OPEN HUIS IN DIVERSE GOESE SCHOLEN 89 WONINGEN IN GOESE POLDER I Eerste paal voor nieuwe wijk m VERGUNNINGEN VOOR RENZINE- STATIONS LANGS RIJKSWEGEN Rozebottel 1,55 B. en w. Middelburg: toelichting op begroting Onteigening van hoeve leidt niet tot vertraging JEHOVA'S NAAR CONGRES confiture St.-Caecilia werft oud muzikanten „Sport steunt" op weg met geschenken optreden Eerste van Papilion Vlissingse banket bakker lands kampioen stad streek perfekt tot de laatste trek Goes Koewacht BIJ AANLEG RIJKSWEG 58 Zierikzee Krabbendijke Tijdelijk van L72 voor Donderdag 9 november 1972 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Nadat de vijf fractievoorzitters van de Middelburgse gemeenteraad hun algemene beschouwing over de begroting 1973 hadden gehouden, was het de beurt aan het college van b. en w- om op de beschouwingen te reageren en het beleid nog eens verder toe te lichten. Dat zrij veel toe te lichten haidden, bleek wel uit het feit dat die meeste sprekers erg veel moeite hadden met de aan hen toegewezen 20 minu ten en de tijdsgrens werd dan ook meestail ruimschoots over schreden. Als eerste was de burgemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters, aan de beurt. Om industrie aan te trekken zal Middelburg in Engeland een reclame-campagne voeren, in samenwerking met de En gels-Nederlandse Kamer van Koophandel. Er zal o.a. in de Nederlandse bijlage van The Times geadverteerd worden. Het volgende punt dat de bur gemeester aan de or.de stelde, was de intrekking van de in- fra-structuur-subsidie. Hij zei dat Middelburg initiatief geno men had om samen met Vlis- singen een brief naar het mi nisterie van Economische Za ken te sturen en voor te stel len om een overgangsregeling te treffen. Na Middelburgs eerste bur ger mocht wethouder Baars zijn rede afsteken. Hij consta teerde dat het woningbouwbe leid van Middelburg altijd systematisch cp de toekomst was gericht. En dat er mis schien fouten gemaakt zijn, maar dat die in ieder geval niet bewust zijn gemaakt. Af remming van de woningbouw vond de heer Baars niet nodig, omdat, zoals de burgemeester ook al gezegd had, de groot industrieën binnenkort zullen uitbreiden en dian ongetwijfeld nieuwe woningen nodig heb ben- Hij zei voorts dat de doorstro ming van bewoners naar wo ningen, waarvan de huursoin met, de kapitaalkrachtdghedd overeenkomt, meer bevorderd zal worden. Zo kunnen de ruim 600 naar goedkope wo ningen zoekenden beter en sneller worden geholpen, aldus de heer Baars. Na de heer Baars was het de beurt aan de wethouder van financiën, de heer M. A- L. Hubnegtse, die o.a. zei dat de burgerij geld op tafel moet leggen om de tekorten te dek ken. Daartoe zullen de belas tingen verhoogd worden. De heer Hubregtse voegde hier aan toe, dat de Middelburger over het algemeen toch niet zo veel betaalt als zijn gemiddel de landgenoot. Na de vorige spreker kon mr. J. J. van der Weel, die overigens demissionair is, zijn zegje zeggen. Hij iegde o.m. een optimisme aan de dag met betrekking tot de gemeentelij ke nutsbedrijven en geloofde dat het dieptepunt van 1971 niu wel overwonnen is. Voor die overwinning hebben o.a. de verhogingen van de diverse tarieven gezorgd. Hij baseerde de overwinning o.a. ook op het feit dat het waterleidingbe drijf in de komende jaren vol gens de verwachtingen winst noch verlies zal maken. De laatste spreker was drs- M. Beinema, die o.m. sprak over de vestiging van een streekziekenhuis op Walche ren, wat hij overigens de eer ste 20 jaar nog niet zag gebeu ren. De vestiging van een psy chiatrisch ziekenhuis in Zee land zal vermoedelijk vlugger geschieden, hoewel de plaats van vestiging nog niet bekend is. ".j1,'--i Vb-,,'ji&V - V'. '-X COURAGE I markten TERNEUZEN, 8 nov. Per 100 stuks kassla 1 15, J 713, par stuk bloemkool A 5259, A2 18—51, B 33, B2 21—29 knolselderij 219, per bos sel derij 14. Per kg aardappelen bintjes grote 17, andijvie 36 44, boerenkool 38, breekpeen 6, prei 1832, tomaten A 7274, A2 42—71, B 82 B2 69. C2 42, sav. kool 2634, rode kool 1516, spruiten 2546, uien 420, witte kool 4, witlof A 138—156, A2 120-188, B2 108—119, afwijkend 51—109. Appelen: Cox Orange 1 maat 75 109—115, 70 105—113, 65 87—90, 60 57—63, 55 42, 2 maat 75 110—112, 70 93—108, 65 79—93, 60 49—62, 55 31— 39, Doyenne du cornice 1 maat (Van een onzer verslaggevers) GOES Ter gelegenheid van de opening van enkele gymnastieklokalen en -scholen in de gemeente Goes, wordt vanavond „open huis" gegeven in de geïntegreerde school voor basis- en kleuteronder wijs „Het Binnenhof" en de z. g. woonwagenkamp-klas aan de Westhavendijk. Van 19 tot 20 uur kunnen belangstellenden zich in de betrokken schollen vrij bewe gen en kennismaken van de manier, waarop hier onderwijs wondt gegeven. Zoals reeds bericht, zal de heer H. Ver boom, inspecteur van het fcleuiteromiderwijs in Zeeland, vanmiddag op symbolische •wijze die scholen en de drie gymnastieklokalen in Goes openen (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK We gens de zeer matige opkomst bij de ledenvergadering van dc fanfare St.-Caecilia in hotel De Korenbeurs te 's-Heeren- hoek konden geen beslissingen worden genomen over deelne ming aan het muziekconcours te Middelburg op 9 decem- ner. Dit was het oordeel van de voorzitter, de heer H., H. M. Zwartelé. Dit punt zal verder op de repetities worden be sproken. „Als er niets gedaan wordt cm het aantal leden uit te breiden, bestaat de kans dat het gezelschap ter ziele gaat", aldus de heer Zwartelé toen het agendapunt „ledenwer ving" ter sprake kwam. Men zal trachten ondergang te voorkomen door een persoon lijk bezoek aan oud-muzikan ten in Lewedorp en (Niéuw- dorp. De onlangs benoemde leraar voor de trommelaarsters, de heer J. W. Faase, vond het enthousiasme voor de lessen bij de meisjes zeer groot. De wijze van lesgeven door de lieer Faase werd door de meisjes geroemd. De heer Faase zag gaarne dat het aan tal trommelaarsters (momen teel zes) wordt uitgebreid tot acht. Over het materiaal was de heer Faase uiterst tevre den. Voetbalclub De Patrijzen heeft verzocht om muzikale medewerking bij de opening van het clublokaal op zaterdag 25 november. De supporters- c'ub „Jan Raas" heeft ook op deze dag om muzikale mede werking bij de huldiging van de wielrenner Jan Raas ge vraagd. De horen Wiskerke en de gebroeders Traas hebben tij dens de vergadering de org3- r.'satie van de feestavond op 1 december op zich genomen. 80 109, 70 110—111, 65 97, D 60 6671, D55 4448, 2 maat 70 108, 65 95, Jonathan maat 70 69, 65 56—58, 60 34—37, 55 25, Golden Delicious 2 maat 75 45, 70 45—54, 65 41—48, 60 3139, Goudireinette 1 maat 75 79, 65 65—70, D 60 47-48. D 55 39. GOES, 8 november 1972 Groenten: per stuk: kropsla 16 22, bloemkool 3 per kr. 52-72, 4 per kr. 51-65, 5 per kr. 43- 57. 6 per kr. 31-55, 7 per kr 11-41, 8 per kr. 21-24, 10 per kr. 18, afw. D Meloenen 24. Per kg.: Aardappelen 25-26, tomaten AI 116-125, All 78- 118, BI 120, BF "19. Cl 59-91, CC 17-42. W' U 190-198, All 154-177. Bi 178, Bil 129- 171, groene sav.kool 24-33, rodekool 16-29, wittekool 37. Spruiten Al 60, All 55-65, BI 25, BI 115. Snijbonen 208. An dijvie 23-32. Prei 19-25. Knol selderij 23. Spinazie 43-65. Kroten 30. afw. 5,50. Veldsla 1 61-122. examens GOES Bij de examens voor het pedagogisch certifi caat Kleuteronderwijs, afgeno men ter afsluiting van de cur sus nieuwe onderwijsvormen, slaagden aan de Christelijke Pedagogische Akademie voor Zeeland de volgende 15 hoofd- leidsters: A.M. Plaisier te Krabbendijke, M. K. Koken N. van Leeuwen te Tholen, E. A. Oostdijk te Vrouwenpolder,' E. L. Kaland te Grijpskerke, T. Geeve-Prins. N. de Vries-Va- der, J. M. Jansen-Fioole en J. Gideonse te Middelburg, S. J. Weststrate-Sommeijer te Vlis- siragen, A. M. de Jager te Ka- pelïe, J. J. de Visser-Geertse te Aagtekerke, L. Koeman te Goes, E. E. Kaan te Dordrecht,, en M. de Bree-Verhage tej Zierikzee. (Van onze correspondent) GOES Gekleed in een gele regenjas, voorzien van een bedrijfshelm en na het ontvangen van enkele instructies voor het bedienen van een kraan, sloeg burgemeester F. Huber gistermiddag de eerste paal in een doorweekte grond van een terrein westelijk van de Van Hogendorplaan in de Goese polder voor de daar te bouwen 89 eengezinswoningen. Deze woningen worden in opdracht gebouwd van de stichting „Pensioenfonds de vervoer- en havenbedrij ven, Rotterdam'De archi tect is het bouwbureau van genoemd fonds. Het stede bouwkundig ontwerp is in handen van de dienst open bare werken van de ge meente Goes. De aannemer van deze wo ningen is de aanrnemingsmaat- schappij Schrijver b.v. te Goes. Wat betreft de bouwtijd wordt gerekend dat de eerste wonin gen in augustus 1973 gereed komen en de laatste in begin 1974. Deze woningen bevatten een woonkamer van ca. 30 vierkante meter, 4 slaapka mers, witte kunststofkeuken, badkamer met liglbad, douche en tweede toilet. De badka mer, keuken en douche wor den mechanisch geventileerd door middel van een centraal afzuigsysteem. De woningen zijn voorzien van afzonderlij ke c.v.-installaties, een stenen schuur in de tuin. Buitenkozij nen en voordeur worden uit gevoerd in tropisch hardhout. Door het aanbrengen van dub bele tussenmuren is *uime aandacht besteed aan het vor komen van geluidshinder. De huurprijs zal, bijzondere ont wikkelingen voorbehouden, bij gereedkomen circa 295per maand bedragen. De woningen zijn ruim en modern gesitu eerd. Speelfilm Een speelfilm met als titel Rhodesia counts down, over de vernietiging van een Afrikaanse familie onder het bewind van fan Smith was het hoogtepunt tij dens een matig bezocht bij eenkomst van het Informatie Centrum Ontwikkelingssamen werking in de Veste. Deze film werd tevoren door Maar ten de Boer van de Wereldwin kel te Rotterdam ingeleid. Dit was de eerste korte speelfilm over Rhodesië van de landelij ke Cine-club. Na de film werd onder leiding van de heer V.G- Schoenmakers van ge dachten gewisseld over de toe standen in Rhodesië. Eerst een korte instructie in de cabine van de dragline. Gistermiddag verleende een vrachtauto, geladen met melkbussen, rijdende op de Reeweg in Vlake geen voorrang aan een veewagen, die over de oostelijke kanaalweg aldaar reed. Een bot sing was onvermijdelijk en de beide auto's belandden in de kanaaldijk. De schade was gering. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gelukkig was de veewagen niet geladen, zodat er ook onder het vee geen slachtoffers tengevolge van d e botsing waren gevallen. Binnen een uur had een takelwagen van de A.M.Z. beide vrachtwagens weer op de weg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Stich ting Sport Steunt biedt vrijdag 24 november een aantal door haar geadopteerde inrichtingen officieel de geschenken voor 1972 aan. Als eerste zal Huize Den Berg in Goes worden bezocht, waar het gezelschap evenals in de twee andere inrichtingen, ongeveer een uur zal verblij ven. Als tweede op het lijstje staat het dagverblijf De Wind roos, dat in Middelburg is gevestigd- Hierna gaat men op visite bij de andere Middel burgse instelling Vijver- vreugd, waarna Kinderzorg in Serooskerke aan de beurt is. Als laatste wordt bet Zee- bospitium Zonneveld in Boschkapelle aangedaan. Bejaardenbond De be- jaardenbond van Koewacht houdt woensdag 15 november haar jaarlijkse gezinsdag. Be gonnen wordt met een eucha ristieviering voor levende en overleden leden van de be jaardenbond. opgedragen door pastoor E. Modde. De mis be gint 's morgens rond 9 uur. Daarna wordt aan de leden in het patronaat een koffiemaal tijd aangeboden, verzorgd door de daimes van de boerinnen- bond, waarna de d ag wordt doorgebracht met kaarten. (Van onze parlementaire redacteuri DEN HAAG Voor 8 de cember kunnen gegadigden een vergunning aanvragen voor de bouw en het beheer van een aantal nieuwe benzi nestations langs de Nederland se rijkswegen. Volgens een nieuw door mi nister Langman van Economi sche Zaken geïntroduceerd vergunningensysteem zullen in de toekomst alle op te richten stations langs rijkswegen wor den toegewezen aan benzine verkoopmaatschappijen. Deze zullen evenwel worden ver plicht in alle stations de ex ploitatie in handen te geven van handelaren, die door de aanleg van rijkswegen aan zienlijke schade zullen lijden, dordat hun stations minder be zocht zullen worden en nieu we stations een groot deel van de potentiële klanten zullen wegzuigen. Er zullen binnen vijf jaar 25 nieuwe benzine stations langs de rijkswegen komen, aldus minister Lang man, die tevens meedeelt dat de exacte plaats van de stati ons door zijn collega van Ver keer en Waterstaat wordt be paald. Aan rijksweg 58 tussen Bie- zelinge en Woensdrecht is ruimte geprojecteerd voor vier benzinestations. Aan elke zijde van de rijksweg kunnen er twee komen, aldus minister Langman. Aan rijksweg 59 nabij Kiun- dert is aan de noordzijde van de weg een station geprojecteerd. Ook komt er een benzinestati on aan rijksweg 62 aan het ge deelte Waalwijk - Loon op Zand. Dit station komt aan de westzijde van deze rijksweg. Tenslotte komt er nog een aan rijksweg 17 in het gedeelte Bergen op Zoom - Roosendaal. Dit station komt aan de noord zijde van deze rijksweg. (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG De onteigening van de hoeve „Hoop op beter' te Schore zal niet leiden tot een vertraging van de aanleg van rijksweg 58 tussen Viissingen en Bergen op Zoom. Dat antwoordt minister Udink (a.i. Verkeer en Waterstaat) op vragen van het Boerenkamerlid Koekoek. Als de onderhandelingen tussen de eigenaren van de hoeve en rijkswaterstaat over een „minnelijke schikking" geen succes zullen hebben, zal rijkswaterstaat onmid dellijk starten met een onteigeningsprocedure. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op elf en twaalf november zullen circa tweeduizend Jehovah's Getui gen, afkomstig uit twintig ge meenten uit Zuidwest-Neder land, in de sporthal Onder Dak te Zierikzee bijeenkomen. Het is de eerste keer dat het Wachttorengenootschap een congres van deze omvang in Zierikzee organiseert. Het congres zal tweetalig worden gehouden ten gerieve van ongeveer honderd Spaans sprekende geloofsgenoten die in Nederland ais gastarbeiders werkzaam zijn- De gunstige ligging van Zierikzee voor een dergelijke bijeenkomst maakt het mogelijk dat veel bezoe kers uit Breda en Rotterdam- Zuid met speciale bussen heen en weer kunnen reizen. Te vens zullen congresgangers worden ondergebracht bij an dere Jehovah's en in hotels en pensions. Voorts zal naast de sporthal nog een tent worden opgeslagen, die onder meer als cafetaria dienst zal doen. Als thema voor deze verga dering is gekozen: „Laten wij Jehovah met geheel onze ziel dienen". Enkele sprekers zul len de facetten van het predi- kingswerk en de activiteit van de getuigen behandelen. De openbare toespraak: „Is dit le ven alles wat er is?" zal zon dagmiddag om drie uur wor den uitgesproken door de heer H. Steenkamp, districtsopzie ner in Nederland. Men ver wacht veel belangstelling voor de doopplechtigheid door on derdompeling, die zondagmor gen in het nabijgelegen zwem bad zal plaatsvinden. Kamerlid Koekoek is al en kele maaniden bezig met de problemen rond die hoeve en de onderhandelingen over aan koop daarvan. Volgens Koe koek is een Uitspraak vain de pachtkamer van het kantonge recht te Middelburg over een pachtovereenkomst tussen een van de eigenaren en de huidi ge „pachters" van de hoeve onjuist. De pachtkamer heeft de overeenkomst tussen die mede-eigenaar, de Tilburger mr. Van de Mortel, en de hui dige „pachters" de gebroeders J. en B. Rijk ongegrond ver klaard op grond van 't feit dat (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Mid delburgse groep Papilion ver zorgt vandaag (donderdag) haar eerste openbare optreden. Het optreden zal plaatsvinden in de hal van de Ontmoetings- kerk in de Oosterscheldestraat Middelburg- Voor de pauze komt de groep met een programma dat gebaseerd is op een reis door Amerika. Het eerste program- m ad eel „Op naar de West" wordt gevolgd door een ge deelte waarvan de stijl Zuida merikaans overkomt, waarna het eerste programma wordi besloten door „Het is tenslotte show-business". Na de pauze voeren de lo den van Papilion de operette Die Verschwörung op, hande lend over het klassieke thema overspel en de zich wrekende vrouw. De regie is in handen van Wim Verschellinfi. mr. Vam de Mortel faiillliet was verklaard en pas daarna de pachtovereenkomst heeft ge sloten. Koekoek vindt, dat eerst de Hoge Raad een defnitleve uit spraak moet doen over die faillietverklairinig voordat rijkswaterstaat de onderhan delingen over de aankoop van de hoeve start- Maar minister Udink is het daar niet mee Reimerswaal De water sportvereniging ..Reimers- waal" heeft het laatste club concours gehouden. Het con cours telde 33 deelnemers. De uitslagen zijn: 1. C. Meyer 908 pnt, 2. mevr. Meyer 451 pnt, 3. Johnny Meyer 441 pnt, 4. P. Vermerris 330 pnt, 5. J. v.d. Berge 319 pnt. (Van onze correspondent) WAGENINGEN Op de na tionale kampioenendag van al le Nederlandse bakkers die in Wageningen is gehouden zijn de prijswinnaars bekend ge maakt. Bij de ondernemers (zelfstandigen) klasse banket, werd J. W. van der Linden uit Viissingen landskampioen. (ADVERTENTIE) -iSOOER'T iS VAN HEftQ

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7