Gemeente T erneuzen heet 80 nieuwkomers welkom De Stem/De Vrije Zeeuw R EN f.WILLEN ER TRADITIE VAN MAKEN Alles op alles voor een vaste oeververbinding Geslaagde modeshow haak- en breiwerk Graanelevator twee jaar toestaan PvdA in Terneuzen KotexComfortTape. Plakt met'n stripje vast in't slipje. Kotex-NieuweAWjheid. Autoritje bestraft met f 250 stad streek Hengelen naar NSM-beker P.v.d.A. - TERNEUZEN: Feestavond Luc de Smet kampioen Koewachtse zwemclub Inbraak in levensschool Terneuzen Klap kostte 50 gulden ADVIES VAN GEMEENTE Schilderij van Philips voor stadhuis Terneuzen EHBO - IJzendijke 85 i.p.v. 8 leden Vrijdag 8 september 1972 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ongeveer tachtig nieuwe inwoners van de gemeente Terneuzen heb ben gisteravond in het stad huis kennis gemaakt met het gemeentebestuur en een aan- tal ambtenaren. Het was de eerste maal dat een derge lijke welkomstbijeenkomst werd gehouden. De gasten van het gemeente, bestuur werden verwelkomd door burgemeester J. C. Aschoff in de burgerzaal. De heer Aschoff gaf een korte uiteen zetting van de positie van Ter- neuzen in Zeeuwsch-Vlaande- ren en van de ligging dei- woon- en werkgebieden in de' streek. Om Zeeuwsch-Vlaande- ren goed leefbaar te maken en te houden is een goed samen spel nodig tussen de bevolking en de gemeentebesturen, aldus burgemeester Aschoff. De Terneuzense schrijver Joh. de Vries bood na een inleidend praatje over het verleden van Temeuzen de heer Aschoff een exemplaar van zijn nieuwste boek „Een kwart eeuW Ter- neuzen tussen 1900 en 1925" aan. Nadat de heer A. Ramondt als wethouder van openbare werken en planologie enig in zicht had verschaft in de be stemmingsplannen van de ge meente, vertelde de heer J. Robesin een eri ander over zijn taak als voorlichtingsambte naar. Tevens introduceerde hij de ambtenaar voor sportzaken, de heer Van de Ploeg en de ambtenaar voor jeugd- en cul turele zaken, de heer Chr. Maas. Tenslotte werden de aan wezigen in de gelegenheid ge steld vragen aan het „forum" van b. en w. en ambtenaren te stellen. Het is dc bedoeling dat deze welkomstavonden voor nieuwe ingezetenen van Terneuzen op gezette tijden worden gehou den. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Meer dan driehonderd personeelsleden van de Nederlandse Stikstof Mij. N.V, te Sluiskil en huis genoten, leden van de Terneu zense hengelaarsvereniging „Ontspanning na Inspanning en van de zeehengelclub .Sluiskil' hebben zich laten Inschrijven voor de grote zeehengelwed- strijd, die a.s zaterdagmiddag van twee tot vijf uur in de Westerschelde, nabij de water toren te Terneuzen wordt ge houden. De inzet is een fraaie beker, die door de NSM op wier ini tiatief deze „verbroederings wedstrijd" wordt gehouden, werd geschonken. Daarnaast werd door de directie een groot aantal prijzen beschik-1 baar gesteld. 's Avonds om ongeveer zeven uur worden de prijzen uitge- i reikt in café Dallinga te Sluis-1 kil. Mevrouw Martorana zal de NSM-trofee uitreiken. De an dere trofeeën worden dooi- de beide dochtertjes van ir. Mar torana, Isabella en Paula, uit gereikt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Dc afdeling Terneuzen van de Partij van de Arbeid sprak gisteravond onder voorzitterschap van drs. A. Rekveld in lunchroom A. van Assche over het verkie zingsprogramma, in verband met de verkiezingen op 29 no vember a.s. Aan de hand van het regeer akkoord van de progressieve drie werden aan de leden sug gesties gevraagd om eventuele wijzigingen te kunnen aan brengen. Langdurig en uitput tend werd gesproken over di verse onderwerpen, als gewest vorming (de taken van het to tale bestuursapparaat moeten worden herzien, zoals de PvdA dit enige tijd geleden in de raad van Terneuzen naar vo. ren bracht), het lidmaatschap van de NATO (de regering moet er naar streven dat in de dictatuurstaten de democrat ir wordt hersteld) en huurverhi. gingen ten opzichte van het in komen. (ADVERTENTIE) Handig. Plakstrookje tegen slipje Veilig.'n Speciaal ondoordringbaar Zacht.Kotex Soft Impressions® zorgen drukken.vast.'t Verband verschuift niet. laagje zorgt voor extra bescherming, er voor dat't oppervlak droog en zacht blijft. Ook verkrijgbaar: 20 «tuks tijdelijk 2.30 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het be stuur van de afdeling Ter neuzen van de PvdA meent dat alles op alles gezet moet worden zo snel mogelijk de vaste oeververbinding over de Westerschelde te realise ren. Ook dienen dc commer ciële mogelijkheden van de Westerschelde, b.v. door de vestiging van basisindustrie- en, meer uitgebuit te wor den. Er zal een evenwichtige en verantwoorde uitkristallisering plaats kunnen hebben van het nieuwe streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, een plan waarin uiteraard het Baalhoek- kanaal een belangrijke plaats in zal nemen. Het afdelingsbe stuur acht het gevaar niet denkbeeldig dat de situatie op de Zeeuwseh-Vlaamse arbeids markt misbruikt zal gaan wor den om het in alle rust tot stand komen van juist dit streekplan te blokkeren. Een streekplan dat een objectieve visie kan geven op de behoefte aan 'industrie in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, op het nieuwe ge geven dat het Baalhoekkanaal is en niet in de laatste plaats op de milieuproblematiek in deze streek. Het bestuur van de PvdA Terneuzen vindt voorts dat de Westerschelde niet alleen be schouwd en benut moet wor den als diep vaarwater, ge schikt voor de vestiging van basis-industrieën, maar ook moet dienen om de commer ciële mogelijkheden van de Westerschelde meer uit te bui ten. De toetreding van- Enge land tot de EEG zal immers een aantrekkelijke toename teweeg brengen van de goederen stroom naar het vaste land van Europa en tomgekeerd. He moet mogelijk zijn een groot deel van de te verwachten ver- keersstrooni naar de Wester schelde te leiden, en met name Zeeuwsch-Vlaanderen zal het daar dan een aanzienlijk deel van kunnen gaan verwerken Het kanaal Gent—-Terneuzen en het toekomstige Baalhoek kanaal maken deze mogelijk heden volgens het PvdA-be- stuur des te reëler. Voorwaarde is wel dat men de mogelijk heden onderkent, benut en zelfs uitbuit. Zo zal er bijvoor beeld voor dienen te worden gezorgd dat de nodige accom modaties beschikbaar zijn, iets wat bij de verbreding van het kanaal GentTerneuzen is na gelaten. Het verder tot ontwikkeling brengen van deze commerciële mogelijkheden van de Wester schelde zal wel eens, aldus het PvdA-bestuur, juist die werk gelegenheid die die toename van het aantal arbeidsplaatsen en die impulsen kunnen leve ren die de Zeeuwseh-Vlaamse arbeidsmarkt nodig heeft. Te vens kan dan een verantwoor de bestemming worden gege ven aan de Axelse vlakte. Het bestuur van de PvaA- Terneuzën is van mening dat een constructieve aanpak van de moeilijkheden op de arbeids markt in Zeeuwsch-Vlaanderen een grondig onderzoek eist van alle aanwezige mogelijkheden. Het roept de bestuurderen van Zeeland en speciaal die van Zeeuwsch-Vlaanderen op, om een zodanige werkgelegenheid en zodanige voorwaarden daar toe te scheppen dat er blijven de armoede komt voor de werk lozen van nu. Het ziet in de spoedige reali sering van de vaste oeverver binding niet alleen de best pas sende sleutel voor dé proble men van thans, maar ook de grootst mogelijke garantie én een stimulans voor een meer optimale en aan de eisen van de arbeidsmarkt aangepaste werkgelegenheid in de toe komst. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De com missie Zomeravondvoetbal in Sas van Gent organiseert voor a.s. zaterdagavond een feest avond in zaal Planetarium te Sas van Gent. De muziek zal verzorgd worden door het dansorkest o.l.v. W. Beaurain. Tevens zal het kampioenself tal van Racing White-1 gehul digd worden en aan de andere deelnemende elftallen zal een herinneringsmedaille van de competitie 1972 worden uitge reikt. In de loop van de avond zal een bliksemloterij gehou den worden, waarvoor prijzen beschikbaar worden gesteld door de deelnemende vereni gingen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG C. van M. de B. uit Axel beloofde zijn fa milie een tochtje met zijn auto. De B, beschikte zelf niet over een dergelijk vervoermiddel. Hij stapte naar een garage in Sluiskil en vroeg een proefrit te mogen maken met een twee dehands auto. Voor de chef monteur het startsein kon ge ven, bleek de B. al gevlogen. Hij genoot van het tochtje in gezelschap van zijn familie en stalde de auto gewoon voor zijn deur, waar de garagehouder hem later terugvond. „Ik was echt van plan hem na de va kantie terug te brengen", ver klaarde de B. donderdagmor gen. De offioier vond dat deze handelwijze niet door de beu gel kon. Hij eiste f250 boete. „Grote sukkelaar", sprak de rechter, „zou je voortaan je va kantie maar niet anders ver sieren? Het wordt zo nog een duur ritje voor je". Het vonnis luidde f 250. (Van een onzer verslaggevers) j HOEK In de gehoorzaal te Hoek is een show gehouden van gebreide en gehaakte mo dellen die veel belangstelling trok. Allereerst showden ze ven Hoekse meisjes en jon gens in 'de leeftijd van 4-14 jaar op een leuke manier mooie truien en blazers. Na de pauze- toonden vijf dames en een heer gehaakte en gebreide modéllen, waiarbió vooral de nieuwe modekleur olafanitgrijs opviel. De show die het breien en haken ais creatieve vrije tijdsbesteding ongetwijfeld zal stimuleren», viel bijzonder in de smaak. De „mannequins" mochten een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Als pre sentator trad de heer Adma op. De show werd georgani seerd door ,,'t Spinnen wiel" te Hoek met de Leidse Wolspin nerij n.v. (Van onze sportredactie) KOEWACHT. De Koe wachtse zwemclub organiseer de de clubkampioenschappen, die wat de senioren betreft werden gewonnen door Luc de Smet. Als tweede eindigde Guido Schuerman en als derde Lisette IJsebaert. De kampioenschappen be stonden uit schoolslag, vrije slag en rugslag. Bij de junioren ging de overwinning naar An neke Hamelinck, tweede werd Cecile Bonte en derde Vivian van Daele. Naast vele medail les en bekers was er ook voor elke deelnemer een herinne ringslintje beschikbaar. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van woensdag op donderdag werd voor de zoveelste keer ingebroken in de levens- schooi aan de Walstraat te Ter neuzen. De dieven verschaften zich toegang door met een schroevendraaier een raampje te forceren. De twee lokalen werden doorzocht en uit het bureau in een der lokalen werd uit een geldkistje een bedrag van f 220 ontvreemd, dat men 's avonds vergeten had mee te nemen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG W. van de H. uit Terneuzen werd donder dagmorgen veroordeeld tot f 50 boete. Hij zou op 20 april j.l. de ex-echtgenoot van zijn vrouw een klap hebben gege ven, nadat deze het zoontje, dat door de rechter aan de moeder was toegewezen, uit school had opgevangen, en mee had willen nemen in zijn auto. In de nare vertoning die daarop volgde zou de klap zijn gevallen. „Je mag nu eenmaal nooit iemand slaan", zei de politierechter, die helemaal niet te spreken was over de ex-echtgenoot, die zich bijzonder had misdragen. Deze man zal zich naderhand ook nog voor de rechter moeten verantwoorden. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: De kat met negen staarten 18 j. Roxy, 20 uur: Klute 18 j. Amusementstent, Albert Cuypstraat-Anltweripsestraat. Nazomerfeesten met faney-fa-ir enz. 19.30 uur: Openingscon cert. Gem. Museum, Het Markie zenhof, expositie Actuele Stro mingen (t.m. 25 sept.). Dag. vam 14-17 uur, bovendien van ma. t.m. vrijd. van 10-12 uur. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Hein Vree (t.m. 30 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 9-12.30 en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 20 uur: Wie een kuil graaft voor een ander, a.l. DE KLINGE R. de Moor, Avondschie- tirag KLOOSTERZANDK Krokodilbar, 21 uur: Het Mixer-trio. MIDDELBURG City, 20 uur: II Decamerone 18 j. 23.30 uur: Montdo Erotica 18 j. Rijksarchief, St. Pieterstraat 38, Oranje en Zeeland (t.m. -30 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 9.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur, zat. van 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur; Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal), 20.15 uur: Gaudeamus Concert Studio de Musique Contempo raine uit Parijs <xiLv. Jacques Guyoniniet. Hofplein Theater, 20.15 uur: Gadspell, musical, geïnspireerd op het evangelie van MaitWheus. Piccolo Theater, 20.15 uur: Piecalo-produktjes met Mather Adam. Schouw burg, 20.15 uur: En nu naar bed, musical von Armiie M.G. Schnridt. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Jan Bruem uit Eede (Z.-Vlaanderen), T.m. 29 sept TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Blue Movie H 3- VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Fandan go, de sexramge 18 j. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie West-Zeeuwsch-Vatanderen presenteert. Vain 10-12 en van 14-16 uur. Zat. en zond. van 14-18 uur (t.m. 17 sept.). ANTWERPEN Stedelijke feestzaal Meir, expositie 650 voorwerpen van alle niet-Europese wereldde len. Werkdagen van 10-17 uur, zat., zon- en feestdagen van 12-19 uur (t.m. 24 sept.). Het Sterckshof, Hooftvunderled 160, Deurnie, lithografie 1800- 1950. Kunst en techniek (tan. 16 sept.). Middelheimpark, ex positie recente werken van de Italiaanse beeldhouwer Ni no Cassari (t.m. 4 o/kt.). Open van 10 uur tot zonsonder gang. BRUGGE Groeningenmuseum, exposi tie schatten van Brugge, aan winsten van 1966-1972 (tm. 30 sept.). Huidevettcrshuis, ten toonstelling scheppend am bacht in West-Vlaanderen (t.m.. 11 sept.). Dag. van 10-12 en van 15-18 uur. Stadshailen, actuele kunstbeurs (t.m. 14 sept.). Engels klooster, exposi tie J. van Ruusbroec, Thomas More, G. Gezelle, zes eeuwen VTatams-Engelse geestelijke stromingen. Open van 14-18 uur (t.m. 18 sept.). GENT St. Pietersabdij, forum van de kunstambachten nationale beurs (t.m. 11 sept.). Dag. van 14-18 uur. Zondags van 10.30- 12.30 era van 14-18 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het gemeen tebestuur van Terneuzen heeft aan G.S. geadviseerd voorlopig voor twee jaar een hinderwet vergunning te verlenen aan de Graansilomaatschappij N.V. in Terneuzen voor het plaatsen en in werking stellen van een drijvende graanelevator op het kanaal GentTerneuzen nabij Sluiskil. B. en w. van Terneuzen me nen met een tijdelijke vergun- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De directie van Philips gloeilampenfabriek in Terneuzen heeft het gemeen tebestuur van Terneuzen een groot olieverfschilderij van Er- nest Joachim aangeboden. Het schilderij krijgt een plaats in de entreehal van het stadhuis. Het geschenk zal op maandag 25 september door de directeur van Philips-Terneuzen aan bur gemeester Aschoff worden overhandigd. ning te kunnen volstaan, om dat het niet te bepalen is in hoeverre de graanelevator hin der door geluid en stof zal ver oorzaken. Ook is nog niet be kend hoeveel graanschepen van de elevator gebruik zullen ma ken, hoe groot deze schepen zijn, wat de lostijden zijn e.d. Het Contactorgaan Gemeen schap Sluiskil had tegen de graanelevator, zo dicht bjj de bebouwde kom, bij het ge meentebestuur bezwaar ge maakt. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De afdeling IJzendijke van de EHBO heeft 85 leden en niet zoals door een zetfout abusievelijk ge meld 8 leden. Voor de vele ongecorrigeerde zetfouten kt dit artikel bieden wij onze lezers onze excuses aan. Op de feestavond, die de EHBO zaterdagavond 16 sep tember in het jeugdgebouw houdt is ook uitgenodSgd oud- burgemeester jlir. Von Bon- ninghausen tot Herinckhove, een der oprichters vaat de IJ- zendijkse afdeling. Editie Zeeland RAXONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat B, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, te! 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100 - 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag t/m vrijdag 8.15 -12.30 en 13.30 -17.00 uur BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag tlm vrijdag 19.00-2LO0 uur, teL 01600 - 22341; zaterdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 01600 49900; zondag 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: te! 01140 - 3751 of 01168 «1940; Midden- Zeeland: 01100 - 4944. HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstr. t, Terneuzen, teL 01150-7920. privé teL 01150 - 5745; algemeen re dacteur Zeeland: A F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, teL 01180 7764. privé teL 01180 - 7438; redacteur Mid den-Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat I, Goes, teL 01100- 8030, redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 0U50 - 7920, privé tal. 01150 - 4866: redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenatr. 14, Hulst, teL 01140 - 3751, privé teL 01140 - 3103; redacteur WZ- Vlaanderen: R. van der Helm, kantoor Nieuwstraat 8, Terneuzen, teL 01150 - 7920, privé teL 01150 - 4865; sportredactie Zeeland; R. van Deunen, tel, 01155 -1367. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, teL 01158-1940. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5