PIET VERPOORTE NOG GEBLESSEERD Clinge-Steen grote derby Hanne van der Hooft: „Wedstrijd tegen Axel hoogtepunt seizoen" Axel-verdediger Rinus Verberkmoes: Meespelen tegen Terneuzen onzeker Romans in gesprek BONETTI OOK IN ZIEKENHUIS „BET IS VOOR MU EEN GEWONE WEDSTRIJD" Sponsors nog niet bekend sport Shoestring is* 't kieine zusje van de gewone friet Jan Lubbers mogelijk tegen Urtain Een. uitgave van Elsevier Vrijdag 3 november 1972 19 j (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De grote vraag die de supporters van Axel in deze dagen bezighoudt is: kan Piet Verpoorte zondag spelen of niet. De Axelse doelman liep namelijk in Waalwijk tijdens een selectiewedstrijd van Zuid I een lelijke blessure aan zijn rechterknie op. Een blessure die trainer Toon van de Velde afgelopen zondag noopte de vijftienjarige Rob Wieland in het doel te zetten tegen Corn Boys en een blessure die zo hardnekkig is dat Piet Verpoorte zondag voor het be langrijke treffen met Terneuzen waarschijnlijk niet be schikbaar zal zijn. Toon van de Velde „Piet heeft dins dag geprobeerd of hij kon trainen, maar dat ging niet, en moeten we maar afwachten". gpapfgy: Van de Velde heeft Ver poorte voor de rest van de week vrijaf gegeven. En dan zal zondag bekeken worden of de Axelse doelman kan spe len. Mocht zijn blessure dan nog niet genezen zijn dan komt Van de Velde voor een ernstig dilemma. Van de Vel de: „Zeker is dat ik in dat geval Rob Wieland niet zal opstellen. Hij is gewoon te jong voor zo'n wedstrijd." Aan te nemen valt dat als Verpoor te niet kan spelen Van Eek het Axeldoel zal verdedigen. In het kamp van Terneuzen heeft men geen zorgen rond mogelijke blessures. Han van der Hooft: „Iedereen is gezond en zondag zullen we wel zien wie er speelt...". Naast Axel - Terneuzen staat er nog een uiterst belangrijk treffen in de tweede klas B op het programma. Vlissingen gaat namelijk naar NOAD en zal daar in ieder geval een punt veilig moeten stellen wil het het contact met de koplo pers niet verliezen. Middel burg, diat voor de beker van Noormannen op de broek kreeg, ontvangt thuis Rood Wit, terwijl het volledige Goes - geen blessures - afreist naar Baveb Doordat de competitieleider Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen dit komende weekeinde zo driftig met streekderby's heeft be deeld, valt de ontmoeting tus sen HW en Hontenisse in Hulst een beetje in het niet. De Hulstenaren die toch al niiet kunnen juichen over de publieke belangstelling voor hun thuiswedstrijden zullen de competitdeledder dan ook hele maal niet zo dankbaar zijn dat alle streekderby's op één dag moeten worden afgewerkt. Bij HVV is het trouwens de vraag of zondag Ronald de Badts beschikbaar zal zijn. Vogel waarde, dat zondag ook thuis speelt ontmoet NSV. Ook daar is men niet al te blij met de concurrentie van Clinge-Steen, Axel-Terneuzen en HVV-Hon- tenisse. (ADVERTENTIE) Shoestring smaakt héét apart bij *t eten, in plaats van aardappelen. Maar...' de nieuwste smultopper uit Amerika smaakt ook heerlijk bij 'n frisdrank of 'n biertje. U bakt dit slanke snackje in de frituur of koekepan en zónder olie of vet in de oven of onder de grill. Shoestring Is 'n nieuw diepvries» produktvan Vogelwaarde-voorzitter Kindt: „Ik ben er van overtuigd dat de competitieleider alles in het werk heeft gesteld om de ze ongelukkige situatie te ver mijden, maar het is hem ken nelijk niet gelukt- En dat is jammer, maar je kunt er niets aan doen". De lijst van gebles seerde spelers wordt overigens met de week kleiner bij Vogel waarde. Doelman De Schepper speelde afgelopen zondag al tegen Koewacht en Cappen- dijk maakt goede vorderingen. Van Dijk en Lauret zijn nog niet helemaal hersteld. In de vierde klas H gaat naast Clin- ge-Steen de belangstelling uit naar Koewaoht-Biervliet. Een duel, dat Koewacht moet win nen wil het niet in grote moeilijkheden komen. Piet Verpoorte: Geblesseerd in selectiewedstrij-Zuid. (ADVERTENTIE) CHIPS bbetzakje met dorodaruit (Van onze voetbalmedewerker) CLINGE/ST. JANSTEEN Als men de supporters van de voetbalvereniging Clinge wil geloven kan het niet anders of Steen krijgt zondag de eerste nederlaag toegediend. Want zondag is het zover en wordt in Clinge het zoveelste treffen Clinge-Steen uit de voetbalge schiedenis gespeeld. De streek- derby is een wedstrijd tussen de twee grootste aartsrivalen uit de vierde klasse H, en beide (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Na de 9— 0 overwinning van het Neder lands elftal op Noorwegen is nog niet bekend welke firma's nu uiteindelijk het bedrag op tafel willen leggen teneinde de spelers op de door hen gewenste manier te belonen. Na afloop van de interland verklaarde de adjunct-direc teur H. van Heesch van Boom- Ruygroik, de firma die de pro motion van Oranje in handen heeft: „We kunnen nu de pa pierwinkel in beweging zetten. De komende dagen gaan we met de juristen ook uit het bedrijfsleven om de tafel zitten. Alle bestaande indivi duele contracten worden dan bekeken. Niemands belangen mogen worden geschaad". Desgevraagd wilde de heer Van Heesch nog wel kwijt dat de zaken om tot een collectief contract te komen niet een voudig lagen en veel tijd ver gen. Mede daardoor is het on- Dekend wanneer een definitie ve uitslag omtrent de sponso ring aan de openbaarheid zal kunnen worden prijsgegeven. Er zouden een 20-tal bedrijven zijn geïnteresseerd. Meer werd niet bekendgemaakt. De reden waarom de beloning voor de spelers voorlopig nog uit de KNVB-kas moet komen. MADRID (ANP) De Spaanse promotor Miguel San Roman heeft in Madrid be kend gemaakt dat de oud-Eu ropees kampioen boksen in het zwaargewicht José Manuel Ibar „Urtain" op 17 november in het sportpaleis te Madrid zou willen uitkomen tegen de Nederlander Jan Lubbers. De Amsterdammer verloor op 6 juni jJ. in Londen een gevecht om de Europese titel halfzwaargewicht tegen de Brit Chris Pinnegan. Het door gaan van de partij tegen Ur tain hangt echter nog af van toestemming van de Neder landse Boks Bond, die de aan vraag in behandeling heeft. teams zullen elkaar geen duim breed toegeven. Deze wedstrijd is al enkele weken in beide kampen het ge sprek van de dag, zodat de no dige spanning en sensatie zeker niet zal ontbreken. Het is voor al in de huidige competitie dat de streekderby zich zo in de belangstelling plaatst, want beide elftallen staan respectie velijk tweede en eerste op de ranglijst. Steen is lijstaanvoer der met dertien punten uit ze ven wedstrijden, terwijl Clinge elf punten telt uit zes wedstrij den. Wint Clinge dan slaat het onmiddellijk een kloof van twee punten, en heeft het nog een wedstrijd minder gespeeld. Gaat Steen met de punten naar huis dan komt het eveneens twee punten los te staan. En dan moet Clinge zijn achter stallige wedstrijd nog wel in een overwinning weten om te zetten. De zondag nadert, en beide trainers heben hun teams nog eens extra onder handen ge nomen. Verder kent men elk aar door en door, maar Steen was in Sluiskil aanwezig om daar nogmaals Clinge te bekij ken dat er met 40 won. Clin ge was in St. Jansteen van de partij toen het thuis niet ver der kwam dan een 11 gelijk spel, tegen Biervliet. Toch is Honeré Neefs, de trainer van VV Clinge voorzichtig in zijn uitspraken. Neefs: „Het is een wedstrijd die moeilijk te voor spellen is Het is en blijft een derby. Tegen Biervliet viel Steen me echt wat tegen, en heb ik toch wel enkele zwakke plaatsen in het Steen-team ge zien. Maar Neefs durft zich niet aan een voorspelling te wagen. Neefs: „Om mee te dingen naar de kampioenstitel moeten we wel winnen. Ik hoop in ieder geval dat het een sportieve wedstrijd wordt en verder zien we wel". Steen heeft in ieder geval nog wat goed te maken want vorige competitie werd het in Clinge een smadelijke 02 ne derlaag. Al hecht de Clingense trainer daar weinig waarde aan toch zegt hij: „Als we spelen zoals afgelopen zondag in de bekerwedstrijd tegen Hontenis se winnen we. daar ben ik van overtuigd". Clinge zal zondag weer met twee invallers in het veld verschijnen. Walter Naes- sens is niet van de partij we gens 'n gescheurde knieband terwijl Freddy Ras voorlopig is geschorst. Neefs: „Ras staat reeds twee wedstrijden aan de kant in afwachting van de de finitieve schorsing. Of hij erbij zal zijn is nog een vraagteken, maar van Naessens is bekend dat hij zeker zes weken uit de roulatie zal zijn". Ondanks dat heeft trainer Neefs voor Ras al een goede vervanger en wel Van Tienen. Tegen Hontenisse speelde hij een goede wedstrijd, terwijl Henk Willaert of Ronny van Nieteghem de vervanger van Naessens wordt. Steen trainer Wissel was niet bereid enig commentaar te geven. Het is voor Wissel een vraag teken of Adrie de Bodt aanwe zig zal zijn, want tijdens de training liep hl) een gekneusde rib op. Hij heeft zich onder doktersbehandeling moeten stellen, en trainde de afgelopen week niet mee. In 1971 voerde Godfried Bomans zes televisie-gesprekken met bekende Nederlanders: van 1 pater van Kilsdonk tot Johnny Kraaykamp. Interviews, waar u nu opnieuw van kunt genieten in het boek Gesprekken met bekende Nederlanders HUMAN: En waarin de samensteller van deze uitgave, de journalist en tv-producer Wouter van Dieren, vertelt hoe boeiend het werken met Bomans was. Kompleet met het tv-gesprek van Bomans „met zichzelf". Een gesprek, dat nooit zou worden uitgezonden Voor 8,90 bij elke boekhandel. LONDEN (ANP) Peter Bonetti, doelman van Chelsea en plaatsvervanger van Gor don Banks in het doel van de Engelse ploeg, is woensdag in een ziekenhuis te Manchester aan zijn maag geopereerd. Dinsdag in een wedstrijd voor de leaguecup, kreeg Bonetti een trap in zijn maag, toen hij op de schoen dook van John Connelly van Bury. Na een korte verzorging speelde Bonetti het laatste kwartier van de wedstrijd uit. „Het was verschrikkelijk pijn lijk", vertelde Bonetti na het duel. Het resultaat van de maago peratie was bevredigend, vol gens mededelingen uit het zie kenhuis. De artsen zeiden na de ingreeps waarbij een scheurtje in de maagwand werd geheeld, dat de toestand van Bonetti zo goed was als mogelijk is onder de gegeven omstandigheden. Bonetti zal tenminste nog tien dagen in het ziekenhuis moeten blijven. Het zal vermoedelijk aanzien lijk langer duren voor hij weer kan spelen. Chelsea is door de blessure van Bonetti ernstig gehandicapt, want re serve-doelman John Philips is op dit moment ook niet be schikbaar. Hij heeft een knie blessure. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „Axel- Terneuzen??dat is voor mij het hoogtepunt van het seizoen". Dat zegt Hanne van der Hooft. En dit ondanks het feit, dat hij helemaal niet zéker is of hij zondag kan of zal spe len. In de eerste plaats hangt hem een schorsing boven het hoofd en in de tweede plaats is hij bezig aan het behalen van het „zwemdiploma" in het eer ste van Terneuzen. Im mers, tegen Middelburg viel hij na rust in als mid denvelder en in het beker duel met Sluiskil fungeer de hij als spit (drie doel punten In feite is het helemaal niet denkbeeldig, dat Van der Hooft, vorig seizoen nog de grote organisator in de defensie van Terneuzen zon dag tegen Axels laatste man Rinus Verberkmoes zal aan hangen. Want Van der Hooft heeft eigenlijk geen idee wat trainer Cas Hubregtse met hem aan wil. En hij ver moedt, dat Hubregtse zelf dat ook niet weet. Van der Hooft, omringd door moeder en vele broer tjes die het voetbal ook met veel aanleg als hobby bedrij ven: „Ik ben een zwerver geworden. Ik heb gehoord dat Hubregtse wil proberen een soort Neeskens van mij te maken. Ik moet me daarbij neerleggen ofschoon ik liever achter speel. Maar Hubregtse heeft gelijk gehad eerst zag ik dat niet om mij uit die achterhoedelijn weg te halen. Want na mijn blessure (neus- en kaakbeen gebro ken in een oefenwedstrijd tegen Vogelwaarde. R v D) durfde ik niets meer met mijn hoofd te doen. Zodra ik moest koppen, trok ik terug. En eerlijk toen ik er naast werd gezet had ik enorm de pest in, maar later ben ik gaan beseffen, dat, als ik zelf in de positie van Hubregtse had gestaan, ik hetzelfde had gedaan"- Terneuzens naar buiten grillige trainer, die echter beslist duivels goed weet wat hij doet en wat de toe komst zal brengen, probeerde Hanne van der Hoofttegen Sluiskil dus als spits. Drie 0 Hanne van der Hooft: „Ik weet niet wat Hubregtse met me wil." doelpunten van zijn voeten waren het resultaat. Het be tekende ook, dat Rinus Pol derman plaats moest maken hetgeen Van der Hooft brengt op een gegeven, dat de meeste spelers van Ter neuzen verschrikkelijk dwars zit: het grote aantal potentiële eerste-eiftalspe Iers. Van der Hooft: „Het bevordert de sfeer niet. Kijk een Verberkmoes weet, dat hij zondag kan spelen, maar ik moet maar afwachten. Niet alleen door de mogelij ke schorsing, maar ook om dat ik zondag wel niet vol daan kan hebben. Ik zie er echt van komen, dat ik tus sen wal en schip ga vallen- Als laatste man heb ik ge faald in de ogen van Hu bregtse en voor mijzelf voel ik dat ik op andere plaatsen techniek te kort kom. Maar dat betekent niet, dat ik niet- mijn uiterste best zal doen om in dat eerste weer een vaste plaats te krijgen. Maar die andere dertien proberen dan even hard. Dus ergens krijgt je een rotsfeer. We hebben altijd in hetzelfde straatje gezeten als Axel. Elf man en meer niet. Misschien ligt het ook wel aan ons. We hebben nooit echte concur rentie gehad. Wij zijn het niet gewend om er naast te staan. En Hubregtse heeft gezegd, dat wij over een jaar pas zullen gaan zien wat hij nu aan het doen is. Ik geloof, dat hij mij en de anderen gewoon wil prikkelen om nog meer te presteren. Nog harder ons best te doen en om nog beter te gaan voet ballen"- Han van der Hooft is bereid om er alles voor te doen. Zoals hij weet dat, ook de anderen dat willen. Maar vooral de „knoest" van Ter neuzen is geladen. Terug kij kend op de afgelopen acht wedstrijden zegt hij: „De eerste drie waren zonder meer goed, maar na RKVVU is de ellende begonnen. Uit dg laatste vijf wedstrijdne 'hebben we niet meer dan drie punten gehaald. Deels door pech, maar ook vaak terecht Want Terneuzen heeft een grote zwakheid en dat is dat het een 1—0 voorsprong moeilijk vast kan houden- Dat heb je tegen Middelburg weer gezien. Dat is een pro bleem waar wij al jarenlang mee zitten. Maken we 20 dan is er nites meer aan de hand. Al komen ze dan bij wijze van spreken met 22 man, maar blijft het te lang 10 voor ons, dan gaat het mis. Waar dat aan ligt ik weet het niet zeker, maar ik denk dat we dan te veel risico's nemen". Toch ziet Han van der Hooft zijn ploeg die fout te gen Axel niet maken. De wedstrijd is gewoon te be langrijk volgens hem. „Ver liezen we dan zijn we het contact met de kopgroep kwijt. Of die moeten ook punten laten liggen natuur lijk. Maar we moeten alles doen om te winnen. Dat staat buiten kijf". Han van der Hooft is in tegenstelling tot Rinus Verberkmoes druk be zig met het duel van zondag. „Ik ben gespannen- Dat wil ik best toegeven. Als Ver berkmoes zegt dat hij dat niet ig, dan geloof ik dat niet. Voor mij is deze wdstijid het hoogtepunt van het seizoen. In juli of begin augustus werd het programma bekend van deze competitie en het eerste waar ik toen naar keek was: wanneer moeten we tegen Axel. Die datum 5 november staat al lang in mijn geheugen. Dat is nu een maal zo en ik denk dat dat bij sommige spelers van Axel ook wel het geval zal zijn". Hoe gek het ook klinkt Han van der Hooft verheugt zich er op, dat hij in Axel moet spelen. Van der Hooft: De sfeer in Axel rond het veld is veel beter dan bij ons. In Terneuzen komen echt wel veel mnesen naar onze thuiswedstrijden, maar het contact met het publiek ont breekt. De mensen staan te ver af door die sintelbaan. En daradoor lijkt het alsof het niets is. En juist dat contact met het publiek is zo belangrijk. Het zweept je op. Bij Axel kan je daar van profiteren, want daar kunnen de mensen bij wijze van spreken een voorzet geven". Han van der Hooft leeft naar zondag toe. Hij zal nog vele moeilijke uurtjes door maken deze week. Verberkmoes slaapt rustig door. ROB VAN DEURSEN (Van onze sportredactie) AXEL „Ik maak me helemaal niet druk. Natuur lijk zou ik graag winnen van Terneuzen, maar ik be schouw het gewoon als een normale wedstrijd waarin twee punten te pakken zijn"- Aan het woord Rinus Ver berkmoes, laatste man voor doelman Verpoorte in de ver dediging van Axel. Onder werp van gesprek: Axel - Terneuzen, de grote titanen strijd in de tweede klasse B van het amateurvoetbal. „Ach, je moet je elke week voor de volle honderd pro cent geven. En ik wil elke zondag winnen, waarom zou ik me dan nu extra druk maken. Terneuzen betekent voor mij twee punten en die wil ik graag pakken..." Riraus Verberkmoes blijft er doodnuchter onder. Rustig achterover geleund op zijn fel oranje „vijfzits" vertelt hij uitgebreid over voetbal. Over „zijn" Axel. Want in de elf jaar, dat hij niu in het eerste speelt van de oranje- witte formatie is de club ge bombardeerd tot „zijn". Vooral de laatste weken kan Rinus Verberkmoes weer rustig onderuit glijden als hij zijn dag- of nachttaak bij Dow weer achter de rug heeft. Want Verberkmoes is een toonbeeld van de oprech te amateur. Geen baan bij vriendjes waar uitgebreide trainingsfaciliteiten worden gegeven, maar gewoon in de voloontinue bij Dow. Dat be tekent dat Rinus zo nu en dan danig in de knel komt te zitten met zijn hobby voet bal. Want continu bij de Dow houdt in dat Verberk moes of om elf uur 's avonds of om zeven uur 's morgens of om drie uur 's middags moet beginnen. Verberk moes: „Ik heb nog nooit een wedstrijd moeten missen, maar dat dank ik hoofdzake lijk aan de soepele houding van Dow en aan mijn colle ga's. Maar het gebeurt ook wel eens, dat ik maar drie uur kan slapen voordat ik moet voetballen. Maar tot nu toe gaat het goed. Dus geen problemen- Maar goed, Verberkmoes voelt zich de laatste weken een stuk prettiger. Omdat zijn Axel gaat draaien. Hij voelt het en hij heeft de uitwedstrijd tegen Vlissingen als tastbaar bewijs. Verberk moes: „Het ligt misschien ook wel aan mezelf, maar ik geloof, dat het steeds beter gaat. Ik zelf ga ook beter, dus dat kan het zijn, maar toch zie ik vooruitgang ver geleken met het begin van dit seizoen. In Vlissingen be heersten wij de wedstrijd en dat wil toch wel iets zeg gen' Ondanks het feit, dat Oost- en Midden Zeeuwsch Vlaanderen in vuur en vlam staan rond het treffen van zondag, houdt Rinus Ver berkmoes zich uiterst kalm. Hij zegt„Ik ga er altijd vanuit dat je eerst moet zor gen dat je veilig bent voor degradatie en dat je dan pas vender mag gaan kijken. En in deze competitie zijn er zoveel onzekere factoren. Nu kun je nog niet bekijken wie er af gaat vallen en wie er om het kampioenschap gaan spelen. Dat weet je pas als de natte periode aanbreekt. Dan wordt de hele zaak in de tweede klas genivelleerd en dan gaan de uitschieters komen. Wij staan nu aan de verkeerde kant van de streep, maar als wij zondag winnen dan hebben we ook negen punten. Precies als Terneuzen.,, Axel mag dan voor Ver berkmoes het predikaat „zijn" hebben toch ziet ook hij de tekortkomingen van het huidige elftal. „Kijk naar zondag. Tegen Corn Boys kregen we enorm veel kan sen, maar er worden er ge woon te weinig benut. De spitsen hebben te weinig zelfvertrouwen om te durven schieten. Ze willen zekerheid dat het een goal wordt en die krijg je natuurlijk nooit". Het middenveld is ook een probleem bij Axel- Rinus Verberkmoes weet dat, zoals een ieder dat probleem kent Ook de tegenstanders. „En echt elke keer weer hamert Rinus Verberkmoes „Voor mij is het een gewone wed strijd." Toon van de Vélde er op, dat dat middenveld zo belangrijk is, maar steeds weer wordt het vergeten in het veld. Waar dat nu aan ligt: ik weet het niet. Of ze nu niet luisteren, ik kan het niet be grijpen. En daarom ben je als verdediger bij Axel vaak verplicht om dat middenveld over te slaan. Met lange ha len gauw thuis. Het lijkt ou derwets voetbal, maar het kan niet anders. Het moet om te veel balverlies in de directe nabijheid van ons doel te voorkomen." Rinus Verberkmoes tekent daarbij aan dat de in militaire dienst verblijvende Jantje de Regt op het ogenblik wel erg sterk wordt gemist op het middenveld bij Axel. „Jan is niet alleen goed in het bre ken, maar ook in de opbouw. Hij geeft rust. En dat hebben we nodig. Niet dat zijn ver vangers niet voldoen, maar zo'n type speler kunnen we gebruiken''. Het wegvallen van Jan de Regt betekent het ontbreken van een schakel in de hechte eenheid Verberkmoes-Ver- burut-De Regt. Een schakel die niet gemakkelijk op nieuw tussen te lassen is. Ondanks het wegvallen van De Regt, het niet draaien van Tonny Sheilds en het niet benutten van genoeg kansen ziet Rinus Verberk moes het treffen met Ter neuzen toch met vertrouwen tegemoet. Al geeft hij ook toe, dat hij zou tekenen voor een gelijk spel. Verberk moes: „Je moet reëel blijven. Terneuzen draait beter dan wij- Maar dat wil nog niet zeggen, dat wij bij voorbaat verloren hebben. Ik persoon lijk voel in Axel altijd een sterke binding met het pu bliek. Die veertig procent die in Axel op zondag naar het voetbal mogen, die staan vol ledig achter ons. Dat weet ik en dat weten de andere spe lers. Daarom vind ik het zo jammer dat we tot nu toe de slechtste resultatên thuis hebben behaald en juist daarom zullen we er zonidag tegen aan gaan. En wat het dan wordt zien we wel, als het maar een fijne partij gaat worden waarvan de mensen kunnen genieten. Dan ben ik al heel blij. En als we nog twee punten pak ken dan ga ik zondagavond lekker onderuit met mijn vrouw en drinken we een borreltje". R. v. D.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 19