Brugge had moeite met KY Mechelen SCHEIDS- RECHTERS- TERORT OPGEHEVEN Overwinning voor dames Hontenisse AAREL1 Het kopen van een eigen huis. Weetudartu bijdeAmroBank een hypotheek kunt krijgen? Car la Willems was op dreef anno bank AFDELING ZEELAND: TEKORT AAN VELDEN lid GDC PARIDAEN DERDE LORAUX Pnsem; Nadelig saldo voor afdeling \atmraedroycb aangeboden: Verpoest ZEGE VOOR LUTO 2 sport EXPORT Mr. Bij het kopen van een eigen huis komen ingewikkelde dingen kijken. Vragen rijzen, zoals: Kan Ik hypotheek krijgen? Hoeveel procent van de koopsom? Welk bedrag kost dat dan per maand aan rente en aflossing? Wat is het verschil tussen k.k. env.o.n.?Watzijn de fiscale mee- en tegenvallers? Wat is erfpachtscanon? Weet u dat allemaal? En weet u dat er bij alle kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank een handig vraagbaakje klaarligt over allerhande problemen bij het kopen van een huis? Het heet: „Het kopen van een eigen huis" en u krijgt het gratis mee. Even langslopen dus. Dinsdag 17 oktober 1972 i? STANDARD LUIK MOET VOORLOPIG AFHAKEN (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Het gerenommeerde Standard Luik heeft in het afgelopen weekeinde in de eerste afdeling van het Belgische betaalde voetbal FC Brugge en Ander- lecht een beetje los moeten laten. FC Brugge won zelf zjj het met veel moeite thuis van KV Mechelen, en Anderlecht ook al. thuis van het moedige Ber chem, maar Standard kwam in Brussel bij Racing White niet verder dan 1-1, zodat Anderlecht sinds dit week einde alleen op de tweede plaats staat met een punt ach terstand op FC Brugge en een punt voorsprong op Stan dard, dat nu de derde plaats moet delen met Lierse SK, dat Cercle Brugge in feite binnen vijf minuten oprolde. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het scheidsrechterstekort, dat voorgaande jaren bijna groten deels de discussies tijdens de jaarvergadering van de afde ling Zeeland van de KNVB beheerste, is opgeheven. Het initiatief om tot de instelling van het b-scheidsrechtersschap te komen heeft namelijk in de afdeling succes gehad. Per 1 julf van dit jaar kon de scheidsrechterscommissie na melijk beschikken over: 224 a- scheidsrechters, 124 b-scheids- rechters en negen kandidaat arbiters. Nu de kwantiteit van het scheidsreohterskorps geen pro blemen meer geeft wil de commissie zich in de toekomst gaan bezig houden met de kwaliteit. De half in het afge lopen seizoen benoemde secre taris van de commissie W.A L. Broekhoven schrijft dan ook: „Om dit te kunnen realiseren heeft de commissie een groot aantal rapporteurs nodig. Een zodanig aantal waar de com missie nu nog niet over kan beschikken." De heer Broek hoven roept in zijn jaarverslag diegenen die mensen kennen die voor de taak als rappor teur voelen of die zelf die taak op zich willen nemen zich zo snel mogelijk bij de scheidsrechterscommissie be kend te maken. Het streven van de commissie is namelijk: Per scheidsrechter vier rap porten per jaar. Dat komt neer op een kleine duizend rappor ten. Ondanks het tekort rap porteurs kan Broekhoven toch melden dat er in het afgelopen seizoen 254 rapporten werden gemaakt. Hetgeen een stijging van tweehonderd procent be tekent. Uit het jaarverslag van de scheidsrechterscommissie blijkt dat de arbiters J.L. de Koster en R.J. Schelle gepro moveerd zijn naar de „grote" KNVB. Dit ondanks het feit, dat het in district zuid 1, dit jaar geen arbiters zouden kun nen promoveren. De Zeeuwse commissie heeft daar in sa menwerking met het dagelijks bestuur van de afdeling Zee land tegen geprotesteerd en dus met succes- Volgens secre taris Broekhoven blijft een voortdurende zorg van de commissie het aantal afschrij vingen, en door speciaal die op het laatste moment. Broekho ven: „Door decentralisatie van de aanstellingen heeft de com missie geprobeerd dit probleem te ondervangen, maar honderd procent geslaagd kan die po ging niet genoemd worden. De scheidsrechters die zich dit lo pende seizoen te veel aan 't af schrijven mochten bezondigen, zullen dan ook op strengere sancties van de commissie moeten rekenen." Aan het eind van het vorig seizoen werden dertien scheidsrechters door de commissie wegens te weinig ambities van de lijst afgevoerd. (Van een sportmedewerker) MIDDELBURG Guido Paridaen is zondag in een cross voor profs en amateurs te Assenede als derde geëin digd. Winnaar werd de Belg Daniel van Damme die de 24 kilometer aflegde in 56 minu ten. Op zes seconden achter stand finishte Rene de Clerck als tweede. Paridaen had veertien seconden achterstand op de winnaar. Een dag tevo ren was Paridaen in een cross in Nazareth minder fortuinlijk en moest reeds na twee kilo meter door stv -ruk opge ven. .lulirn de Cherck werJ daat eerste. Leider FC Brugge heeft het trouwens beslist niet gemak kelijk gehad tegen het zich fel verwerende KV Mechelen. Al zag het daar in de beginfase beslist niet naar uit, toen Brugge via de middenveld bezetting Thio, Rijnders en Houwaart de zaak geheel vast pinden. De Mechelse verdedi ging raakte enkele keren on der die geweldige druk in pa niek, maar toen doelpunten uitbleven kregen de Meche- laars moed. Achter werd de zaak beter geregeld en Brugge moest zelfs gaan uitkijken. Hoe gevaarlijk de counters van KV Mechelen waren bleek name lijk in de 27e minuut toen Van Herp van Mechelen na een snelle uitval zijn rechterspits Selleslagh de kans bood San ders kansloos te laten: 0-1. FC Brugge wankelde, maar onder aanvoering van Thio en de ook nu weer hardwerkende en vooral hard schietende Ra- oul Lambert sloeg de ploeg van Leo Canjels terug. Het was Brugges beste aanvaller Ruud Geels in de plaats van de geblesseerde Lefèvre die Brugge naast KV Mechelen bracht. En dat twee minuten voor rust. Direct na de hervatting kreeg Brugge weer een enorme morele dreun te verwerken. Brugge-doelman Sanders re ageerde iets te laat bij een door De Weerdt van Mechelen genomen vrije trap en de te rugspringende bal kwam voor de voeten van spits v. Broeck- hoven, die niet faalde: 1-2. Hoe belangrijk de aankopen van afgelopen zomer zijn voor Brugge bleek nu in de reste rende speeltijd. Brugge dat voorheen zelden of nooit zulke dreunen te boven kwam, vocht nu terug. Niet groots, maar wel effectief, want Johan De- vrindt zorgde voor 2-2 en dat gaf Brugge zoveel moed, dat Nico Rijnders na een van de beroemde inworpen van Lam bert Brugge naar 3-2 winst kon koppen. Racing White Standard stond ook nu weer in het te ken van de scheidsrechter. Was het vorige week Schaut die van Standard-praeses Petit op zijn falie kreeg omdat hij Stan dard bewust benadeeld zou hebben, dit keer bleek Frans talige Loraux duidelijk op de hand van dat zelfde Standard. Overtredingen van Beuriet en Dolmans tegen Teugels en Ed dy Koens van Racing White binnen het strafschopgebied wuifde Loraux al te gemak kelijk weg, de doelpunten in dit duel kwamen op naam van Crombez en Musovic. Cercle Brugge had het be paald niet gemakkelijk in Lier, waar het reeds na vijf minuten spelen tegen een 2-0 achterstand aan keek. Ver- meyen gaf Lierse na vier mi nuten via een strafschop de leiding er was toen al een treffer van Lierse afgekeurd en een minuut later duwde Dahl nummer twee langs De Coussenaeker. Bettens, de lon gen van Cercle Brugge wist in de zeventiende minuut tegen te scoren, maar verder kwam Cercle tegen het fanatiek spe lende Lierse toch niet. En dat ondanks het feit, dat de ploeg van Grijzenhout Lierse in de tweede helft vaak ver terug drong. De anticlimax kwam vijf minuten voor tijd toen De Nul via een uitval Lierse in veiligheid bracht. Berchem maakte in het As- tridpark waarschijnlijk onge wild een goede beurt. Daar Pol van Himst reeds na zeven mi nuten voor Anderlecht scoorde, moest Berchem de loopgraven- tactiek wel laten varen en ook aanvallen. Dat leverde een uiterst boeiend gevecht op, waarin Rob Rensenbrink en Verheijden Anderlecht naar 3-0 tilden voor dat Versluys hij woont in Zaamslag voor Berchem de eer verdiend kon redden. 0 Voor Nico Rijnders, hier op de foto met zijn oude vriend uit de Go Ahead-periode, staan enkele zware wedstrijden op het programma. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN In de afde ling heren le klas handbal kwamen de twee punten voor Schelde Sport, dat thuis tegen Olympus 1 speelde niet in ge vaar. Via Jan Webber (twee maal) Tonnie van Hoorn (tweemaal) en de cirkelspeler Tonnie Rose werd het in de eerste helft 50 voor Schelde Sport. Maar Olympus kwam bekwaam terug en haalde de achterstand in tot 53. Tonie van Hoorn scoorde 63. Vlak voor scheidsrechter Huy- brechtse uit Goes het rustsig- naal floot, maakte Olympus 64. Schelde Sport ging na rust door. Weer via Jan Weber en Tonnie van Hoorn. Nadat Cor van Dinteren in de linker-oirkelloop foutief ge stopt was, scoorde Jan Weber via de gegeven penalty rustig. Rob Uylenbroek, die zich ge durende de voorafgaande speeltijd rustig had gehouden kwam nu los. Via laige schui vers scoorde hij achter elkaar zeS doelpunten. Dit was voor Olympus te veel. De eindstand werd 199 voor Schelde Sport. Harringman behaalde in deze zelfde klas in een zeer matige wedstrijd twee punten weg bij Walcheren. Rinus Traas ont brak in het team van Haring man doordat hij met geecsheur. de enkelbanden weken niet kan spelen. Hierdoor begon Haring man in de eerste helft met eni ge experimentele combinaties die niet altijd het gewenste re sultaat opleverden, maar via Tonnie Traas en Piet Verrijzer werd het toch snel 30 voor Haringman. Walcheren kwam iets terug maar Haringman sloot Joch de eerste helft met een voorsprong van 42 af. Walcheren, dat in de tweede helft duidelijk minder werd, zag Piet Verijzer achtereen viermaal scoren. Toen daarop Willy Huis in 't Veld snel en goed reageerde op een paar black outs werd de stand 123 in het voordeel van Haring man. Daarna was het nog maar een formaliteit dat Walcheren nog twee doelpunten maakte en Haringman nog eenmaal scoorde. De eindstand 135 voor Haringman. In de damesafdeling tweede klas bracht Hontenisse uit Kloosterzande evenals de voorgaande weken het er goed af, door een gemakkelijke overwinning op Olympus II. In een matige vertoning mede door pech, werd de ruststand 10 voor Olympus. Via Ineke Hese en Riet Mei werd het 41 voor Hontenis se. De tegenstand die er bij Olympus nog was, viel weg, en Loès van Kruyze maakte er vlak voor het einde 51 van in het voordeel van Hontenis se. In de dames derde klas ont ving Schelde Sport de dames van Olympus 3 uit Vlissingen. Daar het laatstgenoemde teaim met slechts zes speelsters was komen opdagen was de afloop van de wedstrijd logisch ge sproken te voorspellen. Via Betsie Dubois die tweemaal laag in de hoek scoorde, en Connie van Eenenaam via een afstandschot werd de rust stand 30 voor Schelde Sport. De Olympus-Speelsters, die in de aanval goed domineerden, merkten herhaaldelijk dat het' met een speelster minder een ondoenlijke zaak was. Daar de keepster van Schelde 'Sport nogal een goede partij keepte en zodoende haar doel schoon hield, was het voor Schelde Sport een bekeken zaak. Via Ada Kest en Betsie Dubois werd de eindstand 100 voor Schelde Sport. In de heren derde klas be haalde Sluiskil de eerste twee punten binnen dank zij een overwinning op Schelde Sport 2. In het begin van de wed strijd zag het er helemaal niet naar uit dat Sluiskil zou gaan winnen. Want binnen tien mi nuten stond het 50 in het voordeel van Schelde Sport. Sluiskil kwam via Henk Al- lonalus goed terug naar 53. De ruststand kwam met een 66 stand. Sluiskil, dat met een paar snelle spelers goed bleef doorgaan, zag al vlug deze moeite beloond met doel punten. Schelde Sport kon het tempo tot de stand 108 aar- dig volhouden, maar toen was de weerstand gebroken. Het werd een verdiende overwinning van 1711 voor Sluiskil. In Goes traden de twee kop lopers voor de derde klas he ren aan. GSC 3 en Haringman 2. 'Ha ringman liet er geen twijfel aan bestaan wie er dit jaar kampioen gaat worden. In een rustige eerste helft werd er gescoord door Kees Visser, Lou Traas en Peter Huis in 't Veld. GSC 3 stelde daar maar enkele doelpunten tegenover. Ruststand werd verdiend 12 5 voor Haringman. Eindstand 269 voor Harinigman, waarna deze ploeg alleen op de eerste plaats is komen te staan. T (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Uit de begroting van de afdeling Zeeland van de KNVB van het lopende seizoen 72-73 blijkt dat het bestuur rekent op een nadelig saldo van 4450 gulden. Op het bestuur heeft dan ook voorgesteld om de toeslag op de seniorencontri butie van f 1,25 naar f 1,50 te brengen, de toeslag voor juni oren op twee kwartjes te be palen evenals die van de pu pillen. Het bestuur stelt ver der voor ingaande het seizoen 73-74 de toeslag van de junio ren en de pupillen nog verder te verhogen en wel naar een gulden. L/ doos mei 20 kloeke, oncemaiteerde senoritas. Zsor speciale aanbieding, ook wat betreft de prijs. Vraag uw sigarenwinkelier maar eens (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN De jeugdi ge Vlissingers Carla Willems en Jaap Keymel van de zwemsportvereniging De Stormvogel uit Vlissingen heb ben tijdens internationale zwemwedstrijden in het Belgi sche St.-Niklaas voor enkele uitstekende prestaties gezorgd. In het sterk bezette veld met deelnemers uit Nederland (Surae uit Breda en SZC uit Schiedam) Langeveld uit Duitsland, de Franse topclubs uit Reims en Roubaix, en de zeven sterkste clubs uit Bel gië, kwamen zij voor hun club uit op de viermaal honderd meter rugslag persoonlijk. Carla Willems was hiermee de eerste Zeeuwse zwemster dóe zich waagde op dit uiter mate zware zwemnummer. Carla zwom een zeer regelma tige race en eindigde op de zevende plaats. In de tijd van 6.30.3, waarmee zij ruim onder de gestelde limiet voor het Zeeuwse record bleef. Ook het aspirantenrecord heeft zij nu op haar naam gekregen. Maar ook Jaap Keymel kwam op dit nummer tot een verbetering van het Zeeuwse record, met 6.08.9, dat op naam stond van Tonnie van Maris uit Goes. Keymel noteerde een tijd van 5,59.1, waarmee hij ruim schoots onder het oude record bleef. Ook het Zeeuwse aspi rantenrecord kwam nu op zijn naam. Hoewel de kracht van de tegenstanders voor Zeeuw se begrippen geweldig was werden de Vlissingers beslist niet weggezwommen. In het eindklassement voor de Coupe Cleyman bezette de Stormvo- gelploeg de twaalfde plaats. In het eindklassement voor de schaal Dr. Koslowskl vestigde men zich als zevende. S) (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In zijn jaarverslag van de afdeling Zeeland van de KNVB stelt J. S. Cevaal, de secretaris van de afdeling: „Het grote euvel blijft in onze afdeling het veldtekort. Dit laatste levert vooral bij de competitieleiders vele moeilijkheden op, temeer nu ook het damesvoetbal zijn intrede heeft gedaan. Het vel- dentekort zal mede daardoor nog groter worden. Dus zijn er in Zeeland meer speelvelden dringend gewenst, maar die wens kan alleen vervuld wor den als de gemeentebesturen daaraan intensief gaan wer ken". Secretaris Cevaal gaat in zijn algemeen jaarverslag in op de cijfers van het aantal deelnemende elftallen en het daardoor gespeelde aantal wedstrijden. Hbt aantal aan de zaterdagcompetitie deelnemen de elftallen bedroeg in het sei zoen 71-72 131, die in totaal 1200 wedstrijden speelden. De honderd zondagelftallen speel den 1020 duels. Het aantal deelnemende juniorenelftallen bedroeg 251, die bij elkaar 2373 wedstrijden gespeeld hebben. Volgens de heer Ce vaal werden de pupillen in het afgelopen seizoen duidelijk niet vergeten. In totaal telde de pupillencompetitie 170 teams waarvan 109 in groep C (10-12-jarigen) en 61 in groep d (8-10-jarigen) speelden. In totaal werden er 962 c- en 406 d-wedstrijden gespeeld. Vol gens Cevaal een mooi resul taat. De afdeling Zeeland boekte in het afgelopen seizoen een ledenwinst van 1039. Waarvan een groot conto komt op dat van het damesvoetbal. Momen teel hebben zich namelijk der tig elftallen van 28 verenigin gen aangemeld en ereds aan de competitie deelgeno men. Volgens Cevaal kan de zaalvoetbalsport zich in Zee land wegens gebrek aan accom modaties niet voldoende ont plooien. In andere afdelingen heeft het zaalvoetbal volgens hem wel een grote vlucht ge nomen. Cevaal: „Wegens ge brek aan sporthallen dreigen wij in Zeeland achterop te ra ken. Meerdere sporthallen zijn nodig om deze sport op grote re schaal te kunnen beoerenen. Ook de plaatselijke overheden zullen daar aandacht aan moe ten gaan besteden, want de zaalsport is een ies van deze tijd". Over de boeten die zijn op gelegd gedurende het afgelo pen seizoen zegt Cevaal: „Ook van dit seizoen moeten we weer melding maken van de gebruikelijke stijging. Was het aantal vorig seizoen opgelopen tot 546, het seizoen 71-72 werd een aantal van 628 gehaald. De 546 boeten van vorige sei zoenen brachten f 2.576 op en dit seizoen bedroeg het bedrag f 2.605. Kennelijk werden er in het afgelopen jaar dus vooral mear goedkope boeten opge legd". De daling van het aantal overschrijvingen zette zich volgens het jaarverslag van de afdeling Zeeland door. Met een piek van 342 aanvragen in het seizoen 69-70 is het aantal via 315 in 70-71 teruggebracht op 303 in het afgelopen voet baljaar. En daarvan werden nog acht verzoeken ingetrok ken. (Van onze sportmedewerker) GOES De bekende Belgi sche dammer Hugo Verpoest uit Schooten bij Antwerpen heeft zich als lid laten in schrijven bij de Goese dam club G.D.C. Verpoest die verschillende keren Belgisch kampioen is geweest komt in eigen land niet aan zijn trekken op het honderdruitige bord. Vooral de competitie-opzet is in België heel wat minder dan in Ne derland. Met zijn club „Brabo" uit Antwerpen ontmoette Ver poest vrijwel steeds dezelfde tegenstanders en dit is volgens hem weinig attractief. Ver poest die steeds goede contac ten had met de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Dambond de heer H.C. van de Vreugde uit Goes besloot daarom lid te worden van de Goese damclub dat zowel met zijn eerste als met zijn tweede tiental uitkomt in de Zeeuwse Hoofdklas. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Voor de landelijke tafeltenniscompeti- tie promotie ereklas had St. Aloysius 1 dit weekeinde vrij af. Wel kwamen de tegenstan ders in hun klas achter de groene tafel. Leider Valken- burg-AMVJ wist de eerste helft van de competitie onge slagen af te sluiten door met 8-2 Scylla 2 te kloppen. Het Schicdamsc Noad herstelde zich van de laatste twee ne derlagen en wist Victory "55 met 8-2 tot overgave te dwin gen. St. Aloysius 2 kwam in de overganigsklas A opnieuw tot een zege. In Den Haag behaal de het trio Vernimmen-van Laere-Matthijsen met 3-7 de volle winst op Wibats 4. Het ongeslagen Irene 2 behaalde ook tegen Gossima 1 met 2-8 de buit binnen, en lijkt recht streeks op de titel af te ste venen. Luto 2 behield achter St. Aloys:us 2 de derde plaats door thuis een kleine 6-4 zege op de Salamanders te behalen. Opnieuw minder goed verging het St. Aloysius 3 in de over- gangsklas D. In Rotterdam werd tegen Twenty One Up 2 een onnodige zware nederlaag geleden (10-0). Het Steen- bergse TSC 1 behaalde twee kostbare punten tegen VVV. De strijd tussen de ongeslagen leide-s Scylla 4 en Wibats 3 werd door laatstgenoemd team met 3-7 gewonnen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 12