PLEIDOOI VOOR MENTALITEITS- VERBETERING Vonck tweede Mevrouw'9 Bakker GROOTS FEEST VOOR JUBILARIS HENDRIKS Nederlaag voor leider Tjoba II Heinkenszancl handhaaft zich aan kop Hoofdplaat pakt punt Op de voetbalvelden Pijper: record Zege van Watney's sport T* VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 6 NOVEMBER 1972 11 i (Van onze atletiekmedewerker) KAMPERLAND Tegen het advies van zijn trainer in is Piet Vonck van RKHAV zaterdagmiddag toch gestart in de Zeelandcross, .die de afde ling Zeeland van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie zaterdagmiddag organiseerde in het recreatiegebied en het Veerse Meer, nabij Kamper land op Zuid-'beveland. Zijn trainer liet vrijdag weten, dat Vonck in deze cross niet zou starten, omdat hij zondag in Waregem zou starten. Vonck negeerde dit, en kan terugzien op een uitstekende prestatie in deze sterk bezette cross Vonck werd tweede. In totaal kwamen 65 atleten aan de start. Van de tien kilo meter lange cross, waarvan zich reeds in de eerste ronde een kopgroep vormde, be staande uit Piet Vonck, van RKHAV, Jo van Tenen van Shell Vlaardingen, Hans Tie- bosch van Metro uit Rotter dam, Dick de Bruyn van AVR, Rotterdam, en Hans van Ras teren van Fortuna Vlaardin gen. Deze groep werd op een twintig meter gevolgd door Sjaak van Eekeren van Thor Roosendaal, Kees van Dalen van AV 56 Goes, en Sjaak Boekhout van Metro Rotter dam. In de tweede ronde werkten zich drie lopers los van deze kopgroep en het bleek al vlug dat in dit drietal de winnaar zou zitten, want deze kopgroep werd gevormd door Piet Vonck, Johan Tenen en Hans Tiebosch. Hans van Rasteren en Dick de Bruyn hadden een geringe achter stand. In de laatste ronde heb ben zowel Piet Vonck ais Hans Tiebosch er alles voor gedaan om een voorsprong te nemen. Maar op de laatste ki lometer bleek Johan Tenen over de meeste reserves te beschikken, want hij liep heel gemakkelijk weg van het tweetal. Bij de finish was zijn voorsprong op Vonck een der tig meter. Piet Vonck werd uitstekend tweede, met op een vijftigtal meters Hans Tie bosch. Hans van Rasteren, die aanvankelijk in het gezelschap van Dick de Bruyn was geble ven ging de laatste ronde te hard voor de Bruyn en werd vierde, vijfde de Bruyn. Na de wedstrijdloop kwa men een duizend deelnemers aan de start voor een presta tieloop over zes en een halve kilometer. Onder de deelne mers bevond zich ook het Tweede Kamerlid Vondeling, die op zijn verkiezingstoer ook op dit evenement brood zag. Al wandelend en voorzien van pet en rugzak ging hij juist binnen de gestelde tijd over de eindstreep. Jan Eversdijk van AZ 56 ging als eerste voer de finish. De eerste dame was Elly Castelijn uit Vlissingen. De heer van der Kuyl uit Goes was met zijn ruim ze ventig jaar de oudste deelne mer, terwijl Robby Zevenber gen uit Renesse met zijn drie jaar de jongste was. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de KNVB die zaterdag in De Schouwburg in Middelburg werd gehouden kenmerkte zich door een pret tige sfeer. Zonder langdurige discussies gingen de agenda punten onder de hamer door. Dat wil niet zeggen, dat er geen belangrijke problemen werden aangesneden zoals het hoge percentage strafzaken, het blijven streven naar betere accommodaties en vooral ook een verbetering van de mentaliteit op de sportvelden. In zijn openingswoord wees voorzitter Bakker er dan ook op dat men in de clubbladen vele actuele onderwerpen als boven genoemd zou moeten publiceren. „Uw leden zijn daar meer mee gebaat dan met een verhaaltje over de auto van Johan Cruijff. Durf ook uw ontspoorde spelers aan de kaak te stellen, wees op voedkundig en draag bij aan de mentaliteitsverbetering' aldus de heer Bakker. Kennelijk zwaar op de maag ligt het afdelingsbestuur de houding van de zogenaamde B-scheidsrechters. Bakker tot de clubbestuurders: „Het was uw besluit tijdens de vorige vergadering om deze B- scheidsrechters te leveren en ze te laten inspringen wanneer dit nodig zou zijn. Vele malen gebeurt het, dat ze niet komen opdagen en we kunnen dit niet langer tolereren. We zijn momenteel aan het uitziften en dit houdt in dat de clubs binnen zeer korte tijd „serieu ze" kandidaten zullen moeten leveren". Bezorgd was de afdelings voorzitter ook over de slui tingsperiode van enkele ge meentelijke sportvelden zoals in Goes en Terneujen. Deze is in de zomermaanden van vrij lange duur. „En compensatie in de vorm v-an meer velden zit er niet in". Gebrek aan velden staat ook een vaste middag of morgen voor het dames-competitie voetbal in de weg, naar de heer Bakker liet horen. Hij noemde dit spijtig, omdat 30 elftallen van 28 verenigingen zich hadden aangemeld. Even eens had h-ij spijtig moeten constateren dat het zondag- voetbal in Zeeland zich in neergaande lijn beweegt. Bak ker: „Ik vraag me -af waarom Terneuzen 3 A zich bijvoor beeld moet terugtrekken uit de competitie". De contributie verhoging van f 2,- per senior lid als bijdrage voor het nieu we Bondsorgaan van de KNVB noemde hij voorts on aanvaardbaar. Nog eens wijzende op de teruggang op het mentale vlak ook in de sport deed de heer Bakker een klemmend beroep op alle clubbestuurders om nuchter te blijven en het goe de voorbeeld te geven. Het jaarverslag van secreta ris Js. Cevaal vermeldde naast diverse activiteiten en het 50- jarig bestaan van de afdeling Zeeland dat het zaalvoetbal zich niet voldoende kan ont plooien door gebrek aan accom modatie. Wegens gebrek aan sporthallen dreigt men dan ook achterop te geraken. Wat het veldvoetbal betreft: aan de zaterdagcompetitie namen 131 elftallen deel en 's zondags speelden 100 elftallen. Een be wijs dus, dat het zaterdagvoet bal in Zeeland bijzonder popu lair is. De alinea in het jaarverslag dat de medische sportkeuring weinig problemen meer ople vert was voor voorzitter Schelfhout van Hontenisse aanleiding om mee te delen dat het in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen op dit punt wel fout zit. Vooral na het overlij den van een gepensioneerd arts, die de keuringen ver richtte komt er weinig meer van terecht. De heer Bakker deelde daarop mede dat deze zaak de volle aandacht van het afdelingsbestuur heeft. Voorzitter Schuilt van Wol- phaartsdijk was geschrokken van het drie pagina's tellende verslag van de strafcommissie. Hij hield een vurig pleidooi voor de scheidsrechters om hen volledig te accepteren ook wanneer zij fouten maken. Clubbestuurders dienen de spelers daar bijzonder op te attenderen volgens hem wat door voorzitter Bakker werd onderstreept. Als bestuursleden werden herkozen de heren: I.W. Bak ker, (voorzitter) Th. d' Haens en A.F. van der Pluijm. In de commissie van beroep I.J. Ha- verhoek (lid) en ir. T.A.C. van Tongeren (plv. lid). In de financiële commissie blijven aan P.J. Melse en M.A. Slaak- weg. Voor de heer M.I. de Vos zal een nieuwe kandidaat wor den gezocht. 9 Bestuurslid Van der Pluijm spreekt met het oude vrouwtje, dat later Bakker bleek te zijn. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Het scheidsrechterstekort, dat de afdeling Zeeland van de KNVB in de vorige jaar vergadering trachtte op te lossen door in te gaan op een suggestie van de vv Cortgene om elke club voortaan te verplichten een of meerdere zogenaamde B- scheidsrechters te leveren, is zo mag men het gerust stellen, mislukt. Vele van die B-scheids rechters, die moeten in springen als de nood aan de man komt, laten zonder enig bericht spelers en lei ders voor schut staan en komen niet opdagen. Dit probleem nu is bij hpt af delingsbestuur zo urgent geworden, dat voorzitter I. W. Bakker zaterdagmorgen voor de aanvang van de jaarvergadering de aanwe zigen nog eens met de neus op de feiten wilde druk ken. Als een oud Zeeuws boe rinnetje betrad de heer Bakker de zaal of zoals het moest voorstellen het voét- baltenrein en trof daar een clubbestuurder, die met de handen in het haar zat, om dat de scheidsrechter niet was komen opdagen. De heer A. F. van der Pluijm in zijn rol als clubbestuur- der kreeg met zijn klaag zang gehoor bij het vrouw tje (de heer Bakker) die spontaan aanbood „Zal ik de' wedstrijd dan maar lei den?" Later tijdens de vergade ring kon voorzitter Bakker een heel wat prettiger ge luid laten horen wat het arbitreren betreft. Hij zette twee fluitisten volop in de bloemetjes nu zij afscheid namen. Het waren de heren W. Bras (Wemeldinge) en Th. Si-es (Zierikzee) die 17 en 16 jaar actief waren ge weest als scheidsrechter. Zij kregen de zilveren speld van verdienste na mens de afdeling. Ook de heer Boeye uit Groede komt daarvoor in aanmer king om dezelfde redenen maar deze moest helaas wegens ziekte verstek laten gaan. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Onder grote belangstelling is Wim Hendriks zaterdagavond gehuldigd in het verenigingsgebouw in Heikant. Dit in verband met zijn 25-jarig jubileum als speaker op bijna alle Zeeuwse wielerwedstrijden. Ook mevrouw Hendriks, die met de kinderen aanwezig was, werd in de hulde van haar man betrokken. Vele afvaardi gingen van Zeeuwsch-Vlaamse wielerverenigingen waren in Heikant aanwezig om het echtpaar Hendriks de hand te schudden- En terechti warlt Wim Hen driks draagt alle sporten in Zeeuwsch-Vlaanderen een warm hart toe, en is altijd bereid de helpende hand te bieden. Verder waren vele KNWU-juryleden aanwezig en een afvaardiging van de toer club Hulst, een onderdeel van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat ook de gemeente Hulst het werk van speaker Hendriks waar deert, bleek toen de wethou der van sportzaken J. Blom- maert de jubilaris feliciteerde en hem nog vele jaren wen ste.- Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de Zeeuwse korf balcompetitie was dè grote verrassing, dat Tjoba n op eigen veld klop kreeg van Swift III. Reeds voor het be gin van de competitie gold Swift als een potentieel kans hebber, maar tot nu toe viel liet allemaal nogal tegen. Za terdag kwam het er echter volledig uit en leider Tjoba II ondervond dat aan den lijve. Daardoor wordt de spanning bovenaan nog groter. Togo ook een belofte die niet inge lost werd rekende eindelijk ook eens goed af met een te genstander. Tot nu toe steeds kleine overwinningen of ne derlagen was het nu tegen Blauw Wit raak. Met S0 verwijderde men zich uit het onderste peloton. Datzelfde geldt voor Storm vogels, dat tegen Ondo een veel betere indruk maakte. Ondo is in enkele jaren tijds wel erg afgezakt. Reeds nu lijkt er na de 84 nederlaag weinig hoop weggelegd. Stand: Tjoba II 914; Zuidwesters I 8—13; Seolto 1 8—12; Swift III 99; Togo I 88; Stormvogels I 8—7, Blauw Wit I 8—5; Ani- mo II 84; Ondo I 82. In de tweede klas hadden de beide koplopers het zwaar te verdu ren, maar ze wisten uiteinde lijk toch weer zonder kleer scheuren hun wedstrijden door te komen. In Breskens werd All Ready door BKC warm onthaald. Via 20 kwamen de Zierikzeese koplopers toch op een 23 ruststand na een goe de en snelle eerste helft. Na rust bleef het hoge tempo ge handhaafd en liep Ah Ready weg tot 24. Hierna kwam BKC geweldig opzetten en wist de stand weer in even wicht te brengen. In de slotfa se echter nam AU Ready toch nog de volle winst mee. Pech dus voor BKC, dat een gelijk spel zeker verdiend had. In Terneuzen ontving Luctor At las. Dat pittige ploegje trok er flink van leer en dat bezorgde Luctor genoeg hoofdbrekens. De 34 achterstand iin de rust was het sein om er na rust eens wat meer aan te doen en dait lukte, zij het echter met de nodige moeite. Met de 65 overwinning mag Luctor niet ontevreden zijn. In een kort openingswoord heette de voorzitter van het organiserende w-ielercomité Heikant E. Weemaes iedereen van harte welkom. Een bijzon der woord van dank had hij voor de wielercomité's, die fi nancieel hadden meegewerkt In de zaal ging een hard ge juich op toen de Heikantse voorzitter Wim Hendriks een enveloppe met inhoud kon overhandigen, terwijl me vrouw Hendriks bloemen kreeg. Voorzitter Weemaes: „Wim, ik hoop van harte dat je nog lang in ons midden mag blijven en ik denk hierbij aan nog zo'n 25 jaar". In zijn speech dankte Wim Hendriks alle Zeeuwese wie lercomité's en in het bijzonder de wielervereniging Heikant voor de prachtige organisatie. Wim Hendriks: „Het is altijd al zo geweest en dat is nog zo, als de naam Heikant er achter staat komt alles goed. Dat is me al zeer dikwijls opgeval len, en dat is nu nog eens duidelijk gebleken. Het is voor mij een prachtige dag ge weest, waar ik nog dikwijls aan zal terugdenken". 's Avonds werden er rollen- wedstrijden gehouden. De re sultaten: Amateurs 1 G. v. Ge loof Lage Zwaluwe, 2 S. Ha melink Terneuzen, 3 T. Stroosnijder Yerseke, 4 S. v. Harn S. v. Gent, 5 A. Vasseur Axel, 6 A. Oostdijk Axel, 7 W. de Feber Sluiskil, 8. H. Gijsel Heikant, 9 K. Blok Kruiningen, 10 J. v. Dijk Ul- venhout; Nieuwelingen: 1. A. v. Bracht, Lage Zwaluwe, 2 A. Vissers Roosendaal, 3 B. Scheers Middelburg, 4 J. Vonck Heikant, 5 J. Damen Ulvenhout, 6 C. Vervaert Lams waarde. Adspiranten: 1. A. Verschueren Axel, 2 A. Po lak Lage Zwaluwe, 3 A. Schaalje Axel, 4 H. Gijsel Heikant, 5 K. v. Harn Axel, 6 P. Borremans Woensdrecht. Bij de trimmers won Bram van Laere voor Thuy en Van de Branden. 0 Wethouder Blommaert (links) feliciteert Wim Hendriks. In het midden mevrouw Hendriks en Hendriks junior. TERNEUZEN In de eer ste klas van de zaterdagcom petitie van de KNVB, afdeling Zeeland bleef Heinkenszand bij de kopgroep- want in Sluis kon met 22 worden gelijk gespeeld. De kopgroep is on gewijzigd, want Nieuwland won van Meeuwen 2 (21). Wemeldinge won in Arnemui- den (12) en Nieuwdorp was vrij. Zaamslag komt toch ook al dichterbij (nog 4 punten achterstand) door de 10 winst op WIK. Colijnsplaatse Boys was net te sterk voor Waarde (21) en 's Heer Arendskerke en Veere speel den 22 SLUIS - HEINKENSZAND Sluis was vrijwel de hele wedstrijd sterker, maar juist in het kansen benutten was Heinkenszand sterker. De be zoekers kregen veel minder kansen dan de Zeeuwsch-Vla- mingen, maar wisten deze wel beter te benutten. Sluis nam door Smits de leiding (10), maar nog voor rust werd het 11 door Mol. Mol maakte er kort na rust 12 van voor Heinkenszand en Sluis moest tot tien minuten voor tijd wachten eer de verdiende ge lijkmaker op het bord kwam door Vercouteren (22). ZAAMSLAG - WIK Zo als bijna altijd was Zaamslag in het veld sterker. Toch wis ten de bezoekers deze keer niet het doel schoon te hou den. Na een half uur spelen al schoot de snelle Timmers (ex AZVV) de thuisclub naar 1 0. 0. WIK heeft na de rust nog wel geprobeerd iets aan deze achterstand te veranderen, maar de Zaamslag-verdediging had geen moeite. Een verdien de overwinning. NIEUWLAND - MEEUWEN 2 Een matige wed strijd van Nieuwland-zijde, dat maar net aan de overwin ning kon geraken. Meeuwen kwam namelijk na de al snel opgelopen achterstand (10 door Mesu) goed terug. En nadat eerst nog tegen de lat was geschoten werd het 4 mi nuten na de rust al 11 door Flipse. Nieuwland begon toen de bezoekers weer terug te dringen, maar moest toch wachten tot enkele minuten voor het einde eer A. B-aas de matig verdiende zege kon bin nenhalen. COLIJNPLAATSE BOYS - WAARDE Vooral in de tweede helft hebben de Boys voortdurend aangedrongen èn daarom is de zege bepaald wel verdiend. Toch keken de Boys na enkele minuten tegen een 01 achterstand aan door Dek. Kramer zag kans nog voor de rust de stand naar 1 1-te koppen. Paai en lat ston den daarna doelpunten in de weg en precies in de laatste minuut kreeg de thuisclub nog HILVERSUM (ANP) Ru- di Pijper van de Schiedamse zwemclub heeft in het 25-me- ter bad te Hilversum tijdens de adspirantwedstrijden om de W. Sprong en H. Snellebekers zijn eigen nationale adspiran- tenrecord met 0,2 seconde ver beterd. Hij realiseerde een tijd van 61 seconden rond- Een tweede opvallende prestatie kwam od naam van Hansje Bunschoten van Naarden, die de 100 meter vrije slag aflegde in 58,9 se conde. Bij de jongens zege vierde René van der Kuil op dit nummer in 56.6 secon de. de volle winst, weer door Kra mer 's HEER ARENDSKERKE - VEERE Nieuwenhuijze maakte er na enkele minuten 10 van en 's Heer Arends kerke behield daarna een groot overwicht, dat pas zwakker werd toen De Vos er I1 van had gemaakt. Na de rust was Veere sterker. Corne- lisse maakte er toen ook ver- riend 12 van. Tegen het ein de van de wedstrijd zette de thuisclub nog een laatste of fensief in, wat inderdaad het gewenste resultaat had. De ge lijkmaker van Baaijens C2— 21. ARNEMUIDEN 2 - WEMEL DINGE Wemeldinge bleek de hele wedstrijd over de be tere ploeg te beschikken. Het betere voetbal, wat vooral na de rust een groot overwicht opleverde. Rust 06. Direct na de rust maakte J. de Nooij- er er 10 van. Schouten nam daarna de beide doelpunten voor zijn rekening wat dus de verdiende 12 zege beteken de. De stand: Nieuwland 10-16, Wemeldinge 10-13, Heinkens zand 10-13, Nieuwdorp 11-13. Zaamslag 10-12, Arnemuiden 2 II-12, Colijnspl. Boys 10-11, Veere 11-11, WIK 2 12-11. Sluis 11-9, 's Heer Arendsker ke 11-8, Waarde 10-7, Meeu wen 2 11-2. (Van onze volleybalmedewerker-) HULST Hoewel anders verwacht viel de tegenstand van de Activia-dames te Box meer tegen tijdens de ontmoe ting met de Watneys-dames in de tweede divisie van de vol leybalcompetitie. De thuis-spe- lende ploeg kwam al spoedig op een 212 achterstand, waardoor een ietwat slordig spel van het bezoekende Wat- neys-T kon Activia de stand tot 912 terugbrengen. Het gevaar tijdig inziende zette Watneys-T alle zeilen bij en wist vooral dank zij het goede spel van Marloe de Booy met 1315 te winnen. De tweede set was Activia duidelijk aangeslagen en wist vooral met gevarieerde smas hes van de Hulsterse dames geen raad. De setstand werd' 615. De Watneys-dames ver vielen weer in hun oude fout, door het te gemakkelijk op te nemen in de derde set, waar bij de wisselspelers toch nog werden ingezet. Deze konden de aanvalsgolf van Activia niet keren, en met 1511 werd de totale stand op 1—2 gebracht. De vierde set zette coach Kos ter de basisploeg weer in het veld. Tot 10—10 ging het ge lijk op, maar toen Watney's het tempo opvoerde, bleef Ac tivia hangen en verloor met 1215 zodat de bezoekende ploeg drie winstpunten mee naar Hulst kon nemen. De verdere uitslagen in de tweede divisie dames waren: Dynamo - LVC 30, VCT - Sarto 13, Activia - Watneys 13, Mavok - Rust Roest 3 0, Marathon - Sic Pugno 3 1. De totaalstand: Mavok 5 15, Rust Roest 615, Belcker- veld 3 512, Dynamo 511, Watneys-T 6—10, Marathon 58, Sarto 58, Sic Pugno 5—4, Activia 5—3, RVC 5—1, VCT 50. Uitslagen derde di visie dames: AMVJ-R 2 - Ber- mi Vig 0—3, ZVC - Willem 2 onbekend, Kikkers - Bouwlust Orawi 2 03, Concordia - PS en RVC 2 3—1, Heren derde divisie: EWC - Scheldesport 30. Punch - Be Fair 23. (Van onze voetbalmcdewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de zondagcompe titie van de KNVB afdeling Zeeland zag Hoofdplaat kans Jong Ambon een punt afhan dig te maken (11). Philippi ne kwam daardoor weer een punt dichterbij door een 10 zege op Luctor. Robur had een 40 zege op Patrijzen, Wal cheren liet Aardenburg met de winst vertrekken 23. IJzen- dijke en Graauw speelden 0 0, terwijl RIA op eigeft veld m de kou bleef staan tegen Schoondüke (12) PHILIPPINE-LUCTOR Philippine had de hele wed strijd betere kansen en ver diende daarom de overwin ning. Al na twee minuten was het prijs door Begijn (10). v/at tevens genoeg was voor de zege. Luctor was in het veld zeker gelijk aan Philippi ne. RIA-SCHOONDIJKE Geen beste wedstrijd van RI- A, dat Schoondijke met de winst zag vertrekken. Door Tournois namen de bezoekers na rust een 01 voorsprong die dezelfde speler tot 0-2 ver hoogde. Door Audenaert kwam RIA nog op 12. ROBUR-PATRIJZEN Een dik verdiende Robur overwin ning. De Goesenaren speelden veel directer en hadden met rust de zaak al beslist. Door Schaier twee keer en Huyskes was de stand toen al opgelo pen tot 30. Na must deed. Robur het wat rustiger aan en door Hednsdijk werd de eind stand op 40 gebracht. hoofdplaat-jong am- bon De leiders mogen nog blij zijn met deze 11 eind- 'stand. Met een buitenspel- doelpunt kwam Jong Ambon door Pentury aan een 01 voorsprong voor rust. Na rust was Hoofdplaat sterker. Ver der don de gelijkmaker van De Poorter kwam de thuisclub niet meer (11). ijzendijke-graauw De 00 geeft de verhouding goed weer. Voor rust was Graauw sterker. En na rust Was IJzendijke de betere ploeg. Graauw had zelfs in deze goede wedstrijd nog de beste kansen. Maar al met ai 84- geeft de 0'0 stand een juist beeld. walcheren-aarden- burg De gelukkigste heeft gewonnen. Peeters schoot Wal cheren al snel naar 10. Maar met de rust was het 11 door De Krook. Direct na de rust werd het door De Witte 2—1. Maar toen kwam Aardenburg opzetten. Het betekende door verdedigingsfouten zelfs een Aardenburgse nederlaag want Henry en De Krook schoten de Zeeuwsoh-Vlamingen naar een 23 overwinning, De stand: Jong Amibon 8 13; Philippine 9—13; Schoon dijke 911; IJzendijke 89; Luctor 8—9; RIA 8—8; Graauw 97; Hoofdplaat 97; Patrijzen 8—7; Aardenburg 86; Walcheren 86; Robur

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 11