Discussie oeververbinding Westerschelde weer op gang Middelburg schrapt lokaal vervoer van begroting ACTIE „BOKTOR OP GANG GEKOMEN Zeeuwse invaliden willen algemene bond OOK ZEEUWSEN MOETEN MEER DOEN MET DE POLITIEK c Middelburg gaat vervoer van gevaarlijke stoffen beperken KANSEN WEER ROYALER GESCHAT Kampioenschap dammen: Zeeland start weer stad 1 streek Normaal weer VMZ-delegatie besprak" milieu in Europa Installatie Zeeuwse Vrouwenraad Studiedag van NBP-Zeeland in Goes Financiering Terneuzen DTnS&ig 17 oktober 1972 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het openbaar vervoer in de Zeeuwse hoofd stad zal voorlopig een onbeschreven blad papier blijven. B. en w. van Middelburg hebben een stelpost van f 55.000 op de be groting voor 1973. ten behoeve van „het lokaal vervoer", ge schrapt. Nadat dit bekend werd is er enige ongerustheid ontstaan in de nieuwe stadswijk Middelburg-Zuid. Men vreesde daar dat het gevolg van de „bezuiniging" zou zijn, dat Middelburg-Zuid, en met name de nieuwste wijk Dauwendaele, in de toekomst letter lijk de bus zouden moeten missen. (ADVERTENTIE) „Daar is geen sprake vain" nidus een woordvoerder van de nv Streekvervoer Walcheren. Wij hebben de nieuwe wijken die Middelburg er bij heeft ge kregen, opgenomen in onze in terlokale lijnen. Zo wordt Dau wendaele aangelopen door de dienst Middelbur g-Goes, en Middelburg-Zuid door <*e dienst Middelburg-Vlissingen. En dat blijft zo. Overigens ontvangt de n v Streekvervoer Walcheren voor deze extra service geen enkele gemeentelijke subsidie. In andere vervoersgebieden in Nederland worden voor „sla gen" door de steden wel subsi dies betaald. Voor enige uitbreiding van het lokaal vervoer in Middel burg, om nog maar te zwijgen over de stichting van een echte stadsbusdienst, heeft de n.v. Streekvervoer Walcheren geen financiële middelen. Initiatie ven op dat punt zijn, zonder gemeentelijke subsidies dan ook bij voorbaat vruchteloos, zo gaf men ons te verstaan. Men kan ze van ons niet ver wachten", aldus een woord voerder van de busmaatschap- P'Enkele jaren geleden hebben b. en w. van Middelburg bij de n v. Streekvervoer Walcheren geïnformeerd hoeveel een stadsdienst zou moeten kosten. Er is toen een kostenraming gemaakt, doch tot concrete plannen is het nooit gekomen. Een hanteerbaar plan voor het openbaar vervoer in de stad ontbreekt overigens. Bij de n.v. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag om 18 uur. Op de meeste plaatsen droog en ongeveer normale tempera turen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren zon 0 tot 5, min. temp. om streeks normaal, max. temp. omstreeks normaal, kans op een droge periode van min stens 12 uur 95 procent, kans op een geheel droog etmaal 80 procent. Voor donderdag: aantal uren zon 0 tot 5, min. temp om streeks normaal, max temp. omstreeks normaal, kans op een droge periode van min stens 12 uur 95 procent, kans op een geheel droog etmaal 80 procent. waterstanden Konstanz 271 -2, Rheinfel- den 155 -2, Straatsburg 118 - 4. Plittersdorf 246 -7, Maxau 299 -5, Plochingen 118 -8, Mannheim 113 -2, Steinbach 116 oiiv., Mainz 143 -4, Bingen 44 -2, Kaub 65 -3, Trier 224 - 2, Koblenz 80-6, Keulen 10 -2, Ruhrort 170 -1, Lobith 772 -3, Pannerdense kop 754 -1, Nij megen 580 -3, IJsselkop 726 - 4, Eefde IJssel 258 -2, Deven ter 145 onv., Morasin 5448 onv., Borgharen 3825 -27, Belfeld 1033 -7, Graven beneden de sluis 501 -1. Morgen, woensdag 18 okto ber. Bergen op Zoom 12.03, Hansweert 11.04 en 23.48, Ter- neuzen 10.33 en 23 18, Vlissin gen 10.07 en 22.47, Wemeldin- ge 11.53. Streekvervoer Walcheren ver onderstelt men wel een bepaal de behoefte aan stadsvervoer per autobus. Het heeft echter geen enkele zin om die „glo baal gepeilde behoefte" in te spelen, aldus de busmaatschap pij, omdat de n.v. toch niet in staat is de nodige investeringen daartoe te doen. Die moeten mogelijk worden gemaakt door subsidies van de gemeente. Van de zijde van de raad werd ons te verstaan gegeven: „Als er bepaalde verbeteringen voor het lokaal vervoer zouden worden voorgesteld, dan is het begrotings-technisch niet meer mogelijk om daaruit voortvloei ende kosten te verhalen op een vooraf in de begroting opgeno men post. Er zou in zo'n geval een uitspraak vam de raad moe ten komen, om een bepaald be drag ten behoeve van het stads vervoer beschikbaar te stellen. De wenselijkheid zou zich kun nen aandienen, als de n.v. Streekvervoer Walcheren b.v. voorstelt om nieuwe wijken te gaan aandoen, of nieuwe hal teplaatsen te stichten". Zoals gezegd: dergelijke ini tiatieven zijn van de busmaat schappij niet te verwachten. Van gemeentelijke zijde wordt aan een en ander toegevoegd: „Nu de raming ten bedrage van f 55.000 op de concept-begro ting is herzien hetgeen no dig was om het te verwachten begrotingstekort weg te wer ken kan niet worden ver wacht dat b.v. in de begroting voor 1974 weer een aanzienlijk bedrag voor het lokaal vervoer zou worden opgevoerd. Meest al komt het college op een herziening niet terug". (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een aantal leden van de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland en van de Zeeuwse afdeling van de Euro pese Beweging zijn naar Brus sel gereisd om eens een kijkje te nemen in het gebouw van de Europese Commissie, waar zij zich lieten inlichten over het beleid van de diverse Europese gemeenschappen, zoals de Eu ratom en de EGKS voeren ten aanzien van het milieu. Dit onderwerp werd ingeleid door een van de belangrijkste ambtenaren die ziqh met het milieuvraagstuk bezighouden, de heer Terpstra, een van de opstellers van het gemeen schappelijk programma betref fende het milieubeleid. Hij ver telde onder meer dat dat pro gram een aantal voorstellen aan de gemeenschappen in hield, met betrekking tot de gezamenlijke politiek. In het programma wordt er van uitgegaan dat de gemeen schappelijke krachten gebun deld moeten worden door de diverse instanties die beslis singsbevoegdheid hebben te centraliseren, en daar onder te brengen waar hun aanwezig heid gewenst is. Op die plaat sen waar de nood het hoogst is. Ook verkondigde de heer Terpstra dat de gemeenschap pen in de toekomst meer zou den moeten samenwerken met de reeds bestaande organisa ties die deskundig zijn op het gebied van het milieubeheer, zoals de Wereldgezondheidsor ganisatie. Na deze toelichting ontspon zich een discussie over verschil lende naar voren gekomen pro blemen, waarna de groep uit Zeeland huiswaarts keerde met evenveel, maar dan nieuwe vragen als waarmee de delega tie gekomen was. Laatst kwam iemand om een nieuwe vulling voor zijn Philips batterij vragen. Tja, misschien maken we ze wel tè mooi. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Op dinsdag 31 oktober zal de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, de nieuwe Zeeuwse vrouwenraad installe ren in het Open Hof, het nieu we wijkcentrum van Pauwen burg in Vlissingen. Op 31 oktober zal tevens de provinciale contactdag worden gehouden, georganiseerd door de Nederlandse federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulp verlening in Zeeland, en van de plaatselijke raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad Dit betekent dan tevens de laatste officiële daad van twee bovengenoemde instellingen omdat ze met ingang van 31 oktober samengaan tot de Zeeuwse Vrouwenraad. Mevr. G. K. Hesselink-Mondria uit Middelburg is gekozen tot pre sidente van de nieuwe vrou wenraad. Mevr. M. Westerhout- van Sparrentak, presidente van de federatie vrouwelijke vrij willige hulpverlening in Vlis singen, zal het programma om half elf openen. Na de installa tieplechtigheid om elf uur be gint de studiedag met als on derwerp „Wat is er aan de hand met het water in Zee land" met discussie onder lei ding van mevr. dra. J. Aalders- de Weerd. Inleidingen worden gehou den door ir. W. de Beyl, hoofd ingenieur-directeur van de pro vinciale waterstaat, en de heer P. G. van Ooyen, hoofdsecreta ris van de n.v. Watermaat schappij Zeeland. Het studie programma zal om half vier worden afgesloten. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER Op zaterdag 21 oktober a.s. wordt gestart om het persoonlijk damkampioenschap van Zee land, in hoofdklas, eerste klas en jeugdklas. Verder elke za terdagmiddag tot 3 februari 1973. In de hoofdklas hebben negen spelers ingeschreven, in de eerste klas 21 en in de jeugdklas 23, spelers uit ge heel Zeeland. Er wordt ge speeld in het verenigingsge bouw aan de Poelvoordsetraat 3 te 's-Gravenpolder, aanvang der wedstrijden om 13.30 uur. Een mooie gelegenheid voor „huisdammers" om deze wed strijden eens te bezoeken en hun eigen spel hiermee te ver rijken. De toegang tot deze wedstrijden is gratis. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK De slag tegen de boktor in de kerk van Groenendijk is in volle gang. Vorige week zijn mensen van de firma Schuurman uit Tilburg begonnen met dit imposante karwei, dat waarschijnlijk nog heel deze week zal du ren. De bestrijding van de boktor geschiedt volgens een chemisch procédé, maar voordat men daar aan kan beginnen moet eerst de zolder van de kerk stofvrij worden ge maakt. Met die grote stofbeurt is men vorige week begonnen. Dat is overigens geen gemak kelijk karwei, want de kerkzolder telt tal van moeilijk bereikbare hoe ken en'gaten. Daar komt nog bij, dat men zich moet bewegen op een smalle balk, die over de hele zolder loopt, omdat de gewelven zelf van licht hout zijn gemaakt. Een en ander betekent, dat men bij één misstap op de donkere zolder een smak van 16 meter kan maken. Die wetenschap maakt het er allemaal niet aantrekkelijker op. Die delen van de zolder, die al te ver door de boktor zijn aangetast worden verwijderd en vernieuwd. Zoals bekend is het geld voor deze be- handeling door de paro- (Van onze correspondent) GOES Door de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zeeland wordt op 9 november in de „Prins van Oranje" te Goes een studiemiddag gehouden. Het thema voor deze mid dag, die om 13.15 uur begint, is „het voortgezet onderwijs met al zijn mogelijkheden en moeilijkheden". Er worden vier inleidingen gehouden, waarna gelegenheid bestaat tot discussie. De heer J. Gelijns, inspec teur voor het lager onderwijs in Zeeland, spreekt over de overgang van het basis- naar het voortgezet onderwijs. Mej. drs. M.G. Hoveijn, schoolde- kaan van het Goese Lyceum, spreekt over „wat biedt het algemeen voortgezet nder- wijs". De heer J. Steenhou wer, onderwijskundig mede werker bij de Algemene Bond ter bevordering van Beroeps onderwijs neemt het beroeps onderwijs en de midden school onder de loep, terwijl de hoofdconsulent van het leerlingwezen in Zeeland zal spreken over „Partiële leer plicht - wat en hoe?". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/DEN HAAG Het plan voor de bouw van een vaste oeververbinding over de Westerschelde is opgevoerd als onderwerp van bespreking voor de begroting van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer. Deze be groting zal pas na de komende verkiezingen worden behan deld In het informele vlak worden er momenteel zo vernemen wij in Den Haag acties ondernomen, om het punt „Vaste Oeververbinding" ook bij de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat op de agenda te krijgen. De voorzitter van de be wuste vaste kamercommissie, de heer M.W. Schakel, heeft al verschillende malen blijk ge geven, ontvankelijk te zijn voor de argumenten die voor de bouw van een vaste oever verbinding pleiten. Een en ander betekent ech ter niet, zo vernemen wij in Middelburgse bestuurskringen, dat de vaste oeververbinding nu onmiddellijk een haalbare kaart is geworden. „Wie dat zegt, maakt de wens tot vader van de gedachte", zo werd ons verzekerd. Maar in Zeeland is de hoop intussen al wat opge leefd. Er is maandenlang achter de schermen gewerkt om het karretje van de vaste oever verbinding weer op de weg te krijgen. Vooral de Zeeuwse Tweede Kamerleden hebben geen gelegenheid verzuimd om het belang dat een vaste oe ververbinding voor geheel Zuidwest-Nederland vertegen woordigt, onder de aandacht te brengen van de instanties die op het praktische beleid in vloed kunnen uitoefenen. De haalbaarheid van het project om de beide Wester- schelde-oevers door middel van een brug-tunnel combina tie te verbinden, 'valt of staat met de vraag of de Nederland se kapitaalmarkt voor de duur van vijf of meer jaren, met een jaarlijkse aderlating van ongeveer honderd miljoen gul den kan worden belast. De inmiddels afgetreden mi nister van verkeer en water staat, dr. W. Drees jr- behoor de wat dit betreft tot de cate gorie der pessimisten. Zijn op volger, minister Udink, schijnt - aldus informaties die wij uit Den Haag ontvingen - de mo gelijkheden wat royaler te schatten. Hangende de onzekerheid over de financiering is er op verschillende niveaus te Mid delburg gehandeld alsof ex- minister Bakkers vage belofte uit september 1970 - namelijk dat eind 1973 met de bouw van het gigantische kunstwerk kan worden begonnen - in vervulling zal gaan. Dat wil zeggen dat de Stich ting Vaste Oeververbinding, geleid door de directeur van ETI Voor Zeeland, drs.M.C. Verburg, onverdroten is voort gegaan met het vervolmaken van reeds eerder opgestelde kosten-baten-analyses. Op ini tiatief van G.S. van Zeeland is een "N.V. Westerschelde-Oe- ververbinding,, opgericht, waarin de provincie zelf deel neemt, en onderwijl gaan de nadere studies over het pro ject, waarvoor jaren geleden een stuurgroep is opgericht, geleid door de hoofdingenieur directeur van rijkswaterstaat in Zeeland, lr. J. Zuurdeeg, eveneens voort. De rentabiliteit van het pro ject is buiten kijf, zo stellen insiders. Voor het jaar 2000 zullen de stichtingskosten ge delgd zijn. Verwacht wordt dat een rapport van een de partementale stuurgroep, dat deze week verschijnt, de con clusies die reeds door de Stichting Vaste Oeververbin ding werden getrokken, volle dig zal onderschrijven. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Het bestuur van de afdeling „Zeeland" van de Nederlandse katholieke in- validenbond is van mening, dat het hoog tijd wordt om tot de confessionalisering over te gaan. Dit staat te lezen in het jaarverslag, dat zaterdag 28 oktober ter sprake komt op de jaarvergadering in het gemeen telijk jeugdgebouw aan de Ko ninginnestraat. In het jaarverslag toont het bestuur van de ruim 100 leden tellende afdeling zich bijzonder tevreden over de ontwikkelin gen. Zo wordt onder meer ge constateerd, dat de bond lang zamerhand is uitgegroeid naar het reeds lang nagestreefde doel om. werkelijk een belan- gen-organisatie te gaan worden. „Bij het hiertoe uitgroeien was het vooral noodzakelijk dat velerlei instanties, de gehandi capten als gelijkwaardige ge sprekspartners gingen beschou wen. De noodzaak dus, dat er niet langer „over" maar ,met" de gehandicapten werd gespro ken, zodat mettertijd een „sa menspraak" op gang kwam, waar men bereid was naar elk aar over en weer te luisteren", aldus het verslag. Als voorbeeld van het be reikte doel wordt gewezen op de inspraak bij politieke zaken, de steeds verdergaande com municaties tussen gehandicap ten onderling en niet-gehandi- capten, de integratie van ge handicapten in de maatschap pij en de inspraak bij het aan passen van openbare gebou wen en daadwerkelijke sport beoefening. Het bestuur merkt verder nog op, er zich van bewust te zijn, dat er nog veel baanbre kend werk verricht moet wor den. Verder wordt er naar ver wezen, dat men het afgelopen jaar alle „geestelijk-gehandi capten" uit het ledenbestand heeft moeten laten afvloeien, omdat de organisatie speciaal is gericht op de lichamelijk ge-j handicapten. „Deze maatregel mag u niet verkeerd interpreteren maar we voeren deze afvloeiings maatregel alleen door als de bedoelde leden in een op hun gerichte omgeving gaan wo nen". In het jaarverslag wordt verder nog aandacht besteed aan hetgeen men in de politiek heeft bereikt het sportcentrum in Oostburg en nog verschillen de activiteiten. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen (voluit de Neder landse vereniging voor vrou- wenbelangen, vrouwenarbeid en gelijk staatsburgerschap) zal met ingang van donderdag 26 oktober politieke scholings cursussen voor de vrouw ge ven in diverse plaatsen van Zeeland. Deze cursussen „politieke scholing voor de vrouw, heb ben een voorgeschiedenis. Na de kamerverkiezing van 1971 heeft het Nederlands Vrou wencomité, het orgaan waarin de presidenten van 20 vrouwen organisaties samen meer dan een miljoen leden vertegen woordigen, zijn teleurstellin gen uitgesproken over het ge ringe aantal vrouwen dat in de kamer was gekomen. De Nederlandse vereniging voor vrouwenbelangen heeft het initiatief genomen een cursus te organiseren om de vrouwen meer bij de politiek te betrek ken. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen sloot zich direct bij dit initiatief aan. En nu doen, hoewel niet direct bij de organisatie be trokken, ook verscheidene le den en zelfs afdelingen van andere vrouwenorganisaties mee. Er worden in ongeveer der tig plaatsen cursussen gehou den met in totaal rond 3000 deelneemsters. Als methode werd gekozen voor een cursus met vijf bijeenkomsten, waar met name het politieke deel beoefend en geoefend zal wor den. Het eerste doel is name lijk de vrouw over de spreek- drempel te krijgen zodat ze in de eigen partij haar zegje kan doen. Dit debat wordt gesti muleerd door voor elke avond enkele vragen centraal te stel len. De vragen worden lande lijk opgesteld, in een redactie van allerlei gezindte waarin onder meer zitting hebben de kamerleden Gerda Brautigam. mr. Anneke Goudsmit, en mevr. Berthe Groensmit van der Kallen. Voor de cur susbijeenkomst worden verte genwoordigers of vertegen woordigsters der politieke par tijen uitgenodigd om in het kort hun partij-standpunt weer te geven. Daarna wordt er een samenspel tussen de zaal en de partijvertegenwoor digers gehouden en de zaal onderling. De discussieleidster, die politiek geen eigen partij standpunt mag innemen, presi deert de bijeenkomsten. Het is geenszins de bedoe ling enige politieke partij op de voorgrond te stellen. Het gaat om algemene politieke oriëntatie, debat en informatie. Volgens de organisatie is het een toevalsfactor dat de start van de cursus samenvalt met de voorbereidingen van de verkiezingen. Maar zeggen zij, misschien brengt dit initiatief de vrouwen er meer toe naar de stembus te gaan. Misschien brengt het meer stemmen op voor vrouwelijke kandidaten, van welke partij ook. Mevrouw Haya van Someren die vele jaren in Amsterdam op dezelf de wijze onder auspiciën vam de Nederlandse vereniging voor vrouwenbelangen derge lijke cursussen leidde, heeft bij de voorbereidingen van de ze cursus als adviseuse een waardevolle bijdrage geleverd en neemt ook deel aan de redactie van de vragen. De data en plaatsen waarop de verschillende cursussen worden gehouden zijn als volgt: Noord-Zeeland: donder dag 26 oktober restaurant Mondragon, Zierikzee, verder in dit zelfde restaurant don derdag 23 november, donder dag 25 janiuari, donderdag 22 februari, in de Prins van Oranje te Goes, waarbij als discussieleidster optreedt mevr. J. Jongejan-van de Meulen uit Rill-and-Bath. En voor Zeeuwsch-Vlaanderen zijn het maandag 30 oktober, hotel Du Commerce, in Oost burg, donderdag 23 .november Cultureel Centrum De Halle in Axel, donderdag 25 januari hotel Du Commerce in Oost burg, woensdag 21 februari De Halle in Axel, donderdag 29 maart. De Halle in Axel. Dis cussieleidster is dan mevr E. Maris-Koster uit Zaamslag. Alle bijeenkomsten beginnen o:n acht uur 's avonds. Vrouw gewond Maandag middag had in de Axelsestraat te Terneuzen een aanrijding plaats tussen mevaxxrw M. F. - O. uit Terneuzen, die met haar fiets in de richting van het centrum reed en bromfietsbe stuurder O. B. eveneens uit Terneuzen afkomstig en rij dend in dezelfde richting. Te genover wasserij „De Zon" stapte mevrouw F. af en werd op dat ogenblik aangereden. Zij liep lichte verwondingen op aan knie en enkel. Brom fiets en fiets werden bescha digd. (ADVERTENTIE) Philips batterijen noemen ze ook wel iangspeel-batterijen. Elbee's dus. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De raad van de gemeente Middelburg vergadert volgende week maandag over een voorstel van het gemeentebestuur om het vervoer van gevaarlijke stoffen over de openbare we gen te beperken, en om het vervoer ervan nader te rege len. Tot nu toe was het zo dat gevaarlijke stoffen in principe over iedere weg vervoerd mochten worden, uiteraard binnen de geldende verkeers- voorschriften. Deze situatie is echter onhoudbaar geworden gezien het feit dat het tran sport van deze stoffen veel risico's meebrengt, vooral wanneer het gaat om het ver- de verordening toe te zoegen,, voer door bevolkingscentra. Daarom hebben G.S. van Zeeland een rapport opgesteld over dit vervodr, waarin wordt voorgesteld de admini stratie van de aanvragen be treffende dit vervoer te cen traliseren. Daartoe wordt Goes als plaats van vestiging voor gesteld. In het rapport wordt er tevens voor gepleit, bepaal de routes voor het vervoer van gevaarlijke stoffen vast te stellen, waarvan slechts in be paalde gevallen mag worden afgeweken. Om de regeling nader te be palen, stellen b. en w. van Middelburg nu voor, de veror dening Gevaarlijke Stoffen te wijzigen, en enige artikelen aan plaatsen aan te leggen, zodat de wegen die voor het vervoer zullen worden gebruikt aangewezen kunnen worden. De gemeenteraad vergadert bo vendien over de voorstellen van b. en w. om het bestem mingsplan voor de Spanjaard straat en voor de kom van Nieuwland vast te stellen. Het bestemmingsplan voor de Spanjaardstraat houdt in dat de vele daar aanwezige monumenten worden gerestau reerd, en weer voor bewoning geschikt worden gemaakt. Achter de woningen zijn zo genaamde ontsluitingsstraatjes geprojecteerd, die het moge lijk maken, de woningen aan de achterzijde te bereiken, en om autoboxen en parkeer- Het bestemmingsplan voor de kom van Nieuwland, door een speciale werkgroep ont worpen, wordt ook volgende week maandag besproken. Dit plan behelst voor een groot deel de rehabilitatie van een aantal woningen die aan een fikse Deurt toe zijn. Men heeft gekozen voor rehabilitatie en dus niet voor afbraak en we deropbouw. Dit om het karak ter van het centrum van Nieuwland te behouden. Alleen in de omgeving van de Van Akenstraat zullen vijf tien in slechte staat verkeren de woningen door nieuwbouw' worden vervangen. In het zuidoostelijk deel van Nieuw land zal een aantal nieuwe woningen, waaronder de zoge naamde twee-onder-een-kap woningen, en een aantal bun galows worden gebouwd in het kader van een afronding splan.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3