BESTOR WIST VAN SLORDIG HEID Woningbouw in Hulsterse binnenstad Achtervolgers blijven in spoor leider CAPPENDIJK CENTRAAL IN RAAD HONTENISSE Gezins verzorgster wacht ai jaar op salaris Hontenisse steekt schoorvoetend geld in de Vogel mskth BEMIJFSVOLLEYBAL PONTI AC horloges, fij'ne horloges. stad streek mediae. Pleidooi voor goed milieubeheer Hulst CARNAVAL N.-NAMEN Werkgroep kart- chirurgie in Eindhoven Westdorpe NIEITW-NAMEN j Verenigingen bieden petitie aan Beroemd om kwaliteit, garantie en service. Pontiac tijd - juiste tijd. JUBILEUM PROGRAMMA CAMERE VAN RHETORICA Vrijdag 10 november 1972 (Vervolg van pagina 1) Het bestuurslid: „Het is een jammerlijke zaak, dat ze indertijd mijn diensten niet nodig had den. Iedereen leefde in die tijd nog in zijn eigen gemeentelijke apparaat Hoewel het bestuur ge attendeerd zou zijn op de slordigheid, waarmee de administratie werd gevoerd en er geen maat regelen werden genomen, vindt het betrokken be stuurslid niet dat er ge sproken kan worden van een wanbeleid. „Ik mag echt niet zeggen, dat het bestuur incapabel was. Je kunt die mensen moeilijk aansprakelijk stel len. Ze hadden wel de ver antwoordelijkheid voor het beleid, maar van admini stratieve zaken wisten ze erg weinig af. Op dat punt was iedereen een leek." Volgens de woordvoerder heeft indertijd niemand het besluit durven nemen om de betrokken administrateur op zij te zetten. Zelfs niet, nadat bekend was, hoe zijn opvattin gen met betrekking tot de ad ministratie waren. „Persoonlijk ben ik destijds voorstander geweest om heel die administratie goed aan te pakken. Ik heb er genoeg voor gewaarschuwd. Nu zitten we met de brokken". Saillant ge geven is, dat het voormalige bestuur voor een belangrijk deel uit ambtenaren van de gemeenten Hontenisse en Vo gelwaarde bestond en dat de meeste zaken blijkens het betoog van een van de be stuursleden in een soort com petitie-verband werden af gewikkeld op de gemeentehui zen van beide gemeenten. Het bestuurslid tot slot over de gewraakte administrateur: „Deze man was een slordig persoon van instelling. Men heeft dat gewoon niet willen accepteren. De meeste be stuursleden wilden hem de verdiensten van dat bijbaantje niet uit handen nemen". De administrateur op zijn beiirt wast zijn handen in on schuld: „Het bestuur is ver antwoordelijk en ik ben nooit in dat bestuur opgenomen ge weest". (ADVERTENTIE) geeft een koel en opgelucht gevoel Bij apotheker en drogist (Van onze correspondent) AXEL Tijdens een lezing, die gisteravond in De Halle te Axel werd gehouden, heeft mevrouw Kannegieter een vu rig pleidooi gehouden voor een goed milieubeheer. „Een zeer goede wetgeving voor milieu beheer is een eerste vereiste", zei ze. „We kunnen er trots op zijn, diat Nederland in deze wetgeving een vooraanstaande plaats inneemt, doch het is jammer, dat deze niet interna tionaal is. Gezien het feit, dat andere landen deze strenge re gels niet overnemen krijgt men van de buurlanden ver vuiling op eigen erf". Zij hoopte dan ook dat spoedig een internationale wetgeving op milieubeheer zal worden ingevoerd. VOGELWAARDE Waar zijn de achterstallige salaris sen gebleven en de nooit af gedragen. maar wei betaalde pensioenpremies? Dit vragen zich sinds 1970 de acht ge zinsverzorgsters af, die tot dan toe in dienst waren ge weest van de stichting maat schappelijk werk in Honte nisse en Vogelwaarde, maar wegens liquidatie ontslag moesten nemen. In januari hebben de meeste van hen een brief ontvangen, waarin werd meegedeeld, dat ze het geld, waarop ze recht hadden, spoedig zou worden uitbe taald. Er werden zelfs con crete bedragen genoemd. Ma-ar ik zit er nou nog steeds op te wachten", aldus een van de gedupeerde ge zinsverzorgsters, die haar naam niet wil noemen, om dat twee van haar familiele den nog steeds in de gezins zorg werkzaam zijn. „Die zouden daarvan alleen maar last kunnen ondervinden", motiveert ze. Ze vertelt, dat het er ad- ministratief bij de stichting maatschappelijk werk in Hontenisse en Vogelwaarde altijd wat vreemd toe is ge gaan Soms kreeg je je sala ris pas halverwege de maand. Nou was dat voor mij niet zo'n ramp, want ik werkte niet voor mezelf. Maar voor de collega's, die alleen woonden was dat vaak wel een probleem. Meestal moest je tekenen als je je salaris kreeg. Alleen als je het bij de administrateur ging halen was het ineens niet nodig. Ergens klopt dat niet, want op die manier zou je toch twee keer aanspraak kunnen maken op je sala ris' De achterstand in de sala rissen van de acht gezinsver zorgsters is volgens het re laas van een van hen ont staan, doordat er steeds min der werd betaald dan waarop ze recht hadden. De loon- strookjes waren wel in over eenstemming met het werke lijk betaalde bedrag, maar toen een van de betrokken werkneemsters het NKV eens op het spoor zette, bleek dat regelmatig te wei nig werd uitbetaald. „Ik ver keerde ook in de veronder stelling dat er voor ons een ongevallen verzekering was afgesloten. Dat werd tenmin ste verteld. Ik zit nu nog op een uitkering v-an 59 gulden e wachten. Ik zal het geld wel nooit meer krijgen, want toen ik aanspraak maakte op schadevergoeding bleek de premie nooit betaald te zijn. Beslist: het is daar altijd erg vreemd gegaan". Al sinds 1970 proberen ge dupeerde gezinsverzorgsters recht te krijgen, maar dat blijkt geen gemakkelijke zaak. Op de eerste plaats blijkt het accountantsonder zoek zodanig gecompliceerd, dat de uitslag nog steeds niet bekend is. Daar komt bij, dat de meeste leden van het voormalige bestuur niet erg spraakzaam zijn.„Dat kan ik begrijpen" aldus het betoog van de gedupeerden, „ver schillende van die bestuurs leden hebben nu goede func ties bil de gemeente". Voor de gezinsverzorgsters die hun salarisstrookjes als bewijs hebben bewaard be staat er misschien nog een kans op het verkrijgen van recht Degenen, die dat niet hebben gedaan hoeven ver moedelijk niet op een uitke ring achteraf te rekenen, zo vermoedt een van hen. 0 De afbraak bij de Dubbele Poort in juli 19Ï2. (Van een onzer verslaggevers) HULST „II beschouw dat bouwen in de binnenstad als een experimentje. Hoe de ouderen er over denken weten we toch wei, maar het gaat er nu om, hoe de jongeren denken over wonen in de binnenstad. Voor de ouderen is dat geen probleem." Dit zegt secretaris J. van Denderen van de Hulstereche Woningbouwvereniging. Deze woningbouwvereniging staat aan de vooravond van een he le reeks van activiteiten. In Hulst worden momenteel drukke voorbereidingen ge troffen voor de bouw van een groot aantal woningen en in de binnenstad is daarmee al een begin gemaakt. In het Gil denkwartier komen 39 bejaar denwoningen met een huur prijs van 160 gulden. Komend voorjaar hoopt men te kunnen beginnen met de bouw van 58 woningwetwoningen, waarvoor de huurprijs voorlopig is ge raamd op 260 gulden. (Van onze correspondent). NIEUW-NAMEN De stichting Carnaval Nieuw-Na- men heeft er reeds drie verga deringen opzitten voor het be spreken van het komende car navalsfeest. Er is dit jaar tij dig gestart, omdat men het carnavalsgebeuren ditmaal wat groter wil opzetten. Zaterdag elf november wordt er gestart met een car navalsbal met medewerking van de Stone Stars. Deze avond zal de nieuwe raad van elf worden voorgesteld, en ui teraard de nieuwe prins carna val. De leden van de stichting zullen op korte termijn contact opnemen met diverse mensen om eens na te gaan of er per buurt interesse is voor een carnavalswagen. Er zal ook worden getracht in samenwer king met diverse verenigingen op het einde van het jaar een groots opgezet bal te organise ren, waarbij dan enkele be kende artiesten zullen optreden gecombineerd met een optre den van de Boerenkapel. De prinsenwagen zal dit maal de grote trekpleister worden van de carnavalsop tocht Daartoe zal tijdig con tact worden opgenomen met een aantal „vakmensen" in Nieuw-Nemen. die reeds hun steun hebben toegezegd. De heer Van Denderen zegt er niet zo bang voor te zijn, dat ook de Hulstensche Wo ningbouwvereniging met een aantal leegstaande huizen komt te zitten, zoals dat elders het geval is. De bejaardenwo ningen in de binnenstad zullen in ieder geval niet lang leeg blijven staan. „We hebben honderd aanvragen voor ne gendertig huizen", aldus zijn relaas ,,Ik ben niet zo huiverig voor die leegstand. Het is maar hoe je je zaken aanpakt. Als je de problemen van an dere verenigingen hoort, dan vraag je je wel af hoe het hier in de toekomst zal zijn, maar op dat moment is er nog niets aan de hand." „Er bestaat een grote be langstelling om in Hulst te wonen. Ik schrijf dat voor een belangrijk deel toe aan de aanwezigheid van veel werk voor getrouwde vrouwen", al dus de heer Van Denderen. „We kunnen hier in Hulst ei genlijk bouwen wat we wil len, maar we moeten er goed op letten geen leegstand te krijgen. Ik had gehoopt, dat we in de Dullaertpolder wat woningen hadden kunnen overhouden, maar ook die zijn nu allemaal uitgegeven." Volgens de verwachtingen zullen de huren van nieuw te bouwen woningen de komende maanden nog fori stijgen on der invloed van de stijging van materiaalprijzen en lonen. Er is niet aan te ontkomen, dat de huurprijzen voor de woningen in de binnenstad on der de 260 gulden wonden ge raamd. De heer Van Denderen ziet het niet als een taak van de woningbouwvereniging om erg veel keuzemogelijkheden te scheppen voor mensen, die dan wel iets meer voor een woningwetwoning van zo'n vereniging willen betalen. „De woningbouwverenigin gen hebben een aanvullende taak. Ze zijn een verlengstuk van de overheid en ze zijn bedoeld voor de man met de kleine beurs. Daar moeten we woningen voor bouwen." De vooruitzichten voor de vereni ging zijn goed. Bij Moerschans is een uitbreidingsplan gepro jecteerd voor 1000 woningen. Voor de eerste 250 wordt de grond bouwrijp gemaakt en de belangstelling daarvoor blijkt erg groot. EINDHOVEN (ANP) Het bestuur van het Eindhovense oinnenziekenhuis heeft een werkgroep in het leven geroe pen die het hartchirurgisch centrum in Eindhoven gaat voorbereiden. Dr. G. M. J. Veldkamp ii aangewezen als voorzitter. De werkgroep ver gadert zaterdag voor het eerst Schieting In café W. Blommaert te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip waaraan 60 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen F. Herrewegh uit Koewacht was zeer succesvol. Hij slaagde er in een hoogvogel en een zijvo gel af te schieten. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: De hoogvogel werd ge schoten door F. Herrewegh te Koewacht, de eerste zij vogel door A. de Maayer uit Kloos- terzande, de tweede zijvogel ging naar G. Mangnus uit Bosehkapelle. De meeste klei ne vogels, 5 stuks, werden ge schoten door A. Mattheijssen uit Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor F. van Swaal te Hulst, de eerste zij vogel voor F. Herre wegh te Koewacht, de tweede zij vogel ging naar W. Blom maert te Hulst. De meeste kleine vogels, 6 stuks, werden geschoten door J. Paelinck te Heikant. Zaterdag wordt de volgende schieting gehouden. De schieting begint om drie uur. Prinsenbal Zaterdag houdt het carnavalsoomdté De Koeters te Westdorpe in ge bouw Concordia het jaarlijkse prinsenbal. Tijdens deze dans avond zal prins Graafian de Tweede zich aan het publiek voorstellen. Muzikale mede werking wordt verleend door het orkest The Williams en de plaatselijke boerenkapel. Ook zal op deze avond de trekking van de loterij plaats hebben. Flamingo's Het majoret- tenkorps The Flamingo's te Westdorpe houdt een verloting waarvan de opbrengst bestemd is voor de aanschaf van nieu we uniformen. Voor dit doel zullen ook andere activiteiten op touw worden gezet. De Westdorpse majoretten genie ten een grote populariteit bij de bevolking. Topbiljart Er hebben zich reeds 17 leden aangemeld voor de in Westdorpe opgerichte topbiljartvereniging. Het ligt in de bedoeling dat de club zal deelnemen aan de Zeeuwsch-Vlaamse competitie. De heer M. van Lent werd met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Hij zal te vens als wedstrijdleider optre den. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeenteraad van Hontenisse heeft zich wat huiverig getoond om gezien de grote tekorten nog veel geld in het recreatieterrein „De Vogel" te steken. De opvatting, dat als er helemaal niets meer gebeurt het terrein beter gesloten kan worden, heeft het gewonnen van deze terug houdendheid. Besloten is het recreatieter rein uit te breiden met een midgetgolfbaan en ook voor zieningen te treffen om staca ravans toe te laten. Voordat men het daarover eens was, zijn er eerst nogal wat woor den gevallen. Eerst kwam een voorstel van b- en w. aan de orde om een midgetgolfbaan aan te leggen, die zich dan zelf wel zou moeten bedrui pen. De heer Perdaen was een van de raadsleden, die in zijn maag zat met de grote finan ciële tekorten, maar toch niet stil wilde blijven zitten. Hij vond dat de baan er inderdaad moest komen. Diezelfde mening was de heer Schelfhout toegedaan: .We hebben a gezegd en moe ten nu ook b zeggen" De heer Rademakers pleitte er voor om steun te zoeken bij omliggen de gemeenten, omdat het re creatieterrein evenals de ver- liesmakende haven van Wals oorden „regionale voorzienin gen zijn"- Dezelfde discussie herhaalde zich toen beslist moest worden over de vraag of er al dan geen terrein voor sta-caravans bij moest komen. Enige reser ves bestonden er ten aanzien van de te vragen huurprijzen en de verwachte belangstel ling. De heer Chllot wees erop dat er voor de camping nog niet eens voldoende belang stelling bestaat. De heer Roe- tus vond. dat al te vaak is oewezen. dat de toekomstver wachtingen van b en w vaak niet overeenkomen met de werkelijkheid. Daarom wilde hij geen cent meer in „de Vogel" steken. De heer Mangnus was van mening, dat het voornamelijk buitenstaanders zijn die profi teren van -de investeringen in de Vogel en dat met name aan de eenten die er im het cara van-terrein worden gestoken, maar weinig mensen uit de eigen gemeente iets hebben. Het voorstel tot uitbreiding werd aangenomen. (Van onze correspondent) dere verloop. KPJ 2 was verwacht niet opgewassen te gen Voorwaarts 2 en verloor kansloos met 30. HULST Lybeert-Verstaeten boekte in de heren eerste klasse van het bedrijfsvolleybal afdeling Hulst twee nieuwe overwin ningen en bleef daardoor in het spoor van leider PMC 1 dat zelf vrij was. Ook Clitex Sport 1 liet de afstand met PMC 1 niet groter worden, na twee nederlagen smaakten de Clingenaren tegen Ambulo 2 opnieuw het zoet der overwinning. Met uitzondering van Bol Sport lijkt er voor de overige teams voorlopig geen vooraanstaande rol weggelegd. Ambulo 1 heeft zich tegen Lybeert-Verstraeten kranig verdedigd maar kon een nieu we nederlaag niet vermijden. De wedstrijd eindigde met een 21 zege voor het team uit Kapeliebrug. De setstanden waren 16—14 159 815. Bol Sport tegen Voorwaarts werd een van bedde zijden geen beste wedstrijd. De toe schouwers bleven verstoken van goed volleybal. Er was wel volop spanning. Na twee sets luidde de stand 11 en het was tenslotte dan toch zo als verwacht: Bol Sport beslis te de wedstrijd met 21 in zijn voordeel. De setstanden waren 159, 1315, 1512, Tegen Watneys leek Lybeert Verstnaeten na de eerste set een gemakkelijke avond tege moet te gaan, maar Watneys kan zich tijdig herpakken. Lybeert won uiteindelijk met 21 maar het heeft de punten zeker niet cadeau gekregen, gezien de setstanden 155, 1513, 1115. Voor Clitex Sport 1 waren er tegen Ambu lo 2 weinig problemen wegge legd. Het Clingse team keende met een 13 zege terug naar huis. CVC behaalde twee kost bare winstpunten, het versloeg KPJ 1 vrij gemakkelijk met 3—0. TWEEDE KLASSE Hier verliepen alle wedstrij den zonder veel spanning. PMC 3 speelde geen onaardige wedstrijd tegen koploper WC maar kon een 13 nederlaag toch niet vermijden. GVC toonde zich duidelijk de bete re van PVH wat hen een 31 zege opleverde, Ambulo 3 werd volledig gedomineerd door Jansenius dat zonder moeite met 40 aan -de winnende hand bleef. De verdiende 13 overwinning van ClitexSport 2 op Racing Daf betekende voor de Clingenaren de eerste winstpunten in deze oompeti tie. Misschien kan deze over winning voor hen een stimu lans betekenen voor het ver- (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Alle verenigingen van Nieuw-Na- men hebben in een gezamen lijke vergadering de wensen die ze op alle mogelijke ter reinen hebben, eens op een rijtje gezet. Het resultaat daarvan wordt vandaag in de vorm van een petitie aan het gemeentebe stuur van Hulst aangeboden. In afwachting daarvan heeft men over de inhoud nog geen nadere mededelingen willen doen, omdat men dit tegenover het gemeentebestuur niet cor rect acht. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Minstens even uitputtend als in de vorige raadsvergadering heeft de Hontenisser raad ook ditmaal gedis cussieerd over de vraag of de heer Cappendijk in Kloosterzande al dan niet in aanmerking komt voor schadevergoeding, omdat hij als gevolg van de verwezenlijking van een uitbreidingsplan rond zijn woning aan privacy moet inboeten. B. en w. waren ook vorige keer van mening, dat Cappen dijk daarvoor niet in aanmer king kwam. Bovendien had hij, zo deelde de burgemeester mee. te laat gereclameerd. De heer Mangnus wees er op, dat deze man niet eerder had kun nen reageren, omdat hij een brief van de gemeente over deze kwestie nooit had ont vangen. Inmiddels heeft de heer Mangnus aangetoond, dat de betrokken brief en ook de brieven voor andere betrokke nen van uit het gemeentehuis waarschijnlijk nooit znjn ver stuurd. Op grond daarvan was de raad van mening, dat het ver zoek alsnog in behandeling ge nomen moest worden. B. en w. beschouwden het ais een afge handelde zaak. Er werd vorige De wijzerplaat en de vormkast geven dit horloge een eigen gezicht. Chroom.132,-.Doublé 136,-. Pontiac Jumping. Chronograaf met seconde- en minuut-teller en tachymeter. Chroom 225,-. De stalen Pontiac. Sterk horloge voor stoere mannenarmen. 99,-. Met datum 109,-. keer gestemd. De stemmen staakten en zodoende kwam deze zaak ook in de raad van woensdagavond weer ter spra ke. De heer Perdaen vroeg het voorstel terug te nemen om de heer Cappendijk alsnog in de gelegenheid te stellen in con tact te treden met b. en w. De heer Mangnus bleek van me ning, dat het verkrijgen van recht in dit land toch al duur is en pleitte op grond daarvan eveneens voor behandeling van het verzoek. „Het college is nu zelfs niet eens bereid om naar de argu menten van Cappendijk te luisteren", aldus Mangnus. Het antwoord van voorzitter So- mers: „Ik vind het wel leuk, dat u hier aan een stuk volks- demagogie doet, maar u zit er goed naast". Ook de heer Col- lot verzocht het voorstel terug te nemen. Hij was van me ning, dat de zaak slecht was voorbereid door b. en w. en merkte op behoefte te hebben aan meer informatie. De heer Schelfhout daaren tegen was van mening, dat de raad vertrouwen moest hebben in b. en w. en steunde daarom het standpunt van het college. Burgemeester Somers voegde later aan zijn betoog toe, van mening te zijn dat de oorzaak van de kortsluiting niet bij b. en w. lag, maar bij de heer Cappendijk, omdat die onge bruikelijke wegen bewandeld zou hebben. De heer Collot tot slot: „We moeten hier als raadslid uit spraak doen over een zaak, waarvan we te weinig weten". College en raad hielden voet bij stuk en daaruit vloeide de noodzaak voor een nieuwe stemming voort. Het voorstel van b. en w. om het verzoek tot schadevergoeding af te wijzen werd met negen tegen vier stemmen verworpen. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN De ca- ■ncre van rhetorica St. Jan ten Steene zal zaterdag 18 novem ber, zoals we reeds eerder neldden, de jubileumviering houden. De activiteiten in dit kader beginnen om 17 uur en morden gehouden in het vere nigingsgebouw aan de Wilhei- min astraat in Sint Jansteen- Het programma begint met een korte vergadering voor al le genodigden, waarop voorts aan enkele jubilerende vereni gingen onderscheidingen aan geboden zullen worden. Om halfzeven is er gelegenheid voor een kennismaking met binnen- en buitenlandse vrien den en om 20 uur staat er een optreden van de schooljeugd op het programma, die een musical zal brengen onder lei ding van de heer E- van Duy- se. De musical wordt om 21 uur gevolgd door een optreden van een jeugdgroep onder lei ding van Walter de Bruijn. De feestelijkheden worden beslo ten met een gezellig samen zijn, waarbij de muzikale oqfc ijsting wordt verzorgd J •en orkest

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2