„Bungalow- school" in St.-Jansteen Geen cent voor in Veneco-drama Commissielid vindt beplanting veel te duur KABO dreigt met harde acties Miss Lucia liet zich door droomwereld voeren ARCHITECT: OM SLEUR TE BREKEN ;vB Biervlietse bejaarden naar ijsrevue BIJ DE SPORTVELDEN AAN DE POLENLAAN Culturele agenda Vlissingen Uitslagen schietingen VERGADERING IN HUIST stad 2 STEMMEN BIJ VOLMACHT Hulst Zaamslag St.-Jansteen Hoofdplaat Middelburg Dinsdag 24 oktober 1972 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Ook bij de komende Kamerverkiezin gen staat weer de mogelijk heid open bij volmacht te stemmen (in geval van ziekte of verblijf in het buitenland), of de stem in een andere ge meente dan de woonplaats uit te brengen. In beide gevallen kan een verzoek worden ingediend bij de gemeente waar men woon achtig is. In Vlissingen kan men de formulieren daarvoor tot en met veertien november krijgen bij de afdeling bevol king in het stadhuis (ook tele fonisch 01184-5100 - toestel 131), bij het hoofdpostkantoor, de postagentschappen in de Vredehoflaan en aan de Paau- wenburgweg en het hulppost kantoor in Oost-Souburg. De ingevulde formulieren moeten voor 15 november bij de gemeentesecretarie (afde ling bevolking) worden inge leverd. Topbiljart De Hulster topbdlj artclub 't Centrum heeft in het café van Cor Nagtzaam niet de minste znoeite gehad met topbilj artclub Den Dul- la-ert. De mannen van Cor Nagtzaam wonnen met 173. M. Vlassenrood - F. Lammens 20, W. Olieslager - J. Mac Taggart 20, J. Rombout - P. Esseldnck 20, N. Nagtzaam - R. Verbiest 11, A. de Kerf E. Adam 20, F. Vlassenrood - B. v. d. Berg 20, J. Weese- poel - A. Janssen 2-0, W. Roovers - F. Lammens 11, J. Baart - P. Pierssens 11, H. v. d. Broeck - A. Lammens 2—0. De bingoavond die door de volleybalvereniging WC werd gehouden in café Ron de Vil der te Hulst is zeer geslaagd. Per ronde waren: Fr. de Vil der uit Hulst, B. Borgt uit Hulst die twee ronden won, Mej. Pissoort uit Hulst, E- Boone uit Hulst en mej. Schu ren uit Boschkapelle. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN. Aan de Wilhelminastraat in Sint-Jan steen is het startsein gegeven voor de bouw van de nieuwe lagere school. Noviteit bij deze nieuwbouw is, dat zal worden afgeweken van het traditionele patroon bij de scholenbouw. De basisschool krijgt vijf lokalen, waarvan er vier aan elkaar zijn gebouwd en er een losstaat. Schets van de 5-klassige school. Alle lokalen zijn gegroe peerd rond een patio. Dat is een soort bininenpleintje, waar op alle onderdelen uitkomen. De bekende sfeerloze vierkante klassen zullen in deze nieuwe basisschool ontbreken. Daar voor in de plaats heeft het Hulster architectenbureau Van Driessche vijf lokalen ontwor pen, waarin van de oude vorm vain klassen, erg weiniig is te rug te vinden. Ze kijken alle uit op straat, zijn ruim en licht opgezet en zo ontworpen, dat het gebouw straks met de beplanting daar omheen een harmonisch geheel zullen vor men. De sfeer in de nieuwe loka len zal voor een belangrijk deel worden bepaald door de muren, die niet van pleister werk worden voorzien, ma-ar waarin de gewone stenen zichtbaar blijven. De ervarin gen hebben geleerd, dat daar bij in de praktijk bijzonder aardige resultaten bereikt kunnen worden. Wat de klas lokalen aangaat: ze zijn alle zowel vanuit een gang als vanaf buiten te bereiken. Het schoolgebouw wordt in laag bouw uitgevoerd en wekt een klein beetje de. indruk van een mini-bungalowpark. Volgens architect Walter van Driessche in Hulst is het ontwerp min of meer experi menteel. .Iedereen van ons heeft al tijd in rechthoekige lokalen gezeten. We hebben daar nu eens mee willen breken", al dus zijn commentaar. Een ex tra nieuwtje is, d-at de vier aan el-kiaar gebouwde lokalen erg gemakkelijk getransfor meerd kunnen worden in twee grote ruimten. Dat kan men bereiken door de tussen wanden er uit te halen, die zo zijn geconstrueerd, d-at re zich gemakkelijk laten verwijde ren. „We hebben echt geprobeerd om de sleur van het recht-toe- reüht-aan te breken", aldus de heer Van Driessche, die daar aan toevoegt, dat de bouwkos ten van deze school desalniet temin toch niet hoger zijn als die len. van de traditionele scho- „Dat was wel de voorwaar de. Het mocht niet meer geld ga-an kosten dan normaal. De hele zaak is zo uitgekiend, dat de bouwkosten niet hoger zijn, dan bij een normale school. Origineel zijn is wel moeilijk, maar hoeft niet duur te zijn. Tegen deze achtergrond is dat ontwerp tot stand gekomen. Daarbij is ook rekening ge houden met het feit, d-at alle schoolbesturen met een gewel dig geldgebrek kampen voor het onderhoud", a-ldus de heer Van Driessche. De -nieuwe school heeft uit- breidingsmogelijkheid tot tién lok-alen, zonder dait daarbij het ontwerp geweld aangedaan hoeft te worden. Walter van Driessche tot slot: „Ik ben er erg voor om die scholenbouw uit het traditionele stramien te halen. Ik geloof daar erg in en i-k ben ook erg benieuwd naar het resultaat" (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Het bejaar- dencomtié Biervliet wil, bij voldoende belangstelling een reis organiseren naar de Wie ner IJsrevue die van 19 okto ber tot 19 november in het Antwerpse sportpaleis wordt gehouden. De bedoeling is de reis per bus te maken op zaterdag 28 oktober. De voorstelling begint om 3 uur. Vertrek uit Bier vliet 12.30 uur, thuiskomst om ongeveer 20.30 uur. Reiskosten met inbegrip van plaatsbewijs bedragen f 15 per persoon. Zij die van deze gelegenheid ge bruik willen maken, kunnen zich opgeven bij de heer H. Verdegem aan de Markt, en de heer I. Rijnberg te Driewe gen- (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG/SLUISKIL „Er is geen cent meer en ik schaam mij te moeten zeggen dat wij er zegge en schrijve 2000 gulden hebben weten uit te peuteren voor z.g. klemmende gevallen. In het drama-Veneco in Ouden bosch en Middelburg hebben wij nog 25 mille losgekre gen, maar hier zat er niet meer in. Ook omdat veel werk neemsters Belgische meisjes zijn met een zeer kort dienst verband. Samenvattend zou ik willen zeggen: triest, heel triest". Dit zei gisteravond de heer J. Akkermans van de NKV Industriebond in Sluiskil, over de „'afvloeiingsregeling" di-e werd getroffen b ijhet ontslag van alle werknemers van Ve- neco in Aardenburg. De vak bonden waren reeds op de hoogte van de sluiting van het bedrijf. „De vergunning van het GAB is inmiddels al losge komen", ald-us de heer Akker mans. „Ei- was toch niets meer aan te doen". Hij zei dat van de Nederlandse werknemers in Aardenburg niemand bij zijn vakbond w-as aangesloten, „maar dat was voor ons geen reden om te zeggen: la-at ze maar stikken. We hebben er echt voor geknokt, maar er is gewoon geen geld meer", zei hij mismoedig. „Diep, en dieptreurig. Ande- ire woorden heb ik er niet voor. Zonder bijvoorbeeld het gemeentebestuur erin te ken nen kunnen zo maar 54 mensen op straat gezet worden. Wij kunnen als gemeentebestuur misschien niet bemiddelen, m-aar men heeft zelfs de moei te n-iet genomen even oonta-ct met ons op te nemen. Tenslot te was deze vestiging voor A-ard-e-nburg een belangrijke werkgelegenheid" Loco-burgemeester G. F, Bonte toont zich diep geschokt over de definitieve sluiting van de Veneco-vestiging in Aardenbu-rg. Hij vindt de hou ding van de concernl-ei-ding on begrijpelijk. „Ik weet perti nent d-at er aspirant-kopers voor het fabriekje in Aarden- burg w-a-ren. Daar was echt animo voor, ma-ar niemand was bereid de gevraagde twee ton op tafel te leggen. Dat was gewoon te veel. Maar waarom neemt dat bestuur geen genoe gen met een la-ger bedrag. Nee, ze gooien de zaak defini tief - dicht". Ook maakte de h-eer Bonte zich zorgen over het feit dat geen afvloeiingsre geling getroffen is „en van de vakbonden hoor je ook niets", verzuchtte hij. De heer Bonte d-eelde verder nog mee vandaag contact op te nemen met drs. Verburg van het ETI, om te bezien of van die zijde i-ets gedaan kan wor den om deze belangrijke werk gelegenheid in Aarden-burg als nog te redden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens het Axelse gemeenteraadslid P. Dierick, kan de beplanting van de sportvelden aan de Polenlaan veel goed koper worden uitgevoerd, dan met de 19.000 gulden, die de gemeente er voor uit wil trekken. De heer Dierick heeft gister avond in de commissie voor de gemeentebedrijven scherpe kritiek geleverd op deze „Geldsmijterij". Over dit onderwerp ontspon zich een aardige discussie tus sen voorzitter Dieleman en het commissielid Dierick; „Voor die 19.000 gulden kunnen we wel vier of vijf van zulke beplantingsplannen uitvoeren. Volgens mij kan het ook met 2000 gulden. Van de acht uur werken per dag, kunnen de mensen die het Uit moeten voeren wel zeven uur in de wagen gaan zitten en dan ko men ze nog op tijd kl-aar". Technisch ambtenaar Blom- maert legde uit, dat °P de begroting de uren inderdaad „nogal ruim zijn genomen". Het beplantinigsplan moet uit gevoerd worden met werkelo ze arbeidskrachten. Alleen is nog niet bekend met welke krachten precies. Het kunnen grondwerkers zijn, maar ook werkloze arbeiders die dit werk nog nooit hebben gedaan en in dit laatste géval is er uiteraard aanmerkelijk meer tijd mee gemoeid. Vandaar die marge. Daa-r komt nog eens bij, dat dit E-object arbeidsin tensief moet zijn. Er mogen geen machines aan te pas ko men en daarom worden ze zonder machines uitgevoerd, ook al zou daarmee het werk eerder klaar zijn. De bezwa ren van de heer Dierick gol den het feit, dat naar zijn idee de kosten kunstmatig werden opgevoerd. Voorzitter Diele man: „We krijgen er toch sub sidie op". Met dat argument was de heer Dierick het dui delijk niet eens. „En wie moet d-ie subsidie dan wel betalen? Dat moeten wij toch ook met zijn allen", aldius zijn weer woord. Voorzitter Dieleman bleek onvermurwbaar: „Bij de opstelling van plannen voor E objecten moeten we varen op het kompa-s van de deskundi gen. Als dit plan goedkoper opgesteld zou zijn, daa was het als E-objeot beslist niet goedgekeurd. Als je nu al niet meer zou kunnen afgaan op het advies van deskundigen, dan wia-ag je tocth een stap in het duister". SINT-JANSTEEN De topbiljartclub Zondagsvermaak speelde in het clublokaal café Sport een wedstrijd tegen de club „De Sportvrienden" uit Maasrode, België. Evenals in de uitwedstrijd moest ook nu Zondagsvermaak met een ne derlaag genoegen nemen. De uitslag was 9II. Kaarten In café „Het W-apem van Zeeland" hield de kaartvereni-ging „DW" baar maandelijkse k-a-artwedstrijd. Alle leden waren aanwezig. Joh. de Feijter wist de volle winst en daarmee 60 punten te verzarrlelen. De verdere uit slag was: 2 F. van de Bergen, 3 J. de Feijter, 4 J. Stolk, 5 M. AJiiaiairt, 6 J. vam Doorn, 7 M. d-e Vos, 8 D. de Putter, 9 J. Buijze, 10 Jac. de Putter. Met nog twee wedstrijden in dit jaar te spelen heeft D. de Putter nog steeds die leiding in het klassement. Op de tweede plaats D. Bareman, 3 J. de Feijter, 4 A. de Zeeuw, 5 H. van de Voorde. Schieting In café „De Vriendschap" werd een sch-i-e- tin-g gehouden met een deelna me van 52 schutters. Twee leden van „Bonanza" te Ka- pellebrug waren deze dag zeer succesvol en schoten de hoogvogel en de beide zijvo gels af. Dat waren de heren Stoffels (hoogvogel plus eerste zijvogel) en De Schrijver. Grootste aantal kleine vogels: W. Prenen, Hoofdplaat en Ch. Sturm, IJzendijke. Op 18 no vember houdt deze Hoofd plaatse schuttersvereniging haar koningschieting voor le den, gevol-gd door een avond- schieting met open deelna me. Philatelica De Middel burgse afdeling van de postze gelverzamelaarsvereniging Philatelica houdt donderdag in De Schakel aan de Bachtenste- ne de maandelijkse ruil- en vergaderavond. Aanvang h-a-lf- acht. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de maand november valt er op cultureel gebied weer het een en ander te beleven in Vlis singen. Op zaterdag 4 novem ber musiceert Peter Blanker vanaf acht uur in de walk-in soos. Het Belgisch klarinet kwartet o.l.v. M. Hanssens is op dinsdag 7 november te be luisteren in de burgerzaal van het stadhuis. D.e volksdansgroep „Vlissin gen" brengt op zaterdag 18 november in vestzaktheater „Edenburg" aan het Bellaimy- park Hollandse, Israëlische, Roemeense en Joegoslavische volksdansen voor het voetlicht. Het kamerpope-nsemble van Joost Nuisl geeft o-p zaterda-g 25 november een optreden in de walk-in. soos. Op dezelfde dag wordt in vestzaktheater Edenburg een zogenaamde „speelspiegel" gehouden. De Zeeuwse Komedie speelt dan „Op weg naar Tar" vam Jean Baptiste, het reizend Zeeuws Volkstoneel brengt „Brand in de Jonge Jan" van Herman Heyermams en Middelburgs Dilettanten neel voert „Rouwd-ans" Campton op. De toneel- en cabaretgroep „Stee" en het Souburgs man nenkoor temslotte geven op 18 en 25 november om acht urn 's avonds uitvoeringen in „De Zwaan" in Oost-Souburg. (Van onze correspondent). HENGSTDIJK Aan de schieting, op twee wippen in het café bij P. van Dijk, heb ben 45 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door H. van Waterschoot uit Hengstdijk. De eerste zijvogel was voor F. van Kruyssen uit Kloosterzande. De tweede ging naar A. de Bakker uit Hengst dijk. Op de tweede wip ging de hoge vogel naar J. Pauwels uit Axel De eerste zijvogel was' voor A. Verhoeven uit Kloos terzande. De tweede .ging naar G. Mangnus uit Boschkapelle. Het grootste aantal kleine vo gels, vijf stuks, werd in de wac-ht gesleept door J. van Dijk uit Boschkapelle. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting, gehouden op twee wippen In het café bij P. Claessens, hebben 92 schutters meegedaan. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgescho ten door F. van Kruysse uit Kloosterzande. De eerste zij vogel ging naar L. Schillemams uit Breda. De tweede zijvogel was voor H. Claessen uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels vier stuks, werd bemachtigd door G. de Bakker uit Hengstdijk en R. van Esbroek uit Lams waarde. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemachtigd door Th. Pauwels uit Kloosterzan de. De eerste zijvogel was voor J. Hoop uiit Kloosterzan de. De tweede zijvogel ging naar A. Verhoeven uit Kloos terzande. Het grootste aantal kleine vogels werd afgescho ten door J. Brouwer uit Phil- lippine met een totaal van 5. WALSOORDEN-N OORD- STRAAT Aan de schieting in het café bij A. Menheere hebben 20 schutters deelgeno men. De hoge vogel werd af geschoten door Th. Cambeen uit Noordstraat. De eerste zij vogel was voor R. Jonkheym uit Kloosterzande. De tweede ging naar E. d-e Maat uit Osse- nisse. De eerste en tweede ex tra hoge vogel werden be machtigd door E. de Maat uit Ossenisse. De derde extra ho ge vogel ging naar Th. Cam been uit Noordstraat. Het grootste aantal werd afgescho ten door J. Pardon uit Kervers- hille, met een totaal van 3 stuks. WALSOORDEN -N OORD STRAAT Aan de zondag schieting gehouden in het café bij A. Menheere hebbfen 25 schutters deelgenomen. De ho ge vogel werd afgeschoten door A. Remijn uit Ossenisse. De eerste en tweede zijvogel werden in de wacht gesleept door G. Pauwels uit Klooster zande, die eveneens de extra hoge vogel bemachtigde. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door J. Par don uit Krevershille met een totaal van 7 stuks. het To- vam (Van onze correspondent) HULST De Zeeuwse PTT-leden van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel (KABO) hebben op een druk be zochte protestvergadering van deze bond, in sporthal Den Dullaert te Hulst, ernstige protesten laten horen t.a.v. de salarismaatregelen, waardoor de „regering de ambtenaren een deel van hun besteedbare inkomen wil laten inleveren om een gat in 's lands begroting te dichten" De leden drongen aan op ..harde acties" van de zijde van de KABO, als de regering bij haar voornemen morht blijven. Hoofdbestuurder Bruijns zei dat de Tweede Kamer zich een dezer dagen met deze zaak zal bezighouden. Afhan kelijk van het resultaat daar Mits „Witte Huis '72". (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Of ik gedacht heb, dat ik zou winnen? Ik was eigenlijk niet eens van plan om mee te doen. Dat ik hier verzeild ben geraakt, is stom toevallig". Dit was zondagavond de reactie van de 17-jarige Lucia Lavoirt uit Westdorpe, nadat een jury in de drukbezette zaal van „Het Witte Huis" haar had uitgeroepen tot winnares van de „miss Witte Huis-verkie zing". Ditmaal namen 12 dames deel en vergeleken met vorig jaar, was dat een record-aan tal. De spanning steeg zondag avond ten top, toen rond half tien bleek, dat m-aar liefst vijf van de deelneemsters de fina le hadden gehaald. Het wa ren Lisette van de Meyden uit Boschkapelle, Anne de Bruyn uit Nieuw-Namen, Loes Kiints uit Kloosterzande, Vera Blommaert uit Pauluspolder en Lucia uit Westdorpe. Tegen tien uur bestegen ze met zijn allen het podium voor de be slissende „slag". Onder de kri tische blik van zo'n 600 bezoe kers kwam Luoia tenslotte als winnares uit de bus, op de voet gevolgd door Vera Blom maert en Anne de Bruyn, die respectievelijk tweede en der de werden. Voor Lucia betekende deze uitslag een grote verrassing, maar over de meeste verba zing was ze snel heen. Van George Baker kreeg ze anjers aangeboden. Presentator Wil lem Hendriks gaf een Bene- lux-kus en organisator Ber van Damme overhandigde een kleed'bon van 200 gulden. Daarna kreeg Lucia tijd om in een wat rustigere omgeving uit te blazen. Lang duurde dat niet. Want haar vele fans stonden bij de deuren van het „Witte Huis" te posten, om haar na de „for mele" afwikkeling van de zaak, eens goed in de bloeme tjes te zetten. „Ik ben onderweg een paar vrienden van me tegengeko men en die hebben me ge vraagd om mee naar Klooos- terzande te gaan", aldus Lucia zondagavond, gekleed in een witte cape en met een fraaie sjerp. „Die jongens hebben me trouwens ook ingeschreven, want ik was het eigenlijk niet wan plan. Nu het achter de rug is vind ik het toch wel erg leuk". Veel rust heeft Lu cia zondagavond niet meer ge kregen, want behalve haar luidruchtige supporters, was er natuurlijk de fotograaf, die plaatjes van haar moest schie ten. Ze liet het allemaal over zich heengaan met de opmer king: „Och, morgen heb ik een vrije dag en dan kan ik toch uitslapen tot een uur of twaalf". Waarschijnlijk zal Lucia, die verkoopster is in een bloemenaaak, de komende weken op nog wel meer miss verkiezingen te zien zijn. Nu ze de smaak te pakken heeft, wil ze ook inschrijven voor de miss „Vogelpiek"-verkiezmg in Vogelwaarde. De andere deelneemsters aan de miss Witte Huis-ver kiezing waren: Carla Stoel uit Ossenisse, Jacqueline Claassen uit Breda, Odie van de Bosch uit Walsoorden, Magda van Goethem uit Kloosterzande, Laurette Ferket uit de Belgi sche Klinge, Cristia de Kort uit Kloosterzande en Trees Colpaert. In de jury zater. be- haive George Baker van de „George Baker Selection" en Riny van der Lee van VARA's Drive-in discotheek ook nog Evert Rademaker, Frans de Vilder, Noel Ysebaert en Alois Luyekx. Deze laatste vier waren ge kozen uit de zaal, zodat ook de bezoekers van dit geslaag de spektakel een woordje heb ben kunnen meespreken. Deze jongste miss-verkiezing is voor wat het Witte Huis be treft de tiende en tevens de laatste geweest. Exploitant Ber van Damme verlaat dit jeugdcentrum om elders in Kloosterzande een bar-disco- theek te openen. zal 1 et hoofdbestuur van de KABO zich beraden over ver dere stappen Uitvoerig is gesproken over de gang van zaken rond het structuurplan van de bestel ling, het vestigingsbeleid en de invoering van het EBS (een bestelling-systeem). Uit de vragen en de geplaat ste opmerkingen bleek dat men nog maar weinig geïnfor meerd was over de aard van deze operaties en de gevolgen daarvan voor het personeel. Dezer dagen zal de postdis- trictsdirecteuren een aanvul lende circulaire van de hoofd directeur van de post bereie- ken, waarin op volledige open heid van zaken en een goede communicatie met het perso neel wordt aangedrongen. Zo wel bij de nadere bestudering van de plannen, alsook bij de uitvoering van de deelplannen, zullen de personeelsleden 1- spraak hebben. Hoofdbestuur der Bruijns riep de leden op van die inspraakmogelijkheid dan ook daadwerkelijk ge bruik te maken. Vooral het contact tussen de dienstcom missie en het personeel werd door hem benadrukt. De KABO in Zeeuwsch- Vlaanderen besloot, gelet op de inbreng in de vergadering en de zeer goede opkomst, dergelijke vergaderingen een aantal malen per jaar te hoe den. I

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2