Axels korps verliest ervaren politieman Scheldegalm neemt stuk in studie 10,00 VOLGEND JAAR BEGIN MET EERSTE FASE „SMITSSCHORRE" Axel gaat vuil storten bij Tollenaar KVP -secretaris verwacht geen serieuze reactie WACHTMEESTER VAN DE KINDEREN BINNENKORT MET PENSIOEN OPBRENGST ZEEUWSE COLLECTE Lezing voor „Sincfaia,, KONINGSVOGEL VOOR WILLI ROMBOUT DANSAVOND IN STEEN Topbiljart- w ei 1 strijd in Koewacht Filmavond in Vogelwaarde Informatie over Steens carnaval Marcel van Dam sprak in Terneuzen stad streek 3 flessen Bordeauxwijnen CHaTEAU VENTOUSE Sas van Gent KAARTING IN TERHOLE IJzendijke Wijnhandel Van der Heijden N.V. Uitbreiding Axel KOT TREEDT AAN TEGEN BURCHT Woensdag 25 oktober 1972 2 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL De rijkspolitie groep Axel neemt volgende maand afscheid van een „zeer gewaardeerde" kracht. Het is de wachtmeester eerste klas J.J. van Kinderen, die binnen kort de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en het daar mee tijd vindt om het Axelse korps de rug toe te keren. „Och, of ik dat vervelend vind om ermee te moeten sappen? Eigenlijk ja en nee. Er moet toch eens een tijd zijn dat je er een punt achter zet", aldus de heer Van de SPOTPRIJZEN VOOR ZEER POPULAIRE WIJNEN rood/wit voor Kinderen, die er eigenlijk weinig voor voelt om aan de v/eg te timmeren. Hij is nu 16 jaar verbonden aan de groep van Axel en begon zijn loop baan kort na de 2e Wereld oorlog in Honternisse. waar- var, hij oorspronkelijk ook komt. Daarna volgden in snel tempo Sas van Gent, Overslag er. 's-Heerenhoek. Of de wachtmeester nooit eens bui ten Zeeland heeft willen wer ken? „Ik niet", luidt zijn ant woord, „ik heb het hier altijd best naar mijn zin gehad. Een grote stad trekt me totaal niet aanDe heer Van de Kinde ren beaamt dat er heel wat is veranderd sinds hij bij de po litie is gekomen. De reputatie van de gemiddelde Nederland se politieman is veranderd van een soort „boeman" in een toeverlaat van alles. Ook de heer Van de Kinderen stelt hoge prijs op een goede ver houding met de mensen waar mee hij iets te maken heeft. „Dat is toch veel gemakkelij ker, dan zoals het vroeger ging", zo vertelt hij, „als je toen iets gedaan moest krijgen van de mensen moest je dat altijd via een achterdeurtje doen, want ze wantrouwden je Dat was trouwens weder zijds. Nu gaat dat allemaal •reel beter. In dit kader hecht hij ook veel waarde aan goede verhoudingen met de verte genwoordigers van de ver schillende publiciteitsmedia, waaronder vooral de regionale kranten, waarmee ook de heer van de Kinderen de laatste jaren veel te maken heeft ge had. „Ik vind het erg belang rijk dat het publiek een zo ruim mogelijke informatie krijgt", zegt bij daarover. „Ik zie niet in wat voor bezwaren daar aan zouden kunnen kle ven." Ook onder zijn collega's staat de 64-jarige wachtmeester goed aangeschreven, om nog maar te zwijgen over al die Axelaars, waarmee hij de af gelopen jaren in contact is ge weest. De heer Van de Kinde ren is voor wat het Azese korps betreft de specialist in het oplossen van hoogoplopen de buren- en huwelijksruzies. Dat hij bij dat streven veel succes heeft moge blijken uit het feit, dat burenruzies de afgelopen jaren praktisch nooit de krant hebben gehaald, omdat ze voor die tijd steeds werden opgelost. Adjudant De Jong: „Je mag best in de krant zetten, dat hij misschien wel tot de oudjes van het plaatselijke korps behoort, maar dat hij toch een van de meest gewaardeerde krachten is. Dat mag je gerust zeggen. Als wij eens iets willen weten over de achtergronden van een bepaalde zaak hier in Axel, dan kunnen we altijd bij Van de Kinderen terecht. Hij is een lopend archief". Do wachtmeester zelf wimpelt al deze lof af. Hij houdt er niet van om in het middelpunt van de belangstelling te staan. Toch zal hij er binnenkort aan moeten geloven want op 31 oktober krijgt hij van 15.30 tot 17 uur in de stadsherberg in Axel een receptie aangebo den. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE. Na het succes van enkele weken ge leden met hun show voor de donateurs van Herwonnen Levens kracht in Kloosterzande zijn deze week de leden van de toneel vereniging „De Scheldegalm" begonnen met de repetities van het toneelstuk van dit nieuwe seizoen. Het wordt op vrijdag 15 en zaterdag 16 december voor het voetlicht gebracht in de zaal van „Van Leuven" In Kloosterzande. De Scheldegalm is ontstaan uit voormalige leden van de KWJ. Het bijzondere aan de vereniging is dat men ook dit jaar aan de bezoekers geen entree zal vragen. Op de vraag waarom niet, vertelt een van de leden: „Als je entree (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN In café „De Kroon" wordt op 27 okto ber een carnavalsinformatiea vond gehouden. De bijeen komst begint om 20.00 uur en er zullen tal van zaken aan de orde komen, die nauw sa menhangen met het komende carnaval. Bovendien zullen er films en dia's worden vertoond van voorgaande carnavalsoptoch ten. In de circulaire, die als uitnodiging is rondgestuurd, staan verschillendewetens waardigheden met betrekking tot het Steense carnaval. Zo staat er onder meer vermeld, dat de nieuwe kleding van de raad van elf 1500 gulden heeft gekost en voor de carnavals optocht 1550 gulden aan prij zen beschikbaar werd gesteld. De nieuwe prinseriwagen verg de een investering van bijna 1000 gulden. Al deze gelden werden bijeengebracht door huis-aan-huis collectes en ac ties. Die acties zijn ook dit jaar weer nodig. Op 11 no vember wordt er in Steen een daverend prinsenbal gehouden waaraan onder meer mede werking wordt verleend door het orkest van Frans Bonnen. Bovendien komen de keizer, prins, raad van elf, hofdames en dansmariekes van de Belgi sche stad Hamme op bezoek. (Van onze correspondent) GROENENDIJK De jeet tip uba a-pofioo 0s/v\naaz heeft in de gemeente Honte- nisse ruim 514 gulden opge bracht. In Kloosterzande werd door de r.-k. kerk f 118,70 ingezameld en door de Neder lands hei-vormde f 39,69. In Terhole was de opbrengst f 86,60. In Lamswaarde f 95,08. in Hengstdijk f 92, in Stoppel dijk f 54,04, en in Boschkapei- le f 28,17. Hondenshow Leden van de kringgroep Westerschelde heb ben met hun jongste honden meegedaan op een hondenten toonstelling in Tilburg. De 70 ingeschreven jonge honden van 6 tot en met 18 maanden werden gekeurd op de raspun- ten. De reu en de teef van de heer Heida werden hoog ge waardeerd voor hun schoon heid. De deelnemers gingen naar huis met een certificaat en een grote bak hondevoer. vraagt moet je minstens 2,50 of 3 gulden vragen en dat vinden de mensen teveel. Zeg je 1 gulden, dan krijg je te horen: „1 gulden wat heb je daar nou voor. Dat zal wel niet veel zijn". Daarom maar voor niets". Tot nu toe is de club er nog steeds in geslaagd zich door het steeds groter wordende probleem van stijgende onkos ten te worstelen. „We doen dat nu voor de zesde keer. Twee weken voor de uitvoe ring trekken we met een ge luidswagen de gehele gemeen te door, waarbij we loten te koop aanbieden. Die gaan zeer goed van de hand. De meeste mensen zeggen nooit nee, maar ja: ze weten wat ze er voor krijgen". Op dit moment, 2Vz maand voor de uitvoering, wordt er elke week gerepeteerd en de laatste dagen is dat zelfs twee of drie avonden per week. De show-avond voor Herwonnen Levenskracht heeft zo wordt verteld, ruim vijf maanden van voorbereiding gekost. Daarbij komt noig, dat de groep alles zelf maakt, zoals decor en verlichting en ook daar gaat heel wat tijd in zitten men kan rekenen op de medewerking van enkele oud-KWJ-ers, die zelf niet meespelen, maar graag de hei- pende hand toesteken. De club telt ongeveer tien spelende le den. De regisseur is L. van Goethem en grimeur is P. Baart. Het zijn twee-oud-ge- dier.den, die elk jaar van de partij zijn. Dat de groep succes heeft is al bewezen. Er zijn verschil lende mensen, die bepaalde to neelvoorstellingen niet een, maar twee keer bijwonen. „Dat de mensen blijven ko men is misschien wel toe te schrijven aan het feit, dait ze (och weer eens iets anders willen dan „kassie kijken", al dus het commentaar. Dit jaar zal de club ook weer aandacht besteden aan de bejaarden van Hontenisse. Hoe dat gebeuren zal moet op dit moment nog worden bekeken. Daarbij wordt we] gedacht aan een extra uitvoering voor 65-plus- sers. Een en ander zal nog be sproken worden met de ver schillende bejaardenorganisa- ties. Het toneelstuk dat de Scheldegalm dit jaar opvoert is De lokroep van het leven van R. Feenstra. Het stuk speelt zich af in oorlogstijd. Er spelen vijf heren in mee en vier dames. Naar schatting driehonderd 65-plussers uit Axel hebben gisteravond in Axel een geza menlijk optreden van vier be jaardenkoren bijgewoond. Er waren zangers en zangeressen aanwezig uit Middelburg, Ter- neuzen, Aiel e/. Br-itskens. Hét kerkgebouw was tot op de laat ste plaats bezet. Er werd een gevarieerd programma ge bracht, waarin liedjes uit de eigen streek een zeer belangrij ke plaats innamen. Het optre den was op touw gezet door de activiteiten-commissie van het Bejaardendienstencentrum 't Trefpunt. (Van onze correspondent) TERHOLE Aan de prijs- kaarting, die gehouden werd in zaal De Kraai hebben 44 personen deelgenomen. De uitslag van de winnaarsronde: 1. T. Maas en C. de Kraker; 2. A- Plasschaert-J. van Hels- land; 3 T. Verschuren-E. Huls hout; 4 J. Bracke-A. Lauwei-s: 5 T. Crombeen-J. van Leem put; 6 A. Hemelaar - J. Serra- rens; Verliezersronde: 1 R Scheerders-B. de Jonge 2 P, van Geertruy-E. van Steven- da el. (Van onze correspondent). AARDENBURG De kunstgroep Sincfala opent op 10 november het winterseizoen met een lezing over de Schel- j degotiek, dde gegeven wordt door drs. H. van den Bossche, I wetenschappelijk medewerker aan het centrum voor kunst ambacht in Gent. De lezing wordt gehouden in „de Roode Leeuw" en begint im 20 uur. De toegang is gratis en ook niiet-leden van de runstgroep zijn van harte wel kom op deze avond, waarop ook aandacht zal worden ge schonken aan de Aardenburg- se Sint-Baafskerk, een voor beeld van de Scheldegotiek in Nederland. (Van onze correspondent) KOEWACHT De schut- tersmaatschappij „Nooit Ge dacht" heeft zaterdag 21 okto ber de jaarlijkse koningschie- ting op de liggende wip gei houden. Om een uur werd be gonnen met een stevig middag maal, waarna om 14.00 uur de schieting werd geopend. Al in de derde ronde viel de beslissing en wist Willi Rom- bout de koningsvogel voor zijn rekening te nemen. Eerste m'- nister werd C. Ongenae en tweede minister R. Celaert, al len uit Koewacht. De meeste vogels werden geschoten door A. Goossens W. Rombout en Aug Rombout. ieder vier stuks. Na de schip- ting werden door de heer Cor van de Velde de prijzen uitge reikt. Hierna werd aan dp le den een koffiemaaltijd aange boden Tot slot werd er nog een prijskaarting gehouden met de volgende uitslag; J Rombout-Goossens, 2 Aug Rombout-Fr, Rogis't, 3. R. Adam -Cor van der Velde. 4 P. van Goethem-J. Coone, 5. A. van Overloop-G. Buys. 6 A. Borgt- K. de Block, 7 J. van Esbroek- Aug. de Letter, 8 A de Kind- L. Fermont, 9 R. Celaert-C Ongenae. Na een dankwoord door voorzitter R. de Bock werd deze middag gesloten. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Ik wil niet zeggen, dat ik een nieuw idee heb gelan ceerd. Ik acht het alleen ongewenst, dat de regering volgens de huidige praktijk wordt gevormd door politici, (vaak) zonder idea lisme. Het is zo, dat „Wie zwijgt toestemt" en dat doe ik niet". Dit zegt de secretaris van de afdeling Axel van de KVP, drs. F. IJsselmuiden, die de aandacht op zich heeft geves tigd door naar het hoofdbe stuur van de KVP een brief te sturen, waarin hij vertelt, dat naar zijn idee elke bekwame Nederlander de kans moet hebben om minister te wor den. „Ik vind het niet juist, dat zo'n ministersambt aan een politieke partij wordt ge koppeld. Je zou naar zo'n functie gewoon moeten kun nen solliciteren en dan kan het parlement beoordelen of de betrokken persoon al dan niet bekwaam is", aldus de afde- lingssecretaris, die overigens niet de illusie heeft, dat zijn betoog op dit punt enig ge wicht in de schaal zal leggen, dat. Een serieuze reactie ver wacht hij niet. Daar komt nog bij, dat het schriftelijke be toog in wezen naar het hol van de leeuw is gezonden, want ook de KVP draagt rege ringsverantwoordelijkheid. „Ik weet wel, dat het niet zal helpen, maar ik wil me niet zonder meer bij die zaak neer leggen. Daarvoor ben ik teveel opposant. Ik geloof niet dat dit idee opgang zal maken, want daarvoor zou er -een mentali teitsverandering bij die poli tieke partijen plaats moeten hebben en niemand snijdt graag in eigen vlees", aldus de heer IJsselmuiden in zijn toe lichting. Zoals we gisteren reeds schreven heeft hij de brief voor eigen rekening ge stuurd. Zijn visie op deze zaak wordt niet onderschreven door het afdelingsbestuur en is daar ook nooit serieus besproken. De kritische bemerkingen van de heer IJsselmuiden be tekenen overigens niet, dat hij diep ongelukkig is met het huidige politieke bestel. „Zo diep heb ik trouwens niet eens willen gaan". Hij is van mening, dat met name de poli tieke partijen er voor moeten waken, dat het staatsgezag niet te ver gaat en particuliere vrijheden beperkt. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De amusementsclub Steen zal za terdag 28 oktober in het vere nigingsgebouw de tweede dansavond organiseren. Ornaat men verwaent, dat de belangstelling voor deze avond groter zal zijn, dan het aantal zitplaatsen, waarover men beschikt, zal de verkoop van het aantal toegangskaarten worden beperkt. Ze zijn uit sluitend in de voorverkoop ver krijgbaar bij de bestuursleden de heren B. de Jonge, W. de Brouwer, W. Vermeulen, L. Vael en G. v. d. Branden. (Van onze correspondent) KOEWACHT In café Netty in Koewacht is een top- biljartwedstrijd georganiseerd tussen „Tovak" uit Koewacht en STC uit Sluiskil. De K-oewachtse biljarters behaalden met 19 tegen 7 pun ten een glansrijke overwin ning- De uitslag; 1 Tovak-STC Sluiskil: 1 P. van Gassen-I,. de Schepper 20; B. Rom- bout-R. de Schepper 20; Fr. Buis-B. de Waal 11; A. Fer- mont-A. van de Voorde 02; K. van Boven-M. Dallinga 1 1; P. Martens-R. Boetens 20; G. de Vlieger-T. van Waes 1 1; Ch. Martens-G- Pladdet 1 1; Kitty van Boven-P. vnn Puyvelde 11; P. de Caluwe- W. van Troost 2—0; A. Cop- pieters-T. Klaassen 20; A. de Bouvre-R. van Puyveide 20; G. Drubbel-A. van Troost 20. Totaal uitslag 19—7 Winkelweek Voor de 36e maal heeft de plaatselijke winkeliersvereniging te IJzen dijke haar winkelweek gehou den. Voorzitter C. Marteijn kon de leden mededelen dat de winkelweek, wat de omzet ten betreft, een groot succes is geweest. Hieruit blijkt dat de winkelweken geenszins ouder wets zijn, maar bij het pu- bljek nog steeds zeer worden gewaardeerd. Door deze suc cesvolle actie is het Sint Nico- :aasfeest voor de kinderen fi nancieel weer veilig gesteld. De prijzen kunnen worden af gehaald bij textielhuis Mar- teijn-De Boevere, Landpoort- straat 1315, IJzendijke. GENTSESTRAAT 2 - HULST (Van een onzer verslaggevers) AXEL B en w van Axel hopen in de loop van het volgende jaar het startsein te kunnen geven voor de bouw van de eerste woningen in het uitbreidingsplan 'Smitsschorre'. Dit bestem mingsplan zal worden uitgevoerd in drie verschillende fases. Alles bij elkaar is daarmee vijf miljoen gulden gemoeid. Het project is onderver- deeld, omdat verwacht wordt/ dat er zich bij de financiering moeilijkheden zullen voordoen als het plan ineens wordt aan gepakt. Volgens burgemeester M. K. van Dijke van Axel is uit een gesprek met Gedepu teerde Staten gebleken, dat voor het uitbreidingsplan snel toestemming verwacht kan worden. Er zijn wel enkele aanmer kingen gemaakt, met name- met betrekking tot de tamelijk hoge uitgifteprijs voor grond ten behoeve van openbare ge bouwen. „Gebleken is, dat we wel op medewerking van G.S. kunnen rekenen voor de fi nanciering", aldus burgemees ter Van Dijke, De mogelijkhe den voor een totale financie ring van het hele project ont breken. Bifljafcnkorl zal aan de gemeenteraSu worden voorge steld om eenderde deel van 't totale plan aan te kopen en daarbij gaat het om 30 hecta re. Een en ander zal aan de orde komen in de vergadering van november en dan zal te vens worden gevraagd om een krediet voor het bouwrijp ma ken van Smitsschorre. Met de aankoop van grond en het bouwrijpmaken is deze eerste fase een bedrag van 2 miljoen gulden gemoeid, waarvan na aftrek van de opbrengst voor grondverkoop ten behoeve van woningbouw ,voor de gemeen te 1,6 miljoen zal overblijven. Voor de tweede en de derde |fase zijn respectievelijk nog eens 1,6 miljoen gulden nodig en 1,8 miljoen. Burgemeester Van Dijke verwacht met de eerste 30 hectare drie a vier jaar te kunnen toekomen en er zullen in dit gebied naast wo ningwetwoningen ook premie woningen en eigen woningen kunnen verrijzen. Alles bij elk aar is er ruimte voor 800 wo ningen- Een en ander heeft de Axelse burgemeester gister middag op de wekelijkse pers conferentie meegedeeld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN KOT uit Temeuzen speelt zaterdaga vond de laatste wedstrijd in het kader van het nederlaag- toernooi van KOT. Er wordt aangetreden tegen de Belgische biljartvereniging Burcht. De wedstrijd begint omstreeks zeven uur. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE —In het dorpscentrum van Vogelwaar de wordt op zaterdag 28 okto ber een filmavond gegeven, waarbij vooral de sport ruime aandacht krijgt. De filmavond begint om 20.00 uur. Er worden films vertoond van de Europacup wedstrijd FeyenoordBenfica, een amu sementsfilms, een dorpsfilm over Bosehkapelle uit 1969, een dorpsfilm uit Stoppeldijk van 1960, een film uit het verenigingsleven van Vogel waarde 1972, waaronder de voetbalwedstrijd Breskens Vogelwaarde, de brandweer aan het werk in het Cambron, Scouting Vogelwaarde, gym nastiek en de volksdansgroep Hava Naguila. De entreeprijs is 2,50 en de filmavond duurt tot 23.00 uur. Daarna is er felegenheid om nog wat na te abbelen. (Van eerr onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vara's om budsman en kandidaat-Kamer lid Marcel van Dam verwacht niet, dat de drie progressieve partijen bij de komende ver kiezingen 50 of meer van de stemmen zullen krijgen, waardoor een progressief meerderheidskabinet gevormd kan worden. „Wanneer echter de progres sieve drie een aantal van 60 a 65 Kamerzetels zouden beha len, bestaan er reële mogelijk heden voor een progressief minderheidskabinet, al zal dit het waarschijnlijk niet langer dan 4 jaar uithouden. Wanneer een dergelijk kabinet na enke le maanden naar huis zou worden gestuurd, zou ik wel eens willen zien of het Neder landse volk dit zal nemen. De val van het kabinet Cals is met name de KVP zwaar op gebroken." Dat zei de heer Van Dam in het Terneuzense Zuidlandthea- ter op een bijeenkomst van de PvdA. Hij belichtte in kort bestek de hoofdzaken van het gezamenlijk verkiezingspro gramma van de PvdA ,D'66 en PPR. „Het is van uitzonderlijk belang, dat wij het Nederland se volk kunnen overtuigen van de noodzaak om de helft van ons totale inkomen te beste den aan gemeenschappelijke voorzieningen op het gebied van o.a. woningverbetering, onderwijs en bej aarden verzor ging-, Indien het ons niet lukt bij ons volk begrip te kweken voor deze hei-verdeling van ons nationale inkomen, ten be hoeve van achtergebleven voorzieningen, dan is een pro gressief kabinet tot mislukken gedoemd, aldus Marcel van Dam .Tijdens de hiernavolgen de discussie beantwoordde de heer Van Dam vragen o.a. op het gebied van de Algemene Bijstand en de defensiepoli tiek van de PvdA. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeente Axel wil voor het storten van huis vuil tut januari gebruik maken van de vuilnisstortplaats van de firma Tollenaar onder Sas van Gent. Na deze datum wordt de kern Axel aangeslo ten op de intercommunale dienst voor het ophalen van huisvuil, die eveneens bij Tol lenaar stort. De gemeente is genoodzaakt naar een tijdelijke oplossing te zoeken, omdat de vuilnisstort plaats binnen de eigen ge meente vroegtijdig vol is en gesloten moet worden. Ook na 1 januari zal Axei voor het arval, dat niet onder het huis- en tuin vuil valt, gebruik blij ven maken van de belt van de firma Tollenaar als daartoe de mogelijkheid bestaat. De nodi ge afspraken met dit bedrijf moeten nog gemaakt worden. Dit is gistermiddag op de persconferentie van burge meester Van Dijke meege deeld. Daarin is tevens gespro ken over de volgende zaken: Volgens een rapport van de Belgische rijkswacht moet de Lange Dreef in Zuiddorpe worden schoongemaakt door het transportbedrijf, dat er een hoop rommel op het weg dek heeft achtergelaten. Dit antwoord hebben b. en w. ge kregen naar aanleiding van een vraag van het raadslid Impens. B. en w. willen aan de vere niging voor gereformeerd on derwijs in Axel een perceel grond aan de Karei Doorman- laan verkopen voor een kleu terschool. De kleuterschool staat er overigens al en daar voor zijn volgens buigemees- ter Van Dijke ook de nodige- vergunningen verleend. Aan vankelijk was het de bedoe ling om de grond te verhuren, maar daarmee gaat de bank, die als geldschieter heeft ge fungeerd voor het schooltje, niet akkoord. Er zijn veranderingen aan gebracht in de situering van he^ openluchtzwembad-op-pa pier Hierdoor zal een betere verkaveling van de aan te ko pen gronden worden verkre gen, aldus de Axelse burge meester. B. en w. zien geen reden om het eerder ingenomen stand- punt met betrekking tot heti godsdienstonderwijs in Axel te wijzigen. Door de betrok ken schoolbesturen is daarop wel aangedrongen, maar het college voedt er niets voor om de zaak aan te houden. Zoals we eerder schreven gaat het er om of de gemeente het godsdienstonderwijs op de verschillende scholen al dan niet moet subsidiëren. B. en w. vinden van niet. Er heeft een bespreking p.'aats gehad met de intendant van Drakensteyn over de plaatsing van de liggende wip, die Prinses Beatrix en Claus tijdens hun bezoek aan Zee land van de gemeente Axel hebben gekregen, in de tuin van „Drakensteyn". De wip zal binnenkort naar het kas teel worden overgebracht. Zo- ais bekend kreeg het paar de wip als cadeau voor de prins jes. Beatrix heeft inmiddels al laten weten, dat ze de pijlen en bogen voorlopig nog uit handen van de „kleintjes" zal houden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2