VROUW WENST INSPRAAK BIJ WONINGBOUW Visie van P.v.d.A. op arbeids markt „De Pereplu" in Biervliet begint weer De Stem/De Vrije Zeeuw -film Vara over sluiting Schelde mogelijk nogmaals op t.v. Spoedberaad gevraagd over kwestie Tirion Mevrouw Kruithof breekt lans voor kleine wensen Rowans 177 hebben nieuw bestuur Uitslagen van schietingen wmm Graauw RAAD SAS OP EXCURSIE W.-Z.-Vlaamse kinderen beelden bijbel uit Westdorpe St.-Jansteen Kloosterzande Nieuw-Namen Resultaten damesvoetbal Donderdag 7 september 1972 'mi streek 1 (Van onze correspondent) middelburg-goes „Er is nog helemaal niet over gesproken, maar we zullen een heruitzending zeker in over weging nemen. We hebben al erg veel telefoontjes gehad", aldus een woordvoerdster van de Vara gisteren op onze vraag of de film over de Oos- terscheldeproblematéek, die door een reportageteam van Achter het Nieuws de afgelo pen weken was samengesteld, opnieuw zal worden uitgezon den. „Het Mjkt wel of rijkswater Staat ook in Hilversum de touwtjes al in hamden heeft", zo verzuchtte een groot aantal Zeeuwen dinsdagavond toen de film voor de derde keer tijdens de uitzending afbrak. Definitief nu, wamt met speci ale excuses aan de kijkers in het zuidwesten vam het land, kondigde de Vara even later aan dat de breuk, bijnia op het einde van de rol, onherstel baar was gebleken. Daarbij in aanmerking geno men dat behalve de reeds ge noemde breukvlakken in de film, die al verlaat was door de ongeregeldheden in München, ook de steunzender in Goes nog mankementen vertoonde. Overigens heeft een en ander tot gevolg dat overig Nederland de documen taire wel in zijn geheel heeft kunnen zier.. Reden voor de Vara om waarschijnlijk alleen in Zeeland de Oosterschelde- film nogmaals te vertonen. Iemand die zich door de technische mankementen van dinsdag danig gedupeerd voelt! is hoofdonderwijzer J. Glerum uit Yerseke. Midden in zijn betoog over de watersnood 1953 werd hij door de derde breuk uit zijn concentratie ge haald, waardoor hij natuur kundig gesproken van plus tot min kwam. „Yerseke weet wel hoe ik er over denk", aldus de heer Glerum, „maar de rest van het land zou nu in de veronder stelling kunnen verkeren dat lk een voorstander van afslui ting ben. Kort na de ramp dacht ik inderdaad: elk alter natief dat er komt is goed. maar dit nooit meer. Later ben ik me gaan afvragen: was de ze ramp nodig geweest? Ik meen dat de politici eenzelfde gedachtengang hebben ge volgd. Je moet rekenen, zo vlug na de ramp was niemand objectief. Vandaar dat ik ook vermijd over de vissers te pra ten, zij zijn evenmin objectief praten voor hun broodwinning. En het milieu telde in 1953 nog niet zo. Maar ik ben in ieder geval blij dat ik nu even in de gelegenheid ben geweest mijn inleiding af te maken" zo besluit de heer Glerum. Voetbal Zaterdag 9 sep tember zal er een voetbalwed strijd gehouden worden tussen de KPJ van Graauw en de boerenbond van Graauw. De wedstrijd, die gehouden wordt op het sportterrein, begint om 16.30 uur. De opbrengst van deze wedstrijd gaat naar pater Marcel Manjgnus, die op 10 september weer naar zijn mis- siegebied in Tanzania terug' keert. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Er zouden veel meer vrouwen ingeschakeld moeten worden bij het ontwerpen van woonhuizen. In de praktijk blijkt nog al te vaak dat de bouwkundige indeling van de meeste woningen op het gebied van de doelmatigheid gebre ken vertoont die bij meer inspraak van vrouwen voorkomen hadden kunnen worden. Het zou nuttig zijn indien de architect bij zijn ontwerp rekening houdt met bepaalde wensen van huisvrouwen. Dat is de mening vain me vrouw M. Kruiiithof-AIberts uit Philippine, die deel uitmaakt van de consumenten-advies- sccmmissie van de gemeente Sas vam Gent. Zij brak in deze commissie onilaings een lans voor meer inspraak van vrou wen bij de bouw van wonin gen, een suggestie die bij de andere commissieleden in goe de aarde viel. Mevrouw Kruithof, moeder van een zoon van acht, vertelt dat het lezen over architectuur een van haar hobby's is. Zij had graag bimnenhuisarchitecte willen worden. „Vaak zijn het maar kleinig heden en daarom vraag ik me af waarom het niet anders had gekund". Mevrouw Kruithof noemt als voorbeeld de keu ken. „In de doorsnee woning is in de keuken niet voldoende rekening gehouden met de plaatsing van grote apparaten zoals wasautomaten, koelkast, vrieskast en dergelijke. Ook klagen veel huisvrouwen over het gebrek aan kastruimte in hun wondnig. En dan wil ik ook wijzen op de vaak onge lukkige plaatsing van radiato ren van de cenifcrale verwar- (Van onze correspondent) WESTDORPE De Rowan- afdeling 177 (Westdorpe) heeft een nieuw bestuur. Tot voor zitter werd gekozen Jos Boon, tot secretaris Henny Soethaert en tot penningmeester Benny Hemelsoet. Op de bijeenkomst werd af scheid genomen van twee leden van de Rowanraad, die wegens het bereiken van de toegestane leeftijd als zodanig bedankten. Er werden enkele nieuwe ver- kanners-Rowans verwelkomd. ming. Diie staalt juist riet op een plaats waar mooi een boe kenkast of een ander meubel stuk had kunnen staan". Mevrouw Kruithof geeft grif toe dat elke vrouw wel andere wensen over de indeling van haar huis heeft, zodat het voor de architect wel bijzonder moeilijk zo niet onmogelijk is aan al deze verlangens gevolg te geven. „Veel van de wen sen van de tegenwoordige huisvrouw kan echter zonder al te veel geld vervuld wor den. Er zou een soort landelij ke adviescommissie van huis vrouwen moeten komen die nauwe contacten met architec ten onderhoud over de gewen ste indeling van woonhuizen. Hoe vroeger deze vrouwelijke inspraak in de woningbouw begint hoe beter de resultaten en des te gemakkelijker zal het voor de ontwerper zijn rnet deze specifieke vrouwelij ke wensen rekening te hou den", aldus mevrouw Kruit hof. (Van een onzer verslaggeefsters) SAS VAN GENT De ge meenteraad van Sas van Gent houdt op zaterdag 9 september een excursie in de gemeente. Om 's morgens 9 uur vertrekt men per autobus vanaf het gemeentehuls. Achtereenvolgens zal een bezoek worden gebracht aan het herstelde woonwagen kamp. het sportveld in West dorpe en de verlengde Molen straat. Daarna gaan de raads leden een kijkje nemen op het bestemmingsplan St. Albert, waar ondermeer een park in aanleg is en vier scholen ge bouwd zullen worden. Ook wordt een bezoek ge bracht aam de Vrijstraat en de Zandstraat alsmede de Scna- persweg met de toekomstige begraafplaats. De trip gaat vervolgens via de Valcke en het Holleken naar de Post- hoornweg en Philippine waar de middagmaaltijd gebruikt zal warden. In Philippine zal de raad aandacht besteden aan de oude veste, die op de nominatie staat om gedempt te worden, en aam de parkeergelegenheid in het „mosseldorp". Ook zal het gezelschap zich oriënteren over de plaats van het nieuwe winkelcentrum, de spuikom en de nieuwe kleuterschool. Verder worden bezichtigd het plam Laureyne, de sport velden met uitbreidingsmoge lijkheden en het industrieter rein m Stroodarpe. De excur sie wordt besloten met aan dacht te schenken aan de bus route en bushalten in Sas van Gent. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Zondagmorgen van halfelf tot halfeen zullen ruim 400 kinderen de strand- kerk in Cadzand bevolken. Het zijn kinderen' van de ze ventien zondagsscholen en jeugddiensten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar. Tijdens deze speciale jeugd bij eenkomst, belegd door de sectie zonidagsschoolwerk vam de streek-jeugdcentrale. zullen zij zinigsen, bidden, spelen °n allerlei activiteiten ontwikke len rond het thema: „Op tocht" geïnspireerd op verhalen uiit de bijbel. Verschillende bijbelse figu ren en fragmenten worden verzinnebeeld. Kleuters maken b.v. dierenmaskers, zetten die op, en zullen de Ark van No- ach bevolken, die een oudere groep zal bouwen. Vaantjes worden gemaakt, die uitge reikt worden aan de kerkera den. Op deze vaantjes prijkt de tekst: „Zijn wij samen on derweg?", diie doelt op de re latie dlie moet bestaan tussen kerkeraden en b.v. de jeugd diensten. De actiegroep Behoud Wilg levert materiaal voor die kin deren die zoigeniaomde loofhut ten gaan bouwen, en muziek instrumenten worden zelf ge maakt. De kinderen zullen op een speciale tekst de Zeven sprong uitvoeren en zelf ge zangen' en gebeden maken. EHBO Bij voldoende deelname organiseert de ehbo- afdelimig Westdorpe een nieu we cursus die zal aanvangen op 2 oktober. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich opgeven voor 15 september bij de heer H. van Dorselaer, Lin- denlaam 35. Westdorpe. COLLECTE Het Koningin Wilhelmina Fonds, afdeling Sint-Jansteen, zal via de leden van de jeugdsociëteit Peace zaterdag aanstaande een col lecte houden in het dorp en tevens in Heikant en Absdale. Reeds werden circulaires met een zakje bestemd voor de bijdrage huis-aan-huis be zorgd. De volledige opbrengst is bestemd voor de kankerbe' strijding. DANSCURSUS Tijdens het openingsbal van de amuse mentsclub „Steen" op zaterdag 16 september zal door een danspaar een demonstratie dansen worden gegeven. De bedoeling van de club is om dit paar een danscursus te la ten geven indien van de zijde van de leden hiervoor vol doende belangstelling be staat. Mevrouw M. KruithofAlberts: „Meer inspraak van huis vrouw bij indeling van woningen." (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer P. J. Huijbrecht, lid van de PvdA-fractie in de Terneu- zense gemeenteraad, heeft in een brief aan het college van b. en w. verzocht, zo spoedig mogelijk een verga dering te beleggen van de commissie van advies en bij stand voor openbare wer ken. De heer Huijbrecht, die deel uitmaakt van deze commissie, wil in deze vergadering een duidelijk inzicht krijgen in het beleid van burgemeester en wethouders met betrekking tot het op handen zijnde ontslag van de directeur van openbare werken, ih. H. H. A. Tirion. Zoals door De Stem en de Vrije Zeeuw is bericht is het gemeentebestuur van Terneu zen van mening dat ir. Tirion als directeur van openbare wer ken niet te handhaven is. Diens ontslagname om elders een an dere betrekking te aanvaarden zoü b. en w. welkom zijn. Er hebben zich sinds ir. Tirion vijf jaar geleden benoemd werd tot directeur van openbare werken in Terneuzen meermalen strub belingen tussen het gemeente bestuur en het diensthoofd voorgedaan over de leiding en organisatie van de dienst open bare werken. Van de commissie voor open bare werken maken deel uit de heren J. Pladdet (SGP), W. H. A. van Alphen (VCP), H. de Vriendt (T 70-2000), J. M. Ha melink (PvdA) en P. J. Huij brecht (PvdA). Voorzitter van de commissie is de heer A. Ra- mondt, wethouder van openba re werken en planologie. Welfarecursus Bij vol doende deelname gaat het Ro de Kruis in de gemeente Hon- tenisse een welfarecursus ge ven. De cursus gaat begin ok tober van start. De twaalf les sen van deze cursus zullen worden gegeven door de dis- tricts-cursuslei'dster. Om enig inzicht te krijgen in het wel- farewerk kunnen belangstel lenden een initroductiemiddag bijwonen op dinsdag 12 sep tember van 14 tot 15.30 uur in het bejaardentehuis te Groe nendijk. Na afloop daarvan kan men zich dan als cursist melden. Shows De KPJ van Nieuw-Naimen houdt op 9 en 10 september een tweetal dri ve-in shows met medewerking van „The Fifth Generation" Dit speelt zich af in het paro chiehuis. De shows beginnen om 19.30 uur. Rectificatie Een dezer da gen is in deze krant het ker- misprograinma van Nieuw-Na men gepubliceerd. Door een fout kwam echter in de kop te staan dat het de kermis in Koewacht betrof. Die is echter al achter de rug, terwijl de kermis in Nieuw-Namen in het komende weekeinde wordt gehouden. (Van onze correspondent) KOEWACHT Tijdens de kermis in Koewacht heeft de schutitersmaatschappij „N ooit Gedacht" een tweedaags schuttersfestijn gehouden. Aan de schieting van de eerste dag namen zestig schutters deel. De uitslag van deze eerste wedstrijd: hoofd vogel: J. Pa ling uit Heikant, beide zij vo gels C. de Pooter en C. de Schepper, beiden uit Koe wacht, A. Borgt schoot de meeste kleine vogels. In totaal 54 schutters deden mee aan de tweede schiebing. De uitslag: hoofdvogel R. de Kind uit Koe wacht, eerste zijvogel: R. de Kind, uit Koewacht, tweede zijvogel A. de Letter. De meeste kleine vogels werden geschoten door E. Baiert uit Koewacht. KOEWACHT Aan de kermisschietinig op de staande wippen bij A. de Schepper in Koewacht deden 88 schutters mee. De uitslag: eerste hoofd vogel E. Inghels uit Koewacht, tweede hoofdvogel A. Willems uit Stekene, eerste zij vogel O. Ferket uit Axel, tweede zijvo gel E. Inghels uit Koewacht, derde zij vogel G. de Caluwe uit Zuiddorpe, vierde zijvogel R. de Block uit Axel, eerste kal A. van Dorselaer uit Sint Janeteen, tweede kal G. de Waal uit Lamswaarde, derde kal A. van Pottelberghe uit Koewacht, vierde kal E. Wit- tensen uit Stekene. Uitslagen op wip 2: eerste hoogvogel H. van Esbroek uit Stijdinge, tweede hoofdvogel Ant. van Daele uit Koewacht, eerste zij vogel R. van Gaver uit Koe wacht, tweede zijvogel G. de Wilde uit Tijdzele, derde zij vogel E. de Nijs uit Koewacht, vierde zijvogel Th. Ingels uit Koewacht, eerste kal R. Kindt uit Zuiddorpe, tweede kal Th. van Damme uit Koewacht, derde kal H. van de Bossche uit Sas vam Gent. vierde kal R. d'Hert uit Zuiddorpe. De meeste kleine vogels schoot G. de Smed uit Koewacht. HENGSTDIJK Aan de be- jaardenschieting, die gehouden werd bij café Van Dijk in Hengstdijk namen 32 schutters deel. De uitslag: hoofdvogel: A. Burm uit Noordstraat, eer ste zij vogel: J. Collet uit Hengstdijk, tweede zij vogel: M. de Maat, A. Stevens uit Sint Jansteen schoot de mees te kleine vogels. TERNEUZEN Het be stuur van de Partij van de Arbeid, afdeling Terneuzen, heeft uitvoerig aandacht ge schonken aan de arbeidssitua tie in Zeeuwsch-VIaanderen. Het afdelingsbestuur is van oordeel dat geijverd moet worden voor een op de toe komst gerichte en constructie ve aanpak van de moeilijkhe den, waarmee de arbeidsmarkt in Zeeuwsch-VIaanderen te kampen heeft. Daarom dient de allerhoog ste prioriteit te worden gege ven aan de zeer spoedige aan leg van de vaste oeververbin ding over de Westerschelde. Deze verbinding zal namelijk niet alleen gedurende de bouw een zeer welkome verlichting bieden voor juist dat gedeelte van de arbeidsmarkt dat de grootste moeilijkheden geeft, doch zal tevens en vooral een oplossing kunnen betekenen voor de structurele problemen van die arbeidsmarkt. De vaste oeververbinding aal immers Zeeuwsch-VIaan deren uit zijn isolement halen en zo een grote rem voor de vestiging van bedrijven en in dustrieën van buiten Zeeuwsch-VIaanderen wegne men. Tegelijkertijd zal zij een vergroting met zich meebren gen van de reikwijdte van de Zeeuwsch-Vlaamse arbeids markt, doordat een grotere mobiliteit van de Zeeuwsch- Vlaamse werknemers mogelijk wordt. Het afdelingsbestuur van de PvdA Terneuzen, is verder van oordeel dat industrievesti ging in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren zal dienen plaats te vin den langs het BaalhoekkanaaJ. Nu dat kanaal in verband met afspraken met en toezeggingen aan België toch tot stand moet komen, is het volgens het af delingsbestuur onzinnig om de mogelijkheden die dat kanaal voor Nederlandse industrie vestiging biedt, niet te gaan gebruiken. Juist het Baalhoekkanaal zal immers uitstekende kansen bieden voor een geleidelijke en bescheiden industrialisering, optimaal aangepast aan en op de eerste plaats ten dienste staande van de arbeidsmarkt in Zeeuwsch-VIaanderen. Bo vendien zal het Belgische ge deelte van het Baalhoekkanaal volledig voor industrievesti ging worden benut. Indien er in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen geïndustrialiseerd moet wor den is het, volgens de PvdA, planologisch niet alleen voor de hand liggend, maar ook verantwoord dat dit dan daar gebeurt waar geprofiteerd kan worden van de agglomerende werking van de grote Ant werpse industriegebieden en waar samenhang mogelijk is met de Belgische plannen voor deze streek. Een niet te verwaarlozen voordeel is naar de mening van het afdelingsbestuur ook. dat een effectieve en optimale gezamenlijke aanpak van de milieu-problematiek tot de mogelijkheden gaot behoren. Het PvdA-bestuur van Ter neuzen betreurt en verbaast zich over de hardnekkigheid, waarmee b. en w. van Terneu zen vasthouden aan het, vol gens het bestuur heilloze plan, voor grootscheepse industrie vestiging bij Ossenisse. Dit plan, dat ook in het teruggenomen ontwerp-streek- plan voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen voorkwam, is in middels volledig achterhaald door de beslissing dat het Baalhoekkanaal er zal komen, een kanaal waarmee in het ontwerp-streekplan geen reke ning werd gehouden. De nieuwste gegevens wijzen er op, dat de groei van de Zeeuwsch-Vlaamse arbeids markt geen nieuwe industrie vestigingen op grote schaal noodzakelijk maakt. Het Baalhoekkanaal biedt volgens het PvdA-bestuur de mogelijkheid tot een industria lisering van bescheiden om vang, omdat geen extra en al te kostbare haven- en ver voersvoorzieningen nodig zijn, die uit rentabiliteitsoverwe gingen tot grote omvang dwin gen. Bi] Ossenisse daarentegen zal in verband met de kosten een groot industrieterrein (1000 hectare) moeten worden aangelegd, hetgeen om rede nen van rentabiliteit kan lei den tot ongeremde en oneven wichtige industrialisering, die niet alleen de bewoonbaarheid van de streek zal aantasten, maar ook ver uit zal gaan boven de behoefte aan indus trievestiging in Zeeuwsch- VIaanderen, aldus het PvdA- bestuur. Het acht de tijd van de industrialisering óm de indus trialisering voorbij, industria lisering mag geen eigen leven leiden, doch dient zich primair te richten op de behoeften van de arbeidsmarkt nu en in de toekomst. Doet men dit niet. aldus net oestuur van de PvdA in Terneuzen, dan is het gevaar niet denkbeeldig dat men meer problemen veroor zaakt dan wegneemt. Wat nodig is, is blijvende werkgelegenheid voor. de thans werkloze Zeeuwschvla- mingen. Zeeuwsch-VIaanderen heeft geen industrievestiging nodig, waarvoor na de op bouwfase werknemers van el ders moeten worden aange trokken. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Klute 18 j. Gem. Museum. Het Markie zenhof, expositie Actuele stro mingen (t.m. 25 sept.). Dag. van 14-17 uur, bovendien van ma. t.m. vrijd. van 10-12 uur. Hal Stadhuis. Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Hein Vice (t.m. 30 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 9-12.30 en van 13.30-17.30 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: U Decamerone 18 j. Rijksarchief, St. Pieterstraat 38, Oranje en Zeeland (t.m. 30 sept.). Ma. tm. vrijd. van 9.30- 12.30 en van 13.30-17.30 uur. zat van 9.30-12.30 uur. ROTTERDAM Hofplein Theater. 20.15 uur: Godspell, musical. geïnspi reerd op het evangelie van Mattheus. Schouwburg, 20.15 uur: En nu naar bed, musical van Anraie M.G. Schmidt SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Jan Bruens uit Eede (Z.-Vlaanderen). T.m. 29 sept. VLISSINGEN Alliambra, 20 uur: Fandago, de sexrairage 18 J. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie West-Zeeuwsch-Vlaanderen in zeeland presenteert, van 10-12 en van 14-16 uur. Zat. en zond. vaa 14-18 uur (tan. 17 sept.). ANTWERPEN Stedelijke feestzaal Meir, expositie 650 voorwerpen van alle niet-Europese wereldde len. Werkdagen van 10-17 uur, zat., zon- en feestdagen van 12-19 uur (tm. 24 sept). Het Sterckshof, Hooftvunderlei 160, Deurrae, lithografie 1800- 1950. Kunst en techniek (t.m. 16 sept.). Mlddelheimpark, ex positie recente werken van de Italiaanse beeldhouwer Nino Cassari (t.m. 4 okt.Open van 10 uur tot zonsonder gang. BRUGGE Groeningenmuseum, exposi tie schatten van Brugge, aan winsten van 1966-1972 (tm. 30 sept.). Huidvettershuis, ten toonstelling scheppend am bacht in West-Vlaanderen (t.m. 11 sept.). Dag. van 10-12 en van 15-18 uur. Stadshallen, actuele kunstbeurs (t.m. 14 sept.). Engels klooster, exposi tie J. van Ruusbroec, Thomas More, G. Gezelle, zes eeuwen Vlaams-Engelse geestelijke stromingen. Open van 14-18 uur (t.m. 18 sept.). GENT St.-Pietersabdij, forum van de kunstambachten nationale beurs (t.m. 11 sept.). Dag. van 14-18 uur. Zondags van 10.30- 12.30 en van 14-18 uur. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Na twee maanden van stilte rond „De Pereplu" gaat dit buurthuis in Biervliet op zaterdag 9 september vaa start met de soos Pacific voor de oudere jeugd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de damesvoetbalcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland lui den: Groep 501: RCS-GPC 2—0, Vlissingen 1-Zeeland Sport 0 Zeelandia 1-Noorvrouwen 03, GPC-RCS 15, Noorvrouwen- Zëelandia 1 2^1, Zeeland Sport -Vlissingen 1 02. Groep 502: VCK-Vlissingen 2 40, Veere 1-Veere 2 42. Groep 503: Meeuwen-Zeelan- dia 2 62. Oostkapelle-Seroos- kerke 21. Groep 504: Borssele-Patrijzen 2 1—2. Groep 505: Patrijzen 1 -Ril- landia 30. Groep 506: GDVV-Wolfaarts- dijk 6—0, Kloetinge-SKNWK 2—0, SKNWK-Kloetinge 0—1. Groep 507: Bruse Boys-Yerse- ke 20, Kapelle-Nieuwdorp 1—0. Groep 508: Breskens-Clitex 17. Schoondijke-Steen 10. Het soosbestuur heeft tij dens de vakantie een grote activiteit ontplooid. De accom modatie heeft een grondige opknapbeurt ondergaan en ook aan het te brengen programma is flink gedokterd. Om de twee maanden zal een nieuw programma worden gebracht. Verder wordt gedacht aan de vertoning van films, muziek-, spel- en praatavonden. Het clubwerk voor de jonge re kinderen begint op woens dag 13 september met een poppenvoorstelling die moge lijk is gemaakt door een gulle inwoner van Biervliet. Ook volwassenen kunnen in het buurthuis iets van hun gading vmden. Zo zijn er cursussen in beeldhouwen, pottenbakken, het maken van poppen en poppenspel. In zijn nog korte bestaan heefi het Biervlietse buurthuis onder leiding van mevrouw Wil Kes duidelijk bewezen in een behoefte te voorzien. De soos Pacific trekt elke zater dagavond zo'n 30 h)1 40 jonge lui. Ook de jonge kinderen weten „de Pereplu" wel te vin den. Minder animo bestaat er echtei onder de ouderen van Biervliet om als vrijwilltger- (sier) het buurthuiswerk draaiende te houden. Het werkbestuur moet tot dusver steeds een beroep doen op vrijwilligsters uit Terneuzen, terwijl het toch meer voor de hand ligt dat deze assistentie uit Biei-vliet zelf wordt aange boden. Hel buurthuis heeft onge veer twintig van deze vrijwil ligers nodig. Mevrouw Kes en haar staf zullen hen zonder twijfel met open armen ont vangen. Editie Zeeland RA ÏONKANTOKEN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 6. tel 01150 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. cel 01140 3751 (3 lijnen); GOES Klokstraa» 1 tel. 01100 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN. maandag tlm vrijdag 3.15 12.30 en 13.30 17.00 uur BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda: maandag t/w vrijdag 19.00 21.00 uur, teL 01600 - 22341; zaterdag 9.00 12.00 uui. tel 01600 499UU; zondag 20.00-22 00 uur. tel 01600 22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 3751 of 01158 - 1940: Midden- Zeeland: 01100 4544. TUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: chef Zeeuwse redactie. S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstr. 9, Terneuzen. tel. 01150 (920 privé tel 01150 5745; algemeen re dacteur Zeeland. A F. Koopman kantooi Kromme Weeje 4. Mid delburg. tel. 0118( 7761 privé cel 01180 7438. redacteur Mid den-Zeeland B Jansen kantooi Klokstraat 1. Goes, tel 01100- 8030, redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel. 01150 7920 privé tel 01150- 4866: redacteur O Z.-Vlaandeien. A Verlind. kantoor Steenstr. 14, Hulst. teL 01140 3751 privé tel 01140 3103; redacteur W.Z. Vlaanderen K. van der Helm kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 01150 - 7920. orivé teL 01150 4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen tel 01155 1367. ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings. teL 01158 - 1940. ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu tel 01100 4316. ^■1 ■H

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5