. van Dijk, heb ben 38 schutters deelgenomen, Op de eerste wip werd de hoge vogel en de eerste zijvo gel afgeschoten door P- Boog- aert uit Wijehen. De tweede zijvogel ging na-ar Th. Pau wels uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vo gel in de wacht gesleept door E. Schillemams uit Bergen op Zoom. De eerste zijvogel ging naar G. Magnus uit Vogel waarde. De tweede was voor P. Booiga-er-t uit Wijohen. Het grootste aantal kleine vogels, vijf stuks, werd bemachtigd door R. van Esbroeck uit Hengstdijk. KLOOSTERZANDE Aan de zon-dagschieting gehouden door de sociëteit Ons Vermaak in de zaal va-n Het Witte Huis hebben 41 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door A. Verhoeven uit Kloosterzan de. De eerste zijvogel ging naar L. d-e Koek uit Klooster zande. De tweede zijvogel was voor A. van Gassen uit Osse- ni-sse. Het grootste aantal klei ne vogels werd bemachtigd door L. Baart uit Kloosterzan de. Hij schoot er vijf. Op de tweede wip werd de hoge vo gel in de wacht gesleept door A. Verhoeven. De eerste zij vo gel was eveneens vooi A. Ver hoeven uit Kloosterzande- De tweede zijvogel ging naar A. van Gassen uit Ossenisse. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten dioor E- War rens uit Kloosterzande, met een totaal van vier stuks. KLOOSTERZANDE Aa-n de zaïterd-ag gehouden kai- koenschietinig in de zaal Het Witte Hu-is hebben op twee wippen 97 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door W. de Waai uit Klooster zande. De eerste zij vogel was voor P. van Leemput uit Laimswaard-e. De tweede werd verloot. Hat grootste aantal kleine vogels werd bemachtigd door A. van Dijk uit Vogelwaarde met een totaal van vier stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel in de wacht ge sleept door Th. Cambeen uit Noordstraat. De eerste zijvo- gal was voor J. Vereecken uit Stoppeldijk. De tweede werd verloot- Het grootste aantal kleine vogels werd afgescho ten door J. Vereecken uit Stoppeldijk mat een totaal van vijf stuks. ZUIDDORPE In cafe Cen-traal werd een schieting gehouden op een wip, liggend spel. Er na-men 40 schutters a-an dleel. De uitslag hiervan was: hoogvogel en de eerste zijvogel O. de Schrijver Kapel- le-Brug, tweede zijvogel Cam. Krooneniburg, Zuiddorpe. Grootste aantal kleine vogels E. Bauwens (5 stuks) en R. Herman (4 stuks) beiden te Zuiddorpe- De eerstvolgende schieting is zondag 19 novem ber. (Van onze correspondent) GRAAUW Het carnavals comité heeft zich tijdens een vergadering in zaal L. de Roeck gebogen over de voor bereidingen voor het komende carnavalsfeest. De heer W. Verbeek is inmiddels herkozen als prins Djerk de derde. In de vacature van secreta ris-penningmeester in' het be stuur werd voorzien met de benoeming van de heer K. de Smit uit Zandberg. Tijdens de vergadering memoreerde de voorzitter, dat het ootnité bin nenkort de dertiende verjaar dag ga-at vieren. De raad van elf zal de nieuwe kostuums, die aangeschaft zijn, binnen kort laten zien aan de bevol king van het dorp. Besloten is op deze vergadering voorts om op 20 januari een prinserabal te houden i-n de zaal bij R. Mangnus in de Dorpsstraat. Voor dit bal zullen verschil lende raden van elf uit de omgeving worden uitgenodigd. Het muzikale gedeelte van het prinsenbal zal worden ver zorgd door „De Williams". Aan de bouw van carnavals wagens zal de komende maan den speciale aandacht worden besteed. (Van onze correspondent) GRAAUW Ter gelegen heid van de opening van het nieuwe kleedlokaal van de VV Graauw hebben de leden en andere medewerkers, die dit lokaal tot stand hebben ge bracht, een feestavond aange boden gekregen in de zaal bij L de Roeck. Aan het festijn werd door ongeveer 140 genodigden deel genomen. De sfeer was van dien aard, dat het feest tot in de late uren is voortgezet. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door het orkest van E. Steyaert. Noodweer Het noodweer heeft ook i-n Koewacht veel schade aangericht. Tientallen televisiemasten zijn gesneu veld en daken werden bescha digd. Er zijn ook nogal wat bomen ontworteld, maar per soonlijke ongelukken hebben zich met voorgedaan. De razende storm van gisternacht liet de camping Eldorado in Nieuwvliet niet ongemoeid. Caravans werden zo maar opgelicht. opening van de lagere school van Koewacht, die de komende dagen hun beslag zullen krij gen, zijn zondag ingezet met een eucharistieviering in de parochiekerk. Daarvoor be stond een overweldigende be- op deze mariier kennis kunnen maken met hetgeen er zoal in welfare-verba-nd wordt gepre senteerd. De belangstelling voor de tentoonstelling was veel groter, dan de organisa tors hadden durven hopen. De bezoekers kwamen niet alleen uit heel Zeeuwsch-Vlaandercn, maar zelfs vanuit België. Het resultaat van die grote toeloop was, dat binnen de kortste ke ren een groot deel van de voorraad was uitverkocht en men genoodzaakt was te gaan verkopen op bestelling- Dit laatste garandeert de deelnemers aan het welfare- werk in Koewacht in ieder geval, dat ze voorlopig weer aan de slag kunnen. Behalve de tentoonstelling zelf, waren er zaterdag in het patronaat ook nog andere attracties. De wafelbakkerij was er daar een van. Vier dames stonden voortdurend te bakken, vijf zorgden er voor de bediening en enkele anderen namen de zorg voor de centen op zich. Geen van alleen hebben ze zich ook maar een minuutje hoeven te vervelen De lek kernijen vonden, vermoedelijk onder invloed van het nogal koele weer, gretig aftrek. In totaal zijn er voor deze ten toonstelling achttien vrijwil ligsters in touw geweest. Het was voor de eerste keer, dat het welfarewerk in Koe wacht zich op deze wijze pre senteerde en men heeft daar mee heel- wat meer succes ge had dan in voorgaande ja ren. Zoals gezegd: er waren ver schillende attracties. Zo kon den de bezoekers onder meer raden hoeveel mais er zat in lijkheden in het kader van de een grote pot. P. de Bruyne, bestuurslid van de bejaarden- bond uit Zuiddorpe, was de gelukkige winnaar- Hij kon een schilderij in ontvangst ne men, dat door verschillende mensen ook in het kader van de welfare was ver- vaax-digd. Verder moest de naam van een jongenspop worden geraden. Ondanks de grote deelname had niemand succes- Geen van de deelne mers kwam er achter, dat de pop „Noël" was gedoopt. De tentoonstelling heeft zaterdag geduurd van 13.00 tot 18.00- boerderijdrop (|||9|f|>|l katjesdrop dubbelzoute drop »IIl©ii»tlI knoopjesdrop griotten-valutadrop - komeetdrop - jujubes - salmiak pastilles honingdrop - bruine beertjes - milottes langstelling. De mis werd opgedragen door pastoor Baart uit Schoon- dijke, die tevens de ontwerper is var. een beeldje, dat een plaats moet krijgen in de ver nieuwde school. In zijn preek gaf de pastoor gistermorgen een toelichting op de beteke nis. De mis werd verder ver zorgd door leden van het on derwijzend personeel, het ou-! dercomité en leerlingen van de school. De muzikale omlijs ting werd verzorgd door een orkest uit Overslag. (Van onze correspondent) KOEWACHT Vier actie ve dames hebben zaterdag in Koewacht handen tekort geko men om te kunnen voorzien in de grote vraag naar wafels, die in het verenigingsgebouw werden gebakken in het kader van een handenarbeid-tentoon- stelling. De expositie werd ge organiseerd door het plaatse lijke welfare-werk in samen werking met de bejaarden- bond. Tal van bezoekers hebben

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2