Moeizame berging „Tai Pan' O.N.A. VIERT WEEK LANG FEEST E40 Sporttoernooi in Oostburg De Stem/De Vrije Zeeuw lijn tijdelijk pedaal cassis de slanke Kinderboekenweek OP LAST VAN HAVENSCHAP Verbetering woningen Scheepvaart op kanaal toegenomen stad streek Rowans met eigen zender in de lucht „Oude Haven" kon geen vis vangen Openingsavond Alliance was geslaagd WEDSTRIJDEN VOOR TIEN TERNEUZENSE SCHOLEN Handwerk van 65-plussers op bazaar Heinkenszand Kloosterzande Koewacht Sehoolfusie in raad Terneuzen Terneuzen Dinsdag 17 oktober 1972 5 (Van een onzeer verslaggevers) SLUISKIL Het bergingsbedrijf J. van de Akker uit Vlissin- gen heeft gistermiddag het motorschip Tai Pan, een voormalige mijnenveger van de Belgische marine, die op 10 september in het zijkanaal in Sluiskil door nog onbekende oorzaak zonk ge borgen. Een duiker dook herhaalde lijk naar de diepte om de sta len trossen onder de romp van de oude mijnenveger op hun plaats te brengen. Klokslag 4 uur gistermiddag hing de „Tai Pan" vast in de vier stroppen en kon met het eigenlijk lich ten begonnen worden. Toen duurde het niet lang meer om het houten schip zover boven water te krijgen, dat met het leegpompen van het ruim een aanvang kon worden gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Een vol le week organiseert de perso neelsvereniging O.N.A. van de n.v. Glasfabriek Sas van Gent, de n.v. Zuid-Chemie en de n.v. Algemeen Glasverkoopkantoor Amsterdam te Sas van Gent een reeks evenementen die in het teken staan van het 25-ja- rig bestaan. De „jubileum- week" begint 21 oktober en eindigt op 28 oktober. In deze week zullen alle activiteiten die in ONA-verband beoefend worden in het middelpunt van de belangstelling staan. De personeelsvereniging van O.N.A. werd op 13 december 1947 opgericht en telde toen 85 leden. Op het ogenblik omvat de vereniging rond 500 werk nemers en hun gezinsleden. Het huidige bestuur bestaat uit de heren C. Nanninga, voorzit ter, H. Uytterhoeven, secreta ris, R. Raes, penningmeester, H. 'van Rossum, vice-voorzitter en D. van Aalst, J. Jansen en M. de Jaeger, commissarissen. Ere-vorzitter van O.N.A. is de heer M. Remery. Voorzitter Nanninga zegt „Ik mag wel zeggen dat het enthousiasme van onze leden bijzonder groot is. Met veel animo wordt deelgenomen aan de verschillende ontspannings activiteiten. Daarbij stelt het bestuur van O.N.A. voorop dat het initiatief voor de activitei ten van de personeelsvereni ging voornamelijk van de le den zelf dient uit te gaan. De taak van het bestuur is meer stimuleren en activeren dan het organiseren. Deze gedrags lijn werkt tot dusver uitste kend". De personeelsvereniging is in feite een overkoepeling van di verse activiteiten die onder leiding van aparte z.g. kleine commissies worden ontplooid. Zo zijn er commissies op het gebied van tennis, hengelsport, tafeltennis, fotografie, bridge, voetbal, bollen, culturele ont spanning en reizen. „Na 25 jaar O.N.A. kunnen we met trots vaststellen dat onze personeelsvereniging haar bestaansrecht wel degelijk heeft bewezen en dat zij nog steeds de volle belangstelling geniet van het personeel", zegt penningmeester R. Raes. De feestweek van O.N.A. be gint zaterdag met een zeehen- gelwedstrijd nabij de waterto ren in Terneuzen. Cfp maandag 23 oktober wordt op de bol baan onder de feestzaal van de glasfabriek een jeu de boules- wedstrijd gespeeld. In de Speye vinden op dinsdag 24 oktober tafeltenniswedstrijden plaats en op donderdag 26 oktober is er een foto- en diawedstrijd in de Speye. Op vrijdag 27 okto ber kom ende liefhebbers van kaarten aan bod (bieden en bridge) in de Speye. Op zaterdag 82 oktober speelt het elftal van O.N.A., dat deelneemt aan de zomer avondcompetitie, een voetbal wedstrijd tegen een ploeg van radio Veronica op het sport park De Valcke, aanvang 11 uur. 's Middags is er op de bol baan een gaaibolling die om half drie begint. De feestweek wordt besloten met een grote feestavond in de Speye met medewerking van het orkest de Gold Stars uit Bergen op Zoom en de conferencier Hans Borghardt. Het was een bijzonder moei lijk karwei dat door de drijven de bok Walcheren in eendrach tige samenwerking met de sleepboot Deurlop werd opge knapt. Het aanbrengen van de vier stroppen, die onder het op de bodem van het kanaal lig gende schip door getrokken moesten worden, nam nogal wat tijd in beslag. (Van onze correspondent). WESTDORPE Op zater dag 21 en zondag 22 oktober zal de basis van rowan-afde- ling 177 uit Sas van Gent- Westdorpe aan de Sportkade te Sas van Gent herschapen zijn in een echte studio, com pleet met zender, bandrekor- ders, antenne, microfoons en dergelijke apparatuur. Op genoemde dagen wordt door de padvinders in de ge hele wereld de „jamboree on the air" gehouden. Dat houdt in dat twee dagen lang tal van scoutingsgroepen uit alle windstreken" in de lucht" zul len zijn om met elkaar contact te zoeken en ervaringen uit te wisselen. De verwachtingen zijn bij r.a- 177 hoog gespannen. De kontakten die men met andere groepen krijgt worden op de geluidsband vastgelegd. Daar na zal er over de kwaliteit van de ontvangst e.d. worden gecorrespondeerd. Het infor matiecentrum van de Sasse ro wans is zaterdag voor iedereen vrij toegankelijk. Het is in Nederland verbo den om zonder zendvergun ning van de PTT te opereren. Het project van r.a. 177 kon daarom slechts worden opge zet dankzij de bereidwillige medewerking van erkende zendamateurs: de heren Van de Voorde uit Westdorpe en Van den Berge uit Axel. Bei den zijn lid van de Zeeuwsch- Vlaamse zendamateurvereni ging. De „jamboree on the air" wordt elk jaar gehouden om de wereldbroederschap van scouting gestalte te geven. De Sasse scoutinggroep is een van de dertig Nederlandse groepen die aan deze manif estatie door de lucht deelnemen. Er wordt gezonden op de 20, 40 en 80 meter band. De zenders heb ben een dusdanig vermogen dat het mogelijk moet zijn verbinding met andere conti nenten te krijgen. (Van onze correspondent) BIERVLIET De henge laarsvereniging „Oude Haven" hield voor leden ee nviswed- strijd in de brandvijver bij het bejaardentehuis te Bier vliet. Het was de vijfde en tevens de laatste wedstrijd in dit jaar. Er werd geen enkel visje gevangen. „Het was de slechts ste wedstrijd die we ooit ge had ebben", aldus penning meester Van de Velde, „En dam te bedenken dat we er onlangs nog 20 kilogram vis (paling en karper) in hadden uitgezet"- De prijzen moesten alle worden verloot. In de morge nuren kwamen de junioren in een twee uren durende wed strijd aanbod. D euitslag hier van was. 1. Ronny van de Veire, 2. Anita van Hout, 3. Peter de Pauw. 4. Edwin Nae- ye, 5. Adri Verpoorte, 6. Willy Dekker, 7. Robbie Versluijs, 8. Frank Babijn, 9. Mario Rie- mans, 10- Jacqueline Ber tram. De uitslag van de loting: 1. J. Versluijs, 2. mevrouw Si- monse-Maas, 3. J. Kornelis, 4. J. van Hout, 5. mevrouw Van de velde-Meyer, 6. A. Von- hout, 7. J. van de Velde, 8- mevrouw Naeye-Va-n der Hey- den, 9. mevrouw Vonhout- Walhout, 10. mevrouw Puyen- broek-De Pauw. Juniorenclub kampioen 1972 werd Ronnie Bracke terwijl deze titel bij de senioren werd behaald door Ab. Vonhout. De eigenaar van het schip is de heer Sabbe uit Breskens. Deze was van plan de vroegere mijnenveger te laten verbou wen tot pleziervaartuig. Op 10 september zonk het vroegere Belgische marinevaartuig, dat bij de scheepswerf ,De Schroef' was afgemeerd, in het zijka- naal. De berging is gebeurd op last Van het havenschap Ter- neuzen. Het schip zal elders langs het kanaal aan of op de wal worden gebracht. Wat er verder mee gaat gebeuren is niet bekend. (ADVERTENTIE) &HCIAAL De oude mijnenveger in de takels van de bok Walcheren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alliance Frangaise had als „o- peningsavond" voor het sei zoen 19721973 een bijzonder aantrekkelijk programma. Madame Gisèle Casadesus, lid van de Comédie Frangaise, bracht als onderwerp „De pa- risiennes". Zij bracht dit op een zeer aparte manier, waar aan de leden zeer veel genoe gen beleefden. In de advertentie van het winterprogramma van de Alli ance Frangaise, opgenomen iin De Stem-De Vrije Zeeuw van woensdag 11 oktober j.l., staat abusievelijk dat de avond met mad-ame Casadesus, op don derdag 19 oktober zal plaats hebben. Om teleurstellingen te voorkomen, melden wij dat dit optreden j.l. donderdag 12 ok tober heeft plaatsgehad. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas van, Gent is een begin gemaakt met de uitvoering van 'n uitge breid renovatiepian, dat de ver betering van 'n 56-tal woningen van de woningbouwvereniging Sas van Gent omvat. De desbetreffende huizen staan in de Tramstraat en de Vredestraat. De kosten van de renovatie belopen in totaal een half miljoen gulden, dat is een gemiddelde van elfduizend gul den per woning. De woningen zullen na de doorgevoerde uit- en inwendige verbeteringen meer beantwoor den aan de wooneisen. Tijdens de renovatiewerkzaamheden zal het in sommige gevallen gewenst zijn dat de bewoners tijdelijk elders onderdak wor den gebracht. Daartoe heeft de woningbouwvereniging een aantal ruilwoningen beschik baar gesteld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Groepen van tien lagere scholen uit Terneuzen, elk met drie ploe gen, spelen vandaag in sporthal 't Zwaatnje drie afzonderlijke wedstrijden, t.w. het afleggen van een trimparcours, toneel matige improvisatie volgens opdracht en een quiz in de slotmanifestatie van de kin derboekenweek. De jury bestaat uit me vrouw Lensen (Bibliothecares se), mevrouw Vessem (huis vrouw) en de heer J. Timmer, onderwijzer. Speaker is de heer W. Hendriks uit Hulst en de prijzen worden uitgereikt door mevrouw Asdhoff, de echtgenote van de burgemees ter. Eerste prijs: boekenbon van f 100 voor schoolbibliotheek; tweede prijs: boekenbon van f 75,- voor idem, derde prijs: boekenbon van f 50 voor idem. Bij de eerste prijs behoort tevens een wisseltroffee het gouden Kinderboek.In dit boek worden elk jaar gege vens van de winnende school geoalligrafeerd. Om extra aan dacht op de manifestatie in Terneuzen te vestigen heeft (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers organiseert aanstaande woens dag een bezaar weer vele hand werkjes te koop worden aan geboden, die gemaakt zijn door een aantal oudere vrou wen in de leeftijd van zeven tig tot tachtig jaar (maar ook twee van 85 jaar), die elke woensdag in het Schuttershof te Middelburg bijeen komen. Thuis wordt ook altijd ijver ig aan de handwerkjes ge werkt, zodat het begrijpelijk is dat er ieder jaar een flinke hoeveelheid handwerkjes onit- Eens in het jaar organiseert de UW afdeling Middelburg dan ook een bazaar. De op brengst hiervan is bestemd voor onder meer het organise ren van een bustocht voor ge handicapten, het aanbieden van attenties aan zieke bejaar den en dergelijke activiteiten. De bazaar, die ook in het Schuttershof zal worden ge houden, begint om tien uur 's morgens en zal tot 's middags vijf uur duren. het comité een speciale sticker laten vervaardigen. Het ont werp hiervan is gemaakt door de heer J. Brouwer uit Ter neuzen. Aanvang twee uur vanmiddag. Koopweek De koopweek van 14 tot 18 oktober, die af gelopen zaterdag in Heinkens zand van start ging, werd door de winkeliers reeds met veel enthousiasme tegemoet gezien. Mede door het fraaie herfst weer begonnen de winkelstra ten vain Heinkenszand zich op deze middag reeds vroeg met publiek te vullen. De muzikale rondgang van Euterpe ging echter niet door. Wel was er muziek uit luid sprekers in de Dorpsstraat. Zo mogelijk zal het optreden van Euterpe op zaterdag 28 okto ber plaatsvinden. De voorzitter van de winke liersvereniging, de heer L. Lammere, was van oordeel dat de koopweek, dank zij de saamhorigheid van de winke liers, een succes zal worden. Ook roemde de heer Lammers de medewerking van het ge meentebestuur van Borsele. Het majorettenpeloton met de drumiband De Fazant van Ove- zande treedt zaterdag 21 ok tober tweemaal op. Op woens dag 18 oktober wordt 's mid dags voor de jeugd een teken wedstrijd op het plein voor de sporthal gehouden. Op zaterdag 21 oktober wordt voor de jeugd van 13 tot 15 jaar op een afgesloten terrrein een rolschaatswed- strijd gehuoden. Op de laatste dag van de koopweek, zaterdag 28 oktober vindt in het oefenlokaal van Euterpe de trekking van een loterij plaats ten overstaan van notaris Gijssel. Aanrijding Mej. B. W. uit Kloosterzande die met haar bromfiets op weg was naar school werd op de Tivoliweg in Hulst aangereden door een haar tegemoetkomende brom fietser. Deze is na de aanrij ding doorgereden. Mej. W. kwam zodanig te vallen dat zij met een lichte hersen schudding en een gebroken enkel, per ziekenauto naar het St. Lidiuinaziekenhuis in Hulst moest worden overgebracht. Naar de identiteit van de bromfietser die het ongeluk veroorzaakte wordt door de politie een onderzoek inge steld. Opening De staatssecreta ris voor onderwijs en weten schappen, mr. C. E. Schelfhout, zal woensdag 15 november om 14.00 uur de vernieuwde en uitgebreide school voor basis onderwijs in Koewacht offici eel openen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de afge lopen negen maanden van dit jaar is de scheepvaart op het kanaal Gent-Terneuzen geken merkt door een vrij aanzienlij ke stijging van het aantal zeeschepen en het aantal bru- to-registertons. In totaal passeerden tot en met september 7838 zeesche pen de Terneuzense sluizen. Dat zijn 459 schepen en ruim 3 miljoen brt meer dan in dezelfde periode van vorig jaar. Het aantal binnenvaartscha- pen dat in de sluizen werd geschut op weg van of naar zee hleef ongeveer gelijk, na melijk 54.247 tegen 54017 in de eerste negen maanden van 1971. Het totaal laadvermogen van deze binnenschepen liep echter terug van 30.826.614 ton in 1971 tot 30.490.745 dit jaar. EMILIO Bacardi, zoon van dè stichter van de Bacardi rumindustrie en de laatste nog levende hoge officier van de Cubaanse vrijheidsoorlog tegen Spanje, is in zijn huis in Miami overleden. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: Het is een gekke, rare, dolle, dwaze we reld a.l. Roxy, 20 uur: De vier vuisten van de duivel 14 j. Gem. Museum Markiezen hof, expositie Bergen belegerd 14-17 uur, bovendien ma. t.m. vrijd. van 10-12 uur. Hal Stad huis, Grote Mrakt, tentoon stelling van de maand van Martha van Meurs-de Jong (t.m. 31 okt.). Ma. t.m. vrijd. van 9-12.30 en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 20 uur: Een maagd van 18 karaat. 18 j. HULST Boekhandel Geyt, Steen straat 20, expositie Hugo Met sers (t.m. 23 okt.).) Werkd. van 9-12 en 13-18 uur. Zond. van 14-17 uur. KORTGENE Galerie Les Deux Chapeaux, expositie kunstschilder Hans ter Keurs (t.m. 3 nov.). dag. van 9-21 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: De vrouw van de priester 14 j. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM Groote Schouwburg, Zudd- plein, 20.15 uur: Godspell, geïnspireerd op het evangelie vanMattheus. Hofplein Thea ter, 20.15 uur: Een meisje om in je binnenzak te stoppen, blijspel van Hugh Herbert. Piccolo Theater, 20.15 uur: Mannenzaken en Thuis werk, door het Amsterdams Toneel. Schouwburg, 20.15 uur: De Italiaanse strohoed door het Zuiidelijk Toneel Globe. Theater De Lantaren 20.30 uur: Popmuziek. TERNEUZEN Luxor 20 uur De slag om de Zeppelin LZ 36 a.i. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: The De cameron 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Optreden van Ballet van Wallonië. Kon. Museum v. Schone Kunsten, expositie Jos Hen- drickx (t.m. 24 nov.). ASSENEDE Galerij Marg. de Boevé, ex positie Balder (t.m. 29 okt.). GENT Kon. Opera, 20 uur: Exploi tation du monde: Liban, porte de l'Orient. Galerij Plus Kern, Gebroe ders van de Veldestraat 24, expositie Raoul de Keyser (t.m. 27 okt.). Dag. van 14-18 uur. Centrum v. Kunst en Cul tuur, St. Pietersplein 9, F.A. Snellaert en zijn tijd 1809- 1872 Lumen numen 10 jaar. Inge Vahle, wand en ruimte. A. Cortier (t.m. 21 okt.). TERNEUZEN Naar aanlei ding van het bericht in De Stem en de Vrije Zeeuw over het afwijzende standpunt van de meerderheid van het onder wijzend personeel van de open bare mavo de Branding en de oudercommissie inzake het plan tot fusie van deze mavo met Petrus Hondius, bevestigt de heer R. C. E. Barbé, wethouder van onderwijs te Terneuzen, dat b. en w. met betrekking tot deze fusie een voorstel zullen doen aan de gemeenteraad. Het voorstel zal in de raads vergadering van 30 november aan de orde worden gesteld. De heer Barbé wilde over de in houd van het pre-advies van b. en w. nog geen nadere mede delingen doen. Zoals wij hebben bericht zijn de leerkrachten en de ouderconjmissie van de ma vo de Branding van plan een beroep op de gemeenteraad te doen de voorgenomen fusie met de rijksscholengemeen schap Petrus Hondius af te wij zen. Vernieling fn de nacht van zondag op maandag werd in de Arsenaalstraat te Ter neuzen, de geparkeerde perso nenauto van mejuffrouw A.D.V. grondig vernield. Maandagmorgen ontdekte zij dat de voorruit uit de auto was geslagen en dat het dak volkomen in elkaar was ge trapt. Brandje In het vooronder van het nabij de Terneuzense scheepswerf liggende binnen schip Lia ontstond maandag morgen een zeer sterke rook ontwikkeling tijdens laswerk- ahedein, waarbij isolatiema- vlaim vatte. De brand- 1 bluste het vuur. (Van onze correspondent) OOSTBURG Ter afslui ting van het 25-jarige bestaan van de r.-k. scholengemeenschap Sint-Eloy te Oostburg is een interscholair sporttoernooi ge houden. Aan dit sporttoernooi werd deelgenomen door leerlingen van Sint Eloy, het Koningin Wilhelminalyceum, de lts en de christelijke mavo uit Oost burg, alsmede van het Petrus Hondiuslyceum uit Hulst, Jan- senius-lyoeum uit Hulst, de mavo uit Axel, het Zeldenrust uit Terneuzen en de Branding uit Terneuzen. De wedstrijden vonden plaats in de sporthal de Veerhoek en de gymzaal van Sint Eloy. Na afloop reikte directeur van Sint Eloy, drs. G- van Gurp, de bekers uit. De uitslag van de finale is: volleybal meisjes: Sint Eloy - Koningin Wilhelminalyceum 02, Pe trus Hondiuslyc. - Jamseniuslyc. 02, volleybal jongens: Zel- denrustcollege - Wilhelminaly ceum 21, basketbal meisjes: Wilhelminalyceum - Sint Eloy 1610, basketbal jongens: Ko- nimgin Wilhelminalyceum Petrus Hondiuslyceum 12 EEN Heerhugowaardse huis moeder heeft hasjbezlt bij haar dochter doorgespeeld aan de plaatselijke politie. De po litie kwam spoorslags naar het aangegeven adres en slingerde dochter-lief (15) op de bon. Het meisje was in het bezit van iets meer dan een gram hasj. Editie Zeeland RAYONKANTOREN; TERNEUZEN- Nieuwstraat 9, tel. 01150- 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100 - 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag t/m vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters, Brouwerijstraat 4, tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t/m vrijdag 19.00 - 21.00 uur, tel. 01600 - 22341; zaterdag 9.00 - 12 00 uur, tel. 01600 - 49900; zondag 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150 - 6297; Midden- Zeeland 01100 - 4944 HUISAANSLUITINGEN REDACTIE: chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé tel. 01150-5745; algemeen re dacteur Zeeland: A F. Koopman, kantour Kromme Weele 4. Mid delburg, tel 01180 -7764. privé tel. 01180 7438; redacteur Mid den-Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100- 8030; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920. privé tel. 01150- 4866; redacteur O Z.-Vlaanderen: A Vertind, kantoor Steenstr. 14, Hulst. tel. 01140 - 3751, privé tel. 01140 - 3103; redacteur W.Z. Vlaanderen R van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150- 7920, privé tel 01150 - 4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen. tel. 01155 - 1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, teL 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu, tel 01100 4316.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5