Bestrijding van stank in Kloosterzande Hontenisse schroeft havengeld op HONTENISSE VERWARMT ZWEMBAD tvaoGgJ®®üD Dow heeft tekort aan personeel Goede verkeersregeling dringend noodzakelijk tussen Gent en Terneuzen Op 3,4 enSnovemberinRotterdam Ondervind de nieuwe dimensie in autorijden. stad streék in zeeland Hontenisse Oostburg Sas van Gent Regeling van gevaarlijke transporten Terneuzen Axel De show wordt -in samenwerking met onderstaande dealers - gehouden in het Hilton Hotel in Rotterdam. Donderdag 2 november 1972 5 (orgel). De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Fiesta Gitana. Hofplein Theater, 20.15 uur: Henk van Ulsen's eigen be werking van „Het dagboek van een gek" van N.. Gogol. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Hutspot" door de Nieuwe Co- medie. Schouwburg, 20.15 uur: „De babysitter" en „Spook voor twee vrouwen" van Bené d'Obaldia door het Rotterdams Toneel. In den Twijfelaar, 2015 uur: The Oval House Theatre Group uit Honden met „Family". VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De rode zon 14 j. WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel 45, expositie Jaap van de Pol, schilderijen en tekeningen (t.m. nov.). Werkdagen van 9-18 uur, zond. van 14-18 uur. Ma. gesloten- ANTERPEN Sportpaleis, de nieuwe Wie ner Eisrevue .IJscarrousel" (t.m. 19 nov.). Di. wo- dond. vrijd. en zat. om 20 uur. Za terdagen en de feestdag 15 november ook om 15 uur. Op ma. geen voorstelling. Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jos Hen- drickx (t.m. 24 nov.)- Exposi tie Research-Group-Hasselt (t.m. 11 nov.). GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Kwintet 1972" van vijf Vlaamse auteurs. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Als de gemeenteraad een voorstel overdeze kwestie goedkeurt, zal de stankoverlast voor de bewoners van de Hulsterweg tot het verleden behoren. De ellende wordt veroorzaakt, doordat een gedeelte van de riolering van Kloosterzande uitmondt in een sloot, die di rect achter de bebouwing aan de Hulsterweg is gelegen. Dit is, blijkens de toelich ting in de stukken, des bezwaarlijker, omdat op dit gedeelte van de riolering ook het afvalwater van de melkfa briek wordt geloosd. De om wonenden klagen regelmatig over een ondragelijke stank, die door dit open riool wordt verspreid. Volgens b. en w, dient aan deze onbevredigende toestand uit een oogpunt van volksgezondheid een eind te worden gemaakt. Dat kan door het lozings- punt zestig meter te verleg gen, waardoor het aan de oost zijde van de rijksweg komt te liggen. De bestaande sloot wordt gedempt en vervangen door een gesloten riool. De sloot, waarin het nieuwe lozingspunt uitmondt, zal regelmatig over een bepaalde lengte worden gereinigd, zodat de vrije door loop van het rioolwater zoveel mogelijk wordt bevorderd. De kosten worden geraamd op ruim 22.000 gulden. „In een tijd waarin te recht veel aandacht wordt besteed aan maatregelen ter verbetering van de milieuhy giëne achten wij het uitvoeren van dit werk noodzakelijk, aldus b. en w. (Van een onzer verslaggevers)' TERNEÜZEN Tijdens het ln Terneuzen uitgezonden ra dioprogramma -.Terneuzen Centraal" werd de vraag opge worpen of het waar was dat er bij Dow Chemical een over schot aan personeel heerst. Er zouden werknemers die in dienst zijn van Dow bijna dagelijks naar huis gestuurd worden omdat er voor hen geen werk is. De heer M. Jongsma, mede werker van het bureau Beau- chez dat de public relations voor Dow Chemical verzorgt, kwalificeerde deze suggestie als „absolute nonsens". „Dow heeft juist in tegendeel hier en daar personeel nodig. Van dat zogenaamde personeelso verschot is absoluut niets waar. Volkomen uit de lucht gegrepen", aldus de heer Jongsma. Groen B. en w. van Hon tenisse stellen de raad voor een krediet van 2358 gulden te voteren voor het aanbrengen van groenvoorzieningen in het bestemmingsplan „industrie terrein oudeweg". De werke lijke kosten bedragen 4200 gulden, maar een deel daarvan wordt door het rijk gesubsi dieerd. BERGE NOP ZOOM Luxor, 20 uur: Trash 18 j. Roxy, 20 uur: Horror on snake island 18 j Hal Stadhuis, Grot eMarkt - tentoonstelling van de maand van Marcel Cocka (t.m. 30 nov.). Van 9-12.30 en van 13.30-1-7.30 uur. Markiezenhof, Gemeentemuseum expositie „Beelden binnen" collectie kleinere plastieken (t.m- 19 nov.)- Dagelijks van 14-17 uur. GOES Grand, 20 uur: De inbreker 14 j. LOODS HEKELT KANAAL (Van een onzer verslaggevers) TERNEIJZEN. „De situatie voor schepen die vanuit Terneu zen de Westerschelde opvaren is nog altijd uiterst kritiek. In Rome mogen ze dan een heleboel heiligen van de lijst hebben ge schrapt, als wij de haven uitvoeren roepen we ze allemaal terug om ons bij te staan. Op het kanaal GentTerneuzen bestaat nog steeds geen loodsplicht." „Een goede verkeersregeling op het kanaal moet er zo spoe dig mogelijk komen evenals een radarketen langs de Wes terschelde. De tijd dat we als Nederlanders volgens het trac- taat met België op ons eigen grondgebied niets te vertellen hebben ligt ver achter ons." Dat was een van de kern achtige uitspi-aken die tijdens het radioprogramma „Terneu zen Centraal" van de Vara gisteren rechtstreeks vanuit restaurant Monopole in Ter neuzen werd uitgezonden. De kritiek kwam uit de mond van (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN B. en w. van Hontenisse willen de ha ven-, kaai-, lig- en weegelden voor de haven van Walsoorden met het oog op de financiële positie van de gemeente, op trekken. Zowel de Kamer van Koophandel als de schippers vereniging „Schuttevaer" heb ben er het college op geatten deerd, dat de havengelden in Walsoorden op dit moment al tot een van de hoogste in Zee land behoren. Gok in de financiële commis sie zijn aanmerkingen gemaakt op het plan tot verhoging. De heer K. Collot d'Escury heef: b. en w. laten weten niet ak koord te gaan met het voor stel. Hij heeft er op gewezen, dat aan de adviezen van de Kamer van Koophandeu en „Schuttevaer" niet zonder meer voorbij kan worden gegaan. De heer Collot is voorts van me ning, dat de haven steeds meer een blok aan het gemeente been is en dat er eigenlijk een soort „havenbeleidsnota" zou moeten komen, alvorens de voorgestelde verhoging door te voeren. B. en w. zijn het niet hele maal met de heer Collot eens. Ze wijzen er op, dat een ab rupte verhoging noodzakelijk is, als jarenlang tariefsverho gingen achterwege zijn gelaten. Over de suggestie van de heer Collot met betrekking tot de beleidsnota is in de commissie vergadering opgemerkt: „Een havenbeleidsnota lijkt ons een beladen woord voor een mate rie, waarvan problemen zo dui delijk zichtbaar zijn en waar voor ee,n betaalbare oplossing niet te vinden is". De Kamer van Koophandel heeft er de gemeente voorts op gewezen, dat de accommo datie van de haven niet ideaal is. Daarbij gaat het om de zui gende werking als er zeesche pen passeren. Daarvan onder vindt men veel last. B. en w.: „Wij menen hier terecht van overmacht te mogen spreken en kunnen ons niet veroorlo ven, gezien de hoge kosten, die voor deze haven gemaakt zijn en jaarlijks gemaakt moeten worden, dit als reducerende factor in onze tarieven te ver werken. Ook zien wij geen mo gelijkheden, zonder het doen van grote investeringen op dit punt tot een afdoende oplos sing te komen". B. en w. wijzen er verder op, dat de exploitatie van de haven in ongunstige ziin beïnvloed zal worden als de aanvoer van bie ten niet meer via Walsoorden geschiedt. In 1971 bedroegen da weeggelden in totaal 3525 gul den, waarvan 6100 gulden voor weeggelden van bieten. „Wij vragen ons af op welke wijze dan nog een verantwoorde ex ploitatie mogelijk zal zijn", al dus b. en w. PvdA De streekfederatie van de PvdA Oostburg houdt op 2 november in de Eenhoorn een vergadering welke om acht uur begint. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer Von deling worden verwelkomd zodra hij in Oostburg arri veert. Voorts zal de tocht van de heer Vondeling worden be sproken, welke op 3 november in Retranchement 's morgens begint en waarna hij om vijf voor half twee de boot in Breskens zal nemen. Een an der punt op de agenda is het deelnemen van de heer Th Van Lier aan het forum, het welk door de PJG op 10 no vember in de Burgerzaal van het gemeentehuis wordt ge- höuden. de Terneuzense loods P.L. Meert. Hij vond de huidige situatie op het kanaal Gent- Terneuzen gevaarlijker dan het laden en lossen van ge vaarlijke stoffen in de zoge naamde put van Terneuzen. „Niettemin, wanneer daar onverhoopt een ontploffing plaats vindt, zou burgemeester Aschoff, zei loods Meert, „in zijn betonnen kamer in het stadhuis flink door elkaar ge schud worden." Een college van de heer Meert, de loods S. Vlieger voegde er aan toe dat de loodsen al in 1968 een plan voor een verkeersegeling op liet kanaal hebben opgesteld, maar dat rijkswaterstaat nog altijd nie*" met een dergelijke regeling voor de dag is geko men. De radiouitzending, kundig en zeer gevarieerd op gang gehouden d'oor Henk van Sti- priaan en Hans Zoet, liet een scala van Zeeuwsch-Vlaamse actualiteiten de revue passe ren. In korte vr-aaggesprekjes werd een vijftiental personen over een bepaald onderwerp aan het woord gelaten. Via een discussiemicrofoon mocht geïnterrumpeerd worden, maar van deze mogelijkheid werd een schaars gebruik gemaakt. Op deze manier was Terneu zen een uur lang het middel punt van een boeiend en zoals reeds gezegd zeer afwisselend gesprek. De rij van sprekers werd geopend door de schrijver Jo- han de Vries die in Hulsters dialect een volksverhaal uit Graauw vertelde. Burgemees ter Aschoff gaf als zijn me ning niet pessimistisch te zijn over de industriële ontwikke ling ondanks de huidige stag natie in deze sector. Hij wees nogmaals op mogelijkheden voor havenindustrie in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Op een vraag van de heer S. Vlieger, Terneuzens raadslid, zei de heer Aschoff dat het heel goed mogelijk is milieuverontreini gende industrieën aan de Wes terschelde te weren. De lieer B. Zielschot, direc- veur van de woningbouwvere niging Terneuzen en de wo ningstichting Zeeuwsch-Vlaan- deren, vertelde dat er in Ter neuzen 165 woningwetwonin gen leeg staan, voornamelijk flats omdat de Terneuzenaar niet flat-minded is. Erger vond de heer Zielschot het dat er in de Katspolder 328 flat woningen in aanbouw zijn waarvoor hij op korte termijn geen gegadigden ziet verschij. nen. De heer B. van Wouw, hoofd algemene zaken van de gemeente Terneuzen, vulde aan dat er in de kern Terneu zen totaal 250 woningen leeg staan waarvan ongeveer 70 in aanbouw. Dierenarts Colsen uit Hulst sprak als bestuurslid van de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland de wens uit dat hst Westeracheldegebied geen tweede Rijnmond zal wor den. „Burgemeester Aschoff wil nu wel havenindustrie ten oos ten van Terneuzen, maa-r waarom niet ten westen van Terneuzen, dan weten de be woners ook wat het is onder de rook en stank van de in dustrie te moeten leven." Ir. J.C. Korbee wilde niet teveel ingaan op de vraag wanneer begonnen zal worden aan de vaste oeververbinding: Dat zult u aan de regering moeten vragen". Het geval Maria de Rijke, wier dieren op last van de justitie haar werden afgenomen, noemde ir. Korbee, die ook voorzitter is van de stichting dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen, tra gisch. Hij had veel lof voor de menselijke kwaliteiten van Maria de Rijke. De heer Uilenbroek, direc teur van het arbeidsbureau Terneuzen, belichtte in het kort de werkloosheidssituatie in Oostbu-rg, Terneuzen en Halst. Mevrouw J. Boogerd vroeg meer aandacht voor part-time werk voor gehuwde vrouwen en de heer Benno Wild vertelde dat hij met zijn in Indonesië behaalde onder- Wjjzersacte in Nederland niet voor de Was mag staan. Brie ven aan kamerlid noch minis terie hebben tot dusver geen resultaat opgelverd. Verder werden gesprekjes gevoerd met het echtpaar Smolders uit Terneuzen, dat bijna twee jaar geleden een vondelingetje zeven maanden verzorgde en daarna weer af meest staan op last van de Franse autoriteiten, bareige- naar Grank Koulen, sexexploi- tant Paul Metz over zijn con flict met de Belgische politie en het echtpaar Hemelsoet uit Zandstraat (Sas van Gent) dat een bewogen pleidooi hield voor hun in België ge vangen zittende zon Roman Hemelsoet. beter b*1"nd a-N de smokkelprins. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE. B. en w. van Hontenisse hebben het plan om het zwembad „De Hcnte" te voorzien van verwarming. Een voorstel daartoe komt aan de orde in de raadsvergadering van 8 november. Met de aanleg van de verwarmingsinstallatie is een bedrag van 50.000 gulden gemoeid. meest ideale omstandigheden zelfs het exploitatietekort van het dagrecreatieterrein kunnen verlichten. Er zal ook een voorstel wor den behandeld om het recrea tiegebied uit te breiden met plaatsen voor sta-caravans. B. en w. menen dat dit wel ver antwoord is, gezien de grote be langstelling daarvoor. De kos ten voor het treffen van de no dige openbare voorzieningen worden geraamd op 67.500 gul den. Er komt plaats voor 17 of 18 caravans en de jaarlijkse pachtsom zal 975 gulden bedra gen. De jaarlijkse lasten als ge volg van deze investering wor den geraamd op 15.00.0 gulden. Ze zullen voor het grootste ge deelte gedekt moeten worden uiit de hogere opbrengst, die men met tariefsverhogingen wil bereiken. B. en w. zijn hij zon der geporteerd voor de ver warming, omdat daardoor het zwemseizoen verlengd kan wor_ den en ook het aantal uren, waarop de scholen gebruik kun nen maken van het bad voor zwemles opgeschroefd kunnen worden. Het college is van oordeel, dat tegenover deze hogere ser vice best een wat hoger tarief mag staan. Vooral de bezitters van een abonnement zullen door deze nieuwe voorziening meer profijt van hun abonne ment hebben, zodat zij relatief meer moeten gaan betalen. De prijs van gezins abonnement en zal, volgens het voorstel van b. en w„ moeten stijgen van zes tig naar negentig gulden. Een abonnement voor volwassenen gaat 40 gulden kosten (dit is nu nog 22,50) en voor kinderen 25 gulden (dit was 15). De prijs van een kaartje stijgt van 1,25 tot 1,50 en een 10-ba- denkaart voor volwassenen van 10 tot 12,50. Voor kinderen zal de prijs van 5 gulden omhoog gaan tot 7,50. Verhoging van de abonnementsgelden heeft vol gens b. en w. het meest effect, omdat bijna 75 procent van de entree uit verkoop van abonne menten bestaat. Men verwacht door deze tariefverhogingen een meer-opbrengst van 9000 gulden. Er komen op recreatief ge bied nog meer voorstellen aan de orde. Zo willen b. en w. de voorzieningen op het dagrecre atieterrein van „De Vogel" uit breiden met een midgetgolf- baan, die de gemeente bijna 25.000 gulden gaat kosten. Ver wacht wordt, dat daarmee het recreatieterrein voor een grote groep mensen aantrekkelijker wordt. De midgetgolfbaan zal zich volgens verwachting zelf kunnen bedruipen en onder de ailsj Oliehollenactie Het drum- en majorettenkorps de Arno's houdt zaterdag een oliebollen- nactie. De majoretten zullen vanaf tien uur de oliebollen te koop aanbieden. Deze actie wordt gehouden voor de beta ling der uniformen. Trimmen Onder auspiciën van de gymnastiekvereniging Thor te Sas van Gent wordt vrijdagavond gestart met een trimafdeling tussen de 15 en 65 jaar. Het trimmen zal wor den gehouden in de gymnas tiekzaal van het cultureel cen trum De Speye te Sas van Gent. Aanvang 21 uur. Men behoeft geen lid van een vere niging te zijn om aan het trimmen deel te nemen. Wel wordt per avond van de r! nemers een bijdrage gev; om de kosten te bestrijden. i (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Naar het voorbeeld van tal van andere Zeeuwse gemeenten willen b. en w. van Hontenisse het ver voer van gevaarlijke stoffen regelen in de algemene poli tieverordening. Aan de raad zal worden voorgesteld om het gedeelte van rijksweg zestig van Perk- polderhaven tot de gemeente grens van Hulst aan te wijzen als route voor gevaarlijke stof fen en tevens het gedeelte van de provinciale weg Terhole - Terneuzen van Terhole tot Stoppeldijkveer. B. en w. zijn van plan om eventuele overige routes eerst dan aan te wijzen, indien de noodzaak daartoe aanwezig mocht blijken te zijn. Aanrijding Gistermiddag venoorzakte de bromfietsbe- stuua'der I.W.R. uit Spui (gem. Terneuzen) op het kruispunt van Steenbergenlaam-Emma- laan een aanrijding met de personenauto, bestuurd door R.V de P. uit Hoek, door het geen voorrang verlenen. De bromfietser, die aan zijn been werd gewond, werd door de ge meentepolitie per brancard in het vlakbij gelegen Julianazie- kenhuis gebracht. De auto liep lichte schade op, de bromfiets werd ernstig beschadigd. Hengelen De belangstel ling voor de laaitste kampi oenswedstrijd van de heragel- vereniging „Geduld Overwint Alles" in Axel is dit maal niet erg groot geweest. De vangst was redelijk. De uitslag is als volgt: 1. A. Kampen 510 pun ten, 2. L. Mesure 480, 3. JA. Roose 400, 4. L. van Kerckho- ve 350, 5. J.C. Deij 350. Kampioen 1972, eindstand: L. van Kerckhoven 3830, 2. V van Kampen 3175, 3. L. T esure 2250, 4. J.A. Roose 1085. 5- R.E. de Block 1015. HULST Boekh. van Geyt, Steenstraat 20, expositie „Kleine for- maatjes" (t.m. 3 dec.). Werkd. van 9-12 en 13-18 uur, zondag van 14-17 uur. KORTGENE Galerie Les Deux Chapeaux, expositie kunstschilder Hans ter Keurs (t.m. 3 nov.). Dag. van 9-21 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: Veel liefs uit Moskou 14 j- Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Frans Erkelens met sohilderijen en tekeningen (t.m- 24 nov.). Open di. t.m. zat. van 14-20 uur. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Solisten Yehudin Me- nuhin (viool) en Arie Keijzer (ADVERTENTIE) 350 SE: 230 SAE/pk (147 kW), 0-100 km/u in 9,5 sec., top ca. 205 km/u. Centraal op de show staat de on langs geïntroduceerde S-klasse. Drie nieuwe wagens, waarmee Mercedes is doorgestoten tot in het grensgebied van wat in de huidige automobielbouw mogelijk is. Zie de 6-cilinders 280 S en 280 SE. Zie de 350 SE met een V-8 motor. Bekijk hun nieuwe lijn; anders, maar toch Mercedes. Hun komfort, hun veiligheid. En maak - tijdens de show of na afspraak - een proefrit in het type van uw keuze. Want de nieuwe dimensie in autorijden is vooral iets om zelf te ondervinden. Naast de nieuwe S-klasse vindt u op deze show ook alle andere modellen van Mercedes-Benz. Om te beginnen: de zuinige 200 en 220 4-cilinder benzinewagens. En dan de super-economische diesels 200 D en 220 D. Vervol gens de representatieve modellen 230, 250 en 280 met krachtige 6-cilinder benzinemotoren. Ten slotte de exclusieve modellen als de 350 SL, de 350 SLC en andere coupé's. Ook in deze typen kunt u natuurlijk een proefrit maken. U bent van- harte welkom op deze show. Openingstijden: vrijdag 3 november van 10.00 - 22.00 uur zaterdag 4 november van 10.00-22.00 uur# zondag 5 november van 12.00 -18.00 uur Automobielbedrijf „Dopern" - Dordrecht Van Dongen-Jonkers B.V. - Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom Automobielbedrijf Fa. W. Gilijamse - Renesse Vermaat's Autobedrijf N.V. - Hellevoetsluis Autobedrijf „Victoria" N.V. - Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen Garage Mona - Middelburg B.V. Garage van Oeveren - Goes B.V. Garage 't Westen - Oostburg Mercedes-Benz Wie over Mercedes spreekt, denkt aan veiligheid Imp. AGAM B.V., Reactorweg 25, Utrecht.Tel. 030-451911

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5