UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN Veel reacties op oproep middenstander Camiel Hageman schrijft al 25 jaar over CUnge Fel dispuut over koop van sloot W. J4. PLAN VOOR SINTERKLAAS OPTOCHT IN HULST stad streek ALS STEM-CORRESPONDENT Afscheid van wachtmeester in Axel BLOEIEND AANRIJDING IN OOSTBURG Helemaal Nogal last EXPOSITIE Werkstukjes van patiënten en bejaarden Nieuw-Namen WINST VOOR LUSTIGE TOEPERS Jubilarissen bij Goese veiling Palingkaarting in Lamswaarde IJzendijke reuró Aanrijdingen in Hulst Woensdag 1 november 1972 2 (Van onze correspondent). AXEL Zeer velen hebben gisteren in de Stadsherberg te Axel afscheid genomen van wachtmeester eerste klasse J.J. van de Kinderen die het korps van de rijkspolitie ver laat, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd- Op deze afscheidsbijeen komst waren o.a. aanwezig burgemeester en wethouders van Axel, luitenant Haas uit Middelburg die de districts commandant verving, afge vaardigden van de r.-k. poli tiebond Sint - Michaël, de groepscommandant van Axel (adjudant J. de Jong) en al het personeel van de groep Axel. De scheidende wachtmeester werd onder meer toegesproken door burgemeester M.K. van Dijke, luitenant Haas, de voor zitter van Sint-Michaël, wacht meester Van de Bunder uit Terneuzen en adjudant De Jong. Alle sprekers hadden niets dan lovende woorden over voor de heer Van de Kinderen die een gewaardeerd collega werd genoemd. Zij dankten hem voor zijn vele -verdiensten. Allen lieten hun dankwoord vergezeld gaan van bloemen en cadeaus, terwijl de heer Haas hem de voor dergelijke gelegenheden gebruikelijke enveloppe met inhoud aanbood. Ook mevrouw Van de Kinderen werd in de hulde betrokken- De heer Va nde Kinderen kwam in 1945 bij de rijkspoli tie, en de laatste 16 jaar heeft hij in Axel gewerkt. (Van eeni onzer verslaggevers) HULST De reacties op een anonieme actie van een Hulster midden stander om wat meer leven in de brouwerij te krijgen, hebben de ver wachtingen overtroffen. Vijftig zakenlieden uit het vestingstadje hebben door middel van ingevul de strookjes laten weten, het eens te zijn met de ideeën, zoals die vorige week naar voren werden gebracht in een winkel- aan-winkel verspreide cir culaire. Overigens is de actie niet langer, anoniem. De man die er achter zit is opti ciën J. Bergmans uit de Frans van Waesbergestraat. Nu zijn initiatief een succes belooft te worden, vindt hij het niet langer nodig om er zijn naam buiten te houden. Dat hij dit aanvankelijk wel gedaan heeft komt, omdat hij van me ning was, dat het er niet toe deed wie de actie op gang had gebracht. Zoals we reeds schre ven heeft hij al zijn collega's via een circulaire opgeroepen tot meer activiteiten. „Ik mag wel zeggen, dat de zaak boven mijn verwachtingen zich heeft ontwikkeld. Ik had gedacht de mensen hier kennende dat er 35 middenstanders zou den reageren, maar het zijn er heel wat meer geworden. Bo vendien hebben ze blijk ge geven van een positieve op stelling." De heer Bergmans verwacht, dat deze eensgezind heid in ieder geval de weg naar ta-1 van activiteiten heeft geopend. Volgende week zal in Hulst een vergadering wor den belegd, waarop alle mid denstanders welkom zijn. Ook degenen, die niet hebben ge reageerd op de eenmans-actie. Het is de bedoeling, dat er op deze vergadering spijkers met koppen geslagen zuilen wor den. Een van de eerste punten, die er aan de orde gesteld wordt, is de organisatie van een Sinterklaasoptocht. De af gelopen jaren is daar voor wat Hulst betreft erg weinig aan gedaan. De heer Bergmans is opti mistisch gestemd ten aanzien van het resultaat van zijn acti viteiten. „Dit succesje opent alle mogelijkheden. Er is hier in Hulst wel een middenstands vereniging, maar die mensen zijn niet actief. Ik wil ze niet beschuldigen, maar ik vind wel, dat er verandering in moet komen. Misschien dat we op deze manier kunnen komen tot een nieuwe vereniging." De heer Bergmans is bij zijn actie geïnspireerd door een voorbeeld in Oostenrijk, waar hij kennis maakte met een bloeiend middenstandsdorp. Het kwam in de belangstelling, nadat de middenstand er de handen in elkaar had geslagen. „Dat moet hier toch ook kun nen. We moeten gewoon eens iets extra's doen om voor al die Belgen, die hier komen kopen," aldus zijn commentaar tot slot. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op het Raadhuisplein kwam maandag avond een personenauto be stuurd door M. van de P. uit Oostburg in aanrijding met een bromfietser bestuurd door A.J. De personenauto verleende geen voorrang aan het door gaand verkeer. De bromfietser liep slechts schaafwonden op. 0 De familie Van de Kinderen bekijkt een afscheidscadeau. CLINGE „Ja, waarom doe je dit werk eigenlijk? Ik kan het niet precies zeggen, maar ik vermoed, dat het zo leuk is, omdat je daardoor in contact komt met veel mensen. En verder vind ik het nog steeds aardig, als er een stukkie in de krant komt en je hoort de mensen op het dorp zeggen: „Heb je dat en dat gelezen." Aan het woord is Camiel Hageman (58) uit de Gra venstraat in Clinge. Afgelo pen week is hij de datum gepasseerd, waarop hij pre cies 25 jaar als correspondent voor Clinge aan „DE STEM" was verbonden. Een derge lijk jubileum is in ieder ge val de moeite waard om er even bij stil te staan. Iemand, die 25 jaar achter een het plaatstelijk nieuws uit een dorp verzorgt, weet wel wat er in zo'n plaats omgaat. De heer Hageman beaamt dat. Naast zijn cor respondentschap heeft hij trouwens nog tal van func ties in het verenigingsleven, die variëren van bestuurslid vanhet Wit-Gele Kruis tot consul van de voetbal en be stuurslid van de vogelclub. Zijn werk voor de krant neemt in die lange rij van hobby's toch wel een bijzon der plaatsje in, zo blijkt uit zijn enthousiaste betoog. „Och", zegt hij, „de meeste voldoening heb je van je stukje in de krant als je het naderhand kunt zien dat de mensen blij zijn dat er over hen eens iets in de krant staat. De heer Hageman is oor spronkelijk afkomstig uit Lamswaarde, maar toch een getogen Clingenaar. Hij heeft er nooit behoefte aan gehad, zegt hij, oin hele maal in de journalistiek te stappen. Hij wil het het liefst houden, zoals het nu gaat. Een man, die 25 jaar ach tereen een correspondenten functie in een belangrijke plaats heeft vervuld ,moet in die loopbaan gekke dingen meegemaakt hebben. Ook de heer Hageman maakt daarop geen uitzondering. ,Jk had eens een bericht opgevangen", zegt hij, „dat er hier of daar afval werd weggegooid en dat enkele mensen daar nog al last van hadden. Ik zette, dat natuurlijk in de krant. Maar de zwaar verbolgen da der werd zo woest dat hij me bedreigde met een mes. Zijn zoons hebben hem toen gekalmeerd". Het liefst schreef de heer Hageman raadsverslagen- Maar dat is verleden tijd, sinds de ge meentelijke herindeling. De jubilaris tot slot: „Ja, er zit ten natuurlijk aan dit werk ook wel wat nadelen. Alleen voor de centen hóef je het niet te doen. Je moet het gewoon leuk vinden. En ik vind het leuk". (Van eeni onzer verslaggevers) HULST Mevrouw Holla opent vrijdagavond om 19.00 uur in het restaurant van de „Blaauwe Hoeve" een tentoon stelling van werken, die in het kader van de arbeidstherapie zijn gemaakt. Er zullen werkstukjes van verpleegpa tien ten en bejaar den te zien zijn. De tentoon stelling duurt tot en met maandag en is dagelijks geo pend van 10.00 tot 12.00 uur, 14.30 tot 17.00 en 19.00 tot 20.30 uur. Aan de expositie is een loterij verbonden, waar van de trekking dinsdag om 19.30 uur plaatsheeft. Het is voor de vijfde achtereenvol gende keer dat een dergelijke tentoonstelling wordt georga niseerd. Kaarting Aan de kaar ting, gehouden door de „Vere nigde Kaartclub" in het café bij Van Waterschoot, hebben 48 personen deelgenomen. De uitslag: 1 J- Vermeersen-Fl. Penneman; 2 E. van den Bosch-C. Strooband, 3 A. de Maayer-R de Maayer; 4 A. Praet-P. Vermeersen. 5 A. de Maayer-Fr. Provoost; 6 P. Hoefman-R. Pauwels. (Van onze correspondent) HULST De Hulster top- biljartclub De Lustige Toepers heeft in het café van A. Ly- baart te Hulst in een vriend schappelijk gespeelde wed strijd dc eerste overwinning van het seizoen behaald op topbiijartclub De Bossche Toe pers. De thuisclub won de match met II9. (Van een' onzer verslaggevers) GOES Vrijdagmiddag zullen in de personeelskantine van de veiling aan de Fruit- laan in Goes zeven zilveren jubilarissen gehuldigd worden. Het zijn mej. J.J. van de Vliet en de heren A.M. Bruël, CM. Krijger, P. Meeuwse, C. Nieuwenhüize, P. Olivier en M.J. Westdorp. Van vier uur tot half zes bestaat gelegen heid de jubilarissen geluk te wensen. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Aan de palingkaarting in café P- Claessen hebben 54 personen deelgenomen. De uitslag: 1 W. Sorber-J. Moorthamer; 2 C de Kort-'t Hiel; 3 A Lauwers-P van Im- merseel; 4 G Serrarens-P. van Assche; 5 G. Mahu-J. Ver schuren; 6 G. de Waal-E. de Bakker; 7 J. Hulshout-L. Bon ne. Verliezersronde: 1 L. Ot- jes-P. Synesal; 2 mevr. Otjes- P. van Puyvelde; 3 K. Syne- sal-R. van Driessehe; 4 R. Ma hu-J. Danckaert. Tritsen: 1 G Mahu- 2 K. Synesal; 3 J. Hulshout; 4 J. van de Poel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. De deskundigheid van het raadslid Dierick en de vraag of de gemeente Axel nu wel een stuk grond voor de aanleg een sloot diende aan te kopen of niet, zijn gisteravond de inzet geweest van een nogal warrige discussie in de gemeenteraad van Axel. Aanleiding was een voorstel van b. en w. om een stuk grond aan te kopen ten behoe ve van de aanleg van riolering in Margrette; daarmee is een bedrag van 11.000 gulden ge moeid. De heer Dierick vond dit weggegooid geld, omdat naar zijn idee een veel goed kopere oplossing gevonden kan worden voor het riole ringsprobleem. Hij gaf daar van in de raadsvergadering een uitvoerige uiteenzetting. De heer IJsebaert was het met die visie eens. Ook hij bleek de mening toegedaan, dat Axel, de centen, gespendeerd aan deze transactie, beter zou kunnen gebruiken. Wethouder Dieleman van openbare werken was het er niet mee eens. „Er wordt snel over het probleem heenge stapt", zo merkte hij op, ter wijl hij enkele bezwaren naar voren bracht tegen de sugge sties van de heren Dierick en IJsebaert. Het liep tenslotte zo hoog op, dat de wethouder op merkte veel meer waarde te hechten aan het oordeel van de deskundigen van de ge meente Axel, dan aan de des kundigheid van de heer Die rick. Die opmerking trok het raadslid op zijn fatsoen. „Ik vind het bepaald niet onduld baar, wanneer er aanmerkin gen worden gemaakt op plan nen van deskundigen. Waarom zitten we anders hier als dat niet mag?" zo vroeg de heer Dierick zich af. Voor de heer Apers werd het allemaal te deskundig. Daarom vroeg hij deskundige voorlichting en dat verzoek werd door burgemees ter M. K. van Dijke op onge wone wijze gehonoreerd. Hij gaf een op de publieke tribune meeluisterend ambtenaar toe stemming om ter plaatse toe lichting te geven. Granaat gevonden Aan de Nieuwendijk op een perceel bouwland van de heer Calon is een mortiergranaat gevon den. Het gevaarlijke projectiel is door de mijnopruimings- dienst onschadelijk gemaakt. Botsing Op de kruising Tivoli zijn twee personenau- tos in een kop-staartbotsing gekomen. Beide ksamen uit de richting IJzendijke. De eerste auto, van rijkschoolhouder I.B. uit Groede met leerling J.W- uit Groede aan het stuur, wachtte voor de voorrangsweg. Mevrouw N.S uit Gentbrugge lette onvoldoende op en reed achter op de wachtende auto. Er was materiële schade. De hele regering van Uruguay heeft haar ontslag aangeboden aan president Juan Maria Bor- daberry om hem in staat te stellen een nieuw kabinet te vormen. (ADVERTENTIE) RIJKSGEDIPLOMEERD HORLOGEMAKER Catharinastraat 36-42 - Breda «1600 - 39024 FRANSE COMTOISE KLOKKEN van het jaar 1750 tot 1880 Alléén orginele (geen nieuwe) met garantie Restauratie van en handel in ANTIEKE KLOKKEN Altijd in te ruilen voor dezelfde prijs, bij aankoop van een andere. PRIJZEN VANAF 250,—. Voor het zover was, wilde de heer IJsebaert dat burge meester Van Dijke eerst wet houder Dieleman tot de orde zou roepen. IJsebaert: „Dat was zojuist een zeer krasse uitspraak van de heer Diele man aan het adres van de heer Dierick. Ik twijfel niet aan de heer Dierick. Om zo maar te zeggen: ik hecht meer waarde aan de deskundigheid van onze mensen, dan aan de deskundigheid van de heer Dierick, vind ik nogal een zware zaak". Burgemeester Van Dijke probeerde de gemoederen te sussen, hetgeen hem lukte. De heren IJsebaert en Dierick bleken zelfs na de informatie van de ambtenaar niet over tuigd van de noodzaak tot grondaankoop en ze stemden dan ook tegen het voorstel. (Van onze correspondent) HULST Bij een zevental aanrijdingen die plaatsvonden in de gemeente Huist zijn en kele personen verwond en is een aantal auto's flink bescha digd. In de Wilhelminastraat te St.- Jansteen raakte een perso nenauto bestuurd door A. de H. uit Hulst in een slip en botste tegen een bus van de ZVTM bestuurd door A.P. uit Koewacht. Beide voer tuigen liepen flinke schade op. In Hulst reed de 67-jarige L. v. E. met zijn auto tegen de Dubbele Poort en raakte vervolgens een daar gepar keerd staande auto, voordien had hij in de Jacob Gatslaan tegen een daar geparkeer de auto gereden. Na zijn aanhouding bleek E. onder invloed te verkeren. Op de Van Waesbergenstraat in Hulst vond een aanrij ding tussen een Belgische en een Nederlandse perso nenauto respectievelijk A. O. uit Gent en J.W. uit Den Haag. De auto van deze laatste bleek tevens een gladde band te hebben. Er was alleen materiële scha de. In de Steenstraat in Hulst werd de geparkeerde Belgi sche personenauto van E.H. uit Antwerpen aangereden door een personenauto voor zien van een Nederlands kenteken. De bestuurder hiervan is doorgereden. Op het kruispunt Zoetevaart- rijksweg 60 verleende de bestuurder van een Belgi sche personenauto A. v. G. uit Melsele komende van Hulst geen voorrang aan C.D. uit Terneuzen die met zijn personenauto kwam van de richting Kattenbrug. De echtgenote van D. liep een hersenschudding op en V.G. had enkele gekneusde rib ben. Beide voertuigen wer den ernstig beschadigd. Op hetzelfde kruispunt ver leende de Belg W. v. G. uit St.-Niklaas geen voorrang aan een auto bestuurd door T. v. I. uit Hulst. Bij deze aanrijding was alleen een materiële schade. De laatste aanrijding vond plaats op de van de Mael- stedeweg In Hulst waar W.V. uit Hulst met zijn per sonenauto tegen een licht mast botste en vervolgens tegen twee daar geparkeerd staande auto's aanreed. De materiële schade was groot. Na zijn aanriiding bleek V. onder invloed te verkeren. (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de schie ting bij P. de Caluwe hebben 54 schutters meegedaan. De hoge vogel werd geschoten door A. Schauwaert uit Hulst. De eerste zijvogel was voor G. Rens uit Graauw. De tweede ging naar A. Claessen uit Graauw- Het grootste aantal kleine vogels, drie stuks, werd bemachtigd door G. Rens uit Graauw. HEIKANT Aan vier schietingen in café Th. de Block-van Troost hebben res pectievelijk 43, 63, 108 en 64 schutters deelgenomen. De qjtsl^g van de eerste schie ting: hoge vogel en eerste zij vogel: P. Oosting, Axel. Twee de zijvogel V. Aerts in Axel. Meeste aantal kleine vogels 4, Th. van de Broeck in Kapelle- brug. Tweede schieting: hoge vogel G. Baart in Terneuzen. Eerste zijvogel Th- Triest in Axel. Tweede zijvogel A. On- genae in Kapellebrug. Groot ste aantal 4 Cam de Block St.- Jansteen. Derde schieting: hoge vogel L. van Goethem, Heikant. Eer ste en tweede zijvogel W. Verstraeten in Moerbeke en J. de Block uit Heikant. Grootste aantal 6 A. Stallaert in Bosch- kapelle. Vierde schieting hoge vogel J. de Block, Heikant. Eerste en tweede zij vogel M. H^rrev. ?gh, Hriknnt en E. van Hooije te Heikant. Grootste aantal 5 E. Crabbe Kemze- ke. HENGSTDIJK Aan de zaterdagschieting in café P. van Dijk, hebben 25 schutters meegedaan. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgescho ten door P. van Dijk uit Hengstdijk. De eerste zijvogel was voor J Pauwels uit Axel. De tweede ging naar E. Lam bert uit Vogelwaarde. Het grootst aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door R. van Esbroek met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemachtigd door de heer E. Lambert uit Vogel waarde. De eerste zijvogel ging naar A. Schelfhout uit Vogelwaarde. De tweede was voor A. Mahu uit Lamswaar de. De meeste kleine vogels, vier stuks, werden afgeschoten door C. de Kort uit Klooster zande- Aan de zondagschieting op twee wippen bij P. van Dijk, hebben 35 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door J. Boogaert uit Klooster- zande. De eerste zijvogel ging naar A. de Theye uit Terhole. De tweede was voor A. Mahu uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door J. Maas uit Hengstdijk met een totaal van vier stuks. Op de tweede wip werd de hoge vo gel bemachtigd door J. Boo gaert uit Kloosterzande. De eer- aert uit Kloosterzande- De eer ste zijvogel was voo-r P. Pau wels uit Groenendijk. De tweede ging naar Th. Pauwels uit Axel. Het grootste aantal kleine vogels, vijf stuks, werd afgeschoten door R. van Es- broeck uit Lamswaarde. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen bij E. Morcus in Groe nendijk hebben 56 schutters meegedaan. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgescho ten door G. Pauwels uit Groe nendijk. De eerste zijvogel was voor J. Hoop uit Kloos terzande- Het grootste aantal kleine vogels werd bemach tigd door mevrouw Verhoeven uit Kloosterzande met een to taal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vo gel in de wacht gesleept door G. Pauwels uit Groenendijk. De eerste zijvogel was voor H. Hoop uit Kloosterzande. De tweede zij vogel ging naar E. de Maat uit Ossenisse. Het groot ste aantal kleine vogels, werd afgeschoten door J. de Kort uit Groenendijk met een totaal van vier stuks. Aan de zondagschieting op twee wippen bij E. Morcus hebben 46 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door G. Pauwels uit Groenen dijk- De eerste zijvogel was voor F. Pieters uit Klooster zande. De tweede ging naar A. Verhoeven uit Kloosi-erzmide. De extra hoge vogel was voor P. Sijnesal uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vo gels ging naar A. Pauwels uit Groenendijk met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip ging de hoge vogel naar Th. Asselman uit Groenendijk. De eerste zijvogel was voor A. Verhoeven uit Kloosterzande- De tweede ging naar F. van Kruyssen uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd be machtigd door A. Verhoeven uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vo gels vijf stuks werd in de wacht gesleept door P. Sijne sal uit Kloosterzande. KOEWACHT Aan de za terdagschieting georganiseerd- door de schuttersmaatschappij Willem Teil bij P. v.d. 'Steen hebben 57 schutters deelgeno men. De hoge vogel ging naar A. de Nijs uit Koewacht en de zijvogels naar V. de Schepper, Moerbeke en A. v.d. Sijpt uit 'Coewacht- Grootste aantal: J. Ie Guchteneire Koewacht. Aan de kalkoenschieting bij R. Clapdorp werd door 95 schut ters deelgenomen. De hogel vogel werd geschoten door J. Hen.se uit Axel en beide zijvo gels door Om. Saman uit Koe wacht en Roza Hense-Zagers uit Axel. De meeste vogelt ï'ngen n- - P v.d Steen uit Koewacht. Vijf stuks. 'ff -:.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2