Hulster rowans doen mee in radio World Jamboree 9,98 Axel betaalt onder protest awl-rekening Belgen lokken industrie met snoepjes schieten, kaarten, bollen MET HULP VAN ZENDAMATEURS BELANGSTELLENDEN WELKOM VOORZITTER K.V.K.: WITTE RHUM Van der Heijden N.V. ONA begon top-seizoen met winst |aponnen Hanny en Rekels op knalavond in Clinge Koewacht Jongerenkoor veel gevraagd Hulsterse Carnavals „Vossen' Godsdienst onderwijs wordt niet financieel gesteund I Woensdag 18 oktober 1972 rmn streek 2 1 AXEL/KLOOSTERZANDE Ook op de tweede dag van de kinderboekenweek zijm er op verschillende plaatsen ver schillende activiteiten ont plooid. Zo konden in de biblio theek van Axel kinderen in de leeftijd rond 7 jt „hun „ei gen" boek vervaardigen .In Hulst werden er films gedraaid en in Kloosterzande werd er voorgelezen. Voor al deze ac tiviteiten bestond een behoor lijke belangstelling. In Axel had men daarover zelfs hele maal niet te' klagen en vandaag wordt zelfs rekening gehouden met de mogelijkheid, dat zo'n 70 kinderen naar de bibliotheek zullen komen om zich daar met creatief spel bezig te houden. De boeken, die er gisteren in elkaar zijn gezet, worden geëx poseerd in de etalage, zodat iedereen zich op de hoogte kan stellen van het bereikte resul taat. „Het is geweldig gegaan", zo kon Marianne Ligtenberg van de Axelse bibliotheek gister middag melden. De meeste ei gen gemaakte boeken waren versierd met bladeren, mos en nog tal van andere attributen. Hel belangrijkste was echter niet het resultaat, maar het feit, dat al die jonge lezertjes zich lange tijd aangenaam hebben kunnen bezighouden. Datzelfde was trouwen ook in Hulst en Kloosterzande het geval. (ADVERTENTIE) Ideaal voor mixers 1/1 fles WIJNHANDEL Gentsestraat 2 HÜLST (Van onze correspondent). HULST De Hulster top- biljartclub ONA'heeft in sport hal Den Dullaert haar topbil- jartseizoen 19721973 geo pend door het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen Den Dullaert, de vereni ging die pas op het laatste moment te kennen gaf om niet deel te nemen aan de topbil- jartcompetitie Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen die op 4 november weer van start gaat. BC ONA won deze wed strijd met 715. Het was de voorzitter van BC ONA, de heer J. de Wit die voor ONA het seizoen goed begon door twee keer te winnen. Ook de kampioen van de stad Hulst, Adri Picavet won twee keer na een spannende partij. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: Den Dullaert - BC ONA 715: J. Elias - J. de Wilde 02, J. Mac Taggart - A. Picavet 02, B. Esseldnck - Ch. de Wolf 1—1, B. v. d. Berg - W. Jacobs 11, P. Esselink - L. Segers 11, R. Verbiest - M. de Wit 20, H. Lammens - W. v. d. Voorde 02, F. Lammens - E. Wentz- ler 11, E. Adam - Fr. Wentz- ler 11, P. Pierssens - J. de Wit 02, P. Esselinck - J. Cilaet 02. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van Axel zijn het niet eens met een be slissing van de raad van bestuur van de afvalwaterleiding ka naalzone, om de kapitaalslasten van bepaalde werken voor reke ning te laten van de gemeenten op wier grondgebied die werken worden uitgevoerd. Om de subsidie op aansluiting van het uit breidingsplan Smitsschorre niet in gevaar te brengen, heeft het college besloten zich voorlopig onder protest bij de beslissing neer te leggen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het clubhuis 't Jagertje van de Hulster rowan-afdeling zal komend weekeinde tijdelijk worden getransformeerd tot een zendercentrum. De Rowans ne> men namelijk zaterdag deel aan de vijftiende „World Jamboree on the air". Het is een evenement voor zend amateurs, waarbij het er om gaat om rowanafdelingen over de hele wereld met elkaar in contact te brengen via de ether. verdienen Uw speciale aandacht Zo'n rijk gevarieerde j aponnen-collectie moet U gezien heb ben. Komt U ook eens kijken? Breda-Tilburg'Goes Roosendaal - Middelburg B. en w. hebben evenwel het dagelijks bestuur in een brief laten weten hoe men over dit besluit denkt. Meege deeld is, dat men het er in principe niet mee eens is en verder dat het nog een vraag is of de beslissing juridisch juist is. Het college vraagt zich af of een en ander niet via de gemeenteraden van de deelnemende gemeentes had moeten lopen. Verder zegt men in de brief, zich het recht voor te behouden om over de juistheid van deze beslissing een uitspraak van hogere in stanties te vragen. „Dit wil nog niet zeggen, dat we van dit recht ook in derdaad gebruik zullen ma ken", aldus burgemeester M.K. van Dijke gistermiddag in een persoonlijke toelichting tijdens de wekelijkse persconferentie. Voor Axel heeft het besluit van de raad van bestuur ver velende consequenties in ver band met het feit, dat de ker nen Koewacht, Zuiddorpe en Overslag zover van een aan- sluitpunt zijn gelegen. Er zul len dus hoge kosten gemaakt moeten worden om de riole ring op de afvalwaterleiding af te sluiten en de kapitaals- last daarvan zal dan voor re kening van Axel zijn. Aanvankelijk hebben b. en w. laten weten, dat de aanslui ting op Smitsschorre niet ge maakt zou kunnen worden, als de raad van bestuur als de afvalwaterleiding daarvoor, zoals tot dan gebruikelijk, de kosten niet zou wiEen dragen. In het kader van de werkloos heidsbestrijding is er evenwel aan dit project een subsidie van 2 ton toegekend, die daar mee in gevaar zou kunnen ko- .nen. Dit extraatje wilde het col lege onder geen beding laten schieten. Zoals békend is de financiële positie van Axel niet zo rooskleurig, zodat elk douceurtje welkom is. De ge meente Axel heeft het stand punt in deze kwestie eerder al uiteen gezet in een spoedei ^ende vergadering met de b, en w.'s van de drie deelne mende gemeentes. Naar aan leiding daarvan is later de brief geschreven. „Axel is de dupe, omdat de andere dorpen zo ver weg lig gen", aldus de heer Van Dijke. Overigens speelt hetzelfde probleem ook in Terneuzen, dat voor de taak staat op dracht te verstrekken voor aansluiting van Zaamslag en Biervliet. Ook hierbij gaat het om tamelijk grote afstanden. Ook vorig jaar was Hulst van de partij en toen heeft dit experiment aardig wat inter nationale contacten opgeleverd. Vandaar dat men er ook dit ja-ar met het nodige enthousi asme weer aan meedoet. De rowans hebben daarbij de hulp van twee Zeeuwsch- Vlaamse zendamateurs. Ze zullen zaterdag hun appara tuur opstellen in 't Jagertje. Op het gebouw komt een hoge zendmast, waarmee men deze keer zelfs Canada hoopt te be reiken. Het aantal rowans, dat komend weekend over de hele wereld paraat zal zitten om eikaars oproepen te registereren en te aanhoren, wordt geschat tussen de 40.000 en 50.000, zodat succes bij voorbaat is verze kerd. De World Jamboree on the air duurt een heel week end, maar de rowans uit Hulst beperken hun zendacti- viteiten tot alleen de zaterdag. Ze zullen van 13.00 tot 21.30 uur in de lucht zijn op de 80 meter band, 3.5900 ow, 3.740 phone en 3.9400 USA-phone. Het lijkt geheimtaal, maar voor zendamateurs zijn deze aan duidingen zo klaar, als een klontje. Belangstellenden kun nen komende zaterdag mee luisteren, want de Hulster deelnemers maken van de ge legenheid gebruik om tevens open house te houden. Ieder een, die wil komen kijken (luisteren) hoe het er in 't Jagertje aan toe zal gaan, is volgens de heer Walther Schauwaert welkom. Overi gens zal niet alleen Hulst ver tegenwoordigd zijn op de World Jamboree, maar is ook Sas van Gent van de partij, zodat er ongetwijfeld ook me nig Zeeuws woord gewisseld zal worden. Daarnaast hoopt men ook contacten te kunnen leggen met andere Nederland se rowans. Als die nationale of internationale contacten inder daad tot stand komen, worden ze achteraf schriftelijk beves tigd. Daarvoor zijn speciale kaarten ontworpen, waarvan er ook vanuit Hulst worden verstuurd. De heer Schau waert: „Met de uitwisseling daarvan is nogal lange tijd gemoeid, omdat ze via een centraal adres gaan. Op dit moment komen de kaarten pas binnen van dit jaar". Centrale post van dit ro- wan-zenderevenement is Ge- nève, van waaruit alle ge sprekken zo nodig worden ge coördineerd. De heer Schau waert: „We hebben zelf geen apparatuur en trouwens °°k geen zendvergunning. Daarom zijn we aangewezen op de me dewerking van die zendama teurs. We doen klechts een dag mee, omdat we van hen niet willen vergen, dat ze een heel weekend pa-raat zijm". Vorig jaar slaagden de Hulster ro wans er in om in contact te komen met Polen, Napels en Engeland. „De tijd van voor bereiding was toen wat tekort. De zendmast, die we hadden was niet hoog genoeg," aldus het commentaar. Deze keer verwacht men kilometers land en water zonder bijzondere moeite te kunnen overbrug gen. Het resultaat zal zaterdag avond bekend zijn. (Van onze correspondent). CLINGE Het carnavalsco mité van Clinge heeft besloten om op 23 december aanstaande in het gemeenschapscentrum Malpertuus een „knalavond" te geven. Daaraan wordt mee gewerkt door Hanny en de Rekels. De opbrengst komt ten goede aan het kinder- en li monadebal, dat tijdens de car navalsdagen wordt- georgani seerd. Ook de zieken en be jaarden zullen in de opbrengst van deze avond delen. Aanrijding In de Nieuw straat in Koewacht is brom fietsbestuurster mej. M. van V. frontaal in botsing gekomen met een personenauto, stuurd door mevrouw Van Het ongeluk gebeurde nabij het postkantoor. Mej. Van V. liep daarbij een enkelblessure op. (Van onze correspondent). GROENENDIJK Het Jon gerenkoor en orkest heeft In de kerk van Goes een Jonge- rendienst verzorgd. Vijftig koorleden deden daar aan mee. Op 28 oktober wordt er weer een dienst verzorgd in Groenendijk. De groep heeft voor de ko mende maanden een zeer druk programma. Het is de bedoe ling, dat men in verschillende plaatsen acte de presence zal geven. De groep heeft het sei zoen al met twee huwelijks missen ingezet, gevolgd door de gebruikelijke diensten op zaterdagavond, waarvan men er ook een in Lamswaarde heeft verzorgd. Het gaat inmiddels steeds beter met dit jongerenkoor en orkest. Sloot men het vorige seizoen met 35 leden af, op dit moment zijn er 55. Daaruit blijkt dat de belangstelling bij de jeugd voor dit soort activi teiten aan het toenemen is. Het ligt in de bedoeling om voortaan elke maand een dienst in Groenendijk te ver zorgen. Wat er in die tussentijd zal gebeuren, hangt af van de uit nodigingen die men krijgt. Zo zou men bijvoorbeeld ook graag buiten Zeeuwsch-Vlaan deren willen opereren „Vol houden en afwachten", luidt het parool van een der leiders van de nu vier jaar bestaande groep, die in die tijd al meer dan vijftig missen in de hele omgeving heeft verzorgd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft met grote bezorgd heid kennis genomen van de nog steeds stijgende werk loosheid in dit gebied. De Kamer is van mening dat bü de regering voortdurend gehamerd moet worden op een spoe dige bouw van een vaste oeververbinding ter verbetering van dc werkgelegenheid. Voorzitter F. de Vos zei dat de ontwikkeling van de ar beidsmarkt in Zeeuwsch- Vlaanderen bijzonder zorg wekkend is. Hij vergeleek daarmee de situatie in het ha vengebied van Antwerpen. „Op nauwelijks dertig kilo meter hiervandaan verrijst de ene industrie na de andere, aangelokt als ze worden door 99 (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulsterse car navalsvereniging „De Vossen" is weer volop bezig met het organiseren en voorbereiden van diverse evenementen, die de lange weg naar het komen de carnavalsfeest moeten over bruggen. Het eerste hoogtepunt op weg naar die „dolle" dagen in maart, is gepland op II no vember. Dan zal in het „Vos senhol", de koning van Enge l-and, het prinsenbal worden gehouden. Op deze avond wordt ook de nieuwe prins carnaval aan het publiek voor gesteld, tezamen met de hof dames en de Raad van Elf. Aan deze avond werken de Hulsterse caraovalskapel „De Kallesaien", het Bredase Or kest „De Troubadours" en het Belgische orkest „Vidi An drews" uit Vrasene mee. De „Dansmariekes" onder leiding van mevrouw L. van Hoye-de Bakker luister aam deze avond op met een sprankelende, show. De Vossen zijn inmid dels ook gestart met het bau wen van de prinsenwagen, terwijl er achter de schermen wordt gewerkt aan nog tal van andere activiteiten. Ook de buurtverenigingen zitten trou wens niet stil en zijn reeds gestart met de voorbereidin gen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van Axel voelen er niets voor oma het godsdienstonderwijs in deze gemeente te subsidiëren. Het college is van mening, dat dit anderwijs inherent is aan het „bijzondere onderwijs" en dat de betrokken scholen de kos ten daarom zelf moeten dra gen. Burgemeester M.K. van Dij ke heeft dit gistermiddag tij deus de wekelijkse persconfe rentie aan de orde gesteld. Daarop zijn ook de volgende mededelingen gedaan: B. en w. hebben een subsi dieverzoek van de Nederland se hlindenbond wegens de moeilijke financiële positie van de gemeente afgewezen. De reconstructie van de ri olering in de binnenstad is inmiddels gegund. Het waterschap Axeler Ambacht heeft vergunning verleend voor het lozen van rioolwater op poldersloten. Het gaat om de kernen Koewacht, Overslag en Zuiddorpe. Aan de vergunning rijn stringente voorwaarden verbonden, die de mogelijkheid tot het nemen van maatregelen open laten. De verharding van de toe gang tot de sportvelden kan nog niet als e-object worden uitgevoerd, omdat er op dit moment geen werkloze ar beidskrachten beschikbaar rijn. de snoepjes die de Belgische regering uitdeelt. In Zeeuwsch-Vlaanderen daaren tegen wordt de investering spremie stopgezet. Geen won der dat grote ondernemingen er twee uur langer varen voor over hebben om zich in het Antwerpse gebied te vesti gen", aldus de heer De Vos. De heer W. Huson wees op het belang van een goede ac quisitie om bedrijven naar Zeeuwsch-Vlaanderen td krij gen, waarbij selectief te werk gegaan dient te worden. We moeten ons echter hoeden voor overdrijving van het behoud van onze natuur", aldus de heer Huson. Naar de mening van de voorzitter is het onjuist de' industrie als de grootste milieuvervuiler te beschou wen. De Kamer machtige het da gelijks bestuur een vertegen woordiger van de Kamer van Koophandel Zeeuwsch Vlaan deren aan te wijzen, die zit- cmg zal nemen in de werk groep voor de sanering van het zuidelijk delta-bekken en de Westerscbalde in verband met de verontreiniging van het oppervlaktewater. De mi nister van verkeer en water staat schrijft dat in deze werkgroep onder meer verte genwoordigers van de Kamers van Koophandel te Dordrecht, Breda, Middelburg en Terneu zen aangewezen kunnen wor den, ma-ar dat hij de voorkeur geeft aan een vertegenwoordi ger van de vier genoemde ka mers. De ZeeuwschjWlaamse ka mer van Koophandel stelt zich evenwel met het dagelijks be stuur op het standpunt dat het gewenst is dat elk der ge noemde Kamers een vertegen woordiger aanwijst. De kamer stelt voldoende vertrouwen in de deskundigheid van het da gelijksbestuur o-m de juiste vertegenwoordiger te kiezen, waarbij het mogelijk is dat deze geen deel uitmaakt van de Kamer van Koophandel. De begroting van de Kamer voor 1973 werd zonder aan- of opmerkingen goedgekeurd. Aan het ETI Zeeland werd een subsidie van f 3000,- toe gekend en aan de jaarmarkt te Axel een bijdrage van f 50 voor de op 14 december te houden jaarmarkt. (Van onze correspondent) HULST De „CC Hulst" heeft aan het eind van het sei zoen de verschillende kampioe nen bekend gemaakt. Generaal kampioen is geworden A. J. Nijs Oude duiven 1. Ed. Willaert, 2. Antheunis-Van Helsland. Jaarlingen: 1. W. Boddaert, 2. H. Everaert. Jonge duiven1. M. Blom- maert, 2. L. Blanckaert. Vaste voetring1. Aug. van Helsland, 2. Ed de Nijs. Generaal kampioen: A. J. Nijs Quevrain oude duiven1. J. Janssen zoon, 2. H. Blom maert. Jonge duiven: 1. F. Riske, 2. A. J. Nijs. Koning: 1. Antheunis-Van Helsland, 2. Ed de Nijs. Fond: 1. Antheunis-Van Hels land, 2. Aug. Bosman. Zesdagen1. Aug. van Hels land - A. de Poorter, 2. Ant heunis-Van Helsland - W. Bod daert, 3. F. de Windt - L.Blom. maert, 4. J. d'Hanis - Ed van de Walle, 5. H. Berkelmans - Gebr. Kramers, 6. J. van Helsland - F. de Bruyn, 7. gelijkEd Wil- laert-H. Kuycks, R. Hendrikx- H. Blommaert. HULST In café W. Blom maert te Hulst werd een prijs- schieting gehouden op de lig gende wip waaraan 24 schutters deelnamen. Succesvolste schut ter werd V. de Vos uit Hulst. Hij slaagde er in, een hoogvogel en een zijvogel af te schieten. De uitslag luidt alsvolgt De hoogvogel een eerste zij vogel werden geschoten door V. de Vos te Hulst, de tweede zij vogel was voor J. Eysackers uit Hulst. De meeste kleine vogels 6 stuks, werden geschoten door A. de Blieck te Hulst. Zater dag a.s. wordt de volgende schieting georganiseerd. Er wordt geschoten op twee wippen. Aanvang drie uur. HULST Ter gelegenheid van Haantjeskermis werd een prijsbolliing georganiseerd op de bolderbaan in café W. Blom maert te Hulst. Er namen 26 bolders deel. De uitslag. 1. P. Haulez, 2. J. Schellemam, 3. L. de Witte, 4. C. van Gelde ren, 5. A. Crombeen, 6. V. van Waes, 7. T. de Block, 8. A. Josiassen, 9. Jo Blommaert, 10. W. Blommaert. De 84-jarige P. Haulez, de oudste deelnemer in het ge zelschap, won de beker voor het malen en schieten. IJZENDIJKE Ter gelegen heid van de najaarskermis te IJzendijke werden in café „Hofzicht theater" een tweetal schietingen op de liggende wip gehouden. Aan de eerste schie ting (zaterdag) werd door 23 schutters uit 9 peletons deelge nomen. De hoogvogel werd af geschoten door C. Bekaert te Adegem (België). Door het ge ringe aantal schutters waren geen zij vogels opgezet. De extra prijs werd gewonnen door mevrouw Ivens van „Hofzicht" Sluiskil. De meeste kleine vogels gingen naar A .Boerman en Ch. Sturm, beiden met vier stuks en beiden lid van „Hof zicht" IJzendijke. Aan de schie ting die de volgende dag werd georganiseerd namen 53 schut ters uit 15 pelotons deel. De hoogvogel was voor R. Goethals van „Het Scheepkan" Kaprijke (België). De beide zijvogels gingen naar E. Laureijns van „Beurskleppers" Maldegem (België). Extra prijs C. Nijs- sen „Hofzicht" IJzendijke. Grootste aantal kleine vogels M. Boerman „Hofzicht" IJzen dijke met 4 stuks. KOEWACHT Aan de za- terdagschieting bij J. de Guchteneire hebben 55 schut ters deelgenomen. De hoogvo gel ging naar Jos Ferket uit Koewacht. Beide zijvogels wa ren voor Jo Hensen uit Axel en M. van Boven-Thijs uit Terneuzen, terwijl G. de Smet uit Koewacht de meeste vo gels voor zijn rekening nam. Aan de schieting op zondag bij G. van Rumste in Koe wacht namen 66 schutters deel. De hoogvogel ging naar Jos Fex-ket uit Koewacht, de eerste en tweede zij vogel naar A. de Breuk uit Moerbeke en O. M. Saman uit Koewacht. De meeste vogels waren Voor R. Herweg uit Koewacht, vier stuks. KWADENDAMME De le den van de handboogsociëteit „Vooruitgang" hielden hun jaarlijkse koningsschieting op de liggende wip bij de heer W. Huige. Alle leden op twee na waren aanwezig. Deze schieting ging over 10 volle ronden op de Keizers vogel, en het was in de vierde ronde dat de heer Raas (de keizer van de vereniging die zonder mededinging voor het koningschap meeschoot) de vogel vol trof, gevolgd door C, Mooyman, W. Huige en O. Steenaert. In de zesde ron de schoot de keizer voor de tweede maal de vogel, gevolgd door O. Steenaert in de zeven de ronde. Het is voor deze schutter die voor de tweede maal achtereen het koningschap behaalt, een mooie prestatie, en als kampioen van het Vorig jaar van de keizer- en koning- schieting, plus zijn prestatie op deze schieting mag O. Steenaert zijn titels op de 11de november op de schieting van het kampioenschap te Ovezande verdedigen. Ook werd nog een puntenschieting gehouden, waar mevr. Steen aert met vier punten de prijs, geschonken door W. Huige, in ontvangst mocht nemen. OUDELANDE De hand boogsociëteit „Ons Genoegen" gaf een schieting op de liggen de wip, bij de heer J. F. de Rijke in café „Centrum". Er waren 41 schutters uit 14 ver schillende verenigingen aan wezig. De uitslag is als volgt: hoofdvogel Jac. P. Lous van Ons Genoegen uit Oudelande, lste zij vogel J. Rijk van Wil lem Teil uit Ovezande, 2de zijvogel J. M. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen, lste bovenka! P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme, 2de bovenkal A. v. 't Westein de van Willem Teil uit Ove zande. lste bovenkal mevr. Steenaert-De Winter van Vooruitgang uit Kwadendam me, 2de onderkal P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande, lste klep O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me, 2 de klep J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen, 3de klep A. Meeusen van Spes Nostra uit Ovezande. Vliegen de vogelprijs lste K. v. Steen bergen van Willem Teil uit Ovezande, 2de J. Goetheer van Juliana uit Oudelande. Meeste kleine vogels C. Voet van Vios ui. 's-Heerenihoek zes vo- OVEZANDE Door de handboogvereniging Spes Nstra werd bij W. de Ruyter te Ove zande de eerste van een serie klassesehietingen gehouden. Hieraan werd door een groot aantal schutters deelgenomen. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen. lste zijvogel J, C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen. 2de zij vogel Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. lste bovenkal Jac Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes. 2 de bovenkal P. Steketee van Diana uit Yerseke. lste onder- kal H. Swiers van Eendracht uit Vlissingen. 2de onderkal W. de Jonge Wz van ADLM uit Kwadendamme, beide laat- sten bij loting, lste klep L. de Kraker van Vios uit 's-Hee- renhoek, 2de klep H. v. Stee van Diana uit Yerseke. 3de klep P. Rijk van Vios uit 's- Heerenhoek. Meeste kleine vo gels C. v.d. Plasse van Diana uit Yerseke, zeven vogels. Uitslag van de tweede wip. 2ste hoofdvogel J.F. de Rijke van Edele Handboog uit Oude- lainde. 2de Hoofdvogel J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. lste zij vogel Jac Rentmeester Hz van Willem Teil uit Ove zande. 2de zijvogel H. v Stee van Diana uit Yerseke. 3de zij vogel A. v. Zumderen van Spes Nostra uit Ovezande, bij loting. 4de zijvogel P. Schreurs van Zeelandia uit Ovezande bijloting, lste kal Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 2de kal W. de Joige Wz van ADLM uit Kwadendamme. 3de kal W. Voet var, Soranus uit Heln- kenszand. 4de kal A. Boonman van Vrije Schutters uit 's- Heerenhoek. Meeste kleine vo gels G.M. Geense van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek, zes vogels. De vliegende vo- gelprijzen waren voor Sjaak de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme, en W Geys van Soranus uit Heinkenszand. SLUISKIL In café Dai- ling:: werd een kaarting ge houden waaraan door 60 leden werd deelgenomen en die was belegd ten bate van de klein- diersportvereniging. De uit slag was: 1 J. van Passel, 2 L, Dallinga, 3 mevrouw Verschue- ren, 4 mevrouw Wielens, 5 H, Dallinga. SLUISKIL In café Dal linga werd een schieting ge houden met een deelname van 52 schutters. Hoogvogel P. Claessens, Lanswaarde. Eerste zijvogel E. de Waal, Sluiskil. Tweede zijvogel E. de Brou wer. Grootste aantal kleine vogels met 6 stuks E. War rens. WESTDORPE Tot besluit van het seizoen organiseerde de haodboogmaafschappij „St Se- bastiaan" te Westdorpe een grote kalkoenschieting. Hier voor waren 32 prachtige exem plaren aangekocht. De belang stelling was groot want er na men niet minder dan 91 schutters aan deel. Zowel van Zuid-Beveland als vanuit België was een behoorlijke vertegen woordiging aanwezig. De uitslag waswip een, eerste hoogvogel L. Steijaert, Graauw. Tweede hoogvogel M. de Cock, Zuiddorpe. Zijvogel W. de Cock, Clinge de andere zij- vogel op deze wip werd niet af geschoten. Kallen N. Goossen, Kloosterzande en Alb. Goethals Gilze-Rijen. Wip twee, eerste hoogvogel niet afgeschoten. Tweede hoogvogel R. Begheün, Terneuzen. Zijvo gels. R. Willems, Bassevelde (B.) en J. van de Fonteijne, Bassevelde (B.). KallenDe Bushere, en Van Kerckhove beiden te Erts velde (B.). ZUIDDORPE Aan de schie ting (de laatste van dit seizoen) in het café van Arth. de Block werd door 26 schutters deelgeno men. De uitslag was hoogvogel P. Oosting. Eerste zijvogel J. Bracke, Axel. Tweede zijvogel L. van Damme, Koewacht. Grootste aantal kleine vogels met 5 stuks, L. Talboom, Zuid dorpe. ZUIDDORPE In café „Centraal" werd het seizoen geopend met een binnenschie ting op liggend spel. Er namen 45 schutters aan deze schieting deel. De uitslagHoogvogel Cam. Bracke, eerste zijvogel Chef Bracke, tweede zijvogel P. Oosting allen Axel. Grootste aantal kleine vogels met 6 stuks Arth. Herman, Zuiddorpe. De eerstvolgende schieting wordt gehouden op zaterdag 28 okto ber 's middags te 15 uur. Er wordt ian geschoten om 33 kal koenen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2