FILMFESTIVAL IN GOES College vindt raad achter zich In jongerencentrum De Veste Winst Big Smash Raad Kapelle legt vervoer gevaarlijke stoffen aan banden UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN lakschade? REIMERSWAAL Gourmevit slankheidsmaaltijd. Nu ook zonder koken: Instant. •ff stad streek St.-Jansteen OUDERS Instituut voor werkende jongeren in Zierikzee Ponyconcours voor Zeeuwen en Brabanders gourmevit A. Stroosnijder overleden Bergs D.O.S. haalt dam in Vlissingen MIDDELBURG LICHT BEGROTING TOE Zuid" neemt carnaval weer serieus Gerritsen ere voorzitter winkeliers vereniging Hansweert Donderdag 2 november 1972 7 markten KAPELLE Groenteveiling van 1 no vember 1972 Bloemkool eerste 26-67, tweede 18-36 wittekool 25, rodekool 16-26 savooiekool 29, prei 18-30, ui en 17, kokommers 35, aard appelen grote 17-19, bonken TERNEUZEN, 1 november - Per 100 stuks sla 1 3237, 2 3136, per stuk .bloemkool A 51—75, A2 23—67, B 18—29, groene komkommers 1923, knolselderij 1228, per kg. aardappelen bintjes grote 17 22, bonken 28 andijvie 3239, boerenkool 31, breekpeen 10, prei 1833, rammenas 38, to maten A 56—80, A2 71—85, B 42, B2 70—105, C 42—46, CC 42, sav. kool 2034, rode kool 6,5025, spinazie 3052, spruiten 33—64, uien 733, witte kool 1822, witlof A 188, A2 170—187, afwijkend 117150, appelen golden deli cious 1 maat 70 68, 65 42, 2 maat 70 54, 65 37, B 70 43, rode goudrenet 1 maat 85 81, 75 87, 70 72, 65 61, D60 47—49, lom- bart- caville 2 maat 65 50, cox orange 1 maat 70 117 120, 65 88—99, 60 60—64, 55 34, 2 maat 75 111—117, 70 111—118, 65 80—95, 60 54—62, 55 30—34, 2B maat 60 30—55, jonathan 2 mast 70 78, 65 60 62, 60 3435, zoete appelen 2 maat 55 103, 2D 59, peren doyenne du cornice 1 maat 80 95, 70 105—111, 65 94—95, 2 maat 70 99—105, 65 73—92, 2 B maat 55 44—48, 70 68, D maat 60 6873, 55 53. GOES, 1 november Drui ven II 290, groenten: per stuk bloemkool 3 per kr 6583, 4 per kr 5670, 5 per kr 3766, 6 per kr 4561, 7 per kr 28, 8 per kr 22, afw. 1827; en D. meloenen 4993, kropsla I 3031, II 928, per kg: aard appelen 1625, tomaten All 69—83, Bil 64—80, CII 46—56, CC 17, witlof All 213, Bil 151159, groene sav- kool I 26, II 1828, rode kool 9—15, boerekool 9, spruiten AI 75 83, All 62—72, BII 15—25, snijbonen I 292, II 259, afw 158, andijvie 1528, prei 11 24, veldsla I 210, II 195—199, peen 15, knolselderij 27, spi nazie 44—47, kroten 919- Schieting Aan de laatste schieting van dit seizoen op twee staande wippen bij café Sport is door 77 schutters deelgenomen. De hoge vogels, de zijvogels en kallen waren naast de geldprijzen extra verhoogd met een haas. De uitslag: eerste wip: eerste ho ge vogels; R. van Essen, St.- Jansteen. Tweede: A. Durinck, Kloosterzande. Eerste zij vogel J. Bek jr., Beveren, tweede Fr. d'Hooghe, St.-Jansteen, Derde: mevrouw Savooy, St- Jansteen, vierde A. de Vette Watervliet. Eerste kal. C. van Overloop, Zuiddorpe. Tweede R. Staes Melsele. Derde Fr. Boussen St-Jansteen, Vierde R. van Essen, St-Jansteen, Tweede wip: eerste hoge vo gel J. van Remortel, St.-Jan steen. Tweede A. van Vooren, Watervliet. Eerst zijvogel J. van Waterschoot Kloosterzan de. Tweede W. Nachtegaal, St.- Jansteen. Derde en vierde: G. van Waes uit Westdorpe en P de Baar uit Graauw. Eerste tot en met vierde kal: N. Goos sens, Kloosterzande, Eug. van Dorsselaer, St.-Jansteen. A. de Beleir, Westdorpe en W. Bous sen in St.-Jansteen. Collecte De Zeeuwse col lecte in de parochiekerk te Sint-Jansteen bracht 771 gul den in 158 Belgische franken op. In de kerk te Heikant bracht de collecte een bedrag op van 350 gulden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De contactgroep „Jeugd en Oekumene" houdt op zaterdag 11 november in het jongerencentrum „De Veste" in Goes voor de ne gende maal in successie, een filmfestijn, dat in sa menwerking met de Stichting Filmcentrum in Hil versum wordt gehouden, Deze filmshow heeft een speciale bedoeling. De ver toonde films bieden de toe schouwer namelijk een glo baal beeld van de films die in het afgelopen jaar in ons land zijn uitgebracht, en het betreft dan voornamelijk films die aanleiding kunnen geven tot discussie en die informatie geven over be paalde onderwerpen. Een korte greep uit de on- derwerptn die in de films be handeld worden: euthanasie, apartheid in Zuid Afrika, dis criminatie, oorlog, seksuele vrijheid en het gebruik van drugs. Op het programma staan o.a. de volgende films: „Een ark of geen ark?" van de Engelsen Abu, Alan Kitching en Johan na Darke. De schrik slaat No- ach om het hart wanneer hij bemerkt dat er een concurre rende ark zich op de wilde wateren bevindt. Welke ark is nu eigenlijk de „echte"? Na deze film kunnen de aanwezi gen htm hart ophalen aan een acht minuten durend filmpje over oorlogsspeeltuig dat in de verbeelding van een aan al kinderen tot leven komt. Nadat het speeltuig tot rust is gekomen, is het de beurt aan de „Laatste bus" van de Engelsman Keith Dewhurst, over een busconducteur, die door enige agressievelingen word afgetuigd, terwijl de overige passagiers geen hand uitsteken- Later worden hun motieven in interviews ge peild. Geïnterviewd worden ook, verscheidene aan drugs verslaafden, waarbij doktoren, psychiaters en ouders hun me ning verkondigen, in de docu mentaire „Onder Drug" van Granada-television. Na de Granada-film is het de beurt aan „Euthanasie" van de collega's van de BBC. Heeft de mens het recht om (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE In Zierikzee is gistermiddag het vijfde vor mingsinstituut van de stichting vormingsinstituten voor wer kende jongeren in midden- en noord-Zeeland geopend. Op de openingsbijeenkomst in de school, die gelegen is aan de Nieuwe Booogaardstraat 26, voerden de voorzitter van de stichting, de heer C. Pinxteren en de directeur, de heer C.L. Schoof het woord. Voorlopig zullen twee groe pen van in totaal 35 werkende jongeren een dag per week op de school doorbrengen. Wel licht zulen ook gehandicapten van de Zierikzeese sociale 'werkplaats het vormingsinsti tuut bezoeken. Het Zierikzeese vormingsinstituut is het vijfde in midden- en noord-Zeeland (er zijn er twee in Vlissingen, één in Middelburg en één in Goes). Er zijn plannen om ook in Tholen een vormingsinsti tuut voor werkende jongeren van de grond te krijgen. een medemens uit zijn lijden te verlossen, is de vraag die in deze film centraal staat. Na de lunchpauze komen de twee tekenfilms „To speak or not to speak" en „Sirene" van onze zuiderbuur Raoul Servais en „Groeten Uit Zonnemaire' en „Jan Telting" aan bod, waarna „Diskussie gesloten' zal worden vertoond. Deze film handelt over het apa- heidsprobleem in Zuid-Afrdka en is in het geheim door onbe kenden opgenomen. De film gaat uit van de reacties van de onder de apartheid zuchten de bevolking. Na deze op verschillende festivals bekroonde film is een pauze ingelast. Na deze pauze verschijnt de Zweedse „Blozende Charley" op het witte doek. De film handelt over een vrachtwagen chauffeur die als alternatieve Samaritaan de wereld wil ver beteren en de zwangere Pia in huis neemt. Deze film is gekozen op grond van de bijzondere kwa liteit als discussiefilm over on derwerpen zoals seksuele vrij heid en medemenselijkheid. Om ongeveer half zes 's middags besluit „Charley" het negende regionale filmfes tijn in Goes. (Van een" onzer verslaggevers) 6 HOOGERHEIDE-GOES Zondag wordt in de manege Stevense aan de Kooiweg in Hoogerheide door de ponyclub Stevenshof een manegewed strijd gehouden. De wedstrij den beginnen om half tien en er wordt door tachtig deelne mers aan deelgenomen. De ponyclub Stevenshof, die in juli van dit jaar werd opge richt telt behalve in Brabant ook leden en aspirant-leden in Zeeland. Zij beleefde afgelo pen zaterdag het eerste optre den in het openbaar. Zo reden die dag veertien jongelui voor hun eerste diploma en het feit, dat twaalf van hen het diplo ma haalden, mag een groot succes voor trainer Jaap Ste vense genoemd worden. Daar bij dient te worden opge merkt, dat de beide gezakten te kampen kregen met veel pech en een portie zenuiwen. De ponyclub is aangelloten bij de overkoepelende organi satie NPC, een organisatie, die tot nog toe in West-Brabant vrij onbekend was. In opbouw is de NPC te vergelijken met de Nederlandse Bond van Rij en Jachtverenigingen. Dit houdt in, dat de leden vrij zijn in de wijze, waarop zij de paarde- en ponysport beoefe nen. Wel worden hoge eisen gesteld aan de technische op- 'eiding en is daarom een rui- terdiploma met opklimmende zwaarte ingesteld. Mede daar om is het een verheugend feit, dat nu ook in de zuidwesthoek de mogelijkheid is geschapen om de jeugd die om een of andere reden niet in de lande lijk verband wil of kan rijden op technische verantwoorde wijze op te vangen. Nieuwe leden zijn van harte welkom en zij kunnen zich dagelijks bi] de manege aanmelden. (ADVERTENTIE) Teoflux autolak in alle autokleuren via onze niéuwe kleurenautomaat verkrijgbaar Zuider Glas- en Verfhandel Lindenbaan 2 i/Öergen op Zoom (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Leider Big Smash I omzeilde deze week in de eerste klas afde lingscompetitie tafeltennis een lastige klip door in Graauw met 28 baas te blijven over Sint-Aloysius 4. MZ 1 klopte Goes 1 met 19 terwijl de Zeeuwsch-Vlaamsche derby tus sen Ona 1 en Sint Aloysius 4 onbeslist eindigde. Het nog zonder verliespunten spelende Big Smash 2 verloor nu het eerste punt aan MZ 3 in de promotie eerste klas. MZ 2 wist baas te blijven over PZEM 1 terwijl Hoop ook twee punten verzamelde tegen Goes 2 (2—8). Koploper Zand 1 verloor in de tweede klas A verrassend een punt aan Ona 2 terwijl dateelfde Ona met 37 ver loor van het bezoekende Sint- Laurens 1. Zand 3 wist MZ 5 te bedwingen (5—5). In 2B wonnen MZ 4, Zand 2 en MZ 6 allemaal met 100. In de derde klas A won koploper MZ 7 moeiteloos met 0—10 van Croon 2. Meer moeite had Zand 4 met MZ 9 dat maar net met 46 verloor- In Zeeuwsoh-Vlaanderen wist RWS 1 zijn eerste punt te behalen door gelijk te spelen tegen Effect 1. De uitslagen: eerste klas: Sint-Aloysius 4 - Big Smash 1 2—8, Goes 1 - MZ 1 1—9, ONA 1 - Sint-Aloysius 4 55. Promotie eerste klas: PZEM 1 - MZ 2 3—7, MZ 3 - Big Smash 2 55, Goes 2 - Hoop 1 28; tweede klas A: Goes 3 - Zand 1 19. Ona 2 - Sint Laurens 1 37. Zand 3 - MZ 5 55, Zand 1 - Ona 2 55. Tweede klas B: MZ 4 - Big Smash 3 100, Zand 2 - Goes 4 10—0, Wilno 2 - MZ 6 0—10. Derde klas A: Croon 2 - MZ 7 010, Apollo 1 - Goes 6 91, MZ 9 - Zand 4 4—6. Derde klas B: Goes 5 - MZ 8, 19; Hoechst - Croon 1 55, Fiat Stars A-Veere - PZEM 3 1—9, MZ 12 - Apollo 3 6—4, Sint Laurens 2 - MZ 10 37, Apol lo 3 - PZEM 3 2—8. Vierde klas B: Apollo 2 - Goes 7 5 5, Zand 5 - MZ 11 4—6, Zeeuwsch-Vlaanderen tweede klas C: RWS 1 - Effect 1 5—5; derde klas C: Effect 3 - Anker 1—9, PZEM 2 -Effect 2 1—9; vierde klas C: Effect 4 - Sar 1 73, Sint-Aloysius 7 - Excel sior 82; vierde klas D: Ef fect 5 - Effect 6 8—2, AKF - Ona 3 55. (ADVERTENTIE) WERKWANNEERHETUSCHIKT WORD AVON CONSULENTE. Hebt u enkele uren per week vrij Ga dan schoonheid verkopen aan buren, vrienden en kennissen. U bent zelfstandig en u werkt met de kwaliteitsprodukten van Avon. Daar staat de garantie achter van het grootste cosmetica-con- cern ter wereld. Zorg zelf voor een extra inkomen. Vraag vrijblijvend inlichtingen aan AVON BENELUX, Vijzel straat 2-18. Amsterdam C r/* \"l t Tel. 020/648.41-648.42. J Zend mij vrijblijvend inlichtingen over het werk van ean Avon Consulanta 05837 mevr./mej adres s plaats tel Dan komt het ten laste van dê Staat." Wethouder Dagevos: „Ja, dit is nu eens voor sport, en niet voor uw bedrijfstak". Kole: „Ik zeg dit in zijn alge meenheid. Ik ben helemaal niet tegen sport, maar het mag niet te gek worden. „Sport is een tak van ver maak en plezier", zo viel het SGP-raadslid A. de Kraker Kole bij. Raadslid De Bras (CHU): „We moeten reëel zijn. Derge lijke uitgaven komen ook het onderwijs en de recreatie sec tor en goede". Het voorstel tot kredietverhoging werd tenslotte aangenomen. (Van onze correspondent) KAPELLE Unaniem heeft de raad van Kapelle een voorstel tot wijziging van de algemene politieverordening aangenomen, die het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg aan banden legt. De verordening houdt in dat het vervoer van gevaarlijke stoffen aan bepaalde door burgemeester en wethouders aan te wijzen routes, in dit geval rijksweg 58, wordt gebonden en mel ding van dit vervoer ingevolge het reglement gevaarlijke stoffen niet meer zal geschieden aan de burgemeester doch aan het hulp. centrum noord- en midden-Zeeland te Goes. Het raadslid Chr. Rijn vroeg zich af of deze verordening ook grotere hoeveelheden ziektebestrijdingsmiddelen voor de land- en tuinbouw omvatte, maar burgemeester H. G. van Suylekiom kon hem op dit punt geruststellen. „Ik heb het idee dat die er niet onder vallen, omdat ook aan de op slag van dergelijke stoffen geen specifieke eisen worden gesteld", aldus de raadsvoor zitter- Een vraag van het WD raadslid F. van Hoorn of ook het oude gedeelte van rijks weg 58 in de route was opge nomen kon eveneens ontken nend worden beantwoord. Een voorstel tot subsidiever lening aan de stichting open jeugdwerk ten behoeve van de instuif te Schoorie ondervond felle weerstand van S.G.P. zij de. Raadslid Anton de Kraker vroeg zich af of dit in feite geen verdekt subsidieverzoek was van de Nederlandse Her vormde Kerk, en zei voorts van mening te zijn dat de betrokken jeugd op de avon den van de instuif in verkeer de banen werd geleid. Het protestants christelijk raadslid Chr. Rijn stelde hier op dat alle gezindten in de instuif vertegenwoordigd zijn, een uitspraak die veel bijval oogstte. Raadslid J. J. Ganse man (Vrije lijst) stelde dat hier sprake was van een zeer ■nuttig jeugdwerk en gaf zijn collega raadslid de Kraker in overweging toch ook maar zijn stem aan dit voorstel te hech ten. „Onderzoekt alle dingen en behoudt het goede", was de raad van de PvdAer, M- J. de Jaeger. De Kraker bleek ech ter zonder voorafgaand onder zoek onvermurwbaar, zodat het voorstel met een stem te gen werd aangenomen. Een derde punt van discus sie was het voorstel tot verho ging van een krediet voor de aanleg van sportvelden en parkeerterrein in Kapelle. Raaadslid J. Kole van de Boe renpartij was van mening dat voor de sport veel te veel geld wefd teruggetrokken. „Het gaat allemaal maar zo gemakkelijk", verzuchtte hij. Wethouder Dagevos antwoord de hem dat door overleg met de sportverenigingen veel was bespaard en sprekend over de beschikbare subsidie; „Boven dien komt het voor een groot gedeelte niet ten laste van de gemeente". Raadslid Kole: „Daar gaat het mij niet om". (ADVERTENTIE) Gourmevit, de 100 calorieën slank heidssoep: champignons, tomaten, ossestaart, kip, is er nu ook als in stant-gerecht: groenten, tomaten, ossestaart enassorti.Vervang 3 x per week een gewone maaltijd door Gourmevit; dat is hetzelfde als een hele dag vasten! Bij apothekers en drogisten. Gourmevit (groen) 3 maaltijden 3,95 Yoordeelpak met 8 maaltijden 9,75 Gourmevit Instant (rood) 3 maaltij den voor slechts f 4,95. de prettigste remedie tegen die „paar kilo teveel" acf chemiefarma nv (Van onze correspondent) GOES Te Goes is plotse ling overleden de heer A. C. Stroosnijder, oud zestig jaar, en afkomstig uit Kruiningen. De heer Stroosnijder is in de voormalige gemeente Kruinin gen bijzonder bekend. Hij is namelijk geruime tijd gemeen tebode geweest in dienst van de gemeente Kruiningen. Om gezondheidsredenen heeft hij kort voor de herinde ling van de gemeente Kruinin gen zijn werkzaamheden als zodanig moeten staken. De heer Stroosnijder was te Goes om rijexamen af te leg gen. Hij had juist het prakti sche gedeelte achter de rug toen hij uit zijn auto stapte in de Van Dusseldorpstraat. Daar kreeg hij een hartaan val- Met spoed werd de heer Stroosnijder overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes alwaar hij kort na aan komst is overleden. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De damclub DOS uit Bergen op Zoom heeft in de Zeeuwse Dambond een welverdiende overwinning behaald op de damclub Vlissingen. Met 137 werd in eigen huis gewop- nen. Hierbij dient echter te wor den aangemerkt, dat Vlissin gen reeds verzwakt van huis vertrok omdat een der spelers niet op was komen dagen. Omdat dit bovendien een der sterkste spelers van de vereni ging is, kan de overwinning niet als een juist beeld wor den gezien. De overwinning betekende echter voor DOS een sportieve wraakneming voor de nederlaag, die de Ber. genaren veertien dagen gele den in Middelburg leden, waar met 128 van de club van die naam werd verloren. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Vijftien cent per inwoner, in totaal ongeveer 2700 gulden, dat vindt de gemeenteraad van Reimerswaal een redelijke bijdrage in het exploitatie tekort van de vereniging Museum voor Zuid- en Noord- Beveland te Goes. Ondanks een uitvoerig betoog van mevrouw N. G. Kamps-Visser (VVD) besloot de raad zich aan het voorstel van b. en w. te houden en geen 23 cent per inwoner beschikbaar te stellen. hele gang van zaken Het pleidooi voro de 23 cent van mevrouw Kamps mondde nog uit in een voonstel'. Dit werd echter met dertien tegen vier stemmen verworpen. ge- (Van onze correspondent) MEDDELBURG De meente Middelburg wil de be volking meer bij het doen en laten van de stad betrekken. Daarom verspreid zij binnen kort in de gemeente zelf en de omringende kernen (Sint- Lauwrens en Nieuw- en Sint- Joolslnad( een folder waarin verschillende posten die op de begroting voorkomen, worden toegelicht. Uit de folder blijkt dat er dit jaar ongeveer negenhon derd woningen gereed zullen komen, terwijl een begin zal worden gemaakt met de bouw van 1700 woningen, waarvan ongeveer de helft in Dauwen- daéle zal verrijzen. Aan verschillende belasting verhogingen viel, volgens de folder niet te ontkomen. Zo wel de personele belasting als de reinigingsrechten, de straatbeliasting, de rioolbelas ting wordt verhoogd. Om de begroting sluitend te maken, moesten voorts enige posten geschrapt worden. Daarom kamt er voorlopig nog geen cultureel ambtenaar en ook een chef personeelszaken kan nog niet op korte termijn worden aangetrokken. Bovendien moest een stel post voor het openbare ver voer, bedragende 65.000 gul den, ook afgevoerd worden. De hele gang van rond de aanschaf van een nieuwe vrachtauto voor de dienst gemeentewerken en de inruil c.q. verkoop van twee oude wagens leverde ook nog al. wat stof tot gesprek op. De VVD fractie achtte de terin- zagelegging van de hierop betrekking hebbende stukken onvolledig en het AR-raadslid P. C. van Putten had wat moeite met de inruil- respec tievelijk verkoopwaarde. Bei de fracties wilden het voorstel liever aanhouden. Daar voelde burgemeester mr. C. Pijl Ho- geweg niet bijster veel voor, omdat er serieuze kandidaten waren voor de aankoop van de twee oude auto's. Uiteindelijk werd het voorstel een nieuwe vrachtauto aan te schaffen met veertien tegen drie stemmen aanvaard. De gemeenteraad van Rei merswaal kon ook meegaan met het voorstel van B. en W. geldelijke steun aan te vragen voor de bouw van 76 woning wetwoningen en het verkopen van grond daarvoor. Er komen er 28 in Yerseke, 20 in Hans- weert, 16 in Krabbemdijke en 12 in Waarde. 11 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De nieu we stadswijk Middelburg-Zuid gaat met de jaarlijkse carna valsvieringen steeds meer op de professionele toer. Voor het eerst in de zevenjarige ge schiedenis van het feest der zotheid, wordt er op elf no vember elfde van de elfde bal gehouden. Plaats van hande ling is, zoals van ouds de gro te zaal van het wijkcentrum Het Zuiderbaken. Prins Carna val wiens identiteit zorgvuldig wordt geheim gehouden, zal het feestelijk middelpunt van het elfde van de elfde zijn. Carnaval in zuid wordt or ganisatorisch voorbereid door zen werkgroep uit de wijk ver eniging Zuid. Dirt jiaar is er een nieuwe werkgroep gefo-r. meerd, die vol goede moed meteen maar een elfde van de elfdebal op het repertoire heeft genomen. Het overweldigende succes van voorgaande oairnavalsacti- viteiten heeft de werkgevers de zekerheid verschaft, dat een elfde van de elfde bal er - evenals de jaarlijkse lach-ins de eigenlijke carnavalsvierin gen er best m zullen gaan. De carnavalsvierders in Zuid tooiden zich, zodra de boerenkiel hen om de schou ders is gegleden met de naam De Maneblussers in welke naam een traigisch-komisah stukje Middelburgse historie ligt opgesloten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De leden van de winkeliersvereniging Delta promenade (Lange Kerkstraat en Klokslraat) hebben de heer F. Gerritsen benoemd tot ere voorzitter van de Delta-prome nade. Dit eerbetoon viel de heer Gerritsen ten deel als dank voor de initiatieven en het vele goede werk dat hij voor de winkeliersvereniging heeft verricht. Mevrouw Ger ritsen kreeg een ets van Goes. In zijn dankwoord stelde de heer Gerritsen dat hij al dat gene waaiwoor hij werd ge roemd, beslist niet alleen had gedaan,maar samen met het bestuur en de leden. „Er is een echte saamhorigheid tot stand gekomen", zo zei hl). KVP-vergadering De plaatselijke afdeling der KVP afdeling Hansweert heeft in haar vergadering in de zaak Thalia baar ongerustheid uit gesproken over de gang van zaken binnen het NW. Men vindt datgene wat zich reeds heeft gemanifesteerd op het partijcongres op de Partij van de Arbeid nu duidelijk op nieuw gestalte heeft gekregen in de scheiding der geesten binnen het NVV. Ook hier twee groepen: de gematigden en de extremisten. In het landsbelang acht men de ontwikkeling binnen het NVV niet juist in een tijd waarin alles in het werk ge steld moet worden om eensge zind op te treden tegen ver dergaande inflatie. Wat de ge meentepolitiek aangaat spreekt de, plaatselijke afde ling haar voorkeur uit voor de vestiging van het gemeentelijk administratiegebouw te Krui ningen. Ook werd uitvoerig gediscussieerd over de huidige maatschappijstructuur. De be langstelling voor deze avond was groot. (Van onze correspondent) OUDELANDE De hand boogvereniging Edele Hand boog gaf een schieting in café Centrum op de liggende wip- Er waren 32 schutters van 12 verenigingen aanwezig. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam- me, 1ste zijvogel C. Baas van Juliana uit Oudelande. 2de zij- vogel Jac. Vermue van Jacoba van Beieren uit Goes. 1ste bo- venkal F. Koens van Spes No stra uit Ovezande. 2de boven- kal C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande. 1ste onderkal F. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. 2de onderkal F- Koens voornoemd. 1ste klep William Voet van Soranus uit Heinkenszand. 2de klep Jac. Vermue van Jacoba van Beie ren uit Goes. 3de klep P. Oostdijk van Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vo- bels W. N. v. Liere van Edele Handboog uit Oudelande en F. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. elk vijf vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor 1ste F. Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 2de C- Westdijk van Vios uit 's-Hee renhoek en derde P. Daalman vn ADLM uit Kwadendam- me. Op de liggende wip bij J.F. de Rijke, schoten de drie ver enigingen van Oudelande hun jaarlijkse koning. Bij het oude gilde Edele Handboog was het Jac. Westveer, die na een enerverende strijd het koning schap voor zioh opeiste. Bij de vereniging Juliana was het J. Joose die zijn medeleden de hieden Het zien. En hij Ons Genoegen was het B. v.d. Kreeke die voor de derde maal achtereen het koning schap haalde en dus nu keizer is- Als koning voor deze vere niging plaatste zich door een welgemikt schot H. Goetheer. Na deze schieting werd een gezamenlijke maaltijd ge houden en tot in de late uren gezellig nagekaart. De handboogvereniging Zee- landia gaf een schieting op de beide liggende wippen bij de heer W. de Ruyter. Er waren 68 schutters van 16 verenigin gen aanwezig. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel J.F. de Rijke van Edele Handboog uit Oude lande. 1ste zij vogel L. Vermue v'an Spes Nostra uit Ovezande. 2de zijvogel E- Engels van Eendracht uit Vlissingen. 1ste bovenka! A. de Jonge Pz .van Willem Teil uit Ovezande. 2de bovenkal AA. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. lste onderkzal J. de Bockx van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk. 2de onderkal A. de Jonge Hz van Willem Teil uit Ovezande, beide laat ste bij loting, lste klep W. de Jonge van ADLM uit Kwaden- damme, 2de klep J.C- van Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen. 3de klep L. de Kraker van Vios uit 's-Heer- enhoek. Meeste kleine vogels A.A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, vijf vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel Jac Vermue van Jacoba van Beieren uit Goes. 2de hoofdvogel J.F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelande. lste zijvogel J.A- Rijk van ADLM uit Kwaden- damme, deze schutter schoot ook de tweede zijvogel 3de zij vogel W. de Jonge Wz van ADLM uit Kwadendamme 4de zij vogel J. de Vos van St- Sebastiaan uit Knokke (Bel gië). lste kal A. v. Zunderen van Spes Nostra uit Ovezande. 2de kal E. Engels van Een dracht uit Vlissingen. 3de kal J. Repkens van Victoria uit Kwaddendamme bij loting. 4de kal R- Grimminck van Willem Teil uit Ovezande, bij loting. Meeste kleine vogels J. v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. Vijf vo gels. De vliegende vogelprijzen waren voor lste Johny v.d. Dries van Eensgezindheid uit •s-Heerenhoek. 2de J.C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen- 3de Janus 2 v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek,

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7