Rode Kruis neemt bloed af in Hulst Duivenclubs blij met televisie-uitzending KAPELLEBRUG IN GREEP VAN KERMIS 2>c SndU' VERWARMING ZWEMRAD DE BONTE TOPBILJARTER PICAVET: IK KREEG TITEL NIET CADEAU ACTIVITEITEN IN KINDERBOEKENWEEK ORGANISATORS VERWACHTEN REDELIJK AANTAL DONORS REPORTAGE „VAN GEWEST TOT GEWEST En muziekfeesten Drumband uit Graauw naar muziekfestijn Schietingen in Koewacht -Wijnkenner uit Hulst gevierd man in Frankrijk In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Bcjaardenschieting Bijeenkomst van „Het land van Huist" Sas van Gent OUDERAVOND IN GRAAUW Rkvv „Graauw" opent kleedlokaal Aangenamer (Van een cmzer verslaggevers) HULST Alle inwoners van de gemeente Hulst, tussen de 18 en de 65, kunnen maan dag 18 december in Hulst deelnemen aan een door de plaastelijke afdeling van het Rode Kruis georganiseerde bloedplasma-actie. Het is voor de eerste keer, dat een derge lijke campagne in deze ge meente op touw wordt ge zet. Het is de bedoeling, dat al le deelnemers ieder een halve liter bloed afstaan, dat voorna melijk wordt gebruikt voor de produktie van geneesmiddelen. Het afnemen van het bloed geschiedt op de bewuste da tum van 19.00 tot 21.00 uur in het gebouw van de lagere technische school door een team van het Rode Kruis uit Amsterdam. Het wordt geas sisteerd door helpsters van de plaatselijke afdeling. In deze 'wee uur kan men alles bij elkaar ruim driehonderd do nors verwerken. Vandaag en morgen zullen er huis aan huis folders worden verspreid, waarin belangstellenden zich kunnen opgeven. Ze krijgen dan later bericht wanneer ze verwacht worden. De organi satie wordt zo aangepakt, dat er geen wachttijden zullen zijn en alle bloedgevers een halfuurtje na hun komst weer op straat staan. Dat wil overi gens niet zeggen, dat de deel nemers niet voldoende rust krijgen om weer wat op te kikkeren. Ze krijgen ter plaat se een kopje koffie aangebo den om weer „aan te sterken". Het afstaan van een halve liter bloed heeft uiteraard geen enkele nadelige invloed op de eigen gezondheid. Uitgesloten van deelname zijn die bloed donors, die al aan de perma nente transfusiedienst van het ziekenhuis zijn verbonden. De lijsten van de deelnemers zul len na de samenstelling, ter controle aan de respectievelij ke huisartsen worden aange boden, zodat alle eventualitei ten uitgesloten kunnen wor den. De plaatselijke organisato ren verwachten voor deze al lereerste campagne een rede lijke belangstelling, al wordt er rekening mee gehouden, dat er aanvankelijk sprake zal zijn van enige terughoudend heid. Van het resultaat zal af hangen met welke regelmaat de campagnes herhaald zullen worden. Het is in ieder geval de bedoeling om het niet bij dit ene initiatief te laten. Waarom dit de eerste keer is, vertelt een van de bestuur ders: „De grote afdeling Hulst bestaat nog niet zo lang. Voor die tijd waren er al wel twee kleinere afdelingen Hulst en Sint Jansteen, maar die waren te klein om het aan deze actie verbonden werk te verzetten". De t.v. hoeft op IS december voor geen enkele aspirant- bloedgever in de gemeente Hulst aanleiding te zijn, om te besluiten toch maar thuis te blijven. Mede met het oog op de populariteit van Peyton Place zal er in de lagere tech nische school, toaar de bloed- afname-avond wordt gehou den, een televisietoestel wor den geplaatst, zodat de meeste mensen hun vaste programma toch kunnen volgen. (ADVERTENTIE) Sensatie in Iglo's Ideejenwinkel! Spinazie nieuwe oogst. Bijvoorbeeld: pak van 450 gram van 1.05 nu voor 85 cent! (Van een onzer verslaggevers) KAPELLEBRUG Een optreden van de Terneuzense zanger José Lucardo met begeleiding van de bekende Belgische musicus Francis Bay jr. moet dit jaar de grote attractie worden van de kermis annex muziekfeesten in Kapellebrug. Dit feest begint aanstaande zaterdag en het optreden van Francis Bay heeft maandag plaats in café „De Roskam" van Edmond Thuye. Hij verwacht, zoals hij zelf zegt, dat het maandag storm zal lopen. „Meneer, ge zult zien, dat de auto's dan tot aan de kruising staan. Er zal geen plekske meer vrij zijn. Ik denk dat er ontzettend veel mensen zullen komen. Mis schien wel teveel, zodat ze niet eens allemaal binnen kun nen", aldus. Edmond Thuye, die gezien zijn ervaringen in voorgaande jaren overtuigd is van zijn succes. „Dat ik Fran cis Bay hier kam krijgen is zuiver geluk. Dat heb ik te danken aan José Lucarde Ik .vind het geweldig". Onder de bezoekers van maandag zullen vermoedelijk heel wat Belgen zijn. Normaal vinden ze hun weg al wel naar de gezellige grenscafeetjes in Zeeuwsch- Vlaanderen en als daar dan nog een van hun „muziek-go- den" optreedt, zal dat voor velen helemaal reden zijn om de grens over te trekken. Ed- (Van onze correspondent) GRAAUW De drumband van Graauw is door het feest comité van Kapellebrug uitge nodigd om zondag 15 oktober deel te nemen aan het mu ziekfestijn, dat jaarlijks tij dens de kermis wordt gehou den. mond Thuye ziet ze handen wrijvend tegemoet. Ongetwijfeld zal het tijdens de komende kermisdagen ook in de andere etablissementen van Kapellebrug niet aan sfeer ontbreken. De muziek feesten worden hier al zolang de meesten zich kunnen herin neren, op touw gezet. Ze krij gen zondag hun beslag. Behal ve het muziekgezelschap uit Clinge, zullen ook Nieuw-Na- men, Sint-Jansteen en Hei kant acte de presence geven. (V-an een onzer verslaggevers) HULST Een groot deel van de Hulster dui vensportliefhebbers zal het komend weekend worden gemobiliseerd voor de opnamen van een televisieprogramma, waarin het wel en wee van de Zeeuwsch-Vlaamse duivensport zal worden belicht. Het programma wordt gemaakt door van „Gewest tot gewest" en het zal op woensdag 18 oktober op de beeldbuis verschijnen. De heer P. Antheunis, een van de bestuursleden van de duivenclubs, die hierbij zijn betrokken, is erg blij met deze belangstelling voor de Zeeuwsch-Vlaamse dui venmelkers. Hij schat het aantal liefhebbers in dit ge bied rond de 2500, daarbij de bekende .zaterdagsvlie gers' buiten beschouwing gelaten. „Het gaat op dit ogenblik erg goed", zo weet hij te ver tellen. „Als je dat vergelijkt met andere gebieden in Ne derland, dan bestaat er in Zeeuwsch-Vlaanderen toch nog wel een erg grote belang stelling voor deze sport. De populariteit neemt dan mis schien niet meer toe, maar loopt ook niet achteruit en dat is op sommige plaatsen wel anders". Hulst telt drie flore rende clubs, die in de beste verstandhouding met elkaar werken. Het zijn „Vitesse", „HLB" en „Herleving". Uit deze drie clubs is een commis sie „Kampioenendag cc Hulst" gevormd en daarvan is de heer Antheunis bestuurslid Hij heeft zich de afgelopen dagen heel w»t moeite ge troost om de Hulster duiven sport straks op de tv zo goed mogelijk voor de dag te laten komen. Hoewel de tijd van de bekende hoktentoonstellingen pas n-a 12 november begint, is er voor deze speciale gelegen heid al een georganiseerd op (ADVERTENTIE) Sensatie in iglo's ideejenwinkel! Spinazie nieuwe oogst. Bijvoorbeeld: pak van 900 gram van 1.95 nu voorl.60. aanstaande zaterdag. Die wordt gehouden in het clublo kaal de „Stadsherberg" aan het Schuttershof in Hulst en zal buiten de tv-opnamen toe gankelijk zijn voor ieder die er belangstelling voor heeft. Wat de opnamen voor zater dag betreft: er wordt gefilmd op drie plaatsen in Koewacht, St. Jansteen en Hulst. Er zal ook worden gefilmd op de tentoonstelling in de Stadsher berg. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Aan de bejaardenschieting, gehou den in café Ko de Waal, heb ben 41 schutters deelgeno men. afge- J. Lauwers Uit De hoge vogel werd schoten door Terhoie. De eerste zijvogel wias voor J. Burm uit Kloos- terzande. De tweede zijvogel ging naar C. de Schepper uit Koewacht. Heit grootste aantal kleine vogels, vijf stuks, werd in de wacht gesleept door L. van Dainme uit Koewacht. Rondgang Zaterdag a.s. houdit de drumband en het majorettenpeloton de Arno's uit Sas van Gent een rondgang door de stad met medewer king van de drumband van Scouting Sas van Gent. Men vertrekt om 3 uur vanaf het Tex-Schelde terrein. (ADVERTENTIE) SNACKBAR Bierkaaistraat 24 Hulst Telefoon 3271 le KLAS SALADES verkrijgbaar per 100 gram. Dagelijks VERS om mee te nemen. U kunt ook telefonisch bestellen. (Van onze correspondent) KOEWACHT De schut- tersmaatschappij „De Sport vrienden" houdt zaterdag 14 oktober een schieting in café J. de Guchteneire. Aanvang 15 uur. Zondag 15 en maandag 16 oktober wor den er sohietiingen gehouden in de zaal bij G. van Rumste in Koewacht. De schieting van maandag is een extra gelegen- heddisschieting. (Van onze oorrespondent) GRAAUW —De St.-Jozef- school in Graauw heeft een ouderavond voor de leerlingen van de eerste klas gehouden. De heer O. Kips, hoofd van de school, opende de bijeenkomst met een „van harte welkom" voor de ouders. Daarna werd door mevrouw Van Puyvelde, leerkracht aan deze school, een uiteenzetting gegeven over de leerstof met betrekking tot het modern rekenen. De heer Kips gaf een algemeen over zicht van de gang van zaken en stelde de ouders in de gele genheid vragen te stellen. Na een dankwoord door hem be stond er gelegenheid in een ongedwongen sfeer wat na te praten. (Van onze correspondent) GRAAUW De RKVV „Graauw" heeft een jaarverga dering gehouden, waarin is ge sproken over en besloten tot het verrichten van de officiële opening van het nieuwe kleed lokaal. Die opening moet plaats hebber) op 11 november. Deze dag zal een extra feestelijk karakter krijgen vanwege het 25-jarig bestaan van de club. (Van een onzer verslaggevers) HULST Elk jaar maakt de „confrérie des vinophiles" een snoepreisje naar de be kendste Franse wijngebieden om daar kennis te maken met de omgeving en de mensen, waarvan de leden him wijnen betrekken. Elk jaar is daarbij ook de Hulster supermarktei genaar en wijnkenner Jo van der Heyden aanwezig. Zo ont brak hij ook dit maal niet aan het Franse wijn-appel. „Gewoonweg een sprookje" is zijn korte, maar alleszeg gende commentaar op het reisje van dit jiaiar. Het begon oip 30 september vanaf Schip hol en het eindigde vijf dagen daarna op precies dezelfde manier. Daartussen lag een omvangrijk programma met diners van middeleeuwse weelderigheid, bezoeken aan tal van kastelen, officiële ont vangsten en aandoenlijke, maar vaak ook vermoeiende feesten: te veel eigenlijk, om in een adem op te noemen. Voor wie „confrérie des vi nophiles" onbegrijpelijke jar- gontaal is: het betekent ge woon „broederschap van wijn- vrienden": De confrérie be staat uit Nederlandse wijnhan delaars, die op dat gebied een bijzonder goede reputatie heeft opgebouwd en tot die exclusieve groep maig ook Jo van der Heyden gerekend worden. Te zamen met de 62 andere wijnvrienden beeft hij tijdens het jongste bezoek in Frankrijk drie hoge onder scheidingen gekregen, waar van de namen zo verschrikke lijk gecompliceerd zijn, dat hij ze zonder spiekbriefje niet kan onthouden. Ze zijn toegekend voor de kennis, die de Hulstenaar aan de dag heeft gelegd voor de wijnsoorten die hij zelf aian de man brengt, want wijn verko pen en zelf kennen zijn twee totaal verschillende dingen. Wijnkenner Van der Heyden komt nog steeds tijd tekort om de verhalen over zijn erva ringen te vertellen. Een ding staat voor hem vast: als hij kan, zal hij volgend jaar zeker weer van de partij zijn. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en w. van de gemeente Honte- nisse zullen de gemeenteraad in de raadsvergadering van 8 november een voorstel doen inzake de verwarming van het zwembad De Honte in KIoos- terzande. Het gaat hier om een lang gekoesterde wens, waar in de raad al diverse malen zijdelings is gesproken. Voorgesteld zal worden om de aanleg van de verwarming te financieren uit het fonds dorpsontwikkeling. Als het voorstel wordt geaccepteerd en de verwarming er komt, betekent dit, dat het zwemsei- zoen kan worden verlengd. De bezoekers zullen evenwel re kening moeten houden met een mogelijke tariefsverho ging. Dit is door b. en w. meegedeeld naar aanleiding, van de wekelijkse vergade ring, waarover in het vervolg mededeling gedaan zal worden aan de in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen werkzame pers vertegenwoordigers. Dit is het resultaat van een openhartig gesprek, dat afge lopen week heeft plaats gehad. B. en w. van Hontenisse wil len ook de rioollozing in de buurt van de zogenaamde Bo- tersloot in Kloosterzande wij zigen. Deze sloot is gelegen tegenover de boterfabriek en brengt nogal wat overlast met zich mee voor de omwonen den. Getracht zal worden het lozingspunt te verleggen naar een duiker onder de rijksweg en daartoe moet een stuk van de bestaande waterloop wor den gedempt. Het waterschap Hulster Ambacht heeft intus sen goedkeuring aan het plan gehecht. Het voorstel' moet evenwel nog ter goedkeuring aan rijkswaterstaat en de ge meenteraad worden aangebo den. Als alles naar wens ver loopt, zal de Hoefkensdijk bij Kuitaart binnen niet al te lan ge tijd op het aardgas worden aangesloten. De aanleg bete kent een uitbreiding van het bestaande gasnet Lamswaarde, Kuitaart. Uiteraard zal ook dit voorstel nog in de gemeente raad besproken moeten wor den. Naar aanleiding van het b. en w- overleg is verder meegedeeld, dat op korte ter mijn de verlichting in Kruis- dorp zal worden verbeterd, doordat er een nieuwe licht mast geplaatst wordt ter ver vanging van een zogenamde wandarm. De heer A. Picavet. (Van onze correspondent) HULST Deze week praten met topbiljarter Adri Picavet uit de Vondelstraat nummer 50 wil zeggen, praten over zijn jongste succes: topbiljartkampioen van de stad Hulst. Dat hij dit kampioenschap zeker niet cadeau heeft gekregen, valt overduidelijk uit zijn verhaal te concluderen. De beslissing viel pas in de vijfde ronde. (Van onze correspondent) HULST De postzegelver eniging „Het land van Hulst" houdt zondag om 10 uur een bijeenkomst in hotel Van Oos- terom te Hulst. Vanaf half tien zal de nieuwtjesddenst aanwezig zijn met de nieuwste uitgiften van Nederland, Nederlandse Antil len, Suriname en België. Ook de nieuwe catalogi zijn te ver krijgen. Na het officiële gedeelte is er een verloting met als hoofdprijs de reeks Europaze- gels 1972. Tijdens de veiling die tot slot wordt gehouden zal de „Yvert 1972" geveild worden. Op deze vergadering zullen aan de leden exemplaren wor den uitgereikt van de statuten voor de vereniging, huishou delijk reglement en reglement rondzendddenst. Tijdens de bijeenkomst in november zal aan de vergadering hiervan goedkeuring worden ge vraagd. „Ik moest in de vijfde ronde de strijd aanbinden tegen Frans Vlassenrood. Die partij heb ik in mijn voordeel weten te beslissen: 20 winst. Dit kampioenschap had ik nooit verwacht, ik had het hoogstens kunnen dromen", al dus de succesvolle Hulster top biljarter, die nog steeds speelt bij kampioen BC ONA. Zijn loopbaan als topbiljar ter is in 1966 begonnen bij BC ONA. Hij wist met BC ONA meteen zijn eerste kampioen schap te behalen. Dat was aan het eind van het seizoen 1966—1967. BC ONA werd voor de tweede keer kampioen in het seizoen 19711972. In dat seizoen wist hij ook nog de prestatieprijs van BC ONA te veroveren. Toen was hij de beste speler van het seizoen bij zijn club. Tot nu toe heeft hij vier bekers gewonnen. Overigens zou hij graag' op het grote biljart willen spelen. „Maar zo zegt hij, „als je op de „grote" speelt ben je veel van je vrije tijd kwijt. Je moet iedere dag hard trainen om goed voor de dag te ko men". Hij vindt het aangenamer om tegen andere verenigingen uit te komen dan altijd maar hetzelfde: spelen in onderling competitieverband. Tot slot voegt hij er nog aan toe: „Het is bij BC ONA zeer moeilijk om kampioen te spelen. De concurrentie is erg groot. (Van een onzer verslaggevers) HULST-AXEL Enkele kleinere tentoonstellingen, kruiswoordpuzzels en creatie ve middagen: daaruit bestaat zo ongeveer het programma, dat tijdens de Kinderboeken week van 14 tot 21 oktober wordt afgewerkt in de biblio theken te Hulst, Kloosterzan de, Sas van Gent en Axel. Om met Hulsit te beginnen: voor alle kinderen tot en met de zesde klas van de lagere school wordt er tijdens de herfstvakantie van maandag 16 tot en met vrijdag 20 okto ber een serie filmvoorstellin gen gegeven. De filmvoorstel lingen beginnen elke middag om 14 uur. De toegang is gra tis voor iedereen. Ze moeten wel een toe gangsbewijs hebben, dat ver krijgbaar is in de bibliotheek aan de Bontehond&traat in Hulst. De opleiding van „Kin der- een Jeugdverzorging" houdt tijdens de kinderboe kenweek een mini-expositie van kinderboeken. Ook de im mense hoeveelheid kijkdozen van het poppentheater „De Kriekeputte", waar w« eerder deze week ai over schreven, zal tijdens de komende week worden geëxposeerd in de bi bliotheek. Voor de kinderen boven de 12 jaar wordt verder iDH ulst een kruiswoord puzzel gehouden die betrekking heeft op in de hïbliotheek aanwezi ge boeken. Ook de jeugd van Klooster zande zal tijdens de boeken week aan zijn trekken komen. Op dinsdag 17 oktober wordt er om 15 uur voorgelezen voor kinderen in de leeftijd van zes tot acht jaar. Voor de ouderen wordt er eveneens een kruis woordpuzzel gehouden, zoals dat ook in Hulst gebeurt. In de bibliotheek van Sas van Gent wordt er woensdag 18 oktober om 14 uur voorgelezen voor de leeftijd tot 9 jaar. Voor de groep van 9 tot 12 is er een lijst met vragen over boeken en schrijvers. Boven de 12 jaar kan men weer deel nemen aan een kruiswoord puzzel. In Axel krijgen kinde ren tijdensde boekenweek de gelegenheid om zelf een „boek" te maken. Ze mogen evenwel ook een tekening ma ken van een figuur uit een boek, of een tekst. Kinderen tot 7 jaar worden dinsdag 17 oktober in de bibliotheek ver wacht, van 7 tot 10 jaar op 18 oktober en boven de tien jaar op 19 oktober. Elke dag kunnen de kinde ren zich van 10 tot 12 uur aangenaam bezighouden. Het is wel geboden om kleurpotlo den, tijdschriften, kleurkrijt, vilstiften en touwpluis mee te nemen. Belangstellenden moe ben zich voor wat Axel betreft voor deelname wel uiterljjlc vandaag (vrijdag 13 ok: >ber) opgeven in de openbare bibli otheek.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2