„Er is geen paniek bij ons" S1UVS POSTKANTOOR BREIDT SERVICE IIIT Trek naar „Moerschans" in Hulst HULST ONTVANGT KAMPIOENEN „Exploitatie van haven moeilijke zaak" HONTENISSER BURGEMEESTER: Favoriete dames teams ongeslagen Hontenisse denkt over aansluiting Hulster gemeenschapswerk Sport- en feest avond in Heikant Neusje van de zalm uit duivensport stad streek VOLLEYBAL Autorally in Kloosterzande Kloosterzande Lamswaarde WolpHaartsdijk Met zelfbedieningsruimte Aanbesteding BEGROTING HULST SLUITEND HONTENISSE Keuring voor leden van brandweer Hulst IN WALSOORDEN Overleden aan verwondingen Breskens Oostburg y Vrijdag 3 november 1972 2 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE B. en w. van Hontenisse onder schrijven de behoefte van de gemeente Hulst naar meer informatie over de ontwikkelingen rond het Baalhoekkanaal. Zoals we reeds schreven hebben beide colleges aan de minister van Verkeer en Wa terstaat een brief geschreven met het verzoek of een delegatie in Den Haag ontvangen kan worden. „Er is geen paniek bij ons" aldus burgemeester Somers naar aanleiding van deze brief, „maar we zouden wel graag meer willen weten. Vooral het tijdstip van de informatie is wel erg be langrijk, omdat deze zaken zich op het grondgebied van zowel Hulst als Hontenisse afspelen. We willen gewoon wat meer weten over deze (Van onze correspondent) HULST In de dames eer ste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie afdeling Hulst bleven de favoriete teams j ongeslagen. Van hen liet het leidende Clitex Sport op-| nieuw een zeer sterke indruk achter. Het Clingse team stuurde het gereputeerde Ma-' vo 1 met een 30 nederlaag terug naar huis. j Waitneys 1 leverde een goe de prestatie door een ruime 40 overwinning te behalen op PVH. Morres 1 was veel te sterk voor het dappere Door douwers dat een 40 neder laag moest incasseren. Met een achterstand van vier punten op Clitex Sport staan de Mor- res-dames thans op de derde plaats. Voor hun tweede wed' strijd moesten Doordouwers en Mavo 1 tegen elkaar uitko men en via een gemakkelijke 30 zege werden de Mavo dames twee punten rijker. Zo als verwacht was Watneys 1 niet opgewassen tegen een uit stekend EIV. Tweede klasse: de toeschou wers hebben een spannende strijd gezien tussen Lybeert- Verstraeten en Watneys 2, twee teams die praktisch van gelijke sterkte waren. Tenslot te was het Lybeert dat een nipte maar verdiende 21 overwinning in de wacht sleepte. De setstanden waren 16—14 15—7 en 12—15. Tegen het zwakke Mavo 2 hadden de Lybeert-dames het heel wat gemakkelijker en zonder veel problemen wonnen zij met 4 0. Dank zij een 22 gelijk spel tegen CVC veroverde Voor waarts het eerste puntje wat misschien een stimulans kan betekenen voor het verdere verloop van de nog lange com petitie- Racing Daf liet een steekje vallen tegen G-VC dat hen een punt ontfutselde. De leidende automobieldames konden dit maal geen moment imponeren. Na drie sets stonden zij met 21 voor maar GVC wist, dank zij een uitstekede vierde set, toch nog een 22 gelijk spel af te dwingen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Ca- fédancinig Het Witte Huis in Kloosterzande houdt zondag 5 november haar eerste autoral ly. Deze rit die is uitgezet door dihr. Collet en Jonkheim gaat om 14 uur van start. De inschrijvingstermijn staat open vanaf 12.30 uur tot uiter lijk 14 uur, eveneens in het Witte Huis. Ook de prijsuitrei king vindt daar plaats en wel om ongeveer 19 uur. Hengelen De zeehengel- vereniging „De Vogel" zal za terdag haar achtste en laatste clubwedstrijd van dit jaar houden in de Westerschelde. Er wordt gevist nabij de Perkstraat, omdat hier de kans om een kabeljauw te vangen, het grootst is. Er wordt gevist van 12-30 tot 15.30 uur. In schrijving en prijsuitreiking zal plaats vinden in oafé Mo dern in Kloosterzande. nogal ingrijpende zaak". Burgemeester Somers meent toch al een ommezwaai in de discussies rond het Baalhoek kanaal bemerkt te hebben, nu gewerkt wordt aan een aantal alternatieve studies. Daarop is trouwens door het gemeente bestuur van Hontenisse vanaf het verschijnen van het con cept-streekplan aangedrongen. „We hébben altijd gezegd, dat de alternatieven bekeken dienden te worden. Bij de provincie heeft dat nu blijk baar toch weerklank gevon den". Burgemeester Somers is het overigens niet eens met het verwijt, zoals dat door een Hulster raadslid op de raads vergadering van afgelopen vrijdag aan het adres van Hontenisse naar voren is ge bracht. De heer R. Eeman uit Sint-Jansteen was van mening, dat „Hulst steeds de keien uit het vuur moet halen". Hij ver weet Hontenisse een passieve houding en voegde daaraan toe, djit een vreemde zaak te vinden, omdat de belangrijkste ontwikkelingen zich straks in Hontenisse zullen afspelen. De Hontenisser burgemeester in antwoord op die kritiek: „Ik geloof niet dat dit verwijt juist is. Ik denk, dat er niet één gemeente is, die bij het verschijnen van het concept streekplan zoveel activiteiten heeft ontplooid als Hontenisse. Maar je moet het tijdstip van die aotiviteiten goed bepalen. Als we nu weer zouden reage ren, dan zouden we voorbij gaan aan de studies, die de komende maanden nog gaan komen". (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het college van b. en w. van de gemeente Hontenisse zal in het overleg van volgende week een standpunt bepalen ten aanzien van de plannen om het werkterrein van de stichting gemeenschapswerk in Hulst uit te breiden tot de gemeente Hontenisse. Het plan daartoe bestaat van de zijde van de stichting al geruime tijd. De afgelopen maanden is er hard aan de voorbereidingen gewerkt. Uit het verenigingsleven is inmid dels een commissie gevormd, die een aantal aspecten van deze uitbreiding moet bestude ren en straks advies zal uit brengen De directeur van de stichting gemeenschapswerk heeft vorige week aan de ge meenteraad een toelichting ge geven over de plannen, zoals er die op dit moment liggen. De belangstelling voor die uit eenzetting was overigens mi nimaal. De Hontenisser ge meenteraad zal evenwel bin nenkort worden geconfron teerd met een verzoek om aan de plannen financiële mede werking te verlenen. 0 ABSDALE. Waarschijn lijk zal het eerste gedeelte van de Parallelweg langs de Pro- vincialeweg van Hulst naar Axel volgende maand gereed zijn. Het gaat daarbij om het deel van Absdale mar Hulst. De gehele route zal volgens ver. wachting in april van volgend jaar in gebruik genomen kun nen worden. De weg loopt van Hulst tot aan de derde verkor ting en zal voornamelijk als zo genaamde „landbouwweg" gaan jungeren. Als zodanig zal de nieuwe weg voor een aanzien lijke ontlasting van de provin ciale route zorgen. Met de werk zaamheden is in augustus een begin gemaakt. Het werk wordt uitgevoerd door het aanne mingsbedrijf Hol uit Hulst. Kerk De parochiekerk van Lamswaarde zal worden voorzien van een nieuwe ver lichting. Dit met het oog op de viering van het 100-jarige be staan van de kerk volgend jaar. Pastoor Knipscheer heeft zijn parochianen vanaf de preekstoel meegedeeld de ver lichting in afwachting van de feestelijkheden alvast nu maar te laten aanleggen met het oog op de te verwachten kosten stijging. t l Ledenvergadering De vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk hield zijn eerste le denvergadering in hotel Osse- waarde. In zijn openingswoord kon voorzitter A. Schuit 25 leden welkom heten. Daar de koninklijke goedkeuring op de statuten inmiddels verkre gen is, werd een definitief be stuur gekozen. Alle leden van het voorlopig bestuur werden met algemene stemmen als zo danig gekozen t.w. de dames C.M. Everwijn-van der Walt en J. Th. Franken-Postma en de heren Avan den Berg, J. Boonman, P. van Die, J.M. Mol, J.J. Reinhoud, G. de Bokx, J.P.J. Ruisaard, A. Schuit, F.P. van der Veen, A.I. Vos en C. de Witte, terwijl van de jongeren in het bestuur werden gekozen mej. H. Meul- blok en dhr. L.Q. Phernam- bucq. Tot voorzitter werd ge kozen dhr. A. Schuit. Na de pauze gaf de voorzitter een toelichting op de bouwactivi teiten in Wolphaartsdijk, waaruit bleek dat 4 premiewo ningen in aanbouw zijn, ter wijl de bouw van nog 4 pre miewoningen reeds zeker is en voor verdere bouw nog vele aanvragen lopen. Verder wil de Stichting Samenwerking in Goes 10 woningwetwoningen bouwen en de Stichting Nieuw-Zorgvliet is van plan een aantal bejaardenwoningen te bouwen. Voor een speeltuin zal door de gemeente Goes een plaats bestemd worden in het gewij zigd bestemmingsplan. Voor de bestemming van het voor malig gemeentehuis en de voormalige openbare lagere school Oud-Sabbinge zijn sug gesties aan het gemeentebe stuur gedaan: hierop is echter nog geen beslissing gevallen. Bij de rondvraag werden di verse aanbevelingen gedaan om de leefbaarheid te bevor deren. Dhr. J.D. Lukasse drong aan op het plaatsen van enkele publieke telefooncellen. Dhr. P. van Die wees op het ontbreken van een shotveldje voor de jeugd, het ontbreken van straatverlichting op enke le punten, het niet branden van een aantal straatlantaarns en de slechte staat van een gedeelte van de Oostkerke- straat. Dhr. J. Boorman ten slotte bracht de onhoudbare toestand van de ongezuiverde lozing van de riolering van het dorp Lewedorp en van N.V. Huzo bij de Piet ter sprake. Besloten werd aan de naar voren gebracht zaken aandacht te besteden door hiervoor con tact op te nemen met gemeen tebestuur of andere bevoegde instanties. In zijn slotwoord drong voorzitter Schuit erop aan leden te werven teneinde het ledental, dat thans 115 be draagt, op te voeren. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Met ingang van vandaag (vrijdag) kan de bevolking van Sint- Jansteen voor een aantal dien sten ook buiten de gebruike lijke kantooruren terecht op het postkantoor. Dat kan dank zijn het feiit, dat er in de hal van het kantoor een zelfbedie ningsruimte is gekomen. Daarin zullen behalve een publieke telefooncel ook enke le automaten worden aange bracht, waarvan dag en nacht gebruik gemaakt kan worden. Vooral de telefooncel biedt uit komst in tal van problemen. Toen de gemeente Huist vorig jaar een reeks van hoorzittin gen hield kwam onder meer ook in Sint-Jansteen de wens om een telefooncel naar voren. De gemeente heeft naar aan- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Van daag wordt de reconstructie van de weg Kloosterzande - Vogelwaarde aanbesteed. Alle grondverkopen ten behoeve van deze verbetering zijn ge schied op basis van vrijwillig heid. Gedeputeerde Staten hebben de gemeente 19 okto ber toestemming verleend voor net doen van een uitgave van 1,7 miljoen gulden voor de reconstructie van het deel tra cé Vogelwaarde - Plattedijk. leiding daarvan contact ge legd met de PTT en kreeg te horen, dat het vooralsnog niet in de bedoeling lag om in Sint-Jansteen een telefooncel te plaatsen, omdat het dorp daarvoor niet het vereiste aan tal inwoners had- De cel in de zelfbedienimgsruimte is daar voor nu in ieder geval een redelijk alternatief. (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en w. van Hulst zullen de gemeenteraad de komende maand een slui tende begroting kunnen pre senteren. De begroting is in concept gereed en zal spoedig in het b. en w. overleg van de eigen gemeente worden be sproken. Volgens burgemeester P. Molthoff is de financiële posi tie van de gemeente vergele ken met vorig jaar vrij con stant gebleven. Dit neemt niet weg, dat de bevolking van Hulst ditmaal aan belasting verhogingen ontkomt. Vorig jaar al is besloten om zoge naamde trendmatige verhogin gen per jaar door te voeren en dat zal ook voor 1973 moeten gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Alle leden van de vrijwillige brandweerkorpsen van Vogel waarde en Kloosterzande zul len binnenkort worden onder worpen aan een medische keu ring. Alleen degenen, die aan de eisen voldoen, zullen deel mogen blijven uitmaken van het team. Volgens het commentaar van de gemeente is de sanering gewenst, in verband met de „hoge" leeftijd van verschil lende spuitgasten. De maxi mum-leeftijd is namelijk 55 jaar. Volgens burgemeester mr. M. Somers hebben de er varingen bij de brand bij Wil- king in Hulst een aantal jaren geleden bewezen, hoe belang rijk het is de conditie van de brandweerlieden in het oog te houden. Volgens d€ heer So mers is de medische keuring voor de Hontenisser spuitgas ten niet bedoeld als excuus om een aantal mensen uit het korps te krijgen. Het. is een preventieve maatregel. Stembureau Voor bejaar den en moeilijk ter been zijn de bewoners van het bejaar dencentrum „de Blaauwe Hoe ve" zal er tijdens de bomende verkiezing een stembureau worden ingericht in de Blaau we Hoeve. Het zal zo worden gemaakt, dat ook mensen in rolstoelen gemakkelijk hun stem kunnen uitbrengen. (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN Het snel toenemende tekort op de exploi tatie van de haven bij Walsoorden ligt de gemeente Hontenisse zwaar op de maag. Verwacht wordt, dat de financiële verwikke lingen rond deze voorziening er in de toekomst niet beter op zullen worden, omdat ook het bietenvervoer via de haven nog komt te vervallen. Als gevolg van deze finan ciële positie, zullen, zoals wij gisteren reeds schreven, de havengelden drastisch opge trokken moeten worden, tegen het advies van de schippers vereniging „Schuttevaer" en de kamer van koophandel in. Beide hebben er de gemeente op gewezen, dat de havengel den van Walsoorden tot de hoogste behoren. Daar komt nog bij, dat de voorzieningen voor de scheepvaart door en kele technische onvolkomen heden niet optimaal zijn. „Er is aan die ongunstige ontwik keling nagenoeg niets te doen", zo meent burgemeester mr. M. Somers. Hij wijst er overigens op, dat het hier niet alleen om een specifiek probleem voor Hontenisse gaat. Er zijn meer havens met financiële problemen. Bij de aanleg van de accommodatie in Walsoorden heeft de ge meente overheidssteun gehad, maar de exploitatie komt hele maal voor rekening van de gemeente. „Misschien dat de haven straks een functie kan hebben bij de aanleg van het Baalhoekkanaal, want daar voor zullen toch werkhavens nodig zijn.'', aldus het com mentaar van de Hontenisser burgemeester- Een andere mogelijkheid om de haven nieuwe impulsen te geven zou het aantrekken van schone industrieën zijn. Kloos terzande beschikt over een zij het bescheiden indus trieterrein. „We staan wel positief tegen over het idee van kleinere en schone industrie in lKooster- zande.maar dan komen we toch in dezelfde kronkel, waarmee heel Zeeuwsch- Vlaanderen zit. Er is weinig belangsteling van de zijde van schone industrie om zich in Zeeuwsch-Vlaanderen te vesti gen. Dat komt, omdat het ontbreken van een oeverver binding toch nog altijd een drempel blijkt te vormen. Het ontbreken van die vaste oe ververbinding is een geweldi ge rem op de ontwikkeling van de streek", aldus de visie van de Hontenisser burgemees ter. (Vén onze correspondent) SINT-JANSTEEN De supportersclub „De Volhar ding" houdt zaterdag 4 novem ber om 19.00 uur in het vere nigingsgebouw van Heikant een sport- en feestavond. Van af 19.00 tot 21.00 uur worden wedstrijden gehouden op ho me-trainers, waaraan onder anderen zullen deelnemen H. Gijsel, W. de Waal, C. Priem en A. v.d. Bunder. De presen tatie hiervan is in handen van Wim Hendriks. Vanaf 21.00 tot 2.00 uur volgt den een gezellig samenzijn met muziek en dans. (Van onze correspondent) AXEL In het Julianazie- kenhuds te Terneuzen is de 44- jarige heer K. Verplancken af komstig uit Axel overleden. De heer Verplancken had maandag een verkeersongeval. Met zijn bromfiets reed hij op de Tweede Verkorting. Hij moest twee tractoren met aan hangwagens passeren. Toen hij de eerste tractor met aanhang wagen bad ingehaald geraakte hij met zijn bromfeits van het verharde gedeelte van de weg en k kwam hierdoor te vallen. Hij werd overreden door het iinkerachterwiel van een van de tractoren. Met zwaar borst- letsel moest hij per ambulance overgebracht worden naar het Julianaziekenhuis te Terneu zen. Botsing In de Dorpsstraat zijn donderdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Dit ongeval geschiedde toen een persone nauto, bestuurs door G.v.O. uit Breskens, de weg opdraaide op het moment, dat een Belgi sche personenauto, bestuurd door R.D. uit Maldegem kwam aanrijden. De Belgische perso nenauto raakte de van de par- keerstrook wegrijdende auto en werd zeer zwaar bescha digd. Forum Op 10 november houdt de P.J.G. In west Zeeuwsch-Vlaanderen een po litiek forum; dbor een zestal partijen zullen mensen naar dit forum worden gestuurd. Als formule zal ook aanwezig zijn de minister van land bouw, P. Lardinois. (Van een onzer verslaggevers) HULST Er blijkt een overweldigende belangstelling te be staan voor het bestemmingsplan Moerschans in de gemeente Hulst. Niet alleen van de zijde van potentiële kopers en huur. ders van woningen, maar dit geldt ook voor de plaatselijke middenstand. De animo voor de bouw van winkels in dit uitbreidings plan blijkt boven verwach ting. Vooruitlopend op de defi nitieve realisering van Moer schans zullen er al 50 of 60 woningen worden gebouwd. Verder liggen er 170 aanvra gen voor de bouw van particu liere woningen in Moerschans. Inmiddels is opdracht gegeven om de tweede fase van dit bestemmingsplan bouwrijp te maken. Dit is woensdagmor gen meegedeeld op de maan delijkse persconferentie van de gemeente Hulst. Daarop kwamen ook de volgende za ken aan de orde: B. en w. van Hulst wil len de sociale school van het NKV in Terneuzen een subsi die geven van 15 gulden per leerling. De Sint Willibrordussehool in Hulst krijgt er een tiende lokaal bij. B. en W. voelen er niets voor een verzoek van het die renasiel in Terneuzen om 35 cent per inwoner extra subsi die te betalen, in te willigen. Het college vindt de eerder toegekende 1,15 gulden per in woner voldoende. Er zal een straataanlegbe- lasting worden ingevoerd voor buizen, die rechtstreeks van de gemeente worden ge kocht. B. en w. zjjn erg gepor teerd voor de bouw van een dienstencentrum in de nieuwe stadswijk „Het Gildenkwar tier". Zoals bekend, wordt hier een groot aantal bejaar denwoningen gebouwd. Er is in het uitbreidings plan Moerschans aan particu lieren een optie verleend voor de bouw van 49 woningen en 30 autoboxen. Met de langverwachte re constructie van de zeer slechte staat van de Van der Maelste- deweg is inmiddels, tot opluch ting van de gemeente en een groot aantal automobilisten, een begin gemaakt. Als een wijziging in de algeméne politieverordening wordt aangenomen zal het voortaan in de gemeente Hulst niet meer toegelaten zijn om bomen zonder toestemming te rooien. Dit met het oog op de milieubescherming. Deze maand nog krijgen B. en W. een zwembadspecia list op bezoek, waarmee de wensen en eisen ten aanzien van een overdekt instruCtiebad in Hulst besproken zullen worden. Met de reconstructie van de Brouwerijstraat wordt zeer spoedig begonnen- Met dit werk is een bedrag van een kleine 2 ton gemoeid. Ook met de reconstructie van de Hout markt wordt binnenkort be gonnen. De Belgische radio en te levisie maakt op 7 december in de sporthal van Hulst de opnamen voor een programma, waarin onder meer bekende popgroepen zullen optreden en aandacht wordt besteed aan verschillende toeristische za ken. B. en W. zijn uitgenodigd voor een bezoek aan de Nec- kermann directie in Frankfurt. De uitnodiging zal worden aangenomen. (Van onze correspondent) HULST De drie Hulsterse duivensportverenigingen Vi tesse, Hulster Luchtbode en De Herleving houden zondag de zestiende Hulsterse kampi oenendag. Voor deze kampioe nendag bestaat bij de duiven sportliefhebbers een zeer grote belangstelling, ook vanuit Bel gië. Die dag zal Hulst en met name enkele zalen van het res taurant De Bruijn nabij de rooms-katholieke kerk duide lijk in het teken van de dui vensport staan. Vrijwel de gehele dag, want de show begint reeds te 10 uur als de vele kampioenen hun stands van vier duiven ten toon zullen stellen. Kampi oenen niet alleen uit het Zeeuwsch-Vlaamse maar ook van heinde en verre zullen zij vertegenwoordigen. Onder an dere uit Beveland, Rotterdam, Brabant en België. Hulst opent ook dit jaar weer de rij van Zeeuwse kampioenendagen en daarom zal dit keer 's middags te één uur de voorzitter van het Provinciaal Sport Comité, de heer P. Goossen te West- dorpe, aan de provinciale kampioenen 1972 de ereprijzen uitreiken, direct gevolgd door de huldiging van en prijsuit reiking aan de kampioenen van de kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen door de voorzitter van de C.C. Hulst de heer Ch. Voet te Hulst. Hierna zal de heer J.A. Blommaert, wethouder van sportzaken in de gemeente Hulst de door het gemeentebe stuur beschikbaar gestelde medailles uitreiken. Omstreeks twee uur volgt dan een verko ping van bonnen en duiven, geschonken door de deelne mers aan deze kampioenendag. En dat zijn er om als liefheb ber van te watertanden, want met recht kan en mag gezegd worden dat zondag in Hulst het neusje van de zalm verte genwoordigd zal zijn. Inzen dingen zijn van onder meer de provinciale en kringkampioen van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren Staf Duserduyn te Groede. Uit Rotterdam komt de sterke combinatie Kamoen-van Bil- sen, reeds jarenlang bij de grote kampioenen in de Rot terdamse duivenibond. Uit Zuid-Beveland A. de Leeuw te Hansweert, uit de Kanaalzone, O. Martens en Zoon, provinci aal asduifkampioen jonge dui ven, Jos. du Puy te Sluiskil, kringkampioen halve fond, Alfb. Peersman te Axel en B. van de Berghe te Sas van Gent. Verder uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen A. van Hijfte te Oostburg en zijn plaatsgenoot T. de Jonge, A. Merrelaair te Nieuwvliet. Ver der de alom bekende benjamin Smet uit St.-Niklaas-Waas in België met Joseph de Bock te Vrasene die dit atcelonen sei zoen niet minder dan 29 eerste prijzen won. En tenslotte natuurlijk vrijwel alle duiven melkers van naam uit eigen omgeving zoals Fl. Blommaert te Sint-Jansteen, winnaar van de eerste derby-prijs Orleans in de wedvlucht georganiseerd door Tilburg-Vooruit. J. van de Branden te Clinge. dit jaar winnaar van twee provinciale wedvluchten. Herman en zoon te Zuiddorpe winnaar van de nationale derby-vlucht voor jonge duiven vanuit Orléans, en uit eigen stad de combina tie Antheunis-van Helsland, dit jaar weer dik in het nieuws door hun schitterende overwinning (een uur vooruit) in de provinciale Olympiade- vlucht vanuit München, en nog vele anderen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2