College van Borsele voelt weinig voor correctie in schets Z.C.R. BEZOCHT „CULTURELE HART" VAN ZEELAND Oudheidkundige verenigingen krijgen expositieruimte V oortbestaan dansmariekes nog onzeker „REIMERSWAAL" MAAKT ALLE HUURDERS LID RAAD BESLIST 24 OKTOBER streek Gehandicapten vragen b. en w. Vlissingen voorzieningen INBRAAK OP CAMPING ZEEBAD BOUW AANDACHT WEGEN 's-Gravenpolder Drukte op ouderavonden patersschool IN RIJKSARCHIEF TE MIDDELBURG Metingen Volkskoers in kader kermis en winkelweek in IJzendijke 100.000-e KRAT VOOR VERBOUWDE SUPERMARKT FVVH bezocht dagverblijven Philadelphia Kapelle IJzendijke in teken van herfsttoeht Dinsdag 17 oktober 1972 j0 markten GOES, 16 oktober Aard beien per doos II 93, bramen per doos II 82, noten per stuk 2. Groenten: per stuk: kropsla II 3 6019, komkommers II 2135, Bloemkool 4 per krat 7992, 5 per kr. 6987, 6 per. kr. I 78—80, II 50—77, 7 per kr. 3645, 8 per kr. 34, 10 per. kr. 20, afw. 1856, per bos: wortelen 55, per kg: aar dappelen 1724, tomaten All 66—87, Cl 37—49, CC 17 groene sav. kool 12940, II 14—21, rode kool I 23, II 15— 21, spitskool II 6, snijbonen II 185191, afw. 140, andijvie 2034, prei 11257 peen 26— 27, komkommers krom 30, witlof AI 272—281, Bil 225, veldsla I 173, II 120, spinazie 12. KAPELLE, 16 oktober Kropsla 2327, dubb. prdnc. bonen 149, bloemkool door draai - 88. MIDDELBURG, 13 oktober 1972. Aardappelen (resp. ban ken, grote); Bintjes 22-24, 20- 22; Koopmans blauwe, (grote) 29-34; Meerlander, (grote) 19; Furore (grote) 23. Tomaten: AI 48-58 All 46-54; BI 50-60 Bil 42-55, Cl 42-43, CII 42. Cox 75 117-119, 70-75: 89-113, 65-70: 76-95, 60-65: 58-61, 55- 60: 34. Goudrenet: 85 77, IID 46-48, III gr 57. Doyenné du Cornice: III gr, 61, III f 29. Golden Deliaious: 75-85 88-89, 70-75: 78; druiven 113-289, aardbeien 86-126, meloenen, ogen 52, ananas 83-120. Confe rence: 60 51-67, 55-65: 41-52, 50-60: 31-34. Winterrietpeer 70 57, 60-70: 65, 55-60: 51. Groenten: sla 6-33; andijvie 11-29; spinazie 32-58; veldsla 205-220; kassnijbonen 147-192; kassnijbonen krom 81-152; snij bonen 75-157; dubb. bonen 228-268; waspeen 24-48; breekpeen 24-25; boskroten 8- 12, kroten 23; prei 18-26; uien 23-28; radijs 10-17, ramenas 21; blauwkop rapen 18-21; witlof, A 178-197, afw. 134- 141, stek 73-102; spruiten on- geschoond: A 37-84, B 25-41; snijselderij 114-128; peterselie, kistje 92-179; struikselderij 96-113; komkommers: 61-76: 41, 51-61: 32-19, 41-51: 24-46, 36-41: 19, 31-36: 30; krom p. kg: 35; stek 17-49; bloemkool: 3 61-95, 4 50-81, 6 45-67, 8 25- 52, 10 18-27; rode kool 8-21; sav. kool 10-18; wittekool 4- 15; spitskool 5-12; boerenkool 7-15; knolselderij 13-29; Chine se kool 18-27. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De pas op gerichte sociëteit voor licha melijk gehandicapten in Vlis singen heeft het gemeentebe stuur met klem verzocht voor haar enkele voorzieningen te treffen. Onlangs heeft de gemeente namelijk besloten, het voorstel tot crëren van een overdekte wachtplaats bij de Siouburgse brug af te wijzen. Rolstoelge bruikers en bejaarden voelen zich hierdoor gedupeerd en verklaren dat zo'n wachtplaats volgens hen duidelijk in een behoefte voorziet. Verder stelt de sociëteit voor verscheidene parkeer plaatsen bij de openbare lees zaal voor gehandicapten ge schikt te maken door ze te verbreden zodat de invaliden gemakkelijker in en uit hun auto kunnen komen. Ook bestaat bezwaar tegen het midden in de stoep plaat sen van verkeerslichten en stopborden, waar mensen in een rolstoel vrij moeilijk om heen kunnen komen. Tenslotte bedankte de socië teit de gemeente Vlissingen voor het feit dat zij onlangs een bedrag van 20.000 gulden heeft uitgetrokken voor verla ging van diverse stoepran den. (Van onze correspondent) BRESKENS In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in zestien caravans en vier zomerhuisjes op de camping van N.V. Zeeland. Twee mensen hebben aangifte gedaan bij de rijkspolitie. Het zijn de heer T.S. uit Hulst, waar uit zijn caravan een scheerapparaat verdween, en de heer P. de F. uit Axel, die een draagbare radio, scheerapparaat en schroeve- draaier mist. De andere men sen hebben mag geen aangifte gedaan, zo-dat men nog niet precies weet wat uit de ande re caravans en huisjes is ver dwenen. In alle gevallen is men binnengekomen door de ramen te forceren. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zeeuwse Culturele Raad (ZRC) heeft een werkbezoek gebracht aan de „monumentale" Kuiperspoort in Middelburg, om eens te kijken hoe ver de restauratiewerken, waarvan de totale kosten 1,9 miljoen gulden bedragen en waarin de gemeente zeveneneenhalve ton bijdraagt, gevorderd zijn, om dat binnenkort, 1 februari volgend jaar. het gehele complex klaar moet ztin. De leden van de Culturele Raad die werden rondgeleid door mr. J. J. van der Weel en de gemeente-architect Van der Molen, waren zichtbaar onder de indruk van de reeds verrichtte werk zaamheden. De Kuipers Poort die is voorbestemd om Middelburgs Cultu rele centrum te worden, de muziekschool en het instituut voor kunstzinnige vorming zijn vaste huurder, waarnaast nog vrij veel instellingen van de diverse zalen gebruik zullen maken, ls geheel in de „oude" stijl herbouwd en alle vertrekken zijn erg sfeervol. De kleine raampjes en de zolderingen maken het geheel compleet. Zoals reeds eerder gemeld gaat de Zeeuwse Muziekschool en het Instituut voor Kunstzinnige vorming van dg Kuipers Poort gebruik maken, ieder heeft een apart gedeelte van het gebouw. Het instituut beschikt over twee zalen, een studiozaal en een zaal voor tentoonstellingen en daarnaast nog een aantal kleinere ruimtes, waarin kunstzinnig onderwijs gegeven zal worden. Uniek in de studiozaal is het feit dat het podium verrijdbaar is, waardoor de grootte van de zaal aan het aantal toeschouwers kan worden aangepast, wat vanzelfsprekend sfeerbevorderend werkt. De zaal waar tentoonstellingen worden gehouden is gezien de vrij geringe afmetingen uitermate geschikt voor kleinere exposi ties waarvoor de Vleeshal zich niet leent. In het gedeelte van de muziekschool is een aantal lescabines, en daarnaast nog ruimte voor de administratieve afdeling en een directiekamer. In de kelder bevindt zich naast de fietsenberg- ruimte nog een har, de barkeeper moet echter vrij klein zijn, gezien de hoogte van de zoldering, zoals mr. Van der Weel on- merkte. Achter de gebouwen zal een tuin worden aangelegd, die om geven gaat worden door een tuinmuur van twee-en-eenhalve meter hoog om het intieme karakter te bewaren. Het is de bedoe ling dat in de tuin een door leerlingen vervaardigd kunstwerk jal worden geplaatst. Mr. Van der Weel merkte verder nog op, dat er mogelijkheden zullen zijn om uit te breiden hoewel dat de eerste jaren zeker nog niet nodig zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Als burgemeester en wethouders van Borsele hun zin krijgen, zal er niet veel veranderd worden in de beleidsschets 1972 van het college. Alleen het gebied voor actieve recreatie, dat ten zuiden van 's-Gravenpolder was ge pland, lijkt b. en w. na lezing van de ruim 25 reacties op de be leidsschets beter op zijn plaats in de vierhoek 's-Gravenpolder- Kwadendamme-Nisse-Ovezande. Dit is de enige aanbeveling voro het beleid die b. en w. willen wijzigen, de overige dertien blijven gehandhaafd. Aldus blijkt uit de nota over de reacties op de beleidsschets. De Borselse gemeenteraad zal deze nota in de raadsvergadering van 24 oktober bespreken. „Voor het onderzoek was een beperkt budget beschikbaar. Bovendien behoorde de duur van het onderzoek beperkt te worden". Dit zeggen b. en w. als antwoord op de bezwaren die van verscheidene kanten zijn geuit tegen de manier waarop het structuuronderzoek onder de bevolking is gehou den. Over het onderzoek en de deelrapporten zegt het college verder: „Zij hebben voor ons gediend als hulpmiddel voor het uitstippelen van bepaalde beleidslijnen, niet meer en niet minder". Het bouwen van woningwet woningen in de allerkleinste kernen van de gemeente, waar op in verscheidene reacties wordt aangedrongen, achten b. en w. bijzonder moeilijk te rea liseren. Voor de particuliere bouw is in alle kernen Drie wegen uitgezonderd bouw terrein te koop. Het Borselse college streeft er naar in elke kern via een bestemmingsplan (netje) iedereen de gelegen heid te geven daar voor eigen risico een woning te bouwen. Indien zo'n plan door de pro vinciale overheid wordt ver worpen, is volgens b. en w. sprake van afronding van het betreffende dorp. Zo'n afron ding is in de beleidsschets aan geen enkele kern toebedacht. De leefbaarheid van „niet te stimuleren" kernen kan, zo stelt men in de nota, worden bevorderd door allerlei activi teiten van de gemeente. Daar bij wordt gedacht aan het in stand houden van mooie dorps pleinen, specifieke gebouwen, het aanleggen van plantsoenen en dergelijke. B. en w. hebben er vertrouwen in dat de milieu hygiënische leefbaarheid in de dorpen op een verantwoord peil zal blijven. Het gemeente bestuur alleen kan niet voor de leefbaarheid zorgen. Ook de bewoners moeten meehelpen. De extra-stimulering van Heinkenszand en 's-Gravenpol der achten b. en w. helemaal in de geest van het streekplan Midden-Zeeland. Ovezande zal naar aanleiding van een aantal reacties „iets meer aandacht" krijgen dan in de beleidsschets voor deze plaats, die ten op zichte van een aantal andere kernen een centrumfunctie heeft, was uitgetrokken. Ten aanzien van de industrie en het milieu zeggen b. en w. van Borsele dat in tegen stelling tot wat uit het struc tuuronderzoek bleek men in de dorpen nabij Sloe 1 nog wel perspectief ziet in de leefbaar heid van de kernen. Het col lege wijst er in de nota nog eens op dat de vestiging van industrieën een beslissing van de rijksoverheid is. Als de ge meente Borsele geen medewer king zou verlenen, dan zou de vestiging toch doorgaan en zou de gemeente geen invloed op de bouw kunnen uitoefenen. Het stopzetten van de ruil verkaveling „De Poel-Hein- kenszand" acht het Borselse college weinig zinvol. Over het hoofdstuk „verkeer en ver voer" van de beleidsschets, waarop tot vreugde van b. en w. weinig kritiek is geuit, wordt gezegd dat de snelle uit voering van de geplande weg- verbeteringen om financiële re denen niet op korte termijn al lemaal te verwezenlijken zijn. De problemen van het onder wijs zullen in een speciale com missie bestudeerd worden en Collecte De opbrengst van „De Zeeuwse Collecte" bedroeg te 's-Gravenpolder f 380,61. Dammen Uitslagen dam- competitie van de damclub „'s-Gravenpolder" Iz. op 't Hof - M- Quakkelaar 0—2, J. Blom - A. Krijger 2—0, D. J. Huis- soon - J. K. Versluis 11, J. Veerhoek - M. Quakkelaar 2— 0, M. Boogert - M. Nijsse 02, N. Tramper - C. Polderman 20, A. van Overbeeke - P- Geelhoed 11, C. Schrijver - R. Nijsse 02, S. Baerends N. de Winter 11. daarna in discussie worden ge bracht bij schoolraad en ouders. De schooraad mag van het col lege inspraak hebben bij het samenstellen van de commissie. Het zwembad, dat in het ge bied „Stelleplas" is gepland, moet daar inderdaad ook ko men, aldus b. en w., omdat het samenhangt met andere voor zieningen, zoals bungalowbouw. vis- en roeigelegenheid en der gelijke. Over het gymnastiek- zalenprobleem zal een nadere studie worden ingesteld. Aan het eind van hun nota. waarin ook nog aandacht wordt besteed aan de bejaarden voor zieningen, jeugd en cultuur, zeggen b. en w. dat het gevaar niet denkbeeldig is, dat van wege de uitgebreidheid van de materie te veel in details wordt getreden. Van onze correspondent) HANSWEERT Het onder wijzend personeel van de R.K. Patersschool heeft twee ouder- avonden gehouden waarvoor de belangstelling bijzonder groot was. De ouders waren in de gelegenheid het werk van hun kinderen te zien en uiter aard over hun kinderen te praten met het onderwijzend personeel. Terwijl de ouders wacht ten, konden zij in de gang een tentoonstelling bewonderen over het thema Vrede, terwijl in het handenarbeidlokaal doorlopend dia's werden ver toond over de in het vorige schooljaar gehouden musicals. St.-Nikolaasfeest en Wereld dierendag. Eveneens waren de werkstukjes te zien die ge maakt werden in de textiel en bandvaardigheddlessen. 0 Het aantal houten speel, werktuigen in het park aan de viestkant van Goes-zuid is on langs uitgebreid. Er staan nu hekjes om overheen te sprin gen, palen om over te lopen, rekken om kopje te duikelen en reken om in te klimmen. Niet alleen de Goese jeugd maakt er dankbaar gebruik van. Ook ouderen komen er regelmatig moedige pogingen doen hun conditie wat op te vijzelen. Vooral 's-morgens zie je er ge regeld in trainingspakken ge stoken inwoners van Goes-zuid hevig transpirerend en met ro de hoofden over de hekjes springen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ongeveer een dozijn oudheidkundige ver enigingen in Zeeland zal over enige tijd de beschikking krijgen over de accommodatie die het Rijksarchief in Zeeland te Mid delburg, voor exposities beschikbaar heeft. De vereniging, uit geheel Zeeland afkomstig, krijgen in de expositiezaal van het Rijksarchief ieder een vitrine toegewezen. Daarin kunnen zij den volke laten zien op welke gebieden zij actief zijn en welke bij zondere zaken in hun werk zij de speciale aandacht van het publiek waard achten. De tentoonstellingen in het Rij ksarchiief blijken grote aan trekkingskracht op het pu bliek te oefenen. De kort gele den afgebroken tentoonstelling „Zeelaind ein Oranje" heeft in luttele weken 650 bezoekers getrokken, zo vertelt rijks- chartermeester, mr. C. van Heel. „Wij vonden het van be lang, om in de perioden tussen onze twee eigen, vaste exposi ties die wij hier organiseren, onze tentoonstellingsruimte zo goed mogelijk door derden te laten benutten. De tentoonstel lingen moeten wel met de his torie te maken hebben, anders zouden wij "ongemerkt, een kunstgalerie gaan worden", al dus mr. Van Heel. Vanaf he den tot eind november heeft het Rijksarchief, volgens de boven beschreven filosofie, gastvrijheid verleend aan een tentoonstelling welke uit Goes is aangevoerd„Kaart en Landschap van Zuid-Bteve- land". In welke mate deze exposi tie in Middelburg zal aanslaan is aldus mr. Van Heel, met geen mogelijkheid te voorspel len. De eigen exposities van het Rijksarchief in Zeeland hebben altijd als leidraad een bepaald historisch verhaal, aan de hand van allerlei oude stukken, wordt gedocumen teerd. De nu ingerichte expo sitie is meer momentopname, die niettemin de moeite van het bekijken waard is. De oudste kaart van Beve- land die is uitgestald, dateert van 1482. Ook kan men er een van de unieke oude kaarten zien, die de Bevelanden en het voormalige eiland Wolphaarts- dijk een geografische eenheid in beeld brengen. Opmerkelijk is de grote pre cisie waarmee de topografen in vroegere tijden kaarten ver vaardigden. „Wij hebben met behulp van moderne techniiie ken de verhoudingen op een kaart uit 1950 eens nagemeten, daarbij bleek", aldus mr. Van Heel, „dat de topografen van vroeger er met hun driehoeks metingen maar heel weinig naast zaten. Op afstanden van vele kilometers „vergisten", zij zich maar enkele honder den meters. Maar deze preci sie werkte alleen bij metingen overland. Als d'e kaartenma kers afstanden op zee moes ten meten, zaïten ze er iedere drage van zeldzame grote waarde", zegt mr. Van Heel. Op de tentoonstelling in het Rijksarchief is ditmaal veel materiaal te zien uit de verza meling van dr. G.J. Noomen, diie vroeger op Zuid-Beveland heeft gepraktizeerd. „Een bij- keer mijlen naast". IJZENDIJKE in het kader van winkelweek en najaars kermis worden zaterdag voor de 14e maal de jaarlijkse volkskoersen georganiseerd. Gestart wordt in een viertal categorieën nl. cat. 1 1 t.m. 3e klas lagere school. Cat. 2: 4e t.m. 6e klas I.s., cat. 3 van 12 t-m. 15 jaar em cat. 4 16 jaar en ouder. De eerste start wordt om 14 uur gegeven en heeft evenals de aanomst plaats in de Nas- saustraat. Inschrijving is t.m. zaterdag mogelijk in cafétaria Van Dries Hamelink terwijl de prijsuitreiking plaats heeft bij café W. de Looze. Naast de gebruikelijke prijzen zijn er in de drie jongste categorieën nog een drietal medailles te winnen die door de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen beschikbaar zijn gesteld. De oudste afdeling strijdt mee voor de beker welke door het gemeentebestuur van Oostburg is geschonken, 's Avonds om half acht worden in het Hof- zicht-theater wielerkoersen op rollen gehouden door de sup portersclub, in samenwerking met wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Gere den wordt in de oategorieën profs, amateurs, nieuwelingen en adspiranten. Aan deze wed strijden wordt door alle IJzen- dijkse renners deelgenomen. Johan Hinneman, bij de profs, moet het opnemen tegen o.a. Peter Kissner en Emiel Lam- brecht. Bij de amateurs star ten Toine van de Bunder, Joh- ny Verbeke, Mare Groosman en Rudi Lammens. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Het blijft er somber uitzien voor het 's-Heerenhoekse carnaval: het voortbestaan en daar mee het verschijnen tijdens het aanstaande carnaval van de groep dansmariekes hangt nog steeds ana een zijden draadje. Voorzitter Albert Rijk van de 's-Heerenlioekse carnavalstichting „De Koenkelpot" ziet voorlopig nog geen kans om een volledige groep Bevelandse schonen als benen- zwaaiende attractie te presenteren. Van de oorspronkelijke bezetting die de laatste jaren heeft bijgedragen tot het wel slagen van het carnavalsfeest in de Borselse kern, zijn nog maar vier meisjes over. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP Supermarkt Huyskens, te Lewedorp, die in verband met uitbreiding van de afdelingen groenten en fruit, en vleeswaren enige tijd gesloten is geweest, zal op 19 oktober a.s. weer voor het pu bliek worden opengesteld. De avond daarvoor houdt Huyskens vanaf 7 uur op „O- pen huis". Bij die gelegenheid zullen Heineken's Brouwerijen en het groothandelscentrum COK uit Kapelle de eigenaar van de supermarkt een leuke attraktie aanbieden omdat hij de gelukkige afnemer is van het honderdduizendste krat Heineken Bier, geleverd door de fa. Cok BV. Dit betekent, dat in Zeeland in een jaar tijd 2,4 miljoen flesjes Heineken bier zijn verkocht. Het probleem zit 'm, zoals we reeds eerder hebben ge meld, in het gebrek aan lei ding. Zo'n groep dansmariekes heeft namelijk een goede leid ster nodig. En dat was Ptonie. Moison, die na haar huweJijk er echter mee stopte. Het ver velende voor „de Koenkelpot" en voor de 's-Heerenhoekse bevolking is nu dat er nie mand anders gevonden kan worden om Plonie Moison (thans mevrouw Meulblok) op te volgen. Verscheidene dians- mariekes werden het wachten op een nieuwe leidster beu en stapten op. Er is ailes aan gedaan om een nieuwe leidster te vinden. Voorzitter Rijk en secretaris D. Boonman blijven al hun relaties polsen over een moge lijke kandidaat of kandidate. Misschien weet de culturele opbouwwerker C. van Woer- kom met wi:e nog contact zal worden opgenomen, er een mouw aan te passen. Voorlopig blijft" het in ieder geval nog zoeken en afwach ten. Dat laatste geldt dan met name voor Anette Witkam, Nelly van den Dries, Sonja de Jonge en Leni de Jonge, de (Van onze correspondent) GOES De 'Federatie voor Vrouwelijk Vrij'wiiiige Hulp verlening in Goes bracht gis termorgen een bezoek aan de nieuwe dagverblijven van Phi ladelphia aan de Buiten straat. Mejuffrouw B. Hartog ver zorgde een rondleiding door de verschillende afdelingen en gaf de da-mes gelegenheid vra gen te stellen. Bij het afscheid schonk de Federatie in de persoon van vice-presidente, mevrouw J. Kempe-Westrate, Philadelphia een projectiescherm met bij behorende tafel en een enve loppe met inhoud voor de aan koop van tuinstoelen. Het hiervoor benodigde geld was afkomstig uit een deel van de opbrengst van de Zeeuwse Collecte 1971. De Federatie start volgende week weer met haar culturele ochtenden voor bejaarden. Uitbreiding De vergrote voediingsmaikt van J. A. Bur ger aan de Weststraat in Ka pelle wordt op 26 oktober aan staande heropend. Dankzij de uitbreiding van de zaak kan nu oen zogenaamde „ambach telijke slagerij" in de zaak worden opgenomen. Er zijn nu zes winkels onder een dak: bakker, kruidenier, groente man, slager, textielhandel en huishoudelijke artikelen. vier overgebleven meisjes van de groep. Zoeken doet het Koenkelpotbestuur, dat de fleurige dansmariekes tijdens de carnavalsdagen niet graag uit zijn nabijheid wil mis sen. Misschien komen er over de dansmariekeskwestie nog sug gesties naar voren op de ver gadering met de wagenbou wers, die het stichtingsbestuur morgenavond (woensdag) in „dte Jeugdhoeve" houdt. Het twaalfde carnaval in 't Paere- gat heeft overigens al een motto: „We gaan er met z'n allen tegen aan". Een carna valslied is ook reeds tot stand gekomen. „He Jan, pak es aan", is de titel. Jan Vos uit 's Heerenhoek heeft de tekst er voor geschreven en Wim Ro ma uit Vlissingen zorgde voor de muziek. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Op 21 okto ber houdt de IJzendijkse wan delsportvereniging „Jeugdbe- lang" voor de tweede maal de z.g. herfsttoeht. Ingeschreven kan worden op de afstanden 5, 10 ,15 en 40 kilometer. Gestart wordt op de markt in IJzendijke, waar ook het startbureaiu is gevestigd in Chez Andre. Hier kan men vanaf 's morgens 9 uur te recht Voorinschrijvingen kunnen ge daan worden bij mevrouw Ro bijn, Nassaustraat 7, tel. 01176-207 en mevrouw Ver- planke, Nassaustraat 13, tel. 01176-580. De deelnemers voor de lang ste afstand, 40 km, gaan reeds 's morgens om 10 uur op pad. De 15-km wandelaars vertrek ken om 14.00 uur, de liefheb bers die het wat korter willen maken vertrekken een half uur later, namelijk om 14.30 uur. (Van onze correspondent) REIMERSWAAL In Ons Dorpshuis te Kruiningen heeft de Algemene Woningbouwver eniging Reimerswaai een alge mene ledenvergadering gehou den. De belangstelling was goed. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om het lid maatschap van de vereniging voor bewoners van huizen van de stichting verplicht te stel len. De contributie zal f 0,50 per maand bedragen en maande lijks met de huur worden ge ïncasseerd. Nagegaan zal wor den of een en ander juridisch niet aanvechtbaar is. Grond aankopen te Kruiningen, Yerseke en Krabbendijke voor de bouw van woningen wer den goedgekeurd. Voor de bouw van 20 woningwetwo ningen aan de Knol te Krui ningen zal een hypothecaire lening worden aangegaan van een miljoen gulden bij Silva Ducis N.V. te 's-Hertogen- bosch. Een voorstel van goed keuring en aanvaarding van het principiële overdrachtsbe- sluit van de gemeente Rei merswaai om aan de woning bouwvereniging, complexen woningen te Krabbendijke. Kruiningen, Oostdijk, Rilland en Baden tegen de boekwaar de per 1 januari 1973 in eigen dom over te dragen, werd met algemene stemmen aangeno men. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende be stuursleden J.J. van Kervinck, penningmeester van de vereni ging en afkomstig uit Krab bendijke en B. Rooze, be stuurslid en afkomstig uit Ril land, met algemene stemmen herkozen. In verband met het vertrek uit de gemeente Rei merswaai van het bestuurslid H. van de Berg uit Krui ningen, stelde deze be- stuuirsfunctionaris tussentijds zijn bestuurslidmaatschap ter beschikking. Drie kandidaten hadden zich aangemeld, te we ten de heren Scheurmaker uit Kruiningen, Stevense uit Hansweert en Korstanje uit Yerseke. Na drie maal te heb ben gestemd werd tot be stuurslid gekozen de heer Korstanje uit Yerseke waar door Yerseke zijn eerste ver tegenwoordiger in het bestuur van de woningbouwvereniging heeft verkregen. Verder werden de bouw plannen voor 1973 ontvouwd. Woningwetwoningen zullen worden gebouwd te Yerseke 28 stuks, te Krabbendijke 16, te Waarde 12, te Hansweert 20. Premiewoningen te Rilland 12 te Krabbendijke 8, te Kruinin gen 17, te Hansweert 6. In de rondvraag werd van enkele zij den kritiek geleverd op de wijze waarop klachten betreffende de woning al dan niet worden afgedaan. Voorzitter E.A. Suij, sprak de hoop uit dat dit in de toekomst beter zal gaan lopen. De woningbouwvereniging gaat een Opzichter in vaste dienst benoemen die belast zal worden met het toezicht op de woningen en enig administra tief werk. Het boekhoudkun dig werk blijft bij de gemeen te berusten, terwijl men voor nemens is om de voorraad- ministratie via de computer te laten lopen. j\

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 6