TRICO NOBIE MAT VAN DE BUNDER NIET GAAN Streekduels om de kassen te spekken Antheimisse favoriet in KMS-cross het gezicht van je benen Ui DUET Overdekte plaatsen voor België- Nederland uitverkocht De GROVE WINKLER PRINS RILAS is versch #s* Idafll tn Ic li j&i we zeggen tnog even heel duidelijk shoestring het gezicht van duet Uitslagen cupvoetbal Nieuw bestuur voor De Uitlaat Grote bazar van zwemclub LEE PONTIAC horloges, fijne horloges. HeinrichBöll sport Titelstrijd badminton Nobelprijswinnaar literatuur 197Z panty nylons Beroemd om kwaliteit, garantie en service. Bij elke boekhandel Vrijdag 27 oktober 1972 19 (Van onze sportredactie) AARDENBURG Toine van de Bunder heeft gister avond op de fabriek van Trico Noble een gesprek ge had met Frans en Gerard van Turenhout. Toine van de Bunder bood in eerste instantie zijn excuses aan voor de verklaringen, die hfj de laatste tijd ten nadele van Trico Noble aan de verschil lende kranten had gedaan en hij vroeg daarna of Trico Noble bereid zou zijn hem voor volgend seizoen vrij te laten. Vrij te laten in die zin, dat Van de Bunder dan voor een andere sponsor zou mogen starten. Het pntwoord van Frans van Turenhout was erg kort, maar bondig: „Dat zijn we niet van plan, jij gaat op onze lijst als gesponsorde renner". Een ant woord, dat voor Van de Bunder niets anders overlaat dan vol gend seizoen in een witte trui te vertrekken. Immers, de re glementen zeggen, dat een ren ner alleen met toestemming van zijn sponsor kan overstap pen of anders een jaar moet wachten, denk aan het geval Fedor den Hertog. Het gesprek, dat bij elkaar een kwartier duurde Frans van Turen hout had gezegd: bel maar om 10 uur, dan weet ik wel wat was uiterst zakelijk en koel. Van de Bunder voerde aan, dat het in feite belachelijk was, dat hij een jaar moest wachten om van dealerbaas te mogen ver anderen, terwijl hij in de bur germaatschappij zo zou kunnen overstappen. Frans van Turen hout: „Daar heb je ook een bepaalde opzegtermijn. Die nieuwe regels omtrent het ver anderen van sponsor zijn dan weliswaar niet gemaakt voor zulke gevallen als met Van de Bunder, maar de reglementen zeggen nu eenmaal dat een renner een opzegtermijn van een jaar heeft. Kijk, als ik Van de Bunder zou laten gaan, dan komt er binnen een paar we ken waarschijnlijk een ander, die zegt: Ik wil weg, en dan is het hek van de dam". Frans van Turenhout heeft overigens in overleg met ploeg leider Henny Schouten wel Adrie. Vasseur en Benny Ceu- len Voor het volgend seizoen vrijgelaten. Vasseur start vol gend seizoen voor Kavero en Ceulen voor Flandria. EUROPA CUP 1 Juiventus (It) - FC Magden- burg ((O.-Did.) 1—0 (0—0). EUROPA CUP II Atletico Madrid (Spanje) - Spartak Moskou (S-U) 34 •(0—2). UEFA CUP FC Porto (Port) - Club Brugge (Bel) 30 (20). In- ternazionale Milaan (It) - IFK Norrkopinjg (Zwe) 2—2 (1 2). Vittofia Setobal (Port) - Fiorentina (It) 10 (00), Gresschóppers Zürich (Zwit) - Ararat Jerevan (S-U) 13 (ADVERTENTIES) Zijn romans: Groepsfoto met dame Meningen van een clown Biljarten om half tien Einde van een dienstreis Adam, waar ben je? De man met de messen Toen de vrede uitbrak met 9 andere auteurs: De begrafenis" vindt om 4 uur plaats Verkrijgbaar bij de boekhandel Uitgaven van Elsevier 0 Toine van de Bunder: Excuses aanbieden heeft niet geholpen. (Van onze sportredactie). TERNEUZEN Wie de lijst van bekerontmoetingen in het amateurvoetbal van aan staande zondag bekijkt, slaat als rechtgeaarde voetballief hebber de schrik om het hart. Immers, de KNVB heeft nu de deelname aan het bekertoer nooi voor de eerste maal ver plicht is, de kassen van de deelnemende verenigingen duidelijk willen spekken door het helemaal aan te leggen op de derby's. Bekijk de lijst voor de Zeeuwse clubs maar: Biervliet - Breskens, Corn. Boys - Axel, Sluiskil - Ter- neuzen, Koewacht - Vogel waarde, STEEN - HVV, Clinge - Hontenisse, Noormannen Middelburg, Zeelandia - Goes, Zeeland Sport - RCS, Dom burg - Vlissingen en DFS - Zierikzee, terwijl Hansweertse Boys is vrijgeloot. Bijj het doorlezen van deze lijst moet bij sommige suppor ters het bloed gaan koken. En niet alleen bij hen. Ook bij veel spelers. Een voorbeeld: een publiek geheim op Walche ren is dat Zeeland Sport en RCS elkaar in het verleden helemaal niet lagen. En nu moeten beide verenigingen zondag vrolijk tegen elkaar gaan voetballen. En dan onder leiding van de soms echt niet imponerende scheidsrechter Scheele uit Axel. Scheele, echt wel een bekwaam arbiter, heeft soms van die negatieve uitschieters, die juist in zo'n geladen wedstrijd als Zeeland Sport - RCS liever achterwege zouden moeten blijven. Maar het kan natuurlijk zondag ook allemaal meeval len. Voorzitter Schelfhout van Hontenisse bijvoorbeeld is van mening dat het in het geheel niet uit de handen hoeft te lopen. Hij zegt: „Ik deel uw pessimisme niet. Wij spelen bijvoorbeeld tegen Clinge en ik kan me goed voorstellen dat Clinge, dat goed draait in de vierde klas, alles op alles zal zetten om de derde klasser Hontenisse te grazen te ne men. Ik verwacht echter hele maal niet dat Clinge zich aan grove middelen en praktijken zal bezondigen. Daar ben ik echt niet bang voor? Waarom? Als een ieder zijn gezonde H.V.V. STERK GEWIJZIGD (Van onze sportredactie) HULST Het bestuur van HVV heeft in overleg met trainer Willy Kramers besloten een totaal gewij zigde eerste elftal naar St.- Jansteen te sturen, waar HW zondag voor de beker tegen STEEN uit moet ko men. In de selectie voor het treffen tegen STEEN zijn de volgende spelers opgeno men: Haak, keeper, Vercou- teren, M. Vlassenrood, De Smit, Nfjs, Rombaut, A. de Schrijver, G. de Schrijver, B. Hoefnagels, Jac. de Booy, Peter van der Wiele, R. Doge, R. Verstraeten, en M. van Gestel. HVV - voorzitter Phiel Pee- ters ontkent, dat het bestuur dit in feite tweede elftal heeft samengesteld in verband met mogelijke blessures. Zeker omdat men kan verwachten dat het echt niet zachtzinnig toe zal gaan in Sint-Jansteen. Beide verenigingen zullen na melijk koste wat het kost wil len winnen. Volgens Peeters is de zaak in zijn geheel omge gooid (De Vos, De Badts, De Witte, Everaerd, Taggart en Fokke ontbreken onder ande ren) om spelers met meer in- (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De motor sportvereniging „De Uitlaat" uit Vlissingen heeft een bijna geheel nieuw bestuur gekre gen. Als voorzitter fungeert nu I. Vo<gel terwijl C. de Voogd het i jM secretariaat op zich heeft ge- I nomen. Penningmeester werd v G. Vermeere. De andere be- fflm''' stuursleden zijn: W. Torbijn, 'wË J. Kodde, K. de Kam en K. gjplilRil! L ■-A zet zich te laten bewijzen in het eerste. Peeters: „Je zult er versteld van staan hoe ons eerste elftal er binnen een paar weken uit zal zien. We hebben meer inzet nodig en daar zullen sommige spelers de dupe van worden". Peeters ziet het alternatieve team van zondag ook als een extra prikkel voor de vaste mensen in het eerste. Ondanks de uitleg van voorzitter Pee ters is men in Sint-Jansteen niet al te gelukkig met het besluit van het HVV-bestuur. Secretaris De Burger van Steen: „Ik vind het maar een vreemde zaak. Maar in ieder geval doen wij ons best om zondag zo volledig mogelijk in het veld te komen. En wat HVV doet, moet het tenslotte zelf weten". (ADVERTENTIES) V -gVOORGEBAKKEN^ is 't kleine zusje van de gewone friet. Blijft langer knapperig. Kan in de frituur maar ook zónder olie ge bakken worden, in oven of onder de grill. Shoestring is heel apart bij 't eten: eens iets anders dan die dagelijkse aard- appelenl.OoksmaaktShoestring smul-lekker kbij 'n drankje. Shoestring is een nieuw diep- vriesprodukt van die jongens van CHIPS Nou.danweetu'twel: uitstekende kwaliteit in het zakje-met-de-rode-ruit. Phiel Peeters verstand gebruikt dan moeten zulke derby's mogelijk zijn. Kijk, als wij deze ronde zou den overleven en we komen dan voor de beker- tegen Goes of Terneuzen of Axel, dan ko men wij in dezelfde positie aJs Clinge nu". Wel is Hontenisse-voorzitter Schelfhout van mening dat de trainer van Hontenisse Ronny Bouehaut zijn pupillen op het feit moet wijzen dat Clfnge inderdaad graag zal winnen. Schelfhout: „We mogen zon dag natuurlijk geen flater slaan, maar aan de andere kant moeten we bedenken dat de competitie nog lang is. Dat er niet te veel risico's geno men mogen worden. Maar daar- zit Clinge natuurlijk ook mee". De Hontenisse-praeses vindt het jammer dat zondag STEEN, en Clinge samen thuis spelen. „Want", zegt Schelfhout, „dat zal misschien mensen schelen en juist nu het verplicht is om aan de beker mee te doen zou het toch wel fijn zijp als beide verenigingen er wat geld aan over hielden". (Van onze badmintonmedewerker) ZIERIKZEE Zaterdag worden in de sporthal Onder dak te Zierikzee de Zeeuwse badmintonkampioenschappen gehouden. Gastheer is de bad mintonclub Zierikzee. Er hebben zich 57 deelne mers aangemeld, van wie 35 heren en 22 dames. In totaal moeten er 75 partijen worden gespeeld, hetgeen een speeltijd vergt van ciroa 8 uur. De gemeente Zierikzee, het sportcentrum Onderdak en ve le Zierikzeese middenstanders hebben voor de winnaars een beker beschikbaar gesteld. De wedstrijden vangen aan en zijn gratis toegankelijk. Terneuzen- speler Jan Willem Visser kan als gevolg van een blessure, op gelopen in een hockeywed strijd, niet aan de titelstrijd deelnemen. Voorgaande jaren was hij steeds finalist tegen Coen Valckenier. (Van onze sport medewerker) VLISSINGEN Zaterdag wordt voor de atleten het Zeeuwse crossseizoen geopend met de zogenaamde KMS- Keim. 19,50 14,50 5>9° 8,90 7)9° 7>9° 7:9° 7)9° (Van onze sportmedewerker) ELLEWOUTSDIJK Za terdag organiseert de zwem club LEE (Luctor et Emergo) uit Ellewoutsdijk een grote bazar in het M. J. van Hat- tumhuis. Naast de bekende attracties kan men zijn geluk beproeven via een loterij. In de loop van deze week is men reeds met de voorverkoop begonnen. De bazar wordt om half drie geo pend. Het is je zelfbewuste smaak die het gezicht van je benen bepaalt. Weten wat je zoekt. En zorgen dat je 't krijgt ook. Als g je kiest uit de panty kollektie van Duet is -dat niet moeilijk. Duet pantiès zijn er in 11 soorten, in 18 nieuwe modekleuren. En de pasvorm is altijd perfekt. Let dus maar 's op die (gouden) verpakking. Want 't is belangrijk om goeie panties te kiezen nu de benen weer gezien mogen worden. m mm in 11 soorten, 18 kleuren. (Van onze sportredactie). ANTWERPEN De be langstelling in België voor het treffen tussen de „witte dui vels" en Nederland op zondag avond 19 november is zo groot, dat de Belgische voet balbond gisteren meedeelde dat in het stadion van FC Antwerpen geen overdekte zit- en staanplaatsen meer beschikbaar zijn. In de ko mende week zijn alleen nog zitplaatsen van 300 franken te koop en staanplaatsen van honderd franken. Voetballiefhebbers uit Zee land en West Brabant kunnen zo'n kaart het best bemachti gen in de voorverkoop. Sinds afgelopen woensdag namelijk is in Antwerpen, Brussel en Luik de voorverkoop van start gegaan. In Antwerpen kunnen de kaarten gekocht worden bij de volgende adressen: buffet Antwerp-stadion, café f Malage Gemeentestraat 22, café Sport wereld (Vic Mees) Kruinin- genstraat 234, Schoten, café Boeuvelet, Nationalestraat 44. Tot 13 november kunnen er kaarten per giro worden be steld. Ook vanuit Nederland. De PTT deelde ons mee, dat men dan het bedrag op de girokaarten in franken moet invullen en dat er op de giro kaart duidelijk moet staait bui tenland. De kaarten van drie honderd en honderd franken kunnen besteld worden door storting op per. nr 31104 van de Belgische voetbalbond te Brussel. Het bedrag van de bestel ling moet vermeerderd worden met twintig franken voor de kosten van het aangetekend verzenden. Mocht men meer dan vijf kaarten willen bestel len dan wordt een toeslag van vijf franken verwacht voor elke tien kaarten die men extra wil bestellen naast de eerste vijf waar dus twintig franken extra voor betaald moet worden. (ADVERTENTIES) dr cross die voor de derde maal door Zeeland Sport uit Vlis singen wordt georganiseerd- Het parkoers, dat 8,5 kilo meter lang is, b'leef door het succes van vorig jaar ongewij zigd. De start is om half twee bij Westduin aan de strandzij de. Vandaar loopt men onge veer een kilometer over het strand naar Dishoek. Hier volgt een lastige en steile klim tegen de duinen op waarna men koers zet naar Zoutelan- de. Na Zoutelande komen de lopers in het waterwingebied. Door dit fraaie gebied gaat het richting Caimping-Vos waar op het verste punt een controle post staat. De terugweg voert over verharde wegen, rijwiel en voetpaden, maar ook door mul zand. De finish ligt bij café Huvers aan de landzij de. Aan de start komen vele bekende atleten zoals de win naar van vorig jaar Johan An- theunisse uit Aalsmeer. De grootste rivaal van Antheunis- ae zal zeer waarschijnlijk Cees Markusse zijn. Het is namelijk nog niet zeker of Piet Vonck aan de start komt. Wanneer Vonck wel van de partij is. is hij natuurlijk de grootste fa voriet. Verder nemen deel: Koos Oggel, Jos Versteeg. Jan van Laarhoven en Cees van de Bulok om een paar bekenden te noemen. Na de wedstrijdloop kunnen om halfdrie de prestatielopers op pad. Iedereen moet de af stand van 8,5 kilometer bin-, nen een half uur afleggen. De organisators zijn van mening dat men zelfs in een stevig wandeltempo deze tijdslimiet kan halen. Men rekent op zo'n 350 deelnemers. Aan deze presta tieloop is een gratis loterij verbonden. Bij de finish krijgt men namelijk behalve een lintje ook een kaart met lot nummer. De wijzerplaat en de vormkast geven dit horloge een eigen gezicht. Chroom.132,-.Doublé 136,-, Pontiac Jumping. Chronograaf met SêCOflde- en minuut-teller en tachymeter. Chroom 225,-. stalen Pontiac. Sterk horloge voor stoere mannenarmen. 99,-. Met datum 109,-. Pontiac tijd - juiste tijd.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 21