Bosveld miste strafschop NAC SPEELT UITSTEKEND Happel: „We mogen blij zijn Is handsbal Van Veen opzettelijk Scheidsrechter Van der Kroft neemt dubieuze beslissing Van Dijk scoort Noodrem Uitstekend Twintig 0 Het zwakke moment van Bosveld. Ontzet ziet hij toe hoe Treytel zijn strafschop keert. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het was een interessante vraag na afloop van de derby Sparta—Fe.ve- noord. „Trainer Jacobs werd bestraft omdat hij een fout maakte, maar wie doet er iets tegen ae heer Van der Kroft. Die zit immers aan het eeld van de Sparta nen?" Op het eerste ge zicht zou het een leuk onderwerp voor een dis cussie zijn. Toch zou een serieus behandelen on rechtvaardig zijn. Niet alleen floot Van der Kroft redelijk maar bo vendien gaat een verge lijking slecht op. Jan van der Veen zag het na afloop allemaal niet zo zitten. Natuurlijk je mag een scheidsrech ter geen duw geven, maar als je zo de boot ingaat dan is dat toch verschrikkelijk. Dan is een reactie wel begrijpe lijk. Ik dacht trouwens dat er alleen een penalty werd gegeven als er op zettelijk hands wordt gemaakt. Hadden wij de aan ons toegekende strafschop benut, dan had het allemaal niet zo zwaar geteld. Jan van Veen die vijf me ter van de Deen afstond kreeg de bal die door Jans sen ook nog eens een klein beetje van richting werd veranderd, half tegen zijn lichaam, half tegen zjjn arm Het was een schoolvoorbeeld van onopzettelijk hands dat door scheidsrechter Van de Kroft toch werd bestraft. On verbiddelijk plaatste hij de hal op de stip waarna Dick Schneider het gelijkspel kon redden: 11. Uiteraard was over deze ar- (bitrale beslissing het laatste woord nog niet gezegd. Jan v. d. Veen: „Hij (Van der Kroft red) zei dat ik naar de bal had geslagen. Dat is gelagen Ik duwde hem toen boos weg en kreeg prompt de gele kaart." De Spartaan wias niet de enige, ook Rinus Bosschie ter die door Happel in het centruim van defensie was ge plaatst viel in ongenade. Te recht, want de manier waarop hij Kreuz de doorgang belette, was weinig fraai de laatste linie van Feye- noord moest trouwens toch herhaaldelijk naar de noodrem grijpen. Rijsbergen die Van Staveren in de eerste minuut neerlegde kwam dat duur te staan. Uit de toegekende vrije trap kanjerde uitblinker Char ley Bosveld tegen de onder kant van de jat waarna Kreua ongehinderd mocht inkop pen: 10. Lang heeft het er naar uitgezien dat de gasthe ren deze kleine voorsprong zouden behouden. Zelfa waren er riante moge lijkheden op een tweede doel punt. Bosschieter, die uiterma te zwak speelde, verloor na melijk een duel van Kreuz een lastige bekwame spitsspe- ler en speelde de bal met de hand. De toegekende straf schop werd door Bosveld ech ter gemist. Doelman Eddie Treytel stortte zich in de goe de hoek. Riep Bosveld uit: Hoe is het mogelijk. Die bal kwam gewoon te ver van de paai. Anders had hij hem nooit ge had. Had ik hem toch maar door Nol Heyerman laten ne men. PETER VAN PUTTEN. 8—li 0 Schneider laat er geen twijfel over bestaan. De gelijkmaker is na het nemen vam. de strafschop een feit. (Van onze sportredactie) DEN HAAGJan de Jong bleef secondenlang verslagen op de grond liggen. Bijna ne gentig minuten lang had de met een pijnlijke liesblessure spelende NACdoelman zijn doel op meer dan uitstekende wijze verdedigd. En toen, twintig seconden voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Berrevoets. til de aanvoerder Aad Mansveld met een overigens uitstekend doelpunt FC Den Haag naar een 11 gelijke stand. NAC verdiende het verras sende gelijke spel volkomen. De Bredanaars toonden aan, dat sinds de overwinning op Ajax het zelfvertrouwen en het spelpeil een enorme op pepper gekregen hebben, waardoor bijvoorbeeld een wedstrijd als tegen Den Haag zoals voorheen al niet bij voorbaat als verloren hoeft te worden beschouwd NAC demonstreerde in Den Haag ook dat een verdedigen de instelling niet per se tot af braakvoetbal hoeft te leiden. De wat voorzichtig begonnen Bredanaars kregen gaandeweg de strijd van een met weinig raffinement spelend FC Den Haag hoe langer hoe meer de gelegenheid tot hun meest ge liefde speltype over te gaan. Met een uitstekend spelende defensie, waarin aanvoerder Frans Vermeulen ook ditmaal opviel in zijn rol van vrije man, en een goed bezet mid denveld, werden de meeste Haagse aanvallen in de kiem gesmoord. Via kort gegroe peerd voetbal (Frans Vermeu len: „Wij houden de afstand tussen de verschillende linies bewust zo klein mogelijk"), werden gevaarlijke contraat taques opgezet, waarbij de ook nu weer onvermoeibaar zwoe gende Piet van Dijk steeds bereikbaar was. FC Den Haags trainer Evert Theunissen over zijn tegen stander: „Zoals NAC nu speel de staat het veel te laag ge klasseerd. NAC heeft een nieuwe dimensie aan het ver" dedigende voetbal toegevoegd. Met oogstrelend voetbal werd haast elegant uitverdedigd. Daarbij waren de Bredanaars met hun subtiel opgezette te genaanvallen, waarbij ik Quaars de grote man vond. nog erg gevaarlijk ook.". Hoe complimenteus de woorden van Theunissen voor NAC ook mogen zijn, het had er alle schijn van dat de trai ner van Den Haag door over de kracht van de tegenstander hoog af te geven, de zwak te van zijn eigen ploeg enigs zins wilde verbergen. Ondanks hun de heLe wedstrijd durende pressievoetbal, wisten de Hagenaars zich weinig kansen te scheppen en wanneer er zich één voordeed kon men er, uit gezonderd het doelpunt van Mansveld, geen gebruik vam maken. Toen na een halfuur bij een duel aan de doellijn Mans veld de bal aan Dierickx ver speelde, trok deze voor naar de vrijstaande Van Dijk, die op zulke momenten op zijn best is. Met eG:1 schijnbewe ging werd De Zoete op het verkeerde been gezet, waarna Van Dijk onverstoorbaar kalm inschoot. Na dit doelpunt werden de aanvallen van Den Haag nog paniekeriger van opzet. Kalm uitverdedigend wist de Breda se defensie het steeds te kla ren en Ad Brouwers had een kwartier voor tijd, toen hij alleen voor Thie kwam, zelfs tot 20 kunnen komen. Nu schoot Mansveld twintig se conden voor tijd de Bredase hoop op een zege aan flar den. HARRY VERMEULEN. 0 Doelman De Jong die het als laatste verdediger soms zwaar heeft te verduren, was in Den Haag uitstekend op dreef. Daar bleef de pijn beperkt, al Had hij wel last van een liesblessure. Sport VRUE ZEEUW 0 Ter Horst komt als de grote overwin, naar uit dit duel te voor- schijn. Wal beek, Visser, Ressel,. Eijken- broek en Ladinsky zijn toeschouwers. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ernst Happel was na afloop van de derby SpartaFeye.- noord duidelijk in een slecht humeur. Niet alleen omdat op Spangen een kostbaar punt was blijven liggen, maar vooral door de manier waarop zijn mannen hadden gespeeld..„Achteraf gezien mogen wij met dat ene puntje nog blij zijn. Voor de rust hebben wij het spei weliswaar beheerst, maar de kansen gemist. Bo vendien hebben wij grote fouten gemaakt. Neem nou dat Sparta doelpunt. Ik tel de drie blunders op een rij. De grootste was wel dat ze Kreuz ongehinderd lieten inkoppen." De Feyenoordcoach was duidelijk getergd. Ook i al omdat het experiment Bosgieter faliekant was mis lukt. De voorstopper had er weinig van terecht ge bracht. Was zelfs in de kopduels door de kleiner» Kreuz verslagen. Maar om dat Wery acht dagen rust moest houden i.v.m. een schouderkapselblessure had Happel zijn vertrouwen ge geven aan eer. laatste linie, die bestond uit Rijsbergen. Bosgieter Schneider en Vos. Een kwartet dat tot weinig indrukwekkende dingen in staat was. En omdat de aanval bestaande uit Kris- tensen. Ladinsky en Ressel er ook weinig van bakte, moest het weer van het Rotterdamse ïfiddenveld komen. Daar htorste dit keer echter de Spartaan Bosveld. 0 Van der Kroft. PENALTY REDDING FE YENOORD ROTTERDAM Na negen jaar leek het ein delijk weer eens te gaan lukken. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd Sparta - Feye- noord stonden de kasteel bewoners nog met 10 voor. Op dat moment trok Kristensen de hal hard voor. (Van onze sportredactie)

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7