Geen vervolging na verkeersramp Hnlsterse uitverkoren BURGEMEESTER MOLTHOFF VAN HULST: „Afspraken maken rond Saeftinghe nu acuut" atf FORUMAVONDEN VAKCENTRALES inhdiep CAMPING MET HARDE HAND ONTRUIMD Onduidelijkheid over grenspalen Politiek forum De Veste helpt nieuwe kiezers bij hun keuze „MISS BILJART VAN BELGIË" stad streék 41 deelnemers Monsterexpositie van „kleine formaatjes" bij Van Geyt Onbestendig Slankdoor Gourmevit. De pittige 100 calorieën maaltijd. gourmevit (duizenden guldens schade) rapJMfeg 21 ottoberr 1972 3 (Van ome correspondent) ROTTERDAM Na een omvangrijk onderzoek van de rijks politie heeft de justitie in Breda besloten geen strafrechtelijke stappen te ondernemen in verband met de verkeersramp bij Prinsenbeek, die op 25 augustus van dit jaar aan 13 mensen het leven kostte. De officier van justitie in Breda, mr. Korsten, heeft dat gistermiddag meegedeeld. Uit het onderzoek is volgens mr. Korsten wel gebleken dat de fatale afloop van het ongeluk beslissend is beïnvloed door menselijke fouten, maar dat er geen sprake is geweest van misdadig gevaarlijk wegge drag. De grootste fouten die er die mistige ochtend van de 25e augustus zijn gemaakt, waren onvoldoende afstand bewaren en onvoldoende aan passing aan de weg- en weers- sltuatde. Volgens de Bredase officier van justitie is de ramp niet veroorzaakt door techni sche mankementen aan de personenauto's en vrachtwa gens die bij de ramp betrok ken waren. Het politie-onderaoek heeft uitgewezen dat niemand, die betrokken is geweest bij de ramp, vervolgd kan worden wegens het plegen van een verkeeramisdri j f (Van een onzer verslaggevers) HULST Galerie Van Geyt in de Steenstraat in Huist houdt van 28 oktober tot 4 december een tentoonstelling van uitslui tend „kleine formaatjes". Er zullen schilderijtjes te zien zijn van enkele vierkante centime ters groot tot 25 bij 35. De tentoonstelling is door het specifieke karakter en door het grote aantal deelnemers, interessant voor een groot kijk- publiek. De deelnemers zijn Anja van der Berg, Jos van den Berg, Hermanus Berserik, Michael Berkhemer, Anne de Boer, Elie Borgrave, Geertrui Charpentier, Annie Delgorge, Charles Donker, Rein Dool, Arie van Geest, Dirk van Gel der, Marjan de Glopper, Frie da Holleman, Fer Hakkaart, Huub Hierck, Jan van Heel, Cecile Hessels, Geert van den Hout, Peter van Hugten, Er- nes Joachim, Kamerlingh On nes, Joop Kropf, Anne Metz, Piet Nieuwenhuysen, Peter v. Poppel, Hendri van der Put ten, Jolita Postema, Nono Rein- hold, Sierk Schroder, Lieske van der Seyp, Erno Tromp, Willeke van Tijn, Adriaan Ver- heule, Louis Vergeer, Peter Vos, Ans Wortel, H. J. van Wijk, Nico Wijnberg, Dolf Zwerver en Jeanne Bieruma Oosting. Vooruitzichten voor zondag en maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag 18 uur: Onbestendig en vrij koud. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Nederland voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4: min. temp. 3 tot 7 gra den onder normaal; max. temp.: 2 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: om streeks normaal; max. temp. 1 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog et maal: 20 procent. waterstanden Konstanz 267 -1, Rheinfel- den 152 -2, Straatsburg 120 pl. 6. Plittersdof 260 pl. 9. Maxau 304 pl. 6, Plochingen 120 pl. 5, Mannheim 106 -5, Steinbaeh 114 -2, Mainz 137 pl. 1, Bingen 36 onv. Kaub 59 -1, Trier 224 -1, Koblenz 71 -1, Keulen -1 - 3, Ruhrort 168 pl. 1, Lobith 765 -3, Pannerdense Kop 48 - 2, Nijmegen 575 onv., IJssel- kop 722 -1, Eefde IJssel 252 onv., Deventer 138 onv., Mon- sin 5438 pl. 4, Borgharen 3831 pl. 16, Belfeld 1092 pl. 2, Gra ve beneden de sluis 505 pl. 5. (Van een onzer verslaggevers) GOES Onder het motto „Goes, Zeeland en onze toe komst" wordt op donderdag 2 november in „De Veste" te Goes een politieke discussie avond gehouden. De bedoeling ervan is in de eerste plaats om de leeftijdsgroep van 18 tot 21 jaar, die voor het eerst naar de stembus mag gaan, te helpen bij het bepalen van een keuze. Op de discussieavond zullen aanwezig zijn: de heren P. Duinkerke (PvdA), J. de Schip per (AR), J, Rodenburg (D '66) J. Polfliet (KVP), G. J. van Welbergen (WD), J. van Vo- ren (CHU) en J. de Koster (PPR). Verder zullen de leden van de actiegroepen „Betere Binnenstad" en „Oosterschelde open" aan de discussies deelne men. Gaby Strooband en haar man. (Van een onzer verslagge vers). HULST Mevrouw Gaby Strooband-Bauwens uit de Oude Polderstraat in Hulst kan zich sinds deze week „Miss biljart van België", noemen. Tijdens een „dafti- ge" wedstrijd in het Serwir- hotel in Sint Niklaas werd ze gekozen uit een groep van vijftien kandidaten en dat al les onder de kritische blik van 1500 toeschouwers en een deskundige jury. Moet gezegd worden: de heren juryleden hebben zich niet vergist. Gaby 21 jaar, slank en donkerblond haar moet nog steeds wennen aan haar titel. Ze heeft het allemaal „verschrikkelijk eng" gevonden om mee te doen en ze vertelt nu al, volgend jaar in ieder geval niet van de partij te zullen zijn. 21e vindt het een hele zenuwen-toestand, vertelt ze achteraf. Tenslotte geeft ze toe, dat ze het toch wel leuk vindt als eerste pit de bus te zijn gekomen. „Het puntenverschil tussen de eerste drie was niet zo groot", vertelt ze, „maar tus sen de derde en de vierde bestond een aanmerkelijk verschil". Haai- echtgenoot toont zich bijzonder ingeno men met het jongste succes van Gaby. „Geweldig leuk", is zijn korte maar alles zeg gende commentaar. Overi gens heeft de wedstrijd voor net echtpaar een erg aardige kant, want behalve een fraaie fauteuil hangt er een veertiendaagse reis naar Mallorea in de lucht. Welis waar slechts voor een per soon, maar dat is geen pro bleem, zo weet de heer Strooband te vertellen. „Ach", zegt hij, „we waren toch al van plan om naar Spanje te gaan, dus dat komt bijzonder goed uit". De miss-verkiezing is op poten gezet door de geza menlijke Belgische biljart bonden en werd dit jaar voor de eerste keer gehouden. Dat Gaby kon meedoen, dankt ze aan baar Belgische nationali teit. „Ik heb me op het laat ste moment opgegeven. Een van de organisatoren heeft me gevraagd. Eigenlijk voel de ik er niet zoveel voor", vertelt Gaby rustig. Haai man vult aan: „Ja, ik heb ze echt wel een beetje enthousi ast moeten maken". Overi gens hoeven ze er geen van beiden spijt vam te hebben, want vanuit Engeland is er al een aanbod gekomen om wat modefoto's te maken en het zal waarschijnlijk niet bij dit ene aanbod blijven. Gaby zelf voelt er niet veel voor om alweer snel voor het voetlicht te verschijnen. Ze geeft de voorkeur aan haar rustige leven van alle daj(. Overigens was de miss verkiezing in België niet de eerste de beste op dit gebied. Ook de jury was niet voor de poes. Naast persvertegen woordigers zaten er ook de burgemeester van Sint Ni klaas in, de kampioen artis tiek biljarten Raymond Stey- laerts en Ludo Dieles, de wereldkampioen vrij spel. „Echt", bevestigt Gaby nog eens, „het was de eerste en de laatste keer. Ik doe nooit meer mee. Een voornemen, dat als het aan haar man ligt in ieder geval niet wordt uitgevoerd. „Ik vond het iets grandioos", zegt hij nog eens. Gaby zal de ko mende maanden, onder meer als gastvrouw fungeren bij verschillende belangrijke kampioenschappen. „Dat doe ik wel graag. Nu alles voor hij is, kan me dat niet zoveel meer schelen", zegt ze tot slot vian haar relaas. (Van een onzer verslaggevers) HULST De geluidshinder, veroorzaakt door het Antwerpse industriege bied is op dit moment al zo groot, dat bijna de grens is bereikt, waarop deze vorm van overlast een directe bedreiging gaat vormen voor het voortbestaan van het Land van Saeftinghe. Deze verbijsterende conclusie is, volgens burgemeester P. Molthoff van Hulst, gister morgén naar voren gekomen, tijdens een gesprek, dat hij en wethouder J. Stolte van milieuzaken van Hulst, hebben gehad met de inspecteur voor de milieuhygiëne in Zee land, dr. A. Adriaanse. Er moeten volgens burge meester Molthoff acuur maat regelen genomen worden om dit gevaar voor Saeftinghe af te wenden. Dr. Adriaanse heeft de Hulster burgemeester gisteren op de hoogte gebracht van de inhoud van een rap port, dat is samengesteld naar aanleiding van een recent on derzoek naar de geluidsover last in Oost-Zeenwsch-Vlaan- deren. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de meetbare hoeveelheid geluid in Saef tinghe op dit moment gesteld kan worden op 30 decibels; 35 decibel is het absolute maxi mum. Het is ongeveer de hoe veelheid geluid, die ih woon wijken geproduceerd mag worden. Daarboven zullen suc cessievelijk alle vogelsoorten, die in dit unieke natuurgebied voorkomen een ander onder komen gaan zoeken. Verwacht wordt, dat de geluidsoverlast desastreuze gevolgen zal heb ben, zodra het Baalhoekkanaal er komt. Als er geen maatre gelen worden genomen zal men, zo wordt gevreesd, de grens bereiken of er overheen gaan. Dat is dan het moment, waarop volgens burgemeester Molthoff, Saeftinghe voor een belangrijk deel verloren zal zijn. „Daarom moeten er van daag nog maatregelen getrof fen worden. En dat meen ik in de letterlijke betekenis van het woord. Voor het behoud van Saeftinghe moet alles ge daan worden, w-ant we gaan nog steeds uit van de onver vangbaarheid van dit unieke gebied", aldus het commentaar van de Hulster burgemees ter. Bij het gesprek, dat gister morgen plaats had was ook mr. Dekkers de directeur van de intercommunale van het land van Waas aanwezig. Met deze dienst zullen spoedig bij eenkomsten volgen om zich te beraden over de vraag wat er eventueel aan deze problema tiek gedaan kan worden. Bur gemeester Molthoff: „Willen we Saeftinghe behouden, dan moeten we nu tot afspraken met de Belgen komen". De heer Molthoff, zowel als Stolte blijven op het standpunt, dat het voortbestaan van Saeftin ghe veilig gesteld dient te wor den en dat er zo mogelijk wel industrie kan komen ten oos ten van het Baalhoekkanaal op het terrein, dat er overblijft tussen Saeftinghe en het ka naal. Aan die industrie zullen dan wel stringente voorwaar den opgelegd moeten wor den. Volgens burgemeester Molt hoff heeft het gesprek met dr. Adriaanse tevens de in druk versterkt, dat industriali satie bij Ossenisse absoluut ongewenst is. „Dat dient niet alleen uit planologisch oogpunt afgewezen te worden", aldus de Hulster burgemeester „maar het Is nu wel duidelijk, dat het ook om milieuhygiëni sche redenen niet acceptabel is. In een groot industriege bied kun je de milieuhinder beperken defer geluidproduce- rende bedrijven en vervuilers m het midden te situeren en de betrekkelijik sqhone bedrij ven aan de rand. Je moet in tern kunnen switchen en dat zal nooit mogelijk zijn in een gebied met zo'n geringe om vang als het industrieterrein bij Ossenisse". Afgesproken is gisteren verder dat ook de banden tussen België en Zee land op milieuhygiënisch ge bied nauwer aangetrokken zullen worden. Dr. Adriaanse heeft m1"- Dekker toegezegd de intercommunale te zullen in formeren over hetgeen er zich in Zeeland voordoet. Omgekeerd heeft mr. Dek kers de Zeeuwse inspecteur voor de milieuhygiëne toege zegd, te zorgen voor toezen ding van alle rapporten, die op dit gebied bij zijn dienst ver schijnen. Een dergelijke uit wisseling van gegevens be stond al langer tussen de ge meente Hulst en de intercom munale. Burgemeester Molt hoff heeft het gisteren een „onbegrijpelijke zaak" ge noemd, dat de gegevens met betrekking tot Saeftinghe en de consequenties van de ge luidshinder, nu pas bekend worden. „We hebben ons afgevraagd hoe dat in godsnaam mogelijk is", aldus zijn commentaar. Deze gegevens werpen name lijk een heel ander licht op de materie en zouden zelfs onder bepaalde omstandigheden de doorslag voor s'pecifieke stand punten of een bepaalde voor keur kunnen geven. De heer Molthoff heeft zich vrijdaga vond bijzonder positief uitge laten over het contact met de heer Adriaanse. „Hij heeft ons bijzonder wegwijs gemaakt. (ADVERTENTIE) 3x per week een gewone maaltijd vervangen doorGourraevitlieefthet- zelf de resultaat als een hele dag vas ten. En het is véél prettiger. Gour mevit slankheidsmaaltijd (tomaten, kip,ossestaart of champignons) is nu ook verkrijgbaar als instant-gerecht: kant en klaar, alleen heet water op gieten, dus zonder koken. Gourmevit (groen) 3 maaltijden (ook gesorteerd) van 4,90 voor 3,95 Voordeelpak met 8 maaltijden (gesorteerd) van 11,40 voor 9,75 Gourmevit Instant (rood) 3 maaltij den voor slechts 4,95 Vraag uw drogist om meerdere ge gevens over de prettigste remedie tegen die „paar kilo teveel" acf chemiefarma nv (Van onze correspondent). MIDDELBURG De dis trictsbestuurders van het over legorgaan van de drie vakcen trales het NKV, CNV en NVV hebben besloten in november acht forumavonden te organi seren om zo het contact tussen de leden en het bestuur te verstevigen, zodat in de toe komst meer rekening kan worden gehouden met de wen sen en verlangens die onder de leden leven. In een forum zitten zes dds- trictsbestuurders, twee van ie dere vakcentrale. Om zoveel mogelijk leden te bereiken zullen de forumavonden op door ~de hele provincie ver spreide plaatsen gehouden worden, onder andere in Mid- ADVERTENTIE) medoc, i geeft een koel en opgelucht gevoel Bij apotheker en drogist Hoogwater Morgen, zondag 22 oktober: Bergen op Zoom 311 en 15.26 uur, Hansweert 2.29 en 14.35, Terneuzen 1.53 en 13.55, Vlis- singen 1.17 en 13.26, Wemel- dinge 3.01 en 15.16 uur. Maandag 23 oktober Ber gen op Zoom 3.54 en 16.09, Hansweert 3.07 en 15.14. Ter- neuzen 2.29 en 14.34, Vlissin- gen 1-54 en 14.03, Wemeldinge 3.44 en 15.59. (Van onze correspondent) BLANKENBERGE (B) Talrijke caravans zijn bescha digd toen zij van het kam peerterrein camping 29 in Blankenberge werden wegge sleept. Zoals bekend moet de ze camping, en nog 3 andere, plaats maken voor openbare nutsbedrijven, die het ge meentebestuur daar geprojec teerd heeft. Na herhaalde aanmaningen, aldus het gemeentebestuur, waarop niet of nauwelijks werd gereageerd, halen ge meentewerklieden, bijgestaan door de stadspolitie, de cam ping leeg. Veel kampeerders, die gealarmeerd door persbe richten snel naar de camping waren gekomen om zelf hun caravan te verwijderen, zeiden in het geheel geen schrijven of bericht van het gemeente bestuur te hebben gehad. De caravans werden, de een na de ander, aan kabels vast gehaakt en met tractors weg gesleept naar het parkeerter rein voor de camping. Hierbij ging men niet zachtzinnig te werk. Caravans op lege ban den kwamen met verfrom- fraaide wielen op hun nieuwe (tijdelijke) standplaats. Inboe dels werden duchtig door el kaar geschud, tv-antennes knapten af. Een dame die haar earavan wilde komen wegha len, kwam te laat. Hij stond al op de parkeerhaven. Met trai nen in de haar ogen zei ze dat zeker voor honderdduizend frank schade aan haar huisje op wielen was aangebracht. Geruchten dat na de ontrui ming van camping 29 met de andere ontruimingen gestopt zou worden, werden door ge meentesecretaris Blomme te gengesproken. „Ook de cam pings Korenbloem, Zeegeruis en Ponderosa zullen ontruimd worden", zo zei hij. Verschillende omstanders merkten op dat het Blanken- bergse college op deze wijze geen freclame maakt voor de badplaats. „De campings leken meer op bidonvilles dan op kampeerterreinen en ze moes ten echt verdwijnen, maair de menselijke verhoudingen zijn een beetje over het hoofd ge zien", zo werd gezegd. Overigens had zich bij de ontruiming niemand van het gemeentebestuur laten zien. Een aanwezige politiecommis saris, die veel verwijten van verbolgen toeschouwers naar het hoofd geslingerd kreeg, verwees hen naar het gemeen tebestuur. „Ik voer slechts op drachten van het schepencolle ge uit", zei hij. delburg, Terneuzen, Oostburg, Poortvliet en Hulst. In de aan de kaderleden verstuurde uit nodigingen zal worden ge vraagd zoveel mogelijk leden op te trommelen, om het con tact zo groot mogelijk te ma ken. Op het terrein van mouterij Menu in Kloosterzande is een be gin gemaakt met de bouw van een nieuwe kiemkast. Het gebouw van 60 meter lang, 10 hoog' en 8 breed zal waarschijnlijk aanstaan de woensdag kant en klaar opgeleverd kunnen worden. Zoals wij gisteren schreven is deze super-snelle bouw-methode te danken aan een nieuw prefab-systeem, waarbij de 6 ton wegen de spanten, waarop de hele constructie komt te rusten, ter plaatse worden gegoten. Als alles meeloopt, zal de kiemkast in december bedrijfsklaar zijn. Een hele prestatie als men nagaat, dat het vol gens de traditionele bouwwijze een jaar zou duren, voor het zo ver zou zijn. Als dit nieuwe gedeelte in gebruik genomen is, zal de jaarproduktie van 27.000 tot 33.000 ton stijgen. De Hontenisser mouterij is daarmee de grootste van Nederland. (Van een onzer verslaggevers) HULST Er Is gistermid dag in het Belgisch Kieldrecht een paar uur vergaderen met gemeentelijke vertegenwoordi gers voor nodig geweest om enige duidelijkheid te brengen in de vraag hoe nu eigenlijk precies de loop van de „Bel gisch-Nederlandse" grens bij Zeeuwsch-Vlaanderen is. Bij ruilverkavelingswerkzaamhe den is namelijk aan het licht gekomen dat verschillen de grenspalen niet precies op de grens staan, maar op af standen variërend van 1 meter tot meer daarvandaan. De ge meentelijke bestuurders bre ken zich nu het hoofd over de vraag hoe het kan, dat de palen niet in de juiste loop van de grens aangeven. Opval lend is dat ze allemaal op Belgisch grondgebied staan, zodat door enkele mensen even is gedacht aan een hei melijke „verovering" van Bel gië door Nederland. Of <U grenspalen verplaatst zullen worden is nog niet bekend.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3