A. BAL MET BOUVIER BIZON SLEEPT TITEL IN DE WACHT MUSEUM MOET HET MET MINDER DOEN reiken tot ver in Canada IN MIDDELBURG „Excelsior" beste op muziekconcours Bekers voor hengelkampioenen efficiency beurs Reimerswaals college: ZENDAMATEURS-ACTIEF Wachtte veer boot op hoge gast Grote drukte in stoomtrein LAATSTE WEDSTRIJD WESTERSCHELDE-FEDERATIE Tiende lustrum van Hervormde vrouwen groep Hansweert stad streek Op Zeeuws kampioenschap hondendressuur in Clinge Fietser vrij ernstig gewond in Koewacht Veranderlijk Zware schade bij frontale botsing Einde reünie TWEEDE Botsing in Yerseke ARRESTANT KOELT WOEDE nog 2 dagen tm25okt Botsingen bij Vlakebrug VISSER DOOD GEVONDEN Goesenaren verdacht van inbraken k Zaterdag 21 oktober 1972 3 v- (Van onze correspondent) CLINGE „Hoewel het terrein van de politiehonden club Saeftinghe buitengewoon geschikt is, hebben wij nog nooit de honden zo slecht zien werken. Mogelijk kan het slechte weer daarvan de oor zaak zijn. Dat wil niet zeggen, dat de liefhebbers de moed hebben laten zakken, (lij heb ben hun best gedaan. Dtiwaren afgelopen weeknd de woorden van de voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Hondendressur, de heer D. Minderhout uit Domburg, m café C. Weemaes na afloop van de politiehondenwedstrijd, die afgelopen weekend in Clinge is gehouden. Samen met de keurmeesters A. Sweers uit Breda' en P. Mei- sen uit Halsteren is men za terdag in Clinge de gehele dag bezig geweest met het testen van de honden op gehoorzaam heid, zwemmen, stelwerk al gemeen appel en de wijze van voorbeengen. De waarnemend voorzitter van de vereniging Saeftinghe, de heer C. Valc- ke, prees allen, die hadden meegewerkt om deze kampi oenschappen te laten slagen. Een bijzonder woord van Lof had hij voor de pakwerker de heer J. Christianen uit Bos- schenhoofd, die het zwaarste werk had verricht. Namens de vereniging kregen alle deelne mers een herinneringsmedail le omgehangen. Daarna maak te keurmeester Sweeres de uitslag bekend. Hij overhan digde iedere deelnemer een beker, terwijl bovendien de kampioen van Zeeland, de heer A. Bal, nog drie bekers kreeg.* namelijk de kampioens beker met de bijbehorende wisselbeker en de geschonken beker voor het beste stelwerk. De drie eerste prijswinnaars moesten op het podium kunen en werden door de aanwezigen toegejuicht. De uitslag zag er als volgt uit: 1 A. Bal uit Nieuwekerk met bouvier Bi zon, totaal 265 punten (ge hoorzaamheid 60,5, zwemmen 17, stelwerk 170, algemeen ap pel 10 en wijze van voorbren gen 7,5). Tweede prijs: A. Weemaes uit Clinge met de Duitse herder Barro, tot. 253 punten. DerdeJ. Davidse uit Westkapelle met bouvier Blacky, 251 punten: Vierde: J. Wisse uit Hoek met de bou vier Nero, 227,5 punten. Vijf de: P. Babijn uit Biggekerke met bouvier Bart, 223 punten. Zesde: I. Heystek uit Wol- faartsdijk met Mechelse her der Marco met een totaal van 202 punten. 9 Pakwerker J. Christianen uit Bosschenhoofd had een drukke middag. Voor het zware werk dat hij opknapte, werd hij na af loop dan ook speciaal bedankt. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Burgemeester en wethouders van Keimerswaal vinden de door de gemeente Goes voorgestelde subsidieregeling voor het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes voor hun gemeente een te dure aangelegenheid. Zoals reeds eerder gemeld was voorgesteld dat Goes viif- tig procent van het exploit.a- tietdcort voor zijn rekening zou nemen en de andere Beve- landse gemeenten naar rato van het aantal inwoners de rest. Over 1972 zou dit voor Reimerswaal 23 cent per in woner betekenen en dat vin den b. en w. te veel- Ze stel len de gemeenteraad, die dins dag 31 oktober om half acht in De Hulster Rowans in actie. (Van onze corresDondent) KOEWACHT De heer L. Vermont uit Koewacht is za terdagavond om half twaalf vrij ernstig gewond geraakt, toen hij in de Eikenlaan met zijn bromfiets werd aangere den door een auto bestuurd door G. S. uit Zuiddorpe. De heer Vermont kwam uit de richting van het dorp. Hij liep bij het ongeluk een dub bele beenbreuk op en moest worden opgenomen in het zie kenhuis van Hulst, na eerste hulp gekregen te hebben van de plaatselijke E.H.B.O. hoogwater1 Morgen, dinsdag 24 oktober Bergen op Zoom 4.37 en 16.52, Hansweert 3.46 en 15.55, Terneuzen 3.07 en 15.14, Vlis- singen 2.33 en 14.44, Wemel- dinge 4.27 en 16.42. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur. Veranderlijk met plaatse lijk regen of motregen en on geveer normale temperatu ren. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp 14 graden boven normaal; max. temp: van ongeveer nor maal tot 2 graden boven nor maal; kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. temp: omstreeks normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. (Van onze correspondent) HULST De Hulster Rowans hebben zaterdag tijdens de Ra dio World Jamboree, contact gehad met een Rowan-afdeling in Noordwest-Canada. Dit was het verste contact dat de zendama teurs Ronny de Bruyn uit Heikant en Adri Millenaar uit Axel, tot stand hebben gebracht. Ondanks de slechte weers omstandigheden zijn de beide zendamateurs er toch in ge slaagd zo'n 70 contacten met Nederlandse" en buitenlandse Rowan-afdeldngen te maken. Er wend uitgezonden op de 80, 40, 20 en 15 meter band en op alle banden konden verbindin gen worden gemaakt. Deze liepen over geheel Europa, de Azoren, de VS en Canada. Op 't Jagertje in Hulst was het zaterdag een en ai bedrij vigheid. 's Morgens om tien uur begonnen de Rowans met het richten van drie antennes. Om een uur werd met zenden begonnen. Het clubhuis van de Rowans was geheel als zen dercentrum omgebouwd, waar tot 's avonds laat de codetaal van de zendamateurs te horen was. Met drie man hielden zij op een bord bij welke contac ten gemaakt werden. N-aaT alle contacten zuilen speciale ontworpen kaarten, zogenaamde „qsl-kaarten" ge- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Sta tenlid E. Ph. Nieuwkerk (CHU) heeft Gedeputeerde Staten (GS) vragen gesteld over de gang van zaken rond het uitstellen van het vertrek van de laatste veerboot van Vlissingen naar Breskens op 29 september j.l. De afvaart vond toen ruim een kwartier later dan gepland plaats, om op gedeputeerde J. Stenvert te wachten. De gedeputeerde is overigens niet meegevaren. De heer Nieuwkerk wil van GS weten of het vertrek van de veerboot inderdaad werd uit gesteld op verzoek van een lid van het college. stuurd worden. De verzending wordt door het landelijk bu reau van zendamateurs ver zorgd. Ook bij de Rowan-afdeling in Sas van Gent, die voor de eerste keer meedeed, is vol gens G. de Buck alles fantas tisch verlopen. De contacten die hier werden gemaakt door de zendamateurs Otjes uit Terhole, Van de Bergen uit Axel en Van de Voorde uit Westdiorpe, reikten tot in Ca nada en Zuid-Afrika. In Sas van Gent werd uitgezonden op de 80 en 20 meter band en van twee zendantennes j brudk gemaakt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toen L- uit Terneuzen met zijn personen auto over de Driewegenstraat te Terneuzen reed, komende van de Oudelandseweg rijdend in de richting van de Hoogen- dijk, ontmoette hij de autobe stuurder M.P.Z. die nabij per ceel 8 in een flauwe bocht op de linkerweghelft reed. Er ontstond een frontale botsing dewaarbij beide,-auto's zware schade opliepen. Er werd niemand gewond. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een door ongeveer achthonderd perso nen bezochte avond vormde zaterdag het besluit van de tweedaagse reünie van oud leerlingen van de „De Ruyter- school" in Vlissingen- Die feestavond vormde tevens het hoogtepunt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Naar schatting ruim tweehonderd mensen hebben zaterdagmiddag de eerste voor het publiek be stemde rit van de stoomtrein Goes-Borsele meegemaakt. Ondanks het slechte weer was er een zeer grote belangstel ling om met een ouderwetse snelheid De Poel te doorkrul- n. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Brassband „Excelsior" uit Kloetinge is met de trofeeën gaan strijken op het nationaal federatief muziekconcours van de Zeeuwse bond der KNF. dat zaterdag in de Concert- en gehoor zaal in Middelburg is gehouden De brassband, die in de vaandelafdeling uitkomt, behaalde zowel de beker van de KNF als die van de Zeeuwse bond. De laatste beker, een wisselbeker, wonnen de Kloetingena- ren voor de derde keer, zodat het kleinood nu definitief in de prijzenkast van Excelsior zal prijken. 326 punten, eerste prijs met lof, Euterpe uit Heinfcenszand 314% punt, eerste prijs, Excel sior uit Kloetinge 314 punten eerste prijs met lof. De Kwadedamse fanfare „Con Affezzione" is morgena vond (dinsdag) van 19.05- 19.30 uur in het Avro-pro- gramma op Hilversum 1 te beluisteren. Onder leiding van dirigent A. van de Cingel spe len de Bevelandse muzikanten dan „The land of the ever young" van C. Bantock, „Prn- ludio marziale" van Pr. Wright, „Rimbalzello" van Lex Adel en „Going Dutch' van Pi Scheffer. brassbands De elf fanfares. en 'h'annomêêif Ter waren er -De en Tïi twee wegens omstandigheden niet gekomen) zorgden voor een goed concours. Daar was de jury, die bestond uit P. van Mever, G. Nieuwland en M. Ogier, het wel over eens. Ook de landelijk voorzitter van de KNF, de heer J.P..M Meuwe- se, toonde zich bijzonder te vreden over de kwaliteit. De voorzitter van de Zeeuwse bond, de heer Jac. Uiterhoeve wees er in zijn welkomst woord op dat het provinciaal bestuur van Zeeland toch wel veel doet om het culturele le ven, en met name de muziek, te steunen, gezien het fedt dat de provinciale subsidie met duizend gulden was verhoogd tot vijfduizend. De uitslagen luiden: jeugd- brassband ONDA uit Middel burg, 289 punten, eerste prijs Jong Euterpe uit Heinkens zand 290 punten, eerste prijs La Buna Futura 259 punten, tweede prijs, Luctor et Emer ge uit Renesse, 272% punten tweede prijs. E.M.M. uit Kort- gene 314 punten, eerste prijs Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle, 290% punt, eer ste prijs, Hillegomse Harmo niekapel 306% punt, eerste prijs, Crescendo uit Sliedrecht 294 punten eerste prijs, Con Af fezzione uit Kwadendamme (Van onze correspondent) YERSEKE Zaterdagmid dag ontstond te Yerseke een frontale botsing tussen twee personenauto's bestuurd door J.B. uit Yerseke en J.L. uit Hoedekenskerke- Op de weg helft van J.L. stond een gepar keerde auto, die hij passeerde, waarbij hij op de linke'lweg- helft kwam en op de auto bot ste. Een inzittende liep daarbij een snijwond on. (Van onze correspondent) HOEK IN cafétaria „De Instuif" heeft, zaterdagavond na afloop van de laatste inter nationale zeehengelwedstrijd in dit jaar die meetelde voor het kampioenschap van d« Westerschelde-federatie CWSF) de heer A. Steijaart te Oost burg de bekers aan de kampi oenen uitgereikt. Dat zouden er oorspronke lijk vier zijn, doch de Belgi sche winnaar en winnares wa ren niet aanwezig om hun prijs im ontvangst te nemen. Nederlands kampioen bij de heren werd A- Clement van „De Pilk" te Hansweert, die hoewel hij in deze laatste wedstrijd niet in de prijzen viel, me 4903 punten onbe reikbaar bleef voor de concur rentie. Bij de dames ging de titel naar mevrouw J. van de Velde van „ZHC-Sas" te Sluiskil met 1740 punten. Bel gisch kampioen, heren, werd D. van Meenen van „Molenvis sers" Zeebrugge met 2964 punten. Bij de dames me vrouw Potvlieghere van „OFC" Oostende met 1769 punten. Federatie-voorzitter Steijaart dankte het bestuur van HSV „Sport en genoegen" te Hoek voor de goede organisa tie van deze laatse wed strijd. De in de middaguren gehou den zeehengelwedstrijd trok niet de verwachte deelname. Slechts 245 deelnemers trot seerden het slechte weer. Maar dat dat nu per se aan het gure herfstweer te wijten was, werd door een bestuurs lid van de WSF in twijfel getrokken. „Hengelmoeheid gaat aan het eind van het seizoen altijd een woordje meespreken' zo luidde zijn commentaar. Winnaar van deze wedstrijd werd de heer E. Posseniers te Heist (België) met 720 pun ten, die zich vorig jaar ook als eerste klasseerde. De aan deze wedstrijd verbonden ereprij zen werden uitgereikt door de voorzitter van HSV „Sport en Genoegen,, de heer J. Helmen- dag. De uitslag. Ie E. Posse niers „Noordzee Vissers" Heist (beker prijswinnaar) 720 pun ten. 2 F. Mathijs, „Sport en Genoegen", Terneuzen (beker eerste deelnemer eigen vereni ging) 665. 3 A. van Puym- broek (beker eerste Nederlan der 660. Kloosterzande. 4 J. Davidse, Vlissingen 655. 5 Mevr. Rooze, (beker eerste Belgische dame) „Zeeduivels" Dixmuide 570. 6 Mevr, Lepoe- ter (beker eerste Nederlandse dame) „HVKK" Kapelle 520. 7 J- Knol sr „Sport en Genoe gen" Hoek 510. 8 A. van Don gen, „Zeester" Halsteren 510. 9 J. DieLeman, „Sport en Ge noegen" Hoek 485. 10 J. Cor- dier (beker eerste buitenlan der) „OFC" Oostende 460 punten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens verhoor in het politiebureau te Terneuzen van Th. O. wegens mishandeling van de 21-jarige W.F. van der V. richtte hij schade aan door een stoel te gen de deur van de verhoor kamer aan diggelen te slaan. (ADVERTENTIE) het gemeentehuis te Yerseko bijeenkomt voor een subsidie van vijftien cent per inwoner vast te stellen. Dit betekent in totaal ongeveer 2700 gulden. De gemeenteraad van Rei merswaal zal zich ook moeten uitspreken over de instelling van een commissie van advies en bijstand voor de gemeente lijke havens. In hun voorstel hierover schrijven b. en w. dat, beroepsvissers, watersportlief hebbers, botenverhuurders en dergelijke vaak tegengestelde belangen hebben. „Het lijkt ons daarom verstandig", aldus b. en w., „de meningen en wensen van deze mensen to kanaliseren en hum vertegen woordigers met een aantal be stuurders en gemeente-ambte naren in een commissie samen te brengen. Voor de bouw van 28 wo ningwetwoningen in Yerseke, 20 in Hansweert, 16 in Krab- bendijke en 12 in Waarde moet grond worden verkocht aan de woningvereniging „Reimerswaal". Voor het aanleggen van een nieuwe brandmeld-alarmin- stallatie voor de korpsen van Krabbendijke en Waarde vra gen b. en w. de raad een krediet van ruim 3500 gulden. Een voorlopig schetsontwerp voor de bouw van een ge meentelijk administratiege bouw bij het Oude Plein in Kruiningen gaat 17-400 gulden kosten. geopend: dagelijks van 10 tot 17uur, maandag 23 en dinsdag 24 oktober ookvan19tot22uur. toegang f4.- amsterdam (Van onze correspondent) KRUININGEN Bij de Vlakebrug op Rijksweg 58 ontstonden zaterdag verschil lende kettingbotsingen, nadat de brug open was geweest. In totaal werden hierbij 8 auto's beschadigd, maar er werd niemand gewond. (Van onze correspondent) TERNEUZ EN Zaterdag morgen om elf uur werd in het viswater nabij de Kraag (Otheense Kreek) het stoffe lijk overschot van de 42-jarige J.E.V. uit Dendermonde aan getroffen. Een andere visser had hem tevoren nog bezig gezien. Bij nader onderzoek is gebleken dat de man een natuurlijke dood is gestorven. (Van onze correspondent) GOES In verband met 3 inbraken, gepleegd in de nacht van 20 op 21 oktober jl. te Goes werden zaterdag aange houden J.Z. en P.O. uit Goes. (Van onze correspondent) HANSWEERT Op 24 en 25 oktober wordt het 50-jarige jubileum van de Hervormde Vrouwengroep Hansweert ge vierd. Dinsdag 24 oktober is er een bijeenkomst om 19.30 uur in de Nederlands her vormde kerk. De dienst zal geleid worden door de presi dente, mevrouw A. van der Lelie-van Esterik- Na deze openbare bijeen komst is er voor genodigden en de Hervormde Vrouwen groep een kopje koffie. Woensdag 25 oktober wordt het feest in Kaj Munk voort gezet met een etentje en een feest voor leden en oud-le den. 9 A. Clement uit Hansweert eu mevrouw J, van de Velde uit Sluiskil kwamen als de kampioe nen uit de bus.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3