JEURING MIKT DOELBEWUST OP ORANJE John Kramer Het kopen van een eigen huis. Weetudatu bij de Amro Bank een hypotheek kunt krijgen? amro bank Gordon Banks ernstig aan oog gewond geeft Frem weinig kans „PROBEREN EEN SHOW TE BRENGEN" Wereld kampioen als leermeester Balk tekent profcontract Kernploeg wel eens met contract sport Grote waarde Bij het kopen van een eigen huis komen ingewikkelde dingen kijken. Vragen rijzen, zoals: Kan ik hypotheek krijgen? Hoeveel procent van de koopsom? Welk bedrag kost dat dan per maand aan rente en aflossing? Wat is het verschil tussen k.k. en v.o.n.? Wat zijn de fiscale mee- en tegenvallers? Wat is erfpachtscanon? Weet u dat allemaal? En weet u dat er bij alle kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank een handig vraagbaakje klaarligt over allerhande problemen bij het kopen van een huis? Het heet: „Het kopen van een eigen huis" en u krijgt het gratis mee. Even langslopen dus. OFK -trainer: Eeauitgav&vaa fireykr Dinsdag 24 oktober 1972 13 „IK VOEL MIJ ENORM STERK" 0 Balk: debuut in Zurich. DEN HAAG (ANP) De Nederlandse aniateursprte'- kampioenl972 Klaas Balk, heeft een prof-contract -- kend bij de firma Ketting, waarvoor hij ook als amateur reeds reed. Balk zal 28 oktober zijn eer ste wedstrijd als prof rijden in een koppelrace in Ziirich, waarin hij start met Tino Ta bak. Als zesdaagserenner zal Balk zijn profdebuut maken in de zesdaagse van Munster, van 17 tot en met 23 november, waarin hij rijdt met Leijn Loevesijn. Balk heeft bij Ket ting een contract met dezelfde condities waarop deze als Cees Stam, die ook als prof voor Ketting rijdt. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Hoewel zij met name tegen de boete bepalingen die er in worden voorgesteld grote bezwaren koesteren, zijn de leden van de amateurkernploeg het in principe eens met de Schaats bond die hen een contract heeft voorgelegd waarin zij verklaren niet in de periode juni tot maart naar de profs over te stappen- Berichten als zouden de amateurs niets willen weten va een dergelijk contract zijn, aldus coach Leen Pfrommer en sprinter Jos Valentijn, di» gisteren met zijn ploegmakker op de Jaap Edenbaan in Am sterdam trainde onjuist. Hoewel hij al verschillende keren eerder tot de keurgroep van Fadrhonc was doorgedron gen heeft hij in totaal slechts twaalf minuten werkelijk in het veld gestaan. Dat gebeurde tijdens de interland tegen Oost-Duitsland, toen hij in de slotfase werd ingezet. Daarna is een plaats in Oranje steeds onbereikbaar gebleven voor Jan Jeunng. En dat verdriet hem erg. „Natuurlijk is het niet leu-k als je steeds wél op genomen wordt in de selectie, maar er keer op keer tóch naast staat. Vorig seizoen kreeg ik met blessures te kam pen, waardoor ik begrijpelijk helemaal niet meer in aan merking kwam voor het Ne derlands elftal. Maar nu ben ik hard aan het werken aan een rentree- Ik voel me erg sterk en weet dat er mogelijk heden zijn op een plaats in het Nederlands elftal. Vooral te gen België zou ik er bijzonder graag bij willen zijn. Dat zal ongetwijfeld een verbeten ge vecht worden, waarbij ver moedelijk niet op de eerste plaats de kwaliteit doorslagge vend zal zijn. Want dat het een keiharde wedstrijd zal worden, staat wel vast", -is Jan Jeurings mening. De FC Twente-spits, die juist deze week zijn nieuwe huis in Losser heeft betrokken hecht grote waarde aan een plaats in Oranje. Hij zegt: „Spelen voor het nationale elftal is ergens toch het hoogste wat je kunt bereiken. En wanneer je toch ook nog eens de eindronden in Miinchen zou halen, zou dat toch geweldig zijn. Bovendien levert het ook flink wat geld op". En ook dat laatste laat Jeuring bepaald niet onge moeid. Stelt hij bijvoorbeeld over het al of niet verlaten van FC Twente: „Er wordt (ADVERTENTIE) STOKE (ANP) Gordon Banks, de doelverdediger van het Engelse voetbalelftal, is ernstig gewond geraakt bij een auto-ongeluk. Zijn wagen kwam op een smal landwegge tje in botsing met een vracht wagen. Banks moest door de politie uit zijn vernielde wagen gehaald worden. Onmiddellijk nadat de 34- jarige doelman was bevrijd, weird hij overgebracht naar een ziekenhuis in Stoke om te worden geopereerd. Bij de botsing had Banks namelijk splinters van de verbrijzelde voorruit in zijn rechteroog ge kregen. De artsen zeiden na de spoedoperatie, die ruim twee uur duurde, dat pas over een week met zekerheid kan worden gezegd of Banks het gezichtsvermogen in zijn rech teroog geheel of gedeeltelijk heeft verloren. De artsen zei den dat de toestand van Gor don Banks redelijk was, maar dat de kans op behoud van niet meer dan vijftig procent bedraagt. De artsen achten'het „het licht" in zijn rechteroog uitgesloten dat Banks dit sei zoen nog zal spelen. ENSCHEDE Jan Jeurings vurigste wens is eerder in vervulling gegaan dan hij zelf misschien vermoed heeft. Donderdagmiddag werd bekend dat de 24-jarige FC Twen- te-spits bij de 22 spelers behoort die door de KNVB zijn °Pgegeven aan de FIFA voor de interland op I november tegen Noorwegen. Of hij dan ook zal spelen, is nog een vraagteken, omdat bondscoach Fadrhonc later pas de definitieve selectie van 16 man zal bekendmaken. Maar Jan Jeuring hoort er in ieder geval weer bij. vaak gezegd dat spelers van onze club niet graag weg zou den willen hier, dat ze zich in het westen of in het buitèn- land niet thuis zouden voelen. Maar voor mij geldt zoiets niet. Als ik naar een andere vereniging kan g-aan, waar ik veel meer kan verdienen, dan vertrek ik. Niet dat ik het bij FC Twente niet naar mijn zin heb, ma-ar laten we eerlijk we zen, geld verzoent de arbeid. Ik heb het enorm goed naar mn zin bij FC Twente. Ik voetbal met enorm veel ple zier, maar als je ergens anders meer poen zou kunnen pak ken, dan moet je dat natuurlijk doen. Dat is een duidelijke zaak"- Jan Jeuring is dit seizoen een heel andere Jan Jeuring ge worden. Stond hij tot aan dit seizoen bekend als een door douwer, een geweldige zwoe ger, die op alle ballen doorliep en als gevolg daarvan en mede door zijn schotvaardigheid re gelmatig hoog genoteerd stond op de lijst van de topscorers, dit seizoen heeft hij zich ook ontpopt als een Spielmacher-' „Ik speel nu veel meer achter de aanval. En dat bevalt me best. Ik blijf natuurlijk wel in de spits, maar om regelmatig vanuit de diepte in het gat te duiken, vind ik geweldig. Ove rigens maakt het me niet zo veel uit op welke plaats ik word opgesteld. Ik kan overal spelen. Jarenlang heb ik in de laatste vier gespeeld", aldus i Jan Jeuring die dit seizoen veel zelfbewuster in de slag is. „Vorig seizoen had ik een en kel- en een rugblessure. Voor al die laatste blessure heeft me gekweld. Ik kon niets meer. Ik voelde me gewoon een oude man. Om die reden g-in-g het ook slecht. En wat nog nooit gebeurd was bij FC Twente: Ik werd uitgejoeld. En dat heeft me enorm veel gedaan. Ik trok het me verschrikkelijk aan dat ik eruit lag. En dat drukte mijn prestaties nog meer- Na een medische ingreep ben ik er een tijdje uitgeweest en toen ben ik ook aan hêt naden ken gegaan. Ik heb me voorge nomen me niets meer van het publiek aan te trekken. Zelf kan ik het 't best beoordelen of ik goed of slecht speel. Dat hoeft mij niemand te vertel len". Semi-prof Jan Jeuring (hij werkt tot drie uur op een bank) Is dit seizoen veel rusti ger gaan spelen. Hij verspilt niet zoveel krachten meer. „Daar heeft Rijvers altijd op gehamerd. Ik deed gewoon te veel. Ik was te druk in het veld. Nu probeer ik mijn krachten zoveel mogelijk te verdelen. Ten slotte kun je toch geen honderd kilometer per uur voetballen", is zijn mening. Jan Jeuring heeft al wat internationale ervaring opgedaan. Bijvoorbeeld ook in de wedstrijd Twente - Dynamo Tiflis. Hier komt hij net te laat om doelman Gogia te bedreigen. Nodic is trou wens ook nog ter plaatse. 'Van onze speciale verslaggever* KOPENHAGEN De 34- jarige John Kramer, trainer van Frem Kopenhagen, is rea listisch genoeg om te beseffen, dat zijn amateurteam maar een heel klein kansje heeft om de derde ronde te bereiken van het toernooi om de UEFA- cup. „Het is nu eenmaal be kend, dat men in Nederland heel goed voetbal speelt", al dus de vijfvoudige oud-inter national maandagavond in het Valbystadion, op de rand van het regenachtige Kopenhagen. „FC Twente behoort daar tot de top en dat zegt ons al genoeg. Wij geven ons echter niet zo maar gewonnen. Je kunt nooit weten. Misschien behalen we toch noz een suc cesje." Kramer, die,enige tijd als professional in Zweden heeft gespeeld en Frem onder meer naar de verovering van de na tionale beker (1969) heeft ge leid, heeft FC Twente nog niet aan het werk gezien- Daarvoor ontbreekt eenvoudig het geld bij deze eenvoudige Deense club. „De enige informatie over de spelers van FC Twen te en die kwaliteit van de ploeg heb ik van John Steen Olsen, die voor FC Utrecht uitkomt" zegt Kramer. „Ik heb met hem gesproken toen hij vorige week woensdag met het Deense elftal tegen Schot land speelde". Kramer kent op liet ogen blik nauwelijks problemen met zijn formatie, die momen teel met nog twee wedstrij den te spelen een goede middenmootpositie op de nati onale ranglijst inneemt: Alleen achterspeler Finn Poje heeft een beenblessure, maar hij kreeg een volwaardige rem- plaeant in de talentvolle Jörgen Hansen. Kramer: „De mididenlinie is op het ogenblik misschien het minst sterke ge deelte van de ploeg. Dat is het enige waar ik wat ontevreden over ben,. Zo beleefden we zondag voor de competitie te gen B 1903 Kopenhagen nog angstige slotminuten. We ston den met 41 voor na een goede wedstrijd, maar ineens ging men op het middenveld foutjes maken en werd het nog 43". De doelpunten kwamen op naam van Jan Poulsen (2), Ole Mörch en Jöm Jeppesen. De beste speler was andermaal de ervaren in ternational Flemming Ahlberg, die de spil is van het elftal, insiders vrezen dat deze belof tevolle verdediger binnen niet al te lange tijd de weg op zal gaan van ongeveer vijftig an deren in het verleden: niaar het lokkende kapitaal van een buitenlandse profclub. Andere uitblinkers in Frem (het Deense woord voor „voor waarts") zijn doelman Walde- mar Hansen, die onlangs zijn interlanddebuut maakte .links buiten Leif Prensizlau en Ole Mörch, die vaak met schoten uit de tweede lijn succes heeft. Frem Kopenhagen heeft in de eerste ronde van het UE- FA-coptoernooi op tamelijk verrassende wijze hef Franse Sochaux uitgeschakeld (met twee overwinningen, 31 uit en 21 thuis). Vooral het re sultaat in Frankrijk baarde nogal opzien. Voor Kramer was het na een diepgaande analyse niet meer dan logisch: „Sochaux en trouwens het he le Franse voetbal blinkt niet uit door sterk taktisch spel- Men is veel te individualis tisch ingesteld. Er is geen overleg. Daarom heb ik tegen mijn jongens gezegd: Iaat ze maar komen en probeer met snelle uitvallen doelpunten te maken. En dat is drie keer gelukt." Maar het is uiterst twijfel achtig of het langzamerhand "gelouterde FC Twente woens dag dergelijke kansen aan- Frem weg zal geven. Het duel is overigens verplaatst naar het Idrettspatiken, waar het nationale elftal doorgaans op treedt. „Wij hopen daar mee toeschouwers te trekken", al dus Kramer. „Bovendien is hiet veld daar beter". De opstellingen zijn: Frem Kopenhagen: Walde- raar Hansen, Finn Hansen, Jörgen Hansen, Ulriksen, Ahl berg, Jensen, Mörch, Morten- sen, Poulsen, Jeppesen en PrenszJau. FC Twente: Schrijvers, Van Ierssel, Drost, De Vries, Gra nen, Natten, Van der Vall en Willy v.d. Kerkhof, René v.d. Kerkhof, Jeuring en Pahl- platz. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM „We ver liezen liever op een eerlijke manier van Feyenoord dan dat we via betonvoetbal de stand zo draaglijk mogelijk weten te houden". Dat is de mening van OFK Beograd-trainer Boris Marovic, die gistermiddag met zijn selectiegroep in Rotterdam aankwam voor de wedstrijd van woensdagavond in de kuip tegen Feyenoord voor de twee de ronde van de strijd om de UEFA-Cup. Boris Marovic zal zijn pupil len woensdagavond met een zeer aanvallend concept het veld insturen. „Wat heeft het voor zin als we met z'n allen voor het doel gaan hangen. Het interesseert me niet als we verliezen. We willen de toe schouwers een show proberen te brengen. Daar komen ze voor. Niemand is gebaat bij defensief voetbal", aldus Boris Marovic. De Joegoslavische trainer heeft door duidelijke stellingname tegen het defen sieve voetbal in zijn land zelfs voor een onvervalste rel ge zorgd. Hij heeft in het dagblad Ekspres Politikum van de da ken geschreeuwd dat het nu maar eens uit moest zijn met dat negatieve voetbal. „De aanval is nog altijd de beste verdediging", is de mening van Marovic, die door zijn uitlatin gen door vrijwel alle andere Joegoslavische trainers fel be kritiseerd is. Zij nemen het hem hoogst kwalijk dat hij zich tot dit soort opmerkingen heeft laten verleiden. In het fel omstreden artikel had Ma rovic uitgeroepen: „Waar moet het heen met de voetballerij als het defensieve voetbal in deze vorm blijft doorgaan De collega-trainers van Maro vic waren hoogst verbolgen over deze opmerkingen en hebben hem dat op niet mis te verstane wijze kenbaar ge maakt. „Maar het is toch niet mogelijk dat er stappen tegen mij worden ondernomen voor deze uitlatingen", aldus Maro vic. De OFK-trainer heeft wat be treft de ontmoeting van woensdagavond geen grote problemen. Zijn elftal moet Het elftal van OFK Belgra do. Geheel rechts staande top scorer Santrac, derde van links knielend international Stepano- vic en vijfde van links de be kende Petkovic. het alleen nog stellen zonder- vaste doelman Djordjevic, die met een'knieblessure tobt- De Joegoslavische oefenmees- ter kon gistermiddag nog niet meedelen op welk terrein de return tegen Feyenoord over twee weken zal worden ge speeld. „Daar kan ik op dit moment nog geen zinnig woord over zeggen. Dat hangt van een groot aantal factoren af. Echt niet alleen van de uitslag van de eerste wedstrijd, alhoewel dat wel van grote in vloed zal zijn. Wij hebben de keus tussen ons eigen terrein, waar 30.000 toeschouwers kun nen plaats nemen, en dat van Rode Ster of Partizan, die bei de ook over een lichtinstallatie beschikken. Als wij op ons veld spelen, zullen wij dat wel 's middags moeten. Maar waarvoor uiteindelijk gekozen zal worden, zal mogelijk na de wedstrijd van woensdagavond pas bekend worden gemaakt. Als wij met een erg hoge ne derlaag naar liuis zouden wor den gestuurd, is het ndet te verwachten dat wij veel toe schouwers zullen trekken. En dan zullen wij wel gedwongen worden 's middags te spelen", aldus Marovic. OFK' Beograd bereidt zich in alle rust voor op het treffen van woensdagavond in De Kuip. Dat heeft vooral te ma ken met het feit dat verschil lende spelers een bijzonder drukke tijd achter de rug heb ben, omdat zij voor het natio nale team moesten uitkomen. Marovic: „Een jongen als Ste- panovic heeft in een tijdsbe stek van een kleine veertien dagen in totaal zeker zo'n 7000 kilometer gereisd. Het is dui delijk dat hij meer aan rust toe is, dan dat we er tijdens de training nog eens flink aan gaan trekken". Marovic is zui nig op zijn vedetten, voor wie in het buitenland grote belang stelling bestaat, maar die pas met hun 28ste mogen vertrek ken om elders hun kwaliteiten te etaleren. „Voor Petkovic bijvoorbeeld worden enorme bedragen geboden, terwijl In- ter Milan voor onze gebles seerde doelman Djordjevic be- reid is 170.000 dollar op tafel te leggen. Doordat er zoveel vraag naar verschillende van mijn spelers is, wordt het wer ken voor mij er niet gemakke lijker op. Als wc steunpilaren in het elf tal kwijtraken moeten we gaan bouwen aan een elftal. En voordat we dan opnieuw op het punt zijn gekomen, waar we nu zijn aangeland, kan het nog wel even duren", aldus Marovic, die zich overigens niet wilde wagen aan een voorspelling wat betreft de uitslag van woensdagavond te gen Feyenoord. „We zullen proberen er een zo goed moge lijke show van te maken", is zijn reactie. En daartegen zal het Feyenoordlegioen ongetwij feld geen enkel bezwaar heb ben. (ADVERTENTIE) U bóft als u vanvis houdt Gestoofde vis met paprika (4 personen) i Stoof 4 gesneden uien, 250 g gesneden tomaten, 1 I of 2 in schijven gesneden ontpitte paprika's in boter of f olie in vuurvaste kom half gaar. Leg 600 g lichtgezouten filets (kabeljauw, wijting, schelvis) op de groente, verdeel stukjes boter erop en laat de afgedekte schaal 20 min. in hete oven gaar worden. Bedruipen met tomatenketchup. Opdienen met NW? aardappelpuree. VlS hOUÓt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produklschap^ voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. (ADVERTENTIE) Bobby Fischer schaaklesseu Handboek dat iedere beginnende schaker via geprogram meerde instructie - een nieuwe, snelwerkende methode van onderwijs - stap voor stap de weg wijst naar een goede beheersing van het spel. De gevorderde schaker zal snel geraken tot een verbetering van zijn techniek en naar een peil worden gevoerd, waarop de schaaksport nog maar weinig geheimen voor hem heeft. Paperback van 3 <48 blz. Voor 12,50 bij elke boekhandel»

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 13