Nota pleit voor een nieuwe opzet „STRUCTUURHERZIENING ZEEUWSE SPORTRAAD" NEL PLU-BOS BREEKT ZEEUWS ZWEMRECORD Knap gelijk spel van Walcheren Fraaie zege Delta Sport 'O Nov. bof Gentlemen- koers in Philippine Krappe nederlaag St. Aloysius-team bruynzeel Versnippering Steen Al boekt 6-0 zege Uitslagen Verrassing Scherpe tijden in Zelzate *n halve liter Santomel koffiemelk vanJUT voor 109. Wie magaz^nsteiSingesï nodig heeft» moet nu even deze bon posten sport b monla magazijn sysfemen Rommelig Dinsdag 14 november 1972 15 (Van onze sportredactie) MIDDELBURG De nota structuurherziening Zeeuwse sportraad", die de leden van die raad op 28 november in behandeling nemen, pleit voor een totaal nieuwe opzet van het bestuur. Op het ogenblik func tioneren (uit de nota blijkt niet functioneren, tenmin ste niet zoals het behoort) een algemeen en een dagelijks bestuur van de Zeeuwse sportraad. Volgens de nota moet er in Zeeland naar gestreefd worden dat de in de pro vincie Zeeland werkzame provinciale en gewestelijke sport organisaties een vertegenwoordiger aanwijzen, die dan te zamen de vergadering van deelnemers moeten gaan vor men. Uit die vergadering van deelnemers moeit dan een be stuur (geen dagelijks bestuur) van negen leden worden geko zen. Tenminste zes van die leden dienen volgens de nota lid te zijn van de sportorgani saties, die zitting hebben in de vergadering van deelnemers. De overige drie bestuursfunc ties kunnen worden vervuld door personen, die qua des kundigheid dan wel qua be langstelling op het gebied van sport en de lichamelijke op voeding daarvoor in aanmer king komen. Een van deze drie zetels moet echter voor behouden blijven aan een door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland aan te wijzen lid van het college. Voor de overige twee zetels zou dan kunnen worden ge zocht naar bijvoorbeeld een inspecteur lichamelijke opvoe ding, een planoloog of een ar chitect- Volgens de commissie die de nota structuurherziening Zeeuwse sportraad opstelde, wordt er met bovenstaande nieuwe opzet van het bestuur beoogt om te komen tot één bestuur. Dit is volgens de commissie te prefereren boven een afzonderlijk algemeen en een dagelijks bestuur, waarbij versnippering van de bevoegd heden plaatsvindt, hetgeen dan weer kan leiden tot ver traging bij het afdoen van verschillende zaken. Volgens de nota omvat de taak van de deelnemers het doen van voorstellen aan het bestuur, het benoemen en ont slaan van bestuursleden, het vaststellen van de begroting, rekening, jaarverslag, het re glement van de raad en rooster van aftreden van het bestuur, en het aanwijzen van een ver tegenwoordiger in het bestuur van de Stichting Zeeland. De vergadering van deelnemers zou dan verder kunnen funge ren als een platform, waarop sportorganisaties elkaar regel matig ontmoeten om de alge mene problematiek van de sport te bespreken. Volgens de nota is van essentieel belang voor een goed functioneren van de raad de noodzakelijke communicatie tussen het be stuur van de sportraad en de sportorganisaties. Uit de toelichting op de nota structuurherziening Zeeuwse sportraad blijkt, dat de com missie, die de nota samenstel de van mening is, dat de raad ook een taak heeft op het gebied van de lichamelijke op voeding, zoals overigens in de praktijk op verschillende pun ten al gebeurt. Gedacht wordt aan urgentieschema's voor gymnastieklokalen, introductie van sport op de scholen, schooisportdagen enz- Uit de toelichting blijkt ook, dat de commissie het noodzakelijk acht om een vaste commissie samen te stellen, die de be- (VGan een voetbal medewerker) TERNEUZEN In de hoofdklas (groep Al) van de juniorencompetitic van de KNVB afdeling Zeeland kwam er geen enkele verrassing uit de bus. Geen van de laagge plaatste ploegen zag kans een (laat staan twee) punten te verzamelen- Hot was juist andersom, het werden vier fikse nederlagen, waarvan Kloetinge Al het nog het beste er af bracht met een 20 nederlaag in Hulst. Vlis- singen Al schoot Terneuzense Boys Al naar een kansloze 6 0 nederlaag en met dezelfde cijfers kreeg Middelburg Al klop van Steen Al. Terneuzen Al maakte korte metten met Goes Al (40). De stand Zierikzee Al 10-17, Vlissingen Al 12-17, Steen Al 12-16, Axel Al 11-15. HW Al 12-15, Terneuzen A 11-13, Arnemui- vLen Al 11-11. Middelburg Al 11-8, Kloetinge Al 12-6, Goes Al 12-5. Tern Boys M 12-3. stuursvergaderingen dan kan voorbereiden. Die commissie zou moeten bestaan uit de voorzitter van de raad, de vi- ce-voorzitter en de secretaris. De samenstellers wijzen er op, dat deze commissie beslist niet mag uitgroeien tot een dage lijks bestuur en daardoor moet gaan functioneren zonder be voegdheden. De samenstellers van de nota achten het vol doende om per jaar twee ver gaderingen voor de vergade ring van deelnemers te beleg gen- Het gevolg daarvoor zal dan moeten zijn, dat het be stuur van negen zorgt voor een bijna ideale communicatie tussen zichzelf en de deelne mers. 0 Nel Plu-Bos (inzet) van De Ganze, brak in Zelzate opnieuw een Zeeuws record. Op deze ar chieffoto Nel Plu-Bos tweede van rechts op de startblokken. ZELZATE Tijdens de zogenaamde „recordwedstrij den", die zondagmiddag in het overdekte zwembad te Zei- zate door de zwemvereniging De Bruinvis werden gehou den, zijn tal van Zeeuwse zwemrecords gesneuveld. De komst van Nel Plu-Bos naar Zeeland heeft zijn conse quenties reeds gehad. Op de 100 meter vlinderslag vestigde zjj met een tijd van 1.13.7 een nieuw Zeeuws record. Hoe groot haar voorsprong was mag wel blijken uit het feit dat Carla Willems van De Stormvogel met een tijd van 1.25.1, bijna 12 seconden achterbleef. ter rugslag meisjes die met een uitstekende tijd van 1.22.8 door Els van Tatenhove van Braakman werd gewonnen. Zij revancheerde zich voor de ne derlaag diie zij even tevoren had geleden op de 100 meter vrije slag meisjes tegen Joke de Wilde uit Goes. (ADVERTENTIE) (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN In de hoofdklas dames handbal heeft Op de 100 meter schoolslag moest Nel Plu-Bos echter haar meerdere erkennen in Marlies Cruysse (Braakman) die in een zeer spannende race haar tegenstandsters versloeg in de tijd van 1.28.2 hetgeen even eens een aspirantenrecord be tekende, waarbij zij Nel Bos naar de tweede plaats ver wees. De Ganzendamesploeg zou ook in staat moeten wor den geacht om het viermaal honderd meter vrije slag esta fette-record te verbeteren. Maar om onverklaarbare rede nen lukte het de dames net niet. Bij de heren was er een schitterend gevecht op de 100 meter rugslag die Whn de Kam van Stormvogel met klein verschil wist te winnen van de uitstekend op dreef zijnde Rudie Bron van ZIJ. Op de vlinderslag zag Roel Veenstra uit Goes in een ener verend duel kans Sjaak van der Hooft (Schelde) te klop pen. De tijd van Veenstra was 1.12.4 en dat was een verbete ring van het oude Zeeuwse record dat met een tijd van 1.12.8 op naam stond van Sjaak van der Hooft uit Ter neuzen. De grote verrassing van de middag was wel het zwemmen van de Stormvogel-hcren-esta- fetteploeg op de viermaal 100 meter wisselslag. Wim de Kam begon op de rugslag 1.13.7 een kleine voorspronb op te bouwen, die door Theo Vis op de schoolslag 1.23.7 iets werd vergroot. Jaaip Keymel vlinderde zijn ploeg naar een beslissende voorsprong 1.13.3 waarna Pe ter Buys niet 1.06.8 op de vrije slag de Stormvogel-ploeg naar de eindtijd van 4.57.5 zwom, betgeen tevens een nieuw Zeeuws record beteken de. Bij de jongens zwom Guus van de Neste van De Schelde een uitstekende tijd van 1.19.5 op de 100 meter schoolslag, hetgeen een nieuw aspiranten record betekende. Een opmer kelijke goede prestatie lever de Mieke Verdonk ZIJ op de 100 meter schoolslag meisjes onder de tien jaar. Mieke, die op de Nederlandse zwemkam- pioenschappen verrassend vijf de was geworden op d-e 50 meter schoolslag, in 44.0 se conden, werd nu schitterend winnares in de ongekend goe de tijd van 1.43.5, op de 100 meter schoolslag. Bij zonder spannend was ook de 100 me- 100 meter rugslag heren: 1 W. de Kam, Stormvogel 1.15.4, 2 R. Bron ZIJ 1.15.5, 3 P. Boidin, Scheldestroom, 1.16.2, 100 meter vlinderslag dames: 1 N. Plu-Bos, Ganzen 1.13.7, 2 C. Willems, Stormvogel, 1.25.1, 3 M. Vercruysse, Braakman, 1.25.9, 100 meter vrije slag jongens onder tien jaar. 1 P. Polderman, Scheldestroom, 1.20.8, 2 E. Blaauw, Storm vogel) 1.25.5, 3 P. Kuipers, Zeelandia, 1.32.3, 100 meter schoolslag meisjes onder tien jaar: 1 M. Verdonek ZIJ 1.43.5, 2 N. Christis, Stormvo gel 1.49.2, 3 N. Marcusse, Stormvogel 1.50.3, 100 meter schoolslag jongens onder 16 jaar: 1 G. v.d. Neste, Schelde 1.19.5, 2 J. Keymel, Stormvo gel 1.21.5; 4 D. Schipper, Stormvogel 1.24.9, 100 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1 J. de Wilde, Ganzen 1.12.0, 2 E. van Tatenhove, Braakman 1.13.6, 3 G. Comijs, Luctor 1.14.1, 100 meter schoolslag jongens onder 12 jaar: J. de Vries, Schelde stroom 1.33.0, 2 K. v. Noorden Zeelandia, 1.42.0, 3 R. .Geer vliet, Luctor 1.46.6, 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1 P. Buysse, ZIJ, 1.26.3, 2 C. Geers, Luctor 1.27.3, 3 K. Clemminck, Schelde, 1.27.4, 100 meter vlinderslag heren: 1 R. Veenstra, Ganzen 1.12.4, 2 R. Plu Ganzen 1.13.1, 3 P. Schop Ganzen 1.15.7, 100 me ter schoolslag dames: 1 M. Vercruysse, Braakman 1.28.2, 2 N. Plu-Bos Ganzen 1.30.0, 3 L. v. Bodegom, Stormvogel 1.30.9, 100 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar: 1 J. Keymel, Stormvogel 1.14.9, 2 D. Schipper Stormvogel 1.21.8, 3 D. Verboom, Stormvogel 1.25.7, 100 meter rugslag meis jes onder 14 jaar: 1 E. v. Tatenhove Braakman 1.22.8, 2 C. Meyer, Luctor 1.24.1, 3 I. Hopmans Ganzen 1.24.6, vier maal 100 meter wisselslag es tafette heren 1 Stormvogel in 4.57.5, 2 Ganzen 4.59.4, 3 Luc tor 5.04.2, viermaal 100 meter vrije slag estafette dames: 1 De Ganzen in 4.56.4, 2 Luctor 5.15.2, 3 Stormvogel 5.20.2. (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN Delta Sport uit Zierikzee trad in Vlissin gen aan tegen de dames van Olympus 2 in de eerste klas Afdeling Zeeland handbal- Olympus nam meteen de ver wachte voorsprong: 30. Nel Verwey van Delta Sport had andere plannen. Binnen vijf minuten scoorde zij driemaal, wat de stand op 33 bracht. Delta Sport, dat met vier spe lers uitkwam, die niet regel matig kunnen worden opge steld, verweerde zich goed. Ria Schaalje, een van deze vier speelsters, nam de taak van Nel Verwey, die de man- deklang opgelegd kreeg, over. Bij de rust was het 74 voor Delta Sport. Geheel tegen de verwachting in. Na rust ging het spel van Delta Sport op dezelfde voet voort, en Olympus kon niet anders doen dan zich er bij neerleggen. Via Nel Verwey, Ria Schaalje en Ona Siemens ging de overwin ning tenslotte verdiend naar Delta Sport: 108. Hontenisse uit Kloosterzan- de had in deze klas weinig moeite met Marathon uit Vlis singen- De uitblinksters waren hier Riet van Mei en keepster Tilly Lauret (81). GSC 1 uit Goes speelde thuis tegen Wal cheren 2 uit Vlissingen. Het behaalde op een rustige ma nier de overwinning: 10—7- Evenals de dames van Delta Sport haalden de heren van deze vereniging een onver wacht gelijk spel weg bij Olympus 2 (1414). In een stevige, maar sportieve wed strijd kwam Delta Sport als nog op een achterstand van 40 te staan. Niet aangesla gen vocht Delta Sport goed terug. Vooral via Jaap Co-nse- mulder, die twee a drie verde digers naar zich toe trok, en zo zijn medespelers de gele genheid gaf te scoren- Zelf scoorde hij toch nog vijfmaal. De opgelopen achterstand kwam vooral door de vele verdedigingsfouten die er in het begin in de Delta qport- defensie waren. Delta Sport kwam terug tot 43, waarna de score over en weer ging, tot de ruststand van 87 voor Olympus. In de tweede helft hetzelfde beeld. Tegen het einde was de stand 1412 voor Olympus. Dat er een ge lijk spel werd bereikt duidt alleen op de inzet van Delta Sport. Huub van Dale zorgde tenslotte voor de gelijkmaker: 1414. GSC 1 behaalde een grote overwinning op Walche ren 2: 337. Fortuna 2 uit Bergen op Zoom versloeg Ma rathon uit Vlissingen met 27 11. Stadgenoot Sios deed het even goed door Volharding 1 uit Goes met 1510 de baas te blijven- In de afdeling heren tweede klas behaalde GSC 2 uit Goes de overwinning op EMM uit Middelburg: 1711. Schelde Sport I speelde uit tegen Zee land Sport in Middelburg. Zeeland Sport legde Tonny van Hoorn en Rob Uylenbroek vanaf het eerste moment man dekking op- Het ritme werd zeker in de eerste helft hierdoor goed ver broken. Schelde Sport keek al vlug tegen een achterstand aan van 40. Maar men bleef rustig en zander commentaar ging men door. Via Tonny van Hoorn en Frans Kemping werd het 43- Van 53 werd het 55, waarbij de ruststand 77 werd. Na rust een ander beeld. Zeeland Sport zakte iets terug, en Henk Sehreurs kreeg nu mandekking van Tonny van Hoorn. Toen daar na ook nog de fout gemaakt werd Rob Uylenibr-oek, de vas te bewaker van H. Sehreurs niet in te zetten, was het beke ken. Vier doelpunten achtereen van deze speler zorgden voor een 1510-stand. Zeeland Sport probeerde er nog alles aan te doen, maar het lukte niet meer. Eindstand 1914 voor Schelde Sport. (ADVERTENTIE) 'n Bof: de lekkerste koffiemelk extra voordelig in huis. Mits u vóór 18 november een fles koopt. (Of waarom eigenlijk maar één?) Een ZNZ-produkt (Van onze sportredactie! PHILIPPINE Het wieier- comité Philippine houdt op za terdag 25 november een gent- lemenkoers voor de bestuurs leden van de twee Zeeuwse wielerclubs, de leden van het comité zelf, het bestuur van de supportersvereniging Frans Verstraeten, de leden van de wielerjury en de provinciale sportpers. Het is de bedoeling, dat elke gentlemanoouireur gekoppeld wordt aan een renner. Dit tweetal zal dan een tijdrit van dirie en halve kilometer moe ten afleggen. De grote favcfiet is ongetwijfeld Harry Wisker- ke, die Jan Janssen bereid heeft gevonden met hem sa men een koppel te vormen (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG St.-Aloy- sius I kreeg afgelopen zater dag het sterke Valkenberg- AMVJ op bezoek, dat helaas alleen met Mauri Coltof en Ed van den Berg verscheen. Reg lementair hadden de Zeeuwsch-VIamingen hierodor meteen een 30 voorsprong. Toch wisten de Amsterdam mers beslag te leggen op de volle winst, al heeft de thuis club beslist kansen gehad om tenminste een kostbaar punt aan de ontmoeting over te honden. Wilfried Dumez slaagde er in z'n partij tegen Coltofin, de winst binnen te halen, en Van Waterschoot ha-d tegen dezelf de speler in de derde game iets te weinig geluk. Het werd uiteindelijk een kleine 46 nederlaag. AMVJ promoveert n-u definitief naar de ereklas. Maasbree bedwong Victory '55 met 37. In de wedstrijd No- ad-Scylla 2, vooral belangrijk voor de degradatie laaiden de hartstochten zo hoog op dat bij een 14 stand, wegens een vechtpartij tussen Knikken- berg en Bakker de strijd werd gestaakt. In de overgangsklas A werd Irene 2 ondanks een 100 zege op Wi'bats 4 nog geen kampioen want ook St- Aloysius 2, dat als tweede op de ranglijst staat, won met ruim verschil van Luto 1 (9 1), waarbij alleen Vernimmen een veer liet. De Salamanders 2 behield zijn kans op een Langer verblijf in deze klas, door een 46 zege op Gossi- ma. St.-Aloysius 3 had tegen leider Wibats 3 weinig kans. en werd in eigen huis met 0 10 geklopt. Scylla 4 en TCS deelden de punten terwijl Twenty-One up 2 met 73 VVV klopte. (ADVERTENTIE) O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O O .Of>~ - -SCO„ BOH Goed voor praktische informatie over magazijnstellingen en archiefrekken.Van Bruynzeel.Die heeft daar een solide naam in. Zowel in hout als staal. Wilt u duidelijk aangeven waar het u om gaat: O stalen stellingen O Wilt u uw magazijnspccialist de heer O houten stellingen J. J. Mulder (tel. 01600-50875) O verrijdbare stellingen naar ons toe laten komen om het ruimte- O palletstellingen probleem waar wij mee zitten, met ons op tc O etagebouwstellingen lossen. Alles blijft vrijblijvend natuurlijk. Naam: Plaats:Telefoon: Opsturen naar Bruynzeel Monta Magazijn Systemen bv, Antwoord nummer 68, Zaandam (geen postzegel). Bellen kan ook: 02980- 42200. O O O O O O O O O O O O O O O ÖO O O oo O Walcheren uit twee goede wedstrijden die echter zonder winstpunten bleven, het deze keer tegen het bijzonder tech nische Hellas uit Den Haag het eerste punt binnen ge haald. In een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd, werd de uitblinkster Marjan de Jong- De Meuriehy door de Hellas- dames niet voldoende uitge schakeld. De jonge medespeel sters van Marjan hielpen haar hierbij bijzonder goed. Trainer Ad Takx merkte terecht op dut Hellas tot nu toe qua bal- behandeling de sterkste tegen standster van Walcheren was geweest. Voor Hellas leek het af en toe of Sinterklaas niu al was gearriveerd, want de scheids rechters gajven irn totaal vier penalties aian Hellas, die ook werden benut. De verdediging van Walcheren greep hierbij echt niet te veel aan de nood rem, en bij een van de toege kende penalties kan men ze ker een vraagteken plaatsen. In de eerste helft kwam Wal cheren bij de achterstand 0 3 goed terug naar 33. Het tweedie doelpunt van Marjan de Meuriehy was wel een ju weeltje, met bijna de hele helftverdediigdng „op haar nek" scoorde zij toch- Vlak voor rust toomde Hellas even zijn klasse, en stootte dioor maar de stand 57. Na rust ging Hellas goed door, en na driie minuten was heit reeds 510. Lamgzaaim kwam Wal cheren weer terug. Via Chais- tiaan Andirdessen en Marjan de Jomg-De Meuriehy. Bij de stand 911 voor Hellas vond Walcheren het blijkbaar vol doende, en groeide naar een grote vorm. De verdediging bl-eef goed overeind, en via Marjan en Carrie van der We- ge brak die laatste minuut aan, bij de stand 14—13 voor Hel las. Lea van Eenemaam hield het hoofd koel en benutte de laatste kans voor Walcheren, zodat de eindstand 1515 werd. In de tweede klas lieren-D maakte Walcheren zich na de fraaie zege op Dongen niet waar. In een vrij romme lige wedstrijd, waarbij het grote overwicht van Dongen qua techniek en balbehande ling overheerste, bracht Don gen de overwinning tenslotte naar 1517. Haringman speel de thuis tegen Olympus. Binnen veertig seconden keek Harinigman reeds tegen een 10 achterstand aam- Hierna werd er tot de stand 33 over en weer gescoord. Het laatste doelpunt werd door Rinus Traas gemaakt. Olympus drukte hierna goed door, tot de stand 105. Vlak voor rust scoorde Haringmian niog twee doelpunten, en Olympus eenmaal, 117. Na i-ust verspeelde Harinigman twee goede kansen door het missen van Rinus Traas van twee penalties. Voor Haring- man was het feit dat Piet Tilxoe van Olympus eerst voor twee minuten en vervolgans voor vijf minuten naar de kamt moest, een goede rugge steun. Het haalde de achter stand op tot 9—11. Hierna ble ken zowel Haringman als Olympus even aangeslagen door de scheidsrechters, die blijkbaar een black-out had den- Olympus kon zich niet meer herstellen, zodat Haring- man met nog negentig minu ten te spelen op gelijke voet Kwam via Traas. Even daarna liep Haringman zelfs uit naar 1313. Olympus was nog steeds aangeslagen en miste merna een penalty, waarna Haringman weer scoorde. 15 13. Het laatste doelpunt van Olympus was een formaliteit. Zodat de eindstand onveran derd 1514 voor Haringman werd. Fortuna was zijn verlies regen Haringman van vorige week goed te boven en won van Internos met 1816. Were lh kan nog steeds het goede winstpunt niet halen. Het ver- toor nu van Volt, 1416. In de tweede klas B dames behaal- nen de Zeeuwsche damesploe- '?eu drie van de vier winst- ounten binnen. Olympus be- naalde een gelijkspel bij BBHV, wat zeer verdienstelijk is- Hierdoor houdt Olympus de Kans op de eerste plaats in eigen hand. EMM behaalde de overwinning bij Break Out; 45. Volt en Were Di ver deelden de punten met eeni eindstand van 77. Dongen, moest de punten bij Rapid uit Breda laten, 75.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 15