Zaamslag verzuimt om te profiteren SPRINT ZEGE VAN GASTON THUY SINT ALOY BEDWINGT MAASBREE PIET YONCK TE STERK VOOR CONCURRENTIE „Club" haalt tale onderuit Nederlaag van Philippine: 2-1 PRIEM EN DE WAAL: OVER NAAR DE PROFS OVERWINNING VOOR ALL READY Axel klopt Zierikzee A-diploma Jeremiasse sport ZESDg SPORTPAGINA VAM MAANDAG 23 OKTOBER *972 12 (Van onze sportredactie) HEIKANT Gaston Thuy uit St. Jansteen heeft het wielerseizoen voor trimmers op de weg op een fraaie wij ze afgesloten. Won hij reeds vijf wedstrijden dit seizoen, zaterdagmiddag voegde lijj in zijn oude woonplaats Hei kant hier zijn zesde aan toe. Zeker geen slecht resultaat, en hij deed het ook nu op de manier zoals we dat van hem gewoon zijn, rustig zijn kans afwachtend in de eind spurt. En ook nu was er bijzonder weinig tegenstand voor de Steense trimmer alhoewel de Belg De Block nog wel even aandrong. Thuy had wraak ge nomen, na de wedstrijd vorige week in Sluis. Ondanks het slechte weer konden de orga nisators, het wielercomitc Heikant, dik tevreden zijn wat het aantal deelnemers betrof, want slechts enkelen hadden verstek laten gaan. Ook de publieke belangstelling was nog groot, al moesten die af en toe wel eens vluchten, als er weer zo'n donkere wolk naderde. Maar het wielercomi- té had het geheel groots opge zet, want zowel voor als na de wedstrijd was het plaatselijke muziekgezalschap van de par tij om het geheel op te vrolij ken. Dat was wel nodig, zowel voor toeschouwers en vooral voor de renners, die na de wedstrijd meer op zwarte pie ten leken. Maar er was voor hun geen andere weg, dan doorrijden ondanks de regen, die de wegen vooral door de vallende bladeren spiegelglad gemaakt had. Lag het tempo niet zo hoog, wat uiteindelijk wel normaal was, reeds na enkele ronden hadden zich al heel wat trim mers afgemeld :het weer was voor hen te barbaars. Na twee ronden moest er al een valpar tij genoteerd worden, en hier van werden Schelfhout, Moens en Praet het slachtoffer. Maar alles viel nog mee en Schelf hout zette onmiddellijk, na een andere fiets gekregen te hebben de achtervolging weer in. Zijn doorzettingsver mogen werd bekroond, toen hij vier ronden later opnieuw aansluiting kreeg met het al lelijk verbrokkelde peloton. Alle deelnemers hadden door de valpartij schijnbaar een les gekregen, want nie mand nam nog risico's. Na dertien ronden, in totaal moes ten er veertig afgelegd wor den, kwam er een kleine af scheiding toen tempo-beul van de Branden alles uit elkaar trok. Hij kreeg direct het ge zelschap van De Block, en do Belg Lambrechts, maar de an dere favorieten zoals Verstrae- ten, Thuy, Wijnacker, Da Block en Van Rooy waren waakzaam. Vijf ronden later werd de strijd wat heviger, toen Thuy zijn eerste speldcprik uitdeel de, maar er volgde onmiddel lijk een reactie van Verstrae- ten .Ook de andere plaatselij ke favoriet De Block probeer de alleen weg te komen, maar er volgde onmiddellijk een re actie. Hoe verder de strijd zijn einddoel naderde, hoe feller die werd. Er kwamen nog vele ontsnappingspogingen van o.a. de Belg Koslosky, Van de Branden, Verstraeten en De Block, maar de eindspurt moest de beslissing brengen. Was het Thuy die deze won- Uitslag: 1 G. Thuy (St. Jan steen) 50 km 1.35.10 uur, 2 O. de Block (Temse) 3 L. Lambrechts (Assenede), 4 E. de Block (Heikant), 6 L. Kos losky (Beveren), 5 C. de Clerck (Jabeke), 7 A. Schelf hout (Hengstdijk), 8 A. 't Gil de (Hoek), 9 K. de Vries (Goes), 10 R. Verstraeten (Hulst), 11 G. Wijnacker (Koewacht), 12 Th v.d. Bran den (Heikant), 13 L. Baert (Lokeren), 14 F. v. Heybeek (Kalmpthout), 15 G. Galle (Kieldrecht), tweede categorie. 1 P. Jacobs (Merksem), 2 J. Croock (Aalst), 3 G. Galle (Kieldrecht). 4 R. Leemans (Beveren), 5 J. Pascal (Jabe ke), 6 A. PNgena (St. An- dries). 7 J. Blomme (Jabeke). 8 P. Everaert (Hulst), 9 M. de Moor (de Klinge), 10 M- Raas (Goes. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompe titie van de KNVB, afdeling Zeeland verzuimde Zaamslag van de nederlagen van de concurrentie te profiteren. Zaamslag zelf verloor min of meer verrassend met 01 in Arnemuiden. Sluis kwam eindelijk weer tot een overwin ning. En wat voor een. Leider Nieuwdorp werd met 31 verslagen. WIK liet het ook al zitten en verloor met 21 van Colijnsplaatse Boys. Zodoende werd het een fijn dagje voor het niet-spelende Nieuwland. 21 door een kopstoot van Lensen. Dezelfde speler maak te er tien minuten voor het einde nog 31 van. 's-HEER ARENDSKERKE - WEMELDINGE Een zeer matige partij voetbal. Wemel- dinge nam de eerste helft voor zijn rekening en toen ook het doelpunt, vam Kees de Vog 0— 1. De tweede helft was voor 's-Heer Arendskerke en de thuisclub kwam toen door VerbuTig aan het verdiende ge lijk spet 1—1. WAARDE - HEINKENS- ZAND Een goede wed strijd, met sterke verdedigin gen. Er deden zich weinig sco ringskansen voor. Na een aanvankelijk sterker Hein- kenszand speelden de ploegen een gelijkwaardige wedstrijd. Een kwartier voor tijd greep Heinkenszand de volle winst. Het winnende doelpunt kwam op naam van Peter Mol 0 l. VEERE - MEEUWEN 2 De thuisclub keek ai na een minuut spelen tegen een 01 achterstand aan door Janse. Veere was de betere ploeg en was met de rust al op 11 Onderaan bleef de stand on gewijzigd. Meeuwen 2 verloor weer. Veere was met 31 te sterk. 's-Heer Arendskerke nam een punt meer afstand dank zij een 11 tegen We- meldinge en Waarde zakte weer enkele plaatsen tegen een 01 nederlaag tegen Heinkenszand. De laatste is de top aardig genaderd. ARNEMUIDEN 2 - ZAAMS LAG Een goede wedstrijd, met vooral na de rust een veel sterker Zaamslag. Het lukte weer niet tegen een sterke verdediging tot scoren te ko men. Arnemuiden had boven dien een reusachtige inzet. Pas Iaat in de tweede helft nam de thuisclub nog onverwacht de leiding. Bij een snelle uitval tikte Jan de Nooijer de bal achter V an der Ende 1U. SLUIS - NIEUWDORP Een keihard werkend Sluis heeft verdiend van de koplo pers uit Nieuwdorp gewonnen. Al na 9 minuten was het 10 door Hans Vercouteren. Goe- degebuure zorgde nog wel voor de gelijkmaker 11, maar een deze middag tech nisch en vol werklust spelend Sluis kwam nog voor rust op gekomen door Goedbloed. De zelfde speler gaf Veere na rust de leiding 21 en door de van een knieblessure her stelde Wim de Vos werd het nog verdiend 31. COLIJNSPLAATSE BOYS WIK Een slechte wed strijd, die met de rust nog op 0—0 stond. Colijnsplaatse Boys was na de rust wel sterker, maar moest eerst nog een 01 achterstand (door Kloet) weg werken. De Schouwse ploeg schoot eerst nog in eigen doel 11. Waarna Kramer de zege veilig Sitelde 21. De stand: Nieuwdorp 10 13, Nieuwland 8—12, WIK 1011, Heinkenszand 810, Zaamslag 910, Arnemuiden 2 910, Veere 910, Weme-ldin- ge 89, Colijnsplaatse Boys 89, Sluis 98, Waarde 87, 's-Heer Arendskerke 95, Meeuwen 2 90. (Van onze werken tafeltennismede- Wilfried Dumez: punt veilig gesteld voor Sint-Aloysius. MIDDELBURG In Graauw werd zaterdagmiddag de inhaalwedstrijd gespeeld voor de landelijke competitip promotie ereklas tussen St. Aloysius 1 en het Limburgsp Maasbree. De bezoekers, die reeds jarenlang in de top vaD de nationale competitie mee draaien traden aan met de rou tiniers Suiskens, Vaessen en Mamtiak. De thuisclub begon goed doordat Frans van Wa terschoot in twee games Maru- tiak klopte. Het werd zelfs 20 toen Reiné van Dijk er in slaagde Vaessen tot overgave te dwin gen, De sterke Jan Suiskens benutte zijn grotere routine in de derde parij goed en klopte Wilfried Dumez. St. Aloysius vergrootte door de dubbelspel zege daarna zijn voorsprong tot 31. En toen daarna Rene van Dijk zijn tweede partij won, leken de winstkansen vastere vormen aan te nemen. In de volgende partijen slaag den de Limburgers er echter in via Suiskens tweemaal en Vaessen eenmaal de partijen op gelijke voet te brengen. Wilfried Dumez sleepte daarna het eerste winstpunt tegen Marutiak binnen en dat bleek tevens het enige punt. In de laatste partij trok Vaessen de score opnieuw recht. Toch een goed resultaat voor de Zeeuwsch-Vlamingen, die de eerste helft van de competitie nu heeft afgesloten op een vierde- en veilige plaats. Vol gende week ontvangen de Zeeuwen het Leidse Scylla 2, waarbij de uitslag wel bepa lend zal zijn voor de bezetting van de degradatiepiaatsen. In de landelijke junioren competitie zag Wilno 1 zich twee belangrijke punten ont nomen, door een 37 neder laag bij VDO. Niettemin blijft Wilno kanshebber voor de tweede plaats, die recht geelt op het spelen in de lcampi- oensgroep voor de Nederland se titel. Ook MZ 1 moest met 82 het onderspit delven bij WLbats in Den Haag. (Van onzo snortmedewerkerl BRUGGE In de Belgische eerste klasse was gisteren on getwijfeld het belangrijkste treffen dat tussen Cercle Brugge en Club Brugge. Een derby, die voor Cercle wel goed was wat de inkomsten aanging, maar in het veld werd het voor hun een zware 5—0 nederlaag. Een succes voor trainer Canjels, want zijn team is nu lijstaanvoerder met drie punten voorsprong on Standard en Anderlecht. In de eerste helft gaf Cercle, Club Brugge nog behoorlijk partij, maar toen Lambert na twee minuten in de tweede helft door een strafschop Club op voorsprong bracht was het hek van de dam. Boey haald» Rdjnders onderuit, en scheids rechter Loraux wees direct naar de witte stip. Lambert voltrok het vonnis, en vooral Bogaert van Cercle kon dat alles moeilijk verwerken.^ Hij had commentaar op de leiding van Loraux en deze stuurde hem van het veld. Toen was bij de plaatselijke supporters het hek helemaal van de dam, (Van een -netbalmedewerker) TERNEUZEN In de juni- orenhoofdklas van de KNVB, afdeling Zeeland, heeft Axel Al het leiden Ie Zierikzee Al in zijn negende wedstrijd de eerste nederlaag toegebracht. De Axelaars wonnen met 20. Toch kwam Steen Al niet op gelijke hoogte. De ploeg uit Sint-Jansteen kwam tegen Terneuzen Al maar tot een 22 gelijkspel. De stand: Zierikzee Al 9— 15, Steen Al 914, Axel Al 913, Vlissingen Al 1013, HVV Al 910, Terneuzen Al 89. Arnemuiden Al 99, Middelburg Al 87, Kloetinge Al 9—3. Tern. Boys Al 9—3. Goes Al 92. en Club ging nog een versnel ling hoger spelen. Amper 5 minuten later gooide Lambert (bekend van zijn verre inwor pen) de bal naar Houwaert en die maakte geen fout 02. De thuisclub probeerde terug te komen, maar er was geen doorkomen aan. Rond het half uur nam Thio een hoekschop, De Vrindt nam de bal ineens op zijn schoen, doelman de Coussemacker stompte het leer weg, en weer was het Hou waert die raakschoot (03). Het stadion dreunde op zijn vesten toen vier minuten later Lambert, en ook nu uit een strafschop er 04 van maakte. De bezoekers bleven komen, aangemoedigd door duizenden supporters sneden keer op keer Houwaert, Thio en Lam bert door de verdediging van Cercle. Men was nog niet te vreden, en toen net voor tijd Lambert weer zo'n inworp gooide naar Houwaert en deze Thio lanceerde betekende dat 0—5. 0 Piet Vonck: oppermachtig in Boulevardloop. (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondag- competitie van de KNVB, afdeling Zeeland werd slechts een wedstrijd ge speeld. Juist de topper Jong AmbonPhilippine vond wel doorgang. De Middel burgers wonnen met 21. JONG AMBON - PHILIPPI NE Jong Ambon schiep zich de hele wedstrijd de be tere kansen en won dan ook wel verdiend, al moet worden gezegd, dat de Zeeuwsch-Vla- mingen met name in de tweede helft veel sterker waren. De Ambon-uitvallen waren in die periode echter veel gevaarlij ker. Al in de eerste minuut vielen twee van de drie doel punten. Eerst werd het door Telussa 10 en een ogenblik later stond het al weer 1—1 door Begijn. De beslissing viel een kwartier voor rust door weer Telussa 21. ,Het bleek voldoende voor de volle winst, want Jong Ambon hiel verde digend de zaak goed gesloten na de rust. De stand: Jong Ambon 7 12, Philippine 710, Schoon- dijke 79, IJzendijke 78. Ria 78, Luctor 67. Patrij zen 77, Walcheren 65. Aardenburg 64. Graauw 7 4, Hoofdplaat 74. Robur 6 2. (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN Zaterdag middag heeft Piet Vonck van RK H.A.V. in Vlissingen de internationale boulevardloop gewonnen. De Vlissingse atle tiekvereniging Marathon had nu kans gezien vele Belgische atleten aan de start te krijgen en zoals gewoonlijk was het grootste aantal deelnemers van de atletiekvereniging Standard uit Gent. Ook van buiten Zee land waren veel deelnemers vertegenwoordigd. Dit had tot gevolg dat slechts drie over winningen naar Zeeuwse deel nemers gingen. Biij de heren gingen niet minder dan 64 deelnemers van start, een ongekend groot aan tal voor Zeeuwse begrippen. Ongetwijfeld te danken aan het fait dat dit de eerste crosswedstrijd in het nieuwe seizoen was. Deze eerste wed strijd werd een eclatante over winning voor Piet Vonck van RKHAV. Hij heeft van het begin af er geen twijfel over laten bestaan wie deze Boule- vardioop op zijn naam zou schrijven. Slechts drie atleten, Cees van Dalen van AV'56, Van Dorpen van Gantoiise en Sjaak Boekhout van Metro lie pen nog enige tijd dn het kiel zog van de HuUtemaar. Tussen het laatstgenoemde drietal ontstond op het einde nog eni ge strijd om de tweede plaats. Sjaak Boekhout, die onderweg nog was gevallen, ondervond hiervan enige hinder. Piet Vonck finishte uiteindelijk met een ruime voorsprong in 10.59 minuten, over vier kilo meter. Cees van Dalen toonde zich de snelste van het achter volgende drietal, en werd uit stekendie tweede in 11.21 mi nuten. De Belg Van Dorpen werd derde in 11.28 en Sjaak Boekhout vierde in 11.36. Vijf de werd de Vliegher van Ra cing Gent in 11.47 minuten. (Van onze sportredactie* HEINKENSZAND Wim Jeremiasse, de bekende wed strijdleider uit Heinkenszand, is in Budapest geslaagd voor het hoogste internationale wie- lerjury-diploma wat er te ha len valt in Europ. Jeremiasse haalde daar als enige Neder lander tot nu toe het A-diplo ma hetgeen hem het recht geeft bij elke mogelijke wie lerwedstrijd op te treden als jurylid Voor de zesde en zevende plaats ontspon zich nog een felle eindsprint, tussen Koos Oggel van AV'56 en Wies van Hout® van RKHAV. Voor bei de lopers werd een tijd geno teerd van 11.49. Oggel werd zesde geklasseerd en Van Houte zevende. Bij de senio ren werd de ploegenprijs ge wonnen door RKHAV uit Hulst. Bij de A-jongens was het een grotere strijd om de over winning dan bij de senioren. Jan Eversdijk van AV'56 werd winnaar met een kleine voor sprong op Klaeys van Stan dard Gent. Derde in deze groep werd Jan Jager van AV'56. Bij de A-jongens ging de ploegenprijs naar AV'56. Voor de prestatieloop kwa men ongeveer 150 deelnemers aan de start. Zij moesten evenals de wedstrijidiopers vier kilometer afleggen. De overige winnaars waren. B-jongens: 1. R. Snoep van AVR 3.52 minuten; C-jonigens: 1. N. de Buck van Standard Gent. 2.47 D-jongens: 1. S. Eeckman van Standard Gwent m 2.52. Dames: 1. C. Kondngs- Rijpers van Thor 4.46. min. A- meisjes: A. van Dijk van Avon in 4.35; B-meisjes 1, M.de Winne van Racing Gent 3.05. C-meisjes: 1. C. Radix van Avon in 3.02, D-meisjes: 1. R. Nijskens van RKHAV in 3.34, D-scholieren: 1. K. Bruyns van de christelijke mavo in Goes in 2.58 min. C- jongens: W. Boekhout van de rijksscholengemeenschap Ko ningin Wilhelminia Oostburg, 2.56 min. D-jongens: O. Adam uit Vlissingen 3.27 minuten- Cees Priem: volgend jaar over naar de projs? SCHERMEN De Amster damse schermster Lenie Lok kers is in Rotterdam Nationaal fioretkampioene geworden. (Van Onze sportmedewerkerl KWADENDAMME Cees Priem en Wim de Waal heb ben serieuze plannen volgend jaar als beroepsrenner uit te komen. Tijdens de prijsuitrei king van het Midden-Zeeland- klasscment van Breda Bier - De Stem zaterdagavond in ca fé De Kroon in Kwadendam- me hebben beide renners in een vraaggesprek met speaker Wim Hendriks hun aspiraties in die richting toegegeven Cees Priem wilde wel kwijt, dat het zijn bedoeling is kort voor de Tour de France naar de profs over te gaan. Hoewel Priem daar niets zinnigs over kon zeggen, mag men aan zijn eerste uitlating wel de conclu sie verbinden, dat een forma tie van de Nederlandse prof- ploeg voor 1973 op stapel staat, en dat zal dan wel Fri- sol zijn, eventueel met een partner. Wim de Waal wil, wanneer hij het seizoen goed als ama teur kan beginnen in het ver dere verloop eveneens de overstap naar de profs wagen Veel zal er dan van afhangen of hij een behoorlijke aanbie ding krijgt. Het was bomvol in café De Kroon bij de uitreikina van dit Midden-Zeeland-Klasse ment van Skol-Breda Bier en De Stem, en dat tot stand is gekomen wat het prijzensche ma betreft in samenwerking met zeven wielercomité's bo ven De Schelde. Jaap Doene. voorzitter van het wielersport comité Sportvrienden kon dan ook alleen maar zijn voldoe ning uitspreken over de orga nisatie en het verloop van deze avond. Want behalve in- tervieuws met renners en de prijsuitreiking kon men zich ook op de dansvloer uitleven of zijn geluk zoeken bii het rad van avontuur. Tonnie Huijzen, die als eer ste eindigde in genoemd klas sement, met 80 punten, ont ving behalve zijn geldprijs te vens een beker van de heer Doene, eigenaar van café De Kroon. Slechts met een punt achterstand eindigde Wim de Waal op de tweede plaats. De eindstand was verder: 3 Jan Raas 62 punten, 4 J. Tolhoek 60, 5 P. Gödde 59, 6 Cees Priem 59, 7 Piet Maas 58, 8 Cees Bal 56, 9 Jan Zuidweg 55, 10 H. Stander 54. Er waren in totaal twintig prijzen. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de tweede klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie was het ver loop van het grote duel tussen AU Ready en Luctor in Zie rikzee enigszins teleurstellend. Mede door het slechte weer kwamen beide ploegen niet tot hun normale spel. Luctor ver toonde ook nog een groot ge brek aan schotvaardigheid en daarmee is de nederlaag wel verklaard. Het werd 31 in Zierikzee en daarmee heeft All Ready zich duidelijk als koploper gemanifesteerd. Animo 3 liep in Goes Togo 2 onder de voet met 413. Het had geen last van het weer en toonde weer duidelijk een ge vaarlijke tegenstander voor el ke ploeg te zijn. Jammer dat deze ploeg enkele ongelukkige nederlagen heeft opgelopen. Atlas komt duidelijk opzetten. Nu versloeg het zelfs Olympia in eigen huis kansloos met 2 6. Ook Volharding komt er na een zwak begin beter in. Het wisselvallige BKC kwam net iets te kort om de Yersekena- ren te verslaan. De stand: All Ready 1 7 13, Luctor 1 69, Animo 3 6 7. Atlas 1 56, Olympia 1 6 6, Volharding 1 54, BKC 1 64, Togo 2 62. Blauw Wit 2 5—1. In de eerste klas krijgt de voorsprong van Tjoba 2 meer gestalte. Zuidwesters 1 ver sloeg Seolto 1 met 96 en daarmee toonden de groen- witten nog lang niet uitge blust te zijn, als is de snelheid er wat uit. Hiermee namen ze de tweede plaats van Seolto over, met drie punten achter stand op Tjoba, dat geen fout maakte bij Animo 2. Het werd duidelijk 94, waarmee Ani mo 2 nu samen met Ondo 1 op de laagste plaats blijft. Togo had het toch nog moeilijk met Stormvogels. Het werd slechts 31, daarmee wel verder van de staartploegen weglopend. Stormvogels blijft in de geva renzone. Ook Blauw Wit heeft zich gerealiseerd dat er wat aan gedaan moest worden. Hiervan werd Swift 3 het slachtoffer met 64. Een te leurstellende prestatie van de Middelburgers. De stand: Tjoba 2 7—14. Zuidwesters 1 7—11, Seolto 1 710, Swift 3 77, Togo 1 66, Blauw Wit 1 65, Stormvogels 1 6—3. Animo 2 72. Ondo 1 72. In de derde klas A had kop loper NO AD 1 geen moeite met Seolto 2, dat zelfs de eer niet kon redden. Het werd in Vlissingen 0—6. Zuidwesters 2 rekende geheel af met Swift 4, dat met 81 terug naar Middelburg moest. Tjoba 3 had de handen vol aan Animo 4, dat eigenlijk niet m zijn spel kwam. Tjoba won met 6—3. De stand: NO AD 1 612. Zuidwesters 2 68, Animo 4 78, Tjoba 3 56, Stormvo gels 2 4—6, Atlas 2 5—2. Seol to 2 52. Swift 4 60. In de derde klas B leed Zaamslag in Yerseke een ge voelig verlies. Volharding 2 verraste met een goed schot en een goede verdediging. Daarmee behaalden ze een 7- 2 overwinning op een Zaam slag, dat eventuele promotie plannen voor dit seizoen in de ijskast kan zetten. Olympia 2 begon erg goed tegen Luctor 2 en liep uit tot 52. Hierna zakten ze wat af en daardoor kon Luctor nog in de eerste helft terugkomen tot 65. Na rust heeft Luctor alle kansen gehad op de gelijkmaker, maar het schot wilde niet luk ken. Een in het veld sterker Olympia stelde 10 minuten voor tijd de zege veilig met 7--5. De stand: Top 1 612, Vol harding 2 610, Zaamslag 1 a6, Tjoba 4 56, Olympia 2 74. NOAD 2 53. Luctor 2 52, All Ready 2 51.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 12