Twente zege zonder pro blemen Den Bosch is nergens MW MAAKT HET FE YENOORD LASTIG Wéér Piet van Dijk Hattrick van Mühren Dood Voorlangs Sport ZEEUW (Van een speciale verslaggever) Utrecht Hans van Huis steden, de linkervleugelver dediger van FC Utrecht stond een half uur na de strijd tegen FC Twente het huilen nog altijd nader dan het lachen. En daar was ook wel aanleiding toe. Want hij was het, die tot tweemaal toe het beslissende tikje gaf waardoor tegenstander FC Twente kon scoren. Maar het was dezelfde Hans van Huissteden die in de tweede helft met een machtig schot het houtwerk boven keeper Piet Schrijvers had geraakt. Hans van Huissteden was zodoende ongewild hoofd persoon geworden in het treffen in het Utrechtse Galgenwaardstadion. Alles wat kon mislukken, ging vandaag ook volslagen mis", verzuchtte van Huissteden in het spelershome van FC Utrecht. was het voorbeeld van de onrust welke bij ons de ge hele wedstrijd heeft ge heerst. Onder normale om- tandigheden hadden we het luel beslist niet met 21 behoeven te verliezen". 0 Jan Jeuring. Kort daarvoor had zijn trainer Bert Jacobs, die vanaf de eretribune ook deze wedstrijd moest vol gen, over zijn anders toch zo betrouwbare verdediger gezegd" Van Huissteden En FC Twente-trainer Spitz Kohn: „Dit is de eer ste wedstrijd, waarin wij duidelijk ons eigen spel niet hebben kunnen spelen. Wij hebben vanaf het begin voorzichtig moeten voetbal len. We waren als de dood voor de aanvalskracht van FC Utrecht. Toen echter na een kwartier bleek dat FC Utrecht niet tot het normale spel kon komen, kreeg Jeu ring waar de opdracht om als spits te fungeren, maar dat was beslist niet ons uit gangspunt in het taktische concept geweest". Deze wedstrijd kende twee gezichten. De eerste helft was een kleurloos geheel met een ongekende lauw FC Utrecht. De tweede pe riode gaf een onstuimig aanvallende thuisclub te zien, die er desondanks niet in slaagde FC Twente van de overwinning af te hou den. FC Utrecht FC Twente 12 (01), 40. Bené v. d. Kerkhof 0-1, 74. Van Veen 1—1, 75. Pahlplatz 1—2. Scheidsrechter Hoppenbrou wer., Toeschouwers: 14.000. FC UTRECHT: Henriksen V Oudenallen, Wilschut, Pronk en V Huissteden., Ol- sen, Cote (Wielaert) en Ca- bo., Bonsink, V. Veen en Hulshorst. FC TWENTE: Schrijvers., Van Jerssel, Drost, (achter berg), de Vries en Oranen, Willy Vd Kerkhof, Notten en Vd Vail, Rene vd Kerk hof, Jeuring en Pahïplatz. 0 Willy van de Kerkhof staat doelman Schrijvers bij na een hard goed gericht schot van Leo van Veen. 0 Mühren. AMSTERDAM FC Den Bosch heeft Ajax niets in de weg gelegd tijdens de laatste training van de landskampioenen voor vertrek naar Sofia. De Brabanders wilden wel de verdedigende stellingen betrekken maar weigerden de over-mijn-lijk-speelwijze toe te passen. De acht of negen zoete, lieve Gerritjes, die FC Den Bosch in de buurt van het eigen strafschopgebied had geposteerd, bekommerden zich meer om het welzijn van de Ajacieden (een loffelijk streven voorwaar) dan om de dekking. Ciric bleef een beetje in de buurt van Cruijff en verder werd positiedekking toegepast. Maar Den Bosch zag de sleu telposities over het hoofd en daardoor kreeg Ajax vrij baan, vooral over de flanken, waar Krol en Suurbier geregeld tot aan de vijandelijke doellijn in de combinaties werden betrok ken. Om kort te gaan Den Bosch speelde zonder aanval, gaf het middenveld prijs en verdedigde als een beginneling. Doordat doelman Van der Pluym niet de gebruikelijke allure van een doelverdediger van een zwakke ploeg demon streerde, moest de score wel hoog oplopen. Ger Mühren maakte het meest efficiënte gebruik van de vrijheid die hem werd gelaten met drie treffers, Cruijff, Keizer, Krol en Swart voltooiden het negen tal. Na rust kwamen Schilcher en Arnold Mühren in de ploeg als vervangers van Blanken burg en Keizer. Stefan Kovacs vond het een aantrekkelijke oefenwedstrijd voor zijn ploeg. „Voor ons wa ren drie dingen belangrijk wij moesten blessures voorkomen, de ploeg laten samenwerken en wat looptraining doen. Zou de wedstrijd van woens dag tegen Noorwegen onze eigen training niet hebben onderbroken, dan had ik eerder spelers vervangen. Ik vond het nu echter nodig de ploeg weer eens helemaal bij elkaar te hebben, want al voetballen mensen al jaren met elkaar, wanneer de helft van de selectie een halve week weg is, is het nodig dat er weer eens samen wordt ge werkt en wordt samenge werkt". Ajax - FC Den Bosch 90 (6—0). 6. Krol 1—0, 10. Ger Mühren 20, 18 Ger Mühren 30, 24. Cruijff 40, 40 Kei zer 50, 41. Keizer 60, 57 Ger Mühren 70, 80. Cruijff 8—0, 87. Swart 9—0., Scheidsrechter Boosten, toe schouwers 14.500. AjaxStuy, Suurbier, Huls- hoff, Blankenburg (Schilcher) en Krol, Haan, Neeskens en Ger Mühren, Swart, Cruijff en Keizer (Arnold Mühren). FC Den BoschVan de Pluym, Van der Ley, Schuur man, Pijs en Schrievers, Ciric, Graaumans en Wilbret Van Gelder (Vaessen), Beek en Van den Bergh. FOUT VAN KORVER FATAAL (Van onze sportredactie) BOTTERDAM Dat het duel met Feyenoord een van de meest dramatische wedstrijden uit de geschiedenis van MW zou worden, tekende zich bij de rust allerminst af. Onder een oorverdovend gejoel en gefluit zochten de spelers de kleedkamer op. MW, met opgeheven hoofd, Feyenoord in zorgen. Dertig seconden waren bij die rust verstreken sinds Willy Brokamp dwars door een Feyenoord- muurtje uit een vrij trap gescoord had (01). 0 Staart maakt de „negen" vol. V.l.n.r. Van der Pluym, Swart en Schrievers. De ontstemming in de Kuip gold niet Brokamps fraaie schot maar de wijze, waarop die vrije trap tot stand was gekomen. Een van de grensrechters, Si mon Stam, („het was maar een paar centimeter, maar ik zag het duidelijk"), had vastgesteld dat de Rotterdamse doelman Treytel buiten het strafschop gebied de bal met de hand ge speeld had, en dus mocht Bro kamp zijn aanloop nemen om yanaf 20 meter hard en zuiver in de hoek te schieten. Feyenoord had overigens vanaf het eerste moment een groot veldoverwicht (de corner-ver- houding werd tenslotte 180 voor de thuisclub), maar het was voor MW bemoedigend te zien hoe die stormlopen steeds weer vastliepen in de trechter van het doel van Körver MVV-'s doelman maakte in die fase van de wedstrijd boven dien een uiterst betrouwbare indruk. Het was waar, dat Trey tel gedurende het eerste kwar tier geen enkele bal op zijn doel had gekregen, maar des ondanks was het toch altijd het gevaar van MVV's snelle uit vallen aanwezig. Zo was Bro kamp al na 17 minuten dicht bij een doelpunt geweest, toen de fraaie dieptepass van Bon- frère hem bereikte en langs Schneider glipte. Treytel had zijn doel verlaten, maar Bro kamps schot ging net voor langs. En toen dan, na her haalde en vergeefse stormlo pen van Feyenoord kwam even voor de rust dat grootse mo ment, waarop Brokamp ander maal bewees, ook een „killer" te zjjn. 10 voor MW na 45 minuten. Feyenoord oefende in de tweede helft uiteraard nóg meer druk op de Maastrichtse verdediging uit. Maar opnieuw schoten de Rotterdammers te kort, daar waar het om de af werking ging, zelfs waren de MW-uitvallen gevaarlijker maar Bonfrère faalde in de afwerking. (ADVERTENTIE) Martin Vreysen. 0 Weer is Piet van Dijk de vijandelijke verdedigers te snel af. Zijn schot betekent het eerste NAC- doelpunt. Opstellingen: Excelsior: v d. Roer. Bron, van Mierop, Tetteroo, van der Heijden, Aad de Butter, van de Vaart, Roggeveen. Meutstege, Coenen, Bassant. NAC: De Jong. Van Gorp, Delmotte, Vermeulen, Bakker. Quaars, Bouwmeester, Dierickx,. Vreysen, Van Dijk, Brouwers. Alle MW-inspanningen ble ken mede daardoor later toch vergeefs. Een schot van Schnei der werd nl. van richting ver anderd en dat betekende tien minuten voor tijd 11. Even later maakte Körver zijn eni ge fout en kon Ressel voor 21 zorgen. 0 Een grandioze misser van doelman Körver was er de oorzaak van dat Ressel het tweede Feyenoorddoelpunt kon scoren. (Van onze sportradactie) BREDA NAC, dat de laatste weken nogal had uitgehaald en in deze periode verrassend goed voetbalde, heeft de stijgende lijn in zijn zijn vechtlust en agressieve spel. In de eerste vijfentwintig minuten van de wedstrijd gebeurde er weinig opwin dends. NAC liep vergeefs storm op de Excelsiorveste. Totdat, nadat hij de bal van Frans Bouwmeester had te ruggekregen, Jan van Gorp met een enkele pass de Rot terdamse verdediging open scheurde en Piet van Dijk alleen voor Eddy van de Roer bracht. Van Dijk maak te geen fout, 10. NAC had bepaald niet over geluk te klagen toen enkele minuten later een kopbal van Roggeveen ternauwernood van de doellijn kon worden gehaald. Excelsiortrainer Joop Castenmiller: „Die bal was een halve meter over de doellijn". De tweede helft was ter nauwernood aan de gang of de gelijkmaker lag al in de Bredase touwen. Meutstege schoot van grote afstand te gen de paal en de terug springende bal werd door Sjaak Roggeveen vallend in gekopt. NAC beantwoordde het Rotterdamse doelpunt met een tegenoffensief, waaruit ook de winnende treffer zou ontstaan. Bij een Bredase aanval werd Quaars onderuit gehaald. Vreysen legde de vrije trap precies op het hoofd van Van Dijk en dat betekende 21. NAC drukte na dit doel punt niet meer door en ging weer verdedigend spelen, het geen niet altijd foutloos ge beurde. Met moeite kon de schrale overwinning worden veilig gesteld- HARRY VERMEULEN. spel tegen het onderaan staande Excelsior niet kun nen continueren. De Breda- naars speelden een matige wedstrijd en mogen de han den dichtknijpen met de ma gere 2-1 overwinning. NACtrainer Ben Peeters na afloop „Het was inder daad niet zo'n beste wed strijd, maar we hebben in ieder geval de twee punten. Ik heb al dikwijls meege maakt, dat we goed speelden en toch nog verloren en daar wordt je ook niet veel wijzer van NAC speelde gisteren erg nerveus. De verdediging, de laatste wedstrijden het meest zekere deel van de ploeg, liet nogal eens een steek val len. Een typisch voorbeeld van die onzekerheid bij NAC was Frans Vermeulen. De anders zo koelbloedig opere rende NACaanvoerder maakte gisteren twee kapita le fouten, die zijn ploeg de overwinning hadden kunnen kosten. Vermeulen: „Ik geloof dat die week rust ons geen goed heeft gedaan. We zijn uit ons ritme gehaald". Overigens was niet alleen de verdediging de oorzaak van het minder goed draaien bij NAC. Het middenveld had ook bepaald zijn dag rechtervleugel een verdien stelijk debuut. Vreysen niet. Er werden vele onzui vere passes gegeven, waar door de bal onnodig in Ex celsiorvoeten belandde- En hoewel de Rotterdam mers van een verdedigend concept uitgingen, was men op zulke momenten via snel le contraattaques toch le vensgevaarlijk. Vooral de be weeglijke Bassant en de op- pertunistisch spelende Coe nen waren moeilijk te be dwingen tegenstanders- In de NACvoorhoede moest het voornamelijk ko men van Piet van Dijk, die met zijn twee doelpunten be wees, dat hij als goaltjesdief bij NAC moeilijk te evena ren is. De zestienjarige Martin Vreysen, hij verving de aan de enkelbanden geblesseerde Chris Bouman, maakte op de schoot fysiek nog wel tekort, maar compenseerde dit door

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7