JDE BETEKOPPEN ZULLEN TEVREDEN ZIJN" Nog veel werk aan de winkel in OP VRIJDAG LANGER WINKELEN Scherpe kritiek van raadslid Tifonni moet pand ontruimen KERKGANGERS RLOKKEREN VERKEER In Sas van Gent Vergadering Zeeuwse Water schappen Huur Terneuzen krijgt nieuwe kanaalhaven OP VUILSTORTBELEID IN TERNEUZEN stad streek WEDGWOOD >ert Eg^rmont Gregoiaanse mis Biervliet Hontenisse ZATERDAG Koewacht in zeeland ZONDAG - 1 f Zaterdag 28 oktober 1972 0 De gote hal moet een metamorfose ondergaan. Té (Van een onzer verslaggevers) TERI^SUZEN De jongerensociëteit Tiffani, onderdeel van de „Catrale stichting voor sociaal-cultureel werk" in de ge meente Terneuzen, moet uit de voormalige H.B.S. aan de Markt. Tiffary had daar nadat de Oudemolen aan de Markt bouwvallig was giwordenjzijn intrek genomen. In verband met de verbou wing ran het voormalige Petrus Hondiuslyceum tot kantoor van openljhre werken heeft de leiding van de jongerensoos de aan zegging gekregen nog dit weekeinde het pand te ontruimen. Vanavond (iaterdag) is Tif fany voor hf laatst in het oude schoolg/bouw open. De jongerensoos neeft een nieuw onderdak toegewezen gekre gen in het pand Markt 13, waarin vroeger de Gemeente ontvanger dij afdeling onder wijs, jeugd- in culturele zaken waren ondergebracht. „We zijn/min vallen met/ de we hier ui f moe ny Mink, een van het driemaischap dat de leiding heeft v; andere twee zij len en Ad de loon." We had den er op gei nog tot het eir hier mochten bl Tonny Mink nieuwe onder! men aan de Markt 13 op 1 klaar zal zijn of meer over- anzegging dat en", zegt Ton- ran de leden Tiffany. De Patrick Kou kend dat we van dit jaar ven." ïoopt dat het november a.s- de jongeren te ontvangen. Er zal echter (ADVERTENTIE) Korte feuwstraat 21 HULST Tel 2478-3538 J.g. 2209. (Van ox/e correspondent). TERNJ1ZEN Het in Ter- neuzen ig bestaande Gregori aanse k°r, dat door elf ge trouwer wordt gevormd, zal vanavol om kwart over ze ven in/amenwerking met het ongevd" 16 man sterke Gre- goria-aIe koor uit west- Zeeuuph-Vlaanderen, samen- gestel uit leden van de zang- koreiiyan diverse parochies, in daTrinitieskerk te Terneu zen, p mis van allerheiligen zing® tijdens de eucharistie- vieriV Hetzelfde koor zal de geza/ien verzorgen tijdens de hoojris in de parochiekerk te Oostfcrg van zondag om half elf. hide koren worden gedi- rigeel door de heer F.J.M. Stanuit Terneuzen. hard gewerkt moeten worden om alles op tijd klaar te krij gen. Begin zomer 1973 hoopt men een definitief onderkomen te krijgen in de voormalige ma rechausseekazerne aan de Nieuwstraat, waar alle activi teiten van de „Centrale stich ting voor sociaal-cultureel werk" zullen worden gecen traliseerd. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Tijdens de kerkdiensten is er in de Noordstraat geen doorkomen aan door de aldaar geparkeer de 'auto's. Er zal in deze straat zo spoedig mogeUl k een parkeerverbod voor één kant van de weg moeten komen Dat is de mening van het contactoreaaan Biervliet. Het Terneuzense raDSLID J. v.d. Velde (PvdA) onderschrijft dit verkeersvra-agstuk en heeft o en w. gevraagd hiervoor een oplossing te zmeken. De heer Van dd Velde wijst er ook op dat de Boterzande- straat in Biervliet veel te smal is om aan beide zijden vn de weg auto's te parkeren. Hier zou een parkeerstrook aange legd kunnen worden. Indien dit niet mogelij is dan zou een oarkeerverbod voor een kant van de weg insteld kunnen worden. èHet contactorgaan heeft in een brief aan b. en w. voorts verzocht iin Driewegen een af valcontainer te plaatsen ten behoeve van het grofvuil van He bewoners ;an leze wrik (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Met man en macht wordt in de voormalige Texschel- defabriek in Sas van Gent gewerkt aan het opknap pen van een van de reus achtige hallen, die op 11 november ingewijd zal worden met het prinsen bal van de Sasse carna valsvereniging De Bete koppen. Een klein legertie schoon makers, schilders en elek triciens is ingezet om de 2400 vierkante meter grote ruimte op tijd klaar te krij gen. „We zijn bezig een kracht toer uit te halen", zegt de van energie bruisende directeur J. H. van Heperen van het beurs-, handels- en vermaaks centrum „De Vlaanderen". We hebben slechts achttien werk bare dagen voor de boeg, maar alles komt op tijd klaar, reken daar maar op. De carnavals vereniging zal tevreden zijn". Op het ogenblik is het pla fond van de hal reeds afge- Gemeentewerken B en w. van Hontenisse hebben in twee vacatures bij de dienst gemeentewerken voorzien door als werknemers bij deze dienst te benoemen, de heren J. de Klerk uit Vogelwaarde en F. Durinck uit Walsoor den. schilderd in een dennegroen- kleur. Vierhonderd ti.-buizen zullen de enorme ruimte ver lichten. De stenen vloer wordit na een grondige schoonmaak beurt bedekt met een transpa rante plasticlaag. Alle ruiten in het dak zijn vervangen door plastic golfplaten. Een aantal heteluchtkanonnen zul len de hal op de juiste tempe ratuur houden. De heer Van Heperen koes tert niet de minste twijfel dat het nieuwe beurs-, handels- en vermaakeentrum „De Vlaande ren" straks vele duizenden be zoekers zal trekken. „We zetten nu alles op alles om de zaak voor 11 november voor elkaar te hebben, maar natuurlijk zijn we ook volop bezig met het uitwerken van onze plannen voor andere ko mende evenementen", zegt hij „In de hal komt een podium van 16 bij 9 meter. Er komen zes mobiele biertapinstallaties en 500 oranje stoelen met groene tafels. De garderobe kan 600 jassen bergen. Verder hebben we plannen voor een hal met 12 bowlingbanen, een zaai met 6 biljarts en een groot restaurant, dat zowel voor tien personen als voor duizend bezoekers maaltijden kan bereiden". Van 8 tot en met 10 decem ber a.s. wordt in „De Vlaande ren" een grote autobeurs ge houden, op 25 en. 26 november is er een St.-Nicolaasmarkt en op 16 en 17 december een kerstmarkt. Op 26 december vindt er in het voormalige Texscheldeeomplex een grote non-stop-recht-door show met tal van artiesten plaats. Een nachtbal op Oudejaarsavond besluit de activiteiten van „De Vlaanderen" in 1972. De personeeiswerving van het nieuwe centrum is even eens in volle gang. Reeds tien tallen sollicitaties zijn binnen gekomen op de oproep met betrekking tot de bezetting van verscheidene part-time en full-time functies in het be drijf. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De winkels in de gemeente Sas van Gent mogen voortaan vrijdagsavonds tot negen uur open blijven. Dit besluit werd door de gemeenteraad van Sas van Gent tijdens de laatste raadsvergadering genomen. B. en w. van Sas van Gent hadden op basis van een advies van de Kamer van Koophandel voorgesteld om de koonavond tot tien uur te laten duren. bestuur van het waterschap de verenigide Braakmanpolders in restuarant Braakman te Hoek worden ontvangen. ,In geen enkele gemeente zijn de winkels tijdens de koopavond tot tien uur open Bovendien moeten we ook de winkeliers tegen zichzelf be- schermen", zei raadslid J. Bockstaei, die daarom ook voorstelde de winkels een uur eerder te laten sluiten. Nadat gebleken was dat in de door de Kamer van Koophandel ge houden enquête de winkeliers geen voorkeur voor een be paalde sluitingstijd op de we kelijkse koopavond hadden uitgesproken, ging de raad met het voorstel van de heer Bockstaei akkoord. De raad ging tijdens deze vergadering akkoord met, de voorstellen tot de aanleg van een plantsoen in het bestem mingsplan „St. Albert", het aanleggen van een begraaf plaats op de gronden ten noorden van de Schapersweg en stelde een verordening vast voor het gebruik van het woonwagenkamp in Sas van Gent. Bij de behandeling van het voorstel om voorschotten te verlenen op de vijfjaarlijkse rekening kleuteronderwijs over het tijdvak 1966 tot en met 1970 meende de heer G. van Waes onrecht te bespeu ren in het feit dat de scholen in Westdorpe en Philippine maar een uitkering voor één jaar krijgen, terwijl de scho len in Sas van Gent een voor schot over een periode van (Van onze correspondent). TERNEUZEN De algeme ne ledenvergadering van de Zeeuwse waterschapsbond wordt op dinsdag 21 november gehouden in het Luxortheater te Terneuzen. De vergadering begint om tien uur en wordt geopend met een voordracht door mr. P.J. de Loor, griffier van de staten der provincie Gelderland, over Waterschap pen nu en straks. Na de lunch in „Hotel Rot terdam" wordt o.m- de reke ning voor 1971 vastgesteld, en de begroting voor 1973. Er zal verder een voorstel tot verho ging van de contributie voor het volgende jaar in behande ling worden genomen. Na de benoeming van een commissie voor het nazien van de reke ning 1972, volgt een bestuurs verkiezing. Aanbevolen worden de he ren A.M. Geluk te Noordgou- we en J.M. Goemans te Zon- nemaire. .J Francke te Grijps- kerke en E.T. Oosterhout te Vlissingnen en P. van Hoeven te Axel en G. C. van Haselt te Westdorpe. De zittingsperiode van het lid van het algemeen bestuur van de unje van waterschap pen, jhr. mr. G.C.D. Rutgers van Rozenburg is beëindigd het bestuur stelt voor dit lid opnieuw te benoemen. vijf jaar ontvangen. „Dit is geen discriminatie. Dat komt door de gemeentelijke herin deling", merkte raadsvoorzit ter W. Colsen op. Het voorstel tot overname van de torenuurwerken in de gemeente werd door b. en w. teruggenomen omdat nog uit voerig bekeken moet worden op welke manier de verlich ting moet worden geregeld. In de rondvraag merkte raadslis G. van Waes op dat de heffing van de rioolbelas ting in Westdorpe een geheim zinnige zaak is. Wethouder A. de Beleir deelde mee dat de woningbouwvereniging niet tijdig is gestopt met het innen van de rioolbelasting via de huur. De mensen krijgen ech ter hun geld van de woning bouwvereniging terug. (Va-n een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Zonder enige discussie heeft de raad van bestuur van het haven schap Terneuzen het besluit genomen om op het terrein van de voormalige staalfabriek in Terneuzen een nieuwe kanaal haven aan te leggen. Hierdoor ontstaat ook langs het Nederlandse gedeelte van het kanaal de mogelijkheid om schepen van meer dan 9.50 meter diepgang te laden en te lossen. Wil men het bestaande ver voer bestendigen, nieuw ver voer aantrekken en ruimere vervoersmogelijkheden schep pen voor de aan diep vaarwa ter gebonden industriële be drijven, dan dient men vol gens het dagelijks bestuur van het havenschap de mogelijkhe den van het huidige kanaal, dat sinds december 1968 be vaarbaar is voor schepen met een tonnage van circa 60.000 ton dwt., volledig te benutten. Volgens het havenschap is de beste oplossing in dit verband het graven van een nieuwe insteekhaven, die tevens als zwaaikom dienst kan doen. Gediscussieerd werd er niet door de raad van bestuur over de door het dage lijks bestuur aangebijfien voor stellen. Zonder meer ging men akkoord met het uitgeven van gronden in erfpacht aan de heren J. Bosman, C. Hamelink en ÏS. V. Aug. de Meijer, allen in Terneuzen. Ook de ont- werp-begroting voor 1973 ont moette geen enkel bezwaar. De vergadering duurde slechts vijf minuten. Gedepu teerde J. Stenvert, die onder weg even vertraging had ge had, kwam net na het sluiten van de vergadering binnen. Hij was wel net op tijd voor de koffie. Afgesproken werd nog dat het havenschap de ene keer in Terneuzen en de ande re keer in Vlissingen zal ver gaderen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het PvdA- raadslid J.H. Strijbos, meer malen pleitbezorger voor het uitbesteden van het gemeente lijk afval aan de firma Tolle naar te Terneuzen, die naar berekeningen van de heer Strijbos dit storten op de vuil nisbelt vij Philippine goedko per kan doen dan indien de gemeente er een eigen vuilnis stortplaats op na houdt, is in de raadsvergadering bijzonder scherp tegen b. en ïv. uitge vallen. Volgens de heer Strijbvos is de f50.000,- die het gemeente bestuur wil steken in plannen voor een nieuwe stortplaats weggegooid geld. De verbolgen PvdA-er: ,Maar wat heb je van een college te verwachten, wan neer dit bestaat uit een voor zitter en vier wethouders, van wie een wethouder mee mag doen voor spek en bonen en er een andere wethouder is waar het college geen raad mee weet". Ook de confessio nele fracties kregen een veeg uit de pan: „Die zeggen alleen om politieke redenen ja en amen op de voorstellen van b. en w.. Ik vraag me dan ook af of Terneuzen het verdient op deze manier te worden be stuurd." Aanleiding tot de kritiek van de heer Strijbos was het besluit van de intercommunale vuilophaaldienst Oost Zeéuwsch-Vlaanderen, waarin de gemeenten Hontenisse, Axel, Hulst en Sas van Gent participeren, het huisvuil van deze gemeenten te brengen naar de stortplaats van de fir ma Tollenaar. Een aanbod van b. en w. van Terneuzen aan de intercommunale gebruik te maken van de stortplaats in de Bontepolder bij Sluiskil werd afgeslagen met het oog op de hoge kosten. Het betoog van de heer Strijbos kwam er op neer dat met name wethouder A. Ra- mondt (openbare werken) de voorstellen van de PvdA-frac- tie met betrekking tot bespa ringen bij de vuilnisophaal dienst steeds zou hebben ge dwarsboomd. „En slaafs volg de de meerderheid van de raad steeds het college van b. en w.", aldus de heer Strij bos. Wethouder Ramondt zei er geen behoefte aan te hebben in te gaan op de kritiek van de heer Strijbos. BERGEN OP ZOOM. Luxor, 18.45 en 21 uur: Eros, centrum Hamburg 18 j. Roxy, 18.45 en 21 uur: Bloed van Dracula 18 j. Plein 13, Kermis. Gem. Museum Markiezen hof .expositie Bergen belegerd 1622 (t.m. 29 okt) Dag. 14—17 uur, bovendien ma. t-m. vrijd. van 1012 uur. Hal Stadhuis, Grote Markl, tentoonstelling van de maand van Martha van Meurs-de Jong (t.m. 31 okt) Ma. t.m. vrijd. van 912.30 en van 13.3017.30 uur. CLINGE. L. de Vos, 19 uur'. Prijs kamp op het grote biljart- GOES. Grand, 20 uur: Dwars door de vuurlinie 14 j. HENGSTDIJK. P. van Dijk, 15 uur: Schie ting op twee wippen. HULST W. Blommaert, 15 uur: Schieting Bioscoopgebouw, 20 uur: Blue Movie 18 j. Boekh. van Geyt, Steen straat 20. Expositie „Kleine formaatjes" (t.m. 3 dec) Werkd. van 912 en 1318 uur, zon. van 1417 uur. KLOOSTERZANDE. E. Morcus, 15 uur: Binnen- schieting. KOEWACHT (B). P. van Steen, 15 uur: Schie ting. KORTGENE. Galerie Les Deux Cha- peaux, expositie kunstschilder Hans ter Keurs .tm. 3 nov Dag. van 921 uur. MIDDELBURG. City, 14.30 en 20 uur: The Aristocats a.l. Schouwburg, 20 uur: „lm weissen Rössl" van Ralph Be- natzky door de Hoofdstad Operette. Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Frans Erkelens met schilderijen en tekeningen (t.m. 24 november). Open di. t.m. zaterdag van 1420 uur. OOSTBURG. Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM. De Doelen (Hal) 14 en 16 uur: Dansdemonstraties door het Rotterdams Danscentrum o.l.v. Ineke Sluiter. De Doelen (Grote Zaal), 15 uur: Orgel concert door Daniël Chorzem- pa uit Keulen. 20.15 uur. Newport Jazz Festival. Dave Brubeek trio Gerrie Mulligan. Pa] Desmond. 2415 uur: Char/ les Mingus Quintet. The Elvin Jones Quartet. De Doelen (Kleine zaai), 20.15 uur: Fies ta Gita-na. Hofplein Theater, 20.15 uur: Henk van Ulsen's eigen bewerking van „Het dagboek van een gek", van N.W. Gogol. Kerk Simonstraat, 20 uur: Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Hutspot" door de Nieuwe Comedie. Schouwburg, 20.15 uur: „Een oogje op Amé- lie" van Georges Feydeau door het Rotterdams Toneel- In den Twijfelaar, 20.15 uur: caba ret. ST.-JANSTEEN Café Sport, 13 uiur: Schie ting op staande wip. TERNEUZEN. Luxor, 20 uur: The burglars 14 j. VLISSINGEN. Alhambra, 19 en 21 uur: De inbreker 14 j. WESTDORPE. Kunsth. Troutzaerte, Singel 45, expositie Jaap v. d. Pol, schilderijen en tekeningen t.m. 8 nov. Werkd. van 918 uur, zond. van 14-18 uur. Ma. ge sloten. ZUIDDORPE. Café Centraal, 15 uur' Schièting om kalkoenen. ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: „Simon Boccanegra" van Verdi. Kon. Ned. Schouwburg, 15 uur: De kleine Hendrik van Jos Janssen. 20 uur: „Plotse ling thuis", thriller van Fran cis Durbridge. Sportpaleis De nieuwe Wiener Eisrevue, „Ijscarrous- sel" t.m. 19 nov. Di, woe, dond, vrijd, en zat om 20 uur. Zaterdagen en de feestdagen 1 en 15 november ook om 15 uur- Op ma. geen voorstel ling. Kon. Museum v. Schone Kunsten, expositie Jos Hen- drickx t.m. 24 nov. Expositie Research-Group-Hasselt t.m. 11 nov. Kaarten Bij café Safari van H. de Vlieghei' start zon dag het wititerseizi.cn met een seriekaarting- De l< 'heb bers beginnen al om 9.30 uur. ASSENEDE. Galerij Marg. de Boevé ex positie, Balder t.m. 29 okt. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Kwintet 1972" van vijf Vlaamse auteurs. BERGEN OP ZOOM Luxor, 16, 18.45 en 21 uur: De duivelin uit Texas 18 j- Roxy, 14.30 uur: Elvis Presley: Harem holiday a.l., 16.30 uur: Bloed van Dracula 18 j. 18.45 en 21 uur: Draeula de ver schrikkelijke 18 j. Plein 13, Kermis. Exposities, zie onder zater dag. CLINGE L. de Vos, 19 uur: Prijskaart ting. GOES Grand, 20 uur: Sunday, bloody Sunday 18 j. GRAAUW P. de Caluwe, 15 uur: Schie ting. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15 uur: Schie ting op twee wippen- HULST Bioscoopgebouw, 14 uur: Winnetou en de buffels a.l. 16, 18 en 20 uur: Blue Movie 18 j- De Batavieren, 13.15 uur: Kalkoenschieting. Expositie, zie onder zater dag. „De Kriekeput", 14-30 uur: Poppentheater „De muzikale beer". Z126 KEMZEKE-PAAL Wed. de Backer, 15 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE E. Morcus, 15 uur: Binnen schieting. KOEWACHT H. de Vliegher, 9.30 uur: Seriekaarting om hanen. KOEWACHT (B) R. Klapdorp 15 uur: Schie ting. KORTGENE Expositie, zie onder zater dag- LAMSWAARDE P. Ciaessens, 19 uur: prijs- kaarting om paling. MIDDELBURG City, 14.30 uur: The aristo cats a.l. 20 uur: The Omega man 18 j. Expositie, zie onder zater dag. OOSTBURG Ledel Theater, 14 uur: De slag om de Zeppelin L.Z. 36 a.l. 16.30 en 20 uur: Blue Mo vie 18 j. ROTTERDAM De Doelen, (grote zaal), 14.30 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l-v. Jean Fournet. Soliste Gina Bachau- er (piano). 20.15 uur: Newport Jazz Festival. Giants of jazz: Dizzy Gillespie, Theolonius Monk, Sonny Stitt, Kai Win ding, Art Blakey en A1 Mc.Kibbon. De Doelen, (kleine zaal), 20.15 uur: Fiesta Gitana. Hofplein Theater, 20.15 uur: Henk van Ulsens eigen be werking van „Het dagboek van een gek" van N. W. Go gol. Piccolo Theater, 14.15 uur: Kindertheater Wiedus met Wiedus in de wolken". 20-15 uur: „Hutspot" door de Nieu we Comedie. Schouwburg, 20.15 uur: „lm weissen Rössl" van Ralph Benatzky door de Hoofdstad Operette. Theater De Lantaren. 20.15 uur: Poppenkast voor kinde ren van 4-11 jaar. TERNEUZEN Luxor, 14.30 uur: Easy rider 14 j. 17 en 20 uur: The burg lars 14 j. Zuidland Theater, 12 uur: Koffieconcert, Collegium Mu- sicum Judaicum uit Amster dam. VLISSINGEN Alhambra, 19 en 21 uur: De inbreker 14 j. WESTDORPE Expositie, zie onder zater dag. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14 uur: „Prins Igor" van A. Boro din. Dirigent Frits Celis- 20 uur: „De Vledermuis" van J. Strauss. Dirigent Frans Cau- wenbergh. Kon. Nederlandse Schouwburg, 15 en 20 uur: „Plotseling thuis", thriller van Francis Durbridge. Exposities, zie onder zater dag. ASSENEDE Expositie, zie onder zater dag. GENT Kon. Opera, 14.30 uur: „Car men". 20 uur: „De laatste wals' .Kon Ned Schouwburg» 15 en 20 uur: Kwintet 1913T van vijf Vlaamse auteurs.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5