Biervlietenaren wachten al bijna een jaar BUURT DIENT OP VOORHAND SCHADECLAIM IN C. A. Risseeuw Zevac- clubkampioen De Stem/De Vrije Zeeuw Doorlopend geld achter de hand. Vrees op Scheldekade voor beschadiging huizen TDaar voel ik wel voor.~| Algemene Bank Nederland stad streek OP AANBRENGEN VAN DOUCHECEL IN WONING MAN ONDER TREKKER IN BIERVLIET Kindje in Biervliet drinkt lysol Snip en Snap komen naar Terneuzen Uitslag jeu de boules op bolbaan Terneuzens college over verkeers maatregelen Geen bezwaren tegen uitbreiding 3 bedrijven in zeeland Puntenschieting Sin - Sebastiaan I Woensdag 25 oktober 1972 (Vervolg van pag. 1) BIERVLIET Een douche gelegenheid in een woning is vandaag de dag zeker geen luxe meer. Toch ontbreekt een dergelijke voorziening nog in tal van huizen. In Biervliet bijvoorbeeld kijkt een aantal inwoners al geruime tijd reik halzend uit naar het bezit van een douchecel, vooral nadat eind vorig jaar het plaatselijke badhuis wegens on rendabiliteit werd gesloten. Mevrouw K Adelaar-van Opdorp, die aan de Singel woont, zegt: „Hoewel het be zoek aan het baidhuis in het Groene-Kruisgebouw de laat ste jaren sterk terugliep, maakten zaterdags toch nog enkele tientallen mensen ge bruik van het badhuis. Er is bij de sluiting van het badhuis min of meer beloofd dat de woningen van de woning bouwvereniging Terneuzen, die nog niet over een douche gelegenheid beschikten, voor zien zouden worden van een douchecel. De betrokken be woners hebben hierover al en kele keren geschreven aan de woningbouwvereniging. Er zijn toen enkele mannen ko men kijken waar de douchecel het beste gebouwd kon wor den, maar daarna hebben we er mets meer over gehoord". Mevrouw Adelaar vertelt dat bewoner» die een douche- gelegenheid in hun woning wilden hebben hiervoor maan- delijiks f 22 zouden moeten betalen tot de aanlegkosten van de douchcel voldaan zijn. „Ik en ook andere bewoners vinden dat een flink bedrag voor iets dat toch heel gewoon is geworden in een woning. Br staan hier in Biervliet nieuwe woningen waarvan de huur prijs weinig verschilt met die van mij, maar die huizen van de woningbouwvereniging hebben wel een douchei", gens haar is er op de boven- zegt mevrouw Adelaar. Vol- verdieping van de woningen a3n de Singel ruimte genoeg voor de aanbouw van een douchcel. „Mijn man en ik hadden op deze verdieping graag vaste vloerbedekking willen leggen, maar we schrikken er voor terug omdat de vloer straks misschien he lemaal opgebroken zal moeten worden als die douchecel er straks toch zal komen. We zit ten eigenlijk al bijna een jaar op de woningbouwvereniging te wachten". De heer Zielschot, directeur van de woningbouwvereniging Terneuzen, gaf als commen taar dat hij deze kwestie met de meeste spoed zou laten on derzoeken. „Als blijkt dat aan de betrokken bewoners inder daad beloften zijn gedaan dan zullen die ook nagekomen worden", aldus de heer Ziel schot. BERGEN OP ZOOM. Roxy, 20 uur: The Decame ron 18 j. Plein 13, Kermis. Gem. Museum Markiezen hof, expositie Bergen belegerd 1622 (t.m. 29 okt.). Dag. 14—17 uur, bovendien ma. t.m. vrijd. van 10—12 uur*. Hal Stadhuis, Grote Markt tentoonstelling van de maand van Martha van Meurs-de Jong (t.m. 31 okt)- Ma. t.m. vrijd van 912.30 en van 13.3017.30 uur. GRAAUW. Friezen, 13.30 uur Hazen- schieting. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bewoners van de Scheldekade in Terneuzen hebben door mr. C. C. Wabeke op voorhand een schadeclaim bij rijkswaterstaat ingediend met het oog op het optreden van mogelijke schade aan hun huizen als gevolg van de werkzaamheden aan de nieuwe zeewer ing langs de Scheldekade. Ook de (weinige) beroeps vissers die Terneuzen nog telt kunnen slechts met moeite ocer de zandbergen, heen hun sche pen bereiken. Dat het voor een van hen, visser E. M. van Im merzeel uit Terneuzenvaak niet alleen een klimpartij maar ook een glijpartij in de modder is, toont de hierbij afgedrukte Joto. (Van onze correspondent) BIERVLIET Dinsdagvoor middag is de bestuurder van een trekker, de heer B. uit Biervliet in de Nieuwelandse- straat, tussen Driewegen en Hoofdplaat, bij het oprijden van het erf door onbekende oorzaak in de sloot met modder terecht gekomen. De bestuurder lag onder de trekker, maar daar de bodem erg zacht was, werd hij wegge drukt en had hij geen ernstige verwondingen opgelopen. Alvorens hij uit zijn benarde positie kon worden bevrijd heeft men een tijdlang zijn hoofd boven water moeten hou den teneinde verdrinking te voorkomen. Dokter Van der Pas uit IJzendijke liet de man voor onderzoek naar het Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil overbren. gen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Na de zondag door de Zeeuwsch-Vlaamse Tutomobielclub georganiseerde „Bamis-rit", een oriëntatierit over 54,2 km, is in de A-klasse navigators de beslissing voor dit clubkampioenschap gevallen. Met nog een rit voor de boeg (de nacht van Zaamslag) kan W. van Tiggelen te Biervliet de heer C. A. Risseeuw te Zaamslag niet meer in puntentotaal voorbij streven. Zou hij deze nog te rijden rit winnen, dan komt hij tot 119 punten, terwijl Risseeuw er 120 heeft verzameld. BIERVLIET In een onbe waakt ogenblik zag het twee jarig kindje van de familie Boute in de Beukelsstraat te Biervliet kans om van een fles met lysol te drinken. Dokter Lievens liet het kind naar het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg overbrengen. De toestand van het kindje is be vredigend. (ADVERTENTIE) Door rijkswaterstaat is 'n onderzoek ingesteld naar de toestand van de panden bij het begin van de dijkaan- leg. Bij rijkswaterstaat in Terneuzen zijn tot dusver geen klachten over schades binnengekomen. „Wij zijn er wel op voorbe reid, maar verwachten niet dat er schadeclaims zullen komen. Voor alle zekerheid hebben we de toestand van de panden laten opnemen, je kunt im mers nooit weten. In het ver leden, zoals bij de aanleg van de Oostsluis, waren er klach ten over het zakken van het grondwaterpeil. Deze zaak is toen ook tot tevredenheid van alle betrokken geregeld. Wij verwachten bij de aanleg van de Scheldedijk ook geen moei lijkheden", aldus een woord voerder van rijkswaterstaat in Terneuzen. Niettemin Is een aantal be woners van de Scheldekade er niet helemaal gerust op dat de omvangrijke werkzaamheden aan de nieuwe zeewering hun huizen geheel onberoerd zul len laten. Een van de bewo ners vertelde dat hij aan mu ren en houtwerk in zijn wo ning wel degelijk kan merken dat er een zogenaamde zetting van de grond plaats heeft. „Deuren en ramen die tot voor kort gemakkelijk geopend en gesloten konden worden be ginnen hier en daar te klem men. Een andere kant van de dijk- aanleg is dat kantoren die nauw betrokken zijn bij de Westerschelde en de scheep vaart tijdens de werkzaamhe den ieder visueel contact met het water zijn kwijtgeraakt. Ook de bereikbaarheid van de schepen in de vroegere veer- en vissershaven is in ernstige (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op zater dag 25 november houdt de personeelsvereniging van DOW Chemical in Terneuzen haar jaarlijkse feestavond in het Zuidlandtheater. Niemand meer ot minder dan de befaamde juffrouwen Snip en Snap, gepersomticeerd door WiUy Walden en Piet Muyselaer, komen het feest opluisteren. Een andere be roemde gast is de goochelaar Pred Kaps. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Pe- tanque (jeu de boules) wed strijd op de bolbaan onder de feestzaal van de glasfabriek in Sas van Gent ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de personeelsvereniging ONA is door de grote deelname van spelers en speelsters een groot succes geworden. Met veel animo werd het Franse volksspel beoefend. Na selectie en herkansingen bleven er 9 spelers voor het eindspel over. De finale werd gewonnen door de heer M. Heye uit Zei- zate met 16 punten. Tweede werd de heer J. Al uit Sas van Gent met 9 punten en derde de heer A. Al met 8 puniten; 4. R. Vergauwen; 5/6. H. Kok en J. Jansen: 7. M. Legemaate; 8 mevr. Rijnders en 9. C. Al. In de klasse bestuurders in de A-klasse is de stand na deze „Bamisrit" bijzonder in teressant geworden. Door de overwinning van Th. Rodrigo te Terneuzen heeft deze zich nu duidelijk bij de leiders ge voegd De stand hier is 1 T. van Tiggelen Bieivliet 107 punten, 2 C. Verploeg Aardenburg 106, 3 K. van Hoeve Zaamslag 105 en Th. Rodrigo 99 punten. De komende „Nacht van Zaamslag" een kaartleesrit over 240 km. door nachtelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zal de beslissing brengen. In de B- klasse gaat dat ook in diezelf de nacht gebeuren. Hier leidt in de klasse bestuurders D. van Hoorn te Hoek met 124 punten. 2 L. Herwegh Sint- Jansteen 113, 3 G. Hemelaar Terneuzen 108, 4 J. Jansen- Van Roosendaal 101. Naviga tors 1 W. de Vos-Hoek 120 pnt. 2 J. Herwegh Sint-Jansteen 115, 3 mevr. Hemelaar Ter neuzen 108 Uitslag van de „Bamisrit" A-klasse 1 hr. en mevr. Rodri go, Terneuzen 26 strafpunten, 2 hr. en mevr. Verploeg Aar denburg 139, 3 hr. en mevr. Donze, Terneuzen 203, 4 W. de Guchteneire-T. Verschueren Terneuzen 280, 5 A. en T. van Hijfte, Hoofdplaat 281, 6 J. Thuy-F. Stevens, Sint-Jan steen 288, 7 hr. en mevr. Van der Hagen, Vlissingen 319, 8 hr. en mevr. De Jonge, Schoondijke 326, 9 hr. en mevr. Westveer, Kruiningen 337, 10 C. en E. Audena-erde, Sint-Jansteen 345. B-klasse 1 hr. en mevr. Bil- derbeek. Axel 257 strafpunten, 2 hr. en mevr. Herwegh, Sint- Jansteen 322, 3 Hr. en mevr. De Bart, Schoondijke 324, 4 D. van Hoorn-W. de Vos, Hoek 331, 5 C. Vertinde-A. Meer- tens. Zaamslag 367, 6 hr. en mevr. Van Engelenburg-Groe- de 381, 7 hr. en mevr. Heme laar, Terneuzen 441, 8 Van de Vijver-Kroes, Zuiddorpe 498, 9 J Dubois-J. Moelaert, Terneu zen 536, 10. de dames Moe- laert-Dubois, Schoondijke met 575 strafpunten. Na afloop werden in de „Krokodilbar" te Kloosterzan- de door de heer C. Risseeuw de prijzen uitgereikt. Hij was ook met de heer K. van Hoeve eveneens te Zaamslag uitzetter van deze rit. (Van een: onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar de mening van b. en w. van Ter neuzen zijn in eerste instantie de ouders verantwoordelijk voor de kleuters in het ver keer. Het aanbrengen van voetgangersoversteekplaat sen of andere verkeersmaatre gelen doet aan deze verant woordelijkheid niet af. Dat antwoordden b. en w. o-p schriftelijke vragen van het raadslid mevrouw W. Kes- Spruijt betreffende de ver keerssituatie op de Alvarez- laan in Temeuzen-Zuid. Het college zegt verder dat de voorbereidende werkzaamhe den voor het aanbrengen van twee voetgangersoversteek plaatsen op do Alvarezlaan, waarom mevrouw Kes had ge vraagd, reeds een aanvang hadden genomen op de datum waarop zij haar vragen tot b. en w. richtte. Deze oversteek plaatsen zullen worden aange duid met transparant verlichte borden, die echter pas over ongeveer een maand geleverd kunnen worden. Als u een ABN Plan-Krediet afsluit, hebt u doorlopend geld achter de hand zonder dat het u een cent kost U mag zelf weten hoe en wanneer u het Plan-Krediet wilt besteden. U kunt er een kleuren TV, een caravan of dat leuke vis-bootje voor kopen. U kunt het gebruiken voor die onverwachte garage of tandartsrekening, voor het opknappen vaa uw huis, voor een vakantie. U kunt profiteren van die voordelige aanbieding, want wachten op het einde van de maand of op uw tantième hoeft niet meer. U kunt het overeengekomen bedrag van uw Plan-Krediet ineens of in gedeelten opnemen. U kunt het ook rustig laten staan tot u het nodig hebt. Zo hebt u altijd wat geld achter de hand, zonder steeds opnieuw een kontrakt te hoeven afsluiten. En het mooie is: u begint voor ABN Plan-Krediet pas rente (1% per maand' te betalen als u geld opneemt. ABN Plan- Krediet geeft u een financiële reserve die u geen cent kost! I Graag ontvang ik van u nadere informatie en een aanvraagformulier voor I een ABN Plan-Krediet. I Naam Adres -Tel.. Woonplaats Ik heb^-rekening bij de Algemene Bank Nederland. geen S^ig SV 2 Adres In ongefrankeerde envelop opzenden aan: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer3502, Amsterdam. mate bemoeilijkt. „Voor ons bedrijf is het een zware han dicap dat we geen zicht meer hebben op de rivier," zegt de heer Kees Muller van de rede rij en sleepdienst Willem Muller n.v. „We zijn dan ook hard bezig om naar een oplos sing van dit probleem te zoe ken". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tegen de voorgenomen uitbreidingen van een drietal in de gemeen te Terneuzen gevestigde be drijven zijn schriftelijke noch mondelinge bezwaren bij het gemeentebestuur binnengeko men. riet betreft de uitbreiüimg van een chemische fabriek van de NSM te Sluiskil met tanks voor superbenzine, de oprichting van een werkplaats met magazijn van het aanne mingsbedrijf W.J. de Bruijn met bijbehorende tanks voor petroleum, gasolie en benzine op het terrein aan de Hogedijk en de uitbreiding van de gloeilampenfabriek Philips aan de Mr. Haarmanweg met o.a. een portier loge, een rijwiel stalling een gasontvangststati- on, een stroominkoopstation, een busstation en een parkeer terrein. KORTGENE. Galerie Les Deux Chapeaux, expositie kunstschilder Hans ter Keurs t.m. 3 nov- Dag. van 921 uur. ROTTERDAM. De Doelen Hal Grote zaal, 12.45 uur: Koffieconcert met Herman Wester klarinet, Vla dimir Kejza altviool en Corrie Ambachtsheer piano. Hofplein Theater, 20.15 uur: Henk van Ulsen's eigen bewerking van „Het dagboek van een gek" van N.W. Gogol Piccolo Thea ter, 20.15 uur: „Hutspot" door de Nieuwe Comedie. Theater De Lantaren, 20.30 uur: „Xoe- lapepel" spel van Arthur Hes- selbach. TERNEUZEN. Zuidland Theater, 20 uur: „Pas op Amelie" blijspel door het Rotterdams Toneel- VLISSINGEN. Alhambra, 20 uur De inbreker 14 j. WESTDORPE. Kunsth. Troutzaerte, Singel 45, expositie Jaap v. d. Pol, schilderijen en tekeningen t.m. 8 nov. Werkd. van 918 uur, zond van 1418 uur. Ma ge sloten. ANTWERPEN. Kon. Ned Schouwburg, 15 uur: De kleine Hendrik van Jos Janssen. Sportpaleis, de nieuwe Wie ner Eisrevue „IJscarroussel" t-m. 19 nov. Di, woe. dond, vrijd. en zat. om 20 uur. Za terdagen en de feestdagen 1 en 15 november ook om 15 uur. Op ma. geen voorstel ling. Kon. Museum v. Schone Kunsten, expositie Jos Hen- driekx t.m. 24 nov. Expositie Research-Groep-Hasselt t.m. 11 nov. ASSENEDE. Galerij Marg. de Boevé ex positie Balder t.m. 29 okt. Ga lerij Plus Kern, Gebroeders van de Veldestraat 24, exposi tie Raoul de Keyser t.m. 27 okt. Dag. van 1418 uur. GENT. Kon. Opera, 20.15 uur: Win- terconcert. Galerij Plus Kern, Gebroe ders van de Veldestraat 24, expositie Raoul de Keyser t.m. 27 okt. Dag- van 1418 uur. (Van onze correspondent). AARDENBURG Uitslag van de tweede puntenschieting van Sint-Sebastiaan voor het kampioenschap is als volgt: hoogvogel: J Cattoor, le zij vo gel J. van Iwaarden, le kwal H. de Rijcke, meeste kleine vogels R. de Wispelaere (6 stuks). Stand voor het kampi oenschap: 1. J. van Iwaarden 13, 2. R. de Wispelaere 12, 3. H. de Rijcke 11. De tweede klepschieting had als resultaat I. R. de Wispelaere, Rob de Rijcke en A. Ballegeer allen 3 kleppen. De stand voor het kampioenschap is hier: 1 en 2. H van Iwaarden en J. Cattoor ieder 5 kleppen. De prijsschie- ting had de volgende uitslag: le hoofdvogel H. de Rijcke. 2e hoogvogel J. Cattoor, le kal Ronny de Clerck, 2e kwal H. de Rijcke. Meeste kleine vo gels: H. van Iwaarden en P. Lippens (3 stuks) prijsvogels H. de Rijcke J. van Iwaarden, R. de Clerck. R. de Wispelae re. J. Houg en D, van Her- Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN- Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag t/m vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters, Brouwerijstraat 4, tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t/m vrijdag 19.00 - 21 00 uur, tel. 01600 - 22341; zaterdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 01600 - 49900; zondag 20.00 - 22.00 uur, teL 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150 -6297; Midden- Zeeland' 01100-4944. HUIS AAN SLUITINGEN REDACTIE: chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé tel 01150 - 5745 algemeen re dacteur Zeeland: A F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Mid delburg, tel. 01180 - 7764, privé tel. 01180 7438; redacteur Mid den-Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100- 8030; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 7920, privé tel. 01150- 4866; redacteur O Z.-Vlaanderen A Verlind, kantoor Steenstr 14, Hulst, tel. 01140- 3751. privé tel 01140 .3103; redacteur W.Z. Vlaanderen: R van der Helm. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150- 7920, privé tel. 01150 - 4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155 1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND. C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel. tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings. tel 01150- 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5