Koewachtse school heeft rijke historie PROGRAMMA BIJ SCHOOL- OPENING Rijk schuift te veel ei op gemeenten Hontenisse heeft groot gat in begroting KRITIEK IN RAAD AARDENBURG OP BESTUURSVERKIEZING BELASTINGEN HOGER IN HONTENISSE rn.jt.Sd COLLEGE HONTENISSE: Volle pond voor kermiscomité TERUGBLIK OP 40 JAAR Ontvangst van Sint Axel Ondanks bijdrage uit gemeentefonds 5 streek 5? HULST HET ADRES Bemetel-diploma's uitgereikt Axel Hansweert Axel koopt grond van kerkbestuur m St.-Jansteen Hulst Zaamslag TEKORT VAN BLJNA HALF MILJOEN GULDEN Kloosterzande Heikant Expositie van Vlaamse schilders RIJKSGEDIPLOMEERD HORLOGEMAKER reuró Franse Comtoise Klokken Antieke Klokken V Woensdag 8 november 1972 (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Het volledige programma rond de offi ciële heropening van de uitgebreide lagere school in Koe wacht, ziet er als volgt uit: Zondag 12 november zal pastoor Baart van Schoondijke tijdens de plechtige hoogmis de betekenis toelichten van het door de gezamenlijke ouders aan te bieden geschenk. Dit gebeurt op verzoek van het oudercomité. Aan de eucharis tieviering werken leden van het oudercomité, schoolbestuur, personeel, kinderen, kerkkoor, een organist en een orkest mee. Woensdag 15 november wordt het 40-jarige bestaan ge vierd en volgt om 14.00 uur de feestelijke heropening. Daar voor wordt in het schoolgebouw een speciale bijeenkomst gehouden. Tevens wordt de nieuwe naam bekendgemaakt en onthuld. Donderdag 26 november is het de hele dag feest voor de leerlingen. Vanaf 19.00 tot 21.00 uur is er boven dien voor iedereen gelegenheid om de school te bezichtigen. De leden van het bestuur, het oudercomité en het perso neel zullen aanwezig zijn om de gasten rond te leiden. Om ongeveer 20.00 uur zal de fanfare EMM een serenade bren gen. Zaterdag 18 november is de dag van de oud-leerlingen, die verenigd zijn in „Stippie". Ze organiseren een wandel- ralley voor de jeugd. Uiteraard staat de school bij start en aankomst centraal. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De ge meente Hontenisse is niet he lemaal te spreken over de wij ze, waarop het rijk bepaalde subsidietaken afschuift op de gemeenten. Het brengt daar mee de betrokken gemeente besturen in grote financiële (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL OF UURWERK (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de Terneuzen- se Scheepsbouw Mij reikte de heer Geelen, directeur van dit bedrijf in aanwezigheid van de bedrijfsleiding, afdelings chef, vertegenwoordigers van de stichting Bemetel, de lts te Axel en de leermeesters aan 12 jeugdige TSM'ers het diplo ma Bemetel uit. De geslaagden zijn voor het diploma Bemetel scheepsme- taalbewerken: W. Bakker, Sluiskil, R. van de Bergen, Axel, J. Elegeert, Westdorpe, J. Esseling, Hulst, H. Lam- brechts, Clinge, J, Lammens, Hulst, Th. Rietbroeck, Terneu- zen, R. de Schepper, Sluiskil en F. Zaman, Vogelwaarde. Voor Bemetel constructiebank- werken: G. Koekkoek te Axel, voor draaien E. Brou wer, Axel en G. Agterhuis, Axel voor Bemetel scheepsbe schieten. moeilijkheden aldus het colle ge. r Een en ander staat te lezen in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1973, Door het bezuinigingsbeleid van de rijksoverheid wordt volgens de Hontenisser aanbiedings brief het voortbestaan van verschillende instellingen, die ook vam de gemeente ee'n sub sidie ontvangen, bedreigd. „Deze instellingen zien dan als laatste redmiddel het vragen van hogere subsidies aan de gemeente. Deze tendens doet zich voor bij instellingen, die hun taak hebben op maat schappelijk terrein, welke taak uit een oogpunt van de infrastructuur van een ge meente of een streek uitgeoe fend moet woorden. Op deze wijze worden aan gemeenten uitgaven opgedrongen. Bij een dergelijk beleid van de rij kso. verheid worden de moeilijkhe den alleen maar verplaatst en zijn het opnieuw de gemeen ten, die op straffe van het. tenietgaan van bedoeld maat schappelijk en cultureel werk de hogere lasten moeten dragen", aldus het betoog. Kaarten In café „Breda- bar" ontving de aldaar geves tigde kaartclub de Zaamslagse vereniging DVV voor een wedstrijd in bieden zonder roem. De bezoekers wonnen met een score van 42 tegen 38 punten. Causerie In het bejaar- dendienstencentrum 't Tref punt, wordt donderdagavond een oauserie met dia's gehou den over het werk van Effa- tfoa. Op deze avond zal men kunnen zien, wat deze doof stomme kinderen met veel doorzettingsvermogen kunnen bereiken in hun leven. Het be looft een boeiende avond te worden waarvoor de activitei tencommissie van ,,'t Tref punt" een grote belangstelling verwacht. De bijeenkomst be gint om 19 uur. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Een feestdag voor alle leerlingen onder leiding van het personeel en een wandelrally voor oud-leerlingen: dit zijn zoals we eerder al meldden de hoogtepunten in het feestprogramma rond de officiële heropening van de lagere school in Koewacht. Die opening heeft in aanwezigheid van de staatssecretaris voor onderwijs volgende week woensdag plaats. Collecte De collecte van de Nierstichting Nederland heeft in Hansweert f 262,67 opgebracht. De collecte, die gehouden is door negen dames van de Vrouwenkring, stond onder leiding van mevr. C.O. Rijn-van Leeuwen. Tevens wordt dan het veer tigjarige bestaan gevierd van deze school met een blij kens het schoolbestuur uitge geven overzicht bloemrijk .verleden. Het historische over zicht van de „ontstaansge schiedenis van een lagere school in Koewacht op rooms- katholieke grondslag" omvat vier gestencilde vellen papier vol feiten en feitjes. Direct na het van kracht worden van de lager-onderwijswet 1920 wer den door het toenmalige schoolkerkbestuur onder voor zitterschap van pastoor M. Swaegemakers pogingen in het werk gesteld om te komen tot de stichting van een r.-k. school. Van dit plan werd in 1922 afgezien, omdat met „geen gebruik wenste te ma ken van deze afgedankte man nen". En daarmee werden dan de door de minister voor het bijzonder onderwijs ter be schikking gestelde 30-40 wachtgelders bedoeld. Op 11 ju-ai 1924 werden evenveel nieuwe pogingen in het werk gesteld en die had den meer resultaat, want op 26 juni werd het eerste hoofd benoemd- Dat was Constant Devolder, die in de allereerste schoolbestuursver-gadering de aandacht op zich vestigde door op te merken „een juffrouw aan een jongensschool over het algemeen een mislukking te vindarf'. Hierop besloot het bestuur ijlings de heren E. Freyser, Jos Geerards en C. Hermans te benoemen. De openbare school op de oude molen zou door de gemeente aan het schoolbestuur in ei- gendbm worden overgedragen-, In november werd een eerste poging ondernomen om een nieuwe school te bouwen voor alle jongens van de gemeente, „gelijk we eon school hebben voor alle meisjes". In deze maand -ook beginnen de eerste schermutselingen tussen de katholieke en open bare school van Sdnt-Andries. Op nieuwjaarsdag van 1932 wordt aan de ouders van schoolgaande jongens van Boschdorp, St--Andries en Heikant vanaf de preekstoel vriendelijk gevraagd hun kin deren na de kerstvakantie naar de r.-k. school van de oude molen te sturen. Vergele ken met het moderne onder wijs van deze tijd doen de schermutselingen van vroeger misschien wat belachelijk aan, maar ze maken de geschiede nis van de Koewaohtse school in ieder geval tot een interes sante. Er is in-middels heel wat veranderd. De school staat nu, (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van Axel hebben met het r.-k. kerkbe stuur overeenstemming be reikt over de aankoop van en kele percelen grond ten be hoeve van de stadssanering. Dit is gistermiddag op de wekelijkse persconferentie meegedeeld. Verder heeft bur gemeester M. K. van Dijke gezegd: Dat getracht zal wor den de verbetering van de toegangsweg van de vv Axel uit te laten voeren als E-ob- ject. Dat de reconstructie van de riolering in de Emmastraat de ze week gegund wordt. Burgemeester Van Dijke heeft zich verder zeer positief uitgelaten over de initiatieven die in Axel zijn genomen door een werkgroepje om te komen tot een grotere service-verle ning aan de plaatselijke vere nigingen en nieuwe inwo ners. onder leidlimg van de heer R. Lammens en telt negen perso neelsleden, waarbij een vak leerkracht handwerken en een part-time leerkracht. Men beschikt over 7 lokalen en een gemeenschapsruimte te ge bruiken ais overblijflokaal, film- en t.v.-lokaal en handen- arbeidlokaal. De hoofdenka. mer kan tevens als dokterska mer worden gebruikt en voor vergaderingen. In de gang zijn twee speelhoeken opgenomen-, die tegemoet komen aan de door de onderwijsvernieuwing te stellen eisen- Een groot aan tal vrijwilligers heeft er a-an meegewerkt, dat de school voor de officiële opening nog een grote schoonmaakbeurt zou krijgen. 0 Zo lag de school erbij toen het werk tijdens de afgelopen bouwvakantie stil kwam te lig gen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Traditiegetrouw zal Sinterklaas op zijn toernee door Nederland dit jaar ook Axel aandoen. Dat zal gebeu ren op 18 november aanstaan de De intocht begint om 14 uur vanaf de Nieuwendijk. Heir wordt de sint opge wacht door het muziekgezel schap en de drumband „Ho sanna". die de s-int verder op zijn rondgang zullen begelei den. De sint arriveert d-it jaar in een open j-achtrijtuig met enkele zwarte pieten te paard en ook verschillende stroo-i- pieten. Het eerste deel van de tocht gaat door het oostelijk' deel van Axel, waarna de sint om 15'uur ontvangen-wqrdtIn het stadhuis door burgemees ter M.K. van Dijke van Axel en de voorzitter van de stich ting streekcentrum. Na een kwartier wordt de tocht voortgezet door het wes telijk deel van Axel met als eindpunt „De Vurssche", wa-ar de sint nog enkele uren zal vertoeven. De koopavonden in verband met St.-Nicolaas zul len dit jaar worden gehouden op 29 en 30 november en op 1 en 4 december tot 21 uur. Hondenwedstrijd De poli tiehondenclub „Saeftinghe" zal op zaterdag 11 november op het terrein aan de Bisschop- pendreef in Clinge de jaarlijk se clubkampiOeescMp'pen hou den. De wedstrijden beginnen respectievelijk 9.00 en 14-00 uur. Schieting Aan de bejaar- denschdeting van de Bl-aauwe 'Hoeve te Hulst namen 43 schutters deel. J. La-uwers uit Terhole toonde zich de beste schutter want hij slaagde er in de hoogvogel en de eerste zij- vogel af te schieten. De uitslag luidt: de hoogvogel en eerste zijvogel werden geschoten door J. Lauwers uit Terhole, de tweede zij vogel ging naar E. Boussen te Kapellebrug. De meeste kleine vogels, 4 stuks, waren voor Jos Asselman uit Hulst en R. de Schepper uit Koewacht. Topbiljart De topbiljart competitie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is van start gegaan met de volgende wedstrijden: KOT - 't Centrum, 't Anker - Marionette en STC - bc. Raedhuis. Van deze drie gespeelde wedstrijden eindigden er twee in een 1010 gelijk spel, t.w. 't Anker - Marionette en KOT - 't Centrum. STC won de thuiswedstrijd met 11-9 van bc 't Raedhuis uit Westdor- pe. Biljarten In café „Het wapen van Zeeland" speelde biljartvereniging „ZBC" een wedstrijd tegen het Axelse „Fortuna". De ZBC-spelers M. de Jonge, A. van Kerkvoort, M. de Pooter, C. Reijns, L. Houg en F. van de Velde won nen respectievelijk van J,. van Eek, P. Seghers, A. van Brit som, A. Rin, J, Dieleman en G. den Engelsman.' Van de be zoekers wisten J. Heerspinck en J. Scheele van resp. P. Willemsen en J. de Hamer te winnen. Eindstand 12-4 in het voordeel van ZBC. Hengelen Nabij de water toren te Terneuzen hield de zeehengelclub Sluiskil haar laatste wedstrijd in dit sei zoen. Er namen 100 personen aan deze wedstrijd deel. Na afloop waren in café Dallinga door de voorzitter de heer J.d'Hont de prijzen uitgereikt. De uitslag was: 1. R. Heijboer 795 punten, 2. A. Ploegaert 644, 2, L. Desitter 641, 4. A. van Campen 610, 5. H. Dallin ga 534, 6. G. Matthijs 530, 7. mevrouw Harms 510, 8. J. Dierinck 451, 9. P. van de Berge 449, 10. F. Dieleman 441. Kampioen van de zee hengelclub werd A. van Cam pen te Westdorpe. CVan een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeente Hontenisse ziet zich genood zaakt voor 1973 een beroep te doen op het gemeentefonds en de eigen inkomsten (belastingen) drastisch op te trekken om enige verbetering te brengen in de financiële positie. Het begrotings tekort voor het komend jaar wordt namelijk geraamd op 475.000 gulden. Dit jiaar bedroeg dat tekort nog 290.000 gulden. Dit blijkt uit de gisteren verschenen cept-begroting voor 1973. De brief ademt op financieel gebied nogal sombere sfeer. Het begrotingstekort zal niet uit reserves gedekt kunnen worden, omdat de daarvoor in aanbiedingsbrief bij de con- aanmerking komende reserves in voorgaande jaren al zijn gebruikt. Overigens is de wer kelijke financiële positie van de gemeente „iets" gunstiger, dan het beeld, dat de begro ting geeft. Daarin is namelijk nog niet de opbrengst ver werkt, die men hoopt te krij gen uit verhogingen van belas tingen. -Vdr^icht wordt,dat men diaarmee een meerop brengst van 34.000 gulden zal künnen krijgen, die van het begrotingstekort afgetrokken moet worden. Een van de gro te boosdoeners bij het toene mende tekort, is de stijging van de personeelslasten. Deze stijging bedroeg in 1972 139.667 gulden. De kapitaals- lasten zijn na aftrek van de niet goedgekeurde werken en de sector woningwetwoningen met ruim 199.000 gulden ge stegen. In dit bedrag is ruim 79.000 gulden begrepen we gens kapitaalslasten van oude tekorten van vorige dienstja ren. Uit de aanbiedingsbrief blijkt overduidelijk, dat het gemeentebestuur erg in zijn maag zit met de financiële las ten van de haven van Wal soorden. Het exploitatietekort beloopt een bedragvan 188.000 gul den. Ook het recreatieterrein „De Vogel" blijkt een eng du re klant te zijn voor de ge meente. Het nadelige saldo voor 1973 wordt geraamd op een bedrag van ruim 121.000 gulden en dat is ruim 36.000 gulden meer dan dit jaar. De ongunstige exploitatiecijfers zijn het gevolg van een onvol ledige bezetting van het kam peerterrein en een tegenval lend bezoek voor het da-gre- creaitieterrein, In de prognoses is aanvankelijk uitgegaan van 200 standplaatsen op het kam peerterrein, terwijl er in het seizoen 1972 140 in exploitatie zijn geweest. De stijgende loonkosten zullen voor de be zoekers vaitj het komende jaar de Zeer onprettige consequen tie hebben, dat alle tarieven verhoogd móeten worden.Wat de tarieven van dé haven van Walsoorden betreft, is dat al niet anders. Ook die moeten zoals gemeld, drastisch om hoog, vindt het Hontenisser ooilege. De Vogel De zeehengel- vereniging „De Vogel" zal op zaterdag 18 november in hotel Van Leuven de jaarvergade ring houden, waarna een geza menlijk diner en een gezellig samenzijn de dag besluiten. In de vergadering zullen de data van club wedstrijden en van de internationale zeehengel- wedstrijd worden vastgesteld, Tijdens het diner zullen de kampioenen van het afgelopen vissedzoen hun prijs in ont vangst nemén. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG „De hele bestuursverkiezing is door wet. houder J. Vergouwen van Oostburg bekonkeld. Raad Aardenburg, je mag wel beta len, maar medezeggenschap, ho maar!" Dit riep gisteravond de heer L. de Clerck (PvdA) uit op do raadsvergadering in Aarden- burg, toen het pas ingestelde Werk voorzieningsschap Zeeuwsch- Vlaanderen ter sprake kwam. „Die hele verkiezing voor het dagelijks bestuur is een ondemocratische zaak ge weest", zo zei hij. „In dit be stuur heeft geen mens uit deze hoek (Aardeniburg-Sluis red.) zitting en ilk dacht, dat het democratisch zou zijn als van iedere gemeente een vertegen woordiger zitting had in dit bestuur". Volgens de heer De Clerck had de heer Vergou wen 's ochtends nog met hem overlegd over een te benoe men vertegeniwoondliger uit Sluis of Aai'denburg. De heer De Clerck had er uitgesproken bezwaar tegen, dat twee Oost- burgse vertegenwoordigers, wethouder J. Vergouwe en raadslid G. van Schaick, zit ting hadden in het dagelijks bestuur- Deze mening weid onderschreven door loco-bur gemeester G. Bonte. De heer De Clerck verklaar de, dat in Sluis, al besloten was de burgemeester als afge vaardigde van deze gemeente niet meer naar de algemene vergadering vain het Werk- voorzieninigeschap af te vaar digen en ook geen nieuwe (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE - Uit gesprek ken met de provinciale griffie en het ministerie van Binnen landse Zaken is gebleken, dat Hontenisse voor 1972 een aan vullende bijdrage uit het ge meentefonds zal krijgen van f 250.000,te verhogen met f 50.000,ter dekking van te korten van vorig jaar. Gezien de slechte financiële positie van de gemeente zal men genoodzaakt zijn ook voor 1973 een beroep te doen op de minister van Binnenlandse Za ken voor het verkrijgen van een aanvullende bijdrage. Dit blijkt uit de aanbiedingsbrief bij de begroting. De bevolking van Hontenisse hangt de komende maanden een reeks van belas tingverhogingen boven 't hoofd De rioolbelasting moet stijgen van 59 gulden tot 66 gulden Ook de reinigingsrechten gaan omhoog, maar met hoeveel dat zal zijn, is eerst bekend, zodra de gemeente in het bezit is van de begroting van de intercom munale ophaaldienst voor huis- en tuinvuil. De opcenten per sonele belasten dienen ver hoogd te worden van 245 tot 268. De verhoging van de straat- en rioolbelasting zal de gemeente samen met de op centen personele belasting het komende jaar in totaal 34.000 meer moeten opleveren. Enig soelaas wordt verwacht als de zogenaamde „onroerend goed belasting" ingevoerd kan wor den. De mogelijkheid om die nieuwe belasting te heffen wordt de gemeenten bij wet van 24 dec'ember gegeven, maar er is nog geen enkele duidelijk heid over het tijdstip waarop deze belasting voor het eerst geheven zal kunnen worden. Bij invoering zou de maximale opbrengst voor de gemeente Hontenisse 544.000 gulden kun nen bedragen, maar daar staat tegenover, dat er andere belas- tigen zouden verdwijnen voor een totaal bedrag van 324.310 gulden. Zelfs in dit geval rest er nog een voordeeltje van 219.690 gulden, dat Hontenisse erg welkom zou zijn. „Deze be nadering is zeer globaal en aan het berekende voordeel moet niet al te veel waarde gehecht worden", aldus staat in de be- grotingsbrief te lezen, waaruit blijkt dat het bij dit punt gaat om „dromen in de toekomst" vertegenwoordiger aan te wij zen. Desgevraagd zei burgemees ter mr. H- van den Beid van Sluis; diait een besluit in deze richting niet genomen was. „Wij houden deze zaak mo menteel nog in beraad, want we zijn niet gelukkig met de samenstelling van het dage lijks bestuur", aldus de heer Van den Beid, die wees op zijn verklaringen in de laatste vergadering van het schap, dat in dit dagelijks bestuur geen vakbondsmensen e.d. dienden te zitten. „Dit is een zaak uitsluitend voor bestuurders", was zijn mening. De heer J. van de Voorde, vakbondsman en lid van het dagelijks bestuur van het schap, zei ons, dit een „ietwat verouderde opvatting" te vin den. Hij dacht, dat het uit de tijd was de gemeenten, in hun hoedanigheid als financiën- verstrekkers, de uitsluitende zeggenschap te geven. „Ook wij hebben onze verantwoor delijkheden wat algemene za ken betreft", zo zei de heer Van de Voorde. De heer Vergouwe sprak gisteravond pertinent tegen, dat de bestuursverkiezingen bekonkeld zouden zijn. „Het Plan was in het dagelijks be stuur twee vertegenwoordigers uit West-Zeeuseh-Vlaanderen te kiezen. Ik zelf zou de ene kandidaat zijn, burgemeester Van den Beid' de andere. In het algemeen bestuur echter zitten vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, vakbew"»ing en Landbouw schap. Het is een volkomen logische zaak, dat deze instan ties ook vertegenwoordigd zijn in het dagelijks bestuur, iets waar de heer Van den Beid teen was. Dit heeft de heer Van den Beid natuurlijk stem men gekost, reden waarom hij niet in het dagelijks bestuur is gekozen. Op voorstel van de heer W- van Alphen", aldus de heer Vergouwe, „werd toen de heer G. van Schaick als lid naar voren geschoven, mede op grond van het feit. dat de heer Van Schaick, die zelf minder-valide is, goed op de hoogte is met problemen van de mensen, waarvoor nu juist dat Werkvoorzieningsschap is ingesteld. Die bestuursverkie zing was een eerlijke en de mocratische zaak", aldus de heer Vergouwe. (ADVERTENTIE) Hengelen De zeehengel club „De Knarhanen" hield in de Westerschelde nabij de Griete te Zaamslag de negende en laatste clubwedstrijd. Er werd veel vis gevangen en de eerste prijs werd gewonnen door Omer Boon met 1370 punten. Na deze wedstrijd kon het kampioenschap worden opgemaakt. De uitslag hiervan is: 1. Ed Strobbe uit Heikant 6890, 2. Om Boon uit St. Jan steen 4520, Fr. Braem, Hei kant 3025, 4. L. Tjuye, Wals oorden 2619, 5. Fr de Neve, Stekene 2305, 6. R. Bertram, Heikant 2100, 7. Aug. Thuye, Hulst 2095, 8. W. van Swaal, Hulst 1845,9. E. de Schijver, St. Jansteen 1800, 10. J. van Gimst, St. jansteen, 1575. Zaterdag 18 november wor den de kampioenen in het ver- eniginsgebouw te Heikant ge- huldiga. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In aanwe zigheid van een aantal promi nente figuren uit Zeeland en West-VIaanderen is zaterdag middag in de Burgerzaal van het Vlissingse stadhuis een expositie geopend van 58 schilderijen, afkomstig van een Westvlaamse prijskamp. Mevr. B. Platteau - van Els- lande, die. onder meer met de post Cultuur in België een po sitie bekleedt vergelijkbaar met het lidmaatschap van G. S- bij onSj verrichtte de offi ciële opening. Drs. Th. Westerhout van Vlissingen gaf in zijn wel komstwoord te kennen blij te zijn met de plaats van de expositie. Hij vond dat een expositie van hedendaagse kunst uitstekend past in het stadhuis omdat dit ook in he dendaagse stijl is opgetrokken. „Bovendien maken we hier mee duidelijk dat het niet al leen als administratief centrum dienst hoeft te doen", aldus de burgemeester. De commissaris van de ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, besteedde ,in zijn re devoering vooral aandacht aan de culturele uitwisseling die tot dusver eenrichtingsverkeer was geweest, maar die nu ook een tegenstroom begint te on dervinden. Mevr. Platteau - van Elslande tenslotte bena drukte het gemeenschappelijk streven naar schoonheid en creatieve drang, en pleitte voor meer diepgang van de ontmoeting die tussen kunste naars individueel en groepsge wijs plaatsvindt. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Met 6 stemmen voor en 5 tegen werd gisteravond in de Aardenburg- se raadsvergadering een subsi die van f 225 toegekend aan het kermiscomité in Eede. Dit comité had een volkskoers ge organiseerd. Het voorstel van het college was fl. 150 beschikbaar te stellen. In een vorige vergade ring staakten de stemmen met 5 voor en 5 tegen over een tegenvoorstel van de heer Standaert om de gevraagde f 225 toe te kennen. Dit was de reden dat gisteravond dit 6ub- sidievoorstel wederom op de agenda prijkte. De heer R. Buijck verklaar de tegen toekenning van f 225 te zijn. „Ook de boldersclub in Eede kreeg maar f 100 en ik vind dat men geen ongelijk heid moet plegen", was eiin mening. De heer H. van Iwaarden daarentegen wilde de f 225 toe kennen. Hij adviseerde echter het organiserend comité In het vervolg te proberen met eigen middelen te zien rond te ko men, „omdat dit veel meer voldoening geeft". De ene af wezige vorige keer gaf nu kennelijk de doorslag want met 6 voor en 5 tegen werd het voorstel van de heer Stan daert aangenomen. CATHARINASTRAAT 36-42 - BREDA 01600 - 3 90 24 van het jaar 1750 tot 1880 Alléén originele (geen nieuwe) met garantie Restauratie van en handel in Altijd in te ruilen voor dezelfdr prijs, bij aankoop van een andere. PRIJZEN VANAF 250,—

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2