AFSLUITING VAN KINDERBOEKENWEEK Antoniiis- school VOETTOCHT VOOR STEUNFONDS wint manifestatie BELG EN DUITSER REDEN ERG ONBESUISD IN Z.-VLAANDEREN Geld nodig? Binnenn paar dagen geregeld-met een persoonlijke lening van de NMB Raadslid wil zebra's op Alvarezlaan Tilburg se studenten bezochten Terneuzen stad streek Wethouder Hol opende bazaar van bejaarden Tien jaar verkenners Sluiskil Terneuzen Onbegrip over werkgroep werkende vrouw Herfstevenement jeugd Sluiskil Westdorpe Discussie en film over Midden-Oosten Topbiljartclub m Westdorpe in oprichting Woensdag 18 oktober lV/z 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Ter- neuzense raadslid mevrouw W. Kes-Spruyt (PvdA) heeft er bij b. en w. op aangedrongen op de Alvarezlaan in Terneu- zen-Zuid enkele voetgangers oversteekplaatsen te situeren, ren. Deze oversteekplaatsen zou den dan zodanig gemarkeerd moeten worden, bijvoorbeeld door het plaatsen van een „ze bra-verlichting" dat de over steekplaatsen tijdig kunnen warden waargenomen. Me vrouw Kes vraagt b. en w. om, zolang ter plaatse geen definitieve maatregelen zijn genomen, tijdelijke voorzie ningen te treffen tijdens de uren dat de kinderen zich naar of van huis begeven. Mevrouw Kes heeft zich tot het college gewend naar aan leiding van een verkeersonge val op 10 oktober op de Alva rezlaan, waarbij een kleuter j bij het oversteken van de weg werd aangereden en ge wond. (Van onze correspondent) SLUISKIL Wethouder R. Hol van Terneuzen heeft in ge bouw „De Ark" een tweedaag se bazaar geopend die door de sectie Sluiskil van de bejaarden werd georganiseerd. Op deze bazaar werden ver schillende dingen aangeboden die door de bejaarden zelf wa ren gemaakt. Ook konden de bezoekers aan talrijke spelle tjes meedoen. De opbrengst van de bazar is bestemd voor het open bejaardenwerk. In zijn openingswoord zei de wethou der het open bejaardenwerk belangrijk te vinden, reden waarom het gemeentebestuur altijd bereid is haar medewer king hieraan te verlenen. (Van onze correspondent) SLUISKIL De verkenners die nu tien jaar actief zijn in deze plaats gaan dit vieren op zaterdag door een groot sport- feest te organiseren op het ver kennersterrein bij het gilde- huis. Het is toegankelijk voor alle jongens en meisjes in de leeftijd van 7 tot 10 jaar. De deelname is gratis. Rode kruis De ploeg van de Rode Kruiscolonne Terneu zen is óp de onlangs in Rus- sum gehouden nationale wed- J strijden vijfde geworden. Er namen twaalf ploegen aan deel. De commandante van Terneuzen, mevrouw A.M.H, de Troye-Heene, eindigde op. de derde/plaats. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Uit verschil lende reacties van de laatste tüd is gebleken dat er enige onduidelijkheid is ontstaan met betrekking tot de doelstelling van de werkgroep „part-time werkende gehuwde vrouw in Zeeuwsch-Vlaanderen". Het is niet juist om te veronderstellen dat de werkgroep een rechts vervuld tussen aspirant werk nemer en eventuele werkge vers. Daarvoor kan men zich tot het gewestelijk arbeidsbureau wenden. Deze instelling is daar voor gespecialiseerd. De werk groep heeft tot doel om na te gaan in hoeverre er in Zeeuwsch-Vlaanderen moge lijkheden aanwezig en benut zijn en mogelijkheden te cre ëren zijn voor werk in' part time dienstverband. Dit omdat de werkgroep van mening is dat in verhouding tot overige delen van Neder land de werkgelegenheid op dit terrein in Zeeuwsch-Vlaan deren duidelijk achter blijft- Verder stelt de werkgroep zich tot taak na te gaan hoeverre er belemmeringen zijn die „part-time" werk in de weg staan, metf 't doel deze belem mering door middel van 'n ge zamenlijk optreden zoveel mo gelijk te reduceren. De werkgroep verzoekt nog maals diegenen, die belang me nen te heben bij het optreden van de werkgroep contact op te nemen met een van de volgen de adressen: mevrouw B. Schuchmann- Van de Meij, Zuiderparklaan 3, Terneuzen (tel. 01150-2729), of mevrouw J. Boogerd-Quaak, Koning Wil lem III weg 2, Zaamslag (tel. 01153-618). Met slechts een punt ver schil legde de hervormde school uit Terneuzen beslag op de tweede prijs, een boeken- bon van f 75 en de school „de Wegwijzer" eveneens uit Ter- neuzen ontving als derde een boekenbon van f 50. Er was al direct veel sfeer in de sporthal met supporters die spandoeken zwaaiden en „hun" school met yells aan moedigden en luidkeels boe's lieten horen tegen de concur rentie. Acht scholen uit de ge meente Terneuzen bonden de strijd tegen elkaar op drie on derdelen t.w. een hindernis- ioop, het opvoeren van een toneelschetsje en een quiz. Jammer was het dat de to neelmatige improvisaties niet helemaal tot hun recht kwa men, doordat het gesprokene door een ontoereikende geluids apparatuur voor de tribune niet verstaanbaar was. De meeste belangstelling trok nog het scorebord waarop de pun tenwaarderingen voor de deel nemende ploegen werden ver meld. En mochten de aanmoe digingen zo nu en dan verflau wen dan was daar altijd nog de bekende wielercomrr.enta tor Wim Hendriks uit Hulst om de zaak „op te peppen". De ploeg van „de Zee meeuw" uit Terneuzen legde de hindernisloop het snelst af, de Antoniusschool uit Sluiskil speelde het best toneel en „de Wegwijzer" uit Terneuzen wist de meeste goede antwoor den in de quiz te geven. De einduitslag van deze bijzonder geslaagde slotmanifestatie van de kinderboekenweek in Ter- neuzen, die voorbereid" was door de openbare leeszaal en bibliotheek, de plaatselijke boekhandel en de afdeling jeugd- en culturele zaken van de gemeente, was. 1. Antoniusschool Sluiskil 53 pt, 2. Hervormde school Ter neuzen 52, 3. De Wegwijzer Terneuzen 49, 4. De Zee meeuw Terneuzen 41, 5. De Stelle Terneuzen 35, 6. Zuid- Landschool Terneuzen 31, 7. Prins Willem van Oranje- school Terneuzen 27 en 8. De Ark Terneuzen 25. Mevrouw Aschoff reikte aan Roelien Ruules de wisselbeker uit die zij won als winnares Van de in Terneuzen gehouden voorleeswedstrijd in het kader van de kinderboekenweek 1972. Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het is een moderne manier om wensen of noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 't niet moeilijker dan 't is Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgesteld evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van 2000,- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van 129,50, Een bedrag van 3500,- in 24 keer f 171,50. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsche Middenstandsbank Er is een NMB kantoor te: Axelsestraat 8, Terneuzen Winkelcentrum Zuidpolder, Terneuzen Steenstraat 25, Hulst Westkade 90, Sas van Gent Plein 12, Zaamslag Nieuwstraat 24,Oostburg Dorpsstraat 3, Breskens Walplein 12, Sluis tel. 01150-54 51 tel. 01150-54 51 ts. 32 tel. 01140-3210/3410 tel. 01158- 14 00 tel.01153- 6 08 tel. 01170-27 51 tel. 01172-14 39 tel. 01178-17 94 SLUISKIL De werkeen heid van de Centrale Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk organiseert tijdens de herfst vakantie tal van activiteiten voor de schoolgaande jeugd. Zo is er vandaag (woensdag) handenarbeid voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar. Don derdag een spelmorgen voor de meisjes en 's middags voor de jongens van 10 tot 13 jaar, Deze leeftijdsgroep kan vrijdag terecht voor handenarbeid. Za terdag zijn er clubs en soos. (Van een onzer verslaggevers) TEKNEUZEN Na zeer spannende strjjd heeft de Anto niusschool uit Sluiskil de hoofdprijs gewonnen van de scho lenmanifestatie, die als afsluiting van de kinderboeken week in Terneuzen in de sporthal 't Zwaantje werd ge houden. Uit handen van mevrouw J. Aschoff-Stierman, de echtgenote van Terneuzens burgemeester, ontving het Sluiskilse team het „gouden boek" van het comité Kinderboekenweek Terneuzen en een boekenbon van 100,voor de schoolbibliotheek. (ADVERTENTIE) De Koeters De carnavals vereniging „De Koeters" in Westdorpe heeft een grote verloting op touw gezet om de kosten van het komende car navalsfeest te kunnen finan cieren. Er zullen ook nog an dere activiteiten worden ont plooid. Zaterdag 11 november wordt in zaal Concordia de trekking van de verloting ge houden met als hoofdprijs een televisietoestel. TERNEUZEN De hoc keyclub Olympia in Terneuzen zit al geruime tijd verlegen om een behoorlijk clubhuis met kleedlokaal op haar ter rein in het Noordersportpark. Zoals in menige vereniging het geval is beschikt „Olympi- a" niet over de nodige geld middelen om een dergelijk ge bouw door een aannemer te doen realiseren. De puinhopen van de saneringswijk Java brachten evenwel uitkomst. Uit de gesloopte huizen zijn nog wel bruikbare bouwmate rialen te halen. En als er dan ook een ploeg jonge „Olym piërs" zich beschikbaar stelt om al stenen bikkend aan de totstandkoming van het nieu we clubhuis bij te dragen dan ziet het er voor de toekomst van de hockeyclub niet somber uit- De foto toont de hak- en bikploeg van „Olympia" in ac tie op een nuinhoop in het Java, waarbij het opvalt dat men de hamer even gemakke lijk hanteert als de hockey stick. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „U reed als een raket zo snel over een weg waar asfaltwerk- zaamheden aan de gang wa ren en waar u hoogstens 50 km per uur mocht rij den," zei de Terneuzense kantonrechter tot een Bel gische automobilist uit Kemzeke. De man moest zich ver antwoorden voor het feit dat hij op de provinciale weg in de gemeente Honte- nisse 104 km per uur had gereden hoewel in verband met werkzaamheden aan de weg een maximum snelheid van 50 km per uur gold. De Belg had weinig tot zijn verdediging te zeggen. Hij had niet op zijn snelheidsmeter ge lét, zei hij. De officier van justitie nam het de verdachte bijzonder kwalijk dat gezien de wegom- standigheden hij zo hard had gereden. Hij achtte een forse boete op zijn plaats en vorder de f 150,De kantonrechter maakte er een gecombineerde straf van: f 75,- voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en f 75,- onvoorwaardelijk. Een landbouwer uit Bier vliet stond terecht omdat hij op 9 februari van dit jaar op Je weg Hoek - IJzendijke een botsing zou hebben veroor zaakt met een Duitse auto. De Biervlieter reed van een zij weg de grote weg op en werd kort daarop van achteren aan gereden door de Duitse auto mobilist. De landbouwer hield staande dat hij reeds ongeveer 40 nieter vanaf de wegsplit sing had afgelegd toen de Duitser op hem botste. Vol gens hem had de Duitser de aanrijding gemakkelijk kun nen voorkomen indien hij niet zo hard had gereden. Volgens een getuige moest de Duitse vagen kort voor de botsing 150 a 160 km per uur hebben gereden. Deze getuige ver klaarde echter ook dat hij, rij dend achter de Duitse auto, zelf had moeten afremmen om een aanrijding met de Bier vlieter te voorkomen. Volgens de getuige zou de botsing zich ter hoogte van de wegsplitsing hebben voorgedaan. De ver dachte wierp daar tegen in dat glasscherven op ongeveer 40 meter afstand van de splitsing waren aangetroffen. De officier van just tie i meende dat de landbouwer zich verkeken moest hebben op de snelheid waarmee de Duitser hem naderde. De offi cier zei overigens zich niet aan de indruk te kunnen ont trekken dat de Duitser wel anders had kunnen manoeu vreren. Hij wilde de handeling van de Biervlieter niet ernsti ger aanrekenen dan een nor male voorrangsicut en eiste een boete van f 75. De land bouwer hield vol dat hem geen enkele verkeersfout kon worden aangerekend. De kantonrechter zei dat er in deze zaak te veel twijfels waren gerezen over de schuld van de verdachte. Hij sprak nem daarom vrij van het hem ten laste gelegde. Hij raadde de landbouwer echter wel ern stig aan voortaan beter af te vachten tot een naderende au- o -wh'i is. ..Beter blode Jan dan dode Jan", aldus de kan tonrechter. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De financiële actie voor het steunfonds van de centrale stichting voor sociaal en cultureel werk in de ge meente Terneuzen gaat nu, zij het langzaam, naar het hoogte punt toe. In de kern Hoek hebben 500 adressen het informatie materiaal in de bus ontvangen en in de eerstkomende dagen zat een tiental mensen deze adressen bezoeken. Ook in de andere kernen wordt hard gewerkt voor deze aktie. Het ingekomen bedrag is thans de duizend gulden overschreden. Om deze actie nog meer onder de aandacht van het publiek en het be drijfsleven te brengen zullen de directeur en de hoofdleider van de centrale stichting don derdag en vrijdag een voet tocht door de gemeente ma ken. Hierbij zal een aantal adressen worden bezocht om aandacht te vragen voor het steunfonds. Het ligt in de bedoeling om morgen (donderdag) naar de kern Zaamslag te gaan en na bezoek aldaar van enkele adressen naar Sluiskil te lo pen. Vrijdagmorgen volgt dan een bezoek aan adressen in Terneuzen waarna de voet tocht gaat naar Hoek en Bier vliet. 's Avonds worden de „wandelaars" dan ontvangen in het buurthuis „De Sluis" in de Dijkstraat te Terneuzen waar dan een optelsom ge maakt zal worden van deze missie. Bedrijven, middenstanders en particulieren, kortom ieder een die sympathiek tegenover deze aktie staat wordt in de gelegenheid gesteld deze tocht te sponsoren. Dit kan de gehe le tocht zijn of een gedeelte daarvan. Iedere sponsor is ook vrij in de bepaling van zijn bijdrage. Alle informatie hier over is te verkrijgen bij het kantoor van de centrale stich ting waar opgaven voor spon soring welkom zijn, telefoon 01150—4621. TERNEUZEN De wereld winkel, behorende tot de cen trale stichting voor sociaal-cul tureel werk in de gemeente Terneuzen, organiseert op za terdag, 21 oktober om 14.00 u. in „de Sluis", aan de Dijkstr. te Terneuzen, een informatie- en discussienamiddag rond de problematiek in het Midden- Oosten. De organisatoren van dit evenement zijn ervan overtuigd dat veel mensen geschokt zijn door de guerrilla-activiteiten van de Palestijnen maar, zo vragen zij zich af, „hebben wij wel een duidelijk inzicht van waaruit deze zaken gebeuren". Velen zijn tegen onrechtvaar digheid en rassenconflicten, maar kunnen wij ons wel in denken in de situaties waarin deze volkeren leven Om die redenen acht de wereldwinkel- groep het noodzakelijk de be volking hierover in te lichten onder de vorm van een film en de moglijkheid tot discussie. Hierbij zal iemand aanwezig zijn, die de gehele ontwikkeling in 't Midden-Oosten op de voet heeft gevoigd. Om de kosten van deze middag te dekken wordt een entree gevraagd van f 1,50 Inlichtingen kan men krijgen in de wereldwinkel, Blokken 10 te Terneuzen (teil 01150 5773). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Veertig cur sisten van de katholieke leer gangen (afdeling aardrijkskun de) van het Moller-instituut in Tilburg, brachten gisteren op een excursie door Zeeland, een bezoek aan Terneuzen en de Zceuwsch-Vlaamse kanaalzone. In de burgerzaal van het stadhuis hielden voorlichtings ambtenaar J. C. Robesin, de heer L. Matthijse (afdeling planologie) en de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, de heer L M. Uilenbroek, :::- leidingen rond het thema „Je positie var. Terneuzen in dc functieverai deringen van 'iee- iand" Na een overzicht van de ont wikkelingen voor en na de tweede wereldoorlog door de heer Robesin, belichtte de heer Uilenbroek de grote problemen, waarmee de Zeeuwsch-Vlaamse arbeidsmarkt momenteel te kampen heeft. De heer Mat thijse zette in verband hier mee uiteen welk beleid het ge meentebestuur binnen het raam van planologische mogelijkhe den, zowel op korte als op lan ge termijn voor ogen heeft. Daarbij wees hij op de tot standkoming van een struc tuurschets van de gemeente, waarin een aantal mogelijkhe den worden aangeduid. De toehoorders, die een reeks vragen en opmerkingen afvuur den, toonden zich verbaasd over het zeer hoge werkloosheids percentage in Zeeuwsch-Vlaan deren. Over het algemeen zei men de indruk te hebben dat het in Terneuzen en de kanaal zone met name, nog steeds erg goed ging met de werkgelegen heid. De heer Uilenbroek wees de gebïsoleerde ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen aan als een van de belangrijkste boos doeners. Volgens hem wordt het hoog tijd, dat de regering een beslissing neemt over de aanleg van een vaste oeverver binding met overig Zeeland. (Van onze correspondent) In Westdorpe is een topbil jartclub in oprichting. Er heb ben zich inmiddels twintig spelers als lid aangemeld. Bin nenkort zal de officiële op richtingsvergadering worden gehouden. Het ligt in de be doeling deel te nemen aan de competitie van de Zeeuwsch- Vlaamse Bond. De nieuwe topbiljiartclub gaat spelen in „Het Ou3t Raedhuys" hij) J. van der Goes. DE DU PONT Company en Berg Electronics ine. hebben een overeenkomst gesloten, waarbij Berg zal worden opge nomen in het Du Pont Concern, aldus een gezamenlijke bekend making.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5