Start Noormannen misverstand HVV IS NIET KANSLOOS Volleybalteam IJVC alleen aan de leiding efficiency beurs TWEE ZEEUWSE DERBY'S IN Ter neuzen: defensieve problemen Dicky klopte Jeras Dumez Volkskoers Heikant: veel deelnemers Schelfout op kop SLUITINGSWEDSTRIJD Sportontmoeting Volharding-Deunie DAMTITEISTRIJD JEÜGDKLAS Spetgens heeft besluit opg geschort Midden-Zeeland- kfassement in Kwadendamme Uitslagen sport 17 tm 25 oktober amateur voetbal Autorally in Kloosterzande Boulevardloop in Vlissingen THUY WON AUTORALLY Vrijdag 20 oktober 1972 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Of het herstel van het eerste van HVV van blijvende aard is zal zondag: moeten blijken. De ploeg van Willy Kra mers, die afgelopen zondag zo gedecideerd afrekende met het na rust toch wel te genvallende Breskens, moet namelijk naar, MOC, dat in de derde klas D samen met Cluzona aan de leiding gaat. Het is te verwachten dat Kramers dezelfde opstelling zal verkiezen als tegen Bres kens. Een opstelling die in feite meer vechtlust garan deerde. HVV heeft in leder geval de beschikking over alle spelers die zondag in het veld kwamen en mocht het lukken om de inzet weer wat op te voeren dan zijn de Hulstenaren zondag beslist niet kansloos. In de derde klas D kan het overigens na zondag weer een dolle boel worden, rmmers HVV is niet kans loos tegen MOC, dat een punt voor staat op de geel- blauwen, maar Noormannen dat ook een punt achter stand heeft op MOC en Clu zona is in de bitwedstrijd tegen datzelfde Cluzona ook al niet kansloos. Zeker nu de formatie van Noormannen meer en meer gaat aanto nen dat de start van de com petitie een puur misverstand was. En dan komt er nog bij dat nummer vijf uit de kop groep van de derde klas D als daar gesproken kan worden met deze minimale verschillen DOSKO, uit tegen Vogelwaarde speelt, dat ondanks de blessure van onder andere doelman De Schepper toch speciaal thuis een haast niet te kloppen ploeg heeft. Breskens, dat dus afgelo pen zondag verloor van HW, krijgt zondag de kans het gedeukte prestige wat op te voeren. RCS gaat dan de Westerschelde over om in Breskens te voetballen. Zeker nu het in de kopgroep kan gaan rommelen is deze wedstrijd voor Breskens van groot belang. Om die te win nen uiteraard. Mocht dat lukken dan voegt Breskens zich weer bij de leiders. Hontenisse zit de laatste we ken in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen met blessures, maar de ploeg van trainer Bouchaut heeft de laatste weken een enorm zwaar programma moeten afwerken. Gezien de stand moet er zondag in de uit wedstrijd tegen NSV in ie der geval een punt veilig gesteld kunnen worden. In de vierde klas H krijgt Steen, dat zondag vrij was, dit weekeinde weer de kans verder van nummer twee, Clinge, weg te lopen. Clinge dat elf uit zes haalde tegen Steen twaalf uit zes heeft namelijk vrij, terwijl Steen thuis speelt tegen Biervliet. Een partij die Steen met Piet Wissel en Henk de Fe- ber moet kunnen winnen. Koewacht dat na het verlies tegen Corn Boys naar de laatste plaats duikelde, speelt de belangrijke uit wedstrijd tegen Hansweert- se Boys. De Boys verzamel den een punt meer dan Koe wacht. Dus bij winst doen de Koewachters de gehate laat ste plaats over aan de Boys. (ADVERTENTIE) geopend: dagelijks van 10 tot 17 uur, maandag 23 en dinsdag 24 oktober ook van 19 tot 22 uur. zondag gesloten.toegangf4- amsterdam (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Slechts Vlissingen en in mindere mate (om precies te zijn een punt) Terneuzen zijn er in geslaagd om zich in de top van de tweede klas B voorlopig te hand haven. Van de andere drie Zeeuwse vertegenwoordigers in de tweede klas heeft vooral Axel het de laatste weken lelijk laten afweten, terwijl Middelburg terug viel door de kansloze nederlaag tegen Vlissingen. Goes, dat vanaf de start van de competitie in het verdomhoekje zat, werkt zich langzaam maar zeker uit de nesten. De ploeg van Lery van de Velde staat weliswaar nog steeds onderaan, maar het verschil met de middenmoot is zegge en schrijve twee punten. 9 Wilfried Dumez: twee nederlagen, maar wel over naar de volgende ronde. DOOR ROB) VAN DEURSEN (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De eerste rondes voor de Halex-acht- kampen voor de jeugd zijn gehouden. Er waren 35 Zeeuwse deelnemers inge schreven voor de diverse klas sen, die onder meer werden verspeeld in Rotterdam, Den Haag en Middelburg. Dat Zee land een belangrijke rol is gaan spelen op tafeltennisge bied werd andermaal bewezen want liefst 26 Zeeuwen wisten zich voor de volgende ronde te plaatsen. De medsjespupillenklas werd een volkomen Zeeuwse aange legenheid wamt Jeanne de Waal (St. Aloy) werd hier eerste, gevolgd door een goed spelende Roa van Maldegem (B. Smash) als tweede en Els (Van onze correspondent) GOES Zaterdag en zon dag houdt de sportvereniging Volharding uit Goes een sport ontmoeting met de sportvere niging Deurne uit België. Deze ontmoeting vindt plaats in de Goese sporthal De Bevelanden en heeft een zeer gevarieerd programma. Na de officiële ontvangst van de gasten in de kantine van de sporthal door een af vaardiging van het gemeente bestuur van Goes en het be stuur van Volharding beginnen zaterdag om half twee de di verse wedstrijden en demon straties, met onder meer lange matspringen, per groep, vier kant keurturnen voor dames en heren, persoonlijke wed strijd lange matspringen en een demonstratie door de Bel gische springgroep Panterax en minitramspringen door Vol harding. 's Avonds wordt er feest gevierd in slot Ostende. Zondag staat er op het pro gramma dames en heren bas ketball en dames en heren zaalvoetbal. De aanvang is om elf uur. De sportieve ontmoeting wordt besloten met een geza menlijke diner hotel Termi nus. Meyer (B. Smash) derde. In Rotterdam hielden Magda Ja- kobsen (B. Smash), Jenny van de Bos (MZ) en A. van de Broek (St. Laurens) de eer hoog door respectievelijk als le, 3e en 4e te eindigen.. Bij de meisjesaspiranten plaatsten Christa Slinger en Jebnny Gunst (beiden MZ) zich eveneens. In de hoogste meisjes-klasse gingen alle Zeeuwse deelneemsters, Carla Nijeboer, Joke Roelse, Lilian van de Bos en Elke van Kem pen (allen MZ) over. In de Nieuwe groep, de meisjes wel pen, wisten M. 'van de Vijver en J. Wouts een halve finale plaats te veroveren. In de hoogste klas jongens, de junioren, zorgde Wilno-er Dicky Jeras, die steeds beter gaat spelen, voor een verras sing door favoriet Wilfried Dumez (St. Aloy) te kloppen. Jeras werd in deze sterke groep eerste, terwijl Dumez, die ook van Lansbergen ver loor zich uiteindelijk ook plaatste. In Den Haag kwamen beide St. Aloy-troeven Paul van Laere en Paul Matthijssen eveneens in de kwartfinale. De MZ-ers Venkaart en Won- dergem haalden het bij de jon gens-aspiranten terwijl de pu pillen-klas ook een volkomen Zeeuwse aangelegenheid werd doordat Cees Dert (Wilno) eerste werd, gevolgd door Ar nold Kopels (MZ), André Louwen (St.-Aloy) en Piet Lampert (B. Smash). Zij wis ten vier Rotterdammers te eli mineren. Piet Franken, Lau rens, en E. Kindt (St.-Aloy) werden respectievelijk tweede en derde in de welpenklas waarin Jan Meijs (Wilno) en Wim Wegman door puntentel ling naast de plaatsing gre pen. BILJARTEN De Iioe- wachtse biljartvereniging To- vak tegenwoordig gevestigd in café Netty 't Zand te Koe wacht hield dit weekeinde een prijskampbiljarting. die gewonnen werd door Chrisje Martens uit Koewacht. De verdere uitslag: 2. Krijn van Boven Koewacht, 3. Theofiel van Goethem België, 4. A. de Bouvre Koewacht, 5. L. Cop- pieters Koewacht, 6. Freddy Buys Koewacht, 7. R. Stals België. In totaal namen 28 bil jarters deel. Voor zondag staan er in de tweede klas weer twee Zeeuwse derby's op het pro gramma. Vlissingen, dat met negen uit zeven samen met NOAD en Dongen op kop gaat, ontvangt thuis het wat teruggevallen Axel. Vlissin gen kan dat in zijn sterkste opstelling doen, maar of Axel-trainer Toon van de Vel de zondag over Piet Verpoorte kan beschikken is nog een zij het klein vraagteken. Piet Verpoorte liep afgelopen zondag tegen Dongen een las tige rugblessure op en on danks het feit dat hij deze week wel heeft getraind, had de Axelse slager er nog duide lijk last van. Vanavond zal waarschijnlijk bekeken wor den of Verpoorte kan spe len. Terneuzen speelt zondag gastheer voor Middelburg, dat dus zondag zo'n slaag kreeg van buurman Vlissingen. Ter neuzen is voor die belangrijke ontmoeting de ploeg van Cas Hubregtse moet winnen wil het de aansluiting met de drie leiders niet verliezen volledig met dien verstande dat Marien Meijer waarschijn lijk nog niet beschikbaar is. Dat betekent dat Eugene Lau- ret de plaats naast Hanne van der Hooft zal innemen. Mid delburg kan ook in de sterkste formatie verschijnen, zodat er in feite van te voren geen enkele indicatie is te geven over de mogelijke uitslag. Mochten de Terneuzenaren in middels een oplossing gevon den hebben voor hun defensie ve problemen er wordt hard aan gewerkt tijdens de trainingen dan hebben de roodzwarten een redelijke kans op de volle winst. Zeker omdat het spel bij Middelburg op het middenveld gemaakt moet worden en Terneuzen in de persoon van Willy Verha gen juist daar een man heer lopen die het de Middelburgs^, spelverdeler Henny Wijs ui- (Van onze sportcorrespondent KLOOSTERZANDE De ZEVAC, de Zeeuwsch-Vlaam- se Automobielclub houdt zon dag 22 oktober een autorally, die als naam heeft gekregen de Baanmisrit. De organisators hebben zo wel de ervaren als de niet ervaren rallyrijders een kans gegeven, want er gaat een A- en B-klasse van start. De start van de eerste wagen is om precies 14.00 uur. De prijsuit reiking vindt plaats in de Krokodillenbar in Klooster zande. terst moeilijk kan maken, zo niet kan uitschakelen. Goes tenslotte speelt thuis tegen Baronie, een ploeg die tot nu toe een punt meer ver gaarde dan de Goese formatie. Mochten de Goesenaren win nen hetgeen zij kunnen nu Cees van der Sluis en Simon Harinck elke wedstrijd beter gaan draaien - dan zijn de grootste zorgen voorlopig voorbij. Van onze sport- medewerker) 's-GRAVENPOLDER Uitslagen damkampioenschap van Zeeland jeugdklas: J. Rot te - W. Neels 02, F. van Eekhout - W. Mesu 20, M. Tijsse - J. de Jong 02, P. Lodder - J. Groenenfcferg 20, J. Francke - J. Dekker 20, L. Koole - M. Boogaard 02, P. Francke - C. van Mourik afgebroken, B. Verton - I. Wietsma 1—1, S. Baarends - W. Korsuize 02, J. Boone - R. Nijsse 20, P. Filius - C. Schrijver 02. (Van onze sportcorrespondent) HENGSTDIJK Na twee gezelligheidsritten voor auto's, georganiseerd door de rally club „De Vogelrijders" uit Hengstdijk, heeft de heer A. Schelfout de leiding in het al gemeen klassement. De tweede rit voerde door de mooiste streken van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en was ongeveer 60 km. lang. Het algemeen klassement is als volgt: 1 A. Schelfout Hengstdijk '45 pnt., 2 R. Cam- maert Hulst 35 pnt., 3 A. van Esbroeck, Lessins (B) 25 pnt., 4 H. de Maat Hengstdijk 22 pnt., 5 A. Strobbe Vogelwaar de 21 pnt., 6 P. van Assche Hengstdijk 16 pnt., 7 J. Burm Kloosterzande 12 pnt., 8 L. Mangnus Vogelwaarde 10 pnt., 9 Th. de Kort Vogelwaarde 10 pnt., 10 Th. de Nijs Vogel waarde 10 pnt. 9 Eugène Lauret, komt te staan. die waarschijnlijk naast Han van der Hoojt (Van onze volley bahnedewerker TERNEUZEN ijVC is in de eerste klas heren door de overwinning van 30 op D Kikkers en door het verras sende verlies van Egaspo de enige ploeg die ongeslagen de eerste drie competitiedagen doorkwam. De Kikkers heeft het IJVC tamelijk moeilijk ge maakt, vooral in de derde set, die maar net door IJVC met 1416 werd gewonnen. Tech nisch hoefden de Kikkers niet voor IJVC onder te doen, maar omdat het systeem bij IJVC veel beter klopte en IJVC veel feller speelde won het toch overtuigend. OVC verraste met slim spel Egaspo in een technisch mati ge wedstrijd. OVC had goed door dat Egaspo het voorna melijk van één man moest hebben en plaatste daar een goed blok tegenover. OVC wisselde de -aanval af met goede plaatsballen langs het blok, zodat de verdediging van Egaspo ontregeld werd. Slechts één set stond OVC af. Het won daardoor verdiend met 3—1. Watneys-Taktiika had bij zonder weinig moeite met het veel zwakkere Sarak. Wat- neys-Taktika zette de twee- (Van onze sportmedewerker VLISSINGEN Zaterdag wordt in Vlissingen de 37e internationale Boulevardloop gehouden onder auspiciën van de KNAU. De afstand voor de dames is 1500 en voor die heren 4000 meter. De junioren moeten 1000 meter afleggen. De start is om 2 uur. Na de wedstrijd volgt nog een prestatieloop over 4000 meter welke binnen 30 minuten moeten warden af gelegd. (Van onze correspond ent) HEIKANT De wielerver eniging Heikant houdt zater dag 21 oktober voor de tweede maal dit jaar een volkskoers, die in Heikant verreden zal worden. Deze wedstrijd zal te vens de sluitingswedstrijd worden voor de volkswielren ners, en dan kunnen de trim mers zich gaan klaar maken voor het winterseizoen, dat op 4 november in het vereni gingsgebouw in Heikant van start gaat, met wedstrijden op rollen. Er hebben zich al weer vele trimmers voor de laatste volkskoers laten inschrijven. De organisators hebben van wege de grote deelname beslo ten om twee categorieën van start te laten gaan, en wel voor deelnem'ers tot en met 16 jaar en ouder dan 35 jaar en de categorie 16 tot en met 35 jaar. De deelnemers zullen kunnen rekenen op een goed gevulde premiepot. De eerste categorie gaat om 14.00 uur van start. De afstand bedraagt 25 km. Ook voor de ze wedstrijd hebben weer heel wat Belgen ingeschreven. Als grootste favoriet gaat hier van start P Jacobs uit Merksem. Hij won reeds in Hulst en ging ook met de bloemen naar huis afgelopen zaterdag in Siuis. Hij won daarna zelfs nog in de categorie 16 tot en met 35 jaar. De 58-jarige plaatselijke favoriet Joos Thuy zal ongetwijfeld de nodige steun krijgen, maai- of er voor hem bloemen zijn weggelegd is moeilijk te zeggen. Bij de trimmers, die om 15.30 uur starten wordt het ongetwijfeld een felle strijd, want iedereen zal gebrand zijn op de overwinning. Nu de winnaar van de eerste wed strijd W Verstraeten uit Hei kant definitief met koersen gestopt is .zullen de twee an dere plaatselijke favorieten elk aar hét vuur na aan de schenen leggen. Maar er zijn nog meer kandidaten voor de overwin ning. De grootste is ongetwij feld de oud-inwoner van Hei kant G Thuy Een trimmer, die dit jaar reeds vijf wed strijden op zijn naam schreef, en waar zeker rekening mee gehouden zal moeten worden. Verder is ook A. Schelfout uit Hengstdijk een jonge maar talentvolle volkswielrenner gegadigde voor de eerste plaats De voornaamste deelnemers zijn verder R. Verstraete nuit Hulst, B van Poorten uit Nieuw Namen P. Verschueren uit Hansweert, B. van Laere uit Sluis en A. 't Gilde uit Hoek. Bij al deze renners ko men dan nog vele Belgische deelnemers, zodat het geheel weer een internationaal karak ter krijgt. Zo zal de volledige Pondarosa-ploeg uit het Kiel- drechtse van de partij zijn, en ook de bekende H. Maes uit Kemzeke. De start is in de Polenlaan. Via de Magdalenastraat, Ellen straat, Schoolstraat, Pastoor Doenstraat, komen de renners terug in de polenstraat. (Van onze sportredactie) AARDENBURG Henny Schouten, de ploegleider van Trico Noble, weet nog steeds niet of hij volgend jaar kan beschikken over Jan Spetgens en Fons van Katwijk. Beide coureurs die vorige week zou den beslissen hebben namelijk veertien dagen uitstel ge vraagd. Het gaat in dit geval vooral om Spetgens, want Van Katwijk heeft gezegd dat hij graag voor Trico Noble wil rijden, maar dat hij ook vol gend seizoen in de ploeg van Spetgens wil koersen. Spetgens heeft inmiddels ook onderhandelingen geopend met Victoria Meubelen en met Jan van Erp. De Brabander heeft in ieder geval beloofd half volgende week zijn beslissing aan Schouten te laten weten. Een beslissing waar dus ook die van Van Katwijk van af hangt. (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME Zater dagavond zal in café De Kroon in Kwadendamme de prijs uitreiking plaatsvinden van het Midden-Zeelandkiassement. De volgende wielerwedstrij den die m net aigeiopen sei zoen zijn gehouden kwamen telden niervoor mee: Vlissin gen, 's Heerenhoek, Bruinisse, Haamstede, is.ajjeiie, nem- kenszand, 's Gravenpolder en Hwadenuamme. lonny iluij- zen uit Kloetinge werd op het nipperije eerste met een punt voorsprong op Wim de waal. Er zijn in totaal 2o prijzen allen volgens het KM W U schema 1. Er zijn op dezelf de avond diverse atua-..os'en er is ook gelegenheid om een dansje te maken. (Van onze sportmedewerker) CLINGE De heer J. Thuy uit St. Jansteen is zondagmid dag winnaar geworden van de derde autorally georganiseerd door de Vossenrijders uit Hulst. De uitslag was: 1 J. Thuy uit St. Jansteen, 2 C. Oudenaerde. St. Jansteen; 3 J. Nieuwenhui- zen, Kruiningen; 4 Th. Rodri- go, Terneuzen; 5 L. Herrewegh, St. Jansteen; 6 A. v. d. Linden, Aardenburg; 7 P. C. Verploeg, Aardenburg; 8 F. Ferket, Hei kant; 9 G. Treijdonk. Sas van Gent; 10 J. van Hage, Vlissin gen. de set wat andere spelers in waardoor het deze set slechts met 1513 won. EWC/M II kon thuis niet op tegenEGVC. EGVC was de hele wedstrijd een stuk beter en won ver diend met 30. De wedstrijd tussen Marathon en Voor waarts moest bij een stand 2 1 in het voordeel van Mara thon gestaakt wordpn, omdat de sporthal niet langer be schikbaar was. IJVC won iin de dames eer ste klas in een goede wed strijd van Savok. De thuisclub was telkens net iets beter dan Savok, behalve in de derde set die met 1315 naar de Savok dames ging. De uitslag werd 31 in het voordeel van IJVC. PZEM won voor de eerste keer dit seizoen, met 13 van Marathon 2. De wedstrijd tus sen Ardito en EGVC moest na een aantrekkelijk gelijkop- gaand duel met de stand van 21 voor Ardito gestaakt worden wegens het niet langer beschikbaar zijn van de sport hal. Savok heren tweede klas 2 kon in een slechte wedstrijd voor het eerst in dit seizoen de puntjes thuis houden door van IJVC 2 te winnen. De eerste set ging naar IJVC 2, maar Savok 2 kwam goed te rug en stevende direct door naar de verdiende 31 over winning. Scheldesport 2 liet beter spel zien dan vorige week en kon daardoor de eer ste set met 1513 winnen van Even Kijken. Maar in de tweede set bleek Even Kijken zich aan de gladde vloer aangepast te hebben en won met ruim verschil 115. Ook de volgende sets brachten geen moeilijkheden met zich mee voor Even Kijken, zodat de puntjes meegenomen kon den worden naar Zuidzande. Wiska behaalde een makkelij ke overwinning op Ovisa 0— 3). EGVC 2 klopte De Ruiter- school moeiteloos 03). Wiska dames tweede klas won in een leuke gelijk opgaande strijd van Marathon 3 De bezoeksters maakten het Wis ka enorm moeilijk, waardoor de thuisploeg pas in de vierde set met j.715 de overwinning kon zeker stellen. Ook Ardito 2 - Ovis'ie was een gelijkop- gaande strijd. Ardito ging vrij gemakkelijk naar een 20 voorsprong, maar Ovisa vocht zich goed terug naar 22. De vijfde set bracht een spannen de strijd, die tenslotte met 1715 door Ardito beslist werd. De dames van Egaspo behaalden hun eerste overwin ning. Dit gebeurde tegen PZEM 2, dat er niet aan te pas kwam (30). Watneys-Taktika 3 zag in de wedstrijd tegen OVC zijn technisch overwicht uitgedrukt in een 20 voorsprong. In de derde set echter zag de jonge ploeg van Watneys-Taktika 3 de voorsprong van 147 lang zaam teruglopen, doordat het zenuwachtige OVC wat meer ging aanvallen. De set werd uiteindelijk toch nog door OVC gewonnen, evenals de volgende twee sets, waardoor OVC met 32 zegevierde. Even Kijken kwam door deze overwinning van OVC alleen en ongeslagen aan de leiding na een makkelijke overwin ning van 03 op het matig spelende Scheldesport 2. Kik kers 2 won uit gemakkelijk en verdiend van Savok 2. WIK 1 won in de derde klas heren heel gemakkelijk van VCG met 30, een uitslag die ook bereikt werd in de strijd tegen WIK 2. In de wedstrijd tegen Nivok had WIK 2 geen geluk en hier ging de winst met 30 naar Nivok. De Ster- re won heel gemakkelijk met 30 van OVC 2. dat slecht speelde. Dames eerste klas: IJVC - Savok 3—i (15—11, 15—12, 13—15, 15—8) Ardito - EGVC 2—1 (15—9, 15—12, 13—15) Marathon 2 - PZEM T—3. Watneys-Taktika 2 - EWC - M uitgesteld. Heren eerste klas: OVC - Egaspo 3—1 615—13, 15—11, 515, 158) Watneys-Taktika - Savok 3—0 (15—4, 15—13, 15- 5) Marathon - Voorwaarts 2 1: EWC - M 2 - EGVC 0—3; Kikkers - IJVC 0—3 (9—15, 11—15, 14—16). Heren tweede klas: Schel desport 2 - Even Kijken 13 (15—13. 1—15, 10—15, 3—15) Savok 2 - IJVC 3—1 (5—15, 5—10, 15—6, 15—6) Ovisa - Wiska 03; Ruiterschool F.GVC 2 0—3 (6—15, 11—15, 8—15). Dames tweede klas: Schel desport 2 - Even Kijken 0—3 (3—15, 6—15, 10-15) Savok 2 - Kikkers 2 0—3 (9—15, 5— 15, 815) Wiska - Marathon 3 3-1 (15—7, 16—14, 9—15, 17-15) Ardito 2- Ovisa 3—2 (15—10, 15—6, 8—15, 14—16, 17—15) Egaspo - PZEM 2 3—0 (157, 15—8, 15—5) OVC - Watneys- Taktika 3 32 (3—15, 12—15 16—14, 15—10, 15—9) Heren derde klas: WIK 1 - VCG 3—0 (15—1, 15—5, 15—4) WIK 2 - WIK 1 0—3 (11—15, 12—15, 1115) OVC 2 - de Sterre 0 3 (015, 515, 815) Nivoc - WIK 2 3-0 (15-10, 15-10, 150) I 1

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 19