Laatste man Han van der Hooft: Aartsrivalen spelen weer tegen elkaar VERSTRAETEN: „TOCH WEER OP DE FIETS mu mn onze bestsellers; ontbijtkoek MIDDEL- fpjtfj*. tegen VLIS- SINGEN De Belgische meubelfabriek „Wilma" nodigt U uit BAERT-POHMAN CLUBKAMPIOEN MAC DE ZEEUWEN sport BURG amateur- voetbal Vrijdag 13 oktober 1972 23 „ONZE BUITEN SPEL V AL IS VEEL TE SIMPEL" (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Naast Middelburg en Vlissingen hebben ook de andere Zeeuwse clubs in de tweede klasse B het zondag beslist niet gemakkelijk. Ter- neuzen bijvoorbeeld gaat naar Wagenberg waar het tegen het weer in zichzelf gelovende VCW moet uit komen. Een Terneuzen, dat afgelopen zondag uiter mate zwak speelde, en dan speciaal in de defensie, het anders zo hechte blok van de roodzwarten. Han van der Hooft heeft voor dat betrekkelijk falen naar zijn zeggen geen redelijke verklaring. De laatste man van Terneuzen zoekt het voor een deel in het feit, dat de buitenspelval, waar Terneuzen zich in de derde klas veelvuldig van bediende, in de tweede klas te simpel is om meer gehaaide aanvallers te verrassen. Van der Hooft: „Ze hebben het veel beter door. DOOR ROB VAN DEURSEN Ik geloof ook dat we zullen moeten overschakelen naar een ander systeem. Beide doelpunten van afgelopen zon dag van RAC waren voor een groot deel te wijten aan het ontlopen van onze buitenspel- val. En daar zul je dian iets aan moeten gaan doen. „Han van der Hooft is er van over tuigd dat zo'n eventuele om schakeling risico's met zich brengt, maar hij ziet geen an dere oplossing. Van der Hooft, reëel als hij is zoekt hij echter niet alleen de oorzaak van het zwakke spel in de buitenspel- val die mislukt, maar ook een beetje bij zichzelf. Van der Hooft: „Ik denk dat het komt door die blessure die ik tegen Vogelwaar-de opliep, maar een feit is dat ik nog niet in vorm ben. Zondag bijvoorbeeld ging ik tien persoonlijke duels aan en ik verloor er acht. Dat mag natuurlijk niet". Terneuzen mag dan de laat ste twee thuiswedstrijden uit tegen Baronie ging het wel goed niet al te best hebben gevoetbald voorlopig staat de ploeg van Cas Hubregtse sa men met Bavel nog aan de leiding. De verschillen zijn traditiegetrouw in de tweede klasse b niet groot, want ach ter Terneuzen (dat zondag Marien Meijer wegens rug klachten no,g moet missen) en Bavel volgen Middelburg, No- ad, Vlissingen en Dongen. En juist dat Dongen komt zondag- naar Zeeuwsch-Vlaanderen om daar tegen Axel uit te komen. Een Axel dat nog steeds J. de Regt op het middenveld mist. Maar een Axel dat zondag weer op een volledig fitte Tonny Sheilds kan rekenen. De Axelse linker spits draaide afgelopen zondag tegen Bavel in de eerste helft voluit, maar kwam logischerwijs in de tweede speelperiode lucht te kort. Goes heeft het eveneens niet gemakkelijk. Met de uit wedstrijd tegen het s;>el ope- rerenden RKTW. Maar wie wel in een klas waar het ver schil tussen nummer een en nummer laatst precies vier punten bedraagt of te wel twee nederlagen of twee ze ges. Wat dat betreft is het in de derde klas d nog „gekker" Daar gaan niet alleen vier clubs (MOC, DOSKO, Bres- kens en Cluzona) aan de lei ding met zeven punten uit zes wedstrijden, maar nummer een na laatst. RCS bijvoor beeld vergaarde tot nu toe vijl punten uit vijf wedstrijden RCS heeft dus evenveel ver- liespunten als de vier leiders en staat nog op de tweede plaats van onderen net boven Meto dat twee uit vier haal de. Elk punt is in deze klasse dus belangrijker. Van daar ook dat het bestuur van HW voor vanavond een bijeen komst met de spelers heeft be legd. Zeker nu de belangrijke thuiswedstrijd tegen Breskens voor zondag op het programma staat. Het bestuur van HVV heeft tijdens de vergadering van woensdagavond nogal rigoreus ingegrepen. Uit de selectie van HW verdwenen Jac de Booy en Joop Hoefnagels. Voor de wedstrijd tegen Breskens zijn nu geselecteerd: Rudy de Vos, Everaerd, de Schrijver, Tag- gart, Vercouteren, Cornells, Frans Vlassenrood, Etienne de Bruyn, Leo Fokke. Ronald de Badts, Eddy de Witte, Rudi Neefs en Peter van der Wiele. Van deze selectie kampen Van der Wiele en De Witte met lichte blessures. Kramers, de trainer van HW kan verder nog niet beschikken over De Nijs en Rombout. Tegenstander Breskens is ook al nu vri.j van blessures. Het is haast zeker dat De Kruyter niet speelt en daar naast is Isaak Verduijn niet helemaal fit. Breskens-spits Joop Hoefnagel toonde zich redelijk optimistisch over de kansen van zijn ploeg. Zeker nu Brekens de ruggesteun heeft van het goede spel tegen Hontenisse. Hoefnagel: „Het liep tegen Hontenisse redelijk dus ik zie wel mogelijkheden voor ons in Hulst". Vogelwaarde ook nog steeds geplaagd door blessures, gaat zondag naar Meto, Noorman nen speelt thuis tegen Vos meer en Hontenisse thuis te gen een van de leiders, MOC. Daar ook Hontenisse zondag nog niet volledig kan uitko men, zal MOC een zware klus blijken. In de vierde klasse H ten slotte ontvangt Koewacht thuis Corn. Boys. En Sluiskil Clinge. Twee duels waar de stukken vanaf zullen vliegen. Biervliet speelt thuis tegen Hansweertse Boys. Steen is vrij. Grote Markt 25 - Breda Han van der Hoofthier in actie in het duel tegen Baronie, is de laatste tijd niet in die vorm waarin hij gewoonlijk pleegt te spelen. 55 (Van een sportmedewerker) HULST „Als er morgen een bepaalde instantie zou be slissen dat de volkskoersen moeten verdwijnen, om wat voor reden dan ook, dan gaat mijn fiets nog de deur niet uit". Aan het woord is de 24- jarige Hulsterse trimmer en volkskoerser Rudie Verstrae- ten- Hij is nu volkswielrenner, maar fietste reeds op 13-jarige leeftijd, om een wielercarrière op te bouwen. Maar er waren voor hem erg weinig of geen successen weggelegd, niet bij de aspiranten en ook niet bij de nieuwelingen. Op 18-jarige leeftijd ging hij over naar de amateurs, maar ook daar liet het succes op zich wachten. Verstraeten: „Ik ben nooit een ster ge weest, al droomde ik er dik wijls vam. Na twee zware valpartijen bij de amateurs hij laat de nu nog duidelijk zichtbare littekens zien zet te hij voorgoed een punt ach ter het actieve wielrennen. Verstraeten: „Het enige wat ik aan die tijd heb overgehouden is mijn fiets, en die gaat ook nu nog niet voor geen geld vain de .wereld weg. Toen alles weer zo'n beetje aan elk aar was gegroeid kon ik de verleiding niet weerstaan op- (ADVERTENTIE) Een uitstapje naar de Belgische Kempen is zeer zeker de moeite waard als U dat combineert met 'n bezoek aan één van de grootste en mooiste meubeltoonzalen in Europa. Wij brengen een uitzonderlijk grote en vooral eksklusieve kollektie meubelen en verlichtingsartikelen - voor Nederlandse begrippen zijn onze prijzen zonder meer laag. „Wilma" werkt volgens een uniek zelfbedieningssysteem, waardoor U ongedwongen en zonder dat iemand U op de vingers kijkt, Uw keuze kunt maken - onder het genot van een drankje worden in onze gezellige huisbar Uw wensen genoteerd. Het spreekt vanzelf dat onze interieur-adviseurs U desge wenst met raad en daad bij staan. Onze toonzalen zijn heel gemakkelijk bereikbaar, ze liggen op 2 km. afstand van Oostmalle, aan weerszijden van de Oostmallebaan, in de richting van Lier. Geopend van 9 tot 12 en van 13.30 tot 20.00 uur. Ook op zaterdag en zondag, maar dan tot 19.00 uur. Op vrijdag zijn wij gesloten. WILMA MEUBELEN P.V.B.A., OOSTMALLEBAAN 70, ZOERSEL nieuw op het rennerszadel te klauteren. Dit bracht dan uit eindelijk met zich mee, dat ik weer ging rijden, al waren het geen wedstrijden meer. Ik leefde weer helemaal op, al waren het dan maar ritjes door de stille polderwegen van Zeeuwsch-Vlaanderen." Toen begin 1970 de volkskoersen in Zeeuwsch-Vlaanderen vaste vorm begonnen aan te nemen, was Verstraeten een van de eersten die zich in de strijd wierp. Een strijd die toen nog niet zo fel was als nu. Ver straeten: „Ik had wel een goed voornemen gemaakt, maar ik kop het toch niet laten. Ik zag velen van mijn oude collega's op de fiets wedstrijden be twisten. Niet meer aan die valpartijen denkend begon ik opnieuw. Is Verstraeten niet zo bang van een valpartij- „Ik heb uiteindelijk dan toch al tijd nog een beetje ervaring", het ergst vindt hij de materi- (Van onze snortmedewerker) MIDDELBURG De equi pe 1VI. Baert-P. Poeiman uit Kapelle is clubkampioen A- klas geworden van MAC. ..De Zeeuwen". De vijfde en laat ste rit leverde weliswaar een zege op voor het echtpaar Tuinman uit Middelburg, maar met een tweede plaats verza melde het duo Baert-Poelman toch genoeg punten om het clubkampioenschap in de wacht te slepen. In twee voor gaande ciubritten was dit tweetal als eerste geëindigd. In de B-klas is nog geen definitieve beslissing gevallen, omdat, drie equipes met. een gelijk aantal punten uit de bus kwamen. De uitslag van de laatste rit de zogenaamde Flessentrek- kersrally was: 1 J. Tuinman. Middelburg 325 strafpunten: 2 M. Baert. Kapelle 394; 3 L. Smit. Kloetinge 402: 4 .T. van Hijfte, IJzendijke 460; 5 J. van Nieuwenhuijze. Kruimngen 508; 6 A. Deegens, Middelburg 527; 7 M. Dui.inhouwer 562: 8 H. Minnaar Goes 577: 9 M. Zwartepoonte Goes 625: 10 J Wirtz. Oudelande 643 strat- punten. Eindstand A-klas: 1 M. Baert-P. Poelman 149 rijders- punten; 2 echtpaar Deegens 146: 3 .T. van Hijfte-A. van Hijfte 143: 4 L. Smit-mei. Bom 142; 5 echtpaar Tuinman 139; 6 echtpaar Nieuwenhuize 138; 7 echtpaar Schuitema 136: 8 A. Wouters-J. den Exter 128; 9 echtpaar Wirtz 128; 10 echtpaar Minnaar 127 rijders- punten. aalkosten die er bij Ondanks alle risico's bij deze wedstrijden, gaat Verstraeten rustig verder. „Als ik een wens mocht doen zou dat zijn: vragen aan alle organiserende comités om. bij het rijden van dit soort wedstrijden het par koers helemaal af te sluiten, want ik 1 dacht datdoor het komen, slecht afgrendelen van een parkoers de meeste ongeluk ken gebeurd zijn. En daarbij moet men het aantal deelne mers aanpassen aan het par koers, met een maximum van vijftig. En niet als in het verle den wanneer er zo'n zeventig tot tachtig renners van start gingen. (Van onze sportredactie). MIDDELBURG Zondag is het weer zo ver. Dan spelen de twee aartsrivalen van Wal cheren Middelburg en Vlissin gen na een onderbreking van enkele jaren weer tegen elk aar. Nu weliswaar in de tweede klas, maar gezien de belangstelling die voor dit treffen op „Nadorst" bestaat, maakt het de supporters van beide verenigingen weinig uit. Middelburg-secretaris Leo van Halen verwacht namelijk zon dag vier a vijfduizend men sen. Mocht deze verwachting uitkomen dan heeft Middel burg in dit seizoen al hetzelf de aantal toeschouwers ge haald als over het laatste sei zoen in de eerste klasse. Van Halen: „Vorig seizoen hadden wij bij elkaar zo'n tienduizend toeschouwers. De eerste drie wedstrijden in de tweede klasse leverden bij elkaar ongeveer vijfdui zend mensen op zodat wij als wij zondag het aantal van 5000 halen reeds na zeven wedstrij den gelijk liggen aan vorig jaar. En dat is natuurlijk een plezierige zaak.Zeker als je bedenkt, dat de thuiswedstrij den tegen Axel en Terneuzen nog moeten komen". Waarmee maar weer bewe zen is dat een club beter in de hoogste regionen van een klas lager kan spelen dan constant tegen degradatie vechten in de eerste klasse. Want bijvoor beeld Middelburg - Vlissingen van zondag heeft nu al aange toond dat dit duel van uiterst belang is voor de voetbalsfeer op Walcheren. Juist een deel van Zeeland waar de belang stelling voor het voetbalgebeu- ren tanende is en was. Van Halen: „Je merkt aan alles dat het voetbal weer leeft. Het trekt de mensen weer. Zo zijn er deze week zelfs kaartjes gegaan naar De Bevelanden. Natuurlijk heeft het er vol gens mij ook mee te maken dat Vlissingen en Middelburg zich in de tweede klas goed laten zien aan de top. De spe lers reageren ook al positief. Zij zeggen: Fijn dat we weer eens tegen Vlissingen in de competitie kunnen spelen. Want toernooien en vriend schappelijk is toch niet al les". Voor Leo van Halen is Mid- delburg-Vlissingen ook een sleutelwedstrijd voor de her- ontwikkelimg van de belang stelling voor voetbal op Wal cheren. Van Halen: „Kijk als er zondag nu een goede partij op de grasmat wordt gelegd dan denk ik dat we al een groot stuk terug gewonnen hebben. En dan hoop ik na tuurlijk dat Middelburg wint". Datzelfde Middelburg heeft trfouwens voor zondag nogal wat vraagtekens. Gerard Rijn bijvoorbeeld zal hoogstwaar schijnlijk niet spelen, terwijl Anton Schoenmakers en spel verdeler Henny Wijs licht ge blesseerd zijn. Secretaris Van Halen verwacht dan ook dat deze twee laatste er zondag bij zullen zijn. Van Halen: „Met massage kan je een hoop bereiken". In het kamp van Vlissingen was men niet zo spraakzaam. Secretaris De Joode van Vlis singen wilde wel even kwijt dat Vlissingen wat bles sures betreft geen problemen kent. De Joode: „En voor de rest wacht ik maar af tot zon dag kwart over vier. Dan weet ik het". (ADVERTENTIE) GROTE

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 23