Schout oppermachtig bij junioren Verlies Watney's MICRO- KORFBAL GESTART Ruime zege combinatie Wouters - Smit LUCTOR KOMT GOED TERUG NA 3-0 ACHTERSTAND Hamelink snelste in Draaibrug ROBUR ZAAMSLAG OP DREEF Animo stort na rust in Faridaen 5e sport VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 ii PIET VONCK EERSTE IN HEIKANT (Van onze volleybalmedewerker) HULST In een faire en goed gespeelde wedstrijd moes ten de dames van Watney's/T hun meerdere erkennen in de bezoekende Mavok-ploeg uit Maastricht. De eerste set was duidelijk voor Watney's/T, hoewel Mavok tegen het einde sterk terugkwam, doch de op gelopen achterstand niet meer goed kon maken, en met 13-5 verloor. Reeds toen was te zien, dat de Mavok-ploeg een goed sluitend geheel vormde, zowel aanvallend als verdedigend. Hoewel het blok af en toe niet voldoende sloot. Door opvoering van het tem po raakte Watney's even de ka- dans kwijt, waardoor er veel technische fouten werden ge maakt, en waarvan Mavok uit stekend profiteerde door met 1715 te winnen. Ook in de derde set bouwde Mavok een voorsprong op die door de thuisploeg ndet meer kon wor den ingehaald, en zodoende een 915 setverlies leed. In de vierde set kwam Watney s/T goed terug en zette alles op alles om tot puntenwinst te ko men. Toen het even rommelde in de Mavok-ploeg, en deze ook aanmerkingen maakte op het voortreffelijke beleid van de scheidsrechter, vergat Wat ney's/T door te drukken, en daarmee de stand gelijk te zet ten. Zodra Mavok het ritme weer had gevonden, maakte deze de set uit met 10-15 en won de wedstrijd met een verdiende 3-1 stand. Uitslagen tweede divisie da mes UVC - VCT 0—3, Sarto - Activia 30, Watney's - Ma vok 13, Rust Roest - Mara thon 30. De stand: Mavok 618, Rust Roest 718, Bek- kersveld 513, Dynamo 511, Sarto 611, Watney's/T 711, Marathon 68, Sic Pugno 5 4, Activia 6—3, UVC 6—3. Derde divisie dames: Wil lem XI VC - Kikker 30. Der de divisie heren F. EVVC/M - Kroon-Asam 30, Schelde Sport - Punch 23. TERNEUZEN In Zeeland js de micro-korfbalcompetitie weer begonnen. Nog niet alle ploegen zijn er mee bezig ge- weest. Slechts een bescheiden programma is afgelopen za terdag afgewerkt m de lage re klassen. Volgende week pas komt het zware geschut in stel ling en zullen alle korfballers voor een maand of vier de veldcompetitie uit hun gedach ten bannen. In de derde klas A kwamen twee oude bekenden elkaar te- gen: Stormvogels II en A.las. Atlas viel wat tegen want we hadden hen toch zeker beide punten toegedacht, ma?r Stormvogels II bevestigde de regel, dat veldcompetitie met met micro te vergelijken is. Het is eigenlijk een sport op zich. Alle gevestigde reputaties in de veldcompetitie kunnen met ge hanteerd worden in de micro. Met enig kunst en vliegwerk hield Stomvogels II de balans in evenwicht op 22. Olympia liet zien ook in de sporthal goed uit de voeten te te kunnen komen. Togo lil werd tegen de eigen korf aan geplakt en kwam er slechts sporadisch uit. Het doelpunten- festijn eindigde voor Olympia bij 09. In de vierde klas gaat Tjoba V waarschijnlijk hoge ogen gooien. Swift VI was niet bij machte om ook maar iets te rug te doen en verloor met 70. Blauw Wit III deed het verdienstelijk. Animo V bood wel enige tegenstand, maar Blauw Wit was toch de betere ploeg en won verdiend met 3—7. WIELRENNEN Gerrit Scheffer uit Hengelo (Gld) heeft zondag in Neede een wieier cross van 18,5 km op zijn naam giebracht. Hij won In een uur en 38 seconden. Tweede werd Hanny Stan- scïmeider uit Enter op 4 minu ten. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Dat Piet Vonck uit Heikant niet alleen maar een topatleet uit Zeeland is, maar ook tot de beste crossers van Nederland behoort, heeft hij gistermiddag in z'jn woonplaats nog eens duidelijk bewezen. Met grote klasse, die het Heikantse fenomeen bezit, sloeg hij vooral in de beginfase alle aanvallen vakkundig af. Niemand was in staat hem bij te benen. Zo kon Piet Vonck in zqn woon plaats voor de eerste keer op het hoogste schavot klimmen. Een eerste plaats, die hjj dubbel en dik verdiende, want aan z(jn meesterschap viel gistermiddag niet te tornen. Deze derde internationale heidecross, georganiseerd door Supportersclub Heikanit Sport, dit in samenwerking met de Hulster Atletiek Vereniging is in alle opzichten een groot succes geworden. Niet alléén de duizend deelnemers, ver deeld over de verschillende categorieën, ook hert aantal toe schouwers was groot. Dit ondanks het koude weer toch wel een bewijs dat de atletieksport in Zeeuwsch- Vlaanderen wei een vaste voet begint te krijgen. In alle cate gorieën was er een felle strijd, zodat de toeschouwers zeker het nodige spektakel te zien kregen. Dat kwam vooral naar vo ren by de categorie senioren, die in totaal 8000 meter moes ten afleggen. De twee zeer sterke Belgen, Wouters en Blommaert hadden een vlugge start en zij voerden de eerste 500 meter het volledige deel nemersveld aan. Piet Vonek zat bij de start even klem tussen de in totaal honderd vertrekkers maar kwam al gauw naar voren. Na een van de vijf ronden te heb ben afgelegd, had Vonck in middels aansluiting gekregen bij de twee koplopers, die er een hoog tempo op na hielden. Johan Kijnen, momenteel zeer sterk lopend was na een gewel dige rush opgeklommen naar de vierde plaats om na twee ronden bij het drietal aanslui ting te krijgen. De winnaar van de eerste heidecross, de Belg Allonsius, niet meer tot de jongste beho rend, maai- toch nog genoeg ta lent was in twee ronden een tiental plaatsen naar voren ge komen. Hij zou later nog en kele sprongen maken, maar een ereplaats zat er voor hem niet meer in. Ook Dirk de Bruin van AVR uit Rotterdam kwam langzaam maar zeker opzetten, maar de koplopers hadden al een voorsprong van ruim hon derd meter. Het deelnemers veld lag volledig uit elkaar, zo dat het al gauw duidelijk werd dat de strijd tussen de vier lei ders zou gaan. Was het daar een felle strijd, de bekende amateur-wielrenner Wim West dorp was hier de grote attrac tie. Met nog twee ronden te lopen, demarreerde Vonck en alleen Blommaert kon in zijn spoor blijven. Wouters en Kijnen haalden er alles uit om opnieuw aan sluiting bij de leiders te krij gen. Vonck steeds op kop gaf geen krimp meer en schudde voorgoed het tweetal van zich af. Bij het ingaan van de laat ste ronde demarreerde Vonck opnieuw en ook Blommaert moest lossen. De Belg pro beerde het nog even, maar Vonck liep steeds verder van -hem weg. Zo ver dat zijn voor sprong aan de finish ruim 200 meter bedroeg. Ook bij de a-junioren was het volledig een plaatselijke aangelegenheid. Jo Schout kwam en won. En ook hier was niemand in staat om Schout ook maar te volgen. Direkt na de start nam hij de leiding om na 500 meter al een tiental meters voorsprong te tellen. H. van Duyse van de Belgische club het Waesland uit Sint- Niklaas kwam geweldig opzet ten om halfweg koers met Schout aansluiting te krijgen. Deze duldde echter niemand en vergrootte zijn snelheid. Het gat tussen de twee werd steeds groter en aan de finish bedroeg dat zestig meter, Jo Schout was ook hier dui delijk de beste. Uitslagen senioren: 1 P. Vonck (RKHAV), 2 F. Blom maert (AC Boom), 3 J. Kij nen, 4 F. Wouters (AC Boom), 5 H. Zijtveld (AV '23), 6 F. van Rooy (Lommei), 7 J. Schae- per (AV '23), 8 D. de Bruin (AVR Rotterdam), 9 L. Rot- tiers (AC Lebbeke), 10 A. van Kesteren (AV Fortuna), 11 C. van Daele (AV '56). Jongens a: 1 J. Schout (Hulst), 2 H. van Duyse (AC Waes land), 3 W. van de Meer (PAC Rotterdam), 4 R. Riley (AVR Rotterdam), 5 T. J. v. d. Hulst (HaHe). Meisjes as 1 M. Steels (Es- senbeek), 2 U. Laus (Essen- beek), 3 R. van Wingerden (AVR Rotterdam), 4 L. van Dorsselaer (RKHAV). Jongens b: 1 R. Snoep (AVR), 2 D. Eylenbosch (Halle), 3 Th. van Landeghem (Waesland), 4 P. Swalus (Halle), 5 P. Moel- ker (Scheldesport Terneuzen). Meisjes c: 1 K. de Nijs (Schel desport Terneuzen), 2 E. Fier- re (AVR), 3 C. Verhoeven (Stabroek), 4 B. de Nijs (Scheldesport), 5 A. de Bie (Scheldsport). 0 Piet Vonck op weg naar zijn eerste zege. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG De Zeeuw Guido Paridaen kwam in het afgelopen weekeinde weer tot goede prestaties in de Belgi sche crosses. Zaterdag finish te hij in Meulenbeeke, waar profs en amateurs aan het ver trek kwamen als vijfde, uit een veld van 38 deelnemers. De Belgische beroepsrenner Giel van Hassevelde werd eer ste voor zijn landgenoten Des- ruelles, Baele en Talloen. Zondag in Reuselede werd Paridaen opnieuw vijfde. Van de 46 vertrekkers was de Belg Mahieu de snelste. 0 Het karwei zit erop: Winnaar Piet Vonck kan tevreden het trainingsjack aantrekken. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De vierde nacht van Scheldegouwen, die zaterdagavond om half negen van start ging in Middelburg is evenals vorig jaar gewonnen door de equipe A. Wouters-L. Smit. Van de 83 deelnemende wagens werden er 72 geklas seerd. Een vrij hoog percentage, als men bedenkt dat deze nach telijke oriëntatierit een lengte had van 171 kilometer. Er wa ren 44 juiste controleposten, 26 op het eerste en 18 op het tweede traject. Tevens waren er een aantal zogenaamde fou tieve controleposten om dege nen op' te vangen, die de juiste koers waren kwijtgeraakt. De „Wegenwacht" was op de 'route met twee wagens pre- (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuw se korfbalcompetitie was het de laatste dag op het veld voor de winter. Niettemin werden er nog enkele belangrijke wed strijden gespeeld, die voor de belangrijke plaatsen op de ranglijst van invloed konden zijn. Zo moest Luctor naar Sou burg om het gevreesde Animo III te bekampen. Het is jam mer, dat deze ploeg niet altijd even sterk aan kan treden, an ders was er zeker een betere klassering voor weggelegd. De resultaten tegen de sterkere ploegen spreken voor zichzelf: 33 tegen All Ready, 91 te gen B.K.C., uitslagen die ook Luctor waarschuwden. De Souburgers begonnen goed. Luctor werd onder druk gezet, waar de Terneuzenaren moeilijk uitkwamen. Toen het eindelijk wat beter ging, keek men wel tegen een 3—0 achter stand aan. De rust brak aan met 31. Na rust ging het niet meer zo goed bij Animo, zodat Luc tor terug kon komen. Tot vijf minuten voor tijd hield Animo nog een 33 stand, maar toen moest men toch zwichten, zodat Luctor toch nog de winst mee nam en de achterstand op Al] Ready niet groter werd. De stand: All Ready I 815, Luctor I 8—13, Atlas I 7—8, Olympia I 78, Volharding I 7—7, Animo III 8—7, B.K.C. I 86, Togo II 8'3, Blauw Wit II 7—1. In de eerste klas zag Ondo de wedstrijd tegen Seolto afgelast, maar toch was het een slechte dag voor de rode lantaarndra gers. Animo II, dat twee pun ten meer had, slaagde erin om in Kloetinge het wat tegenval lende Blauw Wit te verrassen. Animo was veel feller en be schikte deze middag over een uitstekend schot, dat de 4-8- zege rechtvaardigde. Voor Ondo ziet het er bijzonder slecht uit. Stormvogels verrast tot nu toe weer bijzonder aangenaam. Hielden velen deze ploeg dit seizoen voor een potentieel de gradant, niets is minder waar. Ook nu weer was men gelijk waardig aan Swift III, dat veel sterker werd geacht. Het werd dan ook een 55 gelijkspel. Stand: Tjoba II 914, Zuid westers I 813, Seolto I 8-12, Swift III 10—10, Togo I 8—8, Stormvogels I 98, Animo II 96, Blauw iWt I 9—5, Ondo I 8—2. In de derde klas A was slechts één wedstrijd vastgesteld. Kop loper Noad I moest tegen het op één na laatst geplaatste At las II. Het werd een zege, die aan duidelijkheid niets te wen sen overliet. Atlas II wist uit eindelijk wel de eer te redden, maar moest toelaten, dat Noad met 1—15 haar superioriteit de monstreerde. Enkel Zuidwesters II kan hier de leiders nog enigszins volgen. Stand: Noad I 816, Zuid westers II 812, Tjoba III 78, Animo IV 8—8, Stormvogels II 6—8, Seolto II 6—4, Atlas n 8—2, Swift IV 7—0. In de derde klas B was het enkel de derby tussen Luctor II en Zaamslag die doorgang vond. De Zaamslagse ploeg had nog veel moeite met de Ter- neuzense reserves, die tot de rust de balans met 33 in evenwicht hielden. Na rust wis ten ze geen doelpunten te ma ken, terwijl Zaamslag er nog twee in de korf deponeerde. Stand: Top I 612, Zaamslag I 812, Volharding II 710, Tjoba IV 7—8, Olympia II 7—4, Noad II 7—4, All Ready II 6—3, Luctor II 83. sent, om bij te springen als het nodig was, en dit bleek meer dere keren het geval te zijn. De mannen van de WW hebben dan ook weer een belangrijke bijdrage geleverd om deze nacht van Scheldegouwen tot een groot succes te maken. Het eerste traject voerde over een gedeelte van Walcheren, waar in het Domburgse Bos lampen waren opgehangen om het nie al te moeilijk te maken voor de deelnemers. Van Walcheren ging het over de daim naar Noord-Beveland, Vervolgens naar Goes, waar om twaalf uur het neutralisatiepunt bij de AF fabriek werd bereikt. Daar werd men van broodjes, koffie en soep voorzien, zodat men on danks het niet zo gunstige weer met goede zin aan het tweede traject kon beginnen. Dit voer de vanuit Goes door de Zak van Zuid-Beveland, via Arne- muiden terug naar Middelburg, waar om vijf minuten over zes 's morgens de rit sloot. Speaker bij dit auto-evenement was de wielercommentator Wim Hen driks, die bij de start onder andere mentale injecties aan d' deelnemers gaf. Gistermiddag reikte voorzitter D. Roelse van Scheldegouwen in hotel De Brasserie in Middelburg de prijzen uit. Uitslag: 1. A. Wouters-L. Smit, 276 strafpunten; 2. A. Deegens- mevr. Deegens 311; 3. L. de Nooyer-mevr. de Nooyer, 380; 4. C. Bode-mej. Bom, 395; 5. M. Baert-P. Poelman, 442; 6. H. Tuinman-mevr. Tuinman, 463; 7. H. Ridderhof-mej. Rid derhof, 569; 8. J. van Heyfte- A. van Heyfte, 590; 9. D. Sinke- H. Minnaar, 590; 10. C. Boo- gaard-mevr. Boogaard, 628: II. D. Sandijck-J. v. Nieuwenhuy- ze, 694; 12. H. Kupers, 696; 13. A. Hollestelle-mevr. Hollestelle 706; 14. D. van Keulen-P. van Keulen, 712; 15. C. Klooster- man-N. de Regt, 712. (Van onze sportredactie) DRAAIBRUG Niet specialist Willy de Feber, maar Sjaak Hamelink uit Terneuzen heeft zaterdagavond bij de amateurs de rollenwedstrijden in Draai brug, die meetellen voor het wintérklassement van de wie lervereniging Zeeuwscli-Vlaan- deren, op zijn naam geschreven. De Temeuzense coureur had voor de tweemaal vijfhonderd meter een tijd nodig van 44.1 seconden. Steef van Harn, die wel de snelste tijd maakte over vijf honderd meter (21,3), kwam in zijn andere reeks tweetiende te kort om Hamelink van de eerste plaats af te houden. Van Ham eindigde nu als tweede met 44,2 seconden. De West- Zeeuwsch-Vlaamse cross-spe cialist Guido Paridaen bezette de derde plaats met 44,6 Willy de Feber eindigde als'vijfde, hij moest de door Flamdria bena derde Tonny Stroosnijder nog voor laten gaan. De andere uitslagen: Nieu welingen: 1. Bennox Scheera (Middelburg) 45,3 sec., 2. Ton Veerman (Terneuzen) 47,7, 3. Bert Begheijn (Terneuzen) 49,4. Adspiranten: 1. Adrie Schaalje (Axel) 46 sec., 2. Hans Doorns (Terneuzen) 47,1 sec., 3. Alfred Verschueren (Axel) 48,7 sec. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Robur lijkt op de goede weg in de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB, afdeling Zee land. Robur won in Aardenburg met 13. Patrijzen hield RIA gemakkelijk van zich af (3I) en Philippine ging Jong Ambon voorbij door een 10-zegc op Hoofdplaat. Jong AmbonLuc tor werd afgelast. AARDENBURG—ROBUR Een in het veld gelijkwaardig Aardenburg zag geen kans de geboden kansen te benutten. Iets waar Robur veel minder moeite mee had en dan ook ver diend won. Met de rust was de score al opgelopen tot 02. Scholten en Loos hadden daar voor gezorgd. Na rust kwam Aardenburg flink opzetten en toen ook kwamen de Zeeuwsch- Vlamingen op 12 door De Crook. Het opdringen van de thuisclub werd fataal, want Krekelberg maakte goed ge bruik van de* ruimte en besliste de strijd (13). PHILIPPINE—HOOFDPLAAT Een stevige partij voetbal, die de beste ploeg toch heeft gewonnen, al kwam daar wel wat geluk bij kijken. De thuis club was wat meer in de aan val. Het beslissende doelpunt viel pas enkele minuten voor tijd door Begijn (10). PATRIJZEN—RIA De thuisclub speelde een goede wedstrijd en had de handen vol aan RIA, dat zich goed weerde. Traas zette Patrijzen op 10, maar door De Meijer werd het 11. Verbart kopte nog in de zelfde minuut de gastheren weer op voorsprong (21). Na rust was RIA iets beter, maar moest de wedstrijd in de laat ste minuut definitief uit handen geven, toen Pompernolle er 31 van maakte. De stand: Philippine 1015, Jong Ambon 813, Schoondij- ke 911, IJzendijke 98, Luc tor 89, Patrijzen 99, RIA 98, Graauw 97, Hoofdplaat 107, Walcheren 86, Aarden burg 96, Robur 96. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompeti tie van de KNVB, afdeling een knappe prestatie door We- Zeeland kwam Zaamslag tot meldinge op eigen veld een 03 nederlaag toe te brengen. Sluis nam afstand door de 14 zege in s'-Heer Arends- kerke en Meeuwen 2 snoepte Nieuwdorp een punt af (11). Heinkenszand - Nieuwland, Veere - Colijnsplaatse Boys en Waarde - Arnemuiden 2 wer den afgelast. SLAG Nadat Wemeldinge de eerste tijd nog wel aardig kon bijhouden, nam Zaamslag toch meer en meer het heft in handen en speelde zo'n goede wedstrijd, dat er geen pro blemen waren. Wemeldinge werd naar een verdiende en fegelmatige zege gespeeld. Bakker en Zegers maakten er voor de rust al 02 van en door Bert Timmers werd het een kwartier voor tijd nog 0—3. 'S-HEER SLUIS - WEMELDINGE ZAAM- ploeg in ARENDSKERKE— Sluis was de betere 's-Heer Arendskerke. Met snelle en doeltreffende uitvallen werd de thuisclub in bedwang gehouden, wat voor de rust al een 02 voorsprong opleverde door Smits. Verburg kon even na rust die achter stand wel terugbrengen tot 12, maar toen de thuisclub wilde doordrukken, werd de snelle Sluis-aanval weer in werking gesteld en door Smits en Lensen kwam een 14 uit slag tot stand. MEEUWEN 2 NIEUWDORP Voor rust was nog de beste helft. Nadat Joosse voor 01 had gezorgd, werd het net voor rust door Flipse 11, Meeuwen probeerde na rust niet meer te voetballen, maar bepaalde zich uitsluitend tot verdedigen, wat een enorm Nieuwdorp-over- wicht tot gevolg had, maar geen doelpunten. De stand: Nieuwland 1016, üaamslag 1114, Nieuwdorp 1214, Heinkenszand 1013, Wemeldinge 11—13, Arnemui- de 2 1112, Colijnspl. Boys 10—11, Veere 11—11, WIK 1211, Sluis 1211, 's-Heer Arendskerke 128, Waarde 107, Meeuwen 2 123,

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 11