BIJ VOORMALIGE STICHTING Gezinsverzorgsters dupe van financiële chaos VERZET TEGEN HOGERE TARIEVEN VOOR HAVEN WALSOORDEN Wies de Cock (53) 25 jaar chauffeur bij Z.V.T.M. Koplopers halen volle winst binnen Middenstanders hadden „constructief" gesprek Raad verwerpt voorstel b. en w. In t kort Kriekeputrally in Clinge Carnaval in Clinge start zaterdag Topbiljart- competitie DRIE GEWONDEN BIJ BOTSING IN HUIST KEOORIANEN BENIEUWD NAAR OPVOEGER WANNES I „Nachtegaal vernieuwt bestuur Kampioenendag duiven in Clinge stad streek Terneuzen BEDRIJFSVOLLEYBAL BRANDJE Donderdag 9 november 1972 2 0 Overzicht na het ongeluk. (Van een onzer verslaggevers) WOENSDAGMORGEN vroeg brsk brand uit in een woning aan de Kampenseclijk, be woond door A. van K. Tij dens de afwezigheid werd het behang achter de oliekachel oververhit, ten gevolge waar van de brand ontstond. Hoe wel de brandweer van Zaam- slag zeer spoedig ter plaatse was, ontstond er veel schade aan de woning, die niet en aan de inboedel, die wel verzekerd GISTERNACHT werd inge broken in de M.T.S. aan de Industrieweg te Terneuzen, waiar kasten en laden werden opengebroken en een geldkist je met een klein bedrag werd gestolen. Eveneens in de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken bij Mabi waar eveneens kasten en laden werden geforceerd een klein geldbedrag en een transistor radio verdwenen. OP het bouwwerk aan de Fah- renheitstraat te Terneuzen kwiam gistervoormididag, de bij de firma S. uit Terneuzen in dienst zijnde K.B. (56) op een stelling te vallen. B. viel in een speciekuip, waarmee hij van een hoogte van onge veer anderhalve meter viel. et slachtoffer moest met een flinke hoofdwond naar het Ju- ldaniaziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE „Wat de geschiedenis van de haven van Walsoorden betreft was ik als Pilatus mijn handen in onschuld voor zover er van schuld ge sproken kan worden". Tot de ze uitspraak kwam gisteravond voorzitter mr. M. Somers, toen in de Hontenisser gemeenteraad de problematiek rond de haven van Walsoorden ter sprake kwam. Het is een debat geworden met een zeer trieste, zo niet wanhopige ondertoon. Het ex ploitatietekort op de haven van Walsoorden wordt voor het ko mende jaar op bijna twee ton geraamd en onder invloed daar van heeft het college van b. en w. de raad voorgesteld om de tarieven te verhogen van ha- haven- - kadegeld. Dat voorstel is door de raad verworpen. Men heeft voor de haven wel een nieuwe verordening aangeno men, maar met handhaving van de thans geldende tarieven, om dat de vrees bestaat dat Honte nisse zich anders met de haven „uit de markt zal prijzen". Deze accommodatie is op zijn gebied zo langzamerhand de duurste van Zeeland aan het worden en staat tevens bekend als een van de slechtste, gezien de problemen die de schepen er bij het lossen en laden onder - (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Na een onder breking van een jaar zal er dit keer toch weer een Krieke putrally worden gehouden- De vijfde rally gaat op zondag 12 november in Clinge van start. De rit wordt gehouden in het kiader van de festiviteiten rond „die elfde van de elfde' en zal uitgezet worden door de r.c. de Vosserijders uit Hulst, die ook de verdere organisatie voor zijn rekening neemt. De stait en finish is als vanouds in de Fr. Halsstraat in Clinge. Inschrijvingen kunnen vanaf 13 uur plaats hebben in café de Troubadour, waarna om 14.01 uur de eerste deelnemers zullen starten. Nieuw in deze opzet is, dat de Vosserijders in twee klas sen gaat rijden: de a-klasse voor de gevorderden en een b Masse voor degenen, die wei nig of nog nooit hebben mee gedaan. De rit heeft een leng te van 60 kilometer en is zo danig uitgezet, dat iedereen de finish kan halen. (Van onze correspondent) CLINGE De carnavals vierders „de Kriekcputters" in Clinge zullen zaterdag 11 no vember de diverse acties voor het komende carnavalsfeest inzetten, voor de vijfde achter eenvolgende maal zal de raad van elf de prins aan de dorps bewoners voorstellen. N-a deze eerste feestavond komt er een bijeenkomst, waarbij alle inwoners van het dorp betrokken zullen worden. Iedereen krijgt dan de gelegen heid om ideeën, voorstellen en suggesties naar voren te bren gen. Het ligt in de bedoeling om de komende acties zo goed mogelijk uit de verf te laten komen en daarbij gaat de be langstelling met name naar 23 december uit. Op die dag zal met medewerking van de fan fare Weldoen door Vermaak een huis-aan-huis lotenver- koop worden gehouden, ter wijl 's avonds het optreden van Hanny en de Rekels plaatsheeft. De plaatsen hier voor zijn reeds uitverkocht. Als deze top-dag werkelijk een sucecs wordt, dan zal het carnavalsfeest voor de bejaar den, kinderen en zieken van het dorp in ieder geval verze kerd zijn. vinden. Om die reden was het merendeel der raad van me ning, dat een drastische verho ging van de tarieven onverant woord zou zijn en bovendien te zwaar zou drukken op de fa brieken die er gebruik van moeten maken.. Dit laatste heeft ook de betonf&priek Bley- ko in Walsoorden via een schrijven aan de gemeente la ten weten. Voordat men even wel eensgezind tot deze conclu sie kwam had er een uitputtend discussie plaats, die werd ge voerd met de „moed der wan hoop", omdat de raad begint te beseffen, dat de exploitatiete korten op deze haven de ge meente vierkant boven het hoofd zijn gegroeid.Zo wees bij voorbeeld de heer Roctus erop, dat het moeilijk is om zulke ho ge tarieven te vragen voor een haven, die zo duidelijk in ge breke bleef. Op de publieke tri bune werd luid gelachen, toen de heer P. Mangnus eraan her innerde dat de gemeente Hon tenisse in het poststempel een fraaie reclame voor de haven voert, die niet helemaal op waarheid stoelt: „Hontenisse, een gemeente met een goede haven aan de Westerschelde' staat daarin. (Van onze correspondent) HULST Met de topbil- jartcompetitie in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is weer een begin gemaakt. Het tref fen tussen „Krijt op Tijd 3" en ..Krijt op tijd" en 't Cen trum eindigde na veel span ning en een sportieve strijd in een gelijk spel. De uitslag: Krijt °P Tijd - Centrum 1010, 1 C. Bertram - F. Hillaert 02, 2 W. Koe mans - Fr. Vlassen-rood 02, 3 G. de Feber - K. Burm 20, 4 R. Blommaert - A. de Kerf 20, 5 J. Vernimmen - N. Nagtzaam 11, 6. Fr. Stroo- band - G. Polfliet 1—1, 7. E. Spuessens - J. Romboiut (12, 8 P. van Eek - M. Vlassenrood 02, 9 M. Picavet - H. v. d. Broecke 20, 10 R. Pica-vet - Ed Roovers 20. Bekerwed strijden: 11 W. v. d. Wa-lle W. Olielsagers 11, 12 S. Blommaert - J. Baert 2—0, 13 M. Kramers - JBaert 2O (Van onze correspondent) HULST Bij een aanrij ding tussen een Nederlandse en een Belgische personenau to, op het gevaarlijke kruis punt rijksweg 60 - Zoetevaart vlakbij Hulst, liepen drie in zittenden zodanige verwondin gen op dat zij naar het St.- Liduinaziekenhuis in Hulst moesten worden overgebracht. De beide voertuigen waren door de hevigheid waarmee de aanrijding plaatsvond, total- loss- Het ongeluk gebeurde toen de 69-jarige J. van D. uit Hulst, komende van St.-Jan- steen, de rijbaan overstak en op het tweede gedeelte in bot sing raakte met de auto van de 63-jarige O. van B. uit Merksem. Deze reed van Ka- pellebrug naar de richting Pèrkpolder. Naast dé beide be stuurders werd ook een inzit tende van de Belgische perso nenauto mevr. V. de V. uit Merksem gewond. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Nu de elfde van de elfde met rasse schreden nadert, stijgt ook bij de Kloorianen in Kloosterzande de spanning ten top- Men is nieuwsgierig naar de opvolger van prins Wannes 1, die tijdens de carnavalsda gen 1973 eerste burger van Kloosterzande zal zijn. De stichting de Kloorianen heeft zijn keuze reeds gemaakt, maar laat nog niets los. Op de elfde van de elfde zal tijdens het carnavalsbal in de Kroko- dilbar de nieuwe prins met zijn gevolg aan zijn onderda nen worden voorgesteld. Dat de oarnavalskoo-rts nu echt weer begint te komen, kan men in Kloosterzande goed merken, vooral bij de verschillende buurtverenigin gen. Veel leden van deze buurtverenigingen zullen bij het begin van het carnavales ke jaar onderzoeken, of zij het carnaval vieren nog even goed beheersen als in voorgaande ja-ren. Het stichtingsbestuur van de Kloorianen verwacht zaterdag a.s. alle K'oorian°n in boerenkiel om 20.30 uur in de Krokodilbar, waar het beslist een gezellige boel zal worden. En dat Kloosterzande carnaval kan vieren, zal daar zeker blijken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE/VO- GELWAARDE Een groot aantal gezinsverzorgsters van de voormalige stichting maatschappelijke gezinszorg Hontenisse en Vogelwaarde zit nog steeds te wachten op uitkering van salaris en va kantiegeld over de periode, kort voor de liquidatie vau deze instelling in april van 1970. De totale vordering beloopt een bedrag van 58.000 gulden. Dit schandaal is gisteravond aan bet licht gekomen tijdens de raadsvergadering' van de gemeente Hontenisse. De ge meente zelf heeft aan de rel part noch deel, omdat het om een opgeheven particuliere stichting ga-at. De achterstalli ge salarissen en vakantiegel den kunnen niet worden uit betaald, omdat het ministerie uitkering van subsidie over het laatste jaar van bestaan heeft geweigerd, zo is bekend geworden. Dat is het gevolg van het feit, dat de admini stratie over de jaren 1968, 1969 en 1970 een groot aantal vragen openlaat. De admini stratie over deze periode is niet, nauwelijks of zeer slecht bijgehouden en bij een nader onderzoek is zelfs vast komen te staan, dat bepaalde stukken compleet ontbreken. Een ac countantsbureau werkt er nu al geruime tijd aan om de zaak in het reine te brengen, maar de chaos blijkt uit gister avond gedane mededelingen zo groot te zijn, dat dit geen eenvoudige zaak is. Burge meester mr. M. Somers heeft de verwachting uitgesproken, dat het probleem evenwel spoedig tot een oplossing ge- braoht zal kunnen worden. Aangenomen wordt, dat men alsnog de beschikking zal krij gen over een bedrag van 50-000 gulden aan subsidie als de administratie over de laat ste periode voor de liquidatie alsnog goed op poten wordt gezet. Ondertussen wachten de gedupeerden af, wat er voor hen uiteindelijk uit de bus zal komen. Hoe groot de admini stratieve chaos geweest moet zijn, moge blijken uit het feit, dat het betrokken ministerie rond 1970 een bedrag van 33.000 gulden aan reeds uitbe taalde subsidie zelfs heeft wil len terugvorderen. Het admi nistratieve wanbeleid is geble ken met de overname van de voormalige stichting door het „Centrum voor maatschappe lijke dienstverlening voor het land van Hulst", gevestigd in Hulst. Turnen Tijdens de in de sporthal te Bergen op Zoom ge houden kringturn wedstrijden voor Zeeland en West-Brabant voor aspiranten dames en he ren hebben leden van de Ter- neuzense vereniging E.M.M. enkele goede resultaten ge boekt. In de tweede- graad be haalde Ankie Donze de eerste prijs. Arts de Regt werd twee de met een gedeelde tweede plaats voor het Zaamslagse meisje Janine Scheele lid van de s-v- Za-amslag- De derde prijs was voor Jan-nie van Hurk van E.M.M.. EMM won verder de eerste en tweede groepsprijs, alsmede de derde verenigingsprijs. Politie B. en w. van Ter neuzen zijn voornemens een administratieve kracht in W.S.W.-verband aan te stellen voor de balie van het politie bureau. Daarmee wordt bevor derd dat zo weinig mogelijk politiepersoneel aan de actieve dienst wordt onttrokken. In de begroting voor 1973 is rekening gehouden met een politiekorps van 49 personeels leden en drie adspiranten. De sterkte van het korps reserve- poldtie kon tot 37 man worden opgevoerd. De organieke sterkte bedraagt eveneens 49 man. TERHOLE „Ach, je moet de zon in het water kunnen zien schijnen. Als je eens een lastige passa gier hebt, en je gaat er tegenin, dan wordt ie al leen nog maar vervelender. Je kunt veel beter een geintje maken. We willen het zo gemoedelijk moge lijk houden. Dat is het ge zelligste". Aldus Wies de Cock (53) uit Terhole. Al 25 jaar loodsst hij met de grootste omzichtigheid de kostbare ZVTM-bussen door het Zeeuwsch-Vlaamse land. En dit feit wordt deze week gevierd met een be scheiden huiselijk feestje. Zijn werk fi&gint Wies de Cock na 25 jaar nog steeds niet te vervelen. „Het is hardstikke leuk", zo ver telt hij, „Vooral dat contact met al die mensen spreekt me wel aam. Daar komt nog bij dat de collegiale sfeer bij ons im Hulst prima is. In Axel en Terneuzen zie je je collega's wel eens, maar ik kom er niet zo vaak, zodat ik daar ook niet over kan oordelen. Maar in Hulst hebben we een fijne ploeg zitten. Het gaat er prima. We hebben nooit mot met elkaar." Wies de Cock („van dat gemeneer" hou ik niet zo") weet waarover hij het heeft, als hij over openbaar vervoer praat. Toen hij 25 jaar geleden bij de ZVTM kwam, was zijn voornaam ste taak rijden met werk volk naar West-Zeeuwsch- Vlaanderen voor de weder opbouw. „Dat was een ge zellige tijd", weet zijn vrouw Gusta te vertellen. „Zo hebben we elkaar ook leren kennen". Wies herinnert zich als de dag van gisteren hoe het er in die tijd aan toe ging. „De bussen van toen waren eigenlijk niet meer dan omgebouwde vrachtwagens. Dat had je móeten zien. Ze hadden een houten karosse- rie met een deur er in en wat glas. Dan had je het gehad. Als je dat vergelijkt met tegenwoordig. Vroeger moest je je bus ook zelf repareren als je stukken had. Ach ja, dat moet je nu eigenlijk soms ook nog wel eens. Kijk, als ik op weg pech krijg, dan moet je even doorgeven wat er aan mankeert. Soms kun je het mankement zelf wel ver- fietpen". Wies was in Heikant smidsknecht toen een ken nis van hem adviseerde eens contacten te leggen met de ZVTM. Dat gebeur de, en veertien dagen later was hij in dienst van de busmaatschappij, en hij heeft daar, zoals hij zelf zegt, eigenlijk nooit' spijt van gehad. „Ik werk vol gens dienstrooster", vertelt hij. „Het kan gebeuren dat Ik regelmatig op andere diensten zit. Weet je wat in het begin wel wennen was? Werken op zondag. Maar daar merk je nou nog nau welijks iets van. Het hoort er gewoon bij, en daar heb je rekening mee te houden. Ik heb het altijd graag ge daan. anders was ik er wel mee gestopt". Over het verleden denkt deze aan de Notendijk woonachtige buschauffeur erg nuchter. „Achteruitkij- ken kun je niet. Wat achter je ligt is voorbij, daar moet je niet bij stil blijven staan". (Van onze correspondent) HULST In de dames eer ste klasse van dn becft-ijfsvol- leybalcompetitie afdeling Hulst bleef de situatie aan de kop van de ranglijst ongewij zigd, daar alle topteams de volle winst behaalden. Vrij verrassend was wel het 22 gelijk spel dat MAVO 1 moest toestaan aan Watneys 1. Laatstgenoemd team stond na drie sets met 2—1 voor maar liet zich toch nog een punt ontfutselen. De setstanden 5 15, 15—4, 15—7, 3—8. Mavo 1 staat thans zeven punten achter op Clitex Sport die moeilijk te overbruggen zullen zijn. KPJ was zoals verwacht niet opgewassen te gen Morres 1 en verloor kans loos -met 40. De KPJ-dames blijven totnutoe toch wel dui delijk onder de maat en zullen zich danig moeten herstellen willen ze niet voor onaangena me verrassingen komen te staan: EIV had het tegen Doordouwers moeilijker dan de 40 overwinning doet ver onderstellen. Voor het laagge klasseerde Doordouwers heeft er zelfs een klein kansje op een punt ingezeten. Vooral de eerste en vierde set verliepen zeer spannend. De stestanden waren 1513, 153, 15—9. 86. Clitex Sport wasopper- machtig tegen PVH wat dui delijk blijkt uit de cijfers O. Olmulo dat CVC kansloos met de cijfers 40 versloeg, i nu op gelijke hoogte gekomen met Racing Daf. De Daf-dames blijven echter bovenaan de ranglijst staan dank zij een beter setgemid delde. Morres 2 bleef op de laatste plaats staan, ditmaal moest het een 13 nederlaag incasseren tegen het echt niet zo sterke MAVO 3. Voor waarts was geen partij voor GVC en verloor met 40. Watneys 2 startte uitstekend tegen Racing Daf en sleepte vrij overtuigend de eerste set met 1511 in de wacht. Na die eerste set was het echter Racing Daf die de strijd ging beheersen en een verdiende 31 overwinning behaalde. De setstanden waren 1115. 15 11. 15—3. 11—6. (Van een onzer verslaggevers) HULST De middenstand van Hulst is het er over eens, dat er erg snel initiatieven ondernomen moeten worden om wat meer leven te krijgen in de Hulsterse brouwerij. Tot die conclusie is men dinsdaga vond gekomen tijdens een bij eenkomst in café De Ster. De vergadering was het re sultaat van de actie, zoals de heer J. Bergmans die de afge lopen weken heeft gevoerd. Hij is van mening, dat Hulst als winkelstad gebukt gaat on der een gebrek aan activiteit en daarom nam hij het initia tief om een aantal mensen bij elkaar te trommelen- In totaal gaven dinsdagavond zo'n 60 zakenlieden acte de présence en ze bleken het wonderwel wat hun ideeën betreft goed met elkaar te kunnen vinden. De bijeenkomst was wel besloten. De heer Berg mans daarover: „Ik vreesde dat er over en weer nogal wat verwijten gemaakt zouden worden. We hebben alleen naar buiten de indruk probe ren te vermijden, dat het op de vergadering een troep zou worden. Die zorg was volgens zijn betoog overigens geherf overbodig, want er is bijzon der constructief gesproken- Er is er een voorlopig be stuur gekozen. Het heeft de touwtjes in handen tot het moment, dat er een definitief bestuur aangesteld zal worden. Het plan bestaat namelijk om een nieuwe middenstandsvere niging in het leven te roepen. Die eventueel aangesloten kan worden bij een landelijke bond. Voor het zover is zal eerst nog overleg volgen met het bestuur van de bestaande middenstandsvereniging, die evenwel de laatste jaren een sluimerend bestaan heeft ge leid en daardoor een beetje uit de gratie is geraakt. Een van de eerste activitei ten, waarop de middenstan ders zich de komende dagen zullen richten, is een grandio ze intocht van Sinterklaas in Hulst. De sint zal op 19 no vember zijn intrede doen in het vestingstadje en daaraan wordt financieel door alle za kenlui meegewerkt die deze week ook op de bijeenkomst (Van onze correspondent) WESTDORPE Een bouw vallig schuurtje achter een on bewoonbaar verklaarde wo ning te Passluis (Westdorpe) is gistermiddag geheel afge brand. De Westdorpse brand weer, die spoedig ter plaatse was, liet het schuurtje rustig afbranden, omdat het van ge meentewege juist vandaag (donderdag) zou worden afge broken. Vermoedelijk hebben kind-ren er met vuur ge speelt,. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Na een periode van 15 jaar secretaris te zijn geweest, is de heer P. de Deckere afgetreden in zijn functie als bestuurslid van de vogelvereniging „de Nachte gaal". Eveneens traden de heren Fl. Blommaert af als voorzitter en de heer H. Serie als bestuurslid. Benoemd werden G. van der Heyden als voorzit ter, W. Goossens als secreta ris en E. Jaspers als bestuurs lid. De vogeltentoonstelling, die voor deze maand was ge pland moest wegens het ont breken van een tentoonstel lingsruimte worden uitgesteld tot 13 en 14 januari. De keu ring zal plaatshebben op 12 januari. Keurmeesters zullen de heren Campfus uit Oost burg zijn en Akkermans uit Hoogerheide. (Van onze correspondent) CLINGE De afdeling Clinge van Herwonnen Le venskracht zal in samenwer king met de duivenvereniging De Snelle Duif op zondag 12 r» vember de jaarlijkse kampi oenendag organiseren- Vanaf 12 uur worden de duiven van de liefhebbers in het lokaal bij E. Pilaet ten toongesteld. Om twee uur vindt de verkoop plaats van de geschonken bonnen. Voor veel liefhebbers is dit. een unieke gelegenheid op een goedkope manier aan goede duiven te komen. Hierdoor heeft de jaarlijkse kampioa- nendag van Herwonnen Le venskracht met De Snelle Duif zo'n grote bekendheid gekre gen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2